Kermis te Vlissingen Wassching "£en prettige Vacantie!" 1? Met dezen goeden raad: Vraag Ranja ,'echte Ranja Waar U ook henen gaat Eczeem Uitgifte K ringen op zee, koers cn vaarl moeten houden daar dc „Olan Monroe", die im mers de Jonge Catharina" aan stuur boord bad, dan, krachtens art. 19 der gemelde bepalingen uit den weg had moe ten gaan. Artikel 18 der gemelde bepa lingen was blijkens lid 3 van dit artikel niet van toepassing, omdat als gezegd, ,in aanmerking genomen den stand van de twee toplichten van de „Clan Monroe" men van de „Jonge Catharina" wanneer liet helder was geweest, alléén het groe ne licht zou hebben waargenomen. Volgens de lezing van de opvarenden van de „Clan Monroe" zag men de „Jonge Catliarina" op ongeveer 1 streek op S.B. boeg en liet groene licht. Indien men aanneemt, dat dit de positie der schepen was, had de „Jonge Catharina" evenmin S.B.-roer mogen geven, maar had zij als mede haar koers moeten volgen en waren de schepen- van elkander vrijgeloopen. Art. 18 voormeld was ook dan niet toe passelijk. Be manoeuvre van de „Jonge Catha rina" om S.B.-roer te geven hoewel de schepen niet recht of bijna recht tegen •elkander instuurden, en waardoor zij zonder noodzaak voor de „Clan Mon roe" overging, was derhalve verkeerd en moe^ als eerste oorzaak van de aanva ring worden beschouwd. De omstandig heid, dat het het hier loodsmansvaar water was, vermag dit oordeel niet te wij zigen. De vraag kan echter worden gesteld, of niet de „Clan Monroe" toen men daar aan boord de verkeerde manoeuvre van de „Jonge Catharina" bemerkte iets had kunnen en moeten doen om de aanvaring ie voorkomen. Zij had inderdaad, toen zij liet eerste éénstootscin hoorde, moeien stoppen en zoodra men zag, dat de Jonge Catharina" stuurboord uitging, moeten achteruitslaan. De Baad wil niet beweren, dat dan de aanvaring niet zou zijn gebeurd, want kennelijk waren de schepen dichter bij elkaar, dan men, tengevolge van het minder goede zicht, dacht, maar in ieder geval zou de aan varing minder hevig zijn geweest. dat de regeering de zekerheid heeft, dat Duisburg, Dusscldorf en Ruhrort ook spoedig zullen worden ontruimd. "Wat de nota betreft, is aan een deel der eischen, welke deze bevat, reeds vol daan. Over de andere eischen zullen echter onderhandelingen moeten worden aangeknoopt, daar zij tegen het verdrag van "Versailles indruischen. Wegge ld in Utrecht. De Prov. Staten van Utrecht hebben met 27 tegen 5 stemmen aangenomen een verordening voor de heffing van weggeld, waarvan de hoofdzaak luidt: f 10 voor 'n paard, muilezel of muildier als trekdier gebezigd; f20 voor elk motortuig met 2 wielen (vervoer niet meer dan één per soon); f40 voor elk idem (vervoer meer dan één persoon); f40 voor elk motor- tuig met aanspanwagen, f 75 elk motor- tuig met meer dan twee wielen en zeven of minder zitplaatsen, f 150 voor elk idem met meer dan 7 zitplaatsen en voor elk motortuig dienende tot ver voer van vrachten voorzien van andere dan metalen banden en f 225 als voren voorzien van metalen banden. DE CRISIS IX DE EXGELSCIIE STEEN KOOL-INDUSTRIE. Nog steeds blijven de mijnwerkers vasthouden a£»n hun eisch, dat de mijn eigenaars hun voorstellen zullen intrek ken, alvorens tol onderhandelingen over te gaan. Zij zijn niet tevreden met het voorstel der mijneigenaars, om de voor stellen op den achtergrond te houden. Zoodat men dus nog steeds opl het doode punt schijnt te staan, ondanks de bemid del ingspogiugen van de vertegenwoordi gers der regeering. Lee, de secretaris van de vereeniging van mijneigenaars, heeft gisteren zijn verklaringen voor het Hof van,, Onder zoek voortgezet Ilij behandelde de gevolgen van de levering van vergoedingskolen door Duitschland aan andere landen, waar door de uitvoer