ter nog eens getroffen te zullen worden, I gin, rar. P. Dieleman, de waarnemende doordal dc kans bestaat, dat ook nog 1 griffier der Staten, mr. B. D II. Tcite- over belastingpenningen beschikt zal worden. De voorzitter antwoordt, dat dit geens zins in de bedoeling der commissie ligt, die Maandag reeds aan hel werk gaat en ook dat hij gezegd heeft, dat het misschien zou kunnen gebeuren. Hij vertrouwt echter, dat alle ingeze tenen Degrijpen zullen, dat het doel, waarvoor gegeven wordt zoo mooi en zoo schoon is, cn de nood hier en daar zoo lioog is, dat uit vollen aandrang des harten ruime gaven zuilen binnen komen. welke afgedragen zullen worden aan hel Alg Ned. Steuncomité. De vergadering werd daarna geschorst, doch na opening werden geen besluiten meer genomen noch onderwerpen be sproken. kaKKNlEUV/S. De heer A. Sonne veld cand. t. d. H. Dienst (e Pijnacker, beroepen pred. van Aagtekerke heeft bericht, dat hij om gezondheidsredenen verhinderd is het door hem voorgenomen beroep te aanvaarden, en lieeft ontslag verkregen. Naar de „Nederl verneemt, heeft cis. W. H. Oosten, predikaat bij de Geref. Kerk te Seheveningen, wegens ongesteld heid tegen 1 Nov. a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Oosten stond o a. te Middel burg. Veertigjarig Priesterschap rau Pastoor J. Brügemann le Midde 1 b u r g. De data 15 en 16 Augustus zullen door Middelburgs' Boomsche Parochie niet licht worden vergeten. De Zeer Eerwaar de heer Pastoor Joseph Brügemann her dacht namelijk 16 Augustus den dag, waarop hij voor 40 jaar door Haarlem s Bisschop tot priester werd gewijd. Van' deze 40 jaar heeft de jubilaris 18 jaar ais pastoor te Middelburg doorgebracht en heeft hij daar lief en leed met zijn parochianen gedeeld. Met grooteu ijver heeft hij dien tijd gearbeid aan de iiem opgedragen taak Gedurende dat tijdvak heeft hij het Boomsche kerkgebouw weten op ie sie ren en te maken tot een kunstzinnig ge heel Steeds verder en hooger gingen zijn wenschen, wanneer het betrof de -verfraaiing van het Godshuis. Dat de parochianen met dit jubileum medeleefden, bleek reeds uit de velé vlaggen, die bij geloofsgenoot en van den jubilaris waren uitgestoken, meermalen met den Pauselijken wimpel, terwijl ook van de kerk, de pastorie en de zuster school de driekleur wapperde. Maar ook hadden de parochianen zich opgemaakt om dezen dag voor den be minden herder tot een luisterrijken en glorievollen dag te maken. De kerk was rijk versierd, ofschoon de eenvoud be waard was gebleven, geheel in de stijl. Iu het groote, ruime schip hingen van uit de zoldering zes kolossale bloemen manden, die resp. waren opgevuld met witte, rose en roode gladiolen en dahlia's. Het Priesterkoor was rijk versierd met bloemen en planten, terwijl het hoofd altaar een enkele roos en aronskelk droeg Schoon in zijn eenvoud, maar een voudig om 't schoone van hek altaar te doen uitkomen, 't Geheel der versiering maakte een keurig effect. Zaterdagavond begon de herdenking van bet jubileum. Toen de kerk zich geheel met belangstellenden liad gevuld, en de nieuwsgierigen buiten door de po litie in rijen waren gezet, werd de pas toor afgehaald in de pastorie en betrad hij de kerk, voorafgegaan door bloemen strooiende meisjes, omgeven door de le den van het kerkbestuur en gevolgd door verschillende Eerwaarde heeren geeste lijken. Het zangkoor bracht verdienstelijk een Latijnsch gezang, wat vertaald luidt Ju belt voor God, gij gansche aarde, Dient Uw Heer