MissBlanche 2a! blijken, een open afdeeling voor de ■verpleging van zenuwpatiënten te stich ten. Zij machtigde het bestuur om voor ■de bouwkosten daarvan en van een even tueel te stichten administratiegebouw de noodige leeningen aan tegaan. De middagvergadering werd besloten met een referaat van ds. B.' Wielen^a van Amsterdam over: „De Genezing op liet Geiled", hetwelk met groote aandacht •en onverdeelde belangstelling werd ge volgd. Als bestuursleden werden herkozen of ^gekozen ds. J. H. Donncr van Breda, C. P. Vogelaar van Krabbendijke, "W. den Boer van ffierikzee, L. W-. B. A. Mulder van Ovezande en ds. S. Groenevcld van 'Terneuzen. INHULDIGING JIÏR. L. VAN LITTERS. Gisteren hadden te Kortgene groo te feesten plaats ter gelegenheid van de inhuldiging van den heer .Thr L. van 'Citters als burgemeester- der gemeente Het prachtige zomerweer maalde alleen al dezen dag tot een waren feestdag Maar de Kortgenenaren hebben de or ganisatie van dit welkomstfeest niet aan de zorg der natuur overgelaten doch hebben op luisterrijke wijze geloond hoe zeer zij het op prijs stelden een echte Zeeuw als Jhr van Citters als burge meester in hun midden le mogen ont vangen. Des morgens te half tien vertrokken de muziekvereeniging E. M. M.. de zang- vereeniging. .Zang Veredelt", de Gvm- nastiek verecnïging „O K. K." en de kin deren der verschillende scholen met on derwijzers naar de woning van den bur gemeester, waar deze verwelkomd en toegezongen word. Ouders, broeder en zuster van den burgemeester waren overgekomen om d'e feesten bij t e- wonen. Namens de feestcommissie, de openb. lagere school en de bewaarschool, werden aan den burgemeester drie bouquetten aangeboden. De heer Th, Wolse, voorzitter van de feestcommissie sprak daarna den burge meester toe: Hoewel U reeds door den raad der ge meente bent geinstalleerd, houden wij zoo zei hij, dezen dag als de officicele dag Uwer installatie. Als voorzitter van de feestcommissie acht ik mij gelukkig U namens de ge- heole burgerij een hartelijk welkom toe te roepen, onder aanbieding van een schitterend voorbereid feest, waaraan de geheele gemeente spontaan haar medc- werlcing heeft verleend. De familienaam van Citters en den naam van Uw grootvader de heer de Vulder van Noorden, zijn ons een waar borg dat wij als burgemeester hebben gekregen, een echte Zeeuw, die geboren en gedeeltelijk opgevoed op liet platte land, de behoeften van een platte landsgemeente zal weten te "begrijpen en te waardceren. Het is begrijpelijk dat velen- de ge dachten koesteren dat U na uw eerste standplaats Kortgene, na korten of langeren tijd naar een grootere plaats zult trachten uit te zien. Ik spreek hier echter den wensch uit -dat U op eigen kracht ons op een ma nier zult weten te regeeren, dat wij al len rondom U geschaard blijven zooals heden en dat die band zoo hecht mag worden, dat U een lange reeks van jaren onzen burgemeester mag zijn. Tot de wethouders, de leden van den raad en den secretaris, verbind ik aan het gesprokene den wensch, dat U vele jaren met elkaar vreedzaam en tot nut van Kortgene mag samen werken. Tot de familie van onzen burgemeester een hartelijke felicitatie met de be noeming van Uw zoon, en broeder. Hiermede verklaar ik den feeslfelag geopend." De burgemeester antwoordde o.a. als volgt: Ik ben zeer zeker hier de tolk van mijn familie, wanneer ik vanaf deze plaats ■ook namens hen mijn hartelijken dank breng aan alle gemeentenaren en inzon derheid aan