lÉirgsÉ tel FfUlllfTOl c 6 IJ VOEGSEL VAN D* kV AN Donderdag 23 Juli 1925 no. 171 BINNENLAND IIET NIEUWE KABINET. De N. R. Crt. meldt: Ofschoon lie! nog mogelijk is, dat zich op het laatste oogenblik verrassingen voordoen, en eenig voorbehoud dus gera den blijft, hebben wij reden om aan te nemen, dat van het toekomstige kabinet de volgende heeren deel zullen uitmaken Colijn. financiën en minister-president; ,Van Dijk: oorlog; Westerveld: marine; Van Karnebeek: buitenlandsche zaken; Rutgers: arbeid, handel en nijverheid; De Geer: justitie; Bongaerts: waterstaat; Kooien: binneulandsche zaken, bij welk departement vermoedelijk weer liet on derwijs gevoegd zal worden. Voorts schijnt er kans te bestaan, dat een afzonderlijk ministerie van land bouw iu het leven zal worden geroepen; 'als een der titularissen daarvoor noemt men het eerste Kamerlid Diepenhorst. Of minister De Graaf aan het hoofd van koloniën zal blijven, schijnt nog niet vast te staan, men noemt ook an dere namen, o. a. die van den R. K. af gevaardigde Van RijckevorseL Als inderdaad, hetgeen zeer waar schijnlijk is, een protestant minister president wordt, schijnt er kans te be slaan, dat de R. K. het presidium der Tweede Kamer, dat voor den tegenwoor- digen Minister De Visser bestemd heette, voor jhr. Ruys dé Beerenbrouck zul len opeischen. Uit Stad en Provincie, Ui! Middelburg. De Marktlcoopliedenbond „Eendracht maakt Macht" alhier heeft besloten ook dit jaar weer een Reclame Marktdag te houden en wel op Donderdag 20 Augustus a.s. Gisterenavond had in het Schutters hof het fckerdc abonnementsconcert van het Middelburgsch muziekkorps plaats onder leiding van den heer J. IL. Oaro. Ook nu weer werd een welgekozen pro gramma op uitstekende wijze tengelioore gebracht voor een vrij talrijk publiek, onder ook meerderen niet-leden. Uit Vlissingen. Op de Kermis te Vlissingen zijn door de politie gearresteerd drie boeienkoningen, die alle nog 't een of ander vonnis hadden te ondergaan Een is deserteur van de marine, de tweede had wat op zijn kerfstok wegens orde verstoring te Rotterdam, terwijl de derde zich had schuldig gemaakt aan fraude leuzen invoer van gedistilleerd. Zij zijn alle drie aan de justitie te Middelburg voorgeleid. Uit Zuid-Beveland. In de op Maandag j.l. te W e mel ding e gehouden en door alle leden bij gewoonde raadsvergadering, werden di verse ingekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. Aangeboden werd de gemcenferekening 1924, met een totaal bedrag in ontvang van f 66 453.58 en in ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. 42.) Maar den vojgenden ochtend dacht hij er heel anders over. Hij verlangde er naar, om op te staan. Ond,er het Idee- den leek het hein, dat hij den vorigen dag, onredelijk was geweest, hij beschul digde er ziclizelven van hoe hij de om- omstandigheden ook verkeerd opgevat had, hoe hij, onbewust, van haar had verwacht dat zij tegenover Tremlett te rugslag zou geven op hetgeen ze Lee had toevertrouwd. Dit was ongerijmd. Daar hij haar blijkbaar een vreemde was een mulat .die zoo maar heel toevallig haar pad kruiste, kon hij toch ook niet'hopen, dat zij haar sluier voor hem zou oplich ten. Maar liet ze dien dag ook maar hangen, hèm was ze toch niet verborgen. Al gaf ze hem nu ook maar een vinger top, nadat zij eerst haar hart voor hem had blootgelegd, hij kende haar net zoo goed als ze zichzelve kende. Hij glimlachte .als hij dacht, hoe hij haar door éen woord geheel van optreden kon doen veranderen. Het was te gauw; hij durfde het nu nog niet uitspreken; uitgaaf f 59.407.32, al zoo sluitende met een goed slot van f7046.26 op den ge wonen dienst, en met een tootaal bedrag op den kapiiaaidiens! zoo in ontvang als in uitgaaf van ll,972.04ys. Tevens wor den de staten van oninbare posten vast gesteld. De voorzitter