MissBlanche BEURSN0TEER1NG VAN HEDEN. AMSTERDAM, '25 Augs. (Slotkoers) 6 pet, Nederl. 1923 103»/8; 6 pet. Ned. 1922 105 elf zestiende5 pot. Nederl* 1918 100%; H/a pot. Nederl. 1917 97 vijftien zestiende, 2%' pet. Nederl W. Schuld 62; 3 pet. do. Oblig. 77$; 3 pet. Certif. 74% Cert Ned Hand Mij. 1367/8—1371/4; Aand. Ned Ind. Handelsb. 1 10'4— 110%, Aand. Kol. Bank 175%—176y2,Kon. Pe trol. Aand 370374%Gecons. IIoU. 155—157; Cult. Mij Vorstenlanden 153i/2 151 Va; Handelsv. Amsterdam 134i/2— 436, Javasche Cultuur 329—329%; Aand Deli Maatsch. 94—95; Amsterd. Rubber 90—94. Ned. Amerik vaart 67, Ned Scheep- vaartume 14 41/2— 1148/t'Kon. Holl. Lloyd 411/2; Kon Ned. Stoomb. Mij. 65y2; Aand Paketvaart 174; Bank-Associatie 12. Gouda A. 81/2; Philips A. 4293/4; Jur- gens A. 1291/s133. Anaconda 881/2—89Steels 1223/4; Com-< mon Marine 9.%Prcfered do. 3Ó3/t; Max well Gr. C. v. A. 5 vijftien zestiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 18. Prolongatie 3i/a pet. Russen: Obi 1880 2%; Consols 4 vijf zestiende; Hope 3 vijfzestiende. Wisselkoersen - Markt sluit prijshoudend. Londen l2.05y8; Berlijn 5905i/2; Wee- nen 35; Parijs 11.66; Brussel 11.26; Dol lar Cable 2.98 drie zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Aug. Hoogste barometerstand. 766.8 te Haparanda. Laagste barometerstand 751.2 de Bilt. Verwachting van den avönd van 25 tot den avond van 26 dezer Zwakke tot hiatige Noordelijke tot •Westelijke wind, zwaar bewolkt met tij delijke opklaringen, waarschijnlijk nog enkele regenbuien, aanvankelijk koeler Thermometerstand alhier 's morgeus 9 uur 64 gr., 12 uur 67 gr., 3 uur 69 gr HOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) Woensdag 26 Aug. v.m. 6.27 Donderdag 27 7.14 Vrijdag 28 8.10 Zaterdag 29 9 27 Zondag 30 10.48 Maandag 31 Dinsdag 1 Sept. n.m. 11 59 12 55 (Het tijdstip van hoog water te Dom- 'burg valt 9 minuten na dat ringen.) te Ylis- van adjudant-onderofficier voor vlieg- tuigmakers-bekleeder 5o. uitbetaling van het walsalaris, in- stede van de boordsoldij aan het perso neel bij verlof van langer daifdrie dagen. De regeeringsgemachtigden ontwikkel den enkele bezwaren legen deze voor stellen. De voorstellers hadden gelegen heid hun standpunt nader uileen te zet ten en de overige leden der commissie konden van hun zienswijze ter zake doen blijken. Verslagen van ae gehouden bespre kingen zullen aen minister worden aan genomen. Aan het einde der vergadering werden verschillende vragen gesteld, die voor zooveel mogelijk werden beantwoord. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Postdienst Koninginnedag. Op 31 aezcr zullen de postkan toren, de bijkantoren, de hulpposlkan- toren en voor zoover den postdienst be treft mede de vereenigde kantoren voor het publiek niet later zijn opengesteld dan tot 2 uur namiddag Voor de bus- rechthouders zal de gelegenheid open blijven, om zonder betaling van het ver hoogde recht stukken af te halen na dien tijd. Indien de feestelijkheden ter viering van den verjaardag van do Koningin door de een of andere omstandigheid niet op 31 dezer, doch op èen andereu dag worden gehouden, kan de afdeelings- inspecteur beslissen, dat dien dag de kantoren om 2 uur worden gesloten en op 31 dezer opengehouden. Indische Stoomvaartlijnen. Siantar, 22 Augs. te en van Catania, Rotterdam naar Java. Slamat, 24 Augs van Port Said, Ba tavia naar Rotterdam. ICawi, 23 Augs. van Port Said, Rot terdam naar Bafavia. Prins Frederik Hendrik. 