de feestcommissie, welke al len hebben medegewerkt om mij zulk een buitengewoon vriendelijke ontvangst to bereiden. He kan niet anders doen dan u allen hierover mijn compliment te maken, om in zulk een korte spanne tijds een dergelijk grootsch feest in el kaar te zetten. Dc heb altijd respect voor degenen, die het initiatief tot een der gelijke zaak nemen, „the public spirit", zooals de Engelschman dit uitdrukt. Voorts mag ik zeker wel alle reden hebben tot groote dankbaarheid, dat zulk een' liooge onderscheiding en zulle een buitengewoon vriendelijke en hartelijke ontvangst mij reeds op zoo jeugdigen leeftijd ten deel valt. Het is mij, als Zeeuw van geboorte, steeds een groote wensch geweest mijn werklcring en wel het burgemeestersambt in de provincie Zeeland te mogen vinden; verlangend heb ik altijd uitgezien naar den dag, waarop ik weer vasten voet op Zeeuw- schen bodem kon zetten en Tk behoef u ■niet te zeggen dat ik het een buitenge woon groot voorrecht acht te zijn be noemd tot burgemeester van de zoo mooie, welvarende, belangrijke smal- stad Kortgene, ook wel genoemd de sleu tel van Noord-Beveland. Hoewel nog zeer jong, wellicht de jongste burgemeester in geheel Neder land, wil ik u de verzekering geven, dat ik steeds met grooten ernst, toewijding en opgewektheid en zonder aanziens des persoons mijn taak zal opvatten en ver vullen. Ik hoop, dat de ingezetenen mij steeds op een aangename wijze hun wen- schen en grieven kenbaar z.ullen maken «n hoop deze steeds goedgunstig te be antwoorden voor zoover de wet of het algemeen belang dit toelaat. Nogmaals beveel ik mij aan bij de ge- meeulenaren en de diverse colleges waar mede ik veel zal moeten samenwerkten en lioojp ik spoedig niet meer voor u le staan a!s een onbekende, maar van u allen het vertrouwen te verkrijgen, door mij deze zoo buitengewoon vriende lijke, hartelijke en spontane ontvangst steeds waardig te maken. Mag ik hier eindigen met u allen ver der een aangenamen dag toe te wen- schen, de hoop uitsprekende, dat dit mooie feest, waaraan zooveel zorg ig besteed, op een waardige wijze gevierd zal worden. Daarna werd teruggegaan naar de O. L. school, waar de kinderen van alle 'scholen door den burgemeester werden onthaald Het geheele schoolfeest was een tractatie van den Burgemeester. Na dat kinderspelen,-' zooals zakloopen Ion- kruipen enz. op de Voorstraat had den plaats gehad, begon om kwart over twaalf de zwemwedstrijd in de Spuï- lcom. Vele toeschouwers woondenuiezen interessanten wedstrijd bij. Na afloop hiervan waren wij in de ge- gelegenheid een kijkje in het versierde dorp te gaan nemen. De Dorpsstraat bood met zijn twee rijen sparren, waar aan de vlaggen lustig wapperden, een vroolijken aanblik. Twee groote eerepoor ten waren opgericht, de muziektent was lot een koepel van groen en bloemen gemelamopphoseerd Bijna van alle hui zen woeien de vlaggen, terwijl de win kels wedijverden om de mooist versierde etalage. Alles een grootsclïe hulde aan den burgemeester. Te twee uur begaven wij ons naar de weide van den heer C. P. Kalle- waard, waai' de groote optocht werd opgesteld. Deze reed te half drie af. Voorop reed de eerewacht, bestaande uit een twintigtal ruiters, alle getooid met zijden sjerpen in de kleuren van Kortgene, op mooi versierde paarden Commandant hiervan was de heer J. Vogelaar, welke een prachtige vosmer- rie tiit zijn bekende stallen bereed. Daar op volgden vier open rijtuigen. In het eerste hiervan