„LONDON Heeren Mode-Huis AMERSFOORT HEROPENING l nieuwe Moderne Luxe Automobielen, Heeren-, iongeheeren- en Kinderpakjes Lange Delft H11 RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Voor het kantongerecht werd heden heden in de volgende zaken uitspraak ge- P. J. v. d. V., roeier bij het Ned. loods wezen te Vlissingen wegens overtreding van art. 450 W. v. S. werd volgens den eisch van het O. M, veroordeeld tot eene hechtenisstraf van 3 maanden. Het betreft hier de zaak waarin ver oordeelde weigerde hulp te verschaffen toen een jongetje te Vlissingen aan den Oranjedijk aldaar in levensgevaar ver keerde en toen ook verdronken is. L'. G. en J. F» E. beiden caféhouders te Zoutelande Werden schuldig verklaard, zonder toepassing van straf wegens over treding der Pol. Verordening le Zoute lande. Zooals men weet was hun ten laste gelegd dat zij in een aanhoorigheid van hun café op Zondag gelegenheid hadden gegeven om fietsen te stallen, terwijl de betreffende verordening verbiedt, dat de caféhouder iemand in het café of aanhoo-f righeid daarvan toegang geeft Roepat, 25 Aug. v. Marseille, Batavia n. Amsterdam. Soekaboemi, 25 Aug. te Batavia v. Rotterdam. Soemba, 25 Aug. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Samarinda, 24 Aug. n.m( 7 u., v. Port Said, Batavia n. New York. Ternate p. 24 Aug. Perim, Rotterdam Java. Tjipanas, p. 23 Aug. Point de Galle, Amsterdam n. Batavia. Vondel, 25 Aug. te Genua, Arasterdam Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Edam, 2 5Aug. n.m. v. Bilbao, Rotter- dam n. New Orleans. - Op Woensdag 2 September 1925 zullén de Ned. Spoorwegen weer een goedkoopen trein laten loopen van de stations aan de lijn Vlissingen- Roosen daal naar Rotterdam D.P. en Oen Haag en terug. Arr. Rechtbank te Middelburg In de zitting van Woensdag 26 Augs. werd in de volgende zaken uitspraak diefstal- A. 7., 20 jaar, zonder beroep, te Vlissingen, 1 maand gev. straf; voor deel trekken uit diefstal: J. Ph. P., 19 jaar, zonder berte Vlissingen, f10 of 10 d. h.; ontucht met aan zijn zorg en opleiding toevertrouwde minderjarigen J. S., 62 j., hoofdonderwijzer te Elle- sneet, thans gedet., 1 j. gev. straf met aftrek van het voor-arrest; uitoefenen van de binnenvisscherij zonder akte: F. •de S., 51 j., koopman en visscber te IJzendijke, vonnis van den kantonrech ter te Oostburg, f 10 of 10 d. h., beves tigd. Verbeurdverklaring van het in- Jbeslaggenomen vischtuig vernietigd en teruggave bevolen; overtreding van het regl'. op de wegen en voetpadenmr. A. J. F. F., voorzitter van het water schap Schouwen en A. P. v. d. W., heemraad van dat waterschap, vonnis van den kantonrechter te Zierikzee ver nietigd en vrijgesproken: diefstal: L. H. B., 35.j., slager te Vlissingen (thans te 'Zwolle) bekrachtiging van het verstek- vonnis, met wijziging der straf van 3 maanden gev. straf in 3 m. gev. straf voorw. met een proeft, van 3 jaar; bfet namaken van een postzegel en dien ge bruiken: J. J. H-, 34 reiziger te Mid delburg, 3 maanden gevangenisstraf! Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens: Het te Goes een rijwiel laten staan tegen pi en gevel, stoep of hek. G. D'. Wemeldinge J, v. d. H., Nisse f 3 of 3 dagen. Visschen zonder akte en zonder vergunning L. d. B. Hoedekenskerlce 2 m. f 3 oif 2 m. 3 dagen. Te Ivapelle in de kom der gemeente te hard rijden W. d. R., Scheveningen, G. d. J. Roosendaal f 10 of 10 dagen. Met een auto 's-avonds rijden zonder achterlicht H. R. F., Drie wegen f 5 o|f 5 klagen. Fietsen zonder bel J. v. B. te Goes, f 3 of 3 (dagfen. 