van Engelsche kolerj wordt benadeeld. Wat betreft het toene mende gebruik van vloeibare brandstof fen, meende hij, dat het verschil in kos ten tusscheu vloeibare brandstoffen steenkool, gering is. De ihijneigenaars hebben aan hun personeel medegedeeld, dat de oude voorwaarden niet van dag tot dag kun nen worden verlengd. Baldwin antwoordde op de vraag van een conservatief Lagerhuislid, dat tus- schenkomst der regeering thans niet noo- dig is, daar de partijen reeds de moge lijkheid van rechlstreeksche onderhan delingen overwegen. I1ET bondssecretariaat telegrafisch deeld, dat de Italiaanschc regeering be sloten heeft vier beurzen in het leven le roepen voor Italiaansche studenten^ ten einde hen daarvoor in de gelegenheid stellen den volkenbondscursus bij te wonen, die in de maand September le Genève gehouden wordt onder leiding van de internationale studcnlenfcderatie voor den Volkenbond. Uit de Ver. Staten - Tijdens een aanval van de politie een nachtclub te Montreal, ontstond een gevecht, waarbij twee personen zijn gedood en één ernstig gewond Uit China Chang Wing Ling is te Sheklung aan den mond van de Tungkiang aan gekomen, teneinde een aanval voor te bereiden op Kanton. Belangrijke mili taire bewegingen worden verwacht Le Swatow. Volgens een officieel Reutertele- gram deelt het ministerie van buiten- landsche zaken te Tokio mede, dat En geland en Japan tot algeheele overeen* ■stemming zijn gekomen nopens de po litiek in China te volgen, en de Ameri- kaansche voorstellen. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 23 Juli. Opgave van den marktmeester - Boter f 1.17V3, particuliere pr. 11.21% BUITENLAND. A1HEIUKAANSCIIE GIFGASSEN RAPPORT. Slechts kort geleden is liet een Ameri- lcaansch blad gelukt het verslag van de sub-commissie van gas-oorlogsvoering van de conferentie in 1921 te Washing ton, in handen te krijgen. In dit rapport zegt de commissie o. m. dat het onmo gelijk is het onderzoek van gassen, zoo- als gebruikt worden bij de oorlogsvoering te verbieden of te controleeren. Het enorme gebruik van oorlogsgassen in vredestijd, maakt hel onmogelijk de pro ductie hiervan te verbieden. Van de in den wereldoorlog gebezigde gassen wor den verschillende op ruime schaal in vredestijd gebruikt, zooals chloor, broom, pliosgeen, enz. Volgens de commissie zou het slechts mogelijk zijn de productie van de gassen te beperken door een in ternationale regeling van de chemische industrie en handel. Voorts is de commissie van meeding, dat, [wanneer één mogendheid weigert een internationale overeenkomst na le komen, de overeenkomst daardoor auto matisch van absolute onwaarde zal wor den. DE FRANSCHE PERS OVER HET DUITSCIIE ANTWOORD. Dat het Duitsche antwoord op Briand's nota bij eerste lezing een gunstigen in druk zou maken, hebben wij gisteren treeds voorspeld. Heden is de Fransche pers echter minder optimistisch gestemd, waarschijn lijk door nauwkeuriger lezing van den tekst. Volgens de bladen is het belang rijkste punt er uit gelaten, en wel: de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond. Zij verklaren eenstemmig, dat Duitschland zich schikken moet in de voor allen geldende bepalingen en dat het dan na zijn toetreding vrij is zijn speciale belangen naar voren te brengen. De algemeene opinie is, dat het antwoord alleen de onderhandelingen mogelijk maakt, doch ze niet vergemak kelijkt. De „Matin" zegt, dat Stresemann politieke moeilijkheden heeft veroorzaakt inzake het pact, door een document op te stellen, dat tegelijk onderhandelingen inoel openen en anderzijds de kwestie wil aansnijden van de herziening van zekere verdragsbepalingen. Briand heeft gisteren nog verklaard, dat, wanneer de Duitsche reserves wor den gehandhaafd, de onderhandelingen geen