hadden met den bur gemeester plaats genomen de beide wet houders en de secretaris. In de andere rijtuigen volgden de familie van den burgemeester, het bestuur van de feest commissie en raadsleden. Daarop volgde het muziekgezelschap E. M. M., waaraan zich een stoet van versierde tilbury's, wagens en fietsen aansloot, benevens gecostumeerden en de leden der gym-, uastiekvereeniging O. IC. K. De tilbury's waren bijna alle buitengewoon kwistig versierd, sommige leken één groote bloe menmand. Ook aan de versierde wagens was veel zorg besteed. Vooral de „land- bouwwagen", waarop een molen en daar achter een groote korenschoof, waarin ■zeven graansoorten waj-en verwerkt. Aan elke soort was een gekleurd lint beves tigd, dat de 7 kinderen van den mole naar in de hand hielden. Ook de wagen, voorstellende een theetuin, waarin drie breiende oude dames, trok zeer de aan dacht. Na een rondgang door het dorp werd te vier uur de stoet ontbonden, en begon het ringrijden, dat als altijd veel belangstelling trok. Behalve ring rijden in tilbury's was er ook ringrijden voor wielrijders, een wedloop met hin dernissen en een uitvoering van de gym- nasUekvereeniging, opgeluisterd door de muziek van E. M. M. Des avonds gaf de zangvereeniging „Zang Veredelt" een uitvoeriug, daarop volgde een concert van het muziekgezelschap, waarna de voorstelling van een luchtbioscoop op de Voorstraat plaats vond. Tof slot volgde een groote fakkeloptocht. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Vuren is het 4-jarig dochtertje van den heer A. de G., die op een auto was geklommen, daar af gevallen, toen do eigenaar van de auto, die haar niet had opgemerkt, de motor in beweging zette. Het kind kreeg een der achterwie len over het lichaampje. Eenige oogen- blikken later is zij overleden. Gisterenavond slipte op den Goudschen Singel te Rotterdam een motorrijder met zijn machine, waarop een dame op de duo-zitting had plaats genomen. Beiden kwamen te vallen. Toen de dame was opgestaan, werd ze plotseling door een snel rijdende auto gepakt en meegesleurd. Ernstig verwond werd zij met de auto naar het ziekenhuis overgebracht. Te Creil is een arbeider in een brandkastenfabriek bij de politie ko men mededeelen, dat hij zijn vrouw ge worgd had. De politie stelde ter stond een onderzoek in en inderdaad vond zij de vrouw dood op haar bed liggen; om haar hals zat nog een metalen draad, met behulp waar van de man haar van het leven had be roofd. De moordenaar heeft aan de po litie uitgelegd, dat zijn vrouw aan de maag 'leed en dat 'hij, omdat hij geen geld had om haar te laten behande len, haar had gedood om haar lijden te verkorten. AUTO-ONGEVALLEN. Dinsdagavond heeft een ernstig mo torongeluk plaats gehad op den Oost^ middelweg tusschen Willemstad en Fq- naart, meldt de „Avondster". De land bouwer J. T. uit Fijnaart reed met zijn motor met zijspanwagen naar Fijnaart, toen de achterband van zijn motor sprong. Als gevolg daarvan ging de motorrijder over den kop. Hij werd in zorgwekken- den toestand opgenomen. De zijspanwa gen van den motor werd afgeknapt. Woensdag is de ongelukkige aan de kwetsuren overleden. In de buurtschap Hulshorst onder Nunspeet is een motorrijder tengevolge van een defect aan zijn macliine tegen een boom opgereden, Hij werd zwaar ge wond naar Harderwijk overgebracht, waar lyj weldra overleed Te Hengelo is Woensdagmorgen de 17- jarige T. T. door een ptezierauto over reden en gedood. De jongen sprong van een