Stoomvaart-Maatschappij „TELEGRAAF". BELRS.VOTEERIISG VAN GISTEREN. AMSTERDAM, 14 Augs. (Slotkoers), 6 pCt. Nederland 1923 103 één zes tiende; 6 pCt. Nederland 1922 102 vijf tien zestiende; 5 pCt Nederland 1918 100 vijftien zestiende; -li/s pCt NederL 1917 98l/s»/s pCt Ned. W. Schuld 61 elf zestiende; 3 pCt do. Oblig. 74% 3 pCt. do. Certif. 74%. Cert. Ned. Hand Mij 13HA; Aand Ned. Ind. Handelsb. l^O'/s, Aand. Kol. Bank 17 2 Va-173%; Kon l'etr. Aand. 1369%—376, Gecons Hollandsehe 157— '160; Cult. Mij. Vorstenlanden 152—153; Handelsv Amsterdam 1991/»—504, Java- sche Cultuur 3191/2: Aand Deli Maatsch. 401—403; Amsterd. Rubber 283—289. Ned. Amerik. Vaart 671/4; Ned Schecp- vaarlunie 144%: Kon Holl. Lloyd 10- •15. Kon. Ned. Stoomb. Mij 67, Aand. Paketvaart 169%. Bank Associatie 42i/». Gouda A. 8%; Philips A. 426%; Jur- gens A 1281/a 132. Anaconda 86 één zestiende. Steels 120 Erie 331/4Southern Railway 993/4Com mon Marine 9 negen zestiende, Maxwell Gr C. v. A 6 vijf zestiende; Maxwell Land Cert. v. I Bouds 16i/»—17. Prolongatie 3i/2 Russen Obl. 1880 2 één zestiende; Consols 1 één zestiende; Hope 3%. Markt sluit vast. Wisselkoersen Londen 12.06%; Berlijn 0.59121/3Wee- ncn 0 003505, Parijs II.6O1/2; Brussel 11.171/a, Dollar Cable 2.48%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituu* te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Aug. Hoogste barometerstand 773 0 te Malinhead en Blacksod. Laagste barometerstand 7549 te Abisko. Verwachting van den avond van 15 tot den avond van 16 dezer Meestmatige Noordelijke tot Noord- Oostelijke wind, zwaarbewolkt tol be trokken, weinig of geen neerslag. Zelfde temperatuur. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 66 gr12 uur 70 gr. 18 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 Zaterdag 22 TOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) 16 Aug. n.m. 17 12 38 1 21 1 56 2 28 2.59 3 33 4 07 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuien na dat te 71is- angers.) dagen en den Goeden Vrijdag worden geen zittingen gehouden Art. 3 Dit re glement treedt in werking op den veer tienden dag 11a aanplakking en bekend making, bedoeld in art. 27_, lid 3, van het Reglement no. 1. Voor de vacanliekamer der Roer- mondsche Rechtbank stond terecht een viertal jonge mannen uit Maasbree en Helden. Gezamenlijk was het viertal naar de kermis te Maasbree getogen, waar met den koopman J. v. d. S., een vechtpartij ontstond waarin verscheidene personen werden gewikkeld Na afloop bleek dat v. d, S. er slecht van afgekomen was. Met een tweetal bloedende wonden op het achterhoofd, een wonde boven het rechteroor, een gekliefde oorschelp, een drietal sneden over den rug, een snede ovër de beenen en nog meerdere ver wondingen werd hij in zorgelijken toe stand opgenomen Voor deze feiten stonden de beklaag den terecht. Het O. M. eis elite tegen iederen hek!, zes maanden gevangenisstraf. De verdediger verzocht een voorwaar delijke veroordeeling. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht alhier zijn ver oordeeld wegens met motorrijtuigen bin nen bebouwde kommen van gemeenten te snel rijden W. C. M. W., Breda, tot f 15 b. s. 15 d. li., T. v. W, VHssing{2n, tot f 5 bi. s. 5 (d li.met een rijwiel rijden over afgesloten wegen A. J. O., G. E., beiden Vlissingen, ieder lot f2 b. s. 2 d h., C. M. G Middelburg, tot f0 50 b. s. 1 w. t.. zitten op een hondenkar P. K., Koudekerke, lot fl b s. w l overtr Regl. op de wegen en voetpaden J B Souburg, tot f 5 bl s. 5 «d. h.; lovertr. Arbeidswet P B Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h.; met een rijwiel binnen de be bouwde kom eener gemeente zonder noodzaak de linlcerzjjde van den weg houden P B., Koudekerke, tot f2 b. s. 2 d h iictsen zonder licht J. Wi., Mid delburg, M H.. N. en St. Joosland. bei den lot f3 b s. 3 'd. h., D. 0 L P W., beiden Vlissingen. ieder tot f2 b. s. 2 d. h. ONDERWIJS. Geslaagd te Utrecht voor het exa men Franseh L. O., de heer I. M. Hoste, te Aardenburg. De gemeenteraad te Hellendoorn heeft besloten aan mej. M L. R. Fled- derus, vroeger te Vlissingen, eer vol ontslag te verleenen als onderwij zeres aan de openbare Uloschool, omdat het aantal leerlingen tot 8 is gedaald. Bij den landbouwer M J. te Zou te 1 a n d e is onder zijn vee mond- en klauwzeer geconstateerd. Mond- en klauwzeer Het Dag. Bestuur der Z. L. M. pu bliceert in het .Z. Landb. bl. de volgende waarschuwing In verband met het heerschen van mond- en klauwzeer jn andere provin ciën, raden wij u aan, in uw eigen belang, voorzichtig te zijn met hel aankoopen van vee, en dit bij voorkeur zoo lang mo gelijk uit te stellen. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag, 26 Augs. v.m. 11 uur, geb. I'rov. bestuur te Middelburg 'l maken van een bouwput mei kaden er langs en maliën dijken tot verbetering der haven te Vlis singen. Raming f 57.300. Zie Staatscrl. van 27 Juli '25 LAATSTE BERICHTEN. UIT VLISSLVGEN. In het Zeebad Vlissingen werden in. de afgeloopen week genomen gewoon bad 5257 baden, n.l. 2350 dames en 2907 heeren; volksbad 1905, n.l. 895 dames en 1010 Iieerëh. Hier zijn aan wal gebracht twee Duitscliers die met een kano uit Bremen waren gevaren om langs Vlissingen naar Calais te roeien. Ze waren in slaap ge vallen en werden door een loodsvaartuig opgepikt, dat hen te Vlissingen aan wal bracht. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN HET NOODWEER. Het Prov. Watersnoodcomité in Zee land heeft f 3000 ter beschikking gesteld- van hel Oranjekruis ten bate van de slachtoffers te Borculo, Zeeland en an dere plaatsen. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft aan het Hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis telegrafisch 10 000 dollar Beschikbaar gesteld voor de le niging van den nood, veroorzaakt door den wervelstorm. Te Breskens werd tijdens de ver gadering voor oprichting van een steun comité (men zie onder Stad en Pro vincie) f 300 ingezameld. DUITSCH-FRANSCH GRENSVERDRAG. BERLIJN, 15 Aug V. D. Het Duitsch- Fransche grensverdrag, waardoor de over eenkomende grens van het verdrag van Versailles met die van 1871 hersteld wordt, werd Vrijdag te Parijs door do Duitsche en Fransche gevolmachtigden getoekend. WEER EEN SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. PARIJS. 15 Augs. V. D. Eve«i voor middernacht is de sneltrein van Am sterdam nabij het Noorderstalion op een stilstaanden trein uit Rijssel geloopen. Er zijn twee dooden en een twintigtal ge wonden. Bijzonderheden over het onge val ontbreken nog ,doch naar Vaz Dias gelooft behoort geen enkel slachtoffer1 tot den trein van Amsterdam. Het schijnt dat de dooden en gewonden allen gezeten/ hebben in den slilstaanden trein uit Rijs-' sel. Nader wordt gemeld dat het aantal dooden drie en het aantal gewbnden 31 bedraagt van wie 3 of 4 ernstig. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - in verband met de ontploffing in de Kunstzijdefabriek te Ede op Vrijdag 8 Augustus, heeft naar de Telegr meldt, de burgemeester het volgende telegram van deelneming van TI. M- de Koningin ontvangen FI M. de Koningin is ten zeerste ge troffen door de berichten betreffende hel ongeval, dat in Uwe gemeente heeft plaats gegrepen en draagt mij op, U te verzoeken aan de nabestaanden der slachtoffers haar cleelnemiug te willen overbrengen. Gaarne vernam II. M den juislen omvang der ramp en mededeeling betreffende den toestand der gewonden. Hulp ter voorziening in den eerster^ nood van de nabestaanden der slachtoffers is noodig! Vrijdagnacht is'11 mandoor'n open staand venster van een slaapkamer in de woning van de wed. M., gelegen in de Rulstraat le Almelo, geklommen, waar een kostganger sliep. Hij greep het meis je aan, waarop deze hevig begon te gil len, zoodat buren en politie spoedig ter plaatse waren. De kerel heeft zich tijdig uit de voeten weten te maken Donderdagavond had onder de ge- meente Heeze, op den provincialen weg een ernstig auto-ongeluk plaats. Drie heeren uit Roermond hadden een be zoek gebracht aan 'de door liet noodweer van 10 Aug. verwoeste gebieden. Achter Heeze lag op den weg een groote steen, waarover een der wielen uitgleed ,met het gevolg, dat de bestuurder het stuur van den wagen niet meer jneester was en de auto in vliegende vaart tegen een boom terecht kwam. De inzittenden werden uit den wa gen gesliugera, door de voorruiten heen, en bekwamen verwondingen aan hoofd en handen. De heer A. Z., reiziger le Roermond, was er het ergste aan toe. Beide andere heeren bekwamen lichte verwondingen. De toestand van den heer Z. is hoogst zorgwekkend. De auto is totaal vernield. In Londen heeft zich in den laatsten tijd een nieuwe branche ontwikkeld die klaarblijkelijk voor de ondernemers geen windeieren legt. Het betreft hier namelijk het verhuren van stoelen aan lange rijen mensehen die dagelijks queue maken voor de schouwburgen. De huurprijs per stoel bedraagt dertig cent en bij een der schouwburgen in Westelijk Londen, waar acht malen per week een voorstel ling wordt gegeven, verschijnt de stoa- lenverliuurder iedere maal met een hee- len sleeperswagen vol stoelen. Daar hij gemiddeld twee honderd afnemers per keer heeft, bedraagt dus &'ijn inkomen' per voorstelling ongeveer zestig gulden, of vierhonderd tachtig gulden per week. Natuurlijk zijn aan 'het bedrrijf eenige kosten verbonden, doch netto blijft er toch nog altijd een slordige vierhonderd gulden wekelijks over. Het eenige wer kelijke risico dal door den ondernemer wordt geloopen is, dat als de schouwburg waar hij zijn stoelen verhuurt, mocht worden gesloten of over den kop gaat, hij dan geen emplooi in hetzelfde vak kan vinden, daar natuurlijk voor alle andere schouwburgen eveneens reeds een vaste stoelenverhuurder bestaat. Twee vliegtuigen van den post dienst Basjra-Bagdad werden Woensdag in de buurt van Ur overvallen door een zandstorm en moesten landen. Een slaag de daarin, doch de andere verdween uit het gezicht. De mechanicien werd eeuige uren later door Arabieren gevonden ter wijl hij half waanzinnig en verdorst de woestijn ronddwaalde. Zij brachten hem naar het spoorwegstation. Donderdag morgen werd de vermiste machine twee mijl buiten Ur geheel verbrijzeld