's avonds fietsen zonder licht J. M. B., Goes, M. A. V., Kapelle, P. d. J., Baarland. J. H Oudelande f 4 otf 1 dagen. Dronkenschap J. H.» Kloetinge 2 dagen, J. S., Goes f 10 of 10 dagen le herh. A. t. K., Kloetinge 2 dagen hechtenis, le herh. Z. B., Schore 3 weken hechtenis en opzending een jaar rijkswerkinrichting. De bekende Zweedsche zwemmer Arne Borg heeft Maandag te Stockholm een nieuw record gemaakt door 500 M. 6 min. 18,2 sec. af te leggen. Men meldt ons uit O.Vossemeer dat door dhr. P. Groenewege te Bergen op Zoom ,oud Tholenaar ,alle Belgische éénbeenige wielrijders uitgedaagd waren tegen hem, zelf ook. ééubeenig, uit te ko men. Deze zonderlinge wedstrijd heeft plaats gehad te Mariaburg in België en wel over een afstand van 60 K.M. De uitdager is bij dien wedstrijd, ondanks baudenpech, die hij had, overwinnaar ge bleven met een -voorsprong van pl.m. een kwartier. BUITENLAND. LEGER EN VLOOT. Op 4 Sept. a.s. keert de ser geant M. de Looff van de 2e schoolc. 14 R. I., van zijn detaclieering bij het vaste detachement legerplaats by Harskamp, naar zijn garnizoen alhier terug. Het Staatsblad no. 356 bevat het Kon, besluit van den 13den Augustus tot wijziging van het Kon. besluit van 28 Febr. 1922 (St.bl. no. 92), houdende vast stelling van een regeling voor den vrij- willigen landstorm. Het eerste lid van artikel 9 van laatst genoemd besluit luidde: De vrijwilliger is verplicht om volgens door den minister te stellen regelen deel te nemen aan oefeningen^,tot een maximum van 200 oefeningsuren per jaar, dan wel andere daarvoor in de plaats tredende diensten te verrichten. Een etmaal wordt bere kend voor 8 oefeningsuren. Bij het Kon. besluit van 13 Augustus bovengenoemd is nu het getal 200 in dit artikel gewijzigd in 300. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. DE TOESTAND IN CHINA. De regeering te Kanton heeft een in drukwekkende uitvaart aan haar ver- (moord medelid, den commissaris van financiën Liautsjunghoi bereid. De be grafenis werd door tienduizend perso nen bijgewoond. Het blijkt, dat de lijfwacht van den minister den moordenaar doodschoot; diens identiteit wordt echter door de plaatselijke autoriteiten verzwegen. Men gelooft, dat de moordenaar een voor malig juslilioneel ambtenaar was en dat hij wraak wilde nemen in verband met vroegere botsingen tusschen stakers en politie. De gematigde commissaris van politie te Kanton, Woe tet Sjan, is afgetreden, en men vermoedt, dat hij weldra Kan ton zal verlaten met zijn eigen, goed gedrilde polilielroepen. Verschillende an dere gematigde ambtenaren van Kanton hebben de stad reeds verlaten. In sommige kringen verwacht men dat de vermoording van den Commissa ris van Financiën het uitbreken van een conflict te Kanton zal verhaasten, maar er is tot dusverre geen bevestiging te krijgen van loopende geruchten, als zou de strijd reeds zijn uitgebroken. De Daily Herald heeft een geldinza meling geopend ter ondersteuning van de stakers en de rebellen in China. Om deze steunaclie kracht bij te zet ten, doet het blad mededeelingen om trent de slechte behandeling van Chi- neezen door de buitenlanders. Verzekerd wordt dat de toestandl te Tientsin en te Tsjingtau zoo goed als onhoudbaar is en daL daar gebrek aan levensmiddielen heerscht. Verder beweert het blad .dat Japan de troepen van Tsjang So Lin te gen de Chineezen gebruikt en dat de groole mogendheden voornemens zouden zijn den opmarsch van Tsjang So Lin naar Peking le steunen in de verwachting dat hij de tegenwoordige regeer'mg zal afzetten en vervangen cl >r een andere, die meegaand tegenover de mogendheden zou zjjn. Een motie, aangenomen in een groote vergadering van protesteerenden te Hong kong dringt er bij de Engelsche regeering op aan, dat zij een ultimatum z al zenden aan de bewindvoerders te Kanton, waar bij zij eischt het herstel van Kanton als een open verdraghaven, het uitzetten van alle bolsjewiki uit Kanton en Kwan- toeng, het opheffen van de Whampoa- schoolkadetten, die ,naar verluidt, bols jewistisch geleide troepen zijn en het uit scheiden met de boy&ff van Engeland en met de anti-Engelsche propaganda onder bedreiging van een algeheele blok kade te water door Engeland. Het Chineesche personeel aan het En gelsche gezantschap te Peking is terugge keerd. Men acht de staking daardoor ge- dc schatkist en later lunchte hij met Houghton, den Amerikaanschen gezant op de Fransche ambassade. Gisteren ontving hij in het gezantschap Reginald Mackenna oud-kanselier van de schatkist en thans president van de Mid land Bank. Gisterenavond zou Jiij, naar men ver wacht een nieuw onderhoud met Chur chill hebben. De bladen hechten veel gewicht aan de besprekingen, die Caillaux met de kopstukken van de I.ngelsche fhiancieele wereld, zooals Montagu Norman en Mackenna, had! Ook Caillaux' ontmoeting met den Amerikaanschen gezant wordt druk besproken. HET 7Ï.