'bovenbedoeld gaat echter met groote kosten gepaard, maar ook hier geld.l: „De cost gaet voor de baet". Wil onze export van te velde en op partij goedge keurd graan werkelijk van groote betee- kenis worden, dan moet de teler zorgen •dat hij droog zaad aflevert. Misschien zouden enkele provinciale landbouw-maatschappijen hel initiatief kunnen nemen van drooginstallaties, ten einde in vochtige oogstjaren verzekerd Je zijn hun te velde en op partij goedge keurde zaaizaden suet over den gevaar lijken toestand van te vochtig heen te kunnen brengen. Ook het Centraal "Comité voor de keuring van gewassen is van de nood zakelijkheid van een goede droging der zaaizaden doordrongen. Bij te groote vochtigheid wordt thans de verbouwer er op gewezen dat in verband; mei liet 'te hooge vochtgehalte ,het opgezakt laten staan van het zaad gevaarlijk en spoedig uitzaaien wenscheiijk is. Het zwakke punt is echter de uitvoering daarvan in verband met de linancieele bezwaren. Is men echler algemeen van de noodza kelijkheid overtuigd, zoo zal er misschien toch wel een weg op kunnen gevonden worden. Jn centra van tuinbouwzaden- teelt zouden de drooginrichtingcn zelfs wellicht een bron van inkomsten kunnen vormen. Intusschen mag niet uit het oog ver loren worden dat naast het vochtgehalte ook de gezondheid en zuiverheid vau het .zaad twee_zeer belangrijke factoren zijn. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Ind. Stoomvaartlijnen. Johan de Witt, 3 Augs. van Port Said, Java naar Amsterdam. Patria, 3 Augs. te Gibraltar, van Java ,®aar Rotterdam. Prins der Nederlanden, 2 Augs. te Port Said, Amsterdam naar Java. Bengkalis, 2 Augs. te Port Said, Java maar Amsterdam. Insulinde, 1 Augs. van Tanger, Rot terdam naar Batavia. Karimata, 3 Augs. te Genua, Amsterd, naar Java. Kambangan, 1 Augs. van "Barry naar Batavia. Alapia, 2 Augs. te Calcutta van Ba tavia. Medan, 3 Augs. van Padang, Batavia naar Rotterdam. Ternate, 3 Augs. te Londen, Rotter dam naar Java. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika, Nieuw Amsterdam, 1 Augs. van New- ïYork naar Rotterdam. .Volendam, 3 Augs. van Plymouth, N. York naar Rotterdam. iWesterdijk, 2 Augs. te New-York v. Rotterdam. SPORT. MOORDAANSLAG OP EEN GEZIN. Over den moordaanslag op de familie Kruit te Lawang is aan het „Soer. Hdbi." nog het volgende ontleend Zondagavond (28 Juni) 6 uur heeft een moordaanslag plaats gehad op den chet an het postkantoor te Lawang, den heer Kruit, diens echtgenoote en twee kin deren. De familie kwam terug van een wande ling. Het "huis lag in het donker en toen de heer Kruit de kamer bijmenging, het licht op te steken, werd hij on verhoeds door den luinjongen aangeval len, die hem met een ijzeren stamper en kele malen hard op hel hoofd sloeg, waardoor hel slachtoffer deerlijk gewond bewusteloos neerstortte Op zijn geschreeuw bij den (eersten slag kwam mevrouw Kruit aangesneld, die het lot van haar man onderging. Want' nauwelijks was zij in de kamer, of de tuinjongen sloeg ook tiaar met den ijze ren stamper tegen de linkerzijde van het hoofd. De slagen waren zoo hard, dat zij oogenblikkelijk het bewust zijn moet hebben verloren. Haar ge laat vertoonde diepe wonden en zij is zonder het bewustzijn herkregen te heb ben en vrijwel ctirect overleden, want toen de controleur haar vond, reeds gestorven. fntusschen was ook het oudste doch tertje, een meisje van 32 jaar, de kamer binnengekomen. Hel kind werd eveneens onmiddellijk door den jongen aangeval len. liet kreeg een slag op het hoofd, doch het meisje ontweek hem gedeelte lijk en liet zich vallen. Ook het eenige jaren jongere dochtertje werd met .den stamper goSlagen en op den neus ge troffen. Het oudste meisje was, toen de tuin jongen de kamer verlaten had, intusschen weer