BEUHSNOTLEIUNG VAN HEDEN. AMSTERDAM, 20 Aug. (Slot koers.) 0 pet. Nederland 1923 103 een zes- tende; 0 pet Nederland 1922 103$/8; 5 pet. Nederland 1918 100»/8; "4pet. Ne derland 191 7 977/g21/2 pel. Neder 1. W, Schuld 6D/4; 3 pet. do Oblig. 743/8; 3 pel. do. Certif. 74Vs. Cert Ned. Hand Mij. 138»/,-138»/»; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 141»»; Aand Koloniale Bank 178—179»/i; Koninkl. Pe trol. Aand. 370»/j—376; Gecons. Hollaud- schc 155V8 15G1/1Cult. Mij. Vorsten landen 152 -157; Handelsv. Amsterdam 5371/2»-547»/.; Javasche Cultuur 331— 33G; Aand. Deli >Maalsch 398»/*-399»/,, Amsterd. Rubber 282-285s/f Ned. Seheepvaarlunic '1143/,KouinkL Holl Lloyd 45; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 65»,j; Aand. Pakelvaart 17l3/i Gouda A. 83/,; Philips A. 4283/4.Jur- gens A. 130—134y,; Anaconda S7»/887»/a Sleels 121; Erie 33),,—34; Union Paci fic 113 vijftien zestiende; Common Mari ne 9 een zestiende; Prefered do. 30»/i, Maxwell Gr. C. v. A 6s/8—7; Maxwell Land Cert. v. Inc.- Bonds 18s/8—18ys. Prol. 31/2 Russen Obi. 1880 2%; Consols 4 vijf zestiende; Hope 3%, Mark sluit vast. Wisselkoersen Londen chèque 12 06; Berlijn 59.10 Wieenen 35.05; Parijs 11.64»,..Brussel 11.271/2; Dollar Cable 2.18» TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Mel. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht ?n den morgen van 20 Augs. Hoogsle barometerstand: 766.0 te Janmayen Laagste barometerstand: 754.6 te Hemösand. Verwachting van den avond van 20 lot den avond van 21 Augs.: Zwakke lot matige veranderlijke wind, zwaarbewolkt of betrokken, waarschijn lijk regen of onweersbuien, zelfde tem peratuur. Thermometersland alhier 's morgens 9 u. 60 gr., 12 u. 63 gr., 3 uur 66 gr. aOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) Vrijdag 21 Aug. n.m. 3 33 (Saterdag 22 .1 4 07 Zondag 23 4.44 Maandag 2* V 5 18 Dinsdag 25 5.57 Woensdag 26 v.m. 6 27 Dop derdag 27 7.14 (Het tijdstip van hoog water te Dom- burg ralt 9 minuten na dat te Vlis- ringen.) Maar hel gevolg is, dal de spoorbaan zakt, cn telkens moet worden opge hoogd. Een broj; van een ouden dijk is daarin reeds verzonken. Maar men gaat daarmee voort tot vaste grond is be reikt. Merkwaardig is het, dal dat slappe stuk slechts 10 M. lengte heeft. Daar naast Is de ondergrond vast. Enorm veel grondwerk dus. Telkens weer zagen we ploegen aan het werk, eenigc. honderden gravers tesamen Het is ook weer het golvende van het ter rein dat er toe noopte geen machines voor hel uitgraven te gebruiken, maar het te doen geschieden door handen arbeid Het zijn voornamelijk Z. Beve landers en ook een ploeg Westkappe- laars, die daarvoor gebruikt worden Ts eenmaal al dat groudwerk Idaar, dan komen de dwarsleggers erop en daarover de rails. Hoewel dit werk is van milimeler-nauwkeurigheid, gaat het betrekkelijk snel. Maar die rails zijn nog niet bruikbaar. Bij droog weer desnoods wel. want dan is de Zeeuwsche klei keihard Maar bij nat weer zouden de dwarsliggers dadelijk in de klei zinken. Dus moet er een vas tere onderlaag onder, van zand. Dwars liggers en rails worden met behulp van kleine windassen omhoog gelicht, en dan wordt er eerst eeu laag van 15 c.M. zand onder gebracht en aangestampt, en dan nog een laag van 5 c.M Van Hoedekenskerke uit is dit werk op de lijn naar Goes begonnen, en men is daarmee nu gevorderd tot voorbij 's-GravenpoIder. Dat men daarmee begonnen is van Hoedekenskerke vindt zijn reden hierin dat men daar de