Bastion, Kleine Werf straat, Schuttershof straat en Noordbolwerk. Opgemerkt zij, dat hetzelfde euvel bij énkele gasleidingen valt te eonstateeren en wel in de Pijpstraat en de Bleek. Waar het waterleidingbedrijf thans be schikt over een deel van de benoodigde 4 d. ca 3 <1 buizen, afkomstig van de verzwaring der leiding naar den Se- geerssingel, meenen B. en W. reeds 'thans eenige verbeteringen als bovenver meld aan le brengen Hiervoor komen in aanmerking le leiding Wagenplein—Achtersingel te leg gen ld: 2e de leiding Veersche weg, te leggen 3d; 3e de leiding Baaustraat, te leggen 3 d. Tevens is het gewenscht enkele af sluiters meer in het net aan te brengen, teneinde bij mogelijke buisbreuken, de trajecten, welke afgesloten moeten won den, tot de kleinst mogelijke proporties terug te kunnen brengen. Daarvoor komen in aanmerking 1 afsluiter tusschen Lange Delft en Hee- rcnslraat; Houtkade en Heerenstraat; Dam N. Z. en Brakstraat, aan den zin ker Ivoningsbrug. Bij het plaatsen van dezen laatstcn afsluiter is het tevens gewenscht den 6 d. zinker door het Kanaal met een 6 d. buis te. verbinden aan de leiding aan het eind van de Stationsstraat, waardoor èn de watervoorziening aan den Se- geerssingel èn naar de zijde van den Ach tersingel aanmerkelijk wordt verbeterd De kosten worden begroot op totaal f5155. Indien evenwel deze werkzaamheden achter elkander kunnen worden uitge voerd, kan genoemd bedrag met 10 pCt worden verminderd, en derhalve worden teruggebracht tot f 16'10, waarvoor een crediet is te verleenen. De C. v. Fin. en C. v. Fabr. vereeni gen zich met het voorstel. Opstelling Trans f o r ma t or. B. en W. herinneren den raad aan het in de j.l. gehouden vergadering genomen besluit om voor f 3000 aau te koopen het huis en erf N. Kerkstraat B 105 Het ligt in de bedoeling van B. en iW om in het benedengedeelte van het huis hen hoogspanningsruimte te ma ken, en den raad nader de noodige cre- ■dieten te vragen voor inrichting dier ruimte, voor aanschaffing en montage van den benoodigden transformator en het leggen van kabels met toebehooren ter versterking van het kabelnet in de omgeving van de Lange Delft Voor inrichting der hoogspannings ruimte zal noodig zijn f 2183 50; voor den ihnleg van kabels e a. en desbe treffend graaf- en straatwerk f 2951.96; voor aanschaf en montage van den trans formator enz. f 2733.22, alles te samen rond f 8000. B. en W. stellen dei-halve voor een crediet te verleenen van f 80QQ De C. v. Fin. en C. v. Fabr. ver eenigen zich met het voorstel. RECHTZAKEN. Kantongerecht Oostburg. Voor het Kantongerecht te Oostburg O stond Donderdagmorgen terecht A. J., chauffeur te Oostende, die volgens pro cesverbaal der Kon. Marechaussee le Oostburg met een touringcar merk Silver Queen deze gemeente was komen bin nen rijden met een snelheid van ongeveer 131 K.M. per uur. en derhalve beklaagd werd van overtreding der verordening op de maximum snelheid in de ge meente Oostburg, welke een maximum van 20 K.M. voorschrijft. De beklaagde beweerde, dat het pro ces-verbaal der marcchaussée niet juist was, daar niet den wagen niet meer dan 30 K.M. kan gereden worden. Mëj. F. Idzerda, leerares aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Oostburg, fun geerde als tolk, daar bekl alleen En- gelsch sprak en verslond. Als deskundige trad op de lieer J. C. kiezel bestrooide voorpleintje trad. Hij vroeg niet dadelijk naar Daisymead, hij vond het al genoeg, dal hij er was. Hij keek den terugkeerenden trein langen tijd na, zag de rookkolom optrekken en zich eindelijk in het -verre verschiet op lossen. Het Huilen hoorde hij nog maar vaag, het klonk niet onaardig en zweeg nu zelfs. Zijn verlangen ging gaandeweg in vreedzaamheid over, van het voor- pleintje betrad hij het kronkelpad. De geur van de "kamperfoelie woei hem tegemoet, de heggen zagen rood van ra nonkels en blauw van vingerhoedkruim, de weiden liepen af in bevallige glooiing. Het was