ilaliaaoscl Tippazzowerk. TE W Ml: EEN HOFSTEDE - f 1.30 - Dauwworm HET KENTEEKEIM VAN DEN GEZELIIGEN DISCH vengetegen verdiepingen is geheel gé- bljfideerd, alleen het raam van een zol derkamer niet. Hierdoor moeten de in brekers, die de situatie goed schijnen te hebben opgenomen, zijn binnengedron gen. Zij hebben met handschoenen „ge werkt", een teeken dat het mannen van het vak zijn geweest. In de zaak is de gc- heele etalage overhoop gehaald. De die ven.zijn laiigs de verschillende verdiepin gen naar den winkel afgedaald, nadat ze over aangrenzende panden waren bin nengedrongen. De heer B., di<e de bo- ycngelegen verdiepingen bewoonde, was toevallig met zijn familie afwezig Woens dagmorgen kwamen de winkeljuffrouw de loopknecht om de zaak le openen. Toen bemerkten zc dat er was ingebro ken. Twee vitrines in den winkel ston den open en van de etalage was een ruit uitgesneden. De dieven hebben zich meester gemaakt van ongeveer 150 gou den en zilveren voorwerpen, alsmede van platina en losse juwieelen, tot een totale waarde van bij de honderd duizend gul den. Uit de elalage bleken alleen de waardevolste gouden voorwerpen met overleg uitgezocht te zijn. De heer Bdi,e nog 'een zaak in Den Haag heeft, !s voor zijn heide filialen bij Lloyd's te Londen voor f185.000 ver zekerd. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Bet gebeurde is reeds door den radio-omroep to Bilverspm rond verteld. (Msb.) o ERNSTIGE AOTOAANRIJDING. Woensdagavond reden op den Ulrechtsehen weg tusschen Arnhem en Oosterbeek twee marktkooplieden in een Fordauto,. De auto reed volgens oogge tuigen zeer snel en ging bovendien eenigszins zig-zag over den weg. .Tuist bij het nemen van de bocht vóór hel viaduct, welke eveneens in zeer snel tempo werd genomen, liep de rechter band van den auto leeg. De auto vloog daarop over een lengte van circa 80 meter over het rijwielpad. Daar reden juist een heer en dame uit Renkum. De heer werd zwaargewond naar het Elizabethsgasthuis te Arnhem vervoerd. De dame liep lichterelc kwetsuren op. Terzelfder tijd kwam echter nog een wielrijder uit de richting Arnhem, die eveneens op het rijwielpad reed. Deze liep slechts eenige ontvellingen op en verwondde het linkerbeen. Ook hij werd in liet gasthuis opgenomen. De rijwielen van de beide heeren werden totaal ver nield. Een der marktkooplieden, die recht op achter in de auto stond! op hel oogen- blik, dat de aanrijding plaats had, werd uit den wagen geslingerd en bekwam een diepe wonde oven boven het linker oog. Hij werd als derde man fn het gast huis opgenomen. De politie was spoedig ter plaatse, nam den auto in beslag en stelde den bestuurder van den auto, zekeren H. G. in verzekerde bewaring (Telg.) MOTOR-ONGELUK. De Antwerpsche redacteur der Msb. meldt d.d. gisteren Gisterenavond is op den Donek bij An- werpen een ernstig motor-ongeluk ge beurd. De 20-jarige zoon van den eigenaar der bekende bierbrouwerij Ar- dea te Wyneghcm, de student S., bracht een mede-student per motor naar Eeckeren. Op het dorp den Donek kwam hij in botsing met een vrachtwagen. De heer S. werd zwaar gewond naar het gasthuis overgebracht, waar hij dezen morgen overleed verwijld ter kennis van de betrokken in stanties gebracht worden. Het beursbestuur besloot voorts de fondsenbeurs gesloten te houden, opdat niet onder den eersten indruk van het besluit der valorisatiecommissie ook de overige afdeelingen der fondsenmarkt hierdoor uitermate ongunstig beïnvloed zouden worden. Ten slotte besloot het beursbestuur lot nader order de notee ring voor de in papiermarken luidende leeningen van hel Rijk, de Duitsclie sta len en de gemeenten te staken, daar het niet de verantwoording er voor wil dragen, dat fondsen