•de fabriek der tiriaa L. te Aken bn een fabrieksarbeider van naalden. De dief stallen duurden van 1918—1923 en-de gestolen naalden werden gekocht door een man te Maastricht. De opbrengst wérd gezamenlijk gedeeld. De meester knecht was 38 jaren in dc fabriek werk- zaam. De twee arbeiders verklaarden uit nood gehandeld (e hebben. Dc Maastrichtsche koopman had 2500 gros naalden ter waarden van 12000 gulden gekocht. Doordat er veel lialf-gerecd- zijnde naalden in den handel, (in Hol land) zijn gebracht, heeft de goede naam der firma zeer geleden. De Maastricht sche koopman wees na lang aarzelen/den arbeider uit Bocholtz als den leverancier aan. Deze beklaagde werd tol 1% jaar gevangenisstraf veroordeeld. De beide overigen worden vrijgesproken. o De z a a k - M u y 1 w ij k Naar de Telg. verneemt is de instruc tie in de zaak van den aannemer Muyl- wijk, die verdacht wordt den koopman Busch van het leven te hebben beroofd, thans gesloten. De zaak is naar de open bare terechtzitting verwezen en zal zeer waarschijnlijk half September bij de rechtbank te Amsterdam in behandeling komen. Gevangeniswezen. Een Enquête-Commissie inzake Ge vangeniswezen gevormd op verzoek van de Broedersehaps-Federatie, heeft een irapport uitgebracht dat de volgende con clusies van ae meerderheid bevat: In de eerste plaats zou het celstelsel -weer plaats moeten maken voor geza menlijke opsluiting met dien verstande, dat dit geleidelijk zal gaan en dan langs •de weg der selectie, welke selectie o.i het best zal worden verkregen, door be sprekingen der karakters enz. op bijeen komsten van directie met alle andere ge vangenisbeambten en het opmaken van rapporten over eiken gedetineerde. Als deze rapporten met zeer veel zorg zijn samengesteld zal daardoor voorkomen kun nen worden dat de inwerking van de bij elkaar opgeslotenen bp elkaar een ver keerde is en dat na ontslag er chantage plaats heeft van den een tegenover den ander. Deze rapporten zullen ook van het grootste belang zijn bij het verleeneri; van voorrechten in de gevangenis .welk ver- leenen van voorrechten uilsluitend moet beoogen en veroorzaken de opvoeding van den gedetineerde, want o.i. moet de bestrijding van onsociale handelingen plaats hebben door middel van opvoe ding. Vandaar ook dat het gevvenscht voor komt dat een directeur van een gevan genis een paedagogisch ontwikkeld mensch is, die naast zich werkkrachten genoeg heeft om het administratief werk te doen, zoodat hij voor de geestelijk-pe- dag, leiding, voldoende lijd over houdt. Tevens lijkt bet ook van grootbelang dat ook' de bewaarders en alle andere be ambten, die rechtstreeks met "üe gedeti neerden in aanraking komen een paedag. opvoeding bekomen, waartoe ook weer kan medewerken het bijwonen ,van en meespreken in bijeenkomsten als hier boven bedoeld. Als middel tot opvoeding tfau de ge vangenen worden o.a. naar voren ge bracht het verschaffen van goede lec tuur, geschikt tot geestelijke ontwik keling, karaktervorming en vakopleiding, hei uitgeven van een gevangeniscouranf, het organiseeren van lezingen, voor brachten en muziekuitvoeringen, en ver der uitbrei^hng van onderwijs! Door een en ander kan' bereikt wor den .dat ordeverstoringen in de gevan genis niet meer zullen