22 Augs van Paramaribo n Madeira en Amsterdam. Patria, 23 Augs te Southampton, Rot terdam naar Batavia. Vondel, 23 Augs. van Algiers, Amsterd. naar Bafavia. Rindjani, 23 Augs. van Belawan, Ba tavia naar Rotterdam. Roepat, 24 Augs. te Marseille, Batavia naar Amsterdam. Insulinde, "24 Augs. te Belawan, Rot terdam naar Batavia. Koningin der Nederlanden, 23 Augs. 's hachts 12 uur van Genua, Batavia n. Amsterdam. Enggano, 24 Augs. te Batavia van Am sterdam. Kangeau, 23 Augs. n.m. 12 uur 22 m. 35 mijl Oost v. Niton, Amsterdam naar Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Volendam, 22 Augs. v.m. 11 u. van Halifax Roletrdam n New-York. Veendam, 22 Augs. v.m. van New- York naar Rotterdam. Maasdam, 22 Augs van Havana, Rot terdam naar New-Orleans. Edam. 22 Augs. van Boulogne, Rotterd. naar New-Orleans. Rotterdam, 24 Augs. n.m. Ie Rotter dam van New-York. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Zaterdag 15 Augs 15 Sept. Tentoon stelling van aquarellen van Mej. M. A. v. d. Harst. „In de Sleenrotse." Woensdag 26 Augs. Beiaardconcert Abdijtoren 910 uur. Donderdag 27 Augs, Ringrijderij te p. in nationaal cost,, uitg. Ver. tot bev. vreemde!, verk. Abdij. Donderdag 27 en Vrijdag 28 Aug. Feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan der Ver. „Uit het Volk—Voor het Volk". Schut tershof. Woensdag 2 Sept. Beiaardconcert Abdijtoren 910 uur. Donderdag 10 Sept. Beiaard concert Abdij toren 910 uur. NAGEKOMEN BERICHTEN. EEN GROOTBEDRIJF STOPGEZET. Te Helmond, Genicrt, Veurne, zijn heden de manufacturen- en dekenfabrie- ken der firma de Wit en Co. stop gezel, waardoor alleen te Helmond 2000 ar beiders werkloos zijn geworden, ook aan de arbeiders in de andere plaatsen is ontslag aangezegd. Er worden onderhandelingen gevoerd om het bedrijf aan een belangrijke com binatie over te doen. DE FRANSCHE ANTWOORDNOTA. LONDEN, 25 Augs. V D. Het wordt mogelijk geacht dat de Fransche nota aan Duitschland inzake het veillgheidspact Donderdag en Vrijdag zal word,en gepu-; bliceerd. Abonnementen en Advertentiën voor le Middelburgsche Oourant kunnen voor 71is sin gen worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHT. GOES, 25 Aug. Op de graanmarkt was <le aanvoer ruim, met weinig vraag. Oude Tarwe f 15, Nieuwe Tarwe f 11.00 f 13.50, Rogge f 11, Zeeuwsche, Gerst f 12.00—12.50, Haver f 11, Kookerwten f 14.00—16,95, Iiroonerwten f 14 00— f 16.50, Schokkers f 20.00—22.00, Bruine Boonen f 12.00-15.00, Maanzaad f50 00 —52.00 ,Kar\veizaad 'f 26.0027.00. UIT DEN HAAG. GROTIUS-H ERDENKING. Zaterdag zal een groot aantal leden van liet comité voor de Grotius herden king met buitenlandsche en andere gasten Fort Loevesteiu, bezoeken, op den terugtocht zal het gezelschap officieel door hel gemeentebestuur van Gorichem worden ontvangen. HET PERMANENTE HOF VAN INTER NATIONALE JUSTITIE. Het Permanente Hof van Internatio nale justitie heeft heden in de zaak van de door de Duitsche tegen die Poolsche regeeriug aanhangig gemaakte vorderin gen betreffende zekere Duitsche belan gen in Opper Silezië de beide door Polen opgeworpen excepties tot onbevoegd ver klaring en uiel-ontvaukelijk verklaring verworpen en zal het hof de zaken later in hoofdzaak berechten. BEWUSTELOOS GESLAGEN. Een meisje te Amsterdam, dat in een van de tramrijtuigen van de E. S. M. zat ,Averd gisteren ten gevolge van het schommelen van den wagen onwel. Daar zij wilde overgeven hield ze het hoofd een eind buiten het raampje. Nabij Slo- terdijk stiel dit lichaamsdeel tegen een trampaal, waardoor ze bewusteloos te rugviel. In ernstigen toestand werd ze naar het Binnengasthuis vervoerd; er werd hersenschudding geconstateerd. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 25 Augs. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.05s/8 (12.05s/8). Berlijn 0.5905% (0.5904i/2). Parijs 11.66 (11.70%). Brussel 11.26 (11.30). Zwitserland 48.07%' (48.07y2). Weenen 0.0035 (0.0035). Kopenhagen 59,65 (59.87y2). Stockholm 66,65 (66.70). Oslo 47.50 (47.70). New-York 2.48i/é (2.48ys). BEUItSO VERZICHT. AMSTERDAM, 25 Augs. 3 uur Weder om droeg de handel op de beurs feen kalm karakter. Op de Yankeemarkt ont wikkelde zich echter opnieuw flinke af faire in Intercontinentale rubber^ waar voor goede vraag bestond, tengevolge waarvan die een verdere koerswinst wis ten te behalen. Voor spoorwegshares bestoud maar matige interesse. De rubberfondsen waren meerendeds weinig veranderd ,doch aanvankelijk eer der iets aan den zwakken kant. Van de Tabakken waren enkele prijs houdend. Ned. Induslrieelen hadden een gedrukt voorkomen. Gewone aandeeleu Jurgens warep lager genoteerd. Aand. Kunstzijde ondernemingen aan aanbod onderhevig. Oliewaarden konden zich tamelijk op peil houden. Koninklijken vertoonden een kleine neiging tot oploopen. Scheepvaarten verlaten. Suikeraandeelen hadden een rustig verloop. H. V. A werden beneden de koersen van gisteren genoteerd. Prolongatie 3%. SPORT. Fanny Rosenfeld heeft gisteren te Torouto (Canada) de 220 yards geloopen in 22 sec. .waarmee zij het wereldrecord voor vrouwelijke athlelen met sec. ver beterd heeft. MotorclubZeeland. De uitslag van de Zaterdagmiddag op een weide van den heer H. A. Hanken, in den Willielminapolder gehouden wed strijden, welke werden opgeluisterd door de harmonie Euphonia, is als volgt: le pr. W. Nieuwenhuizen, Rilland Bath 68 p.; 2e pr. C. Dominicus, Kfoetinge, 65 p.; 3e pr. A. Westslrate, Goes, 60 p 4e pr. J. ZwartepoorteGoes, 55 p.; 5e pp-. P|. Boel, Goes, 51 p.; 6e pr. P. de Huiluj Middelburg, 47 p.; 7e pr. L A. van Bers, Kloetinge, 45 p.; 8e pr. A. Siep- man, Goes, 44 p.; 9e pr M. A. de Dreirj Goes ,40 p.; 10e p.; 10e pr. C. Geluk, Kruiningen, 38 p. en lie pr. W. Louisse, Kapelle, 37 p. le pr. wipplank (extra nr.) de Texaco vrachtwagen, C. Snoep, Goes. De heer Zwartepoorte kreeg nog een troostprijs omdat hij het ongeluk had te gen een op het terrein staande auto op te rijden, waarbij hij een bloedende wond aan het been en aan het hoofd opliep. VERSCHILLENDE BERICHTEN. H. S., beêedigd klerk ter griffie der rechtbank te (Winschoten, is geschorst ter zake van malversatiën. H. S. is sedert eenigen tijd, yoortvluchtig en vermoede lijk in Duitschland. Na het hotel pension „Hel Hil- letje" te Kootwijk in brand te hebben ge stoken heeft een gewezen kellner hit dat hotel zich onder den trein geworpen en is doodgereden. Nader wordt vernomen, dat deze, een 17-jarige ex kellner, uit wrok handelde en zoowel in het hotel-pension ,,'t Hil- letje" als in de aan dcuzelfden eigenaar toebehoorende boerderij „Het blauwe paard" brand heeft gesticht. Beide ge bouwen zijn afgebrand. Vrijdagmiddag is te West IJssel- monde het 4y2-jarige zoontje van den heer v. B. uit Rotterdam, die daar met zijn ouders gelogeerd was, door een autobus overreden en gedood. Den chauf feur treft geen schuld. Voor de Kamerverkiezing liad iemand propagandabiljetten op graf- steenen van het kerkhof te Boornbergum (Fr.) geplakt. Hij is thans deswege ver oordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hech tenis. De barbier S. le Aalsmeer achter op de motorfiets van den timmerman E. gezeten, bemerkte plotseling dat de duo zitting zeer los was aangehecht. Terzelf- derlijd