Kinderen BELILSN0TLER1NG AN HËDZN. AMSTERDAM, 17 Juli (Slotkoers.) 6 pel. Nederl. 1923 103%;: 6 pet. Ned. '1922 105 dertieu zestiende; 5 pet. Ned. 1918 10I'm4'A pet Nederl. 1917 98%; 2i/2 pet. Nederl. W. Schuld 61 zeven zes tiende; 3 pet. do. Oblig., 73%3 pet), do. Certif. 73%.- C^rt. Ned. Hand. Mij. 134%—135; AJ. Ned. Ind. Handclsb. 1 -1(1%144%; Aand. Kol. Bank 178%; Kon. Petrol. Aand. 405109Gecoiis. IIoU. 168—173; Cult. Mij. Vorstenlanden 1551/2—156%; Han- delsv. Anislerd 504%—509%; Javasche Cultuur 327332; Aand. Deli Maatsch. .«397399%; Anislerd. Rubber 310— 302%; Ned. Amerilc. vaart 65%; Ned. Sclieep- vaarlunie 139 ex. dv,; Kon. Holl, Lloyd 6%; Kon. Ned. Slooinb. Mij 62%. Gouda A. 9%; Philips A. 445%; Jur- gens A 111%.-116y2. Anaconda 87i/2; Common Marine 9%. Steels 118; Erie 29%; Union Pacific 1413/iPrefcred do 32%; Maxwell Gr. C. v. A. 7Maxwell Land Gert. v. Inc. Bonds 17 negen zestiende Prol. 21/2. Russen: Consols 3 vijf zestiende; Hope 2 negen zestiende; Wisselkoersen: Londen 12.10%Par ij s 11.71; Bras sel 11.50; Dollar Cable 2.49 een zestiendei. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Juli. Hoogste barometerstand: 765.9 te Vardoe. Laagste barometerstand: 754.3 te Seydisfjord. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 Juli Zwakke tol matige Zuidelijke tot Westelijke wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer, iets koeler. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 69 gr., 12 uur 78, 3 uur 77 gr. Zaterdag Zondag Maandag Hinsdag Woensdaf 1 'onderdag Vrijdag HOOG WATER Vlissingen. (Zomertijd.) 18 Juli n.m *9 .1 i) 20 21 22 23 21 I 03 1 43 2 16 2.52 3 28 4 02 4.33 Tiet tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vüs- oingen.) J. Rakhorst, A. v. d. Ree, Z. Simons, J. P. Visser. Tot de 4e kl.A. H. L. de Bel, H. A. Brakman, W. de Bruijne, A. E, Ruijsch van Dugteren, C. G. van Neerbos, G J. W. van der Peijl, J. Scheele, C. A, Stuffken, R Stuffken, P. J. A. van d.er Valk. Tot de 5e kl. C. L. Deij, P de Feij- ter, J. Klaassen, D. J. Oggel. (De Z.) RECHTZAKEN. De Rotterdamsche Rechtbank ver oordeelde S. S„ 21 jaar, huisvrouw van E. Mwegens het door verschaffen van gelegenheid uitlokken van diefstal het betreft hier de berooving van den Dordtsehcn hotelhouder E in een per ceel aan de Prinsenstraat van f 23.000 i— tot 1 jaar gevangenisstraf. De 28-jarige stoker J. II., te Rot terdam. die zekeren I). T. bij een bu renruzie een oog heeft uitgekrabd, werd, wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbend, tot 10 maan den gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde den 26-jarigen boekhouder-kaa sier, W. J. wegens verduistering in, dienstbetrekking van f 5000 ten nadeele van de Rotterdamsche Iluidenclub tot 9 maanden gevangenisstraf. Een beschonken autobestuur der. De kantonrechter te Utrecht veroor deelde den tandheelkundigen student A. H. aldaar omdat hij, dronken, des avonds half tien met een vaartje van ongeveer 65 kilometer en zonder lichten op met zijn auto door de binnenstad aldaar jak kerde en eenige aanrijdingen veroor zaakte. Ook zijn auto werd danig geha vend. Hij is tot f 150 subs. 50 d h. ver oordeeld, met ontzegging van de bevoegd heid om gedurende één jaar motorrijtui gen te besturen. De eisch was f150 b s. 75 d. h. bene vens een jaar ontzegging. Bij zijn verhoor destijds erkende bekl. dat hij dien avond vermoedelijk wei „een tikje harder" gereden had dan de toege stane maximale snelheid BERICHTEN UIT DE 2de OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. DE TOESTAND IN DE MIJNINDlSTRE LONDEN, 16 Juli V. D. Hoewel liet doode punt is bereikt in den crisis ïn do mijnindustrie, wordt de toestand nog niet als hopeloos beschouwd Men is alge meen van meening dat de mijneigenaren hun voorstellen dienen in te trekken ten einde een hervatting van de on derhandelingen mogelijk te maken. Naar verluidt zal de regeering baan invloed aanwenden om de eigenaren hier toe te bewegen. LONDEN, 16 Juli V. D. «De eerste Lord van de admiraliteit Bridgeman lioudt nog steeds voeling met de mijn werkers. TANGER BEDREIGD. LONDEN, 16 Juli V.D. De Times mel de uit Tangcr dat groote troepen Rifs en vijandelijke stammen zich concentree- ren nabij de Tangergrens. Algemeen wordt een inval in de internationale zone gevreesd. W fa Ob«--%hnsfem voor huishoudelijk gebruik in liter- schroefflesschen, prijs 32 cent. (Ing. Med.) LAATSTE BERICHTEN. UIT VLISSINGEN. Hedenmiddag is in het St. Joscph- Ziekenhuis te Vlissingen op 66-jari- gen leeftijd overleden de heer C. Dom misse C.Mzn., oud lid van de Kamer van Koophandel en een der mede-op richters van den Kunstkring „Het Zui den", in het bestuur van welke vereeni- ging de overledene nog zitting had. Ook dit jaar heeft hij nog een groot aandeel gehad in de inrichting van de perma nente tentoonstelling. GESLAAGD. Geslaagd tc Amsterdam voor het examen leerares Nijverheidsschool acte Na., mej. J. J. Kort .van Vlissingen, leerlinge aer Industrie- en Huishoud school alhier. DIEFSTAL IN DE MARECHAUSSEE KAZERNE. Het Hoog militair gerechtschtshof heeft vaudaag den 24-jarigen J. S., marechaus see te paard 2de ld. der 1ste divisie der Kon. maréchaussee in gai'iiizoen te Den Bosch wegens diefstal van een bankbil jet van f 100 gepleegd op 11 Maart j.l. te Vlissingen ten nadeele van een collega veroordeeld tot 5 maanden gev. straf en ontslag uit den dienst. Hij was door den krijgsraad te Den Bosch vrijgesproken. ONWEER Gisterenavond omstreeks 9 uur heeft boven Dodewaard een hevig on- weder gewoed, dat nogal groote schade lieeft aangericht Tal van boomen wer den door den bliksem geveld, ook werd de electrische geleiding beschadigd, waar door verschillende inwoners zonder licht hebben gezeten. Een koe in de weide werd op slag gedood. De bliksem sloeg voorts in de woning vim den landbouwer v S. en vernielde daar gedeeltelijk 't dak. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. FRACTI E-VF.RG ADE RIXGEN De club van Anti-Rev. Kamarleden heeft gisterenavond in het Tweede Ka mergebouw vergaderd over het concept regeeringsprogram Naar wij vernemen vergadert morgen de Chr. Hist. Kamerfractie te Utrecht ia verband mei de kabinetscrisis. BEURSÖVERZICHT. AMSTERDAM, 17 Juli. De bedrijvigheid op de beurs was he den veel geringer dan gisteren Diverse rufibersoorlen waren aan aanzienlijk aan bod onderhevig. Tabakken waren niet veel veranderd. Dc belangstelling was voor een groot gedeelte omgeslagen op de oliewaarden waarin flinke omzetten plaats vonden. Koninklijken gingen daar bij aan de spits en avanceerden meer dere procenten. Ook geconsolidcerden werden op een hooger koerspeil ingezet Van Nederl. Industr. traden Jurgens aandeden weer op den voorgrond, en werden hooger afgedaan. In suikerwaarden ging m'aar weinig om de meeste transacties weredn op de prijzen van gister afgesloten. Scheep vaarten weinig belangstelling evenals Amerikanen. Prol 21/2. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 17 Juli. (3 uur\ De cijfers tussclien haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.10% (12.13). Berlijn 0 5934 (0.59385). Parijs 11.71 (11.79). Brussel 1V50 (11.57). Zwitserland 48.40 (48.45). Weenen 0 003515 (0 003515) Kopenhagen 52.35 (52.—). Stockholm 67(67.05). Oslo 44.90 (44.60). New-York 2.49% (2.49%). o HET NIEUWE ENGELSGHE SCHEEPS- BOUWPROGRAM I LONDEN, 17 Juli V D. De politieke correspondent van de Daily Mail meldt dat het kabinet 't eens is geworden was over hel scheepsbouwprogram voor zes jaar. Nadat de eerste Lord van de Ad miraliteit Bridgeman met aftreden ge dreigd had. In de eerste drie jaren zullen 18 kruisers gebouwd worden. SAMENZWERING TEGEN DE TURK- SCHE REPUBLIEK. BERLIJN, 17 Juli V.D, Volgens de bla den is een samenzwering tegen de Turk- sche republiek ontdekt. Alig leidende po litici zouden vermoord worden, terwijl de hoofdstad van Angora weer naai- Con- stantinopel zou worden overgebracht. Tot nu toe zijn 15 personen gearresteerd. Te gen den vrocgeren siftlan en twee keizer lijke^ prinsen is een strafvervolging we gens hoogverraad ingesteld. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - De centrale recherche te Amster dam heeft twee fietsendieven gearres teerd, die als operatie-terrein hadden uitgekozen de binnenplaats van 't Binnen gasthuis. Hier slaan steeds veel fietsen van me dici, studenten en bezoekers. Daar er toe zicht wordt gehouden op diegenen, die de poort binnengaan, begaf een der dieven zich naar den portier en vroeg, waar hij geld moest storten voor zijn verpleging in de inrichting. De ander nam ondertus- scheu de fietsen weg. Toen de truc een- paar maal was gelukt begon men arg waan te koesteren, met het gevolg dat hel tweetal gearresteerd werd. Ook een heler werd aangehouden en in het ge heel zijn reeds zes fietsen opgespoord. Een 11-jarige knaap te Hilversum had reeds eenige malen een fietstochtje gemaakt op verschillende rijwielen, die hij na afloop van zijn tochten maar weer ergens achter liet. Thans echter was hij belust op een autotochtje, aldus de „Stand." 1-Iij zag op den Ouden Enghweg een auto aan den kant van den weg slaan. Fluks nam hij plaats achter het stuurrad, bracht den auto in beweging en genoot op zijn manier. Na op den 's-Gravelandschenweg een boom te heb ben aangereden, zette hij zijn tocht! voort, tot hij op den Neuweg tegen een hek aanbotste en de auto niet meer voort wilde. Een politie-agent, die het onge luk zag gebeuren, nam den jeugdigen chauffeur mee naar het bureau, waar ook de eigenaar van den auto, de heer S. uit Bussum, juist aangifte kwam doen van de vermissing. De wagen had behalve uitwendige beschadigingen ook defect aan de stuurinrichting bekomen. De jeugdige durf-al zal door de politie ter beschikking worden gesteld van Pro Juventute. TWEE JONGETJES OVERREDEN. Donderdagmiddag zijn twee knaapjes die op den Leidschen Straatweg in Den Haag, spelende onverwachts uit het hout te voorschijn kwamen en den weg wilden oversteken, door een particulieren auto uit Leiden overreden en gedood. De lijk jes van de slachtoffers, de 7-jarige de V en de 8-jarige de J. uit Den Haag, zijn naar het gemeentelijk ziekenhuis ver- oerd. Het politieonderzoek is nog gaan de. AUTO B US-ONGELUK Gisterenmorgen is bij Zwijndrecht een kleine autobus door een naar België gaanclen luxe-auto, bestuurd door een dame, achterop gereden en bij het pas- seeren met het achterwiel bij het voor wiel gegrepen, tengevolge waarvan de chauffeur van de bus het stuur