FEUILLETON. 3 Si VOEGSEL FAN DM Woensdag 22 Juli 1925 no. 170. B I NNENLAN D. i)E LIMBURGSCHE LIGA. Zooals men waarschijnlijk weet, is in Limburg sinds eenigen tijd een bewe ging gaande, gericht tegen de niet-Ka- tholieken en niet-Limburgers Deze be- \veging staat onder leiding van de Lim- burgsche Liga", en wordt gesteund door het blad „De Limburgsche Koerier" Het gebeurde nu in Geleen dat een inspec teur der belastingen het niet wensche- lijk vond, dat in een kantoor, waar een Rijksdienst is gevestigd (ontvangerskan- toor directe belastingen) een kruisbeeld hing. In overleg met den ontvanger die Katholiek is werd het beeld ver wijderd. Naar aanleiding van dit feit werd den inspecteur gesommeerd onverwijld zijn biezen te pakken en Limburg te ver laten en wel in den vorm van een open brief in de Limburger Koerier dato 17 dezer, die een inzender in de N. R. Crt. publiceerde, en welk schrijven we hier laten volgen Open Brief aan den heer Inspecteur der directe belastingen te Sittard Wanneer ge de ouderteekening van dit schrijven leest, schrik dan niet voor barig. Wij meenen het goed Zelfs met u, die zich hebt durven ver grijpen aan hel kruis. Ge weet natuurlijk zeer goed, hoe de Limburgsche bevolking de aanranding harer godsdienstige overtuiging, door u te Geleen gepleegd, opvat. We behoeven u dit niet te herhalen. We willen u enkel een goeden raad geven. Niet om nogmaals o doorzichtige onhandige handigheid te pogen den betrokken minister de gevolgen uwer ergerlijke daad over te laten. We adviseeren u alleen tijdig over plaatsing aan te vragen. Hier hebt ge bewezen voor de rust van land en ge- jwest volstrekt niet onschadelijk te zijn. Ge hebt misschien de Limburgsche ge moedelijkheid overschat. Die strekt zich intusschen niet uit tot schandelijke lam lendigheid op religieus gebied. Nogmaals en zeer dringend adviseeren wij u: vraag onverwijld overplaatsing :aan. Voor u hopen we bij voorbaat al een goede plaats in een bij uw mentaliteit passende omgeving Met de u toekomende achting, De Limburgsche Liga RAADSVERGADERING TE WISSENKERKE. Het hoofdpunt der agenda werd ge vormd door het voorstel van B. en W.. het gebouw der openbare school te Geersdijk af te staan aan de vereeniging voor Gereformeerd, lager onderwijs al daar, de kinderen ,voor wie openbaar onderwijs verlangd werd, onder te bren gen in de daartoe .aangeboden consi storiekamer der Geref. Kerk en na een jaar uit te maken, of de bouw van een nieuwe openbare school nopdig is, ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van MeJ. E. H. 41). ,,0, u kent het „builen" nog niet. Maar dan moet u het eens probeereu. Ze kij ken u verwezen aan als u er naar vraagt". Ze lachte. „Toen we verleden jaar naar hier kwamen, brachten we een nieuw blik mee, dat we dan, bij wij ze van ontbijt zouden gebruiken. Ik weet nu niet meer hoe het heette, maar het was een soort pap. Op het blikje stond, dat het met room moest worden gegeten. Zoo maar, met room. In Amerika is daar dan zeker niets bijzonders aan. Maar de moeite die wij hadden om hier voor drie stuivers room te bemachtigen! Er was maar een plaats, mijlen ver, waj&r er wel eens kans bestond dat je wal zou kun nen krygen, het was een melkerij, be- hoorende aan een groote dame, die bij wijze van gunst het publiek van melk voorzag. Niet, dat ze er geen geld voor aannam, maar de klanten waren zeker, dat ze met melk weggingen. We plach ten er twéé h driemaal 's weeks heeu te gaan en werden dan met heel veel neerbuigendheid geholpen door een ver waande melkvrouw. In 't eerst meenden we dat zij de groote dame was, maar toen ze een fooitje van ons aannam, be Ter toelichting van dat voorstel herin nert de voorzitter aan hetgeen voorafge gaan is aan het in de vorige vergadering gevallen