FEUILLETON. BEURSNOTEEIUNG VAN HEDEN. AMSTERDAM, 18 Augs (Slotkoers). Si pCt. Nederland 1923 103; 6 pCt. Nederland 1922 105Va5 pCl. Nederland 1918 100 dertien zestiende; 41/2 pCt Nederland 1917 97 vijftien zestiende; 2pCt Nederl. NV. Schuld 61%3 pCL do. Oblig. 741/2, 3 pCt. do. Certif 74$; Cert. Ned. Hand. Mij. 135*/»— 13G; Aand Ned. Ind. llaudclsb 140%— 140$; Aand Koloniale Bank 174$—175*/*; Kon Petr. Kon Petrol. Aand. 372$—375; Gecons ■Holl. 159i/i—160. Cult. Mij. VorstenL 151$ 155$ Handelsv. Amsterdam 509$—515$; Javasche Cultuur 327; Aand. Dcli Maatsch. 102403, Amsterd. "Rubber 280$—284. Nederl Amerik. Vaart 67, Nederl. Scheepvaarlunie 145; Kon. Holl. Lloyd 40$Kon Ned. Stoomt» Mij. 65$, Aand Paket vaart 170, Gouda A. 8$, Philips Aand. 433$— 4341$; Jurgens A 117—125. Anaconda 86$; Steels 122, Erie 34 Vijftien zestiende; Southern Railw. 101$; Union Pacific 144$; Common Marine 9 negen zestiende, Prefered do; 30$; Maxw. Gr. C. v A 7%; Maxwell L. C. v. Inc. Bonds 18$18$. Prolongatie 33/4. Russen Consols 4$'. Markt sluit op de middenprijzen Wisselkoersen Londen 12.061/*; Berlijn 0.5910; Wee- neu 0.003505, Parijs 11.57, Brussel 11.15, Dollar Cable 2.48 vijf zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Aug. Hoogste barometerstand: 763.5 te Thorshavn. Laagste barometerstand. 746.8 te Hernösand. Verwachting van den avond van 18 tot den avond van 19 ezer. Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord-Oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, iets koeler. Thennometerstand alhier 's morgens 9 11. 66 gr., 12 u. 72 gr., 3 uur 75 gr. HOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) Woensdag 19 Aug. n.m. 2.28 Donderdag 20 2.59 Vrijdag 21 3.33 Zaterdag 22 4 07 Zondag 23 4.44 Maandag 24 5 18 Dinsdag 25 5.57 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Ylis- ■ngen.) HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERU. Bevroren vle escli. Het dagelijksch bestuur van den Ne« derlandschen bond van importeurs en grossiers in bevroren vleesch en -vet gevestigd te Rotterdam, heeft aan» den minister van arbeid, handel en nijverheid verzocht het daarheen te leiden, dat bij invoer van bevroren vleesch in eene ge meente welke geen „eerste kantoor" is, niet voor de tweede maal keurloon wor de geheven; en voorts om het keurloon dusdanig te verlagen dat het zijn karak ter van retributie terugkrijgt. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Benoemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Bergen op Zoom, de heer Rakhorst, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Hulst. Met ingang van 3 October a.s. wordt de oud-leerling van de Indische ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van MeJ. E. H. 58). Hij hief het hoofd op, en vroeg „Om dat ik ben wat ilt ben „Neen", zei ze en sloeg haar vochtige oogen niet voor hem neer, „voor! wat uw kind zou zijn. Heeft u daar ooit aan gedacht?" „Ja, want mijn eigen kindsheid lijkt nog zoo nabij." „Dat weet ik, ik heb uw brief ge hoord, dit moet u mij niet ten kwade duiden. Uw kind zou ook lijden, niet zoo heftig misschien, maar de wereld zou niet vriendelijk zijn tegenover hem, als uw kind een meisje was, is het Godi bekend ,dat de wereld haar niet vriende lijk bejegenen zou't Is een heel booze wereld voor enkelen van ons, maar we mogen onze vreugde toch niet Postschool P. Versteeg ontheven van zijn detacheering aan het Posi- en telegraaf kantoor te Zierikzee