kwijt raakte en de bus tegen een boom sloeg, meldt de „Roti." Beide auto's gingen in de richting Dordrecht, en er werd met razende snelheid gereden. De chauffeur en een passagier vlogen door de vooruil, de chauffeur werd aan het hoofd ver wond. De passagier is er minder goed afgekomen. De 70-jarige van N. uit Rijsoord, werd zwaar .aan het hoofd ver wond. Van de overige passagiers bezeerde een de knie. Door de politie werdeu fo to's ter plaatse genomen. De luxe-auto mocht, nadat de bijzonderheden waren genoteerd, zijn weg vervolgen. De auto bus is van voren totaal vernield en een wiel van den wagen is gebroken. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De goedkoope treinen. Beperkt aantal plaatskaarlen en zeer veel aanvraag! Dait is, naar men ons van spoorwegzijde verzekert, de reden dat zoovelen ondanks heel vroeg opstaan, teleurgesteld zijn. Of beter teleurgesteld moesten worden Een trein kan zeer lang, uit zeer veel wagons zijn samenge steld, maar er is een grens ,en er zijn tenslotte maar een bepaald aantal plaat sen. Dc biljetten worden verdeeld over de verschillende stations van hel tra ject VlissingenRoosendaal. Natuurlijk krijgt Middelburg er wel wat meer dan Arnemuïden, maar 't blijft een bepaald aantal, cn de liehebberij is zeer groot, overgroot. Van opkoopen het werd ons vanmiddag door den stationschef na drukkelijk verzekerd, door liet per soneel zelf vóór den tijd der beschik baarstelling is absoluut geen sprake. Integendeel; ook zij die aan den dienst verbonden zijn, en van den goedkoopen trein gebruik willen maken moeten ge woon in de rij gaan staan, voor het loket. 1 Zij genieten dus niet het minste voor recht. Wij hebben trouwens, toen wij om maatregelen vroegen tegen het op koopen geen oogenblik aan het perso neel gedacht, doch wel aan hen, die de kaarten in massa's inslagn, om er een voordeeltje mee te doen. Dan is de goedkoope irem immers niet ,»goed- koop" meer, heeft die als zoodanig geen waarde, en dat is natuurlijk in het ge heel niet de bedoeling der maatschappij, die juist met het instituut dezer goed koope reisgelegenhecien toont alle moei te doen tot de faciliteiten van voor den oorlog weer terug te willen keeren. (Va cant iekaar ten!) Maar, als er 's morgens om half vier al menschen vóór het slation staan te wachten, als die groep gestadig zoo aan groeit dat om politie moet worden getele foneerd om de orde te bewaren, dan wordt T een kwestie van die 't eersjt komt ,die '1 eerst maalt. Dan zijn de kaarten in een minimum van tijd uitverkocht, wat weer lot gevolg heeft: veel teleurgestelde gezichten,'veel mopperende personen. En iemand, die moppert is gauw geueigü een ander te verdenken! Dus nog eens: de groote drukte van aanvragen is oorzaak ge weest, dat de vporraad spoedig weg was. Geen 'opkooping. Maar men kan natuur; lijk een kennis vragen kaarten ook voor zich te nemen. De stationschef alhier heeft echter reeds het zijne gedaan om aan de teleur- geslelden tegemoet te komen en getracht nog een goedkoopen trein te doen rijden. En dat is geluld ook: op Don derdag 23 Juli, Zaterdag tien lSdenTkaar- tcnverkoop. Men beproeven zijn geluk. Locaal Rijkstelefoonnet te Middelburg. Aanvullingen en wijzigingen in den Gids van het locale Rijkstelefoonnet en in de naamlijst voor den telefoondienst. Nieuwe aansluitingen: 399. Feikema, W., arts, St, Pieterstraat F 52. 32. Rijksgebouwendienst, Bureel van den Dislrictsbouwkundige, Abdijgebou wen. 354. West Javasche Landb. Mij. Hout kade H 114. 