itoiirplic M FEUILLETON. s 6 IJ VOEGSEL VAN DE WAN Maandag 31 Aug 1925 no. 204. Uit Stad en Provincie. Uit Noord-Beveland. Donderdagavond kwam de raad der gemeente Kloe tinge in een openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukkeno. a. een schrij ven van het gemeentebestuur van Zoe- terwoude betreffende adhaesiebetuigen aan een door haar gericht adres aan de Tweede Kamer der S. G. om in het vervolg de zomertijd niet meer in te voeren. .Met 5 tegen 2 stemmen wordt daartoe besloten. in behandeling komt het voorstel Van B. en W. tol intrekking van het raads besluit van 13 Febr. 1925 tot het aan gaan eener geldleening groot f 3000 (kos ten aankoop 2 woonhuizen). De heer Lenshoek vindt, dat de belas tinggelden niet moeten gebruikt worden om kapitaal te vormen. Is er een mee valler, dan moet deze ten gooede komen aan de belastingbetalers zelf. De heer Straub is van hetzelfde gevoelen. Hij zou liever zien. dat b.v. de opcenten op de Rijksinkomstenbelasting gebracht werden van 50 op 40. De menschen, die niet betalen aan de opcenten, hebben verleden jaar een meevaller gehad; laat nu de andere belastingbetalers ook eens een meevaller hebben. De heer Trimpe zegt den heer Straub niet te kunnen begrijpen. Immers door ■de opcenten te verlagen worden de ka pitaalkrachtigen bevoordeeld. Worden de opcenten inderdaad verlaagd, dan zal de nevenbelasting verhoogd moeten wor den en daardoor worden de arbeiders en de middenstand getroffen. Deze spreker betwijfelt het dan ook, dat de kiezers die Straub afgevaardigd hebben, zijn idéé zullen goedvinden. De heer Straub antwoordt hierop, dat hij boven de partij staat, die hem afgevaar digd heeft; hij heeft zijn eigen idéé en stoort 2ich niet aan de kiezers De heVr Trimpe zegt, dat de uitgaaf voor den aankoop van de huizen een luxe uitgaaf is geweest en zou daarom Villen, dat ze maar direct afgehandeld werden. Na eenige discussie wordt besloten met 5 tegen 2 stemmen (Straub en Lens hoek) bedoeld raadsbesluit in te trekken en den aankoop van de 2 woonhuizen te bestrijden uit den gewonen dienst In de verordeningen tot heffing van lèges ter secretarie worden de volgende wijzigingen gebracht: voor een bewijs van Nederlanderschap zal f 0.50, voor een bouwvergunning f 1, en voor een vergunning ingevolge de Vogel wet f 0 50 worden geheven. De gemeenterekening 1924 wordt voor- loopig vastgesteld inkomsten gew. dienst f 54.645.261/2 uitg. f 44 054 93, batig slot f IO.591.231/2; kapitaaldïensl in ontvang en uitgaaf f 3822,01. De gemeentcDegrooting 1926 wordt aangeboden. Aan S. Dekker Jz. wordl tot weder opzegging vergund een erker te bouwen op een afstand van 14.50 M. uit den as van den weg. Vervolgens wordt de rooilijn voor te bouwen woningen op het perceel van W. J. de Groote bepaald op 8 M. van de afscheiding met de spoorlijn Roosen daal—Vlissingen mei verplichting tolver- harden van den weg en rioleering naar de achterzijde van hel perceel. DE REISGENOOTE. Roman uil het Fransch van GUY CHANTEPLEURE. Geautoriseerde vertaling van W. H. C. x— EERSTE GEDEELTE. 4). Kerjean ontkende ^volstrekt niet liet letterkundige talent van Fabrice de Mau ve, maar die verbitterde psychologie, pijnlijk en wreed tevens, die vooropge zette zucht om alles primitief artistiek le willen zien, dat lijn uitgesponnen en bijna ziekelijke sensualisme ,die zenuw achtige taal, welke van uiterste verfijning overging naar uiterste ruwheid, met ge zochte woorden, wijdschc beelden en rythmen vol heimwee, prikkelden hem, mei zijn ingeboren neiging naar een ste viger .gezonder en ook harraonieuser op vatting van de kunst en van het leven. En wal hem van de moraliteit van den schrijver bekend was of wat hij daarvan giste, was hem nog minder sympathiek -Die ijdelheid,. verzot