officieel worden genoteerd, welker waardeeringsbasis door niet te voorziene besluiten van de Valorisatiecommissie van den eenen dag op flfji anderen volkomen kan worden gewijzigd. du1tschland en het veilig- iieids verdrag. Tusschen diverse andere belangrijke gebeurtenissen door, wacht de wereld op het Duitsclie weder-antwoord op de nota van Briand, -"■« Rijkskanselier Luther heeft er in de commissie voor buitenlandsche zaken van den Rijksdag over gesproken en ver klaard, dat de regeering zich met de commissie in verbinding zal stellen al vorens de nota aan Briand te verzen den. "Wat geschieden zal, zoodra de onlwerp-nota gereed is. De regeering acht 't niet wenschelijk, de nota vóór haar verzending in den Rijksdag te laten bespreken, maar heeft er geen bezwaar tegen, dat dit na het overhandigen te Parijs zal geschieden. Hierover juist is de Rijksdag verleden week storm ge- loopen, waar men van oppositioneele zijde juist op een bespreking vóór dien tijd heeft aangedrongen. De regeering stelt natuurlijk de mede werking van den Rijksdag zeer op prijs, maar die kan ook door lusschenkomst van de commissie van buitenlandsche zaken geschieden. Ook nu werd het standpunt der re geering vooral van sociaal-democratische zijde bestreden. Nu staat de regeering in zooverre niet sterk, dat den laatslen tijd uit allerlei gebleken is, dat de Duitsch Nationale partij de buitenland sche politiek der regeering niet schijnt goed te keuren, cvenzoo schijnt er ver deeldheid in den schoot van het rijks kabinet te bestaan. De oppositie kwam dan ook tot de conclusie, dat het debat vóór het verzenden der nota gehouden moet worden. fransch—spaansche overeenkomst. De Daily Mail meldt uit Parijs, dat de Fransche missie te Madrid met Spanje tot overeenstemming is gekomen met betrekking tot het vredesaanbod, dat aan Abd el Krim gedaan zal worden. Indien hij het van de hand wijst, zal een groot offensief begonnen worden. Spanje zou dan 40.000 man leveren voor de nieu we campagne. Vernomen wordt, dat in de vredesvoorstellen voorgesteld wordt het "Rifgebied le erkennen. Abd el Krim moet dan de hoogste autoriteit van den sultan 'in Marokko erkennen, doch hem zal worden toegestaan de Rifs te regee- ren als zijn mandataris. Bovendien hebben de afgevaardigden ter Marokkaansche conferentie een twee de overeenkomst gesloten nopens de blokkade, de bewaking te land van den "handel in wapens, munitie en levensmid delen, de ravitailleering en de onder drukkers van verdachte drijverijen. BUITENLAND. 1 Gisteren was er een bijeenkomst van de commissie van de mijn-associatie, waar de toestand besproken werd Uit Pruisen. Mevrouw Hoefle, de echtgenoot van den in de gevangenis overleden ex-mi nister Hoefle (die gecompromitteerd werd door de Barmalzaak) heeft een eisch tot schadevergoeding tegen den Pruisischen slaat ingediend. TJit Zweden. Dc vooruitzichten voor goede oog sten zijn zeer gunstig De Zweedsche luchtvaart werkt lot dusver met groot succes en eveneens de vliegtuigeufabrieken. Zoo juist zijn eeni ge toestellen aan een Nedcrlandsche Luchtvaart Mij. verkocht. Uit Italië. De ministers van financiën en van economische aangelegenheden hebben hun ontslag ingediend. De marine der V. S. heeft de re- cruteeriug geslaakt, met het oog op het gebrek aan gelden voor de betaling der mannen, die zich hebben laten Aanwer ven. De sterkte bedraagt thans 52.000 man. De Fransche Senaat heeft met 267 tegen 20 stemmen het wetsontwerp aan genomen tot stichting van een insti tuut voor internationale intellectueele sa menwerking. Uit Turkije Uit Constantinopel wordt gemeld- Sir Eric Graham Corhcs Adam, de eerste secretaris bij de Britsche ain- Je is plotseling overleden. Ge meld wordt, dat hij