beursnoteering van heden. AMSTERDAM, 28 Augs. (Slotkoers). 6 pet. Nederl. 1923 103 drie zestien de; 6 pet. Nederl. 1922 105 dertien zes tiende; 5 pet. Nederl. 1918 lOOi/g, 4'/® pet. Nederl. 1917 97 dertien zestiende; 2i/2 pet. Nederl. W. Schuld 621/*; 3 pet. do. Oblig. 751/a3 pet. do. Certif. 74%; Cert. Ned Hand. Mij. 136%'; Aandj. Ned. Ind. Ilandelsb. 141 Aand Kok Bank 177i/2—178; Kon. Petrol. Aand. 374 -377; Gecons. Holl. 159-160; Cult. Mij. Vorstenlanden 153s/4154%Handelsv. 'Amsterd. 536i/2538; Javasche Cultuur 328; Aand. Deli Maatsch. 390y2—392i/2; Amsterd. Rubber 286289. Ned. Amerik. vaart 68; Ned. Scheep vaartunie 146; Kou. Holl Lloyd 47; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 66661/1Aand. Pa- ketvaart 178. Gouda A. 81/2; Philips A. 405%'; Jur- gens A 1301/2—1341/2 Anaconda 85%—85%' ca. dv.; Steels 1233/iErie 33y,Union Pacific 144y«; Common Marine 9i/29s/aPrefered do 31/2—3%Maxwell Gr. C. v. A. 6 elf zes tiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 12 negen zestiende. Prolongatie 31/2 pet. Russen Obi. 1880 2 vijftien zestiende; Consols 1 een zestiende; Hope 3 vijf zes tiende. Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen; Londen 12.05; Berlijn 5908; Weenen 3505, Parijs 11.61; Brussel 11.22; Dol lar Cable 2.48 drie zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ncd. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den Hoogste barometerstand 769.8 te Biarritz. Laagste barometerstand 740.1 te Vestmanoer Verwachting van den avond van 28 tot den avond van 29 dezer: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind, half tot zwaarbewolkt, wei nig of geen regen, iels warmer. Therraometerstand alhier 's morgens 9 Uur 66 gr12 u. 68 gr., 3 u 69 gr. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 'rV oensd.ig Donderdag 3 V rijdag 4 lOC'G WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) 29 Aug. v m 30 31 1 Sept u m. 9 27 1048 11 59 12 55 1 42 2 28 3 11 ^Het tijdstip van hoog water te Dom- »urg valt 9 minuten na dat te Vlis singen.) meld bij de middelste baan om den strijd aan te binden om de bekers van H. M de Koningin, dr. Van Loon en de gemeente Middelburg. Deel konden nemen al de hierna te noemen rijders die 8 of meer punten hadden en 11a kampen ook een der per sonen met 7ringen n.l. M. de Visser uit Rit them. Het resultaat van dezen belangrijken wedstrijd was dat Piel Brasser van Vrou wepolder niet minder dan 9 van de 10 keer in stak; terwijl Pieler Reijnilers© van Koudekerke dit 8 maal deed. Deze beide kwamen dus resp. in de termen voor den beker van H. M. de Koningin en van dr. van Loon. Aan drie deelne mers was het gelukt 6 maal dén ring te vinden n.l aan Laurens Koole uit Sou burg, Jan Koole uit Koudekerke en Abra ham Franke Cz. uit Arnemuideu. Bij de nu volgenden kamp tusschen deze drie personen viel Franke spoedig af, maar de beide gebroeders Koole zouden nog drie maal moeten rijden alvorens beslist was dat de derde beker aan Laurens kwam. De Commissaris der Koningi 1, de lieer jhr. mr. J. W. Quarles van Uff ord, die gedurende twee uur met groote be langstelling dezen wedstrijd had gevolgd nam hierop het woord en noemde het een groot voorrecht dezen beker te mo gen uitreiken aan Brasser, den beker door H. M de Koningin aangeboden. Uit dit aanbieden blijkt de jjroote liefde van H. M. voor Zeeland en de Zeeuw- sche bevolking en Hare Hooge belang stelling voor bet in eere houden van oude volksgebruiken als de ringrijderij. Spr. brengt hulde aan het bestuur van het Vreemdelingenverkeer voor het ook nu weer uitschrijven van deze rijderijSpr. wijst ten slotte op de groote prestatie van Brasser en hij hoopt dat hij drie maal den beker zal winnen. De winnaar, Piet