opgestaan en uit het raam geklom men, waarna zij naar de woning van den controleur snelde, waar zij het verhaal deed. Deze ging onmiddellijk derwaarts en vond, nadat hij de gesloten deur had moeten intrappen, den heer Kruit met ernstig bloedend gelaat en bewusteloos op den grond liggen, terwijl in zijn armen rustte het jongste kind, dat blijkbaar na den klap naar den vader toegekropen was. Mevr. Kruit was reeds overleden. Na dat meer hulp gehaald was, werd de heer Kruit per auto naar het militair hospitaal te Malang gebracht. Wanneer -hij her stelt, wordt toch gevreesd, dat hij zijn üpkeroog zal moeten missen. De wonden van de kinderen blijken van niet ernstigen aard te zijn. Zij wor den door de controleursfamilie ver pleegd. De tuinjongen liet zich gewillig ar- resteeren. Als motief van de daad geeft hij op, dat hij, in het donker op d!eri terugkeer der familie wachtende, stem men hoorde, die zeiden, dat hij vier gei len moest slachten. Of men hier te doen heeft mot hallucinaties of niet, wordt nader onderzocht. Wielerbaan Sas van Gent. Ondanks het dreigende weer, waren 4och ruim 3500 toeschouwers opgekomen, <om getuige te kunnen zijn van de tweede wedstrijden, die Zondag j.l. op de groote nieuwe cementen wielerbaan te Sas vaa Gent zijn gehouden. Vooral vele Belgen waren ditmaal opgekomen om hunne fa vorieten aan het werk te "zien. Na de eerste matches s_purt voor Juni ors, kwam een zware regenbui de vreug- 0 de verstoren en moest gedurende bijna een half uur bij den aanvang van den 20 K.M. individueelen wedstrijd, die later werd omgezet in een aanvallingsrace, worden gepauzeerd. Nadat de baan was gedroogd, werden de wedstrijden vervol gens onafgebroken voortgezet en het pro gramma verder keurig afgewerkt. Eenige kleine valpartijtjes, tengevolge van den regen, 'hadden plaats, dewelke echter geen afbreuk deden op den goeden voort gang der zaken. De verschillende uitslagen luiden: Sprintmatches voor Nieuwelingen en Juniors. Na zes reeksen van drie, was de le demie-finale: 1. van ïïee; 2. Ran- schaert; 3. E. Pie ave t, l.r. 28-1/5 sec.; 2e demie-finale- 1. De Muynck; 2. Degraeve. 3. H. Picavet, l.r. 24% 'sec. Tusschenreeksvoor den derden prijs 1. Ranschaert; 2. Degraeve; laatste ronde 24% sec. Finale: 1. van Hee; 2. De Muynck, laatste ronde ^4% sec. Afvallingsraceelke 2 ronden valt een deelnemer af. Uitslag- 1. De Bruycker; 2. Hamerlinck; 3. Van Pamel; 4. Hillaert 5. De Dauw; 6. Fripjar; 7. Batslee; 8. Inghels; 9. öleeren; 30. Heetesonne GO K.M. Internationale koppelrace met 6 klassementen. 1. Van Hee-De Muynelc 22 punten; op één ronde 2. Kanschaert- Gussé 13; 3 Deolet-Vermeersch 10; 4 Gebr. Picavefs; 5. v. Kenhove-Degraeve 8; 6. Kegels-Vermeulen 4; 7. De Schepper- Brackeniers 0; 7. Van HuUe-d'Haese 0. Op twee ronden: 9. Rossie-Redel 1. De Muynck-Van Hee slaagden er in een ronde iiit te loopen na een harden strijd, welke bijna 30 ronden ganhield. Verschillende mooie premiën Werden ge wonnen door dit koppel. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Gisterenmiddag kwamen de kleer tjes van het 5-jarig zoontje van S -Heerlen in aanraking met het vuur ,au een geyser. De arme kleine kreeg zulke hevige brandwonden, dat het denzelfden avond aan de gevolgen overleed. HET WEER IN JULI. Aan het voorloopig overzicht van het weer in Juli, zooals dit door het Kon. meteorologisch instituut te De Silt wordt gepubliceerd antieenen wij Gemiddeld over-de geheele maand was de temperatuur 2 tot 1 graad Celsius boven normaal; op den 21en en 22en kwa men maxima van 33 en 34 graden voor. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land, bedroeg 57 millimeter tegen 71 normaal. In de eerste 3 weken viel weinig regen. In de tweede helft der maand onweerde het bijna dagelijks, op enkele plaatsen vergezeld van zwaren re gen. De Bilt had ruim .213 uren met zonneschijn tegen 196 uren normaal. AFLOOP AANBESTEDINGEN. - Bij de Maandagmiddag door B. en W. van Goes gehouden aanbesteding betreffende het juitvoereu van buitenverf- werken aan het Raadhuis (zonder de torens), aan de Rijkslandbouwwinter- school met schuurtje en aan den voorge vel van de Vakschool voor Meisjes op de Vlasmarkt, werd ingeschreven door slechts 2 personen ,n.l. M. van Stee te Goes f 1281, en H. Vissers te Goes! f 1077. Gunning volgt later. BUITENLAND. DE DUITSCIIE TARIEFVOORSTELLCN' De rijksdag heeft gisteren het onder werp betreffende de belasting op de ka pilaalsoverdracht iu tweede lezing vol gens de besluiten der commissie afge handeld. Na een kort debat werd voor de be lasting op grondaankoop nog een Duitscli- nationaal voorstel aangenomen, waarbij het verwerven van grond door instellin gen, welke van openbaar nut zijn, van belasting werd vrijgesteld. Een socialistisch voorstel om de om zetbelasting op één percent te brengen, werd met 205 tegen 152 stemmen ver worpen. Bij de luxe-belasting werd een socialis tisch voorstel, dat tegen een le ver gaande specialiseering gekeerd was, aan genomen Verder werd besloten, dat landen en gemeenten geen huisvestingsbelasting meer mogen heffen. Na de huidige beslissingen van den rijksdag is de algemeene omzetbelasting op li/i, de luxe-belasting op 7% procent procent vastgesteld. De 'geheele belastingwet treedt den len September in werking. DE BANK-HOLIDAY. De vacantiedag,, die gisteren in ge heel Engeland werd gevierd, is over het algemeen door mooi weer begunstigd. Alle badplaatsen waren overvol^ door dien honderden treinen bezoekers uit Londen aanbrachten, "doch aan "den an deren kant kwamen ook duizenden be zoekers naar Londen om de tentoonstel ling le Wembley en andere attracties in hoofdstad le zien. De verschillende sportwedstrijden wer den door een talrijke menigte bijgewoond, 'aarbij vooral de zeilwedstrijd te Cowes n de' vliegwedstrijden van de Kon. Aero- club te L.vmpne talrijke bezoekers trok ken. De wedstrijden le Cowes werden meegemaakt door den kouing aan boord van de „Briltania". Voorts den wedstrijd er 39 mijl voor jachlen vau meer dan 100 ton, welke wedstrijd door lord Wa- rings met de "White Heather werd ge wonnen. Bij de wedstrijden te L.vmpne viel de bekende vlieger Allan Cobham mei zijn vliegtuig, doch hij en zijn mcchancien kwamen er ongedeerd af. De vlieger lui tenant Bulman won den wedstrijd met een Sopwitz Hawkervliegtuig. Vooral de lichte machines gaven bij dezen wedstrijd belangwekkende staalt jes van vlie kunst le zien. I11 hel Noorden van Engeland zijn ver schillende fabriekssteden in Lancashire thans zoo goed als uitgestorven, daar de bewoners hun jaarlijksclie vacantieweek aan de zee doorbrengen. In 14 groote steden van Lancashire is voor deze va- cantiedagen ruim 900.000 pd. st. ge spaard, welk bedrag in wekelijksche ter mijnen werd opgehaald. Te New RomneV kampeeren 400 jongens op het buiten goed van den hertog van York, den twee den zoon van den koning. DE VER. STATEN EN IIET INT. GERECHTSHOF. Er gaan den laatsten tijd stemmen op. gunstiger voor de toetreding der Ver. Sta ten bij het Intern. Gerechtshof. De Daily Telegraph meldt (hans uit NewYork ,dat het -lid der commissie voor buitenlandsche zaken senator Pap per verklaard heeft, dat nieuwe stappen ondernomen zullen ivoj-den welke zullen leiden tot het toetreden der Vereenigde Staten lot het Internationaal Hof van Justitie te 's-Gravenhage. De voorwaar den van Amerika luiden aldus: le. Amerika neemt door zijn toetreden niet de verplichtingen van den volken bond op, 2e. Amerika moet het recht hebben eigen rechters aan te wijzen met gelijke rechten als de andere landen. 