en nog vóór de motorrijder door hem gewaarschuwd kon worden, ge raakte de zitting los waardoor S. van den motor viel. Tot overmaat van ramp bleef hij met een zijner handen aan liet spat bord vasthaken zoodat hij èen eind- weegs werd medegesleurd, zonder dat de motorrijder het ongeval bemerkle. Voorbijgaande fietsrijders maakten hem opmerkzaam, "fraarop de man stopte en zijn „passagier" 'gelegenheid kreeg zich uil zijn benarde positie le bevrijden. Gelukkig had deze slechts eenige ont vellingen en schrammen bekomen. Zondag stortte de nieuwe schacht op de Domaniale mijnen le Heerlen, waar mede men al ver gevorderd was, tenge volge van het drijfzand in. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Naar verluidt zitten voor 20 a 30.000 gulden machinerieën onder het zand. Twee politieagenten hebben zich gisterenmiddag met geweld toegang moe ten verschaffen, tot een woning, die uit een kamer en een keuken bestond in het Noorden van Berlijn. Buren hadden er de aandacht van de politie op gevestigd, dgt er sinds enkelen tyd een ondragelijk» stank uit deze woning, kwam. De ^genten vonden in de kamer en' de keukeu, die die door een oude vrijster worden be woond niet minder dan 36 katten en ka ters. De katers waren door de vrouw aan de pooten van haar bed vastgebonden, vermoedelijk om een te gr00te vermenig vuldiging le voorkomen. De oude vrouw- was woedend, toen de politie dp woning binnendrong. Zij ging de agenten te lijf en men moest haar de handboeien aan doen, eer zij tot bedaren kwam. Alle; katers en katten zijn aan de zorg van de Berlijnsche vcreeniging tot bescher ming van dieren toevertrouwd (N.R.Crt., Te Burnham-on-sea had eeu troepje badende meisjes, om de kosten van bad koetsjes te vermijden ,een kleedkamer van strandstoelen gevormd. Toen nu de stoelenverhuurder kwam om zijn geld, weigerden zij ook dit le betalen. De verhuurder nam toen alle stoelen weg en liet de meisjes, in letterlijke cu over drachtelijke zin ,in hun hemd staan. x HET GEHEIMZINNIGE GEVAL ÏN DE LASSUSSTRAAT. In zake het geheimzinnige geval in de Lassusstraat te Amsterdam is, naar de Tel. meldt, bij nader onderzoek van het restant van het bedwelmingsmiddel geble ken, dat dit van betrekkelijk lichten aard was. Het schijnt een middel te zijn, dat bij operaties aangewend wordt alvorens een zwaarder verdoovingsmiddel den pa- tiënt wordt toegediend. Met dat al ligt de bedoeling van den medicus in het duister, want indien hij de vrouw uit den weg wilde ruimen, waarom paste hij dan niet een ander middel toe? Het onderzoek heeft nog iets eigen aardigs uitgewezen. En dat is, dat de dokter de bewuste dame te middernacht eveneens een bezoek heeft gebracht. Toen hebben zij samen zitten praten en heeft hij haar een glas port ingeschonken. Daar de vrouw hem niet vertrouwde, dronk zij het glas niet op, maar zette het weg. Ook zijn de verdere handelingen van den dader eenigszins nader gepreciseerd. Hij vluchtte te kwart voor drie het per ceel Lassusstraat 5 uit met achterlating van zijn colbertjas. In zijn hemdsmouwen is hij over de schuttingen geklommen Aan een achterraan van een der huizen in de De Lairessestraat klopte hij aan. De bewoner, die met zijn echtgenoote sliep, werd wakker, en vroeg door de hor die in het raam stond, wat de nachtelijke bezoeker wenschte. Deze verklaarde toen dat hij twist met zijn vrouw had gehad en over de tuinschuttingen gevlucht was, daar ze hem bedreigde. De bewoner van de De Lairessestraat liet hem door en de dader vlood weg door de voordeur. Vervolgens begaf