voorkomen. Daar echter in de gevangenis mensclien ko men met zeer moeilijke karakters is voorhanas het voorkomen van ordever storingen nog niet uitgesloten en zullen nog maatregelen moeten worden getrof fen, waarover de minderheid der com missie zich liever niet uitlaat, doch waarover de meerderheid wil zeggen, dat zij straffen als opsluiten in' een straf- cel en het geven van slechts water en brood wenscht vervangen te zien door 'het ontnemen van dingen uit de cel, waardoor de lichamelijke toestand van den gevangene niet lijden kan. Komende tot het materieele, komt hel de commissie in de eerste plaats voor, dat het licht en luchttoevoer verbetering behoeft, dat verder tot het meubilair van de cel behoort o.a. een stoel' in de plaats van de thans bestaande kruk, b. een plant, c. goede wandversiering. Ten opzichte van de yoeding merkt de commissie op, daf deze zoodanig moet zijn, dat de cantine kan worden afge schaft, waardoor het mogelijk wordt in dit opzicht materieele voorrechten te doen verdwijnen. Verder dient er ook voldoende rekening gehouden te worden met bijzondere voedingsmethoden als bijv. de vegetarische leefwijze. Wat de hygiëne betreft, acht de com missie wenschelijkdat de gevangenen wekelijks een bad krijgen, het verschaf fen van meer water en andere wasch middelen in de cel, dat ingevoerd wor den lichamelijke oefeningen in de open lucht. Door de voormelde rapporten zou de mogelijkheid steeds grootcr worden om het moeilijk vraagstuk der briefwisseling en bezoekregeling gemakkelijker en be vredigender op te lossen. Deze algemeene opmerking wordt aan het slot gemaakt: dat de commissie het van zeer groot belang acht daf de opvoe ding van de jeugd meer kome te staan in het teeken van de karakterontwik keling, waardoor het gemeenschapsge voel wordt opgewekt en vergroot, wat tot gevolg zal hebben dat pn-sociale da den meer worden voorkomen. LEGER EN VLOOT. - Reserve 2e luitenants C. Gall, G. Schreuder, P. Ji. Winkhoff, L. G. Witte, A. Iv. Zweede en S. J. van Dijke van het 14e regiment "infanterie zijn legen 3 September lot en met 26 d.a v. te Breda voor herhalingsoefeningen on der de wapenen geroepen. cn waardoor hij eenige schrammen op de beenen opliep. Deze lichte blessuur was oorzaak, dat de moedige Bergen pp Zoomenaar. zich verder tijdens de sprinten niet kón doen gelden Het Ne- derlandschc koppel had zeer zeker een beter plaatsje op de ranglijst verdiend. DeKruiser „Java". Hr. Ms. Kruiser „Jaya" js te V1 i s- ngen aangekomen en heeft ligplaats genomen in de binnenhaven. De Kruiser ?al enkele weken te Vlissingen blijven, omdat door de Kon. Mij. „de Schelde" nog eenige voorzieningen moeten wor den aangebracht. Manoeuvres in Engeland De Engelsche regeering heeft ee« uit- noodiging gericht tot dc Nederlandsche regeering om de Engelsche manoeuvres te doen bijwonen door een Nederlandscb officier. Hiervoor is bestemdde luitenant-ko lonel van den generalen staf, jhr. W. Röell, hoofd van de tweede afdeeling van het Departement van Oorlog, die tegen begin September benoemd is tot commandant van het 6e reg. veld-artil- lerie. Overste Röell zal tegen 18 Septem ber zich naar Engeland begeven. Het concubinaat in hel Indisch leger. De commandant van het Indisch le ger heeft