„FAVEUR" BEUILSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 1 Augs. (Slotkoers). 6 pet. Nederl. 1923 103%; 6 pet. Ne derl. 1922 105 vijftien zestiende; 5 pet, Nederl. 1918 101%; -H/s pet. Nederl. 1917 9S3/42% pet. Nederl. W. Schuld 02, 3 pet. do. Oblig. 723/s3 pet. do. Certif. 733/8. Cert. Ned. Hand. Mij. l33Va134Vsi 'Aand. Ned. Ind. Handclsb. 140%; Aand. Kol. Bank 175%—175%; Kon. Petrol. Av 38$%—392>/oGecons. Holl. 161— 16S; Cidt.M ij. Vorstenlanden 155—155%;Han- delsv. Amsterdam 4,99%501; Javasche Cultuur 325; Aand. Deli Maatseh. 397 —399; Amslerd. Rubber 240~269%; Ned. Amerik. vaart 70. Ned. Scheebvaarlunie 142%Kon. Holl. Lloyd 6; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 69; Aand. Pak^tvaart 168; Bank-Associatie .41%. Gouda A. 9; Philips 443%'; Jurgeus A. 1198A—123y2.(' Anaconda 87; Steels 118%; Southern Railway 102, Union Pacific 1123/8; Com mon Marine 9 een zestiende; Prefered do. 33; Maxwell Gr. C v A. 6 negen zestiendeMaxwell Land Cert. v. Inc. 17» Prol. 3% pet. Russen: Obi. 1880 3'//Consols -ia/a'ï Hope 3%. Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen: Londen 12.08%; Berlijn 5921; WeeneU 35.10, Parijs 11.80; Brussel 11.39; Dol lar Cable 2,18 dertien zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Augustus. Hoogste barometerstand 761.5 te Janmayeu. Laagste barometerstand 751.8 te Stockholm. ■Verwachting van den avond van 4 tot Meest zwakke Zuid-Westelijke totZ, Oostelijke wind, half- tot zwaarbewolkt, later waarschijnlijk regen, aanvankelijk warmer. Thermomelerstand alhier 's morgens 9 uur 64 gr., 12 uur 68 gr.; 3 uur 69 gr. Woensdag Donderdag Vrijdag 7 Zaterdag 8 Zondag 9 Maandag 10 Dinsdag 11 HOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) 5 Aug. n.w. 2 42 330 4 20 5 09 5.58 6 28 7.18 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Ylis- tingexi.) der karakter te moeten verdiepen. Want alles van mevrouw Poldi Sorel, hetzij de gevallen vrouw, heizij de onschul dige Mariclje, hetzij de leutige schoenma kersjongen, heizij de kwabbelige buur vrouw, of de doove oude baker, het was alles volmaakl-raak getypeerd. Een waar overzicht van een veelzijdig tooneel kun nen spelen. Ook Louis de Vriendt: zijn Jacques Pell, de naclitkellner v/as 'n schoelje, de oude Nico Lambert een kostelijk oud mannetje, zijn commissa ris van politie vau diepe strengheid en menschel ij kheid. Het was van beiden tel kens een ander. Dit alleen is volkomen een gang naar de Schouwburgtent waard. De opvoering wordt heden herhaald. Morgenavond gaan „De Jantjes 2". Faveur. Schuttershof. Voor een tamelijk goed bezette zaal gaf het Variété Faveur gisteren zijn ope ningsvoorstelling, welke ongetwijfeld de inzet zal zijn van een aantal succesvolle avonden, liet programma is dan ook zeer veelomvattend, rijk en varieerend van inhoud. Na een marsch en potpour ri van Eug. Beeckman, welke Ook het orkest leidde, zagen wij als eerste num mer eenige Russische dansen met mu ziek, welke uitstekend werden uitge voerd. De heer Wladislaw is niet alleen een voortreffelijk musicus, doch beoefent met zijn instrument bijna de acrobatiek. Daarna bewonderden wij de vaardig heid, maar vooral het gemak, waarmee de drie Nelsons hun gymnastische toeren ten uitvoer brachten. Na elk nummer keken de lieeren naar de toeschouwers alsof ze wilden zeggen: „Wat