F111IUET9L BIJVOEGSEL Maandag 17 Aug. 1925 no. 192. BE WATEHLEIEJNG CP SCJIOl 1VEN. We lezen in de Zier. Nb. De raad van beheer der waterleiding op Schouwen en Duiveland belegde in Augustus van het vorige jaar eene ver gadering met de burgemeesters en raads leden van de achttien gemeenten om de voorwaarden der tot standkomiog van de waterleiding te bespreken. De hoofdvoorwaarde om de waterlei ding mogelijk Ie maken, bleek te zijn de verplichte aansluiting van de woningen, staande langs het ontworpen buizennet en zulks zoowel om de rentabiliteit te verzekeren als om de 'risicogarantie te verkrijgen. De regeering stelt zich namelijk op hel standpuntdat, als aan de bevolking de waterleiding niet cenig offer waard is, de regeering ook geen bijdragen in welken vorm dan ook, kan of mag toe staan. Daarna is deze vraag schriftelijk aan alle gemeenteraden voorgelegd. In het "Trige jaar besloten tien raden tot loetreuKig op die voorwaarden, n.l. Bruinisse, Juivendijke, Eikerzee, Elle- meet, Noo^lgouwe, Noordwelle, Óuwer- kerk ,Sc jskerke, Zierikzee en Zonne- maire. Acljr gemeenten weigerden of stel den de beslissing tot later uit vooral in verband met dé oplossing van enkele gerezen bezwaren. De raad van beheer achtte in hel be gin der vorige maand den tijd gekomen opnieuw aan deze gemeenten de vraag yoor te leggen, maar tegelijk met een voorstel om eene vergadering van raads leden te houden te Oosterland en Brouwershaven, om al die inlichtingen ou ophelderingen te verschaffen, welke men zou verlangen. Deze vergaderingen zijn gehouden op 28 Juli j.l. Bijna alle burgemeesters, zeer vele- ivadsleden, de voorzitter van den raad van beheer en de directeur van 't Rijks bureau voor drinkwatervoorziening n rtegenwoordigers der Gezondheidscom missie (te Oosterland de heer Hoogstra, Brouwershaven de lieer Jr. tttman), ,iren in deze bijeenkomsten tegenwoor dig Eb zelfs getroostte de heer Com- missaris Uer Koningin in Zeeland zich eene lange dagreis heen en terug, om zijne belangstelling te doen blijken in eene zaak van zop groot gewicht? als eene drinkwaterleiding is. Z.II.E.G. verklaarde gaarne de inge stelde pogingen te steunen, niet door te trachten zijnerzijds eenige pressie uit te oefenen, maar alleen om aan te loonen. dat Schouwen en Duiveland moge deel achtig worden de groole voordeelen op hygiënisch gebied die de drinkwaterlei ding met zich brengt en die op zoo duide lijke wijze in zeer vele gemeenten in alle deeleu van Nederland zijn bewezen. Ver schillende vragen om inlichtingen, niet alleen over de verplichte aansluiting maar ook over den maatstaf en het be drag der tarieven den afstand der buis leiding tol de woningen, de rentabiliteit van het bedrijf, die door de regeering te verleenen risico-garantie zijn uitvoerig beantwoord door den directeur van het Rijksbureau den heer Krul. Tevens werd aangeboden in de raden nog nadere inlichtingen te geven. Naar aanleiding dezer toezegging zijn door den voorzitter van den raad van beheer, den heer van der Weijde en voor het rijksbureau, de directeur of de heer Lieftrinck, j I. Maandag, Dinsdag en Woensdag bijeenkomsten der raadsleden te Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Dreischor, Kerkwerve .Renesse, Haam stede en Burgh bijgewoond en zijn meer huishoudelijk nogmaals alles voordeelen en bezwaren onder het oog gezien en toegelicht ,en