3e. Vergaande bepalingen moetën vast gesteld worden voor geheime beraads- slagingen van het Internationaal Hot ten, zich in het vervolg niet aan le sluiten bij derde partij-bewegingen. Het kondigt aan, dal er een heftige partij strijd zal worden gevoerd ten behoeve van personen, die do labour-eischen steu nen, ongeacht hun partij. Uit China Dertien Chineesche zeelieden spron gen overboord van het tankschip „ChÜ- ton", toen het schip de haven van New- York uitvoer. 7 Chineezen werden gered, doch de anderen verdronken. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België In de staking der metaalbewerkers is weinig verandering gekomen. Eenige patroons hadden hun werklieden voorge steld op het oude loon het werk te her vatten .doch deze zijn daarin niet getre den. Een poging van Belgische metaalfa brikanten om dringend werk in Luxem burg te laten afmaken is door tijdige tusscliehkomst van cde stakers bij de Luxemburgsche arbeiders mislukt. De centrale der stakers beeft uit Nederland f5000 ontvangen als steun, uit Tsjecho Slowakije 50 000 kronen met toezegging dat zij daarop wekelijks rekenen kan, 40.000 van de Antwerpsche metaalbewer kers ,die aan het werk zijn gebleven enz. U it Engeland De Prins van "Wales is te St. Helena aangekomen. Uit Frankrijk Mevrouw Cornelius v. d. Bilt, een der bekende dames uil de New-Yorlcsche societywereld, is in den luxetrein van Parijs* naar Marienbad beroofd van haar juweelen ter waarde vau meer dan zeven honderd duizend gulden. Uit Noorwegen. De Amerikaansche consul le Sta- vanger is teruggeroepen op grond van liet feit, dat hij paspoorten invulde ten gunste van een scheepvaart mij. Uit Griekenland. Het Grieksche departement van oor log spreekt tegen, dat Grieksche divisies getransporteerd zijn naar de Bulgaarsche grens, doch hel departement heeft de bladen verboden berichten le publicee- ren over troepenbewegingen. Het depar tement verklaart voorts, dat de diploma tieke betrekkingen niet zijn afgebroken, en dat geen militaire actie tegen Bulga rije zal plaats hebben. Uit Italië. Te Rome beeft )een sensationeel pro ces plaats gehad tegen een paar fascisten die beschuldigd waren den priester Min- zoni, een leider van do katholieke op positiepartij in de provincie Ferrarra, le hebben doodgeschoten. Alle beklaagden zijn vrijgesproken Om incidenten te vermijden wercJ de zaal van het gerechtshof voor de verkondi ging van liet vonnis door de politie ont ruimd. De motiveering van het vonnis is dientengevolge niet bekend geworden. Toen de beklaagden het gebouw verlie ten kregen zij met hun verdedigers een ovatie van hun buiten wachtende geest verwanten. Uit de Ver. Stat en Het Amerikaansche verbond van den arbeid, dat in 1924 La FoIIette, den onafhankelijken candidaat voor het pre sidentschap heeft gesteund, heeft besio- BEKENDMAKINGEN. DIENSTPLICHT. Wenschen omtrent inlijving. Zij, die voor de lichting van het vol gend jaar zijn ingeschreven en hun wensch omtrent de inlijving in geval van bestemming tot gewoon dienstplich tige niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscomman dant hebben opgegeven of wel een bij zondere reden hebben, 'waarom hun wensch veranderd is, kuunen vóór 5 September a.s. hun verlangen opgeven ter secretarie van de gemeente, voor wel ke zij hebben geloot. Er kan evenwel geen zekerheid wor den gegeven, dat met hun verlangen re kening kan worden gehouden. Middelburg, 3 Augustus 1925. De Burgemeester van Middelburg, J. ONDERDIJK, Wnd. Ingezonden Stukken. M. de R., Met eenige verwondering las ik on der Kerknieuws in Uwe courant, de warme dankbetuiging van den Geref Bond aan Dr. Cannegieter voor het af staan van zijn preekbeurt. Immers de Bond paradeert hier voor het publiek, alsof hij liever in de Ilerv. Kerk dan in het lokaal der Vrijz. Herv. evangeliseert, en mijne ervaring is, dat in werkelijkheid zulks niet het geval is. De predikant van Arnemuiden, van Geref. !