met blijdschap. Alle aanwezige geloovigen zongen daar op een toepasselijk welkomstlied. De waarnemende voorzitter, de Eer waarde Heer G. Luken, kapelaan der parochie, beklom toen den kansel cn vertolkte de gevoelens van de jiarochi- anen jegens him feestvierenden pastoor en bood hem het feestgeschenk van de Parochie aan, bestaande uit een mar meren Communiebank, ingelegd met prachtige bronzen gravures, welke bank door den jubilaris gewijd werd. Vervolgens ving de godsdienstoefening aan en celebreerde de ZeerEerw. jubila ris met assistentie van de ZeerEerw. hee ren Pastoors Keet uit Bodegraven en Van Voort uit Noord-Scharwoude, aan hel versierde hoogaltaar een plechtig Lof, tijdens hetwelk de jubilaris het woord nam en in korte trekken schetste zjjn dankbaarheid voor zijn 40-jarig priester zijn, zijn werken onder de Middelburg- sche parochie en zijn dank uitte aan de parochianen voor het fraaie feest geschenk Aan het slot uitte hij den wensch, dat de menschen zouden luiste ren, als hij zijn vermanende woorden moest laten hooren, dat zij hem trouw zouden aanhangen en eendrachtig zijn in 't gebed. De godsdienstoefening werd voortgezet en aan het slot zong eerst het koor, daarna alle aanwezigen nog een lied. Nadat Zondag bijna de geheele paro chie genaderd was tot intentie van den jubilaris ter Heilige Tafel, had om half tien de plechtige herdenkingsgodsdienst plaats, waarbij o.a. werden opgemerkt, de waarnemende Commissaris der Konin gen, en de burgemeester van Veere, over welker It. K. inwoners ook de jubilaris herder is, de lieer Buijs Ballot. Terwijl de Pastoor weder door bruid jes werd ingehaald, zong het zilngkoor in het Latijn „Dit is de dag, dien de Heere gemaakt heeft, Laten wij juichen en ops verheugen op heden." ^Hierna werd door den jubilaris de plechtige Hoogmis opgedragen, geassis teerd weder door de Eerwaarde heeren Pastoors Keet en Van Voort liet zangkoor liet daarop hooren„Mis- sa in honorem S. Friderici, van Jos, Grüber, terwijl na het (Evangelie de Wel Eerwaarde Zeergeleerde Heer P. Brüge mann, professor aan het Seminarium te Heemstede, en neef van den jubilaris, het woord nam, om in kernachtige, mag nifieke bewoordingen de grootheid en de waardigheid van liet priesterschap te schetsen. In gloedvolle taal, op kalme wijze, ontwikkelde spreker de macht van den priester en eindigde met den wensch nog vele jaren pastoor Brügemann te Middelburg te zien, werkend te midden zijner parochianen, en eindelijk hem te ziien toegewezen het eeuwig loon. Gedurende de nu voortgezette gods dienstoefening bleef het in de kerk plech tig stil Men kon het de aanwezigen aanzien dat het feest was Na de neilige Mis bracht het zangkoor de Priesterglorie van L A. Dobbelstein, R. K. Priester, ten gehoore. waarna dc plechtigheden in de kerk werden beëin digd Des middags had in de groote zaal van de Zusterschool op de Bange Burg een receptie plaats, welke druk was bezocht, terwijl ook verschillende autoriteiten van de gelegenheid gebruik maakten den ju bilaris te complimenteeren. Het feest ter eere van dit priesterju bileum mag wel geslaagd worden ge noemd Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ransdorp-Schellingwou- de (toez ds. W. Reus, te Westkapelle. het hoofd tot de voeten met mipren „(bezet" Chauffeurs en koetsiers ondervonden al heel erg last van deze insecten. Het pak van een surveilleerende politie-' agent, die een politiepost kwam binnen gerend, iiad vanwege de mieren meer een