Ind. Stoomvaartlijnen. Bintang, 16 Augs. van Genua, Bata via naar Amsterdam. Tjipanas, p 14 Augs. Aden, Amsterd. naar Batavja. Vondel, 16 Augs. te Southampton, Am sterdam naar Batavia. Soekaboemi, p 16 Augs. Galle, Rot terdam naar Batavia. Siantar, 17 Aug. te Genua, Rotterd. naar Batavia. Rotti, 17 Augs. van Batavia naar Am sterdam. Tapanoeli, p 16 Augs. Peniche, Bata via naar Rotterdam. Tambora, p. 17 Augs. v.m. 12 u. 5 Gibraltar Java naar Rotterdam Karimala* p 15 Augs. Perim, Amster dam naar Batavia. Prinses Juliana, 17 Augs. v. Suez, Am sterdam naar Batavia. Stuyvesant, wordt 18 Augs. te Ply mouth verw., Barbados n. Amsterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Rotterdam, 15 Augs. v.m. van New- York naar Rotterdam. Spaarndam, 16 Augs v.m. v. Tampico, Rotterdam naar New-Orleans. NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT MIDDELBURG Op het terrein van de Ijzergieterij is bij den aanbouw van een nieuw ge deelte hedenmiddag de werkman v. Z., wonende alhier, van het dak gevallen en eveiv later overleden. DE LETTLANDSCHE OORLOGS SCHULD. LONDEN 18 Augs. V. D. De zaakgelas tigde van Lettland te Londen deelt mee, dat tusschen de regeeriug van Lettland en het Britsche ministerie van de schat kist overeenstemming is bereikt inzake de belaling Van de Lettlandsche onaf hankelijkheids- en oorlogsschuld aan Gr.- Brittannië. LAATSTE BERICHTEN. OPROEP. Het Nationaal Steuncomité heeft een oproep gericht tot zijn landgenoote\ waarin het, herinnerende aan hetgeen het reeds gedaan heeft en waarbij het Koninklijk gezin is voorgegaan, opwekt tol steun. Hoeveel noodig is, is nog niet bij benadering te zeggen. Het comité heeft tot taak gelden te verzamelen, te belieeren en op de meest doelmatige en nuttige wijze aan te wenden. AUTO TE WATER. Gisteravond is op den Utrechtschen weg een van Utrecht komende auto, waarin behalve de bestuurder twee pas sagiers zaten, in de Biltsehe ..Grift ge reden. De auto moest uitwijken voor een auto, uit de richting Zeist komende. Ten gevolge van de verblindende verlichting botste de auto tegen een paal der elec- trische verlichting, welke afknapte. De auto sloeg om en kwam in de Grift terecht. De drie inzittenden werden allen gewond. Na verbonden te zijn, werden zij naar de Rijkskliniek te Utrecht ver voerd. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den weg tusschen Nunspeet en Harderwijk vond hedenmorgen een ern stig ongeluk plaats, veroorzaakt door het links houden van den chauffeur van een auto. De motorrijder M. en diens vrouw, die op de duo gezeten was, ge raakten onder de auto De motor wercl totaal vernield, terwijl de "heer "M. en zijn vrouw in hoogst ernstigen toestand opgenomen en naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd werden. BEUllSOVERZZGHT. AMSTERDAM, 18 Augs 3 uur. De Amerikaansche afdeeling van de Beurs, die de laatste dagen reeds duide lijke teekenen van leven had gegeven, gaf heden voor gewone Wabash weer le vendige omzetten te zien. Bij opening stelde de koers zich opnieuw belangrijk stelen niet waar? Wc mogen er anderen niet voor laten boeten! Dat weet u, Hil da zou 't weten. Ze kon niet uw vrouw zijn geworden." „Als ze mij liad liefgehad", sprak hij mei gebroken stem „dan zou zij niet zoo geredeneerd hebben." ,:De vrouw die u liefhad met hart fen ziel, zou zoo geredeneerd hebben," be tuigde de vrouw, „en u zoudt nog meer geleden hebben ,lals u wist, dan zij u lief had en u moest haar