bepaald, dat aan Europeesche en Christen niet-Europeesche onderof ficieren geen nieuwe vergunning meer mag Worden verleend tot het houden' van een huishoudster in de kampementen. Aan de ongehuwde onderofficieren mag, indien zij geen "kinderen ten hun nen laste hebben, alleen dan worden vergund een vrouwelijke bediende te houden, indien het voor hen niet moge lijk is, op andere wijze behoorlijk in hun ne voeding te voorzien. Wanneer door den commandant van een korps of detachement zulks verleend wordt, dan zullen door hem maatregelen worden getroffen, dat een dergelijke ver gunning niet ontaardt in een vermomd concubinaat. Het aantal Europeesche manschappen aan wie vergunning is verleend in het kampement met een huishoudster te le ven, mag bij elk korps of detachement niet meer bedragen dan 25 pet. der for matie-sterkte. Het is echter ten strengste verboden, dat in de kampementen, uitsluitend be woond door dienstplichtigen en het bij hen ingedeelde vrijwillig leader, vrouwen dan wel kinderen of bedienden verblijf houden, met uitzondering van die, be- hoorende bij Europeesche onderofficieren van het vrijwillige kader. .Overhel Kanaal De Parijsche sportcorrespondcnl van het Handelsblad seinl Uit Boulogne sur Mer wordt gemeld, dat de Amerikaansclie zwemster Gertru de Ederle gisterenmorgen- in zee zou gaan, teneinde te trachten over het Ka naal te zwemmen. SPORT. - Aan de Zaterdag te Vlissingen te houden zwemwedstrijd zal worden deelgenomen door leden van de Vlissing- sche, Middelburgsche en Souburgschc zwemvereenigingen, door leden der Red dingsbrigade en door marineschepe lingen. Door den heer dr. A. Staverman, is een zilveren wisselbeker geschonken, die door een lid der Vlissingsche club drie maal achtereen of vijfmaal in toI,a,al; dioet worden gewonnen om zijn eigendom te worden. .Wielernaan Sas van Gent. Ondanks verschillende groote plaatse lijke feestelijkheden in den omtrek, de groote Zomerkermis te Selzaete, was het bezoek aan de Sassche wieler baan Zondag j.l. weer enorm. Meer dan drie duizend toeschouwers waren aan wezig, toen even over drie het start schot viel voor de snelheidswedstrijden. In tegenstelling met de vorige wed strijden, die georganiseerd waren voor nieuwelingen en juuiorrenners, traden ditmaal zeven koppels onafhankelijken op en een koppel Nederlandsche be roepsrenners klasse B. Vooral de Belgen Roels en Deneef deden zich gelden en wisten dan ook beslag te leggen op den eersten prijs, groot 1000 frank, benevens op ruim drie honderd frank geldpremiên, die kwistig door het publiek werden uit geloofd. De verschillende uitslagen luiden Sprintmatches tusschen Roels, Meer- bach, L. v. d. Velde en Deblock met fi nale der winners en verliezers eiker reeks. Ie reeks: 1 Roels, 2 Meerhach lengte, tijd 23i/s sec. 1. ronde. 2c reeks 1 Deblock, 2 v. d. Velde, 1 wiel tijd 251/6 sec. 3e reeks: 1 v. d. Velde^ 2 Meer hach 1 wiel, ,tijd 25% sec. 4e reeks: 1 Roels. 