•de aankomende en zat den heer Stokx vlak op de hielen. Bij de 50 M. vrije slag voor de ad- spiranten waren prijswinners A. van Hoogland in 1 m. 1 sec.<; tweede C. Kru- xe in lm. 6 sec..; derde .C. Minder- houd in 1 m. 10 sec. en J. v. d. Wart in 1 m. IO2/5 secji. Voor de 100 M. vrije slag voor liee- ren was eerste prijs ©en gouden wis- sehnedailfe beschikbaar, geschonken door (den hoofdleider van den wedstrijd, ■den heer J. J. Huijsman. Deze wissel- prijs werd gewonnen door den heer J. Stokx in 1 m. 46 sec.; tweede was C. Da- nielse in 1 m. 57 sec.< derde P. van Orerbceke ia 1 m. 59% sec en vierde L. van Overbeeke in 2 111. 10 sec. Voor het behendigheids-zwemmen wa ren prijswinners eerst J. v. d. Wart, klio de 50 M. zwom in lml> j)%' sec., tweede J. Minderhoud in lm. 11 sec. en derde A <*van Hoogland in 1 m.11% sec. Voor eersten prijs voor behendigheids- zwemmen was weer een medaille be schikbaar gesteld en wel een zilveren door den heer .T. Wülemse. ook djeze me daille behaalde de heer Stokx en wel in 2 m. 390/ss ec., de tweede prijs kwam toe aan den heer Daniels© met 2 m. 561/5 sec. en de derde aan den heer Pt van Overbeeke in 2 m. 58% sec. Bij het tobbetje varen waren er maar twee der jongens, die aan het vlol terug keerden zonder uit hunne tobbe te zijn gevallen, daarvan behaalde C. Kruze in 2 m. 27 4/5 sec. den eersten prijs én 0. Sandcrse in 4 m. 7 sec. den tweeden. H. Joziasse, die wel uit zijn tobbe viel maar toch volhield en' 3 lm 3 sec. maak te, werd de derde prijs toegekend. Voor de estafette, driemaal 50 M. was slechts een eerste prijs beschikbaar, of beter gezegd drie eerste prijzen. Zij wer den in 2 m. 44 1/5 sec. behaald door de ploeg J. van Eenenaam-Wt Daniêlse-J. Stokx. De drie prijzen voor het schoonsprin- gen werden behaald door den heer E van den Broecke met 19, W. Daniëlse met 17 en T. Zijlstra met' 15 punten. Jen slotte werd nog een tulband, aangeboden dooreen der bakkers, uitgereikt aan den jongpten deelnemer, den 12 jarigen J. Joziasse. Behalve de beide genoemde medailles, bestonden de prijzen uit lamst voorwer pen, waarbij vooral gedacht was aan ar tikelen voor rookers. Ten slotte dankte de voorzitter, be stuursleden en leden der feestcommissie voor hun werk in liet belang van liet welslagen van den wedstrijd, maar voor al brengt spr. ook dank aan. den kranigen hoofdleider, den heer Huijsman, terwijl spr. ook niet vergat den heer van dei- Staal uit Middelburg, die oolc hier als starter goede diensten bewees. Spr. wees ook op het goede weer dat aan hel wel slagen zulkeen groot aandeel had, op de belangstelling van de zijde van het pu bliek en op de grootc propaganda die daardoor van den wedstrijd uitging. Ook bracht spr. dank aan allen, die prijzen beschikbaar stelden of geldelijken sleun -verleenden. De heer H u ij s m a n bracht dank voor de tot hem gerichte woorden en aan bestuurs- en commissieleden en zwem mers voor him medewerking, maar niet minder aan de marineautoriteiten en den zwemmeester der marine te Vlissingen voor den welwillenden steun aan hem bij het organiseeren van den wedstrijd verleend. De heer Zij ls tra sprak namens de deelnemers nog enkele woorden, waarna ook dit deel van het zwemfeest geindigd was. Moge een volgende maal ook de Sou- .burgsche dames deelnemen aan den wed- strijd, zij kunnen in deze van haar secte genooten te Vlissingen en te Middelburg veel leeren. Rilland; 3e pr. C. van Gorsel, Rilland; 4e 'pr. Vlemmings, Geldrop; 5e pr. C. v. d. Strien, Jacobapolder. Motordienst. Ie pr. Koster, Zierikzee; 2e pr. J. Langwerderrs, Vlissingen; j/e pr. C. v. Wiele, Rilland; 4e pr. .Wi. van Nieuwenliuizgn, Rilland; 5e pr. L. Leen- üerse, Hansweerl; 6e pr. M. van Gor sel, Rilland; 7e pr. P. Kloosterön. De Sterritte Brergen op Zoom. Ter gelegenheid van de R.I.O.