zoo niet alle dan toch aan zeer vele voldoende oplossing gegeven. De gemeenten Oosterland, Nieuwerkerk, Dreischor en Brouwershaven besloten tot toetreding als de vrbeger vermelde tien gemeenten, waarmede voor ongeveer 87 procent der totale bevolking der eilanden de beslissing is gevallen en tevens ook de leveusvatbaarlieid en de rentabiliteit is verzekerd. De gemeenteraden van Burgh. Haam- ineesterskamerdaarom had de gehcele uitgaaf onder gebracht moeten worden onder den postoipierhoud en aankoop van meubelen voor de gebouwen en ver trekken voor de vergadering van den Raad en voor B. en W Maar. omdat de som welke daarvoor geraamd was, ver overschreden zou worden hebben B. en \V. de betaling voor een deel doen ge schieden uit den post schrijf-en bureau behoeften. Dit is administratief onjuist Dat zulks geschied is noemt hij kwade trouw. Omtrent de uitgaven voor het onder houd voor den steenweg .Aardenburg—St. Kruis wijst do lieer v d Hooft op ver schillende mandaten ondcrleekcnd door nu wijlen burgemeester Reipmaker en slede. Kerkwerve en Renesse zullen later j door E Cuelenaere en E de Wispelaere hunne beslissing nemen en hel spreekt j als waarn burgemeester, waarin z i. de van zejf ,dat de raad van beheer mei J erkenning ligt opgesloten van liet ge- belangstelling de toetreding dezer ge-pleegd overleg daar zij anders geen bevel meenten tegemoet ziet. Immers waai- voor j tot betaling hadden mogen verstrekken de walerleidiug als bedrijfsvorm wel is in de rekening 2! zijn niet in uitgaaf ge- gekozen de naamlooze vennootschap, is brachU^lne volgende reeds op 7 Jan. hier winstbejag en divideudjagerij buiten- '25 bij B en W vau Aardenburg iuge- gesloten, omdat alleen de gemeenten aau- deelhoudslers zijn met uitsluiting van alle ^anderen. Hel doel is goed water in ruime hoeveelheid aau zooveel mogelijk inwo ners te brengen en het is iaflezen zin, dat men de toetreding van alle gemeen ten wenschl. Wet js nadrukkelijk gewe zen op het gevaar, dat men bij niet toe treding later niet dan leij, koste van gröo- te opofferingen en kosten deelhebber zal kunnen worden en hiervan zijn elders -n- kele jammerlijke voorbeelden voorgeko men. GEMEENTERAAD VAN AARDENBURG. vrijdagvoormiddag te 11 uur verga derde de raad der gemeente in openbare zitting. Afwezig wegens familieomstandig heden de wethouder E. Cuelenaere. Naar aanleiding der notulen merkt de heer Van der Ilooft op, dat hij niet voor gesteld heeft den post voor den kei weg Aardenburg—Sl. Kruis goed te keu ren op grond van wettelijke en zedelijke verplichting, want dat er een te groot verschil van meeniiig was lusschen den voorzitter en hem aangaande de wettige verplichting, maar dal hij daarom voor gesteld heeft den post goed te keuren op grond van moreel© verplichting. Mevr, v. d Broecke merkt op, dat zjj niet voorgesteld beeft den post goed te le keuren op grond van moreele ver plichtingen maar dit le doen zonder bij voeging van eenige reden. De voorz. meenl, dat de zaak geloopen is, zooals genotuleerd, maar als de leden meencn ,dat het niet juist is en daar van aanteekening wenschbn, zal zulks geschieden en worden zij daarop vastge steld. Aan de vergadering worden eenige stukken houdende goedkeuring van vroe ger genomen besluiten medegedeeldver der dal dp burgemeester eerstdaags toet goedkeuring van Ged. Staten tot in Sep tember met verlof