besluit de openbare school op te heffen, aan welk besluit Ged Stalen him goedkeuring onthielden, daarbij o.in overwegende, dat daardoor tekorl ge daan werd aan de wet, die eischt .dat in elke gemeente voldoend lager onderwijs gegeven zal worden in een voldoend aan tal scholen. De voorzitter leest de uit voerige beslissing van Ged- Staten voor. Verder deelt hij mede, dat B. en \V. aan den heer Inspecteur van het L. O. had den gevraagd, of hij, bij weigering van het bestuur der vereeniging, om de con sistorie voor eigen leerlingen te georui- ken zich zou kunnen verecnigeu met een overbrenging der, ,openbarekin deren naar de consistorie voornoemd. Het antwoord was ontkennend. Daarna hebben B. en Wi een conferentie belegd met den voorzitter van voornoemde ver eeniging, waarbij hem werd voorgesteld genoegen te nemen met de helft van de openb. school plus de consistoriekamer, om op die wijze de hooge kosten (f 700;)) voor den bouw eener school te ontgaan. Antwoord: daar neemt ons bestuur geen genoegen mee; ons onderwijs zou er on der lijden en de schoolraad adviseert volhouden. De voorzitter weerlegde 's sprekers argumenten, maar zonder succes. Dientengevolge heeft de raad nu te kiezen tusschen tweeërlei oplossing: le een nieu-^ schoolgebouw te stichten, of 2e de „openbare" kinderen le doen verhuizen. Omdat over de kinder-cijfers aan beid,e zijden twijfel is gerezen, doen B. en W. voornoemd voorstel, want na eeen jaar kan dan gebleken zijn, of de ouders aan de openb. school getrouw willen blijven, zoodat een nieuwbouw noodig is. Het voorstel komt nu in discussie. Het lid Schippers zegt B. en W. wenschen het dus nog een jaar aan te zien, omdat de cijfers minder te vertrou wen zijn? Het lid de Regt zegt, dat de voorgestelde oplossing geen oplossing is, omdat het de kinders wil plaatsen in een lokaal, dat te klein is. Het lid v. Nieu- wenhuijzen zegt, dat het voorstel van B en W. met een voorstel tot opheffing feitelijk gelijk staat. Hel verdrijven dei- kinderen uit hun school is geen gelijk stelling maar achteruilstelliug. Er zijn menschen die altijd bezuinigen willeu, behalve wanneer het hun eigen belang geldt. Het lid Schippers wenscht niet meer dan de helft der School af te slaan. Wie daar niet mee tevreden is kan in beroep komen. Het lid de Ridder wijst er op, dat voor het openbaar onderwijs kin deren zijn opgegeven, die wel dichter bij Geersdijk wonen, maar toch onder wijk A, 't dorp, ressorteeren. Het lid v. Nieuwenhuijze wijst er op, dat op de Geref. lijst kinderen staan uit een andere gemeente zelfs. Het lid, den Boer wijst erop, dat aan de cijfers nu niet meer te tornen valt, daar de Minister meermalen verklaard heeft, zich ^an d;e overgelegde lijsten te hou den .En of nu de eeue groep kindereu naar dp consistorie gaat of de andere maakt z. i. geen vbrschil. Het lid v. Nieu wenhuijze zegt, dat het verschil zeen groot is .omdat de „openbare" kinders uil hun school worden gegooid. Het lid Abrahamse voelt de verdrijving der kin deren als een achteruitzetting .veruede- derend voor de ouders. Hjj zou veel lie ver voor hen een nieuwe school- bou wen, al moet die f 7000 kosten. Niet de voorstanders der openbare school zouden dat te verantwoorden hebben. De voorz. zegt dat na een proefjaar de juiste cijfers bekend zullen zijn. Thans vinden B..en W. geen vrijheid, op grond van twijfelachtige cijfers een voorstel te doen tot 't bouwen eener nieuwe schooL Het zou er mee kunnen gaan als met de bijzondere school te Colijnsplaat, waar van den bijbouw twee lokalen ledig grepen we toch wel dat dit niet zoo zou zijn. Ze was zelfs zoo genadig dat ze be loofde het eens voor ons „op zij te hou den." Na zoowat een veertien dagen, be rekenden we, dat het ons nu twee shil ling zou hebben