melkwagen toen een auto "hem ge passeerd was Hij merkte niet dat een tweede personenauto vlak achter den eer sten reed. Toen hij tien weg overstak, werd hij overreden. De auto's kwamen uit Denekamp. o EEN BANDIETENBENDE. Te Bordeaux traden dezer dagen kort Vóór het sluitingsuur vier met revolvers gewapende individuen een door een ze keren heer Arribey gedreven meubelfa briek binnen en nadat twee van hen bij den ingang waren achtergebleven, om de wacht le houden, drongen de anderen naar het kantoor. Daar waren aanwezig de heer «A. met zijn bedrijfs leider, Gimon, diens zoon, mevr G. en haar dochter. Zonder een woord te ver liezen, openden de -bandieten het vuur en schoten alle vijf personen neer, doch toen moesten zij tot hun grooten schrik tot de ontdekking komen, dat zij zich in den tijd hadden misgerekend en dat% men 'juist op den kassier wachtte, die even te voren was weggegaan om een bedrag van circa 120.000 frs. van de bank te halen. Daardoor was het hun ■onmogelijk dc hand te leggen op den buit, dien zij tevoren reeds onderling hadden verdeeld. Maar het geluid der scholen was tot in de fabriek doorge drongen. Een voorman, L. geheeten, kwam het kantoor binnenrennen en een ■worsteling tusschen hem en een der bandieten begon. Na een hevig gevecht kreeg hij juist de overhand, toen ook hij door den anderen bandiet werd neer geschoten. Daarop sloegen de vier ge wapende individuen op de vlucht. Bij het verlaten van het gebouw vuurden zij nog op den concierge en een spoorweg beambte, die in de nabijheid woonde en van het geheele voorval getuige was geweest en hen trachtte tegen le hou- nen. Hij was op slag dood. doch bij hun verdere vlucht werden de bandieten door een groote menigte achtervolgd, die er achter was gekomen, wat er eigenlijk aan de hand was. Herhaaldelijk wendden de desperado's zich om en scholen op het publiek en van daaruit begonnen eenigen hun schoten te be antwoorden. Hierdoor werd een der ban dieten gewond en kort daarop gevan gen genomen, tezamen met een mede plichtige, die hem ondersteunde. Kort daarop werd nummer drie door een boer gegrepen, die toen hij den ren- nenden kerel en de vervolgende me nigte. zag, argwaan had gekregen en hem lot stilstand bracht, door den loop van zijn geweer op hem te richten. Op dezen derden gearresteerde vond men een nog geheel geladen automatisch pis tool. De vierde bandiet bevindt zich nog op vrije voeten. Alle vier zijn Span jaarden. Roger Gimon, een der op het kantoor neergeschotenen, stierf in den loop van den dag, zoodat het aantal slachtoffers thans uit twee dooden en zes gewonden bestaat, waarvan een 'n voet moest worden afgezet. (Telegr.) Ieder zegt, dus ik ook: Geef MIJ maar (Ingez. Med.) B UITENLAH 0. HET GESCHIL IN DE ENGELSCHE MIJNINDUSTRIE. Zooals zoo dikwijls in een aangele genheid als deze, is de toestand, nu een ernstige mijnwerkersstaking dreigt, afwisselend. Gisteren stond het er beter, vandaag weer ernstiger voor. Het mijnwerkerscongres te Scarbo rough heeft n.l. een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, geen Hof van Onderzoek te kunnen aanvaarden, welks kennelijk doel liet is na te gaan of de Ioonen der mijnarbeiders verminderd of hun werktijd verlengd kan worden. Deze dingen zijn bij het laatste onderzoek in den breede nagegaan. Hetgeen daarop neerkomt, dal de mijn werkers geeon onderhandelingen met de patroons zullen aanvaarden, voordat deze hun voorstellen voor het nieuwe contract ingetrokken