gaat. Ged. Staten deelea mee dat voor liet voeren van een rechtsgeding inzake de gasthuiskwestie geen machtiging van hun college noodig is. Al deze stukken werden voor kennis geving aaugenomen. Aan de orde komt nu de voorloopige vaststelling der rekening dienst '24, welke is nagezien doorde in de voiige vergade ring daartoe benoemde commissie bestaan de uit de heeren Lanuoye en Reepmaker, die haar in orde vonden .wat de, juistheid der cijfers betrof. De heer Reepmaker merkt hierbij op dat dit niet zoo moet worden uitgelegd, dat hij straks bij de vastsleiiing zal voorstemmen, hij kan om andere motieven tegen de vaststelling zijn. De heer v. d. Hooft doel voorlezing van enkele uitgaven op verschillende hoofdstukken en artikels lot een bedrag van f 194.50, gedaan voor aanschaffing van ameublement voor de Burgemees terskamer. welke z. i. alle onder één post hadden gebracht moeten worden. Bureau jtoel papiermand, secretariekast vulhaard, karpet en kleedjes staan en liggen broederlijk bijeen op de burge- ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. 57). Nadat de meid naar de beneden-ver- dieping was gestommeld, was alles weer stil, behalve do klok die eentonig-droef voorltikle. Dit geluid dronjg steeds scher per tot hem door, gedurende het lange wachten ,hel verhoogde nog zijn zenuw achligheid en het weinig-hoopvolle van zijn opvatting wal betreft zijn slagen. Eindelijk hoorde hij een geluid aan de deur, de knop werd opgedraaid Een oogenblik was bel of Hilda voor hem stond, hij kreeg den schok, die een man doortrilt als bij de vrouw, waar hij naar smacht, op zich toe ziet treden Adem loos liep hij naar de deur toen kreeg hij een gevoel van leegte om zich heen en langzaam trad Bee binnen. ,,Hoe gaat het, mr. Lee'" vroeg zij. ,,Iioe gaat het u, miss Sorrenford Ze reikte hem niet de hand, ze voel de, dat het niet mooi zou zijn hem die te laten vatten eer hij wist, wat zif te diende nota's, eveneens wegens ile helft de kosten in onderhoud van den weg. Op grond van de bovenaangehaalde erkenning van hel gepleegde overleg, dienden ook die later ingediende nota's betaalbaar te zijn gesteld. Worden (leze geweigerd op grond van geen gepleegd overleg, dan behooren de andere ook niet in de rekeuiug thuis En dan wei gert spr. die goed te keuren. De voorz, merkt op ,dat hij niet alle namen .bedragen en datums in zijn hoofd heeft .maar dat al deze punten, dil voor jaar besproken zijn in de vergadering vau de wegencommissie van Ged. Stalen met B. en W. van beide belanghebbende gemeenten eu dat daar is komen vast le slaan, dat geen overleg gepleegd is volgens de overkomst van 1884. De bur gemeester van Sl. Kruis zou eerst raon- aethig overleg gepleegd hebben met den toenmaligen wethouder E. C. Martens. Deze ontkent zulks. Daarna zou dé bur gemeester van St. Kruis op straat even mei burgemeester Reepmaker—van Belle gesproken hebben. Hij twijfelt dus aan juistheid van de gezegden van burge meester De Smet. De Jieer v. d. Ilooft tracht ee.i en ander opuieuw le weerleggen ,doch de burgemeester blijft bij zijn overtuiging. De heer van der Hooft heeft nog een voorbehoud betreffende de afschrijving van f 8000 wegens verlies op uitgezet kasgeld: dil is een deel van het destijds bij de Iianzebank uitgezette geld. Met hel oog op de aan spr. verstrekte macht om daarover een rechtsgeding (e voeren, behoudt