verliezen. De we tenschap, dat tzïj u Hiefhad, zooi geen licht hebben gebracht in uw leven ,het zou uw eenzaamheid slechts 'eenzamer 'heb ben gemaakt," „Hoe kunt u dat zeggen?" „Omdat u een man is „En een vrouw9 Zou bet voor een vrouw anders zijn?" „Ja", antwoordde ze, uit eigen smach ten sprekend „De eenzaamheid van een Vrouw zou er minder op worden, als zij wist dat ze bemind werd". „Wiat is mijn zonde?" riep hij. „Waar om zou de vrijheid van andere mannen mij ontzegd zijn9 Ik heb dezelfde ge voelens, dezelfde behoeften, dezelfde God legde ze in mij. U is zoo rechtschapen. hooger, waarna een kleine inzinking ipiaats vond. Gewone Kansas City Southe- rend behaalden een flinke avance Op de locale markt vormde zich een flinke hoek in Algemeene Exploratie, «jvaarvoor zich ook thans weer vraag openbaarde. In Rubberwaarden vonden slechts matige omzetten plaats, doch de stemming voor deze fondsen was niet slecht. Van de Suikeraundeelen die gunstig gedisponeerd waren, traden IT. V. A. op den voorgrond ,eu deze stegen meer dere proeenten. Tabakken ja,an den vasten kant, doch in doorsnee niet veel veranderd en de handel was van geringe proporties. Zwgk in de markt tegen olieaandeelen, speciaal Koninklijken naar aanleiding van de verdere verlaging der prijzen van ruwe Pennsylvana olie. Op de markt voor Nederlandsche In- dustrieelen waren de gewone aandeelen Jurgens opnieuw aan aanbod onderhevig en moesten dientengevolge weer enkele procenten van hun prijs inboeten. Scheep vaarten hadden een kalm verloop cn wa ren maar weinig veranderd. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 18 Augs. (3 uur.). De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren Londen 12.06$ (12.06$). Berlijn 0.5910 (0.5910) Parijs 11.57 (11.561/»). Brussel 11.15 (11.10). Zwitserland 48 20 (48.22$V Weenen 0.003505 (0.003505.) Kopenhagen 56.95 (56.95). Stockholm 66.77$ (66.75). Oslo 45.97$ (45.95). New-York 2 48 vijf zestiende (2.48 vijf zestiende). STAATSLOTERIJ. Bij de trekking van heden vielen de prijzen op de navolgende nummers: (Onder voorbehoud), f 1500: 11023 f 1000- 16884 f 400: 2373 f 200: 15022 f 100: 532 3330 4450 5516 11958 16596 19145 20151 TSTITSIFRIN BERIIJN, 18 Augs. V. D. Volgens de •bladen te Rome zou de Russische volks commissaris van buitenlandsche zaken, Tsjitsjerin, voor een rust van twee weken te Capri aankomen. EEN JAARLIJKSCHE BALKAN CONFERENTIE. BERIIJN, 18 Augs. V. D. De Griek- Bche minister van builenlandsche zaken, Rentes, heeft den Turkschen gezant te Athene voorgesteld Constantinopel tot een permanente conferentiestad te ver klaren, waar de gedelegeerden der Bal- kanstaten eenige malen per jaar bijeen zullen komen; voor de vredelievende op lossing van óp den Balkan ontstane ge schillen. AUTO OMGESLAGEN. BERLIJN, 18 Augs. V. D. De bekende filmartist Leo Peukert en zijn vrouw kregen bij een autotocht een ernstig ongeluk; de auto sloeg om tengevolge van het springen van een band. Het ben zine-reservoir ontplofte, Peukert en zijn 'vrouw kregen ernstige brandwonden. WEER EEN TREIN GEDERAILLEERD. Maandagmiddag is bij Monza de snel trein van Piazzo naar Milaan op een expresstrein, "komende van Molveno, ge- foopen, waarschijnlijk tengevolge van verkeerden wisselstand. De laatste drie wagons van den expresstrein zijn ver nield. Drie-en-twintig personen zijn zwaar gekwetst, waarvan zes levensge vaarlijk. (Telg.) DE CONFERENTIE DER CHR. KERKEN STOCKHOLM, 18 Au& «et Kerkelijk