ÏDERECIIT IN ENGELAND. De pas ingevoerde rechten op zijde bezorgen den betrokken ambtenaren heel wat werk en den betrokken importeurs heel wat ergernis, meldt het Hdbl. Zoo wordt bij hel invoeren van poppen angstvallig nagegaan of er niet een draadje zijde zit aan de kleedij van het stuk speelgoed. Trouwens, op hef stuk van invoerrechten schijnen de douane ambtenaren een voorkeur voor poppen te hebben. Zoo hebben ze eens uitge maakt. dat poppenoogen, als zijnde van glas, aan invoerrecht onderhevig waren. Een koopman uit de City kreeg dezer dagen ambtshalve bericht, omtrent de [vraag of een door hem achtergelaten poppenkop en een rosetje van een poppenjurk onder de zijderechten vielen. Minutieus werd in dit officieele stuk uiteengezet, hoe het stond ten aanzien van het invoerrecht met het lintje in het haar Van den poppekop, terwijl er aan werd toegevoegd, dat het haar en de oogharen van dezen kop vrij uit- of liever ingingen Er is zelfs een speciale instructie gemaakt voor de ambtenaren, hoe ze Iten aanzien van poppen en poppenklee- ren inoeten handelen. Eventueel kunnen poppenkleeren zoo luidt het in deze nstructie afzonderlijk of gezamenlijk voor het invoerrecht worden aangege ven, maar fn het laatste geval mogen er geen kleertjes onder vallen, waarvoor geen recht verschuldigd is. Zelfs gor dijntjes in poppenhuizen ontkomen niet aan Tiet spiedend oog van den fiscus. Ook moeten zijde-rechten betaald wor den van zijden snorharen van katjes op geborduurde zakdoekjes, van even- tueele zijden draden in elastiekjes van sigarettenkokers, van het zijden kwastje van een h^lhoekpotloodje enz. Terecht stelt dan ook de Westminster Gazette" 'de vraag wat de opbrengst der rechten is vergeleken bij de kosten van onder zoek en inning. contract, want er stond daarin een fout die zeer nadeelig was voor zijn vrouw. De eerste die gehangen werd zeide „ik vind hel niets erg, ik heb 38 Engelschen gedood." Uit Rusland Naar uit Moskou wordt gemeld, hebben malversaties op groote schaal .plaats gehad bij het Mongoolsche leger bestuur Met deze malversaties is een Uit Italië. - De Vesuvius is in werking. Erruptics hebben plaats Hevige stormen hebben gewoed in verschillende Italiaanscbe ste den. Er is groote schade aangericht en er zijn verscheidene slachtoffers Uit Triest wordt gemeld, dal 10 Al pinisten, die trachtten de Rasporols nabij Pinguente in Istrië te onderzoeken, plot seling door eeu ondergrondschen vloed fflAPKYBERICHTEN bedrag van meer dan een millioen roebel overvallen werden en verdronken zijn. gemoeid Een commissie is benoemd om een nader onderzoek in le stellen. Uit Australië. Üit Melbourne wordt gemeld, dat de Australische regeering een proclama tie heeft uitgevaardigd, dal zij alle Brit- Middelburg, 25 Augs. Op de groo- sche onderdanen, die voor hel ontstaan te veiling werden de volgende prijzen van economische storingen verantwoor- besteedaugurken f 1—f 26.30; appeis: delijk zijn, uil Australië zal wijzen j the Queen f6 90f 16.70 beide per 100 Dit in verband met de zich steeds kilogram, uitbreidende staking der Britsche zee- j lieden De Unie van dokwerkers heeft i Ooslburg, 25 Aug. Tarwe f 12.50— met algemeene steramen besloten de sta- 13.50, Chevalier f 12.25, Erwten 12,50 kers te steunen. 16.50, Rogge i' 12,00, Aanvoer ruim. A. dverte ntiën I n d. S't o o mvaartlijner Prins der Nederlanden, 24 Aug. te Paramaribo v. Amsterdam. Medan, 25 Augs. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Jacatra, p. 25 Aug. v.m. 6 u. 15 m., Gibraltar, Tjilatjap n. Rotterdam. Menado, 24 Aug. v. Batavia n. Rotler- -dam. Djambi, p. 23 Aug. Finisterre, Rot terdam n. Java. Bin tang, 25 Aug. te Havre, Batavia n. Amsterdam. Patria, 25 n.m(. 