spr. het in dat opzicht verkregen reclil voor. De lieer De Wisselaere zegt, dat de heer Van der Hooft nu maar eens open lijk moest zeggen, wie hij met zijn pro ces zou willen treffen; er zijn maar 2 menschen meer in deze vergadering, die het besluit destijds Uitebben helpen nemen, spr zou voorstellen vau deze gezegden van den heer v. d. Hooft geen nota meer te nemen. De voorzitter brengt in het midden dat de heer v. d. Hooft de Hanzebank- zaak reeds in allerlei toonaarden gezon gen heeft, zoodat de aardigheid er lang zamerhand af is. Hij zal zeer gaarne zien dat het lid v. d. HoofL een proce dure uitlokt; hij wil dat wel meemaken. De heer v. d. Hooft zegt, dat hij een machtiging heeft en die wenschl le be houden al zou hij voor de goedkeuring der rekening stemmen. Hij treedt alleen op in het belang der gemeente De voor zitter twijfelt daaraan niet en hoopt, dit hij die steeds in 't oog zal houden. Daarna brengt de heer v d Hooft ter sprake een uitgaaf van f25.70 voor drank en sigaren bij de installatie van den nieuwen burgemeester. Hij vroeg of dat kan worden goedgevonden, terwijl geheel te goeder trouw gedane werk zaamheden, voorgeschoten dagloonen eu gedane leveringen, niet in de Rekening worden opgenomen. Hieromtrent zegt de voorzitter da* hij in deze opmerking ook een addertje on der het gras ziet. Ter motiveering van dien post zegt hij toen ik tot Burge meester van Aardenburg benoemd was, zeggen had. Ze vroeg hem niet te gaan zitten, ze dacht er niet aan. In de pauze doortrilde "hem weer dat beleekenisvol getik van de klok. „U verwachtte mjjn zuster te zien", begon ze eentonig, nu, hardop, het zin netje herhalend dat ze zoo dikwijls in zichzelvgn had gezegd. „Ik ben in haar plaats gekomen, om dat ik u iets te vertellen heb". „Walde ze mij niet zien?" vroeg David, op fluisterenden toon. Hel slikken viel Bee moeilijk „Toen ze uw brief kreeg, zat ik aan u le schrijven. Ik! Ik heb heel leelijk ge daan. Ik had geen idee, ik dacht niet aan de gevolgen Hilda heeft nooit, de brieven ,die u ontving wareu niet van Hilda.AI de brieven zijn van mij af komstig." Hij gaf geen blijk van ontsteltenis. Enkel aan zijn oogen viel waar te. nemen dat liij het gehoord had. Ilij stond haar aan lè staren cn ze wist, dat zij iets in hem gedood had. De donkere lippen be wogen. En terwijl zc dat even gadesloeg begreep ze ,dat hij zei; „Van u?" „Ja", prevelde ze. „Ik heb over uw gedichten geschreven. Ik heb al de brie ven geschreven. Hilda 'heeft niet ge schreven. Ze heeft nooit eerder van u gehoord.... Zij zond u haar portret niet, wilde men mij hier met eenige pracht on praal inhalen. Dit zou de gemeente vrij wal gekost hebben. Ik heb dalj afgewezen gezegd „Laat het zoo eenvoudig mo gelijk zijn" Het is eenvoudig geweest cn heeft weinig gekost. Hij stelt nu voor de vaststelling der rekening in stemming te brengen. Mevr v, d. Broecke vindt dil een oeilijke zaak. Gaat het hier alleen om, of de cijfers kloppen, dan zou zij vóór goedkeuring stemmen, maar er "is vol gens de gemeentewet een tweeledige ver antwoordelijkheid n l. éénerzijds die van den onlvauger eu anderzijds die van het van li en W; Zij vindt, dat er door B. en Wi. le weinig bevelschriften tol betaling der rekeningen van den weg St. Kruis—Aardenburg zijn gegeven óf le veel Dat de een lol October en deJ an der lol Juli betaald is geworden, is niet