Brasser, zeide 'l zeer te waardeeren den beker te hebben gewonnen, maar waar hij reeds in het blijvend bezit is van een beker van de Koningin zou hij liever dezen aan zijn mederijders willen overlaten. De Commissaris der Konin- g i n bracht Brasser hulde en dank voor deze daad van edelmoedigheid en meen de dit ook te doen uit naam van het be stuur van Vreemdelingenverkeer. Spr. bood daarop den beker aan Pieter Reij- nierse aan met de hoop ,dal deze hem ook volgende jaren zal weten te ver dedigen. Spr. meent dat het voor de gemeente Koudekerke aangenaam zal zijn ook eens in het bezit van een beker te zijn. De nieuwe eigenaar van den beker, dit is nu de vierde eigenaar van dezen wisselbeker Pieter Reijnierse, hoopte nog dikwijls aan de ringrijderijen te kunnen mede doen en bracht dank aan H. de Koningin voor het schenken van den beker. Hierna overhandigde de heer H. J. G. Hartman, voorzitter van Vreemdelin genverkeer met enkele toepasselijke woorden den beker van dr. van L0011 aan Piet Brasser ,die nu "de tweede tijdelijke uezitter van dezen beker is. De gelukkige winnaar Piet Bras ser, bracht dank aan het besLuur van V. en de commissie voor de ringrijderij voor alles wat zij gedaan hebben om de zen dag weer te doen slqgen. Thans nam de heer mr. A. A. de Veer, waarnemend burgemeester het woord en zeide dal het (der gemeente Mid delburg een groot genoegen is geweest een beker beschikbaar te stellen, in de eerste plaats omdat het gemeentebestuur er ook prijs op stelt dal deze oude sport wordt gehandhaafd, maar ook omdat deze sport op het platteland van Walcheren bijna de eenige is. Waar in de stad zoo veel soorten van sport worden beoefend, zou het te veel vergen van de kas dei- gemeente voor alle bekers beschikbaar te stellen De voorwaarde is, dal de be ker 3 maal achtereen of vier maal ïn totaal moet worden behaald om vast eigendom te worden. Hierna bood spr. den beker aan Laurens Koole aau. Deze derde beker winnaar, bracht zeer hartelijk dank aan de gemeente voor het uitloven van den beker en hoopte ook nog dikwijls aan de ringrij derij te kunnen deelnemen. Na deze uitreiking werd aangevangen met kampen tusschen hen ,die bij den gewonen wedstrijd gelijke aantal ringen hadden gestoken. Voor hen die 7 of min der ringen hadden, werd de volgorde later bij loting bepaald. Tijdens dit kampen werden de hekken aan de poorten weggenomen en kon ieder gratis ,den kamp en 00K die iom den potlepel volgen. Hel was reeds tegen 7 uur, toen de heer Hartman kon overgaan tol het afroepen van de namen der 57 prijs win ners, die dan een keuze konden doen uit de fraaie prijzen, waarvan een geschon ken was door den heer P. M. J. Hackeu- berg, een door de firma S. de Vos en Coterwijl de overige door de commis sie zijn aangekocht. De eerste prijs werd behaald door P. Dingemanse te Gapinge met 17 ringen; 2e door C. A. Polderdijk, te Nieuvvland met 15 ringen; 3de door P. Brasser, Vrouwepolder met 14; 4de door Laurens Koole, Souburg met 14; 5de Pieler Larn- per, Biggekerke; 6de Jan Reijnierse, Koudekerke, 7de Jacobus Castel Jz Souburg; 8ste J. Maljaars, Oostkapelle alle met 10; 9de Jan Koole, Souburg; 10de P. Castel Wiz., Souburg; 11de W. Bosschaart, Souburg; 12de Laurens Koole, Koudekerke; 13de Pieler Barentse Koudekerke; 14de P. J. Wisse, St. Lau rens, 15de Abraham Rooze, Oostkapelle; 16de Simon Blaas, Aagtekerke',' 17de I. de Visscher, "Ritthem, allen met 9; 18de P D. Nïjpjes, Middelburg, 19de Jan Koole jr., Koudekerke; 20ste Abr. Fran- :ke Cz., Araemuiden, *21ste Pieter Reij nierse Jz,, Koudekerke; 22sle P. Pleijte, Nieuwland, 23ste P. Verhage Hz., Kou dekerke allen met 8; 24ste L. de Voogd,! Araemuiden; 25sle M. P. Meijer, Ritthem, 26sle Willem