-tentoon- -stclling zijn Zaterdag te Bergen op Zoom groote b e h e nd igheias wed s t r ij den gehou den, waaraan verbonden was een sterrit De deelnemers moesten in de morgen uren een minimum afstand afleggen van 144 K.M. De verstlcomende was de heer v. d.^ Heijden van Louvier bij Rouaan, uit Noord Frankrijk, "afstand 420 K.M. Te een uur werd gestart voor liet niet vooraf bekendgemaakte traject, dat af gelegd moest worden met een snelheid van 35 K.M. per uur. De uitslag is als volgt: 1 Afdeeling I A motoren juniores: eerste prijs C. Steendijk, Stavenisse met 9 straf- punten, 2e prijs Van C. Randwijck uit Rossum met 10 strafpunten, 3e pr. mr. Mulock Houwer uit Dordrecht 'met 12 strafp., de pr. Fokkema, uit Breda, 14 strafpunten, 5e pr. J. Coppens, uit Lies hout, 1(5 strafpunten. Afd. I B., motoren seniores: le pr. C. Leeuw, uit Kruisingen, 9 strafpunten: 2e pr. König, uit Huizen, 12 strafpunten: 3© pr. P. Schelling uit Geldrop, 12 straf punten. «ifd. ÏJ A.; auto juniores: le pr. Jl Rademaker uit 's-Hertogenbosch, 5 straf punten. Afd. IJl A: Auto's seniores: le pr. A' de Vries, Bergen op Zoom, 5 strafpun ten; 2e pr. me}. II. Bijeken's-Hertogen bosch, 10 strafpunten. De uitslagen van de behendigheidswed- stnjden zijn: automobielen: nr. G. Koster, Zierikzee, 2e pr. C„ v Wiele" Rilland-Bath; 3e pr. H. van de Waar de, Breda; le pr. L'. Léend,ér.w, Hans- weert; 5e prijs P. Kloosterman, Nisse. Motoren: le pr. ,T, Langwerders Vlis singen; 2e pr. G, van Nieuwenhuizen, Vepbpande Huid door de Zon, Smetten en Stukloopen van de Huid. Gebruikt Purol. Doos 30 cents. (Ingez. MedJ BUITENLAND. IIET CONFLICT IN' ENGELAND. De mijnwerkers zijn klaar om le sta ken. Aldus moeten de woorden van hun secretaris Cook worden opgevat, toenhij zeide dat er geen wijziging was inge treden in den toestand. Wij treffen, zoo zeide hij, alle voorbereidende maatre gelen voor de staking, en ook voor de steunverleening der mijnwerkers en hun gezinnen. Op het oogenblik geloof ik niet, dat er vooruitzicht bestaat op het afwen den van den strijd, tenzij de regeering al haar moed verzamelt en de eigenaars er toe brengt hun opzegging en hun voorstellen in te trekken. Ik hoop op bevredigende gang van zaken in de ko mende week, maar we moeien rustig af wachten. Het is dus nog niet zoo ver, maar de arbeiders voelen zich sterk. Vertegenwoordigd waren de National Union of Railwavmen, waarvan Thomas en Cramp secretarissen zijn, de Asso ciated Society of Looomilive Engineers and Firemen, welker secretaris Bromlev is, n verder de Railway Clerks Asso ciation. 'De Sailors and Firemens Union had geen afgevaardigde gezonden, om dat naar hun meening do aangelegenheid hun niet aanging, terwijl de Transport Workers Union, die nog Vergadert te WScarbarough, een telegram zond, waar in volledige instemming te kennen wordt gegeven met eiken maatregel welke door den Algemeenen Raad van het Trades Union Congress zou worden aanbevolen. ^Een resolutie werd aangenomen, waar in verklaard wordt, dat de mijnwerkers volkomen gerechtvaardigd zijn, de voor stellen der eigenaars niet le aanvaarden en toegezegd werd, dat in