iu orde. Zij weet niet, of zij in verband hiermede moet tegenstemmen. De secretaris meent, dat het alleen om de cijfers gaat, doch het lid v. d. Hooft beweert liet tegengestelde. Mevr. v d. Broecke vindt het niet collegiaal, dat hij de woorden van Bur gemeester De Smet niet gelooft en vraagt, of ae heeren Lannoye en Blon- aeel ook de aanteckeningen van de zijde van St. Kruis onder de oogen gehad liebben. Waarom niet? De burgemeester weet dat niet eens meer. De zaak wordt volgens Mevr. v. d. Broecke weer een zijdig belicht en zij wil dus de beslissing dan maar aan Ged. Stalen overlaten De lieer v. d. Hooft kan zijn goed keuring niet geven, óïhdat hij, als boven gezegd heeft kwade trouw vermoedt en omdat de Burgemeester hierop geen ant woord geeft ,zal de heer Reepmaker ook tegenstemmen. Op de vraag van Mevr van den Broecke waarom de voorzitter geen ant woord geeft op het gezegde van den heer v. d. Hooft 'antwoordt hij „ik heb daar straks genoeg gezegd" Waarop Mevr. v. d. Broecke zegt „Nu er toch over ge sproken worat, laat het dan voor allen duidelijk zijn, waarom aldus gehandeld is.' De voorloopige vaststelling der re kening wordt daarop met 3 tegen 2 stemmen verworpen; bij bet afroepen van den naam De Wispelaere moest de secretaris de opmerking maken (lat deze als wethouder'niet mocht medestemmen. Yoor stemden de heeren Blondeel en Lannoye. De begrcoling voor den dienst 1926 wordt den gemeenteraad aangeboden. Daarop komt in behandeling de wij ziging der begrooting van het Burger Gasthuis. B. en W. stellen voor die wij ziging goed te keuren, ofschoon zij blij ven vaststellen dat reeds rechtskundig advies was aangevraagd door heeren re genten, vóór zij daarvoor een post op de begrooting hadden gebracht Dat is niet in orde; was er een kleine post voor ge raamd zelfs al was het een memoriepost dan zou het heel iets anders zijn. Toch stellen B. en W. voor de wijziging goed te keuren. De Wispelaere zegt ,dat hij van meening veranderd is. Nu verlangd wordt dat overal de puntjes op de i g>e- zet worden, zal hij tegen de goedkeuring stemmen. Mevrouw van den Broecke beweert, <lat er toch nog geen uilgaven gedaan zijn en de heer v. d. Hooft beweert, als alle uitgaven van de gemeentebesturen, wat overschrijding van posten betreft, telkens tot de laatste cent op tijd nauw keurig zou moeten zijn, dat dan 99 pGl. van de colleges van B. en W. de wet overtreden De burgemeester houdt vol, dat het hier iets anders geldt. Bij stemming over deze wijziging staken de stemmen De Wispelaere, Blondeel en Lannoye legen. De rekening van hel Algemeen Arm bestuur wordt goedgekeurd De voorzitter deelt mede, dat de aan besteding voor de herstelling aan het raadhuis en het maken van een door gang bij de Kaaiport tengevolge heeft gehad dal voor het eerste werk de laag ste inschrijver ingeschreven had voor f 7160, en de hoogste voor f 9500 eu voor het tweede werk de hoogste voor f 1380, de laagste voor f 1062 Beide dal heb ik gedaan. U wilde het mijne hebben, ik ben mismaakt, maar ik vond hel zoo vreesclijk om u dat le zeggen, toen heb ik liet portret van Ililda ge stuurd. Ik dacht niet ,dat het er op aan kwam, ik dacht niet lang genoeg, ik volgde een ingeving. Ik zal hel mij zelf nooit vergeven, zoo lang ik leef; geen woorden kunnen u zegggen, hoe zeer ik me schaam. U is Hilda een vreemde. Zc weet niet, het is