478. Witte J. de fruithandel, Lange Delft II 24 467. Registratie en domeinen, directeur der voor Zeeland en Westelijk Noord- Brabant. Vervallen aansluitingen: 73. Casembroot Jonkvr. G. M. de Los- kade P 258. 307. Geulen firma J. J. enz. 431. Dockheer, mevr. wed. J. J. enz. 191. Frank H. Israel leeraar enz. 495. Kimpe, R. J. P. enz. 534, N. Amer. Hyp. bank. onz. Wijzigingen 543. Automaat enz. mij, wordt hoofd depot mij. 542 Casembroot enz. Dam 8 wordt Molenwater M 269. 216. Deibei enz.. Lange Delft A 88, wordt Langeviele singel, 't Zand D 56s. 354. Goenong Roxvo enz., Goenong wordt Goenoeng. 429. Houthandel enz., alles wordt niets; 422. Loo K. J. v. enzPenninghoeksin- gel L 65a, wordt Heerengracht M 24. 217. Overbeelce E. van enz., Dir. auto garage agent en Handelsmij Luxor, Brak straat wordt lid der firma gebr. van Overbeeke, agentuur en commissie han del Noordsingel 156g. 247. Wolders enz. Techn. bureau Dam G 31—32 wordt Induslrieele Mij., Lan ge Delft H 18. M. 95, afstand 200 M.; afd. C Marga afstand 15 M., afd. D revolver, afstand; 20 M. Te Schore is eene voetbalclub op gericht, waaraan de naam is gegeven vèn „Zeelandia". Een groot aantal leden heeft zich opgegeven. Zaterdag, Zondag en Maandag wordt' te Noordwijk de eindstrijd gespeeld van de Europeesche zóne om de Davis Gup (Lawntennis) tussclien Frankrijk en Ne- derland. LEGER EN VLOOT. Het detachement van het 14c reg. infanterie, dat deelneemt aan de 5de se rie schietoefeningen in de legerplaats bij Harskamp, vertrekt heden naar Bergen op Zoom tot hel houden van de vervolg- oefeningen der lc ploeg lichting 1925. De te Utrecht toit arts bevorderde heer M, 0. J. Pilaar van Goes is be stemd tot reserve-officier van gezond heid 2e kl. bij het reservepersoneel van de landmacht hier te lande. Reserve le luitenants J. Wi. L. van der Moer en A. J. M. van Etten van het 14c regiment infanterie komen 10 Augus- 4tus voor den tijd van 3 weken te Breda onder dc wapenen. Luit. ter zee 2e kl. der Kon. Ma rine-reserve L. Stobbe is voor een oefe- ningstijd van 3 maanden geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vlis singen. Officier van den Marinestoomvaart- dienst der 2e ld, P. J. Slroodén is 24 AugJ. geplaatst a. b. vati Hr. Ms. „Srlcems- kerek". Blijkens een bij hel departement van marine ontvangen telegram is de ocfeningsdivisie onder bevel van schout- bij-nacht K. F. Sluys op haar reis naar dc Oostzee, gisteren van Reval vertrok ken. SPORT. Door liet verband „'Zeeland" van den Bijz. Vrijw. Landstorm zal op 31 Juli en 1 Augustus a.s. een schietwedstrijd wordefi gehouden op de. militaire schiet banen, gelegen in de gemeente O. en W Souburg. Het programma voor dezen wedstrijd is als volgt: afd A, geweer M. 95, afstand 100 M.; afd B geweer stootcn, vallen en bezeeren zich herhaal delijk, en daarom hebben Zorgzame Moe ders altijd een doos Purol in huis. B U i T E M L A i'l D. IIET TOELATEN VAN VREEM DELINGEN. De Fransche ambassadeur te Londen:, de Fleuriau, hield bij de ontvangst van de Fransche kolonie ter gelegenheid van. het Fransche nationale feest een toe spraak, waarin hij opkwam voor grooler vrijheid voor vreemdelingen om Engeland; binnen te komen en te verlaten. Hij wees erop, dat alle staten hun in ternationalen handel pogen te ontwik kelen,d och, zeide hij, wij staan tegen over den paradoxx, dat terwijl alle re geeringen het erover eens zijn, dat de internationale gedachtenwisseling moet worden aangemoedigd, eenige harer