UILLETQN. BIJVOEGSEL TAN Dl Woensdag 8 Juli 1325 no 158. STEMMEN MET BEGRIP. Ter voorkoming van verontwaardiging van algemeen-kiesrechters stellen we voorop, dat er vroeger, bij het beperkte kiesrecht óók onbenullen naar- oe stem bus gingen; dat er onder de mannelijke kiezers van thans even goed politick-on- rijpen zijn als onder de vrouwen; en dat er sommige vrouwen zijn die er méér van begrijpen dan sommige mannen. Maar als men zoo om zich heen hoort hoe er door sommigen .over het bepalen van hun stem gesproken wordt, dan wa gen we de conclusie dat er veel mannen maar nog veel -meer vrouwen zijn, die naar de slembus gingen, in volslagen on- wetenheid over politiek, politieke per sonen, en evenredige vertegenwoordi ging. En laten we nu eerlijk zijn: weet ieder niet in zijn eigen omgeving vrou wen aan te wijzen, die vast en geregeld de politieke artikels en berichten in de couranten over slaan? We zullen het haar waarlijk niet verwijten. Een huis vrouw heeft zooveel andere dingen aan haar hoofd, dat het heel natuurlijk is, wanneer ze bij het lezen van de courant weinig of geen aandacht heeft voor de zaken van landspolitiek, waarmee ze in haar dagelijksche bezigheden nooit in contact komt, in ieder geval veel min der dan de man, die in zaken, in zijn vereenigjngsleven er toch altijd iets mee te doen heeft, al is het indirect. Maar dan is het ook niet te verwachten, dat alle vrouwen op den stemmingsdag in eens het vermogen hebben om het on derscheid te weten tusscheu de dertig of meer partijen waartusschen zij ie kiezen heeft. Toch stemt ook zij mee. En dan komt er een tweede moeilijkheid bij, nl begrijpen wat het stemmen op één die tallooze namen nu eigenlijk belee- kent. Want het stelsel van evenredige vertegenwoordiging is veel te ingewik keld om in zijn onderdeelen begrepen te worden .door de niet ingewijden. We hebben dezer (lagen gemeld, dat van 'n lijst de heer ter Ilall die 25.000 temmen kreeg, niét gekozen bleek, maar wel de heer Staalman die er slechts 13.000 had. Dat kan men keurig uitleg gen als de juiste toepassing van de kies wet, maar daar begrijpt driekwart van het publiek niets van! De groote massa, vooral van de vrou wen, zit nog altijd vast in de meening. we kiezen een" persoon. We baseeren die bewering op de tel kens opgedane ervaring, dat speciaal door vrouwen allereerst gevraagd werd wie is er nu eigenlijk hier gekozen? Of wel, dal er minachtend werd opgemerkt lcijk die of die, onder aan een lijst, eens weinig stemmen hebben; die had ook beter kunnen thuis blijven. Of meent ge dat de groote meerder heid van het korps van kiezers en kic- zeressen een goedje voorstelling heeft van het overdiragen van stemmen? We willen nog verder gaan hoevelen van de beter wetendien kunnen dat uitleggen aan de niet wetenden? En datzelfde, nl. het richten van de keuze op een persoon, met ne geering van de p a r t ij kwestie, hebben .we ook kunnen constateeren, wanneer we vooraf door niet politiek aangelegde vrouwen, en ook wel eens door man nen, hoorden overwegen op wien ze zouden stemmen. Ze pikten uit de lange lijst van personen op him oproepings- liaart er één uit, van wieu zij per soonlijk iets wisten. We kennen er die op ter Hall stemden omdat ze wel eens in Scala een revue van hem hadden ge zien; die op iemand anders stemden om- dal ze zijn vader hadden gekend. Zouden de meeste getrouwde vrouwen niet gestemd hebben zooals hun man hun zei zelf te zullen stemmen? Maar waar blijft ge dan met de juist heid van hel stelsel van algemeen man nen- en vrouwenkiesrecht met evenre dige vertegenwoordging? Immers dat stelsel gaat uil van, is ge baseerd op de veronderstelling dat iedere kiezer en kiezeres behoort tol een partij. Zeggen we te veel met de bewering dat de helft van de mannen en driekwart van de