2 Deblock 1 lengte, tijd 251/5 sec Internationale, koppelrace over 3 uur met 6 klassementen: 1. Roels—Deneef 10 punten; 2. Merckx—Moons 16 p.; 3. Willemijns—v. Rijsselberghe 18 p.; van Rentergliem—Baetselier 20 p.; Meerhach—Van Wijk 27 p.; 6. Libor v. d Velde—Clapdorp 29 p.; 7. Deblock—Van Overloop 30 p.; 8. Meerschaert—Bae- tens 30 punten. Afgelegd: 107 K.M. 360 Meter in 3 uur. De resp. klassementen werden gewon nen door: Roels, Moons, Roels, Roels, Roels, Willemijns. Meerhach viel bij het ingaan van iMe laatste bocht en bij den derden sprint DEVOURING. In de eerste helft van Augustus zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: L. J. iBrederode, van Koudekerke, Vlis singsche straat K 52; Wed. C. Reijerse, 0. en Wi. Souburg, Kousleensche dijk 47; N. Meijers, Serooskerke, Rotler- damsche kade 0(210; C. AVi - Vogelenzang, Vlissingen, Hoogstraat 1 132; II. Aar- noutse, Meliskerke, Noordweg R no 5a; D. J. Verbiest, Bergen op "Zoom, Zuster straat I '73; jM. F. de Visser, Breskens, Lange Delft 1 28; Jaqobus de Nood, Vrouwepolder, Noordweg S 249; Pa. Adriaansen, Haarlem, Noordweg S 248a; 1. M. van Iren, Amsterdam, Volderijlaagle M 78; D. Q. Wessels, Hilversum, Teer- pakhuizenstr. P 29; A. Schipper,Verse- ke, Hoogstr. I 125; A. E. C. Voelelink, Yerseke, Hoogslr. I 125; II. van der Hiele, Kloelinge, L. Singelstr. N 202; L. Jilleba, Vlissingen, L. Geere K 325, P. Jobse ,Norg, Begraafpl. V 146; P. van Belzen Vlissingen, Wp| B 105; G. S. van der Mey, Helder, Koepoorlslr. N 29; Wed. F. A. Lakerveld, Bergen op Zoom, K. Geere K 355; J. E. Lubsen, Vlissin gen, K. Noordstr. L 83; Th. ,T. Flobil, Nijmegen, Bellinkstr. G 194; M. P. S. Cornelisse, Leiden, L. Singelstr. N 201; F. A. Remmer, Roosendaal en Nispen, Delft G 16; N. J. de Troije, Vlis singen, Kapoenstraat A 14. .Vertrokken M. Lippens, van Leerlooierssingel Q 256, Rotterdam, Vonder Vreewijk 18; A. Kwerreveld, Turfkade H 172, 's- Gravenhage, Frankenslag 337; J. Traas, Noordplein M 292, Zaandam, Gem. Zie kenhuis; J. Baas, Baanstraat Q 243, N. en St. Joosland; A. Sturm, Seisweg R 91, en W. Souburg, Deklcerstr. "31; C. J. Struve Koepoorlslr. N 23, Groningen, Oude Boleringe 57a; J. F. Kesteloo, Bagijnhof E 201, Breskens; P. Wisse, Noordweg R 5a, St. Laurens B 92; Wed. F. Wisse, Noordweg R 5a, St. Laurens 92; P. Hofman, Schuitvlotslr. N 208, Bergen op Zoom, Huibergsche straat 10; J. van der Dussen, Zuidsingel E 50. Hel der, Tuindorp 11; J. Matbev, N. Oostcr-; schestraat N '80; Eindhoven, Grooteberg; W'. H. Kasteleijh, Achtcrsingel Q 309, Hengelo, Worninkhofstr. 48; Wed. Wi Ilendrikse Spanjaardstr. F 51, Hoens- hroek, Overhroekestr. 23, J. S. de Boer. Delft H 3, Koudekerke, Langcvielc- singel D 56a; I. Pleijle, Veersche singel S 42a, 's H.-Arendskerke, Nieuwdorp C. van Dijk, Kapoenstr. A 12, Amster dam, Haarlemmerweg 59. KOUDEKERKE Ingekomen: D. van Maldegem B 11 uit Goes. Vertrokken: L. J. Brederode met familie E 56u, naar Middelburg. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven briefkaarten van welke de afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Augustus 1925. Brieven. Binnenland. Boogerd fam. v. wijlen mevr. de wed, 's-Heer Arendskerke; P. Clarys, Bergen op Zoom; mej. G. Daman, Utrecht; Di recteur Ambachtsschool, Middelburg (zes stuks); Directeur Directe Belastingen, Breda (3 stuks); Inspecteur Directe Be lastingen, Middelburg (2 stuks); Alphons Jansen, Vlissingen; Raad van Arbeid. Middelburg. Briefkaarten. Binnenland. J. Adriaansen, Haag; Mevr. H. D. Bödeker ;mcj. C. Geelhoek, Goes; mej. A. Ileus- dens, Rotterdam; J. B. Inkman, Ede; fam. JNMuijs, Rotterdam; mej. M. Post, Am sterdam; mevr. B. v. Till, Utrecht; mevr. van WijkMaris, Haag. Brieven. Buitenland. A. Bornss, Volo Grece; J. Viviani, Ant werpen. Briefkaar ten. Buitenland. Bronsdijk, Luxembourg; A. De Crop, Camp de Beveloo; Miss Lily Hvde, Brugge. Aanbevolen wordt om 1iet adres van den afzender op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is liet gewenscht alle per post te verzen den stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. der Aga-aulomobielfabriek gedane aan bod van aandcelen inplaats van loon is nog niet definitief aanvaard De arbei ders, die Zaterdag 40 50 pCt. van him loon in geld zagen uitbetaald, vinden dat aanbod goed en wel, maar om te leven, hebben ze allereerst contanten noodig. En behalve dat die aandeelen zoo ooit, dan toch voorloopig zeker geen dividend geven, zijn ze op het oogeubhk ook moeilijk te realiseeren, d w. z te verkoopen De arbeiders loonen zich niet bijzon der geestdriftig over liet geschenk. De soc. dem. pers waarschuwt trouwens le gen een dergelijk deelhebber-schap, dat ook verplichtingen meebrengt. Er is dan ook opnieuw een beroep gedaan op hel Rijk en op den Pruisischen Slaat om de fabriek in slaat te stellen verder le werken. Gister hebben daar over besprekingen plaats gehad tus schen de twee regeeringen en dr. Stinnes met den bedrijfsraad der fabriek. Volgens geruchten zou een Ameri- kaansche groep, waarschijnlijk dc Stude- baker, onderhandelingen met Stinnes hebben geopend voor hel overnemen van de aandcelen die hij nog heeft Een vermeldenswaardig voorbeeld van zeldzame solidariteit is het volgende Een kleine fabrikant uit het Rijnland, die onbekend wenscht te blijven, heeft aan dr. Edmund Stinnes een bedrag vau 5000 mark doen toekomen, teneinde hem in zijn moeilijkheden van liet oogenblik te helpen. De onbekende ge ver voegde er aan foe, dat hij niet meer an contanten bezat en dat hij de 5000 mark gaarne ter beschikking stelt zon der er interest voor te verlangen, in de overtuiging, dat hij zijn geld wel zal terug ontvangen, zoodra er weer betere dagen voor de Aga zullen aanbreken. Het motief tot dezen vrijwilligen daad is dei wenscli om Stinnes le steunen in zijn strijd tegen de banken. Want in den grona betreft het hier een kamp* tus schen imlustrieelkapitaal en bankkapi taal. Volgens de „Taglichc Rundschau" be dragen de verplichtingen der Aga ca 12,000,000, waarvan ca. M. 7.000 000 op korten termijn. Daartegenover staan goederen en vorderingen met ca. fh/j) mil- lioen, waarbij men in aanmerking moet nemen dat een deel der goederen uit halffabrikaten der firma beslaat, die bij liquidatie niet te verkoopen zijn. DE SCHULDENREGEJLING. Naar de „Chicago Tribune" uit New- York verneemt, moeten de Belgische gedelegeerden zich in beginsel bereid verklaard hebben, de Amerikaansche tegenvoorstellen inzake de schuldenkwes tie aan te nemen. De voorstellen zijn van dien aard, dat België voor zijn schuldregeling gunsti ger voorwaarden zou verkrijgen als En- zoodat de kans bestaat dat En geland op gelijke regeling zal aandringen Ook voor Frankrijk en Italië geldt het zelfde. De „Evening Standard" verneemt ech ter, dat het vast staat, dat Frankrijk en Italië niet