geval van slop zetting der mijnen stappen zouden wor den gedaan om het vervoer van steen kool te beletten. Donderdagavond, den laatsten dag van den fatalen termijn, zal nog een verga dering van de verschillende vakvereeni- gingsbesturen worden gehouden, ten ein de zoo noodig de te nemen maatregelen vast te stellen. In vakvereenigingskringen schijnt de meening post te vatten, dat de regeering bereid zou zijn ,in een of anderen vorni een tijdelijke subsidie te verstreldcen. De meening, dat de regeering tot deze poli tiek zou overgaan, is niet alleen toe te schrijven aan het feit, dat men niet in staal is een anderen uitweg uit het vrij wel vastgeloopen conflict te vinden, doch vindt tevens voedsel in de uitlating van den premier Baldwin over het verleencn van steun aan de in benarde positie ver- keerencte industrieën, waarover hij in zijn Lagerhuisrede oyer de werkloos heid gesproken heeft. De mijnwerkers hebben zich kunnen verzekeren van den steun der transport arbeiders in geval van stopzetting dei- mijnen. De speciale commissie, benoemd door den Algemeenen Raad van het Tra des Union Congress voor de behan deling der crisis in het mijnbedrijf, heeft vergaderd met 3e uitvoerende comités der transportarbeidersbonden, ter be spreking van de wijze, waarop steun zal wox-den verleend aan de mijnwerkers, wanneer op 31 Juli de staking uitbreekt. DE BRITSCHE NATIONALITEIT VOOR VREEMDELINGEN. Het departement van binnenlandschei zaken deelt mede, dat de minister van verschillende vereenigingen heeft ontvan- binnenlandsclie zaken, een deputatie van gen, die bij hem heeft aangedrongen op wijziging van de wet nopens het verkrij gen van de bepalingen van 1914 aangaan de het verblijf van vreemdelingen in En geland. De deputatie wcnschte verscher ping van de bepalingen voor het verkrij gen der Britsche nationaliteit en drong er op aan, dat dez.e alleen zou worden verleend aan vreemdelingen, die gieduren de langen tijd in Engeland hebben ge woond en die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het land er eerst na een streng onderzoek naar hun moreelen en financieelen toestand. De minister antwoordde, dat de Brit sche nationaliteit e©n geschenk was, dat niet lichtvaardig mag worden verleend. Hij meende echter dat de deputatie niet goed op de hoogte was van de geldende bepalingen en herinnerde er aan, dat iemand minstens vijf jaar in het rijk moet wonen voor hij dc Britsche nationaliteit kon krijgen. Onderscheid tusschen Enge land en de overige deelen van het Brit sche rijk kon echter niet worden gemaakt Verder verklaarde de minister, dat hij ieder gevat afzonderlijk onderzoekt om na ie gaan of liet verleencn dor Britsche nationaliteit beschouwd kan worden als te zijn in het belang van Engeland. De minister gaf te kennen dat vreem delingen, dies edert vele jaren in Enge-j tocn men hem g^g verhuizen land >vonen, niet uit het land kunnen ?jjn tijdelijk verblijf in de Embanlc- worden gezet. De vreemdelingen, die| m(?nl Gardens, nu een paar maanden tbans nog naar Engeland komen, zijn I geleden, heeft liij een nieuwen pijl ge- veelal toeristen uit Amerika of elders,!'on ]ieeft men meteen de gele wier toelating in het belang van het land;genheid aangegrepen hem een te lang moet worden geacht. De statistiek heeft uitgemaakt, dat deze buitenlanders slechts korten tijd in Engeland blijven. De mi nister gaf echter toe, dat het niet ge-' wenscht is dal hel aantal vreemde,ingen, dat permanent in