Congres zal morgen plechtig door den Koning in het Koninklijk paleis geopend worden met een dienst van den bisschop van Winchester en daarna met rede voeringen van den aartsbisschop Soeder- blom en anderen. Een groot aantal afge vaardigden is reeds aangekomen terwijl heden nog 250 verwacht worden. u wijst mij mijn plicht, hebt u dan geen plicht jegens mij? De wereld verkondigt luide de schrift, die ons "leert, dat alle menschen broeders zijn ,eu vervolgt mij, terwijl ze die uitkraamt. Zoolang ik mij herinneren kan ,is liet zoo geweest. Mijn eigen moeder schaamde zich over mij. Op school baden ze God ,da Joden en ide ongeloovigen te vergeven. „Neem hun alle hardheid uit het harte" en kwamen uit den dienst en sloegen den neger. Als man heb ik nooit een vriend gehad. Is het barmhartig, is het rechtvaardig een paria te maken van mij? Waarom zou ik geschuwd worden? Het leven werd mij geschonken ,ik vroeg er niet om!" „Neen", zei ze vriendelijk', „maar zoudt u het kunnen hermen, dat uw kind dit legen u zei? Het is een gevoellooze, on- genadigde wereld. Als ze bewijzen da/ het een schoone wereld is, zeggen ze leu gen. Ze spreken met de oogen gesloten voor al wat pijnlijk is om te zien. Toen Browning schreef: „God is in Zijn Hemel, alles is i n orde met de wereld" denk ik dat God dit met ontzetting aanhoorde. Ik weet, dat u gelooft in een leven hier na- maals waar al de oneffenheden van ons wereld-bestaan uit den weg geruimd zul- VERSCHILLENDE BERICHTEN. Omtrent het drama te Oosterhout, meldt het Dagbl. van Noord-Brabant nog, aal reeds Zondag 9 LYug., toen hel meisje werd vermist en door politie en familie leden gezocht werd. Zaterdag vonden haar broeders, die het zoeken niet opgaven, het rijwiel hun ner zuster in de bosschen langs den Rijenschen weg. Het rijwielplaatje was verdwenen. Door deze vondst waren de broeders zoo ontdaan, dat zij dien dag niet verder durfden zoeken. Zondagmorgen werd het onderzoek voortgezet cn inderdaad vonden de man nen het lijk hunner zuster in een greppel Haar taschje was geheel ledig. Te Driebergen is de heer S. uit Wijk bij Duurstede Zaterdagavond door een trein overreden en gedood De 11-jarige E. v. S., uit de Lange Baanslraat te Rotterdam, is gister door een autobus overreden. Het meisje werd met een schedelbreuk naar het Groole Ziekenhuis overgebracht. Daar is het kort na aankomst overleden. Zaterdagavond is een Amerikaan in pand 7 aan het Weena'plein te Rot terdam beroofd van 700 dollar. De man verklaarde bij de politie, dat hij den geheelen winter hard had gewerkt cn dat hij nu bezig was, zijn verdiende geld te besteden aan een reis rond de wereld. Den eersten Sag den beste, dat hij te Rotterdam vertoefde, maakte hij echter reeds met de beruchte Rollerdams'chc landhaaien kennis en de Amerikaan zal ongetwijfeld geen pretligen indruk heb ben gekregen van onze havenstad. (Telegr.) Aan een aer loketten van, hel hoofd postkantoor te Amsterdam werd Zater dag een postwissel aangeboden groot f 41.05. De postambtenaar zag dadelijk dat deze wissel was vervalscht en liet de politie waarschuwen. Het bleek ,dat de aanbieder aan zich zelf een postwissel van f 1.05 had gezonden en er toen f 41.05 van had gemaakt. De man is in arrest gehouden en gisteren reeds naar het Huis van Bewaring overgebracht. In de bekende strook langs de grens bij Bourtange, werd, naar men meende, het cadaver van een doodge schoten hond gevonden. Dezer dagen werd het op een