vrouwen niet lot «d,erinS voor cenige oogenblikkeu wordt een partij behoort? Al deze opmerkingen zijn ook gemaakt toen eerst het stelsel van algemeen rnan- nenkiesrecht met evenredige vertegen woordiging in de Staten Generaal be handeld werd, en later toen de uit breiding van het kiesrecht lol alle vrou wen aanhangig was. Er was tevoren nog wel over gesproken om aan de vrouwen geleidelijk het kiesrecht te geven naar gelang zij er rijp voor zouden kunnen worden geacht. Maar ten eerste wist niemand een billijke vorm van een der gelijke geleidelijkheid te bedenken en ten tweede was men toen (in '19) nog in den vollen stroom van de democra tische golf van na den oorlog. En bij gevolg werd gul aan alle vrouwen boven de 25 jaar het kiesrecht gegeven. Maar het resultaat, d. w. z. niet het partijresultaat, maar de praktijk van hel kiezen, geeft weinig reden tot voldoening. Bij de verkiezingen van 22 kon men nog zeggen dat de vrouwen te weinig tijd van voorbereiding hadden. Maar nu zijn we zooveel later. En we betwijfelen sterk, dat er nu, in het bijzonder door tal van vrouwen, met beter begrip is gestemd dan toen. Het enorm aantal stemmen van on waarde wijst trouwens in dezelfde rich ting. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid Prikkelbaarheid, en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende itDijnhardt's Zenuwtabietten. ilugez. MeUj geziene figuur. Als goed Zeeuw werd gezondheid te mogen doorbrengen en zijn oordeel steeds op prijs gesteld en zijn kracht dienstbaar te mogen stellen met liefde voor zijn provincie heeft .hij aan de provincie. (Applaus.) zijne gaven van hart en hoofd ten dienste j De heer van Rompu dankte voor de van liet algemeen belanjj gesteld. Sinds tot hem gerichte woorden. In de afge- 1922 was hij door de Staten als builen-1 loopen 30 jaar heeft hij ook zijn lief en gewoon lid van Gcd. Staten aangewezen. I leed gehad, maar hij was steeds gedacli- Moge ook hij nog lange jaren werkzaam blijven lot zegen van de provincie en hare ingezetenen. De leden gaven blijk van instemming met deze woorden van den voorzitter. Nieuw lid. De geloofsbrief van den beer A. C. de Baare word t door een daartoe benoemd© commissie onderzocht waartoe de verga- hield daarop de volgende PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Gisterenavond werd de zomerzittiug der Stalen van dit gewest geopend door den Commissaris der Koningin, jhr. mr. J W. Quarles van Ufford, ia naam der Koningin. Afwezig: de heeren v. Waesberghe. v. Zuyen en Lantsheer. Spr wees er op, dat in het begin van dit jaar de heer C F. Lindeijer, heeft opgehouden lid van de Staten te zijn door zijn aanvaarding van het lidmaatschap van de Eerste Kamer der Staten-Genc- raal. De heer Lindeijer, die van af 1919 deel uitmaakte van de Staten, heeft daar eene op den voorgrond tredende plaats ingenomen Groote toewijding heeft hij steeds aan den dag gelegd, hij placht zich ter dege in te werken in de aange legenheden welke in de Stalen aan de orde werden gesteld en met aandacht volgden zoowel voor als tegenstanders zijne talrijke heldere en van kennis van zaken getuigende redevoeringen. Met mij —aldus spr. zult gij willen instemmen met den wensch, dat de heer Lindeijer zoowel voor ons vaderland als vóór de provincie nog veel nuttig werk zal mo gen verrichten Een tweede lid, hetwelk wij niet meer in ons midden zullen zien, aldus ver volgde de voorzitter, is de heer mr H F. Lantsheer, die gisteren aan Ged. Sta ten bericht deed toekomen, dat hij zijn ontslag neemt als lid dezer Stalen: Met leedwezen zult gij zeker van deze mede- deeling kennis nemen. De heer Lanls- liecr, die sedert 1919 zitting had in de Stalen, was een door velen daarin gaarne geschorst. Na heropening adviseert de commissie lot toelating, waarna de lieer De Baare