Engeland verblijf houdt, toeneemt. LöNDENSCIIF. BRIEVEN. (Van onzen Londcnschen correspondent). De sjnfellieid van Londen; en de uilzondering. Op sommige oogenblikkcn maakt de aanblik van Londen me neerslachtig. Het komt door liet besef dat bel inge vreten vuil. dat alles van de straal en de gebouwen bedekt, nooit zal zijn te verwijderen, dat de rommelige opeen- hooping van huizen van velerlei archi tectuur zal blijven bestaan, generaties Jang, dat de gebroken dingen zeker nog menschenleeflijden lang gebroken zul len blijven. Zulke opmerkingen over „dear old Londen" mag ik niet maken in het gezelschap van I.ondenaars. Voor hen zou het zoo iets als lèse-majcsté zijn. Het zou hun in de ooren klinken als kritiek op het firmament of iets dergelijks. Toch, als de Londenaar op recht wil zijn, zal hij moeten erken nen, dat zijn stad. met al haar onge- rneene aantrekkelijkheden, vuil en slor dig en gebroken is. Er zijn uitzichten doörlcijkjes en architecturale combi naties hier, die in warmte, atmosfeer en vorm hun weerga niet vinden in de wereld. Maar er is altijd iets, dat den indruk bederft. Er is een Engelsche term ,,the finishing touch", zoo expres sief, dat hij ingang heeft gevonden in andere lalen. Het is vreemd, dat de En- gelschen zulk een goede uitdrukking heb ben voor een begrip, dat in Engeland nauwelijks reëel is. Londen heefl geen „finishing louch". De architectonische Theems-oever tusschen de City en de Westminster is een majesteitelijke schep ping. Maar de tegenovergestelde oever is in zijn inodderigheid, zijn grauwheid en vale rommeligheid een schande voor de stad. Die oever ziet er alleen goed wanneer mist hem volledig aan het gezicht onttrek!. Er zijn effecten ran licht en lucht in deze stad, die eenig zijn in de w.ereld. De zon kan magische dingen doen met de zwart-en-wit-effec- ten van den verweerden Portlandsteen, •aarvan de meeste groote gebouwen zijn opgetrokken. En nergens heb ik ooit schoonere zonsondergangen gezien dan boven de huizenzee, die Londen heet. Maar bij alle humane en indruk wekkende pracht, die men in de stad tegen kan komen, kan ook de beste straat geen nauwkeurige waarneming door staan zonder wanklank, wantoon of wan- vorm op 1e leveren. En dat maakt mi serabel. Er zijn aesthetici. die de sjofel heid van Londen willen toeschrijven aan de buitengewone ongelijksoortigheid der architectuur, die een ouden, afbrokke- lenden gevel naast een grootschen, nieu wen plaatst, die een derde-rangs gepleis terd winkelhuis, jaren geleden op een koopje gebouwd, neerzet naast een luxe winkelpaleis van harden, glanzenden na tuursteen in omposante blokken gecon strueerd, die aan honderd meter van een straat hel aspect verleenen van een ideale, moderne handelsmetropool, en aan de volgende honderd meter dat van een achterlijk en geestloos dorp Die critici zien het ideaal van een stadsstraat in strak volgehouden homo geniteit, gelijksoortigheid van architec tuur; zij willen kroonlijsten van een mijl en raam- en vlalcverdeelingen en tooi in de gevels, die zich een mijl ver de heele straat lang herhalen. Ik zal deze opvattingen nimmer lot de mijne kunnen maken. Een straat, die haar ontwikkeling hoe slordig en grillig ze ook mag zijn geweest laat zien in haar huizenrijen, is me veel liever en lijkt me veel mooier en menschelijker dan een straat, die zïchzelve gelijk blijft in uitgedachte gekunsteldheid. Het is het gebrek aan „finishing touch"., dat me op sommige