hebben. Het eenige licht punt is, dat deze motie niet meer den eisch stelt, dat de patroons hun opzeg ging in zullen trekken, maar die pa troons' hunnerzijds hebben al tot twee maal toe geweigerd hun voorstellen in te trekken. Inderdaad zijn dus de vooruitzichten op een werkstaking toegenomen De regeering zoekt naar een oplossing. Men erkent algemeen Baldwin's fout 'van de instelling van een Hof van On derzoek, dat noch bij de mijneigenaren, noch bij de mijnwerkers populair was. Men verwacht, dat dit zat worden opge schort. Het eenige was, dat dit Hof van On derzoek een houvast gaf voor het pu bliek. Dat is nu ontvallen. Er moet nu weer iets anders gezocht Lukt dit niet, dan staat Engeland binnenkort weer voor heel ernstige dingen! Llovd George was destijds de oplosser van arbeidsgeschil len bij uitnemendheid: hij is er thans alleen om eventueel oppositie te voeren, als de conservatieve regeering 't niet naar zijn zin doet. En Baldwin heeft zich lang niet zoo gewiekst getoond Moge 't niet zoover hoeven te komen, dat lot een staking besloten wordt Want als dc stakingssneeuwbal eenmaal aan 't rollen is ENGELAND EN MAROKKO Dank je feestelijk! Zoo lean worden samengevat Chamberlain's antwoord op de voorstellen der Fransohe cn Spaan sche regeeringen inzake Engeland's sa menwerking ton opzichte van Marokko Aan Engeland was voorgesteld, dat Engelsche oorlogsschepen zouden mee werken tot het werken tegen contra bande en wapensmokkelarij in de terri toriale wateren van Tanger en binnen f> mijl van de Fransche en Spaansehevones in Marokko en dat nfdeelingen Engel sche. Fransche en Spaansche troepen naar de zone van Tanger gezonden zou den worden om te zorgen, dat de op standelingen geen aanvoer meer kregen en de stad zoo noodig te besehermen Voorts dat dc vertegenwoordigers van den Sultan te Tanger last zonden krij gen aan de Spaansche overheid alle in boorlingen uit de Spaansche zone uit te leveren, die mochten ontsnappen in de internationale zone Engeland heeft direct gevoeld, waar 't naar toe moest. Die hccle herinne ring aan bet verdrag van Tanger dien de nergens anders dan als aanloop voor het tweede voorstel En tusschen dit en een volkomen bondgenootschap is maar een heele kleine stap De Engelsche regeoring heeft dan ook geantwoord, dat zij wel bereid is aan de verplichting volgens het verdrag van Tanger te voldoen, om mee te werken tot het waken tegen contrabande in de territoriale wateren, doch er niet aan denkt deel te nemen aan eenige actie daarbuiten De regeering verzet zich te gen het zenden van troepen naar Tan ger In de meening, dat zulks in plaats van een aanval op die stad te voor komen, die eerder zou uitlokken. Wat hel voorstel betreft om inboorlin gen uit de Spaansche zone uit te leveren aan de Spaansche overheid, besefte de Engelsche regeering. dat. afgescheiden van de practische onuitvoerbaarheid van dergelijke maatregelen, deze nutteloos zouden zijn als middel om een eind aan den opstand te maken en nog meer onrust en last zouden veroorzaken. De Engelsche regeering was het er mee eens, dat niet geduld mag worden, dat Tandzjer het centrum van de opstan dige woelingen zou worden. De macht om zulks te voorkomen is toevertrouwd aan het bestuur van Tandzjer en de En gelsche consul-gen. zal zijn collega's steu nen bij bet instellen van de vereischte lichamen. Engeland alzoo bedankt er voor in een conflict betrokken te worden, dat nietl direct raakt aan zijn eigen belangen. En dit