in handen van den griffier de belof te aflegt. De voorz. wenscht den heer De Baare met zijn benoeming geluk. De voor redevoering Huldiging J A. van Romp u. Alvorens tot onze verdere werkzaam heden over te gaan, wensch ik ook van deze plaats hulde te brengen aan een lid van hel Dag. Bestuur dezer provincie, die deze functie op 3 Juli j.l. sedert 30 jaar heeft bekleed. De heer J. A. vau Rompu is in 1895, drie jaar na zijn intre den in de Prov. Staten, afgevaardigd naar het college van Ged Staten en heeft sindsdien daarvan onafgebroken deel uit gemaakt Zelden of nooit zal het zijn voorgekomen, dat een lid van zoodanig college, hetzij in deze, hetzij in een onzer zuslerprovincies, daarin zoo langen tijd heeft zitting gehad, alleen aan een per soon, die de gaven en krachten heeft, welke den heer Van Rompu eigen zijn. zal zulks beschoren kunnen zijn. Mijnheer Van Rompu, ik meen als tolk van een groot doel dezer vergadering te spreken, wanneer ik u hartelijk geluk wensch met uw jubileum. Het zou bijna ondoenlijk zijn hier een opsomming le geven van al hetgeen in de jaren van uw medebestuur ten bate onzer provin cie is tot stand gekomen en van het aandeel hetwelk gij in zoo menig zegen rijk besluit hebt gehad. Indien wij slechts alleen denken aan den tak van dienst, welke gij zulk een warm hart toedraagt, aan den provincialen sloombootdienst. waarvan gij ook al die 30 jaar voorzitter der commissie van toezicht zijt geweest, dan zal een ieder terstond den grpoten vooruitgang in de middelen van commu nicatie over onze Zeeuwsche slroomcn moeten erkennen Uwe toewijding, erva ring en kennis van zaken zijn speciaal, wat dezen dienst betreft, onze provincie van groot nut geweest. Moge gij er van overtuigd zijn, dat wij u dankbaar zijn voor al hetgeen gij als lid der Staten als lid van het Dag. Bestuur der provin cie hebt gedaan, en dat uwe aangename samenwerking en de vriendschap, die gij voor uwe medeleden, voor uwen voor zitter koestert, ten zeerste op prijs wor den gesteld Wij wenschen u toe, dat het u gegeven moge zijn nog vele jaren voor onze provincie te blijven arbeiden Appl De heer D u m o u 1 e ij n sluit zich als oudste lid van Prov. Staten bij de woor den van hulde van den Voorzilter aan. Gememoreerd dient zeker volgens spr wat de heer Van Rompu in het zeer lang tijdvak van 30 jaar in het belang der pro vincie heeft gedaan, speciaal wat de stoonibooldiensten betreft, eerst op de Wester-, later op de Oostcr Schelde Hij deze zaak een groote leider en een groote stuwkracht geweest. Spr. rneeul ook in den geest zijner medeleden te handelen, als hij don heer Yan Rompu loewenscht nog tal van jaren in goede ZONDERLINGE KAMERADEN Naar hel Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. o— 3-1). Mei haar ezel, haar doeken en haar caniera, vond Bee de dagen le kort en toch bezaten de avonden ook een bijzon dere bekoring. Die laatste wandeling langs den stillen witten weg, vóór het avondeten,, iGi ]let hek, waar' de ko nijntjes vluoitten, of de brug bij den watermolen Waar soms vreemde vogels vlogen tusscheir>,s0 takken, de stilte van hel kamertje mel"^ lamp aan en cen boek bij zich, als je «int verlangde, zoo even een blik op de iwren, van het tuinpad af, een enkelen geur van de bloemen en dan naar bed Zo had David Lee geschreven een paar dagen na aan komst en zijn eerste brief naai- Surrey kwam, toen ze zoowat een veertien da gen op Daisvmead was geinslalU erd. Ze deed hem open bij de kleine hooischuur, die bevatte al wat het *;ld dat jaar voor hooi had opgebracht. Hij deelde haar mee,«dat de beschrij ving van haar omgeving hem nog meer afkeer van Londen deed krijgen, "dal hij tevergeefs hoopte hoe 11 er toch maar eens weg Icon komen. Een wel' wat gefor ceerd er bij halen van |u jouraalistic- ken arbeid volgde