Reijnierse - Hz., Koude kerke; 27ste Pieter Florisse, Souburg; 28ste A. van Slooten, Veere; 29sle Jan Ivoole Dz., St. Laurens; 30 sle A. L Castel, Souburg; 31ste M. de Visser, Rit them, 32ste P. Jongepier Cz., Koudeker ke; 33ste I' Dingemanse, Souburg; 34ste Cornells H. Maas Jz., Koudekerke; 35ste P. de Nooijer, Araemuiden; 36sle L. Reij nierse PzKoudekerke; 37ste Jan Mal jaars, Oostkapelle; 38ste Jobs. de Visser, Ritthem; 39sle Cornelis Joziasse, Sou burg; 40ste Laurens Reijnierse Jz,, Kou dekerke allen met 7 ringen; 41ste A Wielemaker Mz., Koudekerke; 12ste A. Roelse Lz., Domburg; 13ste M. de Klerk, Middelburg, 41ste J. Overbeeke, Middel burg; 15ste Jan Koole 'Sr., Koudekerke; 46ste D. J. v. d Broeke, Araemuiden, 47ste Jacob Castel Sz., Souburg; 48ste Cornelis Reijnierse Jz., Koudekerke; 49ste J. Castel Wjz., Souburg, 50sle W Duvekot, Vrouwepolder, 51ste Hendrik Janse .Middelburg, 52ste Leunis Maas Jz., Domburg; allen met zes ringen53ste Wi. de Kam, Oostkapelle, 51ste Corn. Koole Jz., Koudekerke; 55ste J. Rooze, St. Laurens; 56ste Abraham A de Pagter, Koudekerke en 57sle J. II. Jansen, Kleverskerke allen met 5 ringen. Nog 10 rijders hadden 5 ringen, de overige minder. De pollepel werd behaald door J. Brasser te Veere. Hel late uur maakte, dal de prijsuil- dceling dit maal' niet gepaard ging met groote uitbundigheid. Een ieder begon naar huis te verlangen. Het was legen half acht toen de laatste deelnemer de Abdij uitreed Vreemdelingenverkeer kan dankbaar zijn, dat ook deze ringrijderij goetl is afgeloopen, alleen zal nogmaals ernstig moeten worden overwogen of nog niet iets eerder kan worden geëindigd, want bijna liet wijzertje rond is toch wel wal té lang. t burgerlijke stand. Middelburg. Ondertrouwd J. M. Matena, 42 j. en A. Matzinger. 39 j. Getrouwd J. Joziasse, 26 j en F. S. Vader, 26 j. Bevallen: I. J. Pouleijn, geb. Merk, z.; A. Borstrok, geb. Joels, z.; A. E,. Stenhuis, geb. Mol, z.J. F. Brandenburg, geb. Borgs ,d.M. Wisse ,geb. Matthijsse, z.; A. Sanderse, geb. Melïefste, z. BERICHTEN UIT DE 2de OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. CAILLAUX NAAR PARIJS TERUG. LONDEN, 27 Augs. Caillaux is heden morgen naar Parijs teruggekeerd. Dr. LUTHER MET VACANTJE. BERLIJN, 27 Augs. V. D. Dr. Luther, de Rijkskanselier heeft besloten 3 wekeii vacantie te nemen. Hij verwacht dat de conferentie der juridische deskundigen eenige weken zal duren en verklaarde voor zijn vertrek dat Duiitschland de tweede uitnoodiging niet zal aanvaar den, voordat de Duitsche deskundige vol ledig rapport heeft uitgebracht over de resultaten van de voorloqpige besprekin gen te Londen. DE WILDE ZEELIEDENSTAKING. LONDEN, 27 Augs. Uit Melbourne wordt gemeld dat deportatiebevelen zijn uitgevaardigd tegen vier personen die in verband staan met de wilde staking op de schepen. Het totale tonnage aan Britsche ^ehepen in de Australische ha vens is 266.000 ton. LAATSTE BERICHTEN. Wegens plaatsgebrek moesten eenige stukken, waaronder het Raadsverslag van poes, worden aangehouden tot een vol gend nummer. GESLAAGD. Voor het examen diploma tuinbouw en bloementeelt der Nederlandsclie Mij. voor tuinbouw is geslaagd te Frederiks< oord de lieer C. van der Vliet van Krui- n inge n. HUGO GROTIUS-HERDENKING TE DELFT. DELFT. 