groote aanvoerhaven van materialen heeft "gemaakt. Er ligt daar naast den aanlegsteiger het welbe kende ingeloopen poldertje. Daarin werd, speciaal voor dezen spooraanleg, een geul gebaggerd tot op 3 M, beneden laag- water, zoodat zij diep genoeg is voor de grootste Rijnaken. En hel is gebleken dat deze nieuwe haven gunstig gelegen is, want zij slibt niet dicht. Daar kwamen eerst de zandzuigers die op het terrein bij die haven een enorm tafelland van Scheldezand spoten. IThans komen er de zandschepen met rivier zand, dal in het bijzonder voor onderlaag en ballast van de spoorweg- rails gebruikt wordt. Het is een heel duin van rivierzand dat is verrezen bovenop dat zandplateau. En bovendien worden daar in die haven de schepen gelost met de straatkeien noodig voor de emplace menten en wegen, de steenslag, enz. Er heersclil een groote bedrijvigheid op dal vroeger zoo stille plekje. Want telkens komen daar weer zandlreinen aanrijden, dei door een „zandvreter" een soort baggermolen met bakken weer volge laden worden van dien grooten berg zand. En geleidelijk aan worden van Hoe dekenskerke uit de aangevoerde voorra den gebracht naar verschillende depots langs de spoorbaan. Want ook daarvoor zijn uitgestrekte oppervlakten noodig. Moeten we nu uog in details vertellen hoever hel werk is gevorderd op de verschillende banen? Waarvoor zouden we het doen? Morgen is de stand toch weer anders. Hoofdzaak leek ons te trachten «en indruk te geven van den aard van het nu i n gaug zijnde werk. We willen er alleen nog aan toevoegen dat we langs de baan reeds verscheidene „plalte gron den" van s lations ,en los- en laadplaatsen zagen iu de opgehoogte vakken, dat we le Wemeldinge bij het aanschouwen van een vijver, die door de jeugd dezen zo mer gewaardeerd wordt voor pootjes ba den, hebben beseft dat ook bij den sta- tioubouw allerlei moeilijkheden komen. Want die diepe kuil ontstond doordat men er eerst den slechten grond uit moest weggraven. Inplaats daarvan komt nu zand, en daarop wordt gebouwd. Hoe het in Goes aan het station ge steld is, hebben we indertijd reeds in hoofdzaak vermeld. Langs de voorzijde van het station loopt de lijn van Wol- faartsdijk, die dan door gaat naar We meldinge. Aan de achterzijde van het station vindt men eerst den grooten spoorweg aan weerszijden van het nieuwe breede middeuperron. En dan daar voorbij ligt nog een perron waaraan de locaal- treintjes zullen aanleggen. Nog een enkel woord over een nieu wigheid bij dezen spoorwegaanleg. Zooals steeds bij dergelijk werk, schie ten er overal kleine stukjes en reepen van den onteigenden grond over, nle niet gebruikt behoeven te worden voor de spoorbaan, maar die de maatschappij er nu eenmaal bij moest nemen. Dergelijke overschotjes werden meest al verwaarloosd, behalve dan dat een baanwachter in de buurt van Zijn huis een lapje bewerkte of er zijn geit liet grazen. Bij dezen aanleg zal men trachten dat anders te doen, want al die hoekjes en strookjes bij elkaar vormen nog oen heéle oppervlakte, ende Zeeuwsche grond is kostbaar! Er heeft zich nu een naaml. vennodt- schap gevormd, waarin de Spoorweg Mij. een overheerscüend aandeel heeft geno- mén, maar waarin ook deelnemen per sonen bekend met fruitteelt, .uit ver schillende gedeelten van het eiland. Met hun hulp, en dan met enkele vaste werkkrachten wil men nu trachten, die stukjes productief le maken door ze le gebruiken Voornamelijk voor fruitcul- tuur, bessen, enz. Reeds is men