onmogelijk, u is haar een vreciSde." „Haar een vreemde echo-de hij. „Ze heeft u enkel in Godstone ont moet. Er was niets in Godstone, om u hoop te geven, dat zeop u gesteld was ,is t wel?" „Neen," zei hij, droofiiérig, ,er was niets in Godstone ,om mij hoop le geven, dat ze op mij gesteld zou zijn. In Goody stone begon ik haar lief te krijgen, dato is alles. Uw naam is „Bee?" „Mijn naam is ,.Hebe", antwoordde ze bitter. „Ik word Bee genoemd bij wijze van afkorting." Bee beefde geweldig, stak de hand uit naar een stoel en ging zitten David stona nog roerloos, met slrakken blik. „Ja, dat begrijp ik, Hilda heeft mij nooit geschreven ,ze heeft nooit eerder van mij gehoord. Ik begrijp het. Ik be grijp het .natuurlijk1, u heeft het toege licht ik begrijp het! Maar intusschen weiken zijn niet gegund De herstelling van het Raadhuis zal wellicht uitgesteld moeten worden tot het volgende jaar Voor de Kaai poort is een aanbod ge komen voor f 808 van iemand uit België. Hij zou dit aau dien man willen gun nen, omdat hij zeker weet, dat de in schrijvers bij hun aanneming er zoo genaamd „iels op gc2ct hebben", welke som dan onder de mede-aannemers ver deeld wordt De heer Vau der Hooft vraagt, of dit bij de aanbesteding voor het raadhuis ook niet gebeurd is Hij wil die hande- liug der ambachtslieden geenszins ver dedigen, maar heeft de burgemeester zekerheid'' waarop deze zegt, zulks te welen van één der inschrijvers heer Reepmaker is er legen het werk aan een Belg te geven De heer Blondeel vraagt of misschien onze am bachtslieden nog le vinden zouden zijn om het voor een minder bedrag te doen De voorzitter meent dit niet le moeten doen; ze moeten maar eens lee- ren. De* heer Van der Hooft is voor een nieuwe aanbesteding De heer Lan noye verklaart zich er tegen Mevr. v d. Broecke stelt voor om ook andere plaatsgenoolen nog in de gelegenheid te stellen in te schrijven Het slot van deze discussie was. dat besloten werd nog eens opnieuw pu bliek aan te besteden, nadat verworpen was. bij mislukking dezer aanbesteding, het werk te gunnen aan den man uit Middelburg iu Vlaanderen voor f 808. Bij de rondvraag vestigt de heer v. d. Hooft de aandacht op de walerloozing iu het Palingstraatje. Mevr. v d Broecke wijst op hel reglement van orde, waarin staat, dat de vergaderingen des avonds 7 uur zullen gehouden worden; toen zij lid van den gemeenteraad werd meende zij dit met huishoudelijke plichten te kunnen vereenigen, maar wanneer nu telkens des voormiddags wordt verga derd, is dat niet gemakkelijk. De voorzitter merkt op, dat hij met het bedoelde artikel niets Ie maken heeft; het is in strijd met de wet. De voorzitter bepaalt het uur van vergadering. Hij wil echter alle leden ter wille zijn, maar als het eene lid in den voormiddag en het andere liefst 's avonds wil vergade ren. dan gaat het moeilijk beiden gelijk te bevredigen Mevr v. d Broecke vraagt nog of de stormschade in het Oosten van ons- land reeds de aandacht heeft van B en W„ waarop door den voorz. geantwoord wordt dat B en W. nog niet de ge meentekas daarvoor willen aanspreken; dat cr gisterenavond, op zijn intiiatief, een plaatselijke commissie is ingesteld met de bedoeling gelden bij de inge zetenen in te zamelen Mocht blijken- dat er weinig geleekend wordt, dan zou dit nog kunnen aangevuld worden, maar hij hoopt, dat zulks niet noodig zal zijn