een klacht, dat of schoon ze toch zulke goede vrienden waren, het niet waarschijnlijk leek, dat ze elkaar zouden ontmoeteu Er verscheen een plooi tusscheu haar wenkbrauwen onder het lezen, het ver wonderde haar waarom hij dit zei, waar bij het over 'l geheel, noodig achtte, nu weer terug te komen op de moeilijk heid van dat uilstapje, om haar op te zoeken. Hel was of hij haar waarschuw de hem niet le verwachten, Had hij haar enthousiasme voor de plaats dan opge vat als een soort bedekte uilnoodigingj tot liem om te komen? Wat ontsteld trachtte ze zich te binnen te roepen, welke woor den ze gebruikt had. Na een minuut ging ze voort met lezen eu toen merkte ze, dat dit alles slechts inleiding was ge weest tot een verzoek; cen niet al te handige inleiding, maar dit zag ze niet in-,,Dus heb ik den moed bijeengeraapt, om u te vragenZe liep de volgende regels vlug door en de brief trilde in haar hand Ilij vroeg haar om haar por tret. Ze stond legen den heg geleund! ontzet, Haar eerste gedachte, te betuigen, dat ze geen portret van zich zelve bezat, liet ze lofth weer varen, omdat ze bang was; hoe hij het anders onaardig van haar zou vinden, als ze dan niet beloofde, dat ze zich zoti "laten fotografeeren, als /e weer thuis was. (Neen, ze zocht een verontschuldiging, die natuurlijker zou klinken. Nooit had ze zich haar mismaaktheid meer zieke- lijk-overdrcven voorgesteld, nooit was tig aan het sursum corda, en dat heeft hem steeds kracht gegeven zijn plicht te vervullen, die hem was toegedacht Spr. brengt dank aan allen, die hem in de Staten hebben afgevaardigd, zoo wel in de Staten als daarbuiten Velen zijn niet meer in leven, ook lien herdacht hij dankbaar Hij hoopt, dat God hem kracht zal geven om, zoolang de Stalen dit van licni verlangen, zijn taak behoor lijk le blijven vervullen Na deze beide redevoeringen klonk ap plaus. I n g e k o"m en stukken ngekomen zijn diverse Koninklijke be sluiten lot goedkeuring van genomen Statenbesluiten Voorts lo. een verzoek der Nederland - sche Unie van arbeiders in het automo bielbedrijf om betuiging van adhaesie aan een door haar aan den Minister van Waterstaat gericht adres, inzake den ar beidstijd van autobus-chauffeurs en om bevordering inlusschen van een beperk ten arbeidsduur. Dit adres was op ongézegeld papier, en wordt terzijde gelegd. 2o een adres van den heer H. C. A Roosa nopens de electrificatie van Zee land. Dit stuk wordt gfevoegd bij de desbe treffende agendapunten. Een verzoek van het Centraal Genoot schap voor kindcrherslellings- en vacan- tiekolonies om subsidie voor den bouw van een nieuw koloniehuis te Nunspeel, wordt gfezonden aan Ged. Stalen om advies. Mededeeling; en De* mededeeling van Ged. Staten om trent een aanvraag van den heer J. J. Wallien lover hel inleggen van cen avondboot van Vlissin^én naar Breskens wordt z. h. st. voor kennisgeving aange nomen. De voorz. stelt voor de mededeeling van Ged. Staten betreffende de dienstre geling der Provinciale Sloombootdienslen op Zondagen, voor kennisgeving aan le nemen De heer O n d e r d ij k stelt toezending naar de afdeelingen voor. Het voorstel van den voorzilter wordt aangenomen met 23 tegen 16 st. Tegen de heeren Welleman, v. Div- lioorn v. Oeveren, Moelker, Mes, Adri- aanse, Erasmus, Onderdijk, v d Wart, Wallien, Dumouleijn, Ilendrikse, Over hof de Pauw, de Baare en mevr. Bergs- ma-Bergsma. Voor kennisgeving aangenomen wordt de mededeeling van Ged. Staten betref fende de financieele uitkomsten van den Prov. Stoombootdiensl op de Wl Schelde, verdeeld over de verschillende trajecten. Eveneens een mededeeling van Ged. Staten omtrent den bouw van de hooi voor het vervoer van automobielen lus- sclien Vlissingen en Breskens, en het maken van aanlegplaatsen aldaór op 's Rijks kosten. (Men zie elders in