er op enkele plaatsen mee bezig. Hoofdpijn bedaart spoedig door het gebruik van Hoofdpijntableiten Buisje 60 c. Mijnhard* (Ingez. Med.) KERKNIEUWS. Het nieuwe kerkgebouw der Geref. Kerk te Haamstede zal op 28 Augus tus in gebruik worden genomen, waarbij de consulent, ds J. W van Tol, te Sclia- rendijkc. het woord zal voeren. De heer H. Voshal le Oud-Vos- scmeer heeft ontslag genomen als ouderling bij de N. H. Kerk aldaar. Geref. Kerk. Tweetal le Oud-Vossemeer ds. J Het- tinga le Wijchal eu ds. K. Veen te Oude en Nieifwe Bildtdijk. ONDERWIJS Geslaagd te Üfcrecht voor het exa men Fransch L.'O., de heer H. v. d. Velde te Z i e r ik z e e. o— De De te rding-jon gelui in I n d i Aneta meldt uit Batavia De zes jongelui, die conform het plan- Deterding een studiereis naar Indië ma ken, zijn j.l. Vrijdag te Medan gearri veerd Zij hebben slechts Port Said aan- gedaan. De jongelui logeerden in hel logeergebouw van de Deli-Maatschappij. Zij bezichtigden op Medan de instituten en de stichtingen der cultures en der Plantersvereenigingen, de havenwerken van Belawan. twee tabaksondernemin gen. een moskee, het laboratorium, het hospitaal en het jeugdwerk der Senêm- bah Maatschappij. Maandag daarop zijn zij naar Java vertrokken. De heer Vorstman, die de leiding van het gezelschap heeft, verzekerde, dat voortaan jaarlijks 10 groepen van zes jongelui tusschen 18 en 24 jaar zullen worden uitgezonden. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Zaterdag 15 Augs—15 Sept, Tentoon stelling van aquarellen van Mej. M. A. v (1 Harst. „In db .Steenrotse." Donderdag 20 Augs. Beiaardcoucert Abdij toren 9—10 uur. Zaterdag, 22 Augs. Jaarl Alg. Verg. aandeelh. N. V. Z. Preanger-Rub- ber-Mij. Houtk. v. m. 11 u. Woensdag 26 Augs. Beiaardconcert Abdij toren 9—10 uur. Donderdag 27 Augs. Ringrijderij te p. in natiouaal cost., uitg. Ver. tot bev. vreemdel. verk. Abdij. Donderdag 27 en Vrijdag 28 Aug. Feestelijke herdenking van het 60-jarig bestaan der Ver. „Uit het Volk—Voor het Volk". Schut tershof. Woensdag 2 Sept. Beiaardconcert Abdij toren 9—10 uur. Donderdag 9 Sept. Beiaardconcert Abdijtoren 9—10 uur. Maandag 5 Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. ir. G. G. Snijders c.w.i., Amsterdam, onderw.: „Ont wikkeling telefonie en automatisch telefoonbedr. in Amsterdam. Maandag 19 Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. dr. J. v4. d. Bilt, Utrecht, onderw.„Voorbereiding 5© Nederl. Eclipsexpeditie". Maandag 2 Nov. Lezing (met licht beelden) Natuurk. Gezelschap. Spr. mej. dr. M. A. v. Herwerden, Utrecht, onderw.: „Erflijkheid bij den mensch". Maandag 16 Nov. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. Th. J. Stomps, onderw.: „de Flora van Kaukasift". Maandag 7 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. ir. H. A. Brouwer, Delft, onderw.: „Bevin gen en bewegingen aardkorst". Woensdag 6 januari 1926 Piano-avond Dirk Schafer Concertzaal. Maandag 11 Jan. 1926 Lezing Natuur kundig Gezelschap. Spr. dr. Ballh v. d. Pol Jr., Eindhoven, onderw.: „Draadlooze telefonie". Maand ag 1 Febr. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. mej. C. Hugenholtz, Amsterdam onderw.: „Iets over de cultuur van koffie en rubber" fmel lichtbeelden). VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Augs. 21 Brugdanime, Weiland, Struve. 27 Middelbilrg, Huizen. Ittmann. 28 Oost-Souburg, Burgerwoonhuis Blaupot ten Ca te. September 30 Souburg, Inspan, Ittmann. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag, 26 Augs. v.m. 11 uur, ge"b. Prov. bestuur te Middelburg T maken van een bouwput met kaden er langs en maken dijken tot verbetering der haven te Vlis- singen. Raming f 57.300. Zie Staatscrl. van 27 Juli '25. LAATSTE BERICHTEN. AANGEHOUDEN De politie te Almelo heeft gisteren aldaar aangehouden zekere W. W., die (verdacht werd van de in Juli j.l. bij den gemeente-ontvanger te Ter Apel gepleeg de inbraak. De aangehoudene bekeiide en is Ier beschikking van de justitie gesteld. STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen de prijzen op de navolgende nummers: (Onder voorbehoud), f 1000 17372 BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 20 Augs. 3 uur. Op de Beurs was heden de affaire tot beschei den proporties ingekrompen De Cultuur- afdeeiing had de meeste belangstelling, en H. V. A., welke opnieuw op een flink verhoogd koerspeil- openden, liepen later op den middag iets terug. De ove rige soorten, alsmede aandeelen Indi sche Culluurbanken, waren in door snee niel veel veranderd. In rubberwaarden ging maar weinig om en de koersen verschilden over 't al gemeen maar weinig met die van gister. Van de Nederlandsche Ind.ustrieelen waren de gewone aandeelen Jurgens en, de aandeelen kunstzijde ondernemingen prijshoudend. Oliewaarden waren iets beter gedispo neerd en de noteeringen voor Koninkl. en Geconsolideerden waren dan ook hooger. Tabakken hadden een zeer kalme markt en bewogen zich op de vorige prijzen. Scheepvaarten stil. Op de mijnaf- deeling %vas de beweging in Algemeene Exploratie grootendeels tot staan geko-. men .Van de Amerikaansche waarden traden de gewone Wabasli weer op den voorgrond en gedurende het beursverloop trokken die geleidelijk aan. Prol. 3»/,. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 20 Augs. 3 urn*. De cijfers tusscheu haakjes zijn de koersen van gisteren: Londen 12.06 (12.06»/8.) Berlijn 0,5910 (0,5910.) Parijs 11.64»/* (11.67.) Brussel 11.27»/» (11.07»/».) Zwitserland 48.17i/a (48/17#*.) Wieenen 0.003505 (0,003505/ Kopenhagen 57.20. Stockholm 66.80 (66.80.) Oslo 46.25 (46.17»/*.) New York 2.48s/8 (2.48»/,.) GROOTE BRAND. LONDEN, 20 Augs. V. I). Uit Basra (Turksch Azië) wordt gemeld, dat tenge volge van kortsluiting in Basra een brand heeft gewoed, heviger dan ooit is voorgekomen. Geheele straten zijn ver dwenen. Instortende huizen verpletter den vier Armeniërs. DE VEE-VOORZIENING VAN ENGELAND. LONDEN, 20 Aug. V.Di Het eerste rapport van de Imperiale economische commissie, welke zich bezig houdt met de ontwikkeling van de veevoorziening door hel rijk, dat op 10 Aug. aan de re- geering is aangeboden is gisteravond ge publiceerd. DE SCHEEPSRAMP TE NEW-PORT. NEW-YORK, 20 Aug. Y.D. Het aautal dooden bij de scheepsramp te New-Port bedraagt thaus 37, terwijl 23 personen in ernstigen toesland verkeeren. DE STRIJD IN MAROKKO. PARIJS, 20 Augs. V. D. Een officieel communiqué uit Marokko meldt, dat het geheele gebied van Tsoul van vijanden is gezuiverd. De meerderheid der op standige stammen vraagt onvoorwaarde lijke onderwerping. BURGERLIJKE STAND. Z i e r i k z e e. Getrouwd: A. Gudde j.ra. 32 j. en J. J. M. Henning j.d. 34 j.; A. van Voskuilen j.m. 23 j. en J. van den Houten j.d. 27y. Bevallen: L. G. v. Schouwen geb. Boot z., W. Quant geb. by de Vaate z.; J. J. Dekker geb. Miltenburg z.; A. Gillesse geb. den Boer d.; II. H. Buijse geb. Nieuwenliuis d.; E. Bolijn geb. van de Sluis z.; M. Ridderhof geb. v. Duin z.; A. C. E. M. Wisse geb. van Hal z. Overleden: J. v. 't Hof 65 j. echtge noot van J. Odsse. RECHTZAKEN. Voor de rechtbank te Winschoten heeft terechtgestaan de gedetineerde K'. B., 29 j arbeider te Bellingwolde; be schuldigd, van diefstal van drie koeien uit een weide te Neu-Rhede op 18 Mei jl. De eiscli was twee jaar gevangenisstraf. Mej. mr. Frima pleitte vrijspraak. o Kantongerecht te Middelburg. Voor het Kantongerecht alhier heeft terecht geslaan P. J. de V. te VI is sin- gen, verdacht van overtreding van art 450 W. v. S. Beklaagde werd ten laste gelegd, dat hij, getuige zijnde van het verkeeren in joogenblikkelijk levensgevaar van een ander, naliet dezen hulp te verleenen of te verschaffen, die hij hem, zonder dat gevaar voor zichzelven of anderen was te duchten, redelijkerwijze had kun nen verleenen. Het betreft hier het verdrinken van een knaap v. d. W. aan den Oranjedijk te Vlissingen. Beklaagde was ter te rechtzitting herschenen. Door het O. M. waren in deze zaak een viertal getuigen gedagvaard, waaron der een der artsen uit Vlissingen, die na hel ongeluk hulp hadden verleend en gepoogd de levensgeesten wederom op te wekken. Beklaagde, welke aan den ingang van de visschershaven aan het vissehen was, had geweigerd zijn boot beschikbaar te stellen of zelf hulp te verleenen, toen een andere getuige van het ongeluk, zekere L., tot hem zekle: „gaat er met de boot heen, er verdrinkt iemand", zeggende, dal hij anders zijn netten zou ruïneeren. Belcl. verklaarde, eerst nog aan 'een kwajongensstreek te hebben gedacht, toen er werd geroepen: „ter verdrinkt iemand". Een andere getuige H. D. S., wilde zelf hij v. d. V. in de boot gaan om te gaan helpen, doch ook dat wilde beklaagde niet hebben. Nadat door den Kantonrechter dr. D. uit Vlissingen nog was gehoord, eischte de Ambtenaar van het O. M. tegen be klaagde een heelttenisstraf van 3 maan den. Door den Kantonrechter werd de uitspraak bepaald over 8 dagen, alsdan zal schriftelijk vonnis worden gewezen. Verder heeft nog terecht gestaan L. v. H„ modiste te Vlissingen, beklaagd van overtreding <3er Arbeidswet. Haar werd ten laste gelegd, dat zij als werk geefster, houdster van een mode-atelier, verschillende meisjes had laten arbei den op tijdstippen, dat zulks voor be doelde meisjes was verboden. Daarbij had zij er op aangedrongen, dat deze meisjes, wanneer er plotseling iemand, belast met het toezicht op de naleving der Arbeidswet, op het atelier kwam, een andere naam op moesten geven, en wel van andere meisjes aan hetzelfde atelier verbonden, die door op/lat tijdstip niet aanwezig waren, maar wel mochten arbeiden. Door het O, M. waren deze aneisjes als getuigen gedagvaard. Bekt. bekent het haar ten laste gelegd. De eisch luidde 7 maal f 25 boete subs 7 maal 25 d. h. en f 10 boete subs 10d.li Mr. Dielemau, als raadsman van bekl, optredende, verzocht YQor ?ijn cliënt een mildere boete. De Kantonrechter, onmiddellijk .uit spraak doende, veroordeelde bekl. tot 7 maal f 25 boele subs. 7 maal 10 d. U en f0 50 boete subs. 1 d. h., terwijl bekl. voor één overtreding werd vrijgesproken, Verder hebben terechtgestaan G. en E., beiden caféhouders te Zoutelande, beklaagd van overtreding der Politie verordening der gemeente Zoutelande Hen werd n.l. ten laste gelegd, dat zij gelegenheid hadden gegeven aan meer dere personen, om in een aanhoorigheid van hun café op Zondag fietsen te stallen, terwijl 'de betreffende Politie verordening te Zoutelande verbiedt, dat