donkerbruine dan een donkerblauwe kleur. In het hartje van Londen Is door een jongmensch Edwards genaamd, een in hooge mate onaangenaam tropenavon- luur beleefd. Daar zou namelijk een zoo juist aan gevoerde python door een vertegenwoor diger van een dierentuin worden ge ïnspecteerd, omdat men er niet zoo heel zeker van was, dat het lieve dier zich deze inspectie zonder morren zou laten welgevallen, werd het door Edwards achter aan den kop en door drie andere mannen aan de andere gedeelten van zijn lang lichaam vastgebonden, Deze voor zorgsmaatregelen bleken evenwel niet voldoende te zijn, want plotseling rukte de slang zich los en greep met bliksem snelheid Edwards arm Van de andere drie mannen sloegen er twee heldhaftig op de vlucht. De derde evenwel snelde onmiddellijk te hulp en met inspanning van alle krachten slaagde hij er iu Ed wards arm, waaromheen de slag zich reeds- half had gekronkeld, uit de greep an het monster le bevrijden. Hij sleepte het slachtoffer uil het vertrek en sloot direct de deur achter zich, zoodal de slang niet icon ontsnappen. Edwards die ernstig werd gewond, is in het zieken huis ter verpleging opgenomen. (Telg.) Een Reuter-bericht uit New York meldt, dat in een duur hotel aldaar drie klanten die iu kcnnelijken staat van dronkenschap verkeerden, een kellner uit het raam van een zesde verdieping heb ben geworpen. De ongelukkige leefde nog, toen men hem naar het ziekenhuis bracht, doch hij overleed weldra na aan komst aldaar. De drie beschonkenen werden gearresteerd. Het bleek, dat hun de gepresenteerde rekening te hoog was geweest. LANDBOUW. M. T. V. Op de te houden Pluimveetenloon- steiiing met de Kerstdagen zullen als keurmeester fungeeren de heeren: B. van Asperen Vervenne, 's Gravenhage, voor Hoenders en Watervogels, IC. van Olst, Hengelo, voor Konijnen en J. G. Bloys van Treslong voor Post- en Sier- duiven. fn de Rijschool zal alles weer onder gebracht worden. Van de Fa. de Jong te Leiden zullen de kooien betrokken worden, terwijl de opstelling hiervan heel wat hooger zal zijn als vorig jaar, voor de( bezoekers (een verbetering om het tentoongestelde te kunnen bezichtigen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen. Prins der Nederlanden, 14 Aug. v. Co lombo, Amsterdam n. Batavia. Sianfar, p. 14 Aug. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Roepat, p. 14 Aug, Periin, Batavia n. Amsterdam. Insulinde, p. 13 ïug. Perim, Rotter dam n Batavia. Tjipanas, p. 14 Aug. Perim, Amster dam n. Batavia. Jan Pieterszoon Ooen, 14 Aug. v. Sin gapore, Batavia n. Amsterdam. Bintang, 15 Aug. te Genua, Java n. Amsterdam. Bengkalis, p. 13 Aug. Gibraltar, Bata- a n. Amsterdam. Kawi, p. 15 Aug. Gibraltar, Rotterdam n. Java. Tapanoeli, p. 15 Aug. Gibraltar, Ba tavia n. Amsterdam. Gommewijne, 14 Aug. v. Funchall, Pa ramaribo n. Havre en Amsterdam. Johan de Witt, 15 Aug. le Amsterdam Java. Kertosono, 14 Aug. v. Padang, Batavia n, Rotterdam. K^Joe, m b. 14 Aug. te Bel awan, Rot terdam n. Java. Koningin der Nederlanden, 14 Aug. v. Perim, Batavia n. Amsterdam. Tjerimai, wordt 16 Aug. v.m. 9 u. v. Spitsbergen te Rotterdam verwacht. Ternate, p. 15 Aug. Malta, Rotterdam Java. Tambora, 15 Aug. v. Marseille, Java n. Rotterdam. Vondel, 15 Aug. v. Amsterdam n. tavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Veendam, 14 Aug. n.m. te New-York v. Botterdam. Volendam, 14 Aug. n.m. 10.30 u. Southampton, Botterdam n. New-York. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De bevolking alsmede de bezoekers van Ventnor op het eiland Wdght hebben Vrijdag eenige sensationeel© uren be leefd. Millioenen vliegende mieren n.l. deden een inval in deze plaats. Groote zwer men vlogen over het strand en vulden de straten, zoodat talrijke vacantiehou- ders overhaast naar hun kamers moesten terugkeeren. De menschen waren van droogd, en voorzien van droge boezeroe nen en broeken van den vriendelijkJan boer, dat het naderhand een wonder zou blijken, dat juist déze boerderij werd gespaard, dat overal in den omtrek huis aan huis was platgeslagen, of van het dak Beroofd! Hoe beklaagden wij den boer, toen na dc bui bleek, dat zijn schoorsteen was afgewaaid, cn twee ap- pclboomen waren ontworteld! Nauwe lijks waren wij in de woonkamer, of de bui was voorbij Deur en blinden gingen open een zacht regentje drupte nog neer, de zon kwam even door, en een schitterende regenboog prijkte aan den hemel! O, dat wonder, dat wij „de Natuur" noemen! Bij half acht gingen een paar ouderen mol mij naar het kampplekje, dat wij over en langs omgevallen hoornen bereik ten. Dc plek, waaraan zooveel mooie aardige herinneringen waren verbon den, waar zoo vaak hel kampvuur had opgevlamd tusschen de boomen, die nu knakt neerlagen, was een ruïne Kris en kras lagen de boomen doore-m, en daaronder, als door een wonder, alle tenten, nog geheel intact, ons goed droog, de kaarsen nog brandende! WAT KAMPEERDERS VAN DEN STORM BELEEFDEN. De heer Ir. B. P. Verèl schrijft in het ,Vad." het volgende over 'hetgeen hij beleefde Het plekje, waar wij kampeerden, lag aan de Lebbinkbeek, ongeveer twintig minuten ten westen van Borculo. Den geheelen bewustea Maandag was het schitterend weer geweest, tot wij, bezig met het bereiden van ons middag maal, verontrust werden door een drei gende lucht in het Zuid-Westen, die snel nader kwam. Terwijl bij ons het weer nog goed was, zagen wij boven Lochem een verschrikkelijk onweer woeden, waarbij het verwijderd gerommel geen oogenblik ophield. In haastig tempo werd het eten afgekookt om klaar te zijn, vóór de regen zou komen. Om half zeven begon het te regenen, waarop de jongens in de tenten gingen, lerwijl ik nog even op liet eten bleef letten. Toen kwamen de verschrikkelijke oogenblikken, die wel niemand onzer ooit zal vergeten. Ontelbare bliksemflitsen schoten in het Westen neder, steeds na der rommelde de donder. Toen een ver schrikkelijke ontlading vlak boven ons, een verblinderd licht en ook ik vluchtte in de tent. Het was toen nc»g windstil, maar zoo donker, dat wij kaarsen aan moesten steken. Dót is ons behoud ge weest, want daardoor moest ik naar een andere tent, om ook een kaars te bren gen. Ik haastte mij er door den plasregen heen, en nauwelijks was ik daar, of een ontzettend, nergens mee le vergelijken geraas-en gedonder naderde uit het wes ten. Ik vloog de tent uit. De geheele he mel had e£n vuilgele kleur, waarlangs dikke roetzwarte wolken zeilden; het re gende nog steeds, maar de wind was nog niet sterk. Ik ging naar mijn eigen tent terug, en toen ik daar was, begon het plotse ling. Het vuur, waarop wij hadden gekookt, werd uit elkaar gewerveld; vonken en vlammende Stukken hout vlogen in ra zende vaart het .bosch jn, Ik wilde er heen gaan, om te trachten het te doo ven, toen een reuzengroot© den, geen tien meter van onze tenten, werd ont worteld en met een verschrikkelijken smak op den grond plofte. De oogenblikken die hierop volgden, zijn niet te