BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 8 Juli. (Sloetkoers) 6 pet. Nederl. 1923 103%; 6 pet. Ned. 1922 105%, 5 pet. Nederl. 1918 100 elf zestiende; 41/2 pet. Nederl, 1917 97%; 2 pet. Nederl. \V. Schuld '60%; 3 pet. do. Dblig. 73%; 3 pel. do. Certif. 73%. Cert. Ned. Hand. Mij. 133%; Aand* Ned. Ind. Handelsb. 139—110; Aand. Kol. Bank 176178, Kon. Petrol. Aand, 387 fë7S ex div.; Gecons. Hpll. 151—151; Cult. Mij -.Vorstenlanden 156%157%, Han- delsv. Amsterdam 503—510; Javasche Eulluur 315320; Aand. Deli Maatsclu '402—115; Amsterd. "Rubbêr 291—30H, Ned. Amerik. vaart 69'/?; Ned. Scheep- vaarlunie 145'/?; Kon. Ho]\. Lloyd. 6%; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 6S; Aand. Paket- vaart 171; Bank Associatie 42. Goud,a A 9'/?; Philips A. 450—451; Jurgens A 105—106. Anaconda 81%—82; Steels 116'/» ex div.; Union Pacific 141%; Common Ma rine 9'/?, Prefered, do 33%; Maxwell Gr. iC. v. A. 7%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 19'/?; Prolongatie 1%. Russen: Obi. 1880 2 vijf zestiende; Consols 4; Hopje- 3 een zestiende. Markt sluit weifelend. Wisselkoersen: Londen 12.13%, Berlijn 59 10; Parijs 11.65; Brussel 11.50; Dollar Cable 2.19 negen zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Juli. Hoogste barometerstand- 769.6 te Valentia Laagste barometerstand: 753 5 te Saërna, Verwachting van den avond van 8 tot den avond van 9 dezer Zwakke tot matige Westelijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temparatuur Thermomelerstand alhier 's morgens 9 u. 65g r.; 12 u. 68 gt%/ 3 ut 69 gr HOOG WATER. Vlissingen. (Zomertijd.) - Donderdag 9 Juli n.ru. 4.40 Vrijdag 10 5.32 Zaterdag 11 y.m 6 08 Zondag 12 7 02 Maandag 13 8. Dinsdag 14 9 04 Woensdag 15 10.15 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis- ringen.) dijke. Eiscli f 10 s. 10 d. h. Uitspraak id. M. B. 23 j„ werkman, Wemeldinge, we gens diefstal van plus m. 2 ILL. aard appelen toebclioorende aan J. Wabeke in Oef 1924 te Wemeldinge; Eiscli £25 s. 25 d. li. "Uitspraak f 15 s. 15' d/ h.; I). W„ 19 j., werkman te Wemeldinge als voren Eiscli f 25 s. 25 d h. Uil- spraak f 15 s 15 d. h.r; J. V., 45 oeslcrkweekcr. Ierseke, wegens mishan deling van H. Vette te Ierseke op 5 Mei j.l. Eisch 1 m. gev., voorwaardelijk© proeftijd 2 jaar. Uitspraak 1 w. gev.; voorw. proeftijd lj.; P. S., 18 j,, ar beider, Kloetinge, wegens mishandeling van Jozias Trimpe te Goes in den nacht van 7 op 8 Juni 1.1. Eiscli f 10 s. 10 d. h.j Uitspraak idem; J. M., 31 j.,\ land bouwer te Westkapelle, wegens mishan deling van W. Verhulst tè Westkapelle op 2 Juni 1.1. Eisch f25 s. 25 d. h. Uit spraak 1 w. gev_, voorw." proeftijd lj.; A. G., 54 j.„ landbouwer, Oostkapelle wegens bedreiging van E W., Flipse le Oostkapelle op 1 Juni 1.1. Eiscli 1 w. gev. Uitspraak 1 w. gev.. voorw. proeftijd 1 j.; B. M„ 23 j., visscher, Arnemuiden, we gens beschadiging van een rijwiel van J. Cornelisse te Arnemuiden op 1 Juni 1.1. Eisch f 15 s. 15 d. h. Uitspraak idem; IC. II., 25 j., mijnwerker, Halberstadt, thans gedetineerd, wegens landlooperij te Goes op 16 Juni j.l. Eisch 12 d. h. Uilspraak 12 <1. h.F. J. K), 19 j.4 zon' der beroep, Biervliet, gedetineerd, we gens landlooperij te Axel op 17 "Mei 1.1. Eisch 3 d.^h. plus j.. R. W. S. Uilspraak idem.' Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens het fietsen zon der lichl en het opgeven van een val- schen naam; I. A., Middelburg, tot f2 en f 10 b s. 1 w. ts. en 2 -w. ts.; met een motorrijtuig binnen bebouwde kom men van gemeenten te snel rijden: A. E. van II., Vlissingen, C. S., Schore, C. de W 's Heerenkoek, allen tot f 10 b. s. 10 d. h.; J, M S. Amsterdam, J. van G., Middelburg, S M. V.. Ovezande, allen tol f5 b s. 5 d. h.met een rijwiel rijden over voetpaden M. J. C. H.. Mis singen, lot f2 b s. 2 d. h.; overtr art 461 Swb C. F.. Koudekerke, tot f2 b. s. 2 d. h.; overtr. Spoorwegwet A V., hvr ran W. A., W. A., beiden! Koudekerke, ieder tot f2 b. s. 2d. h.; overtr Leerplichtwet: L. D., Koudeker ke, tot f3 b s. 