andere personen dan zij, die tot het huisgezin van den caféhouder behooren, elders wouenden cn aldaar verblijfhou- denden, of wier tegenwoordigheid al daar niet volstrekt noodzakelijk is, zich op Zondag in het café of eenige aan hoorigheid daarvan bevinden. Bovenbe doelde personen hadden hun fietsen op geborgen in een schuur, los van het café of de woning slaande. Mr. P. C. Adriaanse, als verdediger van de beklaagden optredende, bestreedt de tneening, als zou bedoelde stal of schuur een aanhoorigheid van het café zijn. eu vroeg mitsdien ontslag van rechtsvervolging. De Ambtenaar van het O. M. eischte schuldigverklaring zonder toepassing van Straf. De uitspraak werd bepaald over 8 dagen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Uit Alkmaar wordt gemeld, dat het volgend jaar, wanneer het garantie-con tract met betrokken gemeentebesturen afloopt, de locaal spoorlijn tusschen Alk maar en Broek op Langendijk zal wor den opgeheven. De diensten zijn nu reeds belangrijk ingekrompen als gevolg van de zware concurrentie in het personen vervoer van de autobussen. De winterdienst bij de spoor wegen. De wi n tereftenst regel i ug bij de Neder landsche Spoorwegen zal 4 October in werking treden. Ind. Stoomvaartlijnen. Jan Pietersz. Ooen, 17 Aug. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Kambangan, p. 17 Aug. Perim, Am sterdam n. Batavia. Prinses Juliana17 Aug, le Sabang, Amsterdam n. Batavia. Vondel, 18 Aug. v. Southampton, Am sterdam n. Batavia. Stuyvesand, wordt 21 Aug. V. W.. Indië 1. v. Havre te Amsterdam verwacht. Laertes, 17 Aug. te Medan v. Batavia verlr, n. Amsterdam. Tapanoeli, p. 18 Aug. v.m. 8 u. Oues- sant, Batavia n. Rotterdam, Tambora, 17 Aug. n.m. 5.40 u. v. Tan- ger, Java n. Rotterdam. Bintang, 18 Aug, v. Marseille, Java n Amsterdam. Commewvne, woixlt 22 Aug van W. Indië 1. v. Havre le Amsterdam verw. Slamat, p. 18 Aug. v.m(. 2 u. Aden, Ba tavia n. Rotterdam. Roepat, 19 Aug. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Rindjani, 19 Aug. v. Batavia n. R'dain. Kedoe, m.b. 19 Aug. te Batavia v. Rotterdam. Bengkalis, 18 Aug. le Liverpool, Ba tavia n Amsterdam. Prins der Nederlanden. 17 Aug. v. Sa bang, Amsterdam n. Batavia. Koningin der Nederlanden, 19 Aug. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Kangean, 19 Aug. v. Amsterdam 11. Java via Antwerpen. Kawi, 18 Aug n.m). 6 u. v. Marseille, Rotterdam n. Java. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika, Edam, 19 Aug. te AntwerpenRotter dam n. New Orleans. Westerdijk, p 19 Aug. v.m. 5.30 u Li zard, New-York n. Rotterdam. Maasdijk, 19 Aug. v.m. v. Havanna, Rotterdam n New-Orlteans. Nieuw Amsterdam. 19 Aug. v.m. 2.30 u. v Boulogne. Rotterdam n. New-York. LEGER EN VLOOT. Bij K on. besluit van 17 dezer zijn in hun rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij den generalen staf: a. de majoor H. G. Winkelman, van het re giment grenadiers; b. met ingang van 5 Sept. a.s., de majoor C. J. H. van der Harst, van het 10de reg. infanterie, zulks met bestemming voor de functie van hoofd der Jle afdeeling van het departe ment van Oorlog. De Minister van Marine a. i. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de hierna genoemde candidaten, in alphabe- lische volgorde gerangschikt, in aanmer king komen voor plaatsing als adelborst- bij '1 Kon. Instituut voorde marine te Wil lemsoord, en wel: bij de 3-jarige opleiding voor den zee-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2