oogenblilcken, flaneerend door de Londensche straten, neerslach tig maakt. Niets is mooi dat niet af is of dat gebroken is; ook de Venus van Milo niet. De Noordelijke oever van de Theems kan niet mooi zijn, wanneer de Zuidelijke er niet mee in overeen stemming is. Twee oevers en een rivier zijn een geheel Laat de rivier vol zon en schittering zijn. Laat de eene oever een moment zijn van architectonische genialiteit. Maar wanneer de andere oever in modder en gore werven wordt verwaarloosd, is de indruk van het ge heel' goor en verwaarloosd Dit voor beeld is typisch voor de rest van de stad en eerlijk gezegd voor de geheele Engelsche opvatting. Eenigentijd geleden hebben de couranten vol gestaan over het beeldje van Eros, dat tientallen jaren lang het Piccadilly Circus heeft getooid en. dat tijdelijk weg moest omdat er een nieuw ondergrondsch station wordt gebouwd. Het werd treurig ge vonden, dat het Circus zelfs tijdelijk dit schoone beeld moest missen. En de gelegenheid werd aangegrepen^Awn den lof te zingen van Gilbert, den beeldhou wer, die indertijd het inderdaad fijne en bekoorlijke beeld heeft vervaardigd. Ma'ar ditzelfde beeld heeft een half dozijn ja ren lang in het midden van dat Circus gestaan, wachtend op noodzakelijke lier- uitgesteld bad le geven. De stad heeft uiteraard talrijke schoone, monumentale poorten en hekken, monumenten en standbeelden. Maar ze zijn bijna zonder uitzondering geschonden. In de City, haast de Royal Exchange, naast de Bank of England burchten van het kapitaal is ©en groot standbeeld van den beroemden Anglo-Amerikaan schen han delsman en Philantroop Peabody. dat dringend herstelling behoeft In het mooiste gedeelte van Piccadilly, tegen over het Green Park. voor het grootste deel 'bestaande uit imposante clubgebou wen. is al sinds jaar en dag een afschu welijk hiaat, gevormd door een hotel in aanbouw, dat nimmer afgemaakt is en waarvan de stalen balken jammerlijk verroest zijn. Bij deze voorbeelden wa ren nog duizend andere, grool en klein, le voegen, alle getuigend van het gebrek aan af-heid in veel, dat men hier on derneemt en hezit en van het gebrek aan zin om 'de dingen (e onderhouden Daar om krijgt men hier zoo vaak den indruk, dat men zich temidden van vervallen grootheid bevindt, een indruk, die in het algemeen verkeerd is. maar die toch niet nalaat op het gemoed te werken. Maar er is één glorieuze uitzondering, Chelsea, En wanneer de naargeesligheid van London's gebrokenheid en sjofel heid mij le machtig wordt, maak ik al tijd een pelgrimstocht naar dit bevoor rechte district 0111 vertrouwen in het Londensche leven te herwinnen. Chel sea ligt len Westen van Westminster, ten Noorden van de rivier, op wandelaf- sland van de drukke centra van de stad Het district is vooral bekend als woon- toord van kunstenaars. Het heeft in zijn hoofdstraat. King's Roard, eenige éta blissementen, eethuizen en tea shops, die probeeren kenmerken te dragen van wat de Eransclien la vie de Bohème noemen. Er Ioopen menschen rond. die aan hun klecdihg en haardos wilien demonslreeren, dat zij geniaal en artis tiek zijn. De établissementen zijn in kleu rige, harde verven gezet. Aan de wan den hangen teekeningen en stukken in olieverf. Do vrouwen zijn er natuur lijk het huitensporigst. Zij dragen bijna mannenkleeding en zitten 'in ueber- menschliche houdingen, handen onder het hoofd, groote, melancholieke oogen, starend op neuspunten, en cigaretten hengelend tusschen lustelooze