buiten. Zijn ziel zegende dat lieflijke bijzondere iets, stilte. In liet eerst hield hij hel tenminste voor stille. Maar naarmate zijn gehoor gewend raakte aan de omgeving, merkte hij, dat de lucht juist trilde van geluiden, van een gekweel en gegons, van het zoemen \an bijen en het ruischen van lang gras, dat in zilveren pluimen voor den wind boog. Ook moet .gezegd wor den, dat hij het brommen van ecu vlieg vernam, die hem wel een halve mijl achtervolgde en hem steeds in den nek ging zitten. Hij plukte een paar bloemen, die hij in 't wild zag en stak ze op zijn jas, ze waren prachtig en hij had wel eens wil len weten hoe ze heetten. Na een tijdje kwam hij een troepje dorpskinderen te gen en vroeg naar den naam. De jongste van het groepje was misschien een jaar Huisman, monteur en chauffeur te Zuid- zande, terwijl verder bij de behandeling der geheele zaak aanwez*ig was de luit der Kon. Mareciiaussée, van den Hoek^ districts-commandant te Vlissingen. Naar aanleiding der bewering van den bekl., dat de wagen niet meer dan 30 K.M. kon rijden, werden een drietal proefritten gemaakt, resp. over afstan den van 200 Meter, 1 K.M. en 500 M., waarbij kwam vast te staan, dat mins tens 30 K.M. kon gehaald worden. De proeftochten werden medegemaakt door luit Van den Hoek, den kantonrechter van het O. M.. alsmede door den desk. Op een vraag van den kantonr. aan den desk. of hel mogelijk is met dezen wagen meer dan dertig K.M. te rijden, verklaart de desk., dat het zeer wel mo gelijk "is en hij denkt op zijn minst •10 K.M. Op desbetreffende vragen van den kantonrechter verklaart dezelfde desk. nog, dat hij het merk Silver Queen niet kent, doch dat hij den inotor heeft on derzocht en daarbij heeft bevonden, dat een vreemde schroef de gasschuif belem- 'merde verder open te staan De bekl vraagt of een technicus voor hem mag optreden, hetgeen wordt toege staan, waarop de chauffeur A. D. S„ die bij dezelfde firma iu dienst" is, ver klaart, dat de schroef is ingezet om te veel loeren te voorkomen, omdat dit te schadelijk is voor den motor. De desk. verklaart, dat er zeker een schroef in hoort, omdat te veel loeren schadelijk is. Aan deze scliroef ontbrak 'n moer, terwijl een slelschroef voorzien is van een contramoer. Hij veronder stelt, dat wel 1500 toeren gemaakt kun nen worden, wat heel weinig is Bekl. zegt een maximum van 1250 toeren, terwijl de schroef er altijd heeft ingezeten. De kantonr. vraagt aan bekl. waarom de schroef" is van een afwijkend model en ldeur, waarop bekl. antwoordt, dat het een tweedehandsch wagen is, en een schroef van slijlstaal, waartegen door den desk. wordt aangevoerd, dat een origineele schroef tegen roest altijd van koper is. Het O. M. vraagt aan den technicus S. wanneer de wagen in dienst is ge steld. S. kan dit niet zeggen, daar hij slechts een jaar bij de firma in dienst is Volgens bekl. is de wagen in 1916 in dienst gesteld. Het O. M. beweert, dat door den desk. Verschuren is verklaard, dat do wagen reeds 14 jaar loopt. Bekl. verklaart, dat dit dezelfde wa gen is, waarmede de overtreding is be gaan. Hierna houdt dc ambt. van het O. M. zijn requisitoir. Hij concludeert, dal de ze zaak staat iu het centrum der belang stelling. Door de verordening van de gemeente Ooslbtirg is de politie gedwon gen geweest op overtredingen te letten, daar in den zomer eiken Donderdag ongeveer 200 auto's door de nauwe stra ten trekken met een verbazende snelheid, waardoor veel stof wordt opgejaagd en (tot groot gevaar voor de voetgangers. De verordening stelt als maximum in de be bouwde kom 20 K.M. per uur. Nadat het O. M. keunis had gekregen van hel proces-verbaal, is P. Verschu- re bij hem geweest, die zijn beklag deed over het optreden der politie te Oost burg. Het O M. heeft deze zaak nauw keurig onderzocht en moet tot eer van bekl. en Yerschurc zeggen, dat daarbij alle medewerking is verleend. Verschil lende proeven zijn gehouden op den openbaren weg. Het