wijst tot leden der com missie tot het nazien dezer rekening aan de heeren A Dominicus, J. A. Do minicus, P. A. Lindenbergh en Joh. Ka- relse Azn. Goedgekeurd wordt eenbesluit tot af- en overschrijving in de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1924. De rekening van dat bestuur over 1924 wordt daarna aangeboden op een lotaal ontvangst van f 48.910.26 en een totale uitgaaf van f 41.355.76, sluitende alzoo met een goed slot van f 7554.50. De voorzitter wijst tot leden der com missie voor het nazien dezer rekening aan de heeren A. Dominicus, P. A. Lindenbergh en Joh. Karelse. In behandeling komt een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente- begrooting 1925, in verband met noodig geoordeelde verlioogingen van onder scheidene posten, als bijdrage in de kosten der R, H. B. S., onderhoud wegen riolen, jaarwedde lijdelijk helpster a. d. bewaarschool e, d. Dit voorstel wordt' met algemeene st. aangenomen. In bespreking komt tjians een voorstel der Gascominissie om de gasprijsregeiing voor do bakkers te handhaven en voort te zetten op liet tarief van het le halfjaar. Het voorstel wordt door den Voorzitter der Gascommissie toegelicht. De heer J. A. Dominicus wil, zonder opnieuw in den breede stil te staan by het risico, dat 't gasbedrijf op zich neemt en 't profi- teeren van dezen gasprijs door enkelen met uitsluiting van de lichtkookgasyer- bruikers, opmerken, dat hij tegen 't voor stel zal stemmen. Spr. zegt, dat de er varing heeft geleerd, dat van deze rege ling slechts door enkele bakkers wordt gebruik gemaakt, zoodat alle kosten uit dezen maatregel voortvloeiende blijven drukken op de licht- en kookgasgebrui- kers; spr, lean ook niet voetstoots met de overgelegde berekening van den gasmees- ter accoord gaan. De heer A. Dominicus informeert naar de gasprijsregeiing voor andere industrieën. De Voorzitter zegt, dat de rekening van den gasmeesfer is gebaseerd op den huidigen toestand en dat ten slotte de vraag rijst; moet de bak kersregeling behouden worden of niet. Het komt spr. wenschelijk voor deze re geling te handhaven. De heer Karelse wil zich bij de meening der meerderheid van de gascommissie neerleggen, aange zien hij geen deskundige is. De heer P. Lindenbergh Azn. deelt mede, dat de be rekening van den gasmeester op de er varing berust, en volstrekt niet geflat teerd is. Spr. zegt, dat het doen verval len dezer regeling thans reeds f 700 nadeel zou opleveren; althans dit bedrag zal komen óf ten laste der gemeente óf van de lichtgasgebruikers. Tengevol ge van de meerdere productie kon met ingang van 1 Januari de gasprijs ver laagd worden Het denkbeeld van den heer Karelse is ook door spr. overdacht. Ofschoon geen groote bezwaren zijner zijds bestaan om hierin tegemoet te lcomen, meent spr., dat de feitelijke toe standen hierdoor niet zullen verande ren. Een dcsbelreffend raadsbesluit zal evenwel gaarne door de gascommissie woraen uitgevoerd. Volgens spr. zou het kunnen zijn. dat de regeling den bakkers zoo ongunstig voorkwam, dat zij niet tot aansluiting konden besluiten. De om standigheid, dat de niet-aangesloten bak kers zich niet eens van de werking over tuigen door de nieuwe wijze van oven verwarming te bezichtigen, mag geen reden zijn om aan het bestaansrecht de zer regeling te twijfelen. De heer P, A. Lindenbergh merkt op, dat zelfs indien de bakkers niet werden voorzien van gas voor hunne ovens, zeer waarschijnlijk toch een grootere oven zou noodig zijn. De heer A. Do minicus is het met den heer Karelse het ingewikkelde van de ontroering, die hij in haar wekken zou deed hem terug schrikken; maar het gaf hem een heer lijk gevoel van macht. Hij kon den sluier verscheuren en de werkelijke vrouw ademloos, vóór zich doen staan; hij de vreemde! Er trilde triomf in dien schijn, waarin hij zich aan haar