op geldelijk voor deel en reclame, die indringarige en ge kunstelde zucht om ,.er te komen", om kleed met de ietwat hooghartige sierlijk heid van een grooten-mijnheer-dichter, slootten zijn achterdochtige rechtscha Bij de rondvraag zegt de heer Straub den gemeentebouwmeester niet te kun nen begrijpen. Eerst was het zand, dat voor den achterweg gebruikt is, goed en later is er beter zand gekomen Daar uit blijkt duidelijk, dat het eerste zand niet aan de eischen voldeed. Ook is hem opgevallen dat er veel minder sleenen in den weg liggen als voorheen; op de 5 Meter liggen er 5 lagen minder. Wan neer de Rijksweg vernieuwd wordt, is dit verschil slechts 2 5 3 lagen. De kos ten van den Achterweg zijn z. i. heel hoog. De begrooting, die de gemeente- bouwmeester heeft ingediend, was dan ook ten eenenraale foutief. Donderdagavond kwam de raad van Schore in openDare vergadering bij een. Ingekomen is bericht, dat over 1923 verschuldigd is voor de Ambachtsschool te Goes f 225.83. De gemcenterekeniug, dienst 1924, wordt m. a. st. vastgesteld tol een bedrag in ontv. voor den gew. dienst van f 29.610.171/2; een uitg. van f27.045.675, en een batig slot van f 2564.50. De ka- pitaaldienst heeft een ontv. en uitgqaj van f 3000. De commissie belast met het nazien dier rekening vestigt er de aandacht op, dat de meerdere rekeningen buitenspo rig hoog zijn en zou gaarne zien, dat vanwege B. en W. het toezicht >.op leverantiën en werkzaamheden zoo nauw keurig mogelijk is. De voorzitter zegt, dal het ook de aandacht van B. en W. heeft getrokken en reeds is besloten om zeer nauw keurig toé te zien. Aangeboden wordt de gemeentebegroo- ting dienst 1926, met een bedrag voor inkomsten en uitgaven van f 25.232.095 voor den gewonen dienst. Vervolgens wordt aangeboden de re kening 1924 en begrooting 2926 van het Burg. Armbestuur. Rekening ontvang f6741.995, uitgaaf f5670.90, batig slot f 1071.095; begrooting ontvang en uit- 'gaaf f6376.75. De begrooting 1926 van den keurings dienst voor vee en vleesch wordt goed gekeurd. De gemeente Schore zal moe ten bijdragen f 333.23. De burgemeester deelt nog mede, dat de boom op den Driehoek dood gaat Er wordt nu echter een wegwijzer ge plaatst, die bijzonder mooi is. Daarom stellen B. en "W. voor den boom op te ruimen en op die plaats den weg wijzer te plaatsen. Alle leden verklaarden zich hiermede te kunnen vereenigen. De heer Zoeteweij vestigt nog de aan dacht op het wegbreken van de goten langs de straat, welke thans wordt ver legd. Spreker vreest, dat hiervan nadee- llige gevolgen zullen worden ondervon den. De slraat zal uitwijken, daar thans «de kanten wel opgevuld zijn met mac adam, maar deze is erg los. De voorzitter meent, dat geen nadee- Iige gevolgen zullen ontslaan, wanneer slechts zorg wordt gedragen, dat de kanten goed vast worden, daar óp vele plaatsen een goot geheel en al ontbreekt. De heer Van Sparrentak zegt, dat daar dan vlug voor moet worden gezorgd, daar anders de .auto's den «weg zullen stuk rijden. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG. Vrijdagmiddag vergaderde de raad van Souburg. Voorz. welh. Jobse. Afwe zig met kennisgeviug de heer Lasoe Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen Mede- dedeeling wérd gedaan, dat de gemecn- tebegrooting over 1925 door Ged Staten is goedgekeurd Naar ran'tcding van een verzoek van de men'ging Jol stichting en instand houding x au een school met den bijbel om besrh'khaarstelling van gelden voor aansthf.ffmg van schoolbanken, deelt de voorzitter mede. dat een deskundige ten aanzien van de bankenkwëstie advies zal geven. Aangehouden. In de begrooting 1925 werden ver volgens eenige wijzigingen aangebracht. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 1924. Deze werd in handen gesteld penheid voor het hoofd ,die misschien tot i n liet overdreveue een vijand was van elke transactie, elk berekend han digheidje ,dat succes of winstbejag tot doel had. Dat is een gevaarlijk heer, niet waar? zei Lecoulteux, aan wien de vluch tige gedaclitenreflex in het gelaat yan Kerjean niet was ontgaan. Een man voor de vrouwen! Kerjean haalde even zijn schouders op, wat alles kon beduiden. Met zijn gedach ten zoo nabij het teere maagdelijke beeld dat sedert zoo even door elk gesproken woo rd ,door elke te voorschijn ge roepen herinnering hun beiden duidelijk voor oogen stond scheen de uitdrukking, die Lecoulteux een oogenblik le voren had gebezigd, iels onbehaaglijks, iets jdechts. Dal is wel mogelijk, zei hij maar mijn vriendinnetje Phyllis is geen „vrouw''... gelukkig. En toen, zei hij op goed gehumeur- den toon Ik zou haar wel eens willen zien manoeuvreeren, te midden van die „flirts voor groote menschen!"....., Zou ze koket zijn? Heelemaal niet. Zij manoeuvreert niet Ze is zacht, rustig en toch vroo- lijk ze speelt tennis wandelt. e?ttgraag bonbons, danst, kust haar pleegmoeder, zegt, lachende als een onnadenkend klein van de heeren Cijsouw, Suurmond en De Priester De meerderheid van B. en W. stelt voor op het verzoek van den Jeugd bond afd. Souburg, om toekenning van een subsidie, afwijzend le beschikken, daar eerst moet blijken of de vereeni- ging levensvatbaarheid bezit. De heer De Priester stelt voor het verzoek om subsidie uil te stellen lot de volgende begrootiug. Dit voorstel wordt met 9—1 st. aangenomen (legen weth. Melis). In behandeling komt een adres van den heer A van Veen inzake slof bestrij ding op hel Oranjeplein B. en W. geven in overweging om op het plein gras te zaaien en het te beplanten, hoewel aan dezen maatregel ook bezwaren zijn verbonden, daar de kinderen hun speelterrein verliezen. Be sproeiing met teer is te duin- De heer M a r ij s meent, dat het den (heer Van Veen te doen is om de kermis op die manier weg le krijgen De 'heer Suurmond zegt. dat het standpunt van den heer Van Veen alge- Aneen bekend is. Achter dit adres is geen 'nevenbedoeling te zoeken. Spr. vindt dat aan beide maatregelen (besproeiing of beplanting) te hooge kosten en be zwaren verbonden zijn De heer Kodde geeft de voorkeur 'aan grasbeplanting. Den voorz lijkt het 't beste hét plein langzamerhand te bestraten. De heer De Priester vindt het ge vaarlijk dé kinderen op den rijweg te brerigen Spr. is voor beplanting, maar stelt voor levens een deel van hel plein als kinderspeeltuin te reserveeren De heer J a n se sluit zich bij den heer De priester aan. De heer Suurmond meent, dat bij ,grasbeplanting het plein beslist afge paald moet worden Het voorstelDe Priester wordL m. a. st. aangenomen. B. en W. stellen voor om op het verzoek der Landbouwvereeniging om beschikbaarstelling van een lokaal voor een te houden cursus in den tuinbouw, afwijzend te 'beschikken met dien ver stande, om inplaats van een lokaliteit, een subsidie van f 25 te verleenen De heer K o d d e is er vooreen school lokaal beschikbaar te stellen. De heer J a n s e meent dat de ver- eenigiug zichzelf moet bedruipen. Later kan altijd nog een subsidie op de begroo ting gebracht worden. De beer Cysouw meerit dat een\ sub sidie van f25 te laag is Spr. vindt het beschikbaarstellen van een schoollokaal voor de gemeente slechts een klein offer. ^De heer de Priester zegt dat hel landbouwonderwijs ook gesubsidieerd moet worden. Spr. is tegen hel geven van een schoollokaal. Welh. M e 1 i s stelt voor het raadsbe sluit, inhoudende het verbod, geen schoollokalen aan vereenigingen beschik baar te stellen, in te trekken. Na langdurige discussie wordl in stem ming gebracht het voorstel van den heer Jansen