28 Augs. Heden heeft te Delft de Hugo Grotius-herdenking plaats gehad op initiatief van de Vereeuiging voor Volkenbond en Vrede. De secre taris van het Nationaal Comité tot her denking van de verschijning van Gro- tius' hoofdwerk, de heer mr. Ch. van der Mandere, van 's-Gravenhage, legde hedenmorgen om half elf namens ge noemd comité een fraaien krans op het prachtige voetstuk van het standbeeld op de Markt. Precies half drie had de plechtige herdenking plaats in de Nieuwe Kerk met het gerestaureerde Ivoor, dat in 1923 als nationaal huldeblijk aan FI. M. de Koningin is aangeboden. FI. M. de 'Koningin was vertegenwoordigd door den opperkamerheer, graaf van Lijnden van Sandcnburg. Onder het auditorium bevond zich H. M. de Koningin-Moeder. De organist, de heer Storm, speelde enkele toepasselijke nummers. Het ge mengde koor van de Delftsche afdeeling der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst zong onder leiding van den directeur, den heer Henk van den Berg van 's-Gravenhage, een viertal liederen. Als woordvoerders bij de herdenking \traden op mr. H. C. Dresselhuys, lid van de Tweede Kamer, oud-secretaris generaal van het Departement van Jus titie en voorzitter van de Centrale Or ganisatie voor een duurzamen vrede en prof. mr. M. W. F. Treub, vo.orzitter van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede en oud-voorzitter van de Union des Associations pour la Sociélé des Na tions. RAMP TE BORCULO. Tot heden is door het Amslerdamsch comité „10 Augustus 1925" ontvangen een bedrag van f 110.523.14%. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 28 Augs. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.05 (12.05%*. Berlijn 0.5908 (0.5908). Parijs 11.64 (11.68). Brussel 11.22 (11.21). Zwitserland 48.13 (48.12Vs>. Weenen 0.0035 (0.0035). Kbpenhagën 61.(61.45). Stockholm 66 70 (66.70). Oslo 48.95 (49.10). New-York 2.48% (2.48%). BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 28 Augs. 3 uur. De handel op de fondsenmarkl was heden klein. Op de prijsafdeeling vorm de zich een hoek in Redjang Lebons waarvoor zich vraag openbaarde, Tenge volge waarvan die een flinken koerswinst boekten ,eri weer eens1 boven 300 kwa men. Rubber aand. 'weinig veranderd. Amsterdam rubbers werden wat lager in gezet, doch trokken later op den ïniddag iets aan. Koninklijken bewogen zich op ongeveer de vorige prijzen. Geconsoli- deerden prijshoudend. Philips gloeilampen vrij gevoelig ver lies. Jurgens gewone aard, eerder lager. Scheepvaart verlaten. Suikerfondsen, H.V.A.'s plus'm. laag ste prijzen van gisteren. Yankee nogal beweging in gewone Wa bash, die zich in den loop van den mid dag geleidelijk in koers wisten Us ver heffen. Voor intercontinentale rubber, belang stelling zeer bekoeld. Prolongatie 3% pel, 1 o INTERN. SOC. CONGRES. PARIJS, 28 Aug. V.D. Het internati onaal Socialistisch Congres te Marseille heeft in zijn laatste zitting de motie in zake de organisatie van den vrede aange nomen. lIetrvolgend congres zal in 1927 gehouden worden. CAILLAUX NAAR DE VER. STATEN. PARIJS 28 Augs. V. D. De Minister raad heeft hedenmorgen besloten, dat de Minister van Financiën, Caillaux, naar de Ver. Staten zal gaan, in verband met de regeling der schulden aan dat land POOLSCHE DOUANE-INKOMSTEN. BERLIJN, 28 Augs. Volgens een tele gram uil Warschau heeft het Poolsche ministerie van financiën een veel grooter teruggang van de douane-inkomsten vast gesteld sinds het begin van den Duitseh- Poolsche douanenoorlog. gemeenteraad van vlissingen. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad was o. a. ingekomen het rapport van regenten van het Gast huis inzake de oude lieden- en ife zfeken- afdeeling. Luc rapport were vastgesteld in rfe ver gadering van regenten van 29 Juli j 1. Twee der aanwezige regenten konden zich met den inhoud van het rapport niet geheel vereenigen, terwijl twee leden van het college afwezig waren. In het rapport wordt uitvoerig uiteen gezet het groote gebrek aan ruimte, niet alleen ten opzichte van de afdeeling voor huisvesting van ouden vau dagen maar ook wat betreft de afdeeling voor de ziekenverpleging. Na een en ander uitvoerig