voor deed. Het was Zondag; en toen hij zich ver toonde, vond hij de zusters samen Hel speet hem, dat hij de oudste thuis trof, ofschoon hij wist, dat er voor hem niets te hopen viel van een Ifite-ó-tête. „Schildert u vandaag niet, miss Sor- renford?" „Neen, op Zondag schilder ik niet!" „Lieve Hemel!" riep Hilda, „natuurlijk doet ze dat niet IWat denkF u wjel dat >de Kemps van haar zouden zeggen! We zouden er uitgezet worden, is hel niet, Bee?" "i ,,0, ja; ik vergat de Kemps", zei hij. „Die zouden er zich natuuriijk aan er geren" „Bee" dacht hij, was zeker een afkorting van Beatrice". „Ik ben hier pas één Zondag geweest, 't Was wel vervelend, iedereen trad zoo „uit z'n doen": dorpelingen schenen er niel meer le wonen. Waarom kleeden ze zich toch allen zoo mooi aan op Zondag? 't Leek wel of er een troep figuranten in een stuk met het verkeerde tooneel waren binnengekomen." Hilda antwoordde met een glimlach. „Ze zouden denken, dat u al een heel eens, dat een gasprijsregeiing voor het industriegas in hot algemeen ware Le prefereeren. Na breedvoerige discussie wordt liet voorstel van B en W. in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren A. Domini cus en J. A. Dominicus. De heer A. Do minicus geeft iu overweging de gas commissie uit te noodigen een plan te ontwerpen voor de regeling van in- duslriegasprijzen, zooals door den heer Karelse bedoeld wordt. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze vraag zullen overwegen. Aangevuld wordt de verordening, hou dende voorschriften voor het vervoer van reizigers met motorrijtuigen tegen vergoeding, met de bepaling, dat deze verordening niet van toepassing is op door den Commissaris der Koningin daar van vrijgestelde wagens. Bij hel punt „voorkomende zaken" vraagt de heer A. Dominicus, hoever B. ia? W. zijn gevorderd met het ter vorige vergadering ter sprake gebrachte plan tot afsluiting van de Wilhelminastraat voor den inrij met voertuigen van één zijde De voorzitter zegt, dat B. en W. met een desbetreffend voorstel nog niel ge reed zijn. c De heer J. A. Dominicus vestigt de aandacht op den slechten stand van een lantaarn tengevolge van uitgevoerde rio- Ieeringswerken. De heer Karelse be spreekt de wenschelijkheid om te be vorderen, dal tijdens de afwezigheid van den dokter gedurende diens va cantia een plaatsvervanger worde aan gesteld, die hier steeds ter beschikking is. Met betrekking tot de gemeente zelf, de internationale vaart, de werken aan derde schutsluis en spoorweg geven z. i reden om in den geneeskundigen dienst zoo te voorzien, dat men rekenen kan op de aanwezigheid van een dokter. De voorzitter zegt, dat de onlangs getrof fen regeling bleek te voldoen, dank zij de beschikking over telefoon, auto's enz. Spr. gevoelt voor dal idee niet veel. De heer P. Lindenbergh Azn. zegt, dat de aanwezigheid van een geneeskundige in de gemeente niet steeds zijn verschijnen ter plaatse, waar zulks noodig is, waar borgt. Het kan zich voordoen, dat de dokter op twee plaatsen gelijktijdig noo dig is. Spr. geeft bovendien de voorkeur aan de hulp van de in de omgeving ge vestigde doktoren dan aan een geheel vreemde, die geen naam te verliezen heeft. De heer J. A. Dominicus vindt het idéé van den heer Karelse iiiet geheel dui delijk. Spr. meent, dat in elk geval de plaatselijke geneesheer hier te regelen heeft en hierin moet worden gekend Vooral het beschikbaar 'stellötf van zijn apotheek is een geheel particuliere zaak. De heer Karelse zegt niet te bedoelen, zooals begrijpelijk is tegen den plaatse lijken dokter in te gaan, doch te willen helpen voorzien in de eerste hulp bij ongelukken, waartoe in den regel de eerste verband- of hulpmiddelen zich op groote werken in verbandkisten be vinden. Spr. is stellig voor overleg met den dokier. De heer P. A. Lindenbergh zegt, dat het