en* dat de giften in Aardenburg ruim zullen vloeien Mevr. v. d. Broecke merkt op, dat zij bij haar vraag niet het oog had op gelden uit de gemeentekas, doch de voorzitter dacht zulks, omdat zij vroeg of bedoelde ramp de aandacht had van B en W. De heer Reepmaker vraagt, waarom B. en AV. zoo gauw toegegeven hebben op den huurprijs der Schependomsche kreek voor hel vlasroten aan De Baere en-Cysouw, waarop de voorz. antwoordt, dat zulks geschiedt is, omdat er zoo'n groot gemeentebelang aan verbonden is, flewijl in uitzicht gesteld wordt, dat daar a.s. winter zeer veel arbeiders werk zullen vinden B. en W meenen daar mee het belang der arbeiders en der industrie gediend le hebben De heer Van der Hooft wenscht iets op le merken naar aanleiding van het antwoord, door den voorz gegeven aan mevr. v. d Broecke op haar vraag omlreut den nood in een deel van ,ons land. Dat antwoord sluit de mo gelijkheid niet uit, dat er bij den raad een voorstel kan komen om bij te pas sen. Hij vindt, dat door dit antwoord het geven met volle baud nu moeilijk wordl voor diegenen, die werkelijk een goed bedrag voor het mooie doel willen afzonderen, omdat zij gevaar loopen la- heb ik toch gemeend, dat ze. O, God", barstte hij uit, „het was»" een wreeS iets, wat u deed. En waaromWaar diende het toe? Was ik nog niet ellendig genoeg?Om mij dit aan te, doen? vpor niets!Om uw eigen trots te sparen Ze wrong de handen, zóó'n pijniging was haar dit „Heel mijn leven zal ik er spijt van hebben!" „Spijt! Dank u. Heel mijn leven zal ik er ook spijt van hebben." U hadt mij niet erger kunnen kwellen. Ik heb haar lief Ze is mij meer dan heel de wereld, de eenige ziel die ik ook in de volgende wereld zal liefhebben. Ik heb haar lief weet u, wat dit beduidt? Om nu le zeggen ,dat ik voor haar sterven wil be- teekent nog niets;"mijn leven is leeg. De eenige vreugde die ik heb gekend, is mijn werk en ik zou willen geven alle werk dat ik heb gedaan, cn alle vermo gen om méér le doen ik zou het met vreugde geven om haar eens te kussen Als ze wist, als ik haar zeggen kan wat ik voor haar voel, zou er dan, zou er dan nog geen hoop voor mij zijn?" „Neen," antwoordde zij. terwijl de tra nen haar over de wangen liepen „zij houdt van iemand anders". „Van Vivian? O, ze houdt dol van hem is 't niet' Huil nu niet .dit was mijn be doeling niet Er kan toch niets meer aan verholpen worden!" „Vergeef mij", snikte ze. „Haat mij niet. Zeg, da,t u mij vergeeft?" „Mogie God haar gelukkig maken met hem." prevelde hij, doof cn blind. „Vergeef mij, vergeef mij!" kreunde de vrouw. „Het was wreed, wat u zei was naar, ik heb u een kwelling aangedaan, om mijn ijdelheid te sparen, maar vergeef mij! Zeg mij dat u mij vergeeft wat ik gedaan heb?" „Ik vergeef het u! Wel beschouwt was u niet laffer dan ik. U hadt het mij moeten zeggen en aat deedt u niet." Het duurde enkele minuten eer ze een van beiden weer een woord spraken. „.Als ze mij had liefgehad!"riep David in eensHij liet zich op de rustbank vallen en verborg het gelaat in de handen „Als ze mijl had liefgehad!' „Als ze u had liefgehad, sprak Bee's medelijdende stem, „zou het nog erger voor u le dragen zijn geweest, dan zoudt u een nog harder beproeving hebben ge had. Ze had u toch niet kunnen trouwen. Dat zou verkeerd zijn geweest." (Wordt vervolgdj».

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5