kijken jullie toch, we doen hier toch niets bijzon ders?" Les Niotna's „Op de boerderij" is een oer-komische scène, waarvan wij niets zullen verklappen. Lou Bandy blijft toch steeds de ziel van den avond. Hij gaf een heel reper toire ten beste (dezelfde liedjes, welke hij voor de gramophoon zingt) en slaagde er zelfs in, de toeschouwers te bewegen het refrein mee fe zingen. Wat natuurlijk de juiste slemming gaf. Een van de grootste succesnummers was de elecfrische revue „La Bérat". Een prachtnummer, met een uitstekende belichting; het metamorphoseerde heef het tooneel tot een exotische kleuren- droora. Van de dansfantasiën waren eenige uitstekend, doch de dans „Spaansche be delaar" kon ons niet bekoren. Te veel dilettantisme en met te veel aplomb uit gevoerd. Matsui-Yedo, de Japansche Equilibris ten gaf eenige sensationeele toeren te zien. Een weinig angst werd verwekt toen de handige acrobaat kalmpjes over een 'dwars door de zaal, van het plafond naar het tooneel gespannen touw ging wande len. 'Een schlager was het nummer van mr, Robbins de Canadeesche fietsen temmer en zijn gezelschap. Eén lachsucces. De bijzonderheden vertellen we echter niet. We kunnen niet anders zeggen, dan dat het programma nog mooier en volledi ger is dan dal van verleden jaar. Kosten noch moeite zijn gespaard om een schit terend geheel te krijgen. Twee schijnwer pers zorgden voor een goede belichting. De begeleiding van het orkest was keu rig. Ook de décors waren voortreffelijk'. We kunnen niet anders dan het gezel schap Faveur van harte gelukwenschen met zoo'n programma, en het lijdt geen twijfel dat de volgende avonden voor een (Uitverkochte zaal worden gespeeld!. Woensdagmiddag te twee uur zal een kindervoorstelling worden gegeven. NAGEKOMEN BERICHTEN. HET N. O. G. -De 79ste algemeene vergadering van het Ned, Onderwijzers Genootschap wordt heden en morgen le Assen gehouden. De vergadering is lieden geopend met een rede van den voorzitter van het hoofd bestuur, den heer H. J. Bon. BEKNELD GERAAKT. Per ambulauceboot van den genees kundigen dienst is naar het Binnengast huis te Amsterdam vervoerd ecu man, die bij liet lossen van het hout uit een schip in de Oude Houthaven, vol gens verklaring van getuigen door eigen onvoorzichtigheid met zijn linkerbeen was bekneld geraakt tusschen ondordeelen van een hijschinrichting waardoor dat been ter hoogte der lies werd afge- knéld. Bij aankomst in het gasthuis bleek het slachtoffer reeds overleden te zijn. BERICHTEN UIT DE 2de OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. HAVENSTAKING TE ROTTERDAM. Hedenmorgen is bij de havenreserve een staking uitgebroken. De vorige week was een kwestie ontstaan tusschen een groep arbeiders en de directie van Vel- tenaar's transportbedrijf. I)e havenarbei ders meenden dat zij recht hadden op uit betaling van twee taken, terwijl de werk gevers slechts één taak wilden betalen, alsmede den tijd dien zij langer hadden gewerkt. Enkele dier groepen, arbeiders namen genoegen met hef voorstel van de werkgevers, doch de anderen bleven uitbetaling van twee taken eischen. Als straf werd Zaterdag van de laatsten hun boekje voor een week ingehouden. Daar mede konden de overige arbeiders, inge schreven bij de H A. R., zich niet ver eenigen, en weigerden hedenochtend het werk. Alleen aan het aanneemkantoor