3 d. -h.E. I., Koude-* kerke, lot f 0 50 b. s. ld. h overtr. IJkwet J. C. B., Middelburg, J. W. de P., Koudekerke, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. gewichten verbeurd verklaard; L. S., Amsterdam, tot f 3 b. s. 3 d. h., maat verbeurd verklaard, venten zonder ver gunning: Th F. B., Amsterdam, tot f3 b. s. 3 d. h.,- de wegen in verboden richting berijden: W. W., Koudekerke, tot 12 b. s. 2d. li.; overtr. Motor- en Rijwiehvet of Reglement C. M., J. M., beiden 's Heer Arendskerke, J. L., J. H., beiden Middelburg, J. M. A., Goes, A. W van de V., J. A. P., beiden Vlissin gen, allen tot f5 b. s. 5 d. h.L M. H Nieuwland, tot f 2 b. s. 2 d. h J. V, Middelburg, tot f3 b. s. 3d. h.; J. M. M., Oostkapelle, tot T3 b. s. 1 w. ts.; met een rijwiel rijden over de niet- verbreedc gedeelten van de Boulevard's Bankert of Evertsen of over den roton den rand van den zgn. Ge vangen toren te Vlissingen: J. J., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 w. ts.; J W R., Middelburg, tot f2 b s. 2d. h.; R. F. H., H. ,M(, J. P., allen Vlissingen, J. W. M. B., J. J. M. H., beiden Eindhoven, J. W. A. Tj., Utrecht, allen tot f 1 b. s. 1 d. h dronkenschap C. P. M., Koudekerke, tot f 3 o. s. 3 d. h. De knoeier ij en bij bieten- le vering. Van de behandeling voor de Arrondis- sements-Rechtbanlc alhier van de- giste ren reeds vermelde gevallen van knoeie rijen bij bietenlevering te Biervliet, zij nog het volgende gemeld Bekl. P. E. M. erkende met D. te hebben afgesproken om te knoeien. Hij had met verschillende fabrieken ge contracteerd, nJ. met de suikerfabriek Moerbekc, Selzaete en Sas van Gent, en kreeg f 20 per 1000 K.G. van de te veel genoteerde bieten, en gaf daarvan nog f 8 aan D. Hij had ongeveer in bet geheel aan D. uitbetaald f 350. De Officier van Justitie zei in zijn requisitoir, dat beklaagde een van de hoofdpersonen is. Vóór dit geval be kend werd, was er ook ai geknoeid, doch toen is het niet uitgekomen. Mee- nende, dat hier een strenge straf op zijn plaats was, eischte hij 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. J. Adriaanse, be weerde, dat er in de bietenwereld ge knoeid wordt van af het contracteeren (met de oppervlakte) tot en met de levering. Het is voor de menschen in de bietencampagne een zeer verleide lijk zaakje. Er wordt geklonken, ge dronken en gefuifd met wijn en cham pagne. In een uitvoerig pleidooi be toogde verdediger, dat op deze dag vaarding geen straf volgen kan. Mocht de Rechtbank evenwel een andere mee ning daaromtrent zijn toegedaan, dan verzocht pleiter een voorwaardelijke ver- tbordeeling. Bekl. G. J. D. was chef-weger en S. verzocht hem mee te doen om te knoeien, waaraan hij dan ook heeft mee gedaan. In 't geheel had bij ongeveer f 80 ontvangen, dat was op 17 en 18 October 1924 Voor welke fabrieken geleverd werd, is hem evenwel niet heleend. Het O. M. eischic 4 maanden ge vangenisstraf voorw., met 3 jaar proef tijd. Bekl. M. A. II. was weger voor de fabrieken en ook bij hem kwam S. met de vraag of hij mee wilde knoeien* waarop hij is ingegaan. Evenals D. was hij ook werkzaam aan de Koninginne- haven te Biervliet. Welke fabrieken er door hunne handelingen zijn benadeeld, is bekl. echter niet bekend. Eisch. 4 maanden gev.straf voorw., met 3 jaar proeftijd. De verdediger van beklaagde M. A. H., mr. Van Hasselt, achtte liet feit absoluut niet bewezen; mocht de Recht bank evenwel van andere meening zijn, dan riep hij de clementie in. Beid. is 'nog jong en is geen oplichter. Het is (een ongelukkige samenloop van omstan digheden. Bekl. heeft slechts f 20 van de knoeierijen genoten Zoo niet vrij spraak, dan vraagt pleiter een voor waardelijke veroordeeling. Beid. A, C. B. erkende het hem ten laste gelegde. Hij had ongeveer f 100 ontvangen. De Officier van Juslilie zegt, dat hij voor dezen jongeman een voorwaarde lijke slraf op zijn plaats vindt en vraagt een gevangenisstraf van 4 maanden voor waardelijk mei een proeftijd van 3 jaar. De verdediger beweerde, dat hier geen samenweefsