ritss Blanche DEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 19 Aug. (Slotkoers.). 6 pet. Nederland 1923 103 een zes tiende; 6 pel. Nederland 1922 105%, 5 pet. Nederland 191S 100%; -li/a pet. Ne derland 1917 97 vijftien zestiende; 2% pet. Nederl. W. Schuld 62; 3 pet. do. Oblig. 7-13/s, 3 pet do. Certif. 74%. Cert. Ned. Hand Mij. 137-138%; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 141—141%; Aand. Koloniale Bank 176—178; Koniukl. Petrol. Aand. 369—371; GeconsT Holland- sche 156- 157; Cult. Mij. Vorstenlanden 155%--158; Handelsv. Amsterdam 521— 536; Javasche Cultuur 332—338; Aand. Deli Maatsch 398%—400%; Amsterd. Rubber 282- 281, Nederl. do. "66%. Ned. Scheepvaartiuiie 144%; Koninkl. IIoil. Lloyd 10; Kon Ned. Stoomb. Mij. 65i/a; Aand Pakelvaart 170 Gouda A. Si/aj Philips A. 429%; Jur- gens A. 1251/0 -131; Anaconda 86 elf zestiende; Steels 121i/a; Erie 34%; Union Pacific H41/2; Common Marine 9%; Pre- fered do. 30—30%; Maxwell Gr C. v. A. 7%Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 19-20 Prol. 3% pet. Russen Obl. 1880 2 elf zestiende; Consuls 41/2; Hope 31/2. Markt sluit vast vooral voor suiker. Wisselkoersen Londen chèque 12.06%; Berlijn 59.10. •Weenen 0.003505; Parijs 11.67, Brus sel 11.371/2; Dollar Cable '2. (81/0. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Augs. Hoogste barometerstand 764.2 te Janmayen. Laagste barometerstand: 718.3 te Memel. Verwachting van den avond van 19 tot den avond van 20 Augs; Zwakke tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind, meest zwaarbewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden meer kans op regen en onweer, iets koeler. Thermometerstand alhier 's morgens 9 u. 63 gr., 12 u. 65 gr., 3 uur 66 gr. HOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) Donderdag 20 Aug. n.m. 2.59 Vrijdag 21 3.33 Zaterdag 22 4.07 Zondag 23 4.44 Maandag 24 518 Dinsdag 25 5 57 Woensdag 26 v.m. 6.27 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg rait 9 minuten na dat te Vlis- ongen.) schuld W. L., 18 j., landbouwersknecht te Rilland Bath vrijgesproken; openbare dronkenschap. C. L. B., 64 j. oesterkweeker, Ierseke. vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes, en veroordeeld tot 1 w. gevimg. overtreding Jachtwet. C. T., 60 j.. Land bouwer .Kloetinge, bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes. Vrijspraak, LAND30UW. Met de Staatscrt. van 18 Augs. zijn verzonden afdrukken van de statuten betreffende het Rechtskundig Bureau voor den Landbouw in Zeeland, geves tigd te Goes. ONDERWIJS, Geslaagd te 's Gravenhage voor het akte-examen Nijverheidsonderwijs "N.k, de heer M. Ilardorff, te Tcmeuzen. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. De Minister van A., H. en X. Mr. Dr. Kooien zal a.s. Zaterdag ten 121/a uur de Tentoonstelling voor de schoen- en lederindustrie te Waalwijk officieel openen. De Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, baron van Voorst tot Voorst zal mede tegenwoordig zijn. N. V. Handel Mij. Wed. J. C. Massee en Zoon. Blijkens de St. Crt, no. 158 is te Goes opgericht ae N.V. Handel-Maatschappij Wed. J. C. Massee en Zoon. Onder de oprichters wordt vermeld de heer J. C. E. Massee industrieel, wonende te Kloctinge. Dc heer J. C. E. Massee was blijkbaar destijds commissaris der N.V. Technische Handel-Mij. v.h. Jan Mulder en tevens directeur der afdeeling Goes dezer maatschappij. In Maart werd de heer Massee kooper van het kantoor te Goes. De thans opgerichte N.V. heeft ten doel o.a. den handel in en het vervaar digen en herstellen van machinerieën, landbouwwerktuigen, enz. Het kapitaal bedraagt f 400.000, veredeld in 400 aan- deelen, elk groot f 1000, die alle ge plaatst en volgestort zijn. De volstortiag der aandeelen heeft plaats als volgt a. door den comparant Massee tot een bedrag van f 397.000, door inbreng van alle baten, welke behooren tot en door hem, onder de firma wed. J. C. Massee en Zoon, gedreven zaak, en bestaande uit handelsvoorraad, inventaris, boekvor- deringen, contanten en den handelsnaam, waartegenover dc bij deze acte opgerich te naamlooze vennootschap de len laste van die firma luidende schulden vjor haar rekening neemt; b. door de heeren Lenshoek, ICake- beeke en mr. Fransen van de Putte de mede-oprichters, ieder door inbreng van f 1000 in contanten. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 17—19 Augs. Bevallen: L. J. Minderhoud geb. Mullié, d.; P. Spruijt, geb. Van Sorgen d. Overleden: Ch. Cappou, ongeh. z. 23 j. Goes. Ondertrouwd C. P. Kaufman, jm. 26 j en J. de Wee, jd. 25 j.; P. van An- rooij, jm. 25 j., en H. J. van Reenen, jd. 25 jaar. Getrouwd: A. J. C. Nordlohne, jm 34 j., en J. J. de Looze, jd. 20 j LAATSTE BERICHTEN. EEN GERUCHT. Hedenmorgen werd ons herhaaldelijk gevraagd of ons iets bekend was van een autobusongeluk bij Breskens, waar bij meerdere kindereu zouden zijn om gekomen. Na informatie ter plaatse, waar zulks bekend zou moeten zijn, kunnen wij gelukkig dit gerucht, als zijnde zonder eeuigen grond, tegenspreken. UIT SOUBURG. Dinsdagavond is ten gemeentehuize te Souburg eeu comité opgericht om steun te verleenen aan de door de ramp getroffen gemeenten Borculo en andere. Zaterdag a s. zal het comité een col lecte langs de huizen houden. VOOR DE GETEISTERDE STREKEN. We lezen in het „Laatste Nieuws": Het prachtige Hötel de la Terrasse, hel meest moderne gasthof van Spa, op de Place Royale, houdt Vrijdagavond een gala-maal met concert. Bij die gelegen heid verleenen de heer H. Drost en mevr. D. Drost—van Wely, van de Kou. Vlaamsche Opera te Antwerpje^ huri welwillende medewerking. De sterke Ne- derlandsche kolonie te Spa (België) zal het feest bijwonen; de Nederlandsche gezant te Brussel is er "levens op uitge- noodigd. Dit gastmaal, waarvan liefda digheid het hoofddoel is, belooft de ge- teisterden in NederTand een zegen te worden. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM. 19 Augs. (3 uur). De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren: Londen 12 06% (12.06%). Berlijn 0.5910 (0.5910). Parijs 11.67 (11.57). Brussel 11.071/2 (11.15). Zwitserland 48.17i/2 (48.20). Weenen 0.003505 (0 003505). Stockholm 66.80 (66.77y2). Oslo 46.171/a (I5.971/2). New-York 2.48%, (2.48 vijf zestiende). BEDBSO VERZICHT. AMSTERDAM. "19 "Augs. 3 uur. He den waren het de suikerwaarden die een flinke beweging te zien gaven en waar van IT. V. A. op den voorgrond traden. Van de aandeelen Indische cultuurban- keu3 waren, vooral koloniale banken vast gestemd. Rubberwaaden waren maar weinig veranderd en bewogen zich tus schen zeer nauwe grenzen. Van de inijnwaarden waren Alg. Ex ploitatie opnieuw gevraagd en kwamen deze h ooger in koers te lisgen. Tabakken werden op de prijzen van gister afgedaan. Op de afdeeling voor Néderl. Industr. trokken gewone aandeelen Jurgens wat verder aan. Ook de aandeelen van kunst zijde -ondernemingen waren iets beter gedisponeerd. Oliewaarden lusteloos, vooral Kouinkl. Scheepvaarten verlaten. Prol. 3i/i pet. ROTSINSTORTING. Uit Warschau wordt gemeld: Volgens berichten uit Zjitomir (Wolhynië) heeft aan den oever van de Teljeref een ernstige rots-instorting plaats gehad, waarbij 20 personen zijn omgekomen. Een groot gedeelte van den steilen oeverkant stortte met donderend geraas ineen en kwam terecht op de talrijke in de rivier badende personen. Tot dusver zijn 20 dooden en 'tal van gewonden ge borgen. Men verwacht evenwel, dat on der de rotsblokken nog talrijke dooden liggen. (Telg.) CAILLAUX NAAR LONDEN. LONDEN. 19 Augs. V. D. Het is waar schijnlijk, dat de besprekingen tusschen Caillaux en Churchill Maandag a.s. te Londen zullen aanvangen. Caillaux wordt Zondagavond te Louden verwacht. LEGER EN VLOOT. Luit. ter zee 2e kl. der Kon. marine reserve T. C. van Drimmeleu is voor den tijd van 3 maanden geplaatst a. b. van Hr. Ms. torpedoboot Z 3 te Nieuwe- diep. Luit. t z 2e kl. der Kon,, marine' reserve H. J Landsman wordt 20 dezer voor een ocfeningstijd van 3 maanden geplaatst a. b van Hr. Ms. mijuenleg- ger „Hydra" te Vlissingen. Bij beschikking van den minister van marine a.i. is luit. t. z. Ie kl. J. tl. Reede met ingang van 1 Sept. a.s. ge plaatst te 's-Grave»hage en zijn luit. I. z. Ie kl. J. A. Kruys en luih t. z. 2e kl. F. Pinke met ingang van 22 Augs. t. v. geplaatst onderscheidenlijk als eerste of ficier bij de onderzeedïenstkazerne le Willemsoord en a. b. van Hr. Ms. Van Speyk. Met ingang van 5 Sept. a.s. is luit. t. z. le kl J. .A Sonnenberg eervbj. ontheven van het bevel over Iir. Ms. Friso en overgeplaatst a .b. van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en het bevel over eerstgenoemden bodem is tij delijk opgedragen aan luit. t. z. "le^kl cL H. Pool. Al mag men ook misschien Om'd Erdal rijmpjes kijven. De Erdal crème zal zelf Toch steeds'de beste blijven -overal bekend en bemind (Ingez. Med.) AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris J. C. Paap zijn Dins dag te Vlissingen, in het openbaar ver kocht, ten "verzoeke van mr. H. van der Beke Callenfels, curator in het fail lissement der N.V. „Audré Klijberg Zoon's Schoenfabriek" aldaar: Het fabrieksgebouw, waarin gedreven werd de schoenfabriek van genoemde N.V., mei aanverwante directeurswoning en erf. aan de Van Dishoeckstr. no. 20 te Vlissingen, groot 8 A. Kooper J. HL van Besooyen q. q. voor f 11.900. Krachlens rechterlijk bevel: 1. Het pakhuis en erf aan de Kolve- venierstraat no. 30 te Missingen, groot 1 Are 1 c.A. Kooper P. Sanderse voor f 850,—. 2. De onverdeelde helft in het huis en erf aan de Kolvenierstraat aldaar, ge heel grool 1 Are 1 c.A. Kooper C. San derse voor f 430.—. a—WIIHM1W ■iiiia 1 ii hoinninrrim.mra» AFLOOP "VERPACHTING. Bij de heden gehouden verpachting vau 24 perceelen l>ouwgrond (te samen 25 gemeten 3 roeden) van het Diaconie- Ai'uibesluur der Ned. Herv. Gem. te Ier seke is de hoogste pacht fl 07, de laag ste f 47 per gemet, Hoogste pacht was f 121, laagste f 55 gemiddelde pacht is uu f6.25, was f79.31, dus een daling -, slechts enkele perceelen (4) zijn nog niet gegund. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. In een bericht uit Breskens aan „Zelandia" lezen we; Geregeld ondervinden reizigers, die uit Holland of Noord-Brabant kómen, het ongerief, dat de namiddagboot, die ten 6.25 u. uit Vlissingen vertrekt niet op aankomst van den trein wacht, als deze enkele minuten over tijd is. Vrijdagavond moesten een veertigtal reizigers. waaronder een gezin uit Knocke, ontwaren, dat de boot vertrok ken was toen dc trein aankwam. Zij na men toen de baat, die tq1 7.30 u. uit Vlis singen vertrekt, maar ,te Breskens was geen gelegenheid méér om verder te komen. Goede raad was hiér werkelijk duur. Enkelen hunner huurden een auto bus die hen naar hunne bestemming voerde. Zij die naar Oostburg moesten, betaalden een gulden per persoon. Goedkoope trein. Donderdag 27 Augustus zullen de Ne derlandsche Spoorwegen weder een goedkoopen trein inleggen van den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Barendrecht Zwijndrecht, Dordrecht, Wallemsdorp en Lage-Zwaluwe naar Goes, Middel burg en Vlissingen. SPORT. Voetbal. Competitie-indeeling voor het aan staand seizoen. 2e Klasse A, Alliance, Middelburg, Roosendaal, Vlissingen. Dos- ko, Breda, Bergsche Boys, Dongen, Waal- wijk. 3e Klasse A. Zeelandia, Terneuzen, Mevo, "Walcheren, Stavasl, Goes, Zierik- zee. Reserve 2e klasse A. Vlissingen II, Middelburg II, Zeelandia II, Dosko II, Roosendaal II, Alliance II De clubs Longa en N. A. C. II, die vorig seizoen in dc 2e klasse A speeldeu zijn verhuisa x-esp. naar de tweedfit klasse B en ae reserve le klasse. x Schiet wedstrijd Nisse. Zaterdag 15 Aug. j.l. werd door dc Burgerwacht, kring Zuid-Beveland, te Nisse een schietwedstrijd gehouden.De prijzen bestonden uil geld en kunstvoor werpen, en werden behaald als volgt Personeele Baan 100 M. scherp Kunst voorwerpen: le prijs M. Bos, Nisse 46 punten, 2e J. Tierloos, Nisse 45 p., 3e C. J. Bos, Nisse 45 p., 4e D. Peelerse, 'sp Heerenhoek 44 p., 5e D. Verhage, 's- Gravenpoïder 44 p., 6c J. Lutijn 's- Heer Abtskerke 4-1 p., 7e J. Tolhoek, 's Heer Abtskerko 43 p., 8e. E. van, Sluis, 's Heerenhoek 43 p., 9e T. Kloosterman, Nisse, 43 p., 10e L. v. Dalen, 's Heerenh., 43 p., lie J. Pietersc, Ileinkenszand 42 p., 12e A. van Steenbergen, Ovezand 42 p., 13e M. Koopman, Heinlcenszand 12 p14e J. C. Kieviet, 's-Gravenpolder, 41 p., 15e M. Sameijer, Ovezand 11 p., 16e J. Hoendert, 's Heerenhoek 41 p. Vrije baan 100 M. (geldprijzen.) le L. Pieterse, 's Heerenhoek 87 pun ten 2e E. van Sluis, 's Heerenhoek 86 p., 3e C. J. Bos, Nisse 86 p., 4© J. Pieter se, Heinlcenszand 80 p., 5e J. Lutijn, 's- Ileer Abtslcerke 80 p., 6e M. Bos, Nisse 77 p., 7e J. Stokse, 's Heerenhoek 77 pc, Se P. Kloosterman, Nisse 77 p. Korps Marga: Klasse. A_- Nisse 268 punten in 120 seconden. Klasse B: Nisse 260 punten In 176 seconden; Ovezand 241 punten in 161 seconden; Heinkenszand 238 punten in 161 seconden; Klasse C. Nisse 262 punten in 221 seconden; Ovezand 214 punten in 180 seconden; Driewegen 155 putnen in 223 seconden. Zwemmen over het Kanaal. De Parijsche corr. van het Handelsbl. meldt De Amerikaansche zwemster Ederle vertrok Dinsdagmorgen te 7.10 van Kaap Grisnez. Zij verliet om vier uur in aen namiddag het water, overwonnen door koude en vermoeienis. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Maandagavond óm 10 uur is bij Caudeebec-en-Caux een stoompont aan gevaren door een Engelsch stoomschip, dat de Seine opvoer naar Rouaan. Ten gevolge van den schok zijn van de pont verscheidene menschen en een auto over "boord geslagen. Tot dusver zijn vier lijken gedregd. Er zijn plannen voor den bouw te New-York van een wolkenkrabber van 63 verdiepingen, die zal worden opge richt in de omgeving van het Grand Centraal Station. De kosten worden ge raamd op vijftien millioen dollar. Tot nu toe had de hoogste wolken krabber 55 verdiepingen. HET DRAMA IN DE SP A ARND AMMER- STRAAT TE AMSTERDAM. De instructie in de zaak tegen van Du, die zijn vrouw en twee kinderen van het leven heeft beroofd, is, naar de N. R. Crt. verneemt, thans gesloten. De open bare behandóling van de zaak zal waar schijnlijk 21, of 22 September voor de Amsterdamsche Rechtbank plaats vinden. x EEN GEVAARLIJKE „NEDERZETTING" De correspondent te Ruinerwold van „Hel Volk" meldt Mej. de wed. K. peddelde over den straatweg Meppel—Ruinerwold. Even vóór ze de Icom van laatstgenoemde ge meente binnenreed kreeg ze een gevoel alsof er van achteren heftig aan heur haar werd getrokken. Toen ze echter een van haar handen snel in de richting van het achterhoofd bracht, bleek tot haar ontzetting, dat er een andere oor zaak was, die haar da:t onaangename ge voel bracht. Een groote zwerm wespen had zich n.l, op liet achterhoofd van de vrouw nedergezet en de insekten begon nen reeds haar leelijk te steken. Ze vluchtte het huis binnen van den heer D D., waar men haar van de kstige „nederzetting" bevrijdde. Intusschen had den de wespen haar zoo gestoken, dat ze zich direkt onder dokters behandeling moest stellen. LUIPAARD °0NTSNAPT. In den nacht van 'Zaterdag op Zon dag is uit een der kooien van den Jardin d'Acclimatation, in den Noordwestelijken hoek van het Bois de "Boulogne bij Parijs een luipaard ontsnapt. Het dier was pas drie maanden geleden in Abessvnië ge vangen. Het bevond zich ternauwer nood vier dagen in den tuin. Het was er in geslaagd zich onder dé deur van zijn hok door te wringen, die nog Wel te zij ner eer extra met ijzerdraad versperd was. Zoo kwam het in een binnengalcrij, waar het geruimen tijd moet hebben heen en weer geloopen om toen met één sprong door een glazen deur heem m den tuin te komen. Vervolgens is de luipaard over het twee meter hooge hek van den tuin gesprongen en zoo in het bosch ge komen. Daar is men dadelijk op jacht gegaan. Een Maleische dierenoppasser had de leiding, bloedhonden en Deen- sche doggen moesten liet dier helpen opsporen en men maakte zelfs een val met een levend schaap erin. De luipaard liet zich echter niet verschalken. Enkele malen klonk ieen schol, doch steeds) bleek men zich vergist te hebben en' te (midder nacht was men er nog niet in geslaagd den vluchteling op te sporen. Het beest, dat nog niet geheel- volwassen is, meet 42 c.M. hoogte en is 2 M. lang. Men hoopte het gisteren te pakken te krijgen. De luipaard is ook Maandag niet ge vangen. Men had er 's avonds om 8 uur weer op uit willen gaan, doch de belang stelling van het publiek was zoo groot, dat men ten slotte, nadat een poging om de belangstellenden op een dwaalspoor te brengen mislukt was, om elf uur voor dien nacht de jacht maar opgaf. De Fi garo zegt dat als honger en dorst het beest gaan kwellen, zou het wel eens ge vaarlijk kunnen worden, te meer, waar mèh allerminst de zekerheid heeft, dat het dier in het bosch zal blijven. Een dierentemmer verklaarde er