zich zelf met een revolver heeft doodgeschoten. Hij was 37 jaar. Hij speelde een belangrijke rol de vredesconferentie van Parijs. Uit de Ver Staten. - De O. staten van Amerika maken op het oogenblik een geweldige hitte golf door. In twee dagen zijn fer ten minste 9 menschen aan overleden. .1. het Centraal Bureau. loting werd de levering van de zw. am Isle soort 7783 alles per stuk; sel-' gegund aan M. Corneli^se te Tholen en derie 5,5—11, uien 2,5—4, peeën 4,5 an de super aan den laagsten inschrijver —10, rabarber 25,f>, karoten 5—7, ra- - - - - - - - manas 1,5—4^5, alles per bos; kervel 13 16, peterselie 1535, zuring 812, bloemkool 55198 alles per mand; fram bozen 11—20 per mandje Grpole veiling: zwarte bessen f77.83 per 100 K.G.; tuinbooucn f8.01 per 100 kilogram. Middelburg, 9 Juli. Groote vei- Zwarle bessen 80.9081110, witte bessen 15.50, roode bessen 16.80, fram bozen 44.70, aardbeien 38.50, aardappe len 6.30—6.50, poters 4:30* alles _per 100 f 82.80—f 86.50, roode bessen f 24- kilogram. Opgave van den Marktmeester: Boter f 1.22i/?, part. prijs 1.321/g Kipeieren f 6.50, part. prijs f 7.50. Eendeieren f6.50. pari. prijs, f 7.501 Opgave van den marktzetter der Z. M. Boter f 1.221/a., part. prijs l.'32i/?. Kipeieren f6.50, part. prijs f7.50. Eendeicren f 6.50, part. prijs, f 7 50 Vlissingen, 8 Juli. Op de veiling ling werden de volgende prijzen besteed Aardbeien 31—38, aardappelen 5^56, poters 1 2, tuinboonen 7—9, roode bes- zilveruien 3-1-, groole aardappelen 2— sen 2028, witte bessen 20—21, kruis- 9' poters 4—5, alles per 100 K.G.; bloem- bessen 8.25, afval madeleine 10—16, ma-,kool 7—18, roode kool 9—1^, Komikóm- 1 n M1 l i 1 OO beknopte mededeelingen. het internationaal weten- scappeli.ik verkeer. In den internationalen raad voor we tenschappelijk onderzoek, die te Brussel vergadert, heeft prof. Lorentz gewezen op de bezwaren, die verbonden zijn aan de uitsluiting van de centrale mogendheden en verzocht aan de ver gadering om de wetenschap haar uni verseel karakter te hergeven. Afgevaar digden uit verscheidene andere landen vielen hem bij, o.a. gedelegeerden uil Zwe den, Amerika en Italië: De Belgen bleken echter, als steeds tegenstanders van een verzoening en stelden bij amendement voor, alleen afgevaardigden uit landen, die bij den Volkenbond aangesloten zijn, toe te laten. De raad heeft daarop met, 28 tegen 10 stemmen dit voorstel aan genomen. Daar echter de meerderheid binnen de (weederden bleef van het aantal aangesloten leden, had deze stem ming geen effect. Een besluit is dus nog niet genomen. de duitsche beurzen gesloten. Het oastuur der Berlijnsche beurs heeft gisteren het volgende bekend ge maakt: Wegens het gisteren door de Valorisatiecommissie genomen besluit, om dc valorisatie van het zgn. nieuwe bezit aan leeningen op de helft van het in het regeeringsvoorstel bepaalde be drag te verlagen, heeft het beursbestuur heden vergaderd. He} beursbestuur was unaniem van meening dat, nadat reeds tegen de waarschuwing van alle Duit- sche beursbesturen in, het onderscheid tusschen oud- en nieuwbezit is gehand haafd, dit nieuwe besluit geschikt is, om hel vertrouwen ten aanzien van de behandeling der Duitsclie leeningen te vernietigen en ook het vertrouwen in de verklaringen van officieele zijde sterk te verminderen. Deze opvatting zal on- schillen uit den weg te ruimen. Ui t België. De centrale sectie uit de Kamer, die belast is met het onderzoek naar het wetsontwerp van de regeering no pens de provinciale verkiezingen (zonder vrouwenkiesrecht) en de samenstelling van de kiezerslijsten voor October, heeft gestemd over een amendement-Pusse- miers, vóór het vrouwenkiesrecht. Het is met 3 tegen 3 stemmen verwor pen. Pussemiers (Katli. dein.) wil echter bij de algemeene bespreking in de Kamer op het voorstel terugkomen. Daarna heeft tie fractie der (Kath.) Christen-democraten vergaderd en ver klaard, dat zij allen ervoor zijn om in de Kamer voor het amendement te zul len stemmen. De Belgische sigareninduslrie wordt sterk getroffen door de huidige econo mische crisis. De prijsverhoging ten gevolge van de tabaksbelasting, heeft er Hoe geleid, dat vele rookers de sigaar voor de pijp geruild hebben. Een ander verschijnsel is, dat de jongere generatie minder rookt dan vroeger. Zestig procent der arbeiders zijn van beroep veranderd. Uit Frankrijk. De Belgische minister van buitenL zaken Vandervelde is naar Parijs ge gaan en heeft daar Briand ontmoet. Het gesprek, dat heden wordt voortgezet, loopt over de ontruiming van Keulen en het gewenschte van een beslissing t. a. Dusseldorp, Ruhrort en Duisburg. Briand heeft zich voldaan over de besprekingen verklaard. De Kamer heeft m. a. st. (545) de conventie van Washington nopens den achturendag aangenomen. Uit Engeland De onderhandelingen tusschen mijn werkers en mijneigenaren zijn nog niet hervat en ^vernomen wordt, dat de re geering van mcening is, dat interventie niet geschikt is, voordat beide partijen een poging (gedaan hebben om de ver- daleine 26, frambozen 2131^ zwarte bessen 42—47, postelein '8—14, suiker- boonen 41, prineessen 53—75, Wagenaars 4550, snijbooneu 42— 50* doppers 16 18 alles per K.G.; bloemkool 1025, sla 2y2, komkommers 710v meloenen gevonden voorwerpen. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn a. Op het Politiebureau: Kaart plattegrond liaven Vlissingenda- mcstaschje met inh.; sleutel; deksel van vliegmachine; oliedop van een motor; rozenkransmanchetknoopdamesbad- costuum; huissleutel. b. Bij particulieren: 2 luiwagens vegers), L. v. d. Hiele, Bellinkstr. G 179; heerenhorloge, A. v. Dijk, Bastion N 62; gummiregenjas, A Hcusden,.L. Delft I 17; jongenspantof fel, P. Crol, Jasmijnstraat W 118; be- lastingplaalje, J. Stoppels, 'l Zand D 74; i (ouden, ring, L. Dingemanse, Seisweg 109; regenmantelband, M. Passenier, Schoorsteenvegerssingel Q 91; jongens pet, J. Jobse, Arn. voetpad T 105; gou den ring, L. Sturm, Veersche weg T 259; redicule, J. Schreijenberg, Zuid singel E 32; bedrag geld. De Wolf (Kin- derzorg) Veersche Singel E 42; portem. met inhmej. M. Schout, Nicuwslraat G 2portemonnaie, mej. v. Marken- steijn, St. Janstr. I 99bov.; ceintuur, L Borstrok, Rott. Kaai O '279; gezel- schapskaart, I. Reijerse, Zusterstr. I 217 rijwiel, M. v. d. Berge, Molenwater M leesboekje, M. Goeyen, Zandstraat Q 194; alpacca potlood, D. den Hollan der, Langeviele K 216; lap zwart goed, Isedoorn, Zuidsingel E 34; étui, Van Schijndel, L. Delft B 128; alpacca beurs je met inh., J. de Blaeij, Branderijmolen- :»ang M 243; bril in étui, De Koning, Dokstraat P 180; wandelstok, J. Kik, KI Vlaanderen M 146; schoolétui met inh. Montanari, Zusterstraat I 215; zilv, broche, D. de Neeling, Wagenaarstr. D redicule, J. Christiaause, St. Lau rens A 15. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van politie alleen des Zaterdags tusschen, 7 eau 8 uur namiddag. afloop verkoopingen. Woensdag werd ten overslaan van notaris J. 0. Paap te R i 11 h e m publiek verkocht Perc. 83 A. 60 c.Ar (2 geta. 40 rj bouw- en weiland. Kooper W. Ovaa voor f 1020. Perc. 2. 30 A. (229 r.) bouwland. Koo per P. Dellebeke voor f825. Perc 3. 41 A. 15 c.A. (1 ge&n. 14 r.) bouwland. Kooper M. Hoogesteger voor f780. Perc. 4. 