dit blad). "Aangaande de mededeeling over de werktijden van het personeel bij den Prov. Stoombootdiensl was nog ingeko men een nieuw adres van den Cenlralen Bond van Transportarbeiders, waarin er o.a, op wordt gewezen, dat sinds de behandeling van het adres van den Bond in de najaarszitting van 1924 er geen verandering ten goede is gebracht in dc arbeidsregeling van het personeel, en in hel thans door Ged. Staten gedaan voor stel ook nog geen enkele verbetering wordt voorgesteld, dat zij bereid rijn eên regeling in te dienen die bevredigend is. en zonder onoverkomelijke bezwaren in gevoerd kan worden, en dc wenschelijk- lieid uitspreken van de beuoeming eener commissie voor georganiseerd overleg. De voorz stelt voor deze mede deeling voor kennisgeving aan le nemen. De heer O n d e r d ij k stelt voor toe zending naar de afdeelingen De Voorz. zal zijn voorstel in stem ming brengen Dit wordt aangenomen met 29 tegen 10 st Tegen de heeren Welleman, Boo- gerd, Adriaanse, v. d. Wart, Wallien, Overhof, de Pauw, Onderdijk, de Baare en mevr. Bergsma-Bergsma De mededeeling aangaande het bedrijf der N. V Provinciale Zeeuwsche Elec- triciteits Mij (raport-Beekman en Lohr) wordt gevoegd bij de dcsbelrefft'ende stukken over de cleclrificalie en verwe zen naar de afdeelingen. Evenzoo een nieuw ingekomen rapport van Commissarissen der P. Z. E. M. (Men zie elders in dit blad i Toestand der Prov. Het verslag van den locslaud der Pro vincie over 1924 wordt voor kennis geving aangenomen. B e n o e ui i n g. Tot lid der Stalen, bedoeld bij art. 89 der Prov. wet wordt benoemd de heer Wallien, met 24 st. Deze neemt zijn benoeming aan. Uitgebracht zijn voorts 3 st. blanco, 1 op dhr. v. d. Wart, 3 op den heer Onderdijk, 7 op dhr Kakebeeke en 1 op dhr. Overhof. Aankondiging van stukken Z. h. st. wordt besloten de verzoeken aan te houden om subsidie voor herstel van het Raadhuis te Véere, en ac kerken der Nederd. Ilerv. Gemeente le Kapelle, Rilthem en IJzendijke, van een verzoek van G. J. Maas en A. Weslbroek, veer lieden tusschen Bruinisse (Zijpe) en den Willempolder, om subsidie en hel aan brengen van pontons, en van toeken ning van subsidie aan de handelsscholen, te Middelburg, Goes en Hulst. Voorstellen van Ged. Staten. De diverse voorstellen \an Ged. St. worden gezonden naar de afdeelingen Aangaande hel voorstel van de heeren Ph. J van Dishoorn en M. W. Kosten, leden der Staten, inzake de intrekking der concessie lol heffing van tolgelden, zegt de heer v Dishoorn, naar aan leiding van het ook door ons gemeld advies van Ged Stalen, hierop, dat hij zijn mede-voorsteller hun voorstel in dien geest zullen wijzigen, dat Ged Staten toezeggen mede te zullen werken om bij de regeering er op aan le drin gen, dal dergelijke concessies niet meer worden verleend, daar tolheffing niet meer iets is van dezen tijd. voorzitter stelt voor het ge wijzigd voorstel, zoodra dit schriftelijk in zijn bezit is, le verzenden naar de afdeelingen. Dan kan 'l daarna in open bare vergadering behandeld worden, mits door 5 leden ondersteund. Dit voorstel wordt z. h. st. aange nomen. Aangaande de behandeling dei' electri- citeitsvoorzicning wordt na eenig debat besloten een apart rapport uit te bren gen over dc Noordergroep, en van de Middengroep samen met de andere des betreffende stukken Bij het voorstel tot afwijzing van een verzoek van J de Dreu te Goes om scha devergoeding voor het le water raken van een automobiel, is nog ingekomen een verzoek der besturen van den A. N. W. B. en K. N. A. C., om die scha devergoeding wel te verleenen. Wordt mede gezonden naar de afdee lingen. haar gelaat haar lcelijker voorgekomen haar rug krommer, haar schouder lioo- ger Hem nu haar fotografie te sturen. Ze voelde dat hier den moed van een heldin voor noodig was Zijn