lioofdverweer van bekl. was, dat hij niet die snelheid van 31 K.M. had bereikt, omdat geen 30 K.M. kan gereden worden, terwijl op den wagen slaat aangegeven 12 M. P. Het O. M. twijfelt niet aan het proces-ver baal der mareciiaussée en de wijze waar op de snelheid is gecontroleerd. Bij dc gehouden proeftochten werd met drie chronometers, die klopten, bewezen, dat met minstens 30 K.M. kan gereden worden, ofschoon 30 K.M voor dezen of twaalf, ze staarden hem aan en wisten het niet. Het zingen van een lijster in een olm hield hem staande, al weer luisterde hij met Verwondering. Een vrouwtje kwam den weg op, met een mand aan den arm, hij sprak haar aan en vroeg. „Wat is aat voor een vogel?" Ze was oud en gebogen en had hier heel haar leven gewoond, ze staarde hem aan en w,ist het niet. „Ik heb nooit op vogels gelet'', ant woordde ze. Dit was „buiten." Hij twijfelde niet of het zóu gemakke lijker zijn inlichtingen te krijgen, als hij het huis zocht. Een bloemen stengel deed dienst als pijp en al rookende ontdekte hij een opening in de heg en stond zoo aan den ingang van een bosch. Dit moest hel bosch zijn, waar hij van gehoord had, hel bosch, dat zij hem had afgeschil derd in haar brieven. Hij dachl altijd apji haar als ..zij''; de vorm „miss Sorren- ford was onmogelijk, in overpeinzingen en hij kon toch ook niet aan 'haar den ken als „II.". Ze had gezegd, dat ze hier voortdurend kwam; dan kon ze er nu ook wel komen, terwijl hij er dwaalde, Jiet was zelfs mogelijk, dat de struiken haar op dit oogenblik voor hem verbor gen hielden. In zijn verbeelding leek 't hem dal het bosch de plaats was, waar hij haar hel liefst zou ontmoeten, dat hij haar daar het eerst moest zien om de vreugde volmaakt te doeu zijn. Hij boog de heesters terzijde en verdween in het wagen niet een buitengewoon groote snel heid is. Men haalt dat gauw en deze bekl., die geregeld, rijdt zonder teller, zal licht die snelheid bereiken. In het belang van bekl. zijn twee deskundigen gehoord, die verklaarden, dat met meer dan 20 K.M. kan gereden worden. De kwestie van de schroef doet hier weinig ter zake, ofschoon het op deze zaak een eigenaardig licht werpt Daar is komen vast te staan, dat bekl. de ver ordening heeft overtreden, dient hij ver oordeeld te worden. Het O. M. wil er evenwel rekening mede houden, dat bekl en Versckure le goeder trouw hebben gehandeld en niet bewust zijn tegen de wettelijke bepalingen te zijn ingegaan, en eischt daarom L5 of 5 d. h. Op een vraag van den kantonr. of bekl. nog iels heeft in het midden te brengen, verklaart deze, dat bewezen is, dat hij 31 K.M. heeft gereden, waarna hel on derzoek wordt gesloten. De kantonrechter zegt, dat bij hel onderzoek is bewezen en dat hij zelf heeft waargenomen, dat de wagen met meer dan 20 K.M., zelfs met meer dan 30 K.M. heeft gereden, zoodat het wettig en overtuigend bewijs aanwezig is. Hij wil met het O. M. aannemen de ver zachtende omstandigheden, waarna hij bekl. veroordeelt tot f 5 of 5 d. h. B er o o ving. Donderdagmorgen heeft de rechtbank te Rotterdam vacantiekamerbehandeld de zaak tegen de 21-jarige Sara S., huis vrouw van E. M., .ged., die zooals bekend is, zich heeft schuldig gemaakt aan mede plichtigheid aau de berooving van een Dordlenaar .van diens portefeuille met f 23.000 aau bankpapier iu den nacht van 10 Maart 1.1. Het O Mi achtte het uitlokken tot diefstal 'bewezen en eischte twee jaar gevangenisstraf. De verdediger concludeerde dat de z.g. beroofde zijn geld op andere wjjze heeft kunnen kwijtraken en vroeg vrijspraak, wegens gebrek aan bewijs. Het O.M. repliceerde ,de verdediger eveneens. Voor Kinderen die zich vlug ont wikkelen, is het gebruik der Pink Pillen zeer aan te raden. Het gebruik der Pink Pillen is zeer aan te raden daar het de kwaliteif van het bloed vernieuwt en onderhoudt. Hierop komt het vooral aan tijdens den groei, als het organisme een algeheele verandering ondergaat. Bij jonge meisjes voornamelijk moei men, als de rijkdom van het bloed achteruit gaat, oppassen voor dat zekere soort vau bloedarmoe de, bleekzucht genaamd, waaraan jonge lieden onderhevig zijn en die in een hoogst gevaarlijke, ongeneeslijke bloed armoede kan overgaan. De Pink Pillen voorkomen dit gevaar, doordat zij onop houdelijk de roode bolletjes in het bloed sterk vermenigvuldigen. Daarbij verleven digen zij de verschillende lichaamsfunc ties. Door op deze wijze het organisme zonder oponthoud te steunen en te ster ken, heeft de vorming onder de beste omstandigheden plaats. De Pink Pillen bezitten alle eigen schappen die nuttig zijn om zwakke ge stellen weer geheel en al op kracht le brengen. Dit voortreffelijke middel wordt levens met succes aangewend tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene verzwakking, maaglijden, hoofdpijn, storingen door den groei of den kritieken leeftijd veroorzaakt. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, f 9.— de zes flacons. Zij wor den verkocht in het Hoofddepot Jacob Marisplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwij zing. De Pink Pillen zijn ook le verlcrjj- gen bij alle goede apothekers en dro gisten; o a bij PAUL VAN SLUIS en N. V. v.h. C. A. SCHÜLTE en Co. (Ingez. Med.) dichte hout. Zoo ijverig droug hij door in het la byrinth, of hij hoop had. tot haar le kunnen spreken als ze elkaar ontmoet ten. Hoe donker was het hier, met den hemel zoo uilgesloten. Het gebladerte boven zijn hoofd, suisde wat, de lakken hingen anders zoo laag, dat hij zich dik wijls bukken moest. Zijn voetstappen knarsten op liet bed van dorre bladeren; de twijgjes van de wilde roos bleven aan zijn kleeren haken. Hij kwam waar het lichter was Eenzaamheid sloot hem ge heel in en de varens reikten tot aan zijn knieën; in de koele, vochtige stilte, kon hij het kleinste stukje lak op het mos hooren vallen. Hij stond even na le den ken, dal dit niet eeu plaats was voor een jong meisje, om onbeschermd in door le dringen, de naaste woning kon wel mij len ver af zijn. En al,'was ze ook dicht bij, geen geschreeuw kou er vernomen worden, geen hulpkreet zou zelfs tol den weg doordringen. Zijn gemoed was nu niet zoo zeer vervuld van aangename visioenen, haar le ontmoeten dan van zorg voor haar dagelijksche veiligheid. Op dit oogenblik werd hij versclirikt door een sluipende tred. Een ruwe gedaante glipte behoedzaam tusschen de boomen door. Hij zag Da vid niet, maar een moment zag David niets van hem, niet dan zijn wreede oogeu, het begeerige gelaat, den opge heven arm. Een moment...... Het volgend oogenblik zag hij, zich een paar meter LANDBOUW. De Coöperatieve Zuivelfabrie ken en de (Dividend- en Tan- tièmebelasting. De reeks van Raden van Beroep van fcle Directe Belastingen, welke zich met de vraag hebben moeten bezig houden, of een coöperatieve zuivelfabriek al af niet belastingplichtig is volgens de -Wet op de Dividend- en Taulièmebelasting naar het den leden tegoedgeschreven ledén- kapitaal en(of) de rente daarvan, is weer mei één uitgebreid. De Inspecteur der Directe Belastingen te Alkmaar had over het belastingjaar 1922—'23 de Coöpera tieve Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer aangeslagen voor de uitgekeerde rente van het ledenkapitaal en voor liet aan de uittredende leden uitgekeerde ledén- kapitaal, en de Coöperatieve Zuivelfa briek „West-Friesland" te Lutjewinkel voor de uitgekeerde rente van ledenka pitaal (uitkeering van ledenkapitaal had hier niet plaats geliad). Beide vereenigingen dienden een be roepschrift tegen dezen aanslag in en na de schriftelijke voorbereiding werd deze aangelegenheid op 19 Juni j.l. voor den Raad van Beroep te Alkmaar behandeld, waarna een in heide-.gevallen voor de fabrieken gunstige uitspraak volgde en de aanslagen werden vernietigd. De uitspraken bevatten enkele bijzon derheden, waarop wij even de aandacht willen vestigen. Ten eerste is het een bijzonderheid, dat te Opmeer niet