om op het beschikbaar stellen van het lokaal afwijzend te beschikken en de subsidie aan te houden tol de eerslvol- geude begrooting. Dit voorstel wordl met 9 tegen 1 stfem, die van den heer Arend- se, aangenomen. Behandeld wordt jaarverslag toestand gemeente. De beer de Priester kan nu zijn slem aan het verslag geven, nu verschil lende punten belangrijk gewijzigd zijn. Het verslag wordt voor kennisgeving aan genomen. Behandeld wordl het voorstel van B. en W. om machtiging tol in winning van een deskundig advies betreffende het plan lot leveriug van duinwater aan deze ge meente door Middelburg. DeJieer dePriester zegt. dat reeds in een vorige zitting door den voorzitter gezegd is deskundig advies in te winnen; de Raad heeft zulks stilzwijgend goed gekeurd. Nu bevreemd! hei" spr.. dal B. en W. thans weer met dal voorstel ko men. er was lijd geweest om oen onder zoek naar die kosten in te stellen. De voorzitter verdedigt het dag bestuur en vraagt of de leden het goedviuden dal meisje, piles wal baar in het hoofd komt en men weet nooit wat ze denkt! Soms is ze echter grillig. Van daag, toen Sorbier een of ander, overigens onbedui dend plannetje voor van avond in het ïasino opperde, verklaarde zij plotseling dat ze juist van avond geen lust üad om naar hel casino te gaan... Soms schijnt het mij toe dat ze, onze twijfel moedigheid radende, een voorgevoel heefl van de redenen erVan en ik geloof, dat indien thans degene onder ons, die ge noeg vertrouwen toonde of voldóende onbaatzuchtig was, om zoo maar, de hand van 'l meiske te wagen, zich mis schien op 'die manier de grootste kans verschafte om de uitverkorene van haar harl te zijn. Ik ken een allerliefst oud liedje, waarin van zoo iels sprake is, merkte Kerjean op, zoo'n beetje in den ioon, waarin Alceste aan Orontes het couplet van Koning Hendrik zegt: „Mijn gemaal zult gij zijn, „Gij die den amandelbloesem draagt „(Ik hoor de filomeel) „Mijn gemaal zult ge" zijn: „Men geeft aan wie vraagt.... Dit is de geschiedenis van drie ver liefden. maar daarin wordt juist uit sluitend over liefde gesproken. en gansch niet over geld. Lecoulteux bleek na te denken en zei toen plotseling met beslistheid op de meest goedkoope wijze deskundig advi.'s zal iugewonpen worden. M. a. st. goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer Jan sen inlichtingen over de verlichting, die in vergelijking met andere gemeenten, treurig is. We zitten reeds 7 of 8 weken zonder licht en liet werken is daardoor in gevaar. De voorz. zegt, dat begin Septem ber de verlichting weer zal beginnen. Wal de heer Janse in het vervolg met Augus tus de verlichting doen beginnen, dan kan zulks, wanneer de Raad dit goed keurt, maar de uitgaven worden daar door veel grooter. De zaak zal bij de be fooling behandeld worden. Verder is >ij den heer Jansc een kiachl ingediend van de wed Reijerse, aan hun kinde ren is de uitkeering onthouden Spreker vraagt inlichting. De voorz. zegt dat die wed. verhuisd is, ze is dus geeu ingezetene der gemeen te Souburg meer. Blijkt hel "dal Middel burg zich niets van die kinderen aantrekt, dan zal het Burg. Armbestuur zich naar spr.'s meening, niet onbetuigd laten. Ver der waagt de heer Janse of door het dag. bestuur stappen zijn gedaan betreffende het huis van den burgemeester. De voorz. stelt voor deze zaak in geheime zitting le behandelen. Dit woTdt goedgevonden De heer M a r ij s vraagt of in de verga dering van B. en W. is gesproken over het opgraven van de Ritthemsche straat De heer Melis zegt dat het dag. be stuur zich niet mengt in de zaken van den polder Walcheren. De heer de Priester zou wenschen medewerking te verleenen om de zaak op orde te brengen. De heer Suurmond zou willen, dat het dag. bestuur een man aan