hij zich naar een ga rage en huurde een auto. Doch het toe val wilde, dat deze wagen spoedig een aanrijding kreeg en defect geraakte. De medicus kocht toen van den chauffeur voor een goeden prijs z'n chaulfeurspak en pet en was spoedig in de duisternis verdwenen. Men heeft zijn spoor dien geheelen dag vrijwel kunnen volgen. Zoo bracht hij den nacht volgende op dien van het drama, door in een logement op dè Martelaarsgracht. Een zijner familieleden ontving kort daarop een schrijven, waarin hij mede deelde zich in het IJ te zullen verdrin ken. Op last van den commissaris van het bureau Overtoom heeft men ter plaatse gedregd, doch er werd niets gevonden. o VERDUISTERING. De politie te Velsen heeft aange houden den kantoorbediende E. D., werkzaam op de papierfabriek van de firma Van Gelder en Zonen aldaar, we gens verduistering. De Telg. deelt nog liet volgende mede: De gearresteerde kantoorbediende E. D., was reeds 22 jaar aan de papierfa briek der fa. Van Gelder Zonen werk-, zaam, waar hij als 14-jarige jongen geko men was. Hij genoot het volle vertrouwen der directie en verdiend,e een goed sa laris. Hij was getrouwd^. maar had geen kinderen. Men had den laatsten tijd echter ver moeden, da t het met D. niet in orde was. Verleden jaar wilde hij geen va^ cautie nemen .daar hij toch geen geld had om op reis te gaan ,zoo zeide hij. Ook dit jaar wilde D. geen vacantie ne men ,maar thans dwong men hem daar toe. In deze vacantie kwam het bedrog aan het licht. Naar men zegt, moet D. in to taal ruim f 20.000 verduisterd. hebben- Iiij heefteen bekentenis afgelegd en zei- de ongelukkig gespeculeerd te hebben. Zaterdagmiddag is D. van Haarlem naar Velsen overgebracht, voor verder '•onderzoek. Ook het parket uit Haarlem vergezeld van rechercheurs en rijkspo litie was le Velsen. Ten huize van D. en ook ten huize van diens schoonvader wer den huiszoekingen gedaan. EEN POLITIEAGENT GEMOLESTEERD. De agent van politie J., die Zaterdag nacht in den Gortmolen te Rotterdam surveilleerde, is naar de N. R. Crt. meldt onverhoeds aangevallen door een achttal personen. Zonder dat de agent door een woord of daad aanleiding tot een derge lijke handeling gegeven had, begonnen de personen ,die zeer luidruchtig waren, hem te mishandelen met een bierflesch die een hunner bij zich had. J., werd vastgegrepen en bloedend verwond aan zijn pols, en liep slagen over het geheele lichaam op. Ten slotte gelukte het den agent zich los te rukken en zijn revplver te trek ken. Hij loste eenige scholen op de on verlaten, die zich zoo spoedigmogelijk uit de voeten maakten. Geen hunner werd gewond. Eenige voorbijgangers ,die op het ge luid van het schieten afkwamen, hebben deu agent, die hevig bloedde, gevonden. Nadat de geneeskundige dienst gewaar schuwd werd ,is J. naar het ziekenhuis vervoerd en vervolgens per auto naar zijn woning. Hij zal voorloopig geen dienst kunnen doen. Op aanwijzing van den agent is het de politie mogen gelukken twee der vech tersbazen te arresteeren. Het bleken te zijn de 22-jarige T. v. d. M. en de 24- jarige W. F. S De politie stelt een ern stig onderzoek in naar de overige perso nen die bij deze mishandeling zijn be trokken. EEN PSEUDO-NEDERLANDER. Uit Lonneker wordt aan Tub. het vol gende bericht: Eenige jaren geleden vervoegde zich een man aan de afd. Bevolking van het Amsterdamsche stadhuis, met het ver zoek om als ingezetene te worden inge schreven. Hij gaf op H. te heeten en in gezetene der gemeente Lonneker le zijn en om zijn bewering le staven, vertoonde hij eenige