gekost tegen den tijd, dal ze het voor ons op zijde had gehou den. Ik geloof zelfs, 'dat het nog meer zou gekost hebben, maar we gaven het maar op, om buiten voor drie stuivers room te bemachtigen en dus deden we het zonder room. Ik kan niet zeggen, dat ik over het geheel nog dol ben op buiten zijn." „Ik dacht juist, dat u het er heerlijk vond. Dat wil zeggen," viel hij zichzel- ven haastig in de rede, „U ziet er hier zoo tevreden uit!" „(Ja?" Ze haalde de schouders op. „Ik Tieo er toch anders tusschenbeide een sclirikbarenden hekel aan. Wandelingen buiten gaan zoo gauw vervelen, als je er eenmaal aan gewoon bent. YindJ u niet?" Hij aarzelde. .^Hel zal wel aangenamer zijn geweest eer d,e fietsen waren uitgevonden," zei hij. ,^'t Is niet zoo gemakkelijk om van een wandeling buiten te genieten, als je telkens in een heg moet vluchten om niet door midden gereden te worden. Men schen die rijden schijnen althans hun verantwoordelijkheid nog wat te voelen maar iedere boerenjongen spriugt maar op een fiets en rijdt er op los. Maar het ergste van buiten nog is de Blindheid en doofheid van de menschen voor de schoonheden om hen heen. Van mr. Kemp zal ik nu niets zeggen, want ik PupoI bij Doorzitten - Zonnebrand. - Stukloop©» (Ingez. Med.) staan. Het lid, de Regt zegt, dat het! dpijven aan de andere zjjde alleen tot doel heeft de apenbare school uit het consistorielokaal te doen verloopen. Het lid v. Nieuwenhuijze meent, dat de hou ding van B. en W. een houding is van schipperen; ze komt neer op §en willens en wetens fnuiken van het openbaar on derwijs. Het lid Schippbns.- vraagt, hoe veel kinderen thans de openbare school te Geersdijk bezoeken .De voorz. ant woordt- G2 De heer Schippers zegt: als ik dc rïjfcrs der beide lijsten samentel,' krijg ik er 73. Waar moeten d,ie 11 kin deren dan toch vandaan komen? Hij zou een cominissie willen gevormd zien, die de juistheid der gegeven cijfers moest controleeren. Het lid den Boer wijst er op, dat het daarvoor nu te laat is. De lijst kan niet meer gewijzigd worden. Het lid van Nieu wenhuijze is van oordeel, dat één schoollokaal voor het openbaar Onder wijs behouden moet blijven. De voorz, merkt op, dat voorstel niet de openbare school opheft ,maar alleen een andere gelegenheid schept De leden den Boer, Schippers en de Regt wisselen nog enkele opmerkingen. Het lid Kramer zegt, dat reeds 10 jaar lang Qp Geersdjjk de wensch naar Geref. onderwijs heeft geleefd. En nu het grootste deel der ingezetenen hun wensch vervuld kunnen krijgen, zouden zij nog voor het kleinste d,eel uit den weg moeten gaan. Dat komt z^. niet te pas. Het lid De Regt wijst er op, dal de medestanders van het lid Kramer gedre ven worden door een partijbelang, dat geen oog heeft voor het recht der min derheid. Het lid v Nieuwenhuijze zegt, dat hij het bijzonder onderwijs niet wil tegenwerken, doch zich verzet tegen mishandeling van het openbaar onder wijs. Het lid v. d. Maas zegt, dat hel kerkbestuur te Geersdijk zijn consistorie weigert te gebruiken als schoollokaal voor eigen richting. Het lid v. Nieuwen huijze zegt, dal zij dit doen, met het oog op de tegenwoordige meerderheid in den raad, waarvan zij zeker zijn. Zij kunnen nu alles doordrijven. Ook het jid Schippers wijst op 't gebrek aan lust tot redelijke samenwerking. Eerst werd op een onderling elkaar verslaan aangestuurd, thans wil men van geen schikken weten. De voorzitter acht de zaak nu vol doende besproken en brengt in stem ming een voorstel-v. Nieuwenhuijze om het halve schoolgebouw te Geersdijk voor 't Geref. onderwijs ter beschikking te stellen Hel voorstel wordt verworpen met 6 tegen 4 stemmen, die der leden Abrahamse, De Regt, Schippers en v. Nieuwenhuijze. Daarna wordt hel voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen der leden Breure, Kramer, Den Boer, Buijze, De Ridder en v. d. Maas. RECHTZAKEN. Arrond. Rechtbank te Middel burg. In de zitting van Dinsdag waren de volgende personen gedagvaard I. A. F., 35 j., werkman, Breskens, 'gedetineerd, wegens diefstal van ver schillende goederen, o. a. een badcos- tuum, toebehoorende aan M. de Hullu, in de duinen te Cadzand op 2 Juni l.L Eisch G m gev. straf; J. F. T., 62 j., zonder beroep* te Vlissingen, wegens het doen van een valsche aangifte van een beweerden dief ben juist tot de ontdekking gekomen, dat hij wel let op de vogels, ze pikken zijn graan op .en hij schiet ze, maar ik heb nu al de namen trachten te Ieeren van de in 't wild groeiende bloemen, toch is dut een total^ onmogelijkheid!" „|Dat wist ik niet," zei ze. „Ik heb er geen moeite voor gedaan. Wat zijn ze allemaal even dpm." Er volgde een oogenblik stilte. Zijn blik d,waalde even af, maar keerde toen weer tot haar. Ze was alleraardigst om te zien, d,e bekoorlijkste .philistine, die ooit met den blik van een godin, slechts oog had voor nummero 1, en vóór hem had ze nog het betooverende van de brieven d.ie ze nooit geschreven had, het verleidelijke van gedachten die zij nooit gekoesterd had. Hij wilde zich- zelven niet bekennen, d,at hij wel een zweem van teleurstelling voelde. Haar naam werd geroepen eer hij weer sprak. „Hilda, waar ben je?" „Hoor mijn zuster roept I" zei ze. ;,Tk denk, dat het eten klaar is." Ze trad op het huis toe, met David naast zich en kwam Bee tegen die haar al tegemoet liep. „Mr. Tremlett heeft mij het leven ge red Bee. Ik werd aangevallen, terwijl je ui,t was." „Heel vriendelijk van mr. Tremlett", antwoordde Bee glimlachend. „Hoe heeft hij dat gedaan?" Het drietal drentelde al pratende naar binnen en ze bedankte hem len zeerste toen ze hoorde wat er had plaats gehad. Het trof hem, dat zjj een zware maar liefelijke stem had én hij voelde medie- stal van f 500, door A Namen, loge- menthoudsler, op 19 Mei 1.1. Eisch 6 m. gevangenisstraf W. V-, 21 j., landbouwerskn. te Kou- dekerke, thans gedetineerd, wegens dief stal van een geldbedrag van f 10, toe behoorende aan A Vader, te Koudeker- kc op 12 Juni 1.1. Eisch 3 m. gev.straf voorw., proeftijd 3 jaar; M. A. van Z., 22 j., boekbinderskn., Amsterdam, thans gedetwegens diefstal vau een bankbiljet van f 60. toebehoo rende aan J D Stols te Middelburg op 20 Juni 1,1. Eisch 3 m. gev. straf, H. Th. van S., 40 j., koopman te Goes, was door den kantonrechter te Goes, wegens overtr der Leerplichtwet veroordeeld tot f 5 of 5 d h. De beid. en de ambtenaar van het O M. waren legen dat vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en ontslag van rechts vervolging. M. den B., 48 j., reiziger te Goes, thans gedetineerd te Middelburg, werd beklaagd dat hij als reiziger van Cahens Centraal Ivleedingmagazijn te Goes gelds bedragen van f 52 60 en f 32.60, hem betaald resp door M de Jonge te Bie- zelinge en J. van Weele te Waarde, heeft verduisterd Eisch 6 m. gev. voorw. proeftijd 3 jaar. Politie rechter te Middelburg. In de zitting van Dinsdag waren de volgende personen gedagvaard Th. de M-, 43 j., werkman te Hoek, wegens openbare schennis van de eer baarheid op 7 Juni j 1 te Terneuzen. Eisch f25 of 25 d. li. Uitspraak idem. W. H., 26 j„ werkman, IJzendijke, we gens mishandeling van P C. Versprille, op 1 Juni 1.1. te IJzendijke. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak idem. G. P. D 28 j., stuurman te Sluis, wegens verzet tegen de politiebeambten te Sluis, op 21 Juni LI., toen deze hem in het be lang der openbare veiligheid naar het arreslantenlokaal brachten. Eisch 1 week gev. Uitspraak idem. A. J. M., 23 j., landbouwersknecht, Oostburg, wegens het niet voldoen aan de vordering van de marechaussée, toen hij met een fiets zonder licht reed in den nacht van 13 op 14 Juni j.l. te Oostburg. Eisch f 15 of 15 d. Uitspr. id. D. V.. 22 jarb Wissen- kerke, wegens het niet voldoen aan de vordering van den rijksveldwachter te Colijnsplaat, om halt te houden, toen hij zonder licht per rijwiel reed in den nacht van 13 op 14 Juli 11. Eisch f 15 of 15 d. h. Uitspraak idem. L. M. K, huisvr. J. G., te Hansweert, wegens bc- leediging van Sa. Bruggeman te Krui- ningen ojpl 12 Juni 1.1 Eisch f 10 of 10 d. h.; uitspraak idem.; F. M., 30 j., gérant, Goes* wegens mishandeling van J. Glerum te Goes op 16 Juni 1.1. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak idem. J. M., 34 j., werkman, N. en St. Joos- land, wegens verzet tegen de politie te N. en St. Joosland op 2 Juni 1.1. Eisch 7 d. gev. Uitspraak idem; Chr. B. v Z., 34 j., slager, Vlissingen, wegens mis handeling van Adriaan van Stel te Ka- pelle op 2 Juni 1.1. Eisch f 5 of 5 d. h. G. P., 48 j., bakker, zonder bekende woonplaats hier te lande, wegens schen nis van de eerbaarheid op 22 Mei 1.1. Eisch 14 d. gev. Uitspraak vrijspraak. A. de B., 18 j., werkman. Koewacht, wegens toeëigening van een duif, die op zijn hok gevlogen was te Koewacht op 22 Mei j.l. Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspraak idem. R. M. v. K., 26 jlo gementhoudster te IJzendijke, wegens mishandeling van S. de Greve te IJzen dijke op 13 Juni 1.1. Eisch f 25 of 25 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. P. D. C., 35 j., slager, Ierseke, wegens ver lijden met haar, telkens dwaalde zijn blik weer naar het schoone gelaat. Een mi nuut later ging hij zijns weegs en de zusters traden binnen. ,,'t Is een echte heer," zei Hilda, „en ik ben wel haast zeker, dat hjj gestoken werd, ofschoon h\j beweerde van hiel. Het zou heel romantisch zijn geweest als hij maar geen kleurling was." „Ze had mij lief om de gevaren, die ik van haar afwendde," sprak Bee zachtjes voor zich heen. „Wat is dat, een aanhaling?" vroeg Hilda. HOOFDSTUK XIX. De rest van den dag leverde niets meer op en David maakte zich warm in het vooruitzicht dat haar bezoek zoo spoe dig ten einde zou zijn. Hij had Hilda, sinds den ochtend, slechts één oogenblik gezien Terwijl hij op zij stond toen ze de trap afkwam, had hij haar gevraagd of ze weer naar het veld ging, en ze had het hoofd geschud en gezegd, dat ze een brief moest schrij ven. Hij trilde bij de gedachte, dat het een brief aan hèm kon zijn. Verbeeld je dat ze 'm hèm dan nog eens gaf, om op de bus te doen. Wat een dwaas idee! Nog vreemder echter was het, dat de gedachten die hem zoo menigmaal ge boeid hadden in het luchtig gepraat, dat toch zoo innig-onbeduidend geklon ken had stukjes waren door dezelfde munt geslagenl Wanneer ze elkaar zoo vreemd waren geweest, als zij het er voor gehouden had, dan zoii hij nooit het goudgehalte hebben vermoed .van dit inieling van een ruil in de herberg van Pa. van Haneghem. m den nacht van 2 op 3 Juni j.1. te IJzendijke. Eisch f 10 lof 10 d h Uitspraak f 6 of 6 d. h C |S., 51 j„ koopman te Zierikzee, we- jgens mishandeling van B. W. Schot en J. Schot te Brouwershaven op 1 Juni 1.1. Eisch f 15 of 15 d. h Uitspraak vrij spraak C. v. B., 59 j„ slager te Drei- schor en S W., 53 j„ slager te Zie rikzee, wegens slrooperij, te samen cn in vereeniging, gepleegd te Eikerzee op 16 Juni 1.1. Eisch f 10 of 10 d. h. Uit spraak idem. LANDBOUW. Oud-leerlingen Wintercur- s us sen. Omtrent de lezing van den heer Zon- nevijlle uit Axel op de vergadering van den B V. G. te Oostburg, zij 't volgende gemeld De heer Zonnevijlle heeft zijne lezing genoemd Zwenking na tegenstand", wel ke kern hij bedoelde toe te passen op het zware paard Hij heeft hel over de zwenking in natuurlijk aangegeven lijn .over de zwenking in den landbouw en dc paardenfokkerij welke niet ge maakt zijn in dc studeerkamer Geen dier is zoo samengegroeid met den mensch als het paard Elke zwenking vinden we weer terug in de dichtkunst Het paard dient nu niet meer voor oor log hoofdzakelijk, maar voor den vre- digen mensch in dienst van den land bouw Vervolgens toonde spr. de zwenking aan met cijfers, voor wal betreft koud- bloed- en warmbloedpaarden. waaruit bleek dat in de jaren 1902, 1913 en 1923 goedgekeurd werden resp. van het koudbloed 200. 