stelde om de ingezetenen ter wille te zijn en de zaak le onderzoeken, waar de verstop ping zit. Het voorstel-Suurmond wordt aangenomen mol 5 fegejn 3 stemmen en 2 blanco De heer A rend se vraagt inlichtingen over de baan Kanaalstraat. De heer Melis zegt dat er een stuk is om de Keizersbaan door de gemeente over te nemen. De voorzitter leest dit voor. De heer de Priester zegt dat den bewoners reeds een half jaar geleden is toegezegd, dat de gemeente de Kei zersbaan zou overnemen als de bewo ners voor rioleering en bestrating zorg den Hij vraagt inlichting. De heer Kodde waagt inlichting over het veer-Abeele. De voorz. zegt dat B. en B. bij den minister de belangen van de bewoners Abeele hebben bepleit. De minister heeft de schralé toezegging ge daan, dat hij het verzoek van den Raad in overweging zal nemen. De heer Kodde stelt voor, dal de Raad opnieuw aan den nieuwen minister van waterstaat het verzoek doet hel veer voor f 1000 aan de gemeente over te doen De heer Melis protesteert tegen deze wijze van handelen om nu weer buiten de agenda om, deze zaak te behandelen Besloten wordt dat de Keizersbaan door de gemeente zal overgenomen wor den. ONDERWIJS. 'B. en W. van Amsterdam dragen voor ter benoeming als tijdelijk leerares aan het lyceum voor meisjes, voor Ned. laai en letterkunde, mevr. S. 0. Regtdoor- zee Greup-Roldanus, woeger alhier. Geslaagd te Rotterdam voor hel exa men hoofdakte, de heer M. Goote, te Vlissingen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, Inkrimping der cavalerie. In hoogere militaire kringien gaat, vol gens het j,Hbld."het gerucht dat de ca valerie tot één regiment zal worden in gekrompen. De op te heffen regimenten cavalerie zouden worden veranderd in f Kerjean ,mew. Dawanjay koestert voor jou evenveel achting als vriend schap .dal weel ik.... Dus toen dacht ik... mewouw Davran9ay zal je wel b'ver 'heel wat dingen hebben gesproken Zou je mij willen geruststellen..mij tenminste de zekerheid geven dat... haar testament is gemaakt?..... Meer. wil ik er niet van weten.... Kerjean glimlachte. Ja, ja.Je zoudt het zakelijk voor deel willen inoogslen van een onbaat zuchtigheid, die slechts schijnbaar is. en waarvan je de kwade kansen wilt ver mijden.... Wel heel slim, wat je daar in elkaar hebt gezet, Lecoulteux.... Wel niet heel frisch maar die engelreine onschuld .die jp ongeschonden bewaart te midden van de duistersre plannen, ont wapent zijn romantische verontwaardi ging totaali Lecoulteux wist niet goed welke uit drukking hij aan zijn gelaal moest geven en nog minder wat hij moest zeggen. Als mevr. Davranjay mij in het ver trouwen had genomen ,wat je schijnt te gelooven, zou ik je niet anlwoordejh, ging Kerjean kalm voort.... Ik voeg er dadelijk bij dal liet heelemaal niet het ge val is. Ik twijfel er volstrekt niet aan of mevr. Davran9ay heeft de stellige bedoe ling om op edelmoedige wijze de toe komst van Phyllis Boisjoli te verzeke ren; maar of er beslist een definitief, afdeelingen wielrijders, terwijl het regi ment ordonnansen zou behouden blij ven. Een Post-enTclcgraafmilitie. Bij Kon. besluit is een post- en tele- graafmililie ingesteld, die in geval van nood den dienst moet beschermen en aanslagen op den dienst moet tegengaan. (N. Crt.) LEGER EN VLOOT. Reclame in poststempels. Aan het gemeentebestuur van Naald wijk is vergunning verleend tot he|j pLaat- sen van een aankondiging in den stem pel, in gebruik voor het afstempelen van de correspondentie van 't postkantoor aldaar. Het desbetreffend inschrift van den stempel luidt „Heerlijke Groenteu, Prachtig Fruit". HET JUBILEUMFEEST TE VLISSINGEN. Zaterdag heeft Vlissingen feest gevierd ter eere van het gouden jubileum van de Kon. Maatschappij „de Schelde" en