de bewegingen vim vreemdelingen aan be perkingen onderwerpen, ofschoon deze het voornaamste middel tot gedachten- wisseling zijn. Het bestaan van dezen paradox komt duidelijk uit, wanneer men den toestand* beschouwt te Londen, dat groote inter nationale centrum, dat de zaken van heel de wereld tot zich trok door de faciliteiten, geboden aan dg vrije be weging van personen en goederen. Mem vvenscht dat Londen zijn wereldpositie zal handhaven en ontwikkelen. Zal deze wensch worden verwezenlijkt, indien be lemmeringen in den weg worden gelegd aan die vreemdelingen en in het ^ij- zonder aan die Franschen, die in de internationale zaken der city aandeel hebben gehad en nog hebben. Is het verstandig de aankomst te bemoeilijk "ken van diegenen, die het internationale element in Londen vertegenwoordigen?' Dit is een vraag, die ik mij zelf vaak stel en waarbij gij nauw betrokken zijt, be sloot de Fleuriau. Deze critiek, door den Franschen am bassadeur op de Engelsche vreem- delingenbepalingen uitgeoefend, zal veel sympathie vinden in een tijd, dat dezer bepalingen strenger worden toegepast dan een jaar geleden het geval was, zoodat vele buitenlanders, die te JLonden aan komen, klagen over die weliswaar hof felijke doch strenge en langdurige on dervraging, waaraan zij door de immi gratie-beambten onderworpen zijn gewor den. Dit strenger optreden kon worden voor speld, toen bij de onderhandelingen o ver- het nog niet door Duitscliland gerati ficeerde Engelsch—Duitsche handels verdrag "Engeland toegaf aan den Duit- schen eisch om de "bijzondere beperkin gen op de Duitschers op te heffen. Het was gemakkelijk te voorzien, dat onder deze concessie aan de Duitschers alle andere vreemdelingen zouden lijden. Ook het wantrouwen tegenover de bolsjewis ten, nadat deze onder het labourkabinet veel aanmoediging hadden gekregen, werd later oorzaak van verscherping der- grenscontrole. o DE BELGISCHE CONTROLEDIENST IN DE SCHELDE. Bij de gisteren in de Kamer gehouden* bespreking van de begrooting van spoor wegen heeft, volgens de Brusselsclie cor respondent van de Maasbode, do liberale Anlwerpsche oud-minister rar. Franck, in verband met de bekende verzanding1 iu de maritieme Schelde, dat de hui dige Belgische controledienst nog steeds, onvoldoende is en zeer in een homogene; actie wordt belemmerd door het fei% dat de dienst afhangt van niet minder dan drie verschillende ministeries. Spr. drong aan op spoedige veran dering in dien toestand, die fataal kan worden voor de Schelde. De minister van spoorwegen en ma rine, Ansseelc, antwoordde hierop, dat hip opinie van Franck deelt en dat het hem aangenaam zou zijn, onder voorzitter schap van den heer Franck eeu Schelde- commissie le zien tot stand, komen, be staande uit twee functionarissen en een gedelegeerde der raden. Een dergelijkë geconcentreerde groep zou zich, volgens- Anseele, met;succes met de Sclieldc-aan- gelegeuheid kunnen bezig houden en veel fijdroovende -formaliteiten uit do wgreldl helpen. Bij dezelfde bespreking zei het Ant- werpsche liberale Kamerlid mr. Pecher dat vier jaar geleden aan sommige Bel gische loodsen (e Vlissingen verblijfsver goeding werd betaald waarvan achteraf door dte administratie werd gezegd, dat zij niet betaald had dienen te worden. Om die gelden terug te krjjgen worden uu van de salarissen der bedoelde lood sen tot 500 frs. per maand afgehouden, wat te veel is in verhouding tot hum loon.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2