het tegoedgeschrevcn maar het uitgekeerde ledenkapitaal werd aangeslagen. Zooals bij de mondelinge behandeling door den Inspecteur ook be vestigd werd, heeft men hier dus streng vastgehouden aan het begrip „uitdceling" zooals dit in de wet voorkomt en heeft men de tegoedschrijving in de boeken der vereeniging niet als uitdeeling be schouwd, maar deze pas aanwezig ge acht, toen het lid uittrad en het hem in den loop der jaren tegoedgeschreven bedrag in contanten werd uitbetaald. Het spreekt vanzelf, dal dit in de gronden3 waarop deze aanslag bestreden moest worden, geen verandering behoefde Le brengen. Ten tweede werd door den R. v. B. terecht de rente van het ledenkapilaal als een vaste last der vereeniging aan gemerkt, de Raad heeft zich hierbij dus geheel gebaseerd op den aard van artikel 2 der Wet en de beleekenis welke bij de totstandkoming van dit artikel aan rente, als hier bedoeld, is toegekend. Ten derde heeft de R. v. B. zich ten aanzien van het ledenkapitaal geheel op ons sTandpunt geplaatst en de uitkeering hiervan als een uitgestelde melkgeldbeta- ling aangemerkt. Ten slotte verdient opmerking, dat zich in beide gevallen de moeilijkheid voor deed, dat de mogelijkheid van winstma- king niet absoluut was uitgesloten. Door beide fabrieken was een kleine hoeveèl- heid producten bijgekdcht, terwijl dc fa briek te Opmeer ook melk van enkelcj niet-leden verwerkte. De R. V. B. heefB zich echter ten aanzien hiervan op het standpunt gesteld, dat de uit dezen hoof de verkregen bate, welke het ledenkapi taal ten goede was gekomen, zoo gering was, dat dit gerust kon worden verwaar loosd, er bij'Lutjewinkel, waarheen vast rentepercentage in de statuten wordt ge noemd, de overweging aan toevoegende, dat liet betalen van rente van het leden- kapitaal in geenen deele verband houdt met een eventueel op deze wijze verkre gen overschot. Wij kunnen in alle opzichten tevreden zijn over dezen loop van zaken te Alk maar. want deze uitspraken verschaffen ons yveer steun in andere belastingdis tricten, waar de Inspecteurs vermoede lijk aangemoedigd door een wat steun ge vende uitspraak van den Hoogen Raad en de terugwijzing door dezen Raad van een beroep in cassatie naar den R. v. B. I© Zwolle weer eens een poging wagen de coöperatieve zuivelfabrieken in de Di- af ter aarde werpend, een spreeuw, en de jongen sloop er heen, zijn begeerte gewekt door het lieftallige van het diertje waarna hij het met een steen wilde verpletleren. Het was „buiten". De veeren van het vogeltje glommen als satijn, het kleine ding was zoo vol vertrouwen, zoo teer, zoo gelukkig, dal dit helsch ondernemen den man wee maakte. Hij wierp «iet zijn pijp en de spreeuw vloog op, gered, een seconde eer de steen werd gegooid. De jongen be schouwde hem zoowel met toorn als met verachting, iemand die de pijp als werp tuig gebruikte, leek hem wel een gek. David, wien de vingers jeukten, zei er een hartig woordje van, maar de an der toonde zulk een stomme verbazing op zijn verontwaardiging, zulk een totaal gebrek aan begrip., dal in plaats van toorn, een gevoel van diepe ellende den dichter nu vervulde. Jlet leek hem zelfs, toen hij zijns weegs ging, dal hij onrechtvaardig was geweest. Wat later in hel jaar zouden ontwikkelde mannen en bevallige vrouwen ook vogels ver moorden voor vermaak. Of het nu de eene vogel was of de andere, of het nu met een geweer, of een steen geschied de Dezen boerenkinkel was zijn schande lijk bedrijf ook „sport". Hel verschil in barbaarschheid was enkel een verschil van stand. David had nu genoeg van het bosch. vidend- en Tantièmebelasting te betrek ken. Den directeur van aangesloten fabrie ken raden wij intusschen aan, de in komende belastingbiljetten goed na te gaan en ingeval van twijfel of men den aanslag wel schuldig is, advies te vragen aan het bondssecretariaat. (Org. v. d. Ned. Zuivelbf) VERSCHILLENDE BERICHTEN. Mej. M. De R. le Rotterdam, die gescheiden leeft van