andere plaats terugge vonden en nu nader geïnspecteerd. P.en blikken bus, die in de huid, want meer was het omhulsel niet, werd aangetrof fen, bleek ruim drie liter spriet te be vatten. In Apeldoorn heeft zich gevestigd de heer Willem Broekhuys, die mede deelde aan de gemeente Borculo het aanbod te hebben gedaan, geheel belan geloos, een premieleening te ontwerpen met de absolute zekerheid, dat deze leening een winst zal afwerpen van min stens 5 millioen binnen een jaar. (Msb.) Gisternacht is de ongehuwde voer man H. R„ uit Aalst, die bij een Vecht partij te Valkenswaard in den borst is gestoken, in het ziekenhuis te Eindhoven aan de gevolgen overleden. Inmiddels is de dader B. naar den Bosch overge bracht, ter beschikking van de justitie aldaar. Te Hoevelaken nabij Amersfoort is de 31-jarige J. v. d. H. uit Amsterdam, die met zijn zwager, ook uit Amsterdam, per motorfiets naar de verwoestingen in Borculo zou gaan kijken, van de duo zitting gevallen, vermoedelijk omdat hij onwel gewórden was tijdens de reis. Per auto is hij naar het ziekenhuis te Amersfoort gebracht, waar hij is over leden, waarschijnlijk tengevolge van be schadiging der hersenen. Hij laat een vrouw met één kind na. Een 3-jarig jongetje van den land bouwer H. te Diever, wist bij een scho teltje met ra,ttenkrüid te komen, dat ou der een bed was geplaatst, en al er van. Gelukkig ontdekten de ouders het direct. 9 len zijn, alle kromme ruggen en andere ongerechtigheden. Tracht dan sterk te wezen en 'wacht op de verklaring en 'de ziel waar u van sprak, pn u liebt uw werk, om u te helpen ,als ik maar kon werken zooals u." Ik ben niet „recht vaardig", ik ben niet zeer geduldig, ik ben even hartstochtelijk in opstand geko men, als u, als het u tot troost kan zijn, het te weten, ik lijd als ui We zijn gelijk wij beiden, u en ik werden niet voor geluk geschapen." „Vergeef mij", zei David, „ik had kun nen bedenken, dat u leed." U begrijpt mij Maar u heeft mij altijd begrepen." Het drong op eens tot hem door dat vau li aar de brieven kwamen, die hij als een schat bewaarde. Het was ook zoo moeilijk aan te nemen, dat de geest van dat kleine kromme vrouwtje, die hem een vreemde leek, hem in waarheid, zoo nabij was. Zelfs hun verwantschap liet hem dat gevoel verlate,pheid behouden. Het was nog naar Hilda dat zijn hart uit ging. Hilda, ontbloot van al de hoedanig heden, waarmee hij zijn liefde had ge rechtvaardigd, maar steeds oppermachtig, nog Hilda! „Hoe vreemd toch" prevelde hij. „Uw De maag werd leeggepompt en tegengif ingegeven Het knaapje is thans builen gevaar. (Stand.) Men meldt aan de N. R. Crt. uit Elsffeet Maandagochtend is hier een ernstig ongeluk gebeurd; een auto met stand plaats te Vierhouten is uit de richting Nunspeet in volle vaart tegen een rustig rijdende motorfiets gereden. De motor rijder werd ernstig gewond en Is ter ver pleging naar Apeldoorn vervoerd; zijn toestand is zorgelijk. Zijn vrouw, die op ae duo zat, is er met enkele kneuzingen afgekomen en kon naar haar' woning worden gebracht. Uit de Schelde is ter hoogte van Austruweel het lijk opgehaald van N. KepaerS, 46 jaar oud, Hollander. Het lijk, dat in gevorderden staat van ont binding was, werd naar het (Jooden huis der Kielbegraafplaats overgebracht. Uit het water van het Half Maantje te Zwijndrecht (België) werd het lijk opgehaald van den 59-jarigen Fred Futsing. Hollander, wonende te Borger- hout. De man was met zijn 13-jarigen zoon