Maas haven zijn ruim 1000 arbeiders bij het conflict betrokken, aan het aanneemkan toor Jobsweg (rechter Maasoever) had het aannemen van ochtend geregeld plaats, doch om 11 uur besloot een aantal havenreservisten van dit kantoor zich bij de staking aan te sluiten. Deze staking gaat geheel buiten de organisatie om BINNENHAVEN TE SCHEVENINGEN.I Naar wij vernemen is het graven en maken van de tweede binnenhaven te Scheveningen opgedragen aan de Aanne mers Mij v.h. Hillen en Roosen, en Beton bouw Trio te Amsterdam, voor de som van f 915 OOO. Deze maatschappij was niet de laagste Inschrjjfster. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. Augs. 5 't Zand, Huis, BJaupot ten £ate. 5 Veere, Inboedel, Rosier en Vervaal. 12 Nieuwland, Paarden en Blaupot Landb.inspan, ten Cate. 18 Vlissingen, Fabrieksgebouwen, Paap. 19 Kleversk., Inspan, Blaupot ten Gate. 20 Middelburg, huizen Struve. 21 Brugdamme, Weiland, Struve September Souburg, Inspan Ittmann. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 4 Augs. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren Londen 12.08% r 12.09). Berlijn 0.5,921 (0.5925). Parijs 11.80 (11.7,9) Brussel 11.31) (11.45*/ Zwitserland 48.33 (48.37%) Weeuen 0.003510 (0.003510,. Kopenhagen 56.50 (56.15). Oslo 45 60 (45.25). Stockholm 66,90 (66.95) New-York 2.48% (2.49). BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 4 Aug( 3 uur. De beurs- tendenz was heden weinig geprononceerd en de handel was van beperkte afmetin-1 gen. Rubbers niet veel veranderd, doch eer der iets zwakker, in zooverre de koer sen onder beurstijd de neiging tot terug- loopen aan den dag legden Tabakken vast gfestemd, speciaal voor Sumatrasoorteu. Aand. O. Kust opnieuw gevraagd, en kwamen opnieuw op een verhoogd koers- peil De hoogste prijzen van den dag bleven echter niet gehandhaafd. Ned. Induslriepapieren gewone aand. Jurgens uil de markt genomen en avan ceerden deze mitsdien wederom enkele procenten. Petroleumwaarden Koninklijken eer der iets lager. Ge consolideerden daarentegen werden boven de vorige stopprijzen ingezet, maar vielen Vervolgens iets terug Suikerwaarden iets lager. De Suikerprijzen zijn dan ook nog steeds van dien aard /lat zij een rijzing der betrokken aaudeelen niet bepaald in de hand werken. Scheepvaartmarkt was stil, doch prijs houdend. Yankee slechts geringe belangstelling. Prol. 33/4 pet. MAZELENEPIDEMIE. BERLIJN, 4 Aug. V. D. Onder 1500 kinderen, die le samen gebracht zijn te Schneidemuchl in het concentratiekamp voor de Duitschers die uit Polen verban nen zijn, is een mazelenepidemie uitge broken. In de laatste 24 uur zijn 20 nieuwe gevallen geconstateerd. De toe standen in het kamp zijn zeer slecht. Slechts twee zusters staan ter beschik king van de zieke kinderen die langen tijd in contact blijven met de gezonde kin deren uit het kamp VLIEGONGELUK. LONDEN, 4 Aug. V. D. Een vliegtuig, op weg van Lvmpne, waarin zich de be roemde vIiegenier,.Cobham en eenige an dere passagiers bevonden, is bij Has- tinghe neergestort.De machine sloeg over den kop. De piloot en de passagiers ble ven ongedeerd. HET CONFLICT IN DE MIJNINDUSTRIE HALIFAX, 4 Aug. V. D. De mijnwer- kersbesturen advisceren den leden het bemiddelingsvoorstel van den premier te aanvaarden. DE STRIJD IN MAROKKO. PARIJS, 4 Aug. T.D. Kapitein Jaille, een van