verzoek deed haar dien lieelen dag verder zwart kijken, als een bedreiging hing het haar boven het hoofd, in den avond Ze ont waakte oni er zich audenuaal door ge kweld te voelen. Hem haar portret stu ren, hem te laten .zien, wat zij was? Tel kens en telkens weer vroeg ze; zich af, of haar overwicht op hem sterk genoeg was, om deze openbaring le kunnen dra gen. Voor het oogenblik wenschte ze, dat ze een man was, de vrouw had de zen ding te vervullen van ,mooi" le zijn. En hij, hij deinsde terug voor leelijklieid, dit las zc in zijn werk Tegenover hem was hel bergrip ..vrouw" en „schoon heid één. „Schoonheid, aanbeden in gestalte en gelaat, Lieflijkheid van handen, van haar, Ieder afzonderlijk begeerd en gewon nen". van wangen, van oogen, van mond, Deze regels van Rosetti. die haar on beduidendheid al hadden beschimpt, sinds ze een jong meisje was, schrijnden haar nu in hel gemoed. Ze vond ook geen troost in de volgende „Doch het meest door de lieflijkheid van de ziel Zal hel dan tot huwelijksbeloften ko men" Ja dén, nadat de rest eerst gewonnen wasDe vrouw beteekende gelaatstrek ken, die een man bezieling schonken, en een gestalte die hem het hoofd op hol bracht Haar verbeelding bracht haar ditmaal zoo zeer in vervoering, dat ze haast voelde, met de begeerte van cen man, en diep vernederd voor haar spie gel stond. Maar, hoe kon nu eigenlijk een te voorschijn komen met haar uiterlijk haar van haar geluk berooven Ze lmd den draad gespannen tusschen hen van haar gedachten, haar vernuft, het was haar geest, waar hij mee ingenomen was; kon de- wetenschap van haar mismaakt heid zijn belangstelling in haar geest ver nieligen? Ze bleef er bij, dat dit niet kon en diep in haar hart deed hel haar toch pijnlijk aan, dat zijn belangstelling /in haar enkel maar voor dal geestelijke was. Hij gaf te weinig om haar hand druk, om maar even de moeite le doen naar haar toe te komen. Het was toch ook dwaas van haar, om te dralen, ze zou 'hem de waarheid schrijven Dan wond zc zich toch ook weer op, bij de gedach te, dat als hij er zoo weinig om gaf. haar uiterlijk te kennen, waarom had hij haar zoo doen lijden. Haai? ellende gaf haar in, dat hij het niet waard was, maar tegelijkertijd sprongen de tranen haar in de oogen. Ze zou hem schrijven, eer de moed hem begaf Ze zou hem schrijven, zoodra Hilda dien ochtend naar buiten was, haai' dwaasheid zou dien- zelfden dag een einde nemen. Ze wilde nu ook maar dadelijk be ginnen, bang dat als ze lang wachtte, ze dan van stemming veranderen zou. Toen ze dan ook de dochter van do hospita in den gang tegenkwam, vroeg ze die of ze nog even bij haar wilde binnen komen, eer ze wegging, om een brief mee te nemen naar de post Het meisje be loofde, dat zij het niet vergeten zou en die schikking hoe onbeduidend ze ook was gaf haar iets van het vaste van een afspraak Ze kreeg zoo vaag het besef, dat dit haar lijden verkorten zou. Aan de ontbijttafel was er nog een brief voor haar, doorgezonden door den professor. Hilda vestigde er haar aan dacht op. „Voor jou'" piepte ze met haar dunne stem „Wat ben je .urenlang met klee- den bezig geweest. Tk dacht al dat je nooit meer komen zou. Toe, schenk eens in, anders wordt de thee heelemaal koud, ze heeft al tien minuten zoo gestaan.-" „Had dan niet op mij gewacht." Ze schonk thee en keek den brie! verstrooid in Het was een uitnoodiging om „De Laatste Zonnestralen" in Liver pool le exposeeren, en, op iederen an deven tijd zou ze zeer ingenomen zijn gcwèesl met dit voorstel, maar nu was ze te zeer van dat andere vervuld om het belangrijk te vinden „O", prevelde ze. „Wat. o?" „Zc willen „De Laatste Zonnestralen' op de Walker Art Gallery hebben, als de Academy sluit, dat is alles." (Wordt vervolgd). J

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5