te hebben toegelicht .meent hel college van regen ten de volgende oonclusies ter overwe ging te moeten aanbieden: le. de tegenwoordige toestand is vrij wel oiïlioudbaar, zoowel ten opzichte van de oude mannen en vrouwenafdeeling, als van de zlekenafdeeling 2e. de verbeteringen, ctTe ïn den Taat- sten tijd voornamelijk aan de ziekenaf- deeling zijn aangebracht, zijn op zichzelf van beteekenis, maar kunnen het geheel niet opvoeren tot een inrichting, die de vergelijking zelfs maar met een eenvou dig ziekenhuis kan doorstaan; 3e deze verbeteringen eischen boven dien beduidende sommen gèlds, welke bij grondige herziening grootendeels als verloren moeten beschouwd worden; 4e. evenlueele verbeteringen aan de ziekenafdeeling zouden ten koste gaan van de huisvesting van ouden van da gen, tenzij aangrenzende gebouwen en terreinen werden aangekocht. 5e de zorg voor de zieken, zoowel als die voor de mannen en vrouwen eischt dringend dat door den gemeenteraad zoo spoedig mogelijk afdoende maatregelen worden getroffen; 6e. het college van regenten en regen tessen geeft als zijne meening le kennen, dat slechts een nieuw ziekenhuis af doende verbetering kan brengen. Van de vereeniging voor Christelijk Onderwijs is een verzoek ingekomen om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuwe school voor lager onderwijs in de buurt van den Singel- beken'dmaking. AGENDA RAAD MIDDELBURG. Spoedvergadering van den Raad der Gemeente Middelburg, op Zaterdag, den 29 Augustus 1925, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onder staande zaken: 1. Voorstel om tegen 1 December 1925 op te zeggen de öbligatieleeningen, pro resto groot f 220.000 en f 97.000, aangegaan tegen een rente van 5% o/0 ingevolge Raadsbesluiten van 29 Octo ber 1919 no. 13 en 30 April 1919 no. 16. 2. Voorstel om Burgemeester en Wet houders te machtigen tot het per 1 December 1925 aangaan van 2 defini tieve geldleeningen, groot f 220 000 en f 85.000, 5 pari, tegen een rente van ten hoogste 5 0/0, ten hoogste i/8 0/0 pro visie en op schuldbekentenis. 3. Voorstel tot nadere regeling van verhaal van verschuldigde bijdragen krachtens de artikelen 135 en 156 der Pensioenwet. Middelburg, den 28 Augustus 1925 De Burgemeester, DE VEER, Wnd. RECHTZAKEN. Overtreding Arbeidswet. Voor tiet Leidsche kantongerecht heeft Woensdagmiddag terecht gestaan F. II. A. D., directeur der Leidsche Katoen- maatschappij, terzake van 609 overtre dingen der Arbeidswet door 76 arbeiders gedurende de laatste dagen van Juni 9 uur per dag arbeid le laten verrichten. Den lsten Juli waren arbeidsinspec teurs op de fabriek gekomen en hadden de arbeiders gevraagd, of zij wel over werkten. Zij hadden daarop bevestigend geantwoord. De kantonrechter zou het mooier ge vonden hebben als de inspecteurs de overtredingen zelf hadden geconstateerd in plaats van achtera! op de fabriek bij de arbeiers te komen- inforineeren, want het procesverbaal berust nu op wat de inspecteurs hebben hooren zeg gen. De bekl. verdedigde zich met le zeg gen ,dat het liier een politieke kwestie geldt. Deze inspecteur is door zijn parlij- genootj mr. Aalberse aan zijn baantje geholpen. Bckl. staat bekend als een gfoot politiek tegenstander van mr. Aal berse cn nu is het buitengewoon vreemd dal juist op den dag der stemming, 1 Juli, de 'arbeidsinspectie op zijn fabrie ken i«en bezoek 4>racht. Dc waarnemend ambtenaar van het O. M., zeide in aanmerking te nemen het groote aantal overtredingen, zal spreker een lichte straf vragen namelijk 609 boeten van 50 cents of 30 dagen hech. LEGER EN VLOOT. Officier van den marinesloomvaart- dienst 2e kl. H. P. Allaries is vergund uit Oost Indiê naar Nederland terug te kee- ren. Officier van gezondheid 2e kl. der zeemacht S. van Dam, dienende a. b. van Ilr. Ms. pantserschip „Heemskerck", wordt overgeplaatst op Hr. Ms. politie- kruiser „Triton" te Nieuwediep, bestemd voor toezicht op de visscherij in de Noordzee. Is de officier van gezondheid le kl. G. C. van. den Heuvel den 29en Septem ber a.s. geplaatst bij de afdeeling mari niers te Rotterdam. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Men meldt uit Papendrecht aan de „Rott." d.d. 26 Augustus: Hedenmorgen half 12 werd op de sloo- perij van den heer Zegelaar de 17-jarig© C. de IC. door een zaagmachine doode- lijk getroffen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit Groninehem: Bij de loting voor de nationale militie, die op 10 dezer aldaar ten raadhuize plaats had, bleek zooals reeds ge meld is voor den laatsten loteiing geen lot meer in de kom aanwezig te zijn. La ter is dezen loteiing no. 16 ter hand ge steld en op dat nummer werd hy inge schreven. De loteiing protesteerde en 41 lotelingen met hem. Het zeldzaam voorkomende geval heeft het gevolg dat de Commissaris der Ko ningin uitspraak gedaan, heeft tot ver nietiging van deze loting. Er zal dus opnieuw geloot moeten worden ,tol er gernis van hen die hooge nummers had den getrokken. Tijdens een kort, maar hevig on weer sloeg Dinsdagavond de bliksem in de woning van den landbouwer P. te Horn (L.) De eehtgenoote van P. werd in den hals getroffen, waardoor zij een lichte brandwonde opliepi, doch overigens ongedeerd bleef. In de keukenkast werd het onderste van een zevental op elkaar gestapelde porceleinen borden stuk ge slagen het kastpapier vatte vlam; de poes, die onder het fornuis lag, werd dood gebliksemd in het plafond waar de pijp van het fornuis den schoorsteen ingaat, werd een gröot gal geslagen. Overigens kwamen de bewoners met den schrik vrij. (Msb.) Te Varsseveld liep een meisje met haar broertje plotseling achter een kar vandaan en werd toen gegrepen door een juist passeerenden auto, terwijl liet broertje een paar meter verder tegen djen grond werd gesmakt en daar in aanra king kwam met een uit de tegenoverge stelde richting komende auto. Het broertje kwam er wonder boven wonder slechts met een paar ontvellingen af, doch hel meisje had een been gebroken en verdere kneuzingen opgeloopeu en moest per auto vervoerd worden. INBRAAK. Terwijl de bewoners buitenslands ver toefden is ingebroken in een perce?! aan den Amsterdamschen weg te Arnhem, meldt de N. Arnh. Courant. De dader heeft zich tot de woning toegang ver schaft door het openbreken van de ach terdeur. Op zijn gemak heeft hij een der vertrekken van het perceel onderzocht en daar alles overhoop gehaald. De dief is vertrokken met medeneming van een belangrijke buit aan gouden en zilveren sieraden Tafelzilver, een tweepersoons matras en t wee wollen dekens. Den dag na de inbraak bemerkte een knecht die geregeld het huis inspecteer de, de inbraak. Bij onderzoek is de politie gebleken dat de inbraak gepleegd is door een' ze keren Pieler S. ,een Arnhemmfer die een goede bekende van de politie is, S. is ech ter voortvluchtig. Hel is tot dusver nog niet gelukt om hem o(p te sporen. afloop verkoop! noen. Door notaris H. C. Ittmann is Don derdag in „Mercurius" in hel openbaar verkocht: een huis met pakhuis en erf, staande en gelegen in de gemeente M i d- d e 1 b u r g op den hoek van de Rouaan- sche kade en Dwarskade, groot 1 are 51 centiaren. ICooper de heer A. Pluij- mers .koopman te Middelburg voor f4500; het winkelhuis met bovenwoning, ge naamd „Het Groeyende Vlas", staande aan de Vlasmarkt IC 161 gi;(>ot 1 are 12 centiaren ,werd opgehouden; een huis en erf staande aan het Arn©-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2