terug gevonden. De officier-vlieger Titzgerald lag dood onder de ruines. Te Santiago vernam een bejaarde bedelares, die door den honger gedwon gen haar toevlucht in 'n armhuis moest zoeken, dat zij van een in. Amerika over leden broeder een vermogen van 15 mif- lioen dollar had geërfd. Zij had sinds vijftig jaar taal noch teeken van haar broer vernomen. DE AMERIKANEN NAAR EUROPA. De jaarlijksche stroom van Ameri kaansche toeristen naar Europa is dezen zomer grooter dan ooit, schrijft het ,.Hbl." Toch beklagen de directies der groote hotels in Engeland zich. omdat het welvaartspeil der reizigers blijkt be zijn gedaald. Vroeger kwamen alleen rijke Amerikanen in grooten gelale op zetten; thans komen er scheepsladingen vol met derde-klas passagiers onderwij zers, studenten, kantoorbedienden. Van 22 Mei tot en met 17 Juli zijn er 138.296 Amerikanen uit de verschillende Atlan tische havens naar Europa vertrokken, tegen 122.071 het vorig jaar. Maar daar staat tegenover dat het aantal eerste klaspassagiers van' 36,079 tot 31.527 is gedaald .terwijl het aantal derde-klassers van 38.468 tot 54.050 steeg. De stoomvaartmaatschappijen hebben met deze wijziging van het gehalte dfer passagiers rekening gehouden. Nu de nieuwe Amerikaansche immigrallewetten het aantal derde-klas reizigers zoo aan merkelijk hebben doen dalen hebben de maatschappijen het meest comfortable gedeelte van de derde klas bestemd voor toeristen ,b.v. voor leerlingen van scho len voor alleenreizende vrouwen, enz. De maatschappijen verdienen niét recht- streeksch op deze passagiers, maar zij beschouwen ze als persoonlijke reclame makers voor de belangwekkendheden en genoegens van Europa en zij rekenen er op dat ze bij hun thuiskomst hun fami lieleden en vrienden zullen aanmoedigen liet volgend jaar de reis te doen. Zijn dezen gefortuneerder dan de „hoo.fd- arbeiders" nu eenmaal plegen le zijn, zijn, dan bestaal er alle kans dat ze eer ste klas zullen feizen en misscbi'en nun auro met zfch meenemen. BEKENDMAKINGEN. DIENSTPLICHT. LICHTING 1910. lOvcrgang naar de aaijvullingsreserve en inlevering van Rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandighe den, zullen op 1 October 1925 naar de aanvullingsreserve overgaan de gewone dienstplichtigen van de lichting 1910 der laudmacht. De tot de aanvullingsreserve behoo- rende dienstplichtigen komen hij het op voet van oorlog brengen van het leger eerst bij nadere oproeping en dan bij de depots in werkclijken dienst. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering 'van het zakboekje vermoedelijk in December 1925 moeien worden ingele verd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken, of dat deze niet Geregelde verbinding tusschen ROTTERDAM-DORDRECHT en MIDDELBURG v. v. Afvaarten in beide richtingen Woensdag en Zaterdag. Prompte, zorgvuldige bediening en bllltyke vrachten. Alle inlichtingen worden gaarne verstrek* door de Agenten ZEEUWSCHE KOLENMAATSCHAPPIJ, MIDDELBURG - Telefoon 172. (Ing. Med.) 'in den vereischlen staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien hel aangaat, zich aau bestraffing bloot Nader zullen belanghebbenden, zoowel bij openbare als bij persoonlijke kennis geving, worden bekend gemaakt met de plaats en tiet tijdstip, voor de inlevering vastgesteld. Aan de hierbij betrokken dienstplich tigen wordt in hun eigen belang aanbe volen er intijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. MiddelDurg, 13 Augustus1925 De Burgemeester van Middelburg, J. ONDERDIJK, Wnd. o BEKENDMAKING INZAKE VRIJSTELLING. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat aan FRANS HENDRIK COSIJN, lichting 1926, wegens broederdienst vrijstelling is ge weigerd wegens het laten voorbijgaan van den voor het doen der aanvraag gestelden termijn; aldus besloten door Ged. Staten van Zeeland bij besluit van 7 Augs. 1925, No. 140, 3e Afdeeling Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen. Middelburg, 12 Augustus 1925 De Burgemeester voornoemd, J. ONDERDIJK, Wild. SPORT. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Van gemeentewege worden aan de leerlingen der hoogste klassen van alle scholen te Kampen „De regels van den weg", uitgave van den A. NI» iW|. Bl„ uitge deeld, met toelichting door de onder wijzers. N. V. v. Gezagvoerders bij de Binnenvaart. Ons werd toegezonden een gedenk boek uitgegeven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Nederlandsche Vereeniging van Gezagvoerders bij de binnenvaart (19141924) Het werk, in rijk versierden band en ^gedrukt op fraai, glanzend papier, bevat eerst eeu historisch overzicht van de levensver richtingen van deze vereeniging geduren de haar. 10 bestaansjaren, met lal van portretten van oprichters-bestuurders. Voorts portretten van II. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, portretten en felicitatiebrieven van de oud-ministers Ruys de Beerenbrouck en de Visser, mi mister Colijn, de burgemeesters van Am sterdam en Rotterdam ,den inspecteur- generaal van het Nijverheidsonderwijs, den heer H. J. de Groot en van Mr. G. Vissering. De overige inhoud bestaal groolen- deels uit een aantal wetenschappelijke artikelen, betrekking hebbende op de binnenvaart. Voorts een aantal illustra ties. Een ruime plaats is ingeruimd aan een der belangrijkste stichtingen der ver eeniging. het onderwijsfonds voor de bin nenvaart en het Instructie vaar tuig. „Prins Hendrik". Verschillende artikelen behan delen bet onderwijs voor schippers en machinisten. Het boek werjj gedrukt door D. Heynis Jr., Amsterdam. LEGER EN VLOOT. Luit. I. z. le kl. tft. A. A. Winkler dienende a. b. van Hr. Ms. artillerie- instructieschip „Gelderland" wordt naar Amsterdam overgeplaatst bij den af bouw van Hr. Ms kruiser „Sumati-a". Luit. t. z. 2de kl. der koninklijke ma rinereserve J. dc Visser is vandaag voor den tijd van drie maanden geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedoboot Z. 4. - Reserve lc luitenants T. M. P. H. Janssen, P. A. Stofberg en H. C. M. Vos, van het 14e régiment infanterie, komen 3 September voor den tijd van 3 weken te Breda voor herhalingsoefeningen on der de wapenen. Officier van den marinestoomvaart- dienst le kl. M. van der Hart, dienende a b. van Hr. Ms, pantserschip „Tromp", is op het wachtschip te Willemsoord ge plaatst. Officier van den marine stoomvaart dienst 2c kl. J. van Sandwijk, van de on- derzeedienslkazerne te Willemsoord, wordt overgeplaatst naar Rotterdam bij den afbouw van Hr. Ms. onderzeeboot K xm. Zondag hield de postduivenvereni ging „De Snelposl" alhier een wed vlucht van Noyon (Frankrijk), afstand 148 K.M. De duiven werden vermoedelijk te 9 uur in vrijheid gesteld met Zuiden wind De eersl aankomende duif arri veerde te 10 uur 19 ra. 22 sec. en id|e laatste prijswinnende arriveerde te 10 u. 