zich van overtuigd te houden, dat men den lui paard ten slotte zou vindeu aan de oevers van de Seine, waarheen hij. als de dorst hem te zeer gaat plagen, zijn toevlucht zou nemön. Intusschen hebben Rogres, de En- gelschman, aan wien de vluchteling toe behoort en Fernando, zijn Maleische ja ger, nog altijd hoop het dier levend in het Bois te pakken te krijgen. Fernando is een meester in het vangen van roof dieren, die hij verstrikt in eeu lasso en dan op zijn rug meeneemt. Hij! gaat daar toe gekleed in een leeren pak, met extra arm- en beenbeschermers van nijlpaar- denleer. 'Sinds zijn veertiende jaar is de ruim 30-jarige met wilde beesten ver trouwd. Zijn 'lichaam toont tal van lit- tcekens en een zijner handen was Zon dag nog pas tot bloedens toe verwond door een Iiefkoozing van een jong van den thans ontsnapten luipaard. Iedereen moet erkennen, dat de eenig juiste keuze van den siga- rettenrooker ligt in de woorden- Geef MIJ maar (Ingez. Med.) B UITENLAN D. HET SOCIALISTEN CONGRES TE PARIJS. De uitsluiting van Varenne uil de so cialistische partij beleekent afsluitiug van de tot heden gevóërde politiek. Zooals men weet was Varenne vóór deelneming aan het regeeriugsbewind, zoodat zijn uitsluiting meer dan een enkel feit is te noemen. Hel nu gevallen besluit orni de con nectie met het kabinet af te breken zal voorloopig wel geen practische gevolgen geven, daar de regeering zich wel niet ontvankelijk zal verklaren voor het vei- zoek van socialistische afgevaai-digden om' len spoedigste de Kamer hijeen te roepen en daar verklaringen af le leg gen over den gang van zaken' in Marokko en de bankstaking. Eigenaardig is het dat in België de socialisten juist wel in een gemengd kabine'l getreden zijn, ter wijl in Frankrijk op de motie Renaudel voor een eventueel deelnemen daaraan, slechts 559 stemmen werden uitgebracht, en 2210 stemmen op de motie Blum. In de vergadering vau gister nam het congres nog een motie aan, waarin zij alle verantwoordelijkheid in de Marok- kaansche kwestie van de hand wijst, openbare diplomatie cischt om zoo snel mogelijk tot den vrede te 'geraken met erkenning van de onafhankelijkheid van het Rif door Spanje en onder toekenning aan het Rif van een grenswijziging ten bate van de voedselvoorziening. Tevens stelt zij den eisch dat het vredesverdrag, eenmaal geteekend, door den Yólkenboiid bekrachtigd zal worden. DE STAKING DER RANKBEAMBTF.N. Volgens berichten uit Parijs scheen men bang te zijn geweest dat na de feestdagen 'n groot aantal beambten hun werk zou hervatten, Deze vrees bleek echter ongegrond te zijn; de staking heeft zelfs uitbreiding genomen. Men voorziet reeds een voortduren van de staking tot in September en er wordt dan ook naar alle kanten om steun gevraagd, teneinde de stakers financieel in staat fe stellen vol te houden. Van eenige toenadermg is nog geen \sprake. Voor Marseille is tegen Donderdag de algemcene slaking afgekondigd; verschil lende incidenten hebben zich daar reeds voorgedaan. Te Parijs werd een raaniges tie, georganiseerd in de Champs Ely- seés, door de politie uiteengedreven. DE HERBOUW VAN ROESELAERE. Te Roeselare in het hart van "West- Vlaanderen is., naai* do correspondent van de N^R Crt. le Brussel meldtv met groote plechtigheid het feest van dén herbouw der door het oorlogsvuur zwaar

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2