op een dergelijke behandeling kunnen rekenen^ daar er voor België een uitzondering wordt gemaakt. Een officieel communiqué meldt, dat de onderhandelingen het doode punt overschreden hebben. Heden komt de conferentie weder bijeen. DE TOESTAND IN SYRIË. Een R. C. telegram uit Londen seint, dat de vijandelijkheden in Syrië thans zijn geslaakt. Slechts een groep van ongeveer 500 Drusen deed nog een aanval op de spoorlijn tusschen Damas cus en Dera, doch zij werden door vliegtuigen yerdreven Volgens berichten uit Beiroet zou een spoedige vrede in 't zicht zijn en worden zelfs de vredes voorwaarden vermeld. Een telegram van generaal Sarrail aan de Fransche regeering meldt echter, dat deze van een eventueelen vrede geen enkele officieele mededeeling lieefl ont vangen. Ook de Fransche bladen beves tigen de geruchten uit Beiroet niet. stad worden verplaatst, waar het hoofd kwartier van de internationale Joodsche beweging is gevestigd. Vermoed wordt dat nieuwe pogingen zullen worden gedaan om den voortgang van het congres te beletten Uit Noorwegen. Uit Oslo wordt gemeld dat Amund sen voornemens is in den aanstaanden zomer een nieuwe Poolvlucht te onder nemen Uit Griekenl and. Uit Athene wordt geseind dat in te genstelling met de verwachtingen de vul kaan op Santorin in werking blijft De uitbarstingen nemen in lievigheid toe. Uit Rusland De Sovjetregeering heeft een wet uitgevaardigd tegen militaire en econo mische spioimage Er wordt gedreigd met gevangenisstraffen van 3 jaar. Indien de staat schade lijdt tengevolge van spion- nage kan, de doodstraf worden toegepast BUITENLAND. HET ONGEWONE LOON. Het door dr. Stinnes aan de arbeiders BEKNOPTE MEDEDEELEVGEN. Uit België. De Belgische regeering heeft het ontwerp-antwoord van Frankrijk aan Duitschland inzake het veiligheidspact goedgekeurd. Uit Frankrijk. - Tijdens een congres van vertegen-* woordigers der stakende bankbeambten werd besloten niet alleen de staking te Parijs en door het geheele land vol te houden, doch haar een belangrijke uit breiding te geven. De algemeene indruk is dat het con flict verder van de oplossing af is dan ooit. - Painlevé zal heden zijn verlof on derbreken om te Parijs met maarschalk Petain te confereeren. Daarna zal Petain naar Marokko vertrekken. TJit Oostenrijk. Ondanks het door de politie uitge vaardigde verbod tot het houden van de monstraties tegen het te Weenen plaats hebbende Zionistische congres is het gis teren tot antisemitische relletjes geko men. Ongeveer 3000 jeugdige pesonen demonstreerde voor de Votiv kerk. De politie moest de betoogers met den blam ken sabel uit elkaar drijven. Hierbij wer den 19 personen door sabelhouwen het werpen van steenen door de demon stranten gewond. Er hadden talrijke ar restaties plaats. In verband hiermede zal het congres vermoedelijk naar Karl- MARKTBERICHTEN. Middelburg, 18 Augs. Groote vei ling- Dubbel prinses f 6, Wagenaars 2M gele aardappelen 2.10, augurken (stippel) 0.20, augurken le soort 24 90 2e soort 19.60, 3e soort 10, 4e soort 4.4Ö, snijboo- nen O.05 per K.G. -Vlissingen. 17 Augs Op de veiling werden de volgende prijzen besteed St. Jan 18 21 cl., Keswick 6—11, The Quecn 15—17, Hondsmuil 19, Manks Codlin 11—13. Lord Suffield 14, Zo- meraagt 21, Dikstaarl 20—22, Dirkjes 19—22, Pree. de Trcvoux 76—83, Sui- kerij 22—27, Clapp's 79, Kriekpeer 25, Blauwe Druiven 94—103, W'itle Druiven 66, Pruimen 61—94, Postelein 8—10( Princessen 9—14, W agenaars 5—5 5, Snij- boonen 8—28, Tomaten 17—21. alles per K.G. Kipeieren 76—77, per 10 stuks. Roode Kool 2,5—3, Savoije Koop 7—8, Bloemkool 7—25, Komkommers 0 5—4, Meloenen 33—81, alles per stuk Selde rie 4 -6, Uien 4—4.5, Peen 5—8, Rabar ber 2, Kroten 4—5, alies per bos. An dijvie 10—112, Pieterselie 8—17, Bloem kool 39—70, alles per mand Goes. 15 Augs. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed Peren Clapp's Favorite f 40—f 77, Precose de Trevoux 76—79, Dr Jules Guyot 53, Beurré d'Aremberg 31, Dirk jesperen 16—32. Duifjesperen 17—23, Bruine Heereperen 41. Diamantperen 29 —32, Marie Iouise 22, N H. Suiker peren 28—35, Wiltebroodsperen 16—24, Scharlakcnperen 21—26, Goudballen 22, Spekpereu 26. Roode Suikerijen 22—30, Afval Peren 6-14. Appels The Queen 21—38. Cox Pomona 32, Manks Codlin 25—35. Roode Astrakan 27, Signe Tillish 20, Perzik Roode Zomerappel 24, Duch. d'Oldenburg 15—20, Peasgood Nonsuch 17, Transp. de Croucels 16—25, Zo- meraagt 15—23, Madeleinen 23—32, Jacq. Lebcl 14—16, Grofzuur 12—16, Codlin Keswick 8—23, Conslantijn de Groot 15. Zomer Court Pendu 12—16, Tarweappels 13, Ganzeboul 8—12, Zoete St. Janappel 21—26, Tuinzoet 19, Blomzoet 18, Ho ningzoet 14. Diverse Zoele Appels 13— 16, Afval Appels 0.50—9, Pruimen Rei ne Claude 85, Reine Victoria 30—55, Washingtonpruimen 82—85, Witte Wijn pruimen 6085, Belle de Louvain 38— 62, Tonrieboers 55, Abrikoospruimen 54, Princepruimen 47. Diverse Pruimen 15— 69, Diversen Groene Boonen 212, Snij- boonen 4—14, Zilveruien 3—5, Sjalotten 2, Aardappelen 2—4, Kleine Uien 3, Roo de Bessen 36. alles per 100 K.G.. Roode Kool 2—6, Meloenen 54—62, Komkom mers 1—7, Augurkjes 0 08—0.25, Krop sla 1.50—1,90, alles per 100 stuks; Wor telen 5, Kroten 4, alles per 100 bos. Goes, 18 Augs. Eieren f7.50, boter f 2.40. Aanvoer V. P. Z„ 17700 stuks< f 7.80 per 100 stuks. Rotterdam, 18 Augs. Veemarkt Op de veemarkt van heden waren aange voerd 240 paarden, 45 veulens,- 1030 magere runderen, 526 vette runderen, 579 vette- en graskalveren, 164 nuchtere, kalveren, 178 schapen eu lammeren, 30 varkens, 188 biggen, 5 bokken of geiten- Prijzen voor. vette koeien le kw. 1.15 1.25, 2e kw. 1.10—1, 3e kw. 0/60— 0.80; ossen le kw. 1.15— 1.22Vs- 2e kw. 1J05 0.95, 3e kw. 0.85—0 75; stieren: le kw. 1—1.05, 2e kw. 0 90^-0.80, 3e kw. 0 70-< 0.60; kalveren: le kw. 1.80—2, 2e kw. 1.60—1.40, 3e kw. 1.20—1. Prijzen voor- melkkoeien: 200380, kalfkoeien. 210393, stieren: 165370; pinken: 115175, graskalveren: 4075, vaarzen 150190, werkpaarden: 100 300, slachlpaarden: 90—160, hitten: 95 180, nuclit. kalveren 1421, fokkal- veren 1730; biggen: 819; overloo- pers: 1936. Rotterdainsche veiling. Aangevoerd" 110.000 stuks. Prijzen ,voor kipeieren. 6.759.95, eendeieren 77.80. 439st» STAATSLOTERIJ. 3de klasse lijst. Trekking van Maandag 17 Augs. Prijzen van: f 5000: 6006 f 2000 17660 f 400: 5842 19028 19788. f 200: 4499 f 100: 2850 6868 7021 14115 14949 PRIJZEN VAN f 30. 1529 1511 1568 1597 4456 1537 1555 1595 4410 12535

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3