beschrijven. Ik rende de ten ten langs, schreeuwend „Er uit! Er uit!' Nauwelijks waren alle tenten ontvolkt, of een er van werd door een vallenden populier, eenige passen van ons verwij derd, in elkaar gedrukt Toen begon een vreeselijke jacht door het bosch, met regen, hagel, en de>n bullccnden wind om ons. Wonder boven wonder bereikten wij den landweg, die naar een bevrienden boer voerde, bij wien wij wilden gaan schuilen. Juist wil den wij deze plaats oprennen, toen vlak voor ons twee dennen over den weg vielen, en dien geheel versperden. We moesten nu rechts af, over prik keldraad, door braambosschen, door greppels, waarbij wij zooveel mogelijk trachtten de hooge boomen te vermijden. Midden in een weiland werd er vlug geteld de vrees voor het onweer was ondergeschikt geworden - waarbij wij gelukkig allen bijeen bleken le zijn. Toen weer een haastige jacht, de sloot door waad, en wij waren in den stal van „Baas Yeldink". waar wij ons gered voelden. Hoe weinig dachten wij, toen wij ons veilig achtten in het stevige huis, ge- BUiTEltL&ND. UIT RUSLAND. De v al van Stjeklow. (Nadruk verboden.) Een telegrafisch bericht uit Moskou deelde mede, dal de beruchte Stjeklow, de hoofdredacteur van de officieele „Izwesliahet staatsblad van de Sovjet unie, is afgezet. Wij willen nu het een en ander over dezen steunpilaar van de bolsjewistische maatschappij vertellen en tegelijkertijd een beeld geven van de toestanden in de regeerende kliek. Stjeklow heet eigenlijk Nachamkcs. Hij vond dezen naam, die zijn Joodsche ori gine verraadt, altijd een last en, ofschoon hij reeds op jeugdigen leeftijd revoluti- onnair is geworden, wendde hij zich toch met een alleronderdanigst verzoekschrift tot den czaar, dien hij in zijn geheime proclamaties met de bijuamen „bloed hond" „beul" enz. aanduidde, met het verzoek zijn onwelluidenden Joodschen naam te veranderen in een Russischen. Zijn partijgenooten konden hem dit ver zoekschrift, evenals zijn andere avontu ren van dezen aard, niet vergeven, maar Lenin beschermde hem, en de partij, die zelfs een man als Zinowjew (die eigenlijk ook anders heet) duldt, slikte ook den held NachamkesStjeklow. Weldra gebeurde er weer iets, dat alle overtuigde communisten tegen Stjeklow (laten wij den man maar met dezen naam noemen) opnieuw in liet harnas heeft gejaagd. De latere hoofdredacteur van het bolsjewistische staatsblad opende een ,institut de beauté", dat in werkelijkheid niets anders dan een huis van outucht was. En opnieuw heeft Leun den storm doen bedaren en Stjeklow onder zijn bescherming genomen. Dit gebeurde ove rigens later nog eenige keeren. Waarom deed de „groote leider" dat? Het ant woord vinden wij iu de volgende cyni sche uitlating van Lenin zelf- „Yoordat Griesja Zinowjew een artikel klaar heeft, heeft hij minstens één broek versleten. Stjeklow is even geesteloos als Zinowjew, maar hij schrijft vlugger." De eenige verdienste van Stjeklow is dan ook dat hij, op bevel yit het Kremlin vlug een artikel kan ineen flansen, dat hij steeds bereid is theorieën te verkon digen, die hij nog kort geleden als een heresie brandmerkte. Hij schreef dage lijks hoofdartikelen in de „Izwestia" waarin hij emmers vuil water op de lioof- ddn van de staatslieden uitstortte, die op dat oogenblik in ongenade waren bij de heeren van het Kremlin. Het was hem om het even over wien te schrijven; over allen schreef hij in denzelfden geest en hij gebruikte dezelfde, dikwijls zeer vieze- en