>cgmselen, had op zich geno men, mijn dienst waar te nemen op Zondag 9 Augs. a.s. in de Oostkerk. Nu bleek laler, dat Ds. Alers vanwege den Geref. Pond een dienst op hetzelfde uur leidde in het lokaal der Vrijz Herv.; men zou nu verwachten, dat de laatst genoemde dienst kon vervallen. Maar wie dal vermoeden zou, rekent buiten den waard. Immers bovengenoemde pre dikant deelde mij mede dat hij, nh sa- menspreking met de broeders, niet t c- over Ds. Alers kon pree- •ken, en lot zijn spijt dus zijn woord 'om voor mij iu de Oostkerk te preeken, moest terug nemen. Tot recht begrip van de gangen van den Geref. Bond meen ik goed te doen dit even te signaleeren. Hoogachtend, Uw dw. Ds. L. B. TJEBBES. Middelburg, 4 Augs. '25. PLAATSING BIJ DEN MOTORDII De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingeschrevenen voor de lichting 1926, die tot gewoon dienstplichtige worden, beslemd en niet in het bczil zijn van het bewijs van voorgeoefendheid, kun nen worden ingedeeld hij do Schoolcom- pagnie van den Mofordienst. Zij. die er prijs op stellen voor zooda nige indeeling in aanmerking te komen, moeten hun verlangen daartoe schrifte lijk mededeelen aan den Commandant der Schoolcompagnie van den Motor- dienst te Haarlem dadelijk na ontvangst van He kennisgeving van hun bestem ming lot gewoon dienstplichtigen Het •schrijven behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd toegezonden worden. Zij behooren daarbij op te geven a. hun geslachtsnaam en voornamen; b. den datum van geboorte; c Re gemeente, waar zij.voor den dienstplicht zijn inge schreven; d hun lotingsnummere. het genoten onderwijs; en f. of zij genegen zijn aan de officiersopleiding deel te nemen, indien zij daarvoor in de termen mochten vallen. Het is noodig, bij het schrijven ver klaringen over te leggen, waaruit hun bekwaamheid in hel chauffeursvak ol als motorrijder or monteur blijkt. Een rijbewijs kan niet als zulk een verkla ring worden aangemerkt De gelegenheid tot aanmelding slaat ook open voor gewone dienstplichtigen van vorige lichtingen, die wegens uitstel, vrijstelling of om een andere reden hun eerste oefening nog niet vervulden De taanmeldmg van laatstbedoelde personen •moet geschieden vóór 1 September a.s. Behalve het hierboven onder a Lot en met f vermelde, moeten bij deze aan melding tevens worden opgegeven de lichting, hel korps en het korpsonder deel, waarbij de dienstplichtige is inge lijfd. Ook moet belanghebbende bij" deze (aanmelding schriftelijk verklaren, dat hij niet voornemens is verder uitstel van eerste oefening of vrijstelling te vragen. De Commandant van de Schoolcom pagnie roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op tot het afleggen van een proef. Vergoeding voor te maken kosten overeenkomstig de laag ste klasse van het Reisbesluit kan door dezen Commandant voor rekening van het Rijk worden gegeven De Chef van den Generalen Staf be paalt wie voor bovenbedoelde indeeling in aanmerking komen. Middelburg, 3 Augustus 1925. De Burgemeester voornoemd J. ONDERDIJK, Wnd DIENSTPLICHT. Opleiding tot ziekenverpleging of tot ziekendrager. Ingeschrevenen voor de lichting 1926, die niet in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefendheid .kunnen, als zij in geval van beslemming tot gewoon dienst plichtige in aanmerking wenschen te komen voor opleiding tot ziekenverple ger of tot ziekendrager bij de land macht, en dezen wensch niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscommandant hebben te kennen gegeven, zich daarvoor alsnog vóór 5 September a.s. opgeven 'ter se cretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot. Opleiding tot ziekenverpleger. Hiervoor kunnen in aanmerking ko men; personen, die studeeren in de ge neeskunde, in de pharmacie of in de veeartsenijkunde en niet aangewezen zijn 'voor de officiersopleiding; b. personen, die met vrucht lager tpnderwijs genoten hebben en beschik ken over een voldoend krachtig li chaamsgestel; onder hen genieten de voorkeur zij, die reeds als burger in het bezit zijn van een diploma als zieken verpleger of daarvoor in opleiding zijn, en voorts apothekers-assistenten. 