34 A. 40 c.A. (263 r.) bouwland en sprifnk. Kooper H. M. van de Putte voor f900. Alle koopers wonen le Bitthem. afloop aanbestedingen. - Door de landbouwvereeniiging „Ons Voordeel" te Poortvliet werd Dins dag aanbesteed de levcripg van 100.000 K.G. zwavelzure ammoniak 20i/a pet. en 165.000 K.G. superphosphaat 14 pet. fran co op wagen haven Strjjenham. Ingeschreven werd door: P. J. v. Aar- detme te Dordrecht zw. am. f 14.58, super f2.58; H. Kooman te Dirksland f 13. en f2.58; Gebr. Hartog le Seherpenipse f 14.16 en f2.54; M. Corneli^so te Tho len f 13.94 en f2.51; A. van IJsseldijk t< St. Maartensdijk f 14.30 en f 2.60, JJebr. de Graaff te Poortvliet f 14.23 en f2.55: Kostense te Kruipingen f 13.98 en f2.50 Centraal Bureau voor super f 2.47. De zwavel moet geleverd worden ip de eerste helft van Maart en de super in de eerste helft van Januari 1926. Bij marktberichten. Goes, 7 Juli. Veilingsvereen. Zuid- Beveland. Groote veiling, zwarte bessen f 25.90. Kleine veiling, kersen: su.lcerkriekien 55—59, Hollanders 19-58, Bcicrlandcrs 57, bruine Blanche 30—15, zoete Mo rellen 3450. Bilterkrieken 37, suiker kersen 3743 Spaansche wijnkersen 52 55, witte vlccschk'-rscn 3242, roode Blanee 3538, uitschot kersen 12—18,» Kruisbessen 19—26, zwarte bassen 50— 85.10 nioode bessen 19—30, witte bes sen 20—32, aardbeien 30—39, frambozen 3418, appels (Madaleinen) 13— 15„ap- pels (afval) 812, boonljes 3840, tuin boonen 13, doperwten 15—19, peulen 13, nier 710, perziken 1416, kropsla 1.20, alles per 100 stuks Pooluien 4—5, rhabarber 2,, pieter selie 2, alles per 100 bos, honing 0 40 0 50, frambozenjam 0.45, bessenjam 0.35 0 16, alles per flacon. ADVERTENTIËIt Getrouwd: W. H. POST Jonkvrouwe M. C. BODDAERT. Clarena-Montreux) j Arnhem De Heer en Mevrouw POST BODDAERT zeggen dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. H.H. Architecten en Aannemers, Terrazzo vloeren en andere stukken tegen concurreerende prijzen. Speciaal adres voor Kelders waterdicht te Mak^n. A. WACKER Co. Wagenplein P 6. Zaterdag 11 Juli a. s. hopen onze geliefde Oudera ARNOUD LA SOE EN. FRANCINA DOMMISSE hunne 25 jarige Echtvereenl- glng te herdenken Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wen8ch van hunne dankbare Kin deren. 0. en W. Souburg, C 62. VAN BENTHEM& JUTTING J i Algemeene Boekhandel, Middelburg, Lange Burg C 92 j Leerboeken Atlassen. Woordenboeken. Teeken- en Schoolbe- hoeften. Wilt gij spoedig baat vinden, probeer dan eens D.D.D. Het is toch zoo gomakkelijkaanta wenden,een zuivere vloeistof, geen vette of akelige zalf. Hot zinkt weg ia de huid of in do hoofdhuid en gij voelt U direot opge lucht. Puistjes, roos, blaren en jeuk worden door deze verzachtende vloei stof in een enkele nsoht genezen. Nog altijd heeft het den lijder heel wat verlichting van zijn kwaal bezorgd. D D.D. infl. öf. 0 76 enf. i.SO. D.D D. imp <4 f. 1.- bij all* apoth. «n drog. Koffer-Uitverkoop. De totale voorraad Koffers, circa 300, zullen aan onze klanten worden verkocht voor 25 cent per stuk. Handkoffers en City-bags uit zoeken, zij hebben een waarde tot f 6.—. A. KLAVER, Lange Delft. Wegens grooten voorraad OPRUIMING van 75 Noten 1 spels ORGELS f 95.-. Desgewenscht gemakkelijke beta- lingscondities. JOH. DE HEER, ROTTERDAMOostzeedy k 324/32. Bij aankoop vergoeding reiskosten. Vraagt gratis Catalogus. Wegens verandering en gebrek aan opvolger een SLHSZilE IE KOOP BEOODES op eeD|derdruk9te standen, ook voor alle doeleinden geschikt Briefjes in te leveren vóór of op 1 Aug. 1925. (Dagelijks te bezichtigen). Adres L. M. LUIJK, Slager, Serooakerke (W.). van 30 k 40 gemeten, waarvan ongeveer do helft Bouwland. Aanbiedingen te zenden aan Notaris A. DE NEELING te Middelburg. Vanaf heden noteeren wij voor onze Room boter met Rijksmerk per '|2 K.G. Coöperatieve Melkinrichting en Stoomzuivelfabriek „Walcheren" - Wal. CEREBOS LIMITED LONDEN

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3