haar jnan H. J., heeft aangifte gedaan bij de politie, dat haar gewezen echtgenoot een poging lot vergiftiging heeft gedaan. Op zijn wandeling langs den spoor weg te Oudenbosch werd de heer v. G. aan het hoofd getroffen door een uit een passeerende trein geworpen ledig Victoriawaterfleschje. Dc man die be wusteloos neer viel ,had een gapende wonde aan het hoofd. De '17-jarige 't H. is "Woensdagavond op het terrein van tie Amsterdamsche Ballast Mij te IJmuiden door een zand- trein gegrepen. Met zware verwondin gen werd hij opgenomen en naar Haar% lem vervoerd ,waar hij spoedig is overle* den De jongen was nog maar twee. dagejn bij de maatschappij werkzaam. Bij het zwemmen in de beek te Amersfoort is de milicien-soldaat van de infanterie II. J. II. uit Amsterdam, bij het duiken met zijn hoofd op den; ?rond gesloolcn, tengevolge waarvan hij kort daarna is overleden. De heer De W. uit Snefek is bij Blesse door het springen van een band met zijn auto tegen een boom gereden. Zijn vrouw en mevr. V. D. werden ern stig gewond,. Beiden zijn naar het zieken huis te Heerenveen vervoerd,. De heer De W. bleef ongedeerd. Bij het overstappen op een vaartuig in de haven le Leeuwen geraakte Woens dag de 16-jarige dochter van den heer J. van II tusschen twee schepen. Zij werd spoedig uil het water gfehaald, doch is na eenige uren overleden. Te Harenkarspel geraakte liet jong ste dochtertje van den heer H.in een onbewaakt oogenblik le water. Toen men het kind vond, waren de levensgeesten reeds geweken. De Autwerpsche redacteur van de „Maasb." meldt: Donderdagmorgen werd in de peekof- fiefabriek der firma de Beuckelaer een jonge werkman G. B. uit Ossendrecht door een machine gegrepen en zoo ern stig gewond, dat hij kort daarop overleed. In het Savoyhotel te Londen is de Maharadja van Patiala Mngekomen, een der rijkste Indische prinsen, en de heersclier over op twee na den groot sten Iudischen staat. Hij heeft een gevolg van ongeveer 100 personen bij zich. Een andere gast in dit hotel, W, J, Conners, de eigenaar van een te Buffalo verschijnend blad, die den bijnaam van Koning van Florida draagt, heeft de Lon- densche wereld ook 'een oogenblik in verbazing weten te brengen door een Flo- ridadiner te geven. Daarvoor waren spe ciale gerechten uit Florida aangevoerd, die met groote ceremonieel werden op- gedischl. De zaal waar het gegeven werd >werd geheel in tropischen stijl gedeco reerd. In het dorp Saint-Anevaguer in Bre- tagne heeft een boerenknecht zijn zuster een in haar geestvermogens gekrenkt meisje van 24 jaar, geworgdj en vervol gens' hel lijk opgehangen om aan zelf moord te doen gelooven. Een poós gje- leden was het simpele schepsel het slacht offer geweest van een aanslag van een man van 73 jaar en de boerenknecht! vond dit zoo eeu schande, dat hij er op aandrong .dat zijn zuster in een inrich- Nadat hij zijn pijp weer ontdekt had, tusschen de varens, maakte hij dat hij er uitkwam en slenterde terug langs den hoofdweg. Toen hij een grooten zak had inge haald, die over den schouder bleek ge slingerd van een kleinen jongen ,die de pet en uniform van een postbode droeg vroeg hij den weg naar „Daisymead", en hoorde dat hij daar niet ver van af zou zijn. Het was een laag, wit huis, met stijve witte gordijntjes voor de ramen en vol witte klimrozen langs de maren, Op het zien hiervan w5s hij bijna teleurgesteld, want het leek hem, dat het aan den ver keerden kant van den weg lag, ofschoon hij nooit van te voren de ligging zoo nauwkeurig opgenomen had. Een trap van enkele treden leidde naar een wit hekje en een stukje voortuin, dat prach tig in bloei stond, één weelde van an jelieren en campanula's en fluweel-zach te duizendsclioonen. Hij belde en wist eigenlijk niet hoe liij zijn aanmelden wel verklaren, zou, want hij zag niet een bordje, met hel den Londenaren zoo bekende-, gemeubileer de Appartementen" boven de deur. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2