33 m. 14 sec. De prijzen werden als volgt behaald le, 7e, 8e, 11e, 13e, 16e, 17e en 19e C. J. Witte; 2e R. van Dirven; 3e De Kraker; 4e, 5e, 6e en 9e J. Bree/; 10e en 12e D. M. Klaaijsen; 14e en 18e Abr. Francois15e J. de Buck. Duivensport. Uitslag van den wedvlucht van den Boud van Postduivcnliefhebbers in W> Zeeuwsch Vlaanderen, gehouden op Mouscroun met 34 oude en 135 jonge duiven. Los te 8.15 uur v.m. met Z. O. wind. De eerste prijswinnende oude duif ar riveerde te Cadzand op een afstand van 71.29 K.M. te 9.6.28 uur met een snelheid van 1385 M. per minuut. De eerste prijswinnende jonge duif ar riveerde eveneens te Oadzand te 02.17 uur v.m. mef éen snelheid van 1507,8 M. terwijl de laatste prijswinnende jonge duif arriveerde le Draaibrug op een af stand van 63.39 K.M. te 9.10.59 uur met eetv snelheid van 1134.1 M. De eerste 9 prijswinnende oude duiven waren van- J Becu te Oadzand, le, 4e, 6e en 7e; B. P. de Ridder, te Cadiz and, 2e en 9e; M. Boonman te Oostburg, 3e; 'A. Ooens te Oostburg 5e, en M. A, Mabe- soone te Oostburg 8e. De eerste vijftien prijswinnende jonge duiven waren van J. Becu te Oadzand, le en 15e; Gebr. Misilje te Cadzand 2e, en 12e; Gebr. Porreij te Oadzand 3e, 4e, 8e en 13e; B. P. de Ridder te Cadzand 5e en 6e; P. Yasseur te Cadzand 7e en 10e; P Duinker te Draaibrug lie; M. A. Mabesoone le Oostburg 14c. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 12—14 Augs. Ondertrouwd: J. Lip- Jijn, 27 j. eu P van Dijk, 25 j.; J. Jo- ziasse, 26 j. en F. S. Vader, 26 j. Getrouwd- W. J. de Nooijer, '30 j. eu A>' M. Hassmann 23 j. Overleden P. Ilouitenaarde, oug©h. d. 16 j.; A. W. Adamse, ongeh. z. 22 j.; J. Tollenaar man vau P. J. Lampier, 26 j. Vlissingen. Van 6—12 Augs. Ondertrouwd: J. F. Crucq, 37 j. en J. C. Feitsma, 34 j,; G. I. le Mahieu, 30 j. en W. v. d. Ploeg, 22 ]i; H. Dammer, 28 j. en W. K. Linde, 34 j^; C. E. v. Outrijve, 19 j. en A. M. Foch, 22 j. Getrouwd H. J. M. v. Dierendonck, 27 j. en B. J. Willems, 28 j.; O, M. v. Boekhout, 30 j. en A. P. Ladenberg, 26 j.; J. Puijpe, 29 j. en L. .1. Brasser, 24 j.; E. List ,35 j. en J. C.. Ree, 30 j.; W. Karreman, 56 j. en J. Suurmond, 34 j. Bevallen- H. J. A. Graafmans, geb. Prince ,z.; W. I. Folker, geb. Meurs, d.; A. J M. v. d Berge, geb. Geleijn, z A. M. de Mo] ,geb. de Vlieger, z.L, Cop- poolse ,geb. Sturm ,d.; E. Schout, geb. Biesen ,z.; S v. d. Waal ,gebi de Boer, z.; S. Suurmond, geb. Sinke z, (levenl.) Overleden: J. v. Heumen, vrouw van N. G. Fagel, 63 j.; M. Ji. v. d. Bergen, wed. van A. L. Preuninger, 77 j.; C. C. Querin wed. van M. C. Groenen87 j Goes. Getrouwd: J. 0. Schrijver, 26 j. en M. E. Gunst, 22 j B UITENLAN D. HET MIJNCONFLICT. In een bespreking tusschen Baldwin en Cook over het geschil in de Engelsche steenkoolindustrie, heeft Baldwin het ver zoek om de .mijnwerkers te laten ver tegenwoordigen in de commissie van on derzoek naar de bcdrijfsvoorwaarden in de steenkoolindustrie afgewezen, en wel omdat de regeering meent dat de com missie absoluut onpartijdig moet zijn. De commissie zal uit 7 of 9 leden bestaan. In een interview heeft Cook er bij de regeering op aangedrongen dal dc laat ste maatregelen zou nemen legen de En gelsche faseislen, die de vakvereenigings- eklers bedreigen. PAINLEV^ EN MAROKKO. In een verklaring aan de Fransche pers inzake de Marokkaansche kwestie.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2