gaan zwemmen, doch werd door teen beroerte getroffen en verdronk onder de oogen van zijn kind. Uit Brunswijk wordt gemeld Zaterdagnacht is een reiziger in den nachttrein van Brunswijk naai- Seeseu overvallen en van zijn geld en andere kostbaarheden beroofd. De daders wisten te ontkomen. Zondagavond zijn echter twee verdachte persofiën' gearresteerd. Spelen met lucifers door twee '14 jarige knapen is oorzaak geweest, dst te Kirschweye in den kreits Uelzen (Duitschland) 13 gebouwen in de asch gelegd zijn, waardoor acht gezinnen dak loos zijn geworden. De redacteur der Maasbode te Pa rijs meldt: In een winkelpassage te Parijs vond een concierge een portefeuille, bevat- lende 25 biljetten van 1000 dollar, meer dan een half millioen francs. Zij bracht ze naar 't naastbijzijnd politiebureau, waar inmiddels reeds een Cubaausche dame ,die het geld verloren had, haar verlies was komen aangeven, De dame gaf de eerlijke vindster twee der ver loren biljetten, of ongeveer 46.000 fres. De concierge, die met haar bejaarden man drie kinderen heeft opgevoed, hoopt nu haar ouden dag verder rustig buiten te kunnen doorbrengen. Een vrouw te Birkenhead, (Enge land) die Vrijdag op een kleine diefstal betrapt was en daarom Zaterdag voor den politierechter moest verschijnen, heeft Zaterdagochtend haar 6 kinderen in de Mersey geworpen en is daarna zelf in het water gesprongen, de vrouw en de drie jongste kinderen, een half jaar, drie jaar en vijf jaar oud, zijn verdronken; de oudsten, een meisje van zeven, een jongen van negen en een meisje van elf jaar wisten zich te redden. De jongen moest in het ziekenhuis worden opge nomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. De familieJ P. uit Amsterdam reed Maandag in twee auto's van de hoofdstad naar Maastricht. De voorste i&uto botste, door onbekende oorzaak bij Well met groote snelheid tegen een telefoonpaal en vervolgens tegen een boom. De schok was zóó hevig, dat de motor tot in de carrosserie 'doordrong. De eigenaar, de heer P„ zat zelf aan hel stuur. De tweede auto kon door tijdig stoppen een aanrijding voorkomen. De vier inzittenden van den eersten wa gen, twee heeren en twee dames, wer den zwaar gewond naar hot ziekenhuis te Gennep gebracht. Een der dames is zeer ernstig gewond. Men vreest voor haar leven. (Telg.) RECHTZAKEN. Voor de rechtbank te Alten stonden terecht een naaldenmaker uit Bocholtz (L.) gedetineerd, een meesterknecht uit brieven plachten mij zeer gelukkig te maken. En de brieven zijn toch echt, niet waar? Ik dacht, dat ik haar al zoo liefhad om „wat zij schreef, maar nn...." „Heeft u haar lief om haar zelfs wil le I' „JaVivian zal haar nu trouwen. Vi vian zou blij zijn als hij wist wat ik nu wist, hij is bang dat zij niet om hem geeft. Als.... alls ze soms twijfelt, of hij haar liefheeft, kimt u haai- zeggen, hoe ik weet, dat dit zoo is. Gisteren blufte ik tegenover hem. Wat zal hij mij vandaag dan uitlachen l" „Het spijt me zoo voor u. Ilc weet wel dat i s een versleten uitdrukking; liet leek zelfs een beleediging, toen ik ze zoo even gebruikte, maar wat moet ik nu anders zeggen? De verlichting zal komen. U zult uw leed in uw poëzie uitzingen; u zult iets moois en groots schrijven, daar zal het lijden u toe inspireeren en u zult weten 'dat het mooi en groot is. De smart zal èenigermate gelenigd wor den doordat vo^jt dat u ze zoo goed onder woorden brengt." (Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2