wenschelijk is bekendheid te geven van de aanwezigheid van een zuurstofap paraat in de gasfabriek, waarvan iu voor komende gevallen gebruik kan worden gemaakt. UitZeeuwsc h-V laanderen OD. Dinsdag werd te Axel raadsverga dering gehouden onder voorzitterschap van den burgemeester F. Blok. Aanwe zig alle leden, behalve, de heer Ph. J. van Dixhoorn. Ingekomen was een. schrijven van den gasfitter in lossen dienst. J. P. van Ben- degem die zijn verwondering te kennen gaf, dat hij niet definitief als filter was benoemd, aangezien hem zulks was be loofd; dal hij uil zijn betrekking was gehaald onder die belofte en hij nu ont slagen wordt, zoodat hij broodeloos op straat wordt gezet. Hierover werd uitvoerig gediscusseerd. slechten smaak hadt, als ze u zóó hoor den. U kon net zoo goed een dienst meisje zien te overtuigen, dat zij er veel aardiger uitziet met haar mutsje op en haar kanten schortje voor, dan wanneer ze met haar vrijer uitgaat. Arme men- schen tooien zich 's Zondags altijd zoo op en ze zijn geweldig trotscli op hun krakende schoenen." „Ja; en de kleine kinderen", viel hij in, „dat is nog erger. Het maakte mij ziek en ellendig, telkens als; ik aan |de deur kwam." „O, ja, hebt u er op gelet?" vroeg Bee. „Dat is pijnlijk, hé? Die gedempte stemmetjes en die droeve oogen! Ze mo gen niet spelen; er wordt him ver boden, om gelukkig te zijn.' Ze zitten ernstig bij elkaar, durven niet anders dan fluisterend te spreken en verwen- schen zeker den Zondag, denk ik dik wijls. Als ze één van allen, bij toeval, even vergelen, wat voor dat het is, komt dadelijk de respectievelijke moeder en schudt het kind doorelkaar om het liefde tot God te leeren!" „Wordt nu maar niet theatraal, Bee, of we hadden net zoo goed uaar de kerk kunnen gaan. We gaan wel naar de kerk mr. Tremlett; deukt u toch vooral niet. dat we nooit wat beters doen dan dit. Maar buiten voel je je niet zoo gods dienstig, als in de stad. Dat zit zeker in de lucht! „Misschien, omdat je je buiten iederen gewonen werkdag zooveel godsdienstiger Verschillende leden zagen in de ui et- benoeming een onbillijkheid, en vroegen naar de reden, waarom adressant buiten de aanbeveling viel. De voorz., tevens, voorz. der gascommissie antwoordde hierop, dat hij die reden niet zou noemen. Indien de Raad geen veil rou wen stelt in de gascommissie wil spr. gaarne plaats maliën voor anderen Zijn meening is echler, dat de Raad zich met dezen persoon niet heeft te bemoeien. Het is een zaak van <ie gascommissie en B. cn W. B. en Wi. hebben de aanbe veling voor 2 fitters die uit 2 vreem delingen bestond, gesteund om daar door vertrouwen uit le spreken in dc gascommissie, die thans zal trachten een beleren toestand te krijgen op de fabriek althans betere verhouding tusschen per soneel en Directeur. De heer 't Gilde (s. d. a. p.) wcnschl deze zaak in besloten zitting ie behan delen, doch ging niel accoord mei een voorstel om daarbij den Directeur tegen woordig te doen zijn. Na besloten ver gadering werd medegedeeld, dat de raad niet bevoegd, is omtrent de be noeming der filters te beslissen en werd het adres voor kennisgeving aangeno men. Z. h, s. .werd ongewijzigd vastgesteld de verordening voor motorrijtuigen al of niet in wilden dienst. Op eenige verzoeken om verkoop van perceelen grond uil het bouwplan der gemeente werd gunstig beslist. Vervolgens werden aangeboden de vol gende. rekeningen dienst 1924 met daar achtergevoegde bedragen als batig slot. a. gemeenterekening f9694,24; b. re kening 'grondbedrijf f 10725.21; c vleeschkeuringsdienst f 1007.93; d. het gasbedrijf f 119.30; en-e. Burger!. Arm- best. f897.76. Vastgesteld werd de slaat van onin bare posten ad plm. f 110, verdeeld over verschillende posten, terwijl ook onthef fing werd verleend voor schoolgeld aan twee adressanten, wegens ziekte der loer-' lingen. Z. h. st. werd gewijzigd een straten- en huizenplan, in dien zin ,dat het per ceel van M. Mierns werd gemeden., In het oorspr. plan kwam een gedeelte van dit perceel, waarvoor Jf. f 800 vroeg en of schoon de raad recht had om tot ont- eigening over te gaan, wenschte men dit te vermijden, door wijziging. Ingevolge advies van Ged. St. werd eveneens gewijzigd het leeningsplau van f5500 voor de gasfabriek. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad). GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG- (Vervolg.) In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad was nog ingeko men een adres van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, een dankbetuiging voor het verleende crediet van f 80 voor een beker. Voor kennisgeving aangenomen. Evenzoo een adres van den heer G J. Lamberfz, over de bekende kwestie. Een adres van het bestuur van het Middelburgsche Muziekkorps, waarin op gewezen wordt, dat de heer J. Morks wegens verminderd gezichtsvermogen zich genoodzaakt heeft gezien tegen 1 Oct. a.s. ontslag aan ie vragen van de functie van directeur die hij sinds 1891 heeft vervuld op een wijze boven alle lof verheven. Het bestuur zou hem een pensioen willen doen toekomen, doch is daar financieel niet toe bij machte, waarom t thans een jaarlijlcsclie subsi die verzoekt van f 1000 ingaande 1 Oct. In dat adres wordt voorts gewezen op de populairiteit van den heer J. Morks hier ter stede. In handen van B. en Wi. om advies. G e m.-b e g r o o t i n g 1925. Medegedeeld wordt, dat Ged. Stalen de gemecnlebegrooting over 1925 heb ben goedgekeurd. Reorganisatie L. O. Vóór de gisteren door ons gemelde voelt", zei David. Bee had de wenkbrauwen gefronst en zat er stil bij. Dit zwijgen deed liem leed voor de schoonheid; haar scherts was toch zoo onschuldig geweest; dat wenk brauw-fronsen en die saamgeknepen lip pen schenen hem een onverdiend ver wijt. Toén sprak hij tegen de verkeere vrouw, terwijl de juiste toeluisterde; en het irriteerde hem zelfs eenigszins, dat zijn ernst de verkeerde vrouw niet kon wekken hem een glimp te gunnen van de poëzie, die ook niet in haar school. Maar eens, toen haar rok even langs zijn hand streek, was het niet de gedachte aan de poëzie in haar, die hem die ril ling door den arm bezorgde, en het was niet de gedachte aan lu»ar gevoelig heid, die hem het hart sneller deed klop pen, toen hij zich weer te binnen bracht bet Streelende van het haar, <fat over zijn handen viel. Dat was zijzelve; haar aardig vleesch-en-bloed; haar machtige rose-blanke werkelijkheid. Iets, dat hij zei, de een of andere toe vallige opmerking, bracht Bee een regel uit de „Liefdezangen van een ongehuw de" te binnen. Haar gedachten dwaalden weer naar het portret, en voor ide (dui zendste maal wenschte ze, dat ze die dwaasheid herroepen kon, dat ze toch maar den moed had, ze te belijden. De bekentenis, waar ze in het eerst zoo tegen opgezien had, leek haar nu haast makkelijk: „Ik ben mismaakt". Daar kon 'stemming, waarbij het voorstel-Paul met 9 tegen 8 st werd aangenomen stelde de heer Bosman voor de discussies le heropenen. De voorzitter zegt, dat dit nog nooit gebeurd is. Hij zou het op prijs stellen, dat dit ook thans niel geschiedde Vcrklariugen kunnen echter wel worden afgelegd. Besloten wordt met 11 tegen 6 stem men de discussies niet te heropenen. De heer O nd evd ij k zegt._ dat de heer Ossendorp in de fractievergadering is verschenen, en toen gebleken is, dat er niet de minste tegensérijdigheid is in de verklaringen, die op de vorige raads vergadering zijn ter sprake gebracht Spr. durft gerust te verklaren, dat diens uitlatingen niel met elkaar in strijd zijn De heer Bosman zegt op de vo rige vergadering niet het woord le heb ben gevoerd en zijn stem te hebben bepaald na de nileenzelling