de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" en het 35-jarig bestaan van het barmouiege- zelschap „Ons Genoegen". Reeds Vrijdagavond was het feest inge- met een concert op de tent van het ju- bileerende gezelschap .waarbij de be langstelling zeer groot was, terwijl de étalages van de 12 deelnemers aan den étalagewedstrijd en de niet minder fraaie van de winkeliers, die te weinig ge meenschapsgevoel liSdden om aau den wedstrijd deel le nemen, groote belan- stelling trokken. Ook het „Eiland" dat eigenaardig genoeg zich nog maar steeds een af zonderlijk deel van Vlissingen voelt v— was Vrijdag aangevangen met feesten en dit op een nog niet te Vlissingen bekende wijze. n.l. door het opvoeren van een Openluchtspel zijnde een episode uit het „Verre Westen". De opvoering had een welverdiend succes. De Ochtendfe e sten. Het was vrij triestig toen Zaterdagmor gen te 7 uur door St. Caecilia" ver sterkt met eenige tamboers, door een deel der stad een reveille hield, die na tuurlijk reeds veel belangstelling, voor al ook van de jeugd trok. De verdere morgen werd in beslag ge nomen door een reiiivedstrijd in bel ka naal tusschen de Keersluis- en de Schip brug, waarbij liet bestuur van de Roei- vereeniging „Luclor et Emergo" zijn hulp verleende aan dat van „Vlissingen Voor uit." Aau dezen wedstrijd namen 8 ploegpu deel en wel drie van „Luclor el Emergo" 3 van leerlingen van de Zeevaartschool één van de S. M. Zeeland en één van het Nederlandsch Loodswezen. De eerste prijs werd in 6 m. 8 sec. be haald door, den ploeg van het Loods wezen die dus in 't bezit kwam van 7 ver guld zilveren medailles en als eer e prijs een lauwerkrans; tweede was de ploeg van de S. M Zeeland die daardoor 7 medailles verwierf in 6 m. 11 sec de tweede ploeg van L. e. M. was in Gm. 17 ces. en kreeg 7 verguld bronzen me dailles terwijl ploeg I dier vereeniging in 6 m. 21 sec. vierde was en 7 bron zen medailles veroverde Deze laatste medailles waren een geschenk van den heer E. F. de Croo, de lauwerkrans van Luctor el Emergo, terwijl de overige me dailles van Vlissingen Vooruil waren. Ons verslag zou niet volledig zijn als wij geen melding maakte van het feit dat de commissie van het Eiland in de morgenuren eerst een bezoek bracht bij de direolie van de stoomvaartmaatschap pij Zeeland en de voorzitter der commis sie, de heer L. Vis met een toespraak, getuigende van medeleven met alles wat de Zeeland ervaart, eeu mooie vlag aan de maatschappij aanbood. Nadat voor deze hulde dank was ge bracht ,ging de commissie naar het kan- wettig testament ten gunste, van Phyllis bestaat, daarvan heeft zij nooit een woord tegenover mij gerept.... en daar ik mij natuurlijk nooit heb veroorloofd haar er naar te vragen ,kan ik je met alle oprechtheid verzekeren dat ik, wat dat betreft, niet meer weet dan jij. Hij was opgestaan en had de consump tie belaald zonder dat Lecoulteux er om had gedacht. Deze bleef zitten en schud de besluiteloos zijn hoofd: hij scheen ver legen en teleurgesteld tevens. Dit blijft geheel onder ons, niet waar Kerjean9 zei hij zacht. Wel natuurlijk, wees gersut.... Goe den avond m'n waarde. Je hebt me nu zeker niet verder noodig. Een beweging van Lecoulteux, die in eengezakt op zijn stoel zat, riep den in genieur terug. En jij, Kerjean.denk jij zelf er niet over om Phyllis Boisjoli te trouwen? Kerjean lachte hartelijk. Ik de kleine Phyl trouwen! Maar m'n arme Lecoulteux, ik heb je zooeven gezegd, dal ik haar goed al heb zien ge boren wordenJe groote liefde doet je onzin pralen Behalve dat ik reeds alle gewoonten heb van een verstokt celibatair ben ik hartstochtelijk gesteld op mijn vrijheid! Lecoulteux kwam tot kalmte Je vrijheitr, noe neet die, zeg, Ker jean?

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5