nu werpt een licht op het feit, <iat Engeland, ondanks schoone beloften, redevoeringen en verklaringen, zoo veel voor den Volkenbond te voelen, nog steeds niet zich in heeft kunnen leven in wat de juiste uiting van dien Volken bond was- het protocol van Qenève, dat toch in elk geval het principe van elkaar te helpen had. Men mag zeggen, dat dit conflict op zich zelf daar buiten staat, Engeland geeft hier niet weer een ty pisch staaltje vast te houden aan liet „splendid isolation". Daarui voelt Enge land zich machtig en groot, en er is geen resolutie van welke internationale con ventie ook, die het daar van af kan bren gen Het is en blijft de moeilijkheid met Engeland en zijn Dominions. En dan dient er even aan gedacht, wat of dat iu de internationale samenleving zeggen wil! Op de Engelsche nota zijn nieuwe po-; giugen aangewend door de Fransche en Spaansche diplomatie om Engeland van de noodzakelijk en de voordeden van sa menwerking le overtuigen. De regeering is echter vast besloteu voet bij stuk te. houden. Ook beweert men, dat de steun! der bondgenooten aan de Engelsche be langhebbenden in China niet van dien aard is om Engeland tot verdere óffers te dwingen. De bondgenooten aan de Engelsche be langhebbenden. Hier is het net omge keerd: hier zouden de Engelschen zijn de bondgenooten van de Fransch-Spaan- sche belanghebbenden EEN COALITIE-CRISIS IN TSJECHO- SLOWAKIJE. De correspondent van de N. R. Crt. te Praag meldt. Gisteren is de crisis in de coalitie formeel uitgebroken en daarmee het zwaartepunt van het conflict met het Vaticaan oj> binnenlandsch politiek ge bied gebracht, terwijl door de goed keuring van het rapport van Benesj in de regeeringscommissie de aangelegen heid in buitenlandsch politiek opzicht js afgedaan. De clubvergadcring der so cialisten besloot bij haar eisch tot be antwoording der inferpellatie in het ple num van liet parlement te volharden en zich met afdoening- ia de commissie voor buitenlandsche zaken niet tevreden te stellen. Daar onmogelijk overeenstem ming was le bereiken diende de spoor wegminister Stjibrny, de vertegenwoordi ger der socialisten in de uitvoerende regeeringscommissie zijn ontslag in. Ook de minister van posterijen Franke, die thans buitensland is, zal demissioueeren. Daar de socialisten levens besloten dc behandeling der kieswet te verhinderen, zijn liet parlement en de senaat op reces gegaan tot September. Hedenavond zou er ministerraad zijn. DE ONLUSTEN IN MAROKKO. De Parijsche correspondent van de Daily Mail meldt, dat generaal Nauliu, de nieuwe opperbevelhebber der I*ran- sc.he troepen in Marokko,, heeft verzocht onmiddellijk nog 50.000 man naar Ma rokko te zenden Een gedeelte daarvan is reeds onderweg, terwijl de overige manschappen naar verwacht wordt bin nen enkele dagen van Marseille zullen vertrekken. Tol deze troepen behoort de bekende Marokkaansche divisie, waar van hel laatste detachement Maandag het bezette gebied in het Rijnland moet verlaten Uit Fez wordt gemeld, dat de Fransche commandanten tot de conclu sie zijn gekomen, dat Abd el Knm al zijn reserves nog intact heeft, en nog steeds het initiatief in handen heeft BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Dr. Jan Vogels, een naar Neder land gevlucht activist, is per auto in Bel- giëgiö teruggekeerd in gezelschap van mr Alberic De Swarte, soc.