papieren, waaronder een ge boorte-akte. De man werd inderdaad als inwoner van Amsterdam ingeschreven. Hij werd werkloos en daar hij zonder middelen van bestaan was, werd hij ver wezen naar de werkloozenkas en liefda dige instellingen. De man maakte kennis met eeu Duitsche vrouw, met wie hij de- 2er dagen in het huwelijksbootje wilde stappen. Daartoe moest hij weer naar het stadhuis om de noodige papieren te toonen. De Amsterdamsche recherche, die bij het geval te pas kwam en die reeds eerder verdenking tegen H. had opgevat, verzocht de politie om inlich tingen. Toen kwam aan het licht, dat H. zooals de bedoelde persoon voorgaf te heeten ,nog steeds in deze gemeente woonachtig was. Van een getoond portret van den Amsterdammer herkende de vrouw van H. een zekeren E. Wl, een Duitscher, die eenige jaren geleden een aantal weken te hunnen huize had ver toefd. De man hield aanvankelijk stokstijf vol, dat hij werkelijk H. heette. Ten slot te viel hij echter door de mand en be kende, dat hij de papieren van H. ge stolen had en in Amsterdam een val- schen naam had opgegeven. "Onder den naam H. heeft hij zelfs in Juli j.l. aan de stemming voor de Tweede Kamer deelge nomen. Voorts bekende hij in werkelijk heid E. W. te heeten en Duitscher te zijn. De man heeft zich schuldig gemaakt a.in overtreding van art. 128 van het Wetboek van Strafrecht, waarop een jaar gevangenisstraf staat, terwijl werkloos- heidskas en liefdadige instellingen door hem zijn opgelicht. Wi. is weer naar Amsterdam teruggebracht. H. had in al dien tijd de gestolen papieren niel be hoeven te gebruiken en was daardoor met de vermissing ervan niet op de hoogte. De Pantoffelheld durft zelfs tegenover zijn vrouw volhouden: Geef MIJ maar (Ing. Med.) BUITENLAND. IIET FRANSCHE ANTWOORD. Gistermiddag is de Fransche antwoord nota van Briand aan Slresemann over handigd. Naar verluidt, neemt Briand in de nota een tegemoetkomende hou ding aan. De nota poogt de bedenkingen van Duitsche zijde tegen de Fransche voor stellen nopens het waarborgverdrag vol komen uit den weg te ruimen Walden eisch van Frankrijk aangaat om ook als garant van de Oostelijke grenzen van Duitschland op te treden en zelfs als scheidsrechter bij even- tueele conflicten aangaande deze gren zen te fungeeren, zegt de nota, dat er van dit garantierecht in de overgroote meerderheid van alle mogelijke geval len geen gebruik zal worden gemaakt. Dit recht zou alleen tol uitwerking kun nen komen, indien de feiten op objec tieve wijze waren vastgesteld en dan zal tevens moeten blijken, welke partij den vrede verstoord heeft. Opmerkelijk is het voorts, dat de nota de gedachte van het garantierecht, die tot nu toe alleen voor economische en juridische geschillen gold, ook voor politieke conflicten wil doen gelden, zoo dat met behulp van dit scheidsgerecht alle conflicten, van welken aard ook, iuit den weg zullen kunnen worden ge ruimd. WIRTII EN IIET CENTRUM. Naar aanleiding van het bericht, dat oud-rijkskanselier Wirlh uit de Duitsche Centrumpartij zou treden, verneemt Wolff, dat hij niet uit de partij, doch alleen uit de Cenlrumfractie treedt. Om trent dit uittreden wordt nog vernomen, dat de houding van zijn partij inzake de belastingwetten en de lariefnovelle, Wirth dit besluit heeft doen nemen. Hij vertegenwoordigde de oppositie in (de partij, en zal ondanks zijn uittreding op de democratisch gezinde partijge- nooten kunnen rekenen. Naar de N. R. Crt. verneemt, heeft ÖVirth zich naar Stuttgart begevén, waar

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2