platte uitdrukkingen. Hij werd door do leiders geminacht, maar tegelijkertijd geduld en goed betaald. Dat was overigens alles wat Stjeklow verlangde, goed betaald te worden, want reeds in zijn jeugd werd hij bevangen door een hartstochtelijk verlangen naar geld, naar de genietingen van hel leven. Om op een gemakkelijke wijze geld te kunnen verdienen, was Stjeklow steeds bereid efke gewenschle gemeenheid te begaan. Daarvoor heeft hij een publiek huis ingericht, daarvoor was hij ook be reid te schrijven over alles, wat de heer- schers van het Kremlin noodig achtten. Zijn schrijven leverde hem overigens meer op dan zijn vroegere onderneming, want hij liet zich duur betalen. Hij ver diende zooveel, dat reeds een paar jaar later, toen de regeering een hooge be lasting heeft ingevoerd, die in de milli- arden liep, bleek, dat Stjeklow de per soon te Moskou was, die het hoogste ta rnen had. Een van de ambtenaren van het volkscommissariaat van financiën, die een hekel aan Stjeklow had, rekende uit. hoeveel belasting de hoofdredacteur van de „Izweslia" moest betalen en diende hem een aanslag in. Stjeklow heeft echter een tegenzin in het betalen van belas tingen, al is het aan den __,,socialisliscben staat". Hij snelde naar zijn beschermer, den almachligen Lenin, en deze beval dat men den scribent met rust zou laten en geen belasting van hem zou heffen. Dit was overigens niet de eenige keer. dat Stjeklow zich tot Lenin moest wen den om aan de grijphanden van den fiscus te ontkomen. Tijdens het 1 militaire communisme vaardigde de regeering een decreet uit, 'dat het inkomen van eiken burger, der sovjet-republieken beperkte en het be- kleeden van eenige betrekkingen tegelij kertijd verbood. liet decreet werd echter alleen toegepast op kleine ambtenaren en niet -communisten; de leiders wilden zich niet tevreden stellen met het so bere bestaan, dat geleid kon worden met het bedrag, dat het decreet toeliet, en zij stool-den zich niet aan de bevelen der regeering Iedere „leider" bekleedde te gelijkertijd eenige soms zelfs 8- 9) amb ten en ontving dus een veel hooger in komen dan de wel toestond Stjeklow bekleedde toen ook verschillende amb ten, maar hij vond dit niet voldoende. Hij sloot een bondgenootschap met de ove rige vooraanstaande bolsjewiki, die jour- nalistieken arbeid verrichtten (en de meeste „leiders" bezondigen zich te Mos kou aan dit euvel), en samen wisten zij het gedaan te krijgen, dal hel „literaire inkomen niet in aanmerking zou worden gebracht bij het berekenen van het in- omen van een der leiders En terwijl in het land gebrek heerschte en iedereen in vodden gekleed was en honger leed, waren Stjeklow en de zijnen gekleed kostbare buitenlandsche of geroofde kleeren, zagen er welgedaan uit en be- woonden een villa, die geheel verwarmd werd (het was oen tijd, dat elk gezin hoogstens een kamer kon verwarmen om dat er nijpend gebrek aan brandstoffen was). Toen de NEP (de Nieuwe Economische Politiek) werd afgekondigd en er een nieuwe bourgeoisie ontstond, werden alle leiders bevangen door een Tiartstochte- lijk verlangen naar luxe, naar genietin gen. Vele communisten leenden zich voor alle mogelijke minder oirbare transacties om maar geld le verdienen, om maar in staat te zijn aan den waanzin van geld smijterij en de wiUle orgiën te kunnen deelnemen. De regeering vreesde dat dit het aanzien van de partij en de discipline zou schaden en er werden maatregelen getroffen om de gucht naar genietingen