de „luchthelden" in den grooten oor log, is in Marokko gesneuveld. Voor de eerste maal zijn de tanks aan het Ma- roklcaansche front verschenen. Zij werden gebruikt om dé Riffs te verdrijven uit het gebied van Wizzan, waar Krim een aanval scheen voor le bereiden pp den Franschen linkervleugel. De tanks ver oorzaakten een paniek onder de Riffs, die in wanorde vluchtten. DE DOODSTRAF TEGEN COMMUNISTISCHE SAMENZWEERDERS PARIJS, 4 Aug. V. D. De Matin" ver neemt dat de krijgsraad te Sofia tegen 10 communistische samenzweerders de doodstraf heeft uitgesproken. BOYCOT DER AMERIKAANSGHE VLOOT WELLINGTON, 4 Aug. V. D. De so cialisten en arbeidersafgevaardigden heb ben besloten de Amerikaansche vloot, die hier op bezoek zal komen, te boycotten. MUITERIJ. NEW-YORK, 4 Aug. V. I). Muiterij brak uit ^ian boord van het Spaansche schip „Antonio", dat zich bevond ter hoogte van de pier in lager New-York. 150 Cu- baansche vrijwilligers die zich bij het •reemdelingenlegioen hadden aangeslo ten, om "te strijden tegen de Riffs in Marokko, deden een aanval op de offi cieren. 6 muiters ontsnapten, doch 5, die over Doord sprongen, werden ge arresteerd. LAATSTE BERICHTEN. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). Bij de trekking van heden vielen de prijzen op de navolgende nummers; f 5000 9295 f 1000: 9535 20780 f 400 12398 20035 200: 4455 15727 100948 6508 2544 10961 14313 15415 20900 TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Wioensdag, 12 Augustus v. m. 11 uur gebouw Prov. Bestuur te M'burg: 't uit baggeren van een geul in 't Veergat in de nabijheid der bui tenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere, enz. Zie Staatscrt. 13 Juli '25. Woensdag 12 Augs. v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg 't maken en leveren ijzeren taats- kuip, droogzetten, onderzoeken, taatsen enz. kanaal Walcheren te Veere en Vlissingen. Zie Staats Crt. 15 Juli HERIJK IN f925. Door Ged. Staten is bepaald, dat de herijk der maten en gewichten in 1925 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren: Te Groede 1 en 2 September. Te Nieuwvliet 3 September. Te Cadzand 4 September. Te Zuidzande 5 September. Te Oostburg 7 September namiddag en 8 en 9 September. Te Aardenburg: voor Aardenburg 10 September v.m., 11 September en 12 September v.m. voor Eede 10 September namiddag. St. Kruis 10 September n.m. Het prachtprogramma van in het SCHUTTERSHOF is een triomf. Laat uw kinderen genieten van de gezellige KINDERVOORSTELLING Woensdag te 2 uur. SPECIAAL PROGRAMMA. Verminderde entreeprijzen. (log. Mod.) BEVOLKING. In de tweede helft van de maand Juli zijn in de gemeente GOES. I ngeko men: J. P. Post-Recter, zonder beroep, van Rhenen, Wilhelminastr. 25 L. Duvekot tuindervan den Haag, Opril Westwal 3. H. hammers, Schildersknecht, van 's- Heer Arendskerke, Oostwal 75. H. Kou- wenberg, boerenknecht, van Muiden, Bocht van Guinea 7. A- L. van den Herik, winkelbediende, van Slïedrecht. Lange Kerkstraat 6. G. van Es, fotograaf, van Rijswijk, "Wilhelminastraat 40; Th. M. van Hoorn, boerenknecht, yan Wieesp, Bocht van Guinea 7. B, Spaapen-Sie- brands, zonder beroep van den Haag, Emmastraat 10. C. W. Dogge, hoofd R. K. school, van Wageningen, Westsingel 81a. P. A. Hootsmans, schildersknecht, van Middelburg, Rommerwalestr. 