'Opleiding tot ziekendrager. Hiervoor kunnen in aanmerking ko men zij, die beschikken over een krach tig lichaamsgestel en met vrucht lager onderwijs genoten heb ben. De voorkeur genieten zij, die in het bezit zijn van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen, alsmede zij, die lid gijn van een transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis en het be- ,wijs van geoefendheid als zoodanig be zitten. Duur van den werkelijlcen dienst. De duur van de eerste oefening be draagt: voor de ziekenverplegers 12 maanden; voor de ziekendragers 5% maand; worden zij tot onderofficier op geleid, dan 9 maanden. 1 De ziekenverplegers zijn vrij van her halingsoefeningen; volgens een bij de Tweede Kamer aanhangig wetsontwerp zullen zij niet meer geheel vrij zijn van herhalingsoefeningen, maar dan wordt tevens de duur van de eerMe oefening verkort. Middelburg, 3 Augustus 1925. De Burgemeester van Middelburg J. ONDERDIJK, Wnd. MARKTBERICHTEN Vlissingen, 3 Augs. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed Yellow Transparant 51 ctZomcraagt 30, Roode Bessen 39-—49, Witte Bessen 44—50, Kruisbessen 11—27, Frambozen 65—66, Madaleine 35—49, Oomskinde ren 46—64, Blauwe Pruimen 130, Spuit jes 48—49. Aardappelen 5—6, Poters 3, Zomerlouwtje 48, Hondsmuil 29, Roo de Suikerij 24, Witte Suikerij 19—20, St. Jan 14—16, Postelein 5.5—8 5, Sui- kerboonen 8—10 Princessen 18—27, Wa genaars 610, Snijboonen 13—32, To maten 26—31, Doppers 5—14, alles per K.G. Kipeieren 63. Eendeieren 63, per 10 stuks; Roode Kool 10—14. Bloemkool 4—23, Komkommers 2—8, Meloenen 51 84, alles per stuk; Selderie 4.5—8.5, Uien 7—9, 1'een 7 5—8, Kroten 4—8, Rapen 5—6, Gladiool 7—11, alles per bos; Andijvie 39124, Postelein 4—37, Pieterselie 1119, Zuriug 1—8, Sla 79— 115, alles per mand; Augurken 30—41, per 100 stuks. Goes, 4 Augs. Eiereu f7, boter f 2.50. Aanvoer V. P. Z. 14 000 stuks, f 7.30 per 100 stuks. Rotterdam, 4 Augs. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange- 'oerd: 227 paarden. 50 veulens, 937 magere runderen. 592 vette runderen, 497 vette- en graskalveren, 324 nuch tere kalveren. 250 schapen en lammeren, 35 varkeus, 210 biggen, 8 bokken of gei ten. Prijzen voor vette koeien: le kw. 1.15 1.22%, 2e kw. 1.10—I, 3e kw. 0.90— 0.80; ossen, le kw. 1.15—U.20, 2e kw. 1.50—0.95, 3e kw. 0 85—0 75; stieren: lè kw. 1—1.05, 2e kw'. 0 90—0.80, 3e kw 0 700.60; kalveren: le kw. 3.751.95, 2e kw. 1.55—1.25, 3e kw. 1.10—0.90. Prijzen voor: melkkoeien: 195390, kalfkoeien; 200100, stieren: 175375: pinken: 150165; vaarzen: 150—185, werkpaarden: 100—300, slachtpaarden 90150, hitten: 95175; nuchtere kal veren: 1422. foklcalveren: 1832; big gen- 10—20; overloopers 19—39. Eieren: Rotterdamsche consumptie- veiling. Aangevoerd 120.000 stuks. Prij-i zen voor kipeieren 5.50—8^50, eendeieren 77.25, kalkoeneieren 1012. Rotterdamsche veiling. Aangevoerd .- 108000 stuks. Prijzen voor kipeieren: 6.159.85; eendeieren 7.15"80. 439SW STAATSLOTERIJ. 2de klasse. 1ste lijst. Trekking van Maandag 3 Augustus. Prijzen van; f 2000 16073 f 1500: 2048 f 400: 641 3948 10843 f 100: 1550 7247 8715 15243 15635 PRIJZEN VAN f 30. 1502 1593 4480 16878 16899 1536 4421 12502 16881

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3