van den heer Brandsina Spr. heeft inlusschen een kijkje genomen achter de coulissen Spr. weet, dat B. en W. en de lieer Brand sma volkomen op de hoogte zijn van de proef, die zal worden genomen, jnaar begrijpt thans niet hoe 't mogelijk is, dat een deskundige een operatie gaat verrichten mei zulke slechte instrumen ten. Spr. heeft dan ook het vertrouwen in het voorstel van B. en W. verloren, ien zal stemmen omgekeerd aan den vorigen keer De voorzitter zegt, dat de proef in elk geval eerlijk en goed zal ge schieden. Hierna volgde de stemming. Rondvraag. De heer Por the ine vraagt maatre gelen, dal vreemdelingen niel meer lastig gevallen worden door boerenmeisjes om gefotografeerd te worden, waarin spr. een verkapte bedelarij ziet. De voorzitter zal cr zeker op doen toezien Spr. heeft persoonlijk juist de vorige week een boerin gedwongen het geld terug te geven. De heer Hondius wijst op het slecht plaveisel in de Kuiperspoort, waarop den onderhoudsplichtigen zal ge wezen worden, en de heer P a u 1 op bui zen in de Bogardstraal, die een gevaar voor het verkeer opleveren. Hierop zal worden gelet. De heer v d. Weel vraagt hoe B. en W. slaan met de afwerking van zijn een vorige raadszitting gedaan verzoek betreffende de openbare zweminrichting. De voorzitter hoopt hierop bin nenkort te antwoorden. Na eenige discussie, naar aanleiding van een vraag van den heer Bosman, om de concept-noluien le zenden ook aan die leden, die niet als spreker zijn inge schreven, wordt z. h. st. besloten dit in den vervolge te doen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Toegepaste Kunslen. W. L. en J. Brusse's U. [Mij. Twee nieuwe deeltjes verschenen in deze reeks monografieën over hedendaag- sche sier- en nijverheidskunst in Neder land Ih hel eene bespreekt Herman Hanna de Hollandsche Batik-kunst, ingeleid door Chris Lebeau, voortgezet door T. Niouwenhuis, 'Lauweriks en nog veel andere meer vervolgens bedrukte stoffen, waarbij werk wordt genoemd en afgebeeld van Piet van Stam, Jan Kreunen, Lion Cachet, Nieuwenhuis Le beau, Gidding en anderen en eindelijk klein lederwerk waaraan de namen zijn verbonden van Joh. B. Smits, JE. Henalda, Nel Schoo, Maria Rueter, Maria E. Slager e. a. In het andere deeltje bespreekt Ar nold H. ^Jansen liet industrieel uitgevoerde meubel, d w. z. het machinaal in groote hoeveelheden ver vaardigde meubel, eu daarvan dan spe ciaal het meubel, dal voldoet aan den wensch der vele bewoners der nieuwe huizen maar een goedkoop maar modern tocli niemand om lachen. Maar „ik heb het portret van mijn zuster gezonden, in plaats van het mijne", dót was belachelijk, verachtelijk. En hoe kon ze de ingeving verklaren? Zoude men er niet zijn eigen beteekenis aan hechten? Zou hij niet denkenWas het dan ook geen stilzwijgende wijze van beken nen, dat zij verliefd was op hem! Een ander gevat was het, of deze dwaasheid, die zij begin ,er wel erg op aan kwam. Hij zou haar nooit zien; haar noch Hilda. Als hij had willen komen, dan was hij er al geweest. Eéns zou de briefwisseling toch uitslijten en zou ze weer alleen zijn. Was liet dus wel noo dig, zich zoo le vernederen? Hij zou denken, dat ze liefde had opgevat vóór hem. De vraag, die zij steeds trachtte te ontgaan, flitste haar andermaal door het brein. tWiós het waarlijk zoo?Kon het beduiden, dat zij liefde voelde voor een man, dien zij nooit gezien liad?Ze zei, dat het onmogelijk, voelde dat het ongepast, maar wist dat het waar was. De man had een beroep op de zinnen noodig gehad, eer hij den term „vriend schap" verwierf; de vrouw niet, ze wist. dat ze hem liefhad, ofschoon ze het zich niel wilde bekennen. Ze had hem lief om zijn geest; om al wat van haarzelve was in hem; om al wat verwant was san haar, maar boven ham" bereik ging. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5