3. P. Zandee, Reiziger, van Amsterdam, Westerstraat 42. H. G. Roos, notaris klerk, van Hulst, 's-Heer H. kinderenstr. 63. Vertrokken: F. K. Westerling, leeraar naar Hooge- zand, Noorderstr. B 57. D. Allaart-van Maldegem, zonder beroep, naar Koude- kerke, Biggekerksche straatweg B 11. B. Kalsbeek, leerares, naar Schiedam. K. Helder .reiziger, naar Kloetinge, Willem Zelleweg. J. Poortvliet, veldarbeider, naar Arnemuiden, Koestraat. I. Jansen, brievenbesteller, naar Nisse. Te 's Gravenhage slaagde voor het notarieel examen le gedeelte de héér H. Willemsen alhier. - Te Utrecht slaagden voor het exa men'Fransch L. O. de lieeren T. Bakker le V1 i s s i n g e n en J. Bol te I e r s e k e. - Tot hoofd aan de R. K. Jongens school te Goies is met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer 0. W<. Dogge, thans te Wageningen. Voor het examen Engelsch L. O. slaagde te Utrecht mej. A. 0. M. Bus- scher te Aardenburg. LEGER EN VLOOT. De loling voor den dienstplicht zal in W. Z. Vlaanderen gehouden worden als volgt .- To Oost burg op 20 Augustus in de Beurs voor de gemeenten Oostburg, Zuid zande, Cadzand, Sluis, Aardenburg, Re- tranchement, Eede, Sint Kruis; en op 21 Augustus eveneens (e Oost burg voor de gemeenten Groede, Nieuw vliet en Breskens,- daarna op denzelfden dag te IJ z e nd ij ke in het gemeentehuis voor de gemeenten IJzendijke, Hoofd plaat en Biervliet en op 22 Augustus eveneens te IJzen dijke voor de gemeenten Sclvoondijke en Waterlandkerkje. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overlr. Motor en Rijwiehvet of Reglement- A. L., Mid delburg, tot T7 b. s. 7 d. b.; H. S., P, B,. J. F. B. M., W. A. B., allen Mid delburg, A. B., Grijpskerke, allen tot f 3 b. s. 3 d. li.; P. B., Koudekcrke, tot f5 b. s. 5 d. h.; overlr. Alg. Reglement van politie voor Rivieren en Rijkskana len: J. H. C. van G., Th. H. H. de M.,, beiden Middelburg, ieder tot f 3 b. s, 3 d. h.; met eenig voorwerp op straat zonder vergunning een vaste standplaats innemen A. van der W., Rotterdam, tot f 3 b. s. 3 d. h.met een rijwiel rijden over afgesloten wegen: G. L., Vlissin gen, tot f2 b. s. 2 d. h.; C. R., R, P., beiden Vlissingen, ieder tot f 3 b. s. 3 d. li.; wateren buiten de bakken; J. F. A., Vlissingen, tot f 2 b. s. 2 d. h.j dron kenschap: F. W. II., Enschedé, II. van S., .Vlissingen, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h.; G. de M.. Vlissingen, tot 3 d. h. Vrijgesproken is: P. A. B., Middelburg, aangeklaagd wegens overlr, der Arbeids wet. LANDBOUW. Zaterdag hield d,e afdeeling „A x e 1" van de Zeeuwsche Landbouwmaatschap- pij vergadering bij de wed Gilijamse, wel ke vergadering hoofdzakelijk belegd was teneinde le bespreken of deze afdeeling, die in 1926 aan de beurt komt voor de te houden jaarlijksche kringten loon stellin gen. deze tentoonstelling zal houden en zoo ja, of zij deze at of niet in samen werking zal houden met den Katholie ken Boerenbond eu den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Door de meerderheid, van het afdee- liogsbesluur werd voorgesteld die sa menwerking te vragen. In de vergadering was men het er echter niet over eens. Wel was de meerderheid, ervoor te vin den om medewerking te vragen in djen zin, dat de tentoonstelling uitsluitend,uit ging en werd georganiseerd door de afd. der Z. L. M.. floch leden van den Gliri. Boeren- en Tuindersbond, dje tevens lid zijn van (t'e Z. L. M. zagen liever, dat de tentoonstelling gehouden werd, zooda nig, dat zij uitging van de drie genoemde lichamen ,of althans de confessioneele bonden en in zonderheid de Chr. Bi.' en T.