-dem. senator, die voor de rechtbank zijn verdediging op zich zal nemen. Dr. Vogels was in den oorlog te Turnhout werkzaam, waar zijn familie thans opnieuw verblijft. Uit Engeland. Aan den minister van oorlog werd in hel Lagerhuis de vraag gesteld of liet hem bekend was dat de Ohineczen Duit- sche scheikundigen hebben aangesteld voor het bereiden van giftige gassen en ook Russische deskundigen in hun dienst hebben voor het volvoeren van hun plan nen. De minister antwoordde dat hij in derdaad inlichtingen heeft ontvangen, waaruit hem de juistheid van dez-C ge ruchten is gebleken Uit Duitse h land. De Rijksdag heeft gisteren do wet op de valorisatie der hypotheken in der de lezing in hoofdelijke stemming aange nomen en we! met 230 stemmen tegen 187 stemmen en 1 onthouding Het aan genomen ontwerp beantwoordt aan het compromis dat tusschen de regeerings- partijen was gesloten. De strafkamer heeft het bevel tot in hechtenishouding van Kutiskcr inge trokken op grond van het medisch advies dat hij in levensgevaar verkeert. Als men hem in de Charitë houdt, mag men niet verwachten, dat hij voldoende herstellen zal om verhoord te kunnen worden. Van het eischen van borgtocht is afgezien, daar Kutisker's financiëelen toestand hem het storten van een eenigszins aan zienlijk bedrag onmogelijk maakt Uit Australië De Senaat heeft in eerste lezing het wetsontwerp aangenomen, dat schepen uit andere landen vergunt dc kustvaart uit te oefenen. Hit Z Afrika De Z. A. Senaat heeft het wetsont werp over het toezicht op de diamant mijnen in tweede lezing goedgekeurd. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 16 Juli. Opgave van den marktmeester Boter f 1.25, particuliere prijs f 1.3a. Kipeieren f 7, particuliere prijs f 8. Eendeieren T 7, partical. prijs f 8 Opgave v. d. Marktzetter Z. L. M. Boter f 1.25, particuliere prijs f 1.35. Kipeieren f 7, particuliere prijs f 8. Eendcieren f 7, partical. prijs f 8. Vlissingen, 15 Juli Op de veiling van heden werden de volgende prijzen besteed: Aardbeien 2633, Aardappelen 4.5—6, Poters 1.52.5, Tuinboonen 6—8, Roode Bessen 14—23, Wdlte bessen li— 20, Kruisbessen 12—23, Madalaine af val 12—16. idem getrokken 1529, Frambozen 30—53, Zwarte Bessen 41 52, Morellen 56, Posteleijn 8—15. .Sui kerbonnen 3336, Princessen 1145. Wagenaars 26—35, Snijboonen 30—45. Tomaten 73, Doppers 21—25 alles per K. G. Roode Kool 9, Savoye Kool 5, Bloemkool 8—25, Sla 0.5—1.5, Komkom- mors S.5—13, alles per stuk. Selderie 3.54, Uien 3.54, Peeen 510.5, Ra barber 2—3, Kioten 36, Ramanas 1— 1.5, Gladiool 28—44 alles per bos. Ker vel 68, Peterselie 9—24 beiden per mana. Groote veiling Zwarte Bessen f 7G per 100 K.G. Goes, 14 Juli Veilingsvereeniging Z. Beveland. Groote veiling van Zwarte bes sen 75.90—77,20, Boode bessen 14.10— 14.90, beide per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen 921. Zw. bessen 40—77.50, Roode Bessen 2—28, Witte bessen 7—14, Aardbeien 4042, Frambozen 3650, Vroege Oranje Prui men 55—66, Appels- Jellow Transparan te 12—40, Afval appels 5—14, Kersen- Klerken 53—66, Eierkrieken 43—46, Bit- terkrielcen 46, Zwarte Vleeschlcersen 46 53, Witte Vleeschkersen 4760, Spaan sche wijnkersen 52, Zoete Morellen 44— 56, Zure Morellen 30—42, zw. Rlance 41, R. Bl. 3639 ,Suikerkersen 43 49 Boontjes 3039, Snijboonen 45, Dop erwten 3—18, Sjalotten 13, Aardappelen ,2—6, alles per 100 K.G., Perziken 10, Komkommers 12, Bloemkool 5—13, Roo de Kool 7—14, Augurken 0.G1, Kropsla 1, alles per 100 stuks, Wortelen 6, Poot- uien 2—4 beide per 100 bos.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3