enkele kans van slagen "hebben. Frankrijk, te samen met de Geallieer den, verlangt levendig den vrede in Euro pa te verzekeren, en zal geen enkele redelijke concessie weigeren om dien vrede te verwezenlijken, maar kan niette min niet de verdragen verscheuren, die het tot zoo hoogen prijs heeft verwor ven. De „Journal" zegt, dat de nota de meeningsverschillen tusschen Engeland en Frankrijk schijnt te willen aanblazen. Het „Petit Journal" weet te melden, dat Briand reeds aan het opstellen van het antwoord op de Duitsche nota be zig is. 0..T,^ens gisteren in den Duitschen Rijjksdag geopende debat over de bui- lenlandsehe politiek, wees Stresemann er op, dat beide partijen het in menig opzicht reeds principieel zijn eens ge worden. Men ziet in het Duitsche ant woord, dat te Parijs en Londen gunstig is ontvangen, de mogelijkheid tot het voortzetten van de gedachtenwisseling, die, naar spreker hoopte, tot mondelinge onderhandelingen zal leiden. De ontrui ming van het Roergebied versterkt het vermoeden, dat een positief resultaat zal worden bereikt. Hierdoor hebben de Fransche en Belgische regeering van hun goeden wil blijk gegeven- Vervolgens deelde Stresemann mede, BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Ter gelegenheid van de Guldenspo- renviering in België op 11 Juli 1.1. heeft de wethouder van Aalst, tevens loco-bur gemeester, de Belgische vlag, welke den gevel van het stadhuis woei, laten vervangen door de Vlaamsche Leeuwen vlag, en twee vlaggen met de stedelijke kleuren. Op een schriftelijk verzoek om uitleg van den gouverneur van Oost- Vlaanderen, Graaf de Kerchove, ant woordde v. O. dat 11 Juli geen Belgi sche, maar een Vlaamsche Hoogdag is, en dat de Belgische driekleur er niets mee e maken heeft. De gouverneur maakt de kwestie aanhangig bij Ged. Staten, welke, dringend bijeengeroepen, een stemmig besloten bij den minister van binnenlandsche zaken aan te dringen op het ontslag van den heer Opdenbosch; als wethouder van Aalst. Naar de heer Opdenbosch gisteren ver klaarde, is hij niet van plan tegen 't be sluit van den gouverneur en Ged. Staten in hooger beroep te gaan. Uit Duitschland De spoorwegarbeiders hebben tegen 31 Augustus de loonovereenkomst opge zegd. Zij eischen loonsverhooging. Van den kant der spoorwegdirectie wordt vernomen, dat zij niet geneigd is zonder meer op de eischen der arbeiders in te gaan. Uit Frankrijk - Hevige stormen hebben gewoed in Frankrijk, vooral in het Zuiden Bor deaux was verscheidene uren geheel van de buitenwereld afgesneden. De druiven oogst in Bagnières de Luchon is geheel vernield. Vele personen zijn gedood Uit Marokko. De Parijsche correspondent van de Daily Mail meldt, dat volgens de laatste berichten de Rifs nieuwe aan vallen doen in de richting van Ouezzan met het doel, een wig te drijven tusschen de Spaansche en Fransche strijdkrachten, teneinde zoo mogelijk den spoorweg Fez- Rabat te bereiken. De Fransche ver sterkingen komen met duizenden naar Marokko. Volgens een telegram uit Fez hebben de Rifs zich sterk verschanst tusschen Arbaa—Tisza en Ain Aicha, zoodat de Spaansche posten zich niet van levens middelen kunnen voorzien. Primo de Ri vera heeft verklaard, dat hij 24 Juli naar Marokko zal vertrekken, teneinde te confereeren met Lyautey en Petain. Uit Italië. Mussolini heeft aan het volkén- Kipeieren f 6, particuliere prijs f 7. Eendeieren f 6, partic. prijs f 7. Opgave v. d. marklzetter Z. L. M.: Boter f 1.171/3, particuliere pr. f 1.27 Kipeieren f 6, particuliere prijs f 7. Eendeieren f 6, partic. prijs f 7. Vlissingen, 22 Juli. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed. Aardbeien 2546, peulen 816, aard appelen 4—0, tuinboonen 2—5, roode bessen 18—34, witte bessen 23—27, kruisbessen 18—25, afval Madaleine 10— 11, Madaleine gelrokken 18—30, fram bozen 55—71, zwarte bessen 34— 51, mo rellen 63—79, zilveruieu 20—22, Ooms- kiuderen 12—25, pruimen 19, spuitjes 12 —29, suikerboonen 8—14, princessen 15 20, Wagenaars 38, snijboonen 7-20 tomaten 24—45, doppers 511 alles per KG., roode kool 45; Savoijekool 34; bloemkool 5—20, komkommers 4—11, perzikken 10—25, alles per stuk; selde rie 25, uieu 3-3,5, Peeën 29,5, ka- roten 2—5, gladiool 16—22, alles per bos; andijvie 30, postelein J/s60, sla —46, alles per mand. Goes. 21 Juh. Veilingsvereemging Z.- Beveland. Groole veiling. Zwarte bessen f 90.10. roode bessen 17.10—21.50 beide per 100 E.g. Kleine veiling. Kruisbessen 1022, zwarte bessen 6088, Roode bessen 14 —28. witte bessen 19, vroege oranje prui men 28—42, Okkelanen 41—47. Engel sche krozen 37—45, afval pruimen 521, kersenklerken (suikerkriekeu) 4455A eierkrieken 3947, zwarte blance 39 46, zwarte vleeschkersen 4050, witte vleeschkersen 41, zure morellen 55, Aardbeien 8—37, Frambozen 42—45, Ap pels. Madeleinen 16—35, roode zomer- appel 17, voete St. Janapel 810, afval appels 18, peren: Oomskinderen 39 55, spuitjesperen 1728, postelein 9 11, doperwten 1—5, 'snijboonen 9—14, groene boonen 622, gele boonen 16, zilveruien 615, slajotten 3—9, aard appelen fgroote) 36, aardappelen (po ters) 2—4, alles per 100 KJr.c perziken 5—13, Komkommers 4—11, Augurken 0.32- 1, bloemkool 2 15, roode kool 5— 8. preiplanten 0.08, alles per stuks, poot- uien 2—3, wortelen 4, rapen 6, alles per 100 bos; kippen 1.28 per stuk. 439s» STAATSLOTERIJ. lste klasse. 3de lijst. Trekking van Woensdag 22 Juli. Prijzen van f 5000: 14886 f 1000: 9939 9021 f 100: 2811 f 200- 16136 f 100: 14364 PRIJZEN VAN f 20. 1546 4406 4198 12546 16833 1588 4419 12521 12552 16851 4402 4475 12526 12590 l-IEEFT U EEIN FLESCH IH HUIS Heden overleed na een kortstondig dooh smartelij k lijden, onze jongste lieveling, in den aanvalligen leeftijd van bijna 6 maanden. P. SCHOTTMANS. L A. SCHOTTMANS- Boogaakd. Emmastraat 46 Middelburg, 23 Juli 1925. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van ons innig gelietd dochtertje ANNIE, betuigen wij onzen hartelijken dank F. H. VAN AKEN, J. M. VAN AKEN LAÜRET. Zierikzee, Juli 1925' Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg van 22 Juli 1925 is PIETER CORNELIS SCHOONACKERS, autobusdienst- ondernemer, wonende te Middel burg, Lange Singelstraat, verklaard in staat van faillissement met be noeming van den Heer Mr J. W. ZIJL8TRA, lid dier Rechtbank, tot Rechter-Com missaris en van den onder >eteekende, advocaat en procureur te Middelburg, tot Cu rator. De Curator Mr. F. B. EVERS ™A. SNETHLAGE, Huidarts, -afwezig tot en met 4 Aug. In verband met de zullen op DONDERDAG 23 en ZATERDAG 25 JULI a 8 de navolgende EXTRA-TREINEN rijden. Van Middelburg: 12— 's nachts ■Van Vlissingen 11.30 n.m. 12.— 's nachts 12.3° .1.— 12.30 1 1.30 Onze tienrittenkaarten zijn en blijven geldig. DE DIRECTIE. Eén aanwending van D.D.D. bij een geval van eczeem of jeukende uitslag en gij slaapt weer heerlijk rustig. Be- denkt eens, een enkele aanwending 1 Het resultaat is eenvoudig miraculeus, de lijder krijgt onmiddellijk verlich ting en dikwijls zijn enkele toepas singen voldo ade om de huid te zuiveren en een volkomen genezing teweeg te brengen. Probeer bet en gy dankt on* voor onzen raad. D.D.D. in floe. Af. 0.76 *nf. 1.60. D.D.D. »**p Af. 1.- bij all* apath, «n drof. Woensdag 29 Juli a.s. 1ste trekking. met Hoofdpremiën van f 20.000.-, f 5.000.- enz. - Obligaties verkrijgbaar A f 3.50 bij de bekende vertegenwoordigers en aan het Hoofdkantoor van Baerle- straat 11 te Amsterdam, Gironommer 11651. ACTIEVE AGENTEN GEVR. TEGEN H00GE PROVISIE. u

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3