lippen, aan de eettafels. Maar het Chelsea van King's Road, het artistieke Chelsea, is nim mer het doel van mijn pelgrimstocht Ik ga naar den rivieroever, die er veel 1 mooier is dan tusschen Westminster en de 'City. Er is geen modderigheid en geen vaalheid van slecht onderhouden Werven en fabrieksterreinen aan den overkant; want daar strekt zich het parlc van Battersca uit, waarvan de hooge, groene zoom, dicht langs het water, een lust voor de oogen is. De huizen, groot en nobel van aanblik, zijn er goed ge schilderd en voortreffelijk onderhou den. De voortuinen hebben niet wat men hier „crazy paving" noemt, dat is bestrating van gebroken platte stoep- steenen, maar keurige, regelmatige, goed igewasschen wandelpaden van rechthoe kige steenen, die een indruk geven van orde en zorgzaamheid, een indruk, die de zegen is van het geheele woondistrict Er is veel koper aan de voordeuren; en al het Icoper is glanzend en helder ge poetst. I11 de meeste voorsteden van Londen kan men zich te midden van uitgestorven huizen wanen; het is zoo goed als nooit uiterlijk waarneembaar, dal ze bewoond zijn., In Chelsea is dit niet het geval. Do huizen leven. Ze heb ben vaak balcons (ongekende weelde voor Londensche huizen), waar de bewoners op warme avonden samenzitten in pret tig gesprek. Schemerlampen (ongekende dingen in Suburbia) vertellen in zacht liclit van de gezelligheid van binnenka mers, waar de warmte van menschelijk leven heerscht. Alles in dit Chelsea, in stralen als Cheyne Row en Chevne Walk, is ordelijk, schoon, rustig en ge- noegelijk. En als waardevolle bijkom stigheid lean men er typische, goed ar chitectuur bewonderen van eenvoudige, maar voortreffelijke woonhuizen, en er zoo nu en dan de historische ontroering genieten, die een gedenksteen met den naam van een beroemd oud schrijver, als Carlyle e. a., in sommige van die huizen verschaft. In Chelsea kan hij, wiens hart ontbering lijdt in Londen, door de afwezigheid van "al die eigen schappen, als zindelijkheid, regelmaat, eenvoud in schoonheid en schoonheid in eenvoud, volledigheid en frissche kleur, dat hart versterken met een wan deling door Chelsea om en bij de rivier. Daar en daar alleen, kan hij de glorie bewonderen van de „finishing touch". Londen, 20 Juli. binnenland komende aanvallen Naar thans bekend wordt, zal het mcerendeel der nieuwe Engelsche krui sers op particuliere werven gebouwd worden. Uit Frankrijk Een brand heelt hel kasteel van den hertog van Montpellier vernield. Het be vatte onschatbare artistieke en histori sche rijkdommen, met name een aantal kantwerken ter waarde van verscheidene millioenen fres. Dc Fransclie mijnwerkers hebben op heden de algemeene slaking geprocla meerd. Uithet Saargebied- De regeeringscommissie heefl met ingang van 1 Aug. de posl-, postchèque- en telegramtarieven verhoogd. Het port voor een gewonen brief zal 30 centimes bedragen. Uit Joego S1 avi De debatten over de Joego Slavische regeerings verklaring zijn besloten mei 't aannemen van een motie van vertrouwen in de nieuwe coalitieregeering. Uit Polen. De Volkenbondscommissie voor de begrenzing van het Poolsch poslgebied in de haven van Dantzig, heeft Zaterdag haar werkzaamheden beëindigd. Uit Marokko. Een groot offensief is begonnen aan het Marokkaansche front. De eerste be richten luiden zeer gunstig voor de Eran sclien. De lliffijnen zijn tot op 75 K.M. van Fez teruggedrongen Zij vluchtten in de grootste wanorde. Generaal Naulin heeft tol de troepen een dankproclamatie gericht. Uit Australië. Een hevige tornado heeft groote schade aangericht, 25 personen werden gewond. Uit de Ver. Staten. William Bryan, de aanklager in het aap-proces, is plotseling overleden. Bryan was eveneens candidaat voor het presi dentschap. Daar de bemiddelingspogingen ge faald hebben, is het waarschijnlijk dat de Amerikaansche mijnwerkers 1 September a.s. in staking zullen gaan. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 25 Juli Op de veiling werden de volgende prijzen besleed. gelé aardappelen f5.40, witte aardappelen 1'3, blauwe eigenheimers f 8.20, roode bessen f 26.30, augurken le soort f 19.30, 2e f 10.30, 3e f3.90, 4e f3.30, Wagenaarbooneu f5. Rotterdam, 27 Juli. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 373 vette runderen, 271 vette- en graskalveren, S55 schapen en lammeren en 793 varkens. Prijzen voor vette koeien le kw. f 1.15 1.221/ï, 2e kw. 1.10—1.00, 3e kw. 095— 0.80, ossen le kw 115—1.20, 2e kw. 105 •0 95, 3e kw. 0.85—0.75; kalveren le kw. 1.70—1.90, 2e kw 1.50—1.25. 3e kw. 1.10— schapen le kw. 0.95—1,00, 2e kw. 0.85—0.75, 3e kw. 0.65; lammeren: 1.10— 1.20; yarkensle kw. 0.92—0.94, 2e kw. 0.90—0.8S, 3e Kw. 0.84—0 SO Licht soort 0.80—0.75. Vlas. Aangevoerd uitsluitend schoon: van Groningsch 6500 st., prijzen 11.26— 1.50; van Hollandsch geel 10780 st., prij zen 1.80—1.60. Koolzaad f24— 26, karwijzaad 26—26.50, kanariezaad 26— 28, zonnebloempitten 17.50—18.50. Aardappelen' Westlandsche zand- 8— 10, idem klei 6—8. poters 4 - 7, Eigenhei mers 5.00—7.50, Duke of York en Blauw- pillen 6—9, Geldersche Schoolmeester 5.50—6.50. Zeeuwsche en Ovennaasche eieren 6.50 -725, BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Engeland. De „Daily Express meldt, dat het Britsche kabinet belangrijke besluiten ge nomen heeft betreffende de verdediging van Uiez. Het kabinet aanvaardde de con clusie van het rapport der imperiale ver dedigingscommissie betreffende de mili taire politiek van Groot-Brittanniê in Egypte van het handhaven der Britsche troepen aan de oevers van het kanaal. De Britsche strijdkrachten die zich mo menteel in Cairo bevinden, zullen niet verminderd worden, teneinde het kanaal BURGERLIJKE STAND. 76 j„ Middel burg. Van 24—27 Juli Bevallen- M. M. de Ruijter, geb. Dobbelaer, z. Overleden: S. Hollebrands, duwe van P. Smith. Goes. Ondertrouwd P Kakebeelce, 39 j. en S. P. Behage, 26 j Gehuwd I. Melse, 44 j. en J. M. Reijcr- se, 35 j. Bevallen M J van flor Veen, geb. Duvekot, z. C. J. E. van Busschbach, geb. van Doornd. M. Nonnekes, geb. Ticrie. d. (levenloos.) BEKENDMAKINGEN. stellingen; Eros' pijl was gebroken en le beschermen tegen eventueelé uit hét SLUITING GEMEENTE-ARCHIEF. Burgemeester ©n Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dat het gemeente-archief van 31 Juli tot en met 15 Augustus 1925 voor het publiek zal gesloten zijn. Middelburg, den 24 Juli 1.925. Burgemeester en Wethouders voorn. P. DLTMON TAK, Voorzitter. S. A. VAN LEVERINK, lo. Secr. HERHALINGSOEFENINGEN De Burgemeester van Middelburg roept den in het verlofgangersregister de zer gemeente ingeschreven verlofganger, Pieter Jan Griep, lichting 1919. 5e schoolcompagnie Reg. Rust-Artillerie, op voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst vani 5. tot en me| 17 October 1'925 t© Vlissingen. Middelburg, 25 Juli 1925. De voorzitter voornoemd: P. DUMON TAK.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3