2 u. v. Southampton, 'Rotterdam n. Batavia. Tevens wordt gemeld dat het oorps diplomatique liet thans eens is geworden over de nieuwe nota aan de Chineesche regeeriug over de incidenten le Sjanghai. DE REGELING DER FRANSCHE SCHULD. De besprekingen over de regeling der Fransche schuld zijn gisteren door Chur chill en Caillaux voortgezet. Diverse des kundigen Nvaren daarbij tegenwoordig. Caillaux had een drukke dag Eerst had hij in het gebouw van het Fransche ge zantschap een langdurig onderhoud met Montagu Norman, den gouverneur van de bank van Engeland. Tegen deu mid dag had hij vervolgens een bespreking BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België In eèn heftige betooging hebben tie metaalbewerkers te Luik en Henegou wen ,naar men aan de N. Rott. Crt. uit Brussel meldt, aangedrongen op voort zetting der staking ondanks het referen dum Uit Duitschland. De vier mijnwerkersorganisaties in het Roergebied hebben jle arbitrage-uit spraak van den rijkscommissaris, waar bij de geeischte loonsverhooging werd geweigerd" ,met algemeene stemmen ver worpen. Uit Frankrijk Volgens de Temps speelt het mi nisterie van financiën tegen, dat Caillaux van plan zou zijn wijziging le brengen in de bestaande successierechten. De burgemeester van Bordeaux, die tevens Kamerlid is. heeft aan ^jjn collega's van Lyon, Marseille, Rijssel^ Nantes, Toulouse, Nimes, Moutpellier, Roubaix en Rcnnes een brief gericht, 'waarin hij hun vraagt gezamenlijk stap pen bij de regeering te doen, en den mi- nister-president te verzoeken tol bij- legging van het conflict tusschen de bankbeambten en de directies tqsschen- beide te komen. Uit Engeland. Medegedeeld wordt, dat het fonds voor de restauratie van de St. Paul- kathedraal te Londen thans 250,000 p. st. groot is. De hoeve Caesares waar de prins van "Wales eergisteren is aangekomen, geeft wel eèn duidelijk beeld van een groot Argentijnsch landbouwbedrijf. De hoeve beslaat 120.000 acres weidegrond waar 30.000 koeien, 50.000 schapen en 3000 paarden grazen in de vrije natuur, benevens eenige duizenden varkens en geiten ,die in afgeschoten gedeelten on dergebracht bleken. De onafzienbare kudden dieren boden den prins op een autotocht van 45 minuten dwars door de terreinen een geheel nieuwen en indruk- weideenden aanblik Uit Griekenland. De iSantorin vulkaan was heden op nieuw in werking. Er is een groot nieuw eiland gevormd. Uit Egypte. Do Engelsche bladen bevatten al lerlei bijzonderheden over de executie van de zeven veroordeelden wegens den moord op Sis Leistack op Zondagoch tend te Kairo De terechtstelSng had plaats op de binnenplaats van een ge vangenis. Buiten stond er een groote menigte. Slechts één der veroordeelden heeft blijk gegeven van angst voor den dood. De anderen waren zeer kalm. Een paar gingen al biddende in den dood. Een riep: leve Zagloel Pasja. Er ,was er een die vroeg om uit zijn nala tenschap nog 8 pd. te betalen aan een schuldeischer. Een ander vroeg om een met doorloopende Harp. Massief Eiken Kast, 14 Registers, 5 jaar schriftelijke garantie, voor spot prijs te koop. Zeeuwse he Piano- en Qrgelhandel, Korte Burg A 83, Middelburg. en zijn heerlijke omgeving. Inlichtingen Reclame-Commissie Kamer No. 4 Stadhuis. KOST EN INWONING gevraagd in goede familie, voor schoolgaand meisje van 17 jaar. Brieven met conditiën onder letters D N, bureau van dit blad. Plaats Owe aiivertentiën in andere binden door tu6eohonkorost van de Administratie der Middelburgsche Crt. Ge bespaart dan kosten van papier, porto's en A.s. Donderdag 27 Augustus, 2 uur, van het (naast de Prov Bibliotheek) Beleefd aanbevelend, H. J. M. SIES. Ten dienste van mijn geachte Cliëntèle heb ik aangekocht voor de verhuur. - Geen tariefopslag. Bel dag en nacht 483 s. v. p. HET BESTE ADRES. Beleefd aanbevelend: J. VAN GRAAFEILAND. Alle nog voorradige worden ver beneden de waarde opgeruimd. VERKOOPHUIS „AMERIKAAN". met Churchill op het departement van 1 correctie le brengen in zijn huwelijks-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3