-bond ,die hier momenteel meer in vloed heeft dan de Z. L. M., ongeveer gelijke rechten zou kunnen doen gel den. Sommigen achtten het niet mogelijk, dat de afd. der Z. L. M. op zichzelf een tentoonstelling zou houden, indien n.1. de leden van den Chr. B. en T. Bond zich onthielden van inzending of mede werking, wat te verwachten was, indien deze organisatie niet gevraagd werd. om samenwerking, De voorz. wees op het succes der vo rige tentoonstelling, die eveneens zonder hulp vau andere vereenigingen is gehou den en meende, dat dit nog kan. Hij voor ziet in hel zelfstandig houden der ten toonstelling een groote toename van le den, waartegen anderen opwerpen, dat juist het tegendeel zou gebeuren en b.v. de leden ,die nu tevens in de confes- sioneele vereenigingen zitten, zouden uit treden, omdat die vereenigingen gepas seerd zouden worden. De heer D. Dees zou het jammer vin den, dat om dit geschil de tentoonstelling fiasco moest lijden; we worden, zei hij, in Zeeuwsch Vlaanderen al genoeg ge dupeerd. Na eenige discussie werd besloten: le om de tentoonstelling te houden, uit gaande van de Z.L.M. en 2e om samen- verking te vragen onder nader te stellen voorwaarden. Nog werd de waag ter overweging gesteld om te trachten de tentoonstelling twee dagen te doen duren ,omdat zooveel kosten en moeite worden gedaan voor' een zoo korten tijd. Ten opzichte van het vee kon dan bepaald worden, dat al leen de bekroonde dieren gehouden wa ren om een dag over le blijven. Besloten werd om als afdeeling tien gulden hij te dragen in het fonds voor een "huldeblijk aan den gewezen direc teur-Generaal van den landbouw den heer Van den Iloek. Kunstmatige - droging van granen. De directeur van het Rijksproefstation voor Zaadcontröle, Dr. W. J. Franck, wijst in ,De Veldpost" op liet groote be lang van een kunstmatige droging van zaden en wel naar aanleiding van een artikel over ,,De mcesl wensohe.ijke oogsttijd der granen" in genoemd blad van de hand van den heer* De Gzer. Deze is van meening, dat de beschadi ging der kicmkracht voorat wordt ver oorzaakt door te nat inhalen vain den oogst en den daardoor mogelijke» broei, welke de kiemkracht schaadt door tem- peratuursverhooging. Het is meer dan lijd, dat de provin ciale keuringsdiensten van zaaizaden ënz., centrale drooginrichtingen openen om de koopers van goedgekeurde zaden volledigen waarborg te kunnen geven, zaaizaad le ontvangen van prima kiem kracht. Een moderne reinigingsinstallatie dient daaraan verbonden te zijn. Door hel opeisclien van het alleen recht, om zaaizaad goed te keuren, heb ben de keuringsdiensten oolc de ver plichting op zich genomen, de zaden in Tmberispelijken toestand aan de kóopers af te leveren. Met deze zienswijze is Dr. F. het ge heeleens. De practijk van. het onderzoek van tall ooze graanmonsters leert, dat als regel de kiemkracht van een zaad goed is ,als het zaad gezond eu droog is. Dro ging van hel zaad vporkomt in sterke mate uitbreiaing van eventueel aanwe- y zige schimmelinfeclies. De inrichting vau drooginstallaties als

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2