368 en 668 hengsten en van het warmbloed resp. 503, 356 en 288 hengsten, terwijl in die jaren gedekt werden van het koudbloed resp. 14827, 40878 en 42220 merriën en van het warmbloed resp. 34975, 29420 en 12880, waaruil zeer duidelijk de zwenking van warmbloed naar koudbloed blijkt Nu was 1923 bovendien nog een zeer slecht jaar door weinig handel, waardoor veel merriën aan dekking werden onttrokken De vermeerdering bij liet koudbloed wijst op eene intensieve fokkerij. Toch is geprobeerd door vooraanstaande man nen om deze vooruitgang van het koud bloed te stuitten, doch volgens spr was ook deze evolutie niet te stuiten. Er ont stond een groote strijd tusschen voor- en tegenstanders, doch het pleit werd be slecht ten voordeele van hel koudbloed. Door toelegging op het Belgische type werd meer succes geboekt, terwijl bij warmbloed elke lijn ontbreekt door de vele soorten, als Ardenners, Normandiërs enz., waarvan maar één naam meer is, die van „tuigpaard". Hij herinnert aan een uitlating van den warmbloedfokker Pauen op een vergadering van het Geld. slamboeek, waarin deze zei als het ge tij verloopt moet men de bakens verzet ten. Verder deed de spr. eenige grepen uit de geschiedenis van het Belgische paard. Reeds Keizer Nero had in Rome Arden- ner merries. Keizer Karei V had een prachtige Belgische hengst. Van de 11e tot de 16e eeuw kende het Belgische paard een ougekenden bloei, doordat de ridders de paarden behoefden voor krijg en voor hunne tournooien. Handel en nijverheid zochten de beste paarden. Zelfs Engeland importeerde totdat door ,Jan I de uitvoer aan banden werd ge legd. Sinds de uitvinding van het bus kruit-" werd het paard meer een sleepers- paard. Voor de oorlogen werd allijd een pasmuntje. Daarom was hij ook maar zoo dood-gewoon geweest; de ziel was tus schenbeide net een duiveltje in een doos je die weggestopt werd tot hij weer te voorschijn mocht komen. .JO, mr Thackeray, doet u dat joch niet!" hijgde Charlotte Bronté gedesil lusioneerd, toen hij zich nog eens van de aardappels bediende; en waarschijnlijk had hij toch nog meegezegd om haar hulde te rechtvaardigen, tot de kaas kwam Hij, David, Lee, had dan wel van allerlei banaliteiten gesproken. Hoogst waarschijnlijk had liet jonge meisje, dat hij zoo doodgewoon had gevonden, hem dan al voor méér dan alle- daagsch gehouden. Steeds terugkeerende en hem storende in zijn overpeinzingen, had hij een zinnelijke gewaarwording deels een geur, deels een smaak waarbij het hem leek dat hij den geur van haar haar in de keel proefde. Eer hij de stad verliet, had hij een naar re gels van dank geschreven voor het j>or- tret en nu dacht hij ineens ,dat er mogelijk op zijn kamer een antwoord lag. Kon hij dat maar lezen; hij had wel alle brieven willen overlezen terwijl hij haar zag. Hij wilde .dal dit hem zou helpen. Zonder die behoefte te ontleden^ voelde hij dat door die tastbare hem zoo bekende brieven de vage gewaarwording van onwerkelijkheid zou verflauwen, die telkens in zijn gemoed oprees Gedu rende enkele seconden was dat verlangen, om haar brieven te herlezen sterker dan de wensch om met haar alleen te zijn. (Wordt vervolgd.).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5