aan banden te leggen Vele commuuisten werden toen uit de partij gezet (zij wer den overigens spoedig weer toegelaten), anderen kregen berispingen enz. Het toe laatbare inkomen van iederen burger werd beperkt tot een zeker 'minimum. Opnieuw trad Stjeklow als woordvoerder van de schrijvende" communisten op en wist liet klaar te spelen, dat hel jour nalistieke inkomen buiten beschouwing zou gelaten worden bij het berekenen van het algemeene inkomen van de com munisten. Hiermede heeft hij alle leiders der partij, want, zooals wij boven hebben medegedeeld, schrijft in Rusland nu iede re bolsjewistische leider, zelf zij. die hun naam niet kunnen teekenen, aan zich verplicht. Stjeklow wist deze dankbaar heid van de leiders uit te builen om nog meer geld te verdienen en zijn reke- ningen bij de buitenlandsche banken ste gen bijna iederen dqg. Zoo zijn eenige jaren van voorspoed voorbijgegaan. Stjeklow werd de rijkste man van Rusland en ging voort iederen dag nieuwe artikelen te schrijven, waar voor hij als hoofdredacteur zich zelf on gehoord hooge sommen liet uitbetalen. Het leek, dat Stjeklow npg lange jaren zijn bedrijf zou kunnen uitoefenen en dat zijn rekeningen bij de buitenlandsche banken steeds zouden groeien, maar plotseling kwam het bericht, dat Stjfeklow ontslag moest nemen als hoofdredacteur n het staatsblad Wat is er achter de schermen in het Kremlin gebeurd? De bijzonder goed in gelichte geheime Moskousche correspon dent van de „Sotsialistitsjeskiej Wjjest- niek", die veel relaties in de bolsjewisti sche kringen heeft, geeft de volgende lezing van het geval: „De bijzonderheden van liet geval zijn mij ook onbekend gebleven. Er loopen veel geruchten en zij alle wijzen er op, dal Stjeklow wordt beschuldigd van ver dachte financiëele operaties en van niet nader te omschrijven orgiën. Het schijnt, dat bij de zaak een bekende actrice be trokken is en dat vele medewerkers van de „Izwestia", die van hun hoofdredac teur zeer leelijke dingen wisten te ver tellen, hem dwongen hun bescheidenheid te betalen met ongehoord hooge salaris sen. Den doorslag gaf echter niet het wangedrag van Stjeklow, want de partij heeft tot nu toe alles geslikt,' dat deze heer uithaalde en zij zou het ook nu do«n. Stjeklow heeft zich echter in den strijd der hooge heeren gemengd en moet nu de resultaten hiervan dragen. Stjeklow was de laatste jaren een partijganger van Tsjitsjerin en ageerde tegen Zinowjew en diens optreden in 't buitenland. Nu heerschl echter in Rusland een ontgoo cheling over hetgeen Tsjitsjerin heeft be reikt en dit leidde tot de versterking van de positie van Zinowjew. Stjeklow werd daarom verwijderd en zijn plaats kregen Stjepanow en Wolin, twee partijgangers van Zinowjew. De Moskoutsche correspondent van ge noemd blad denkt, dat de politieke rol van Stjeklow voorgoed geëindigd is. Wij betwijfelen dit. De strijd tusschen de verschillende leiders wordt steeds hevi ger en Stjeklow is te geslepen om er geen partij van te trekken. Vroeger of later wordt hij opnieuw aan het werk gezel, want hij schrijft vlug en is steeds bereid iedere politiek te rechtvaardi gen, al is hij een zeer middelmatig jour nalist. Intusschen, het wordt steeds dui delijker, dal het einde van de heerschap pij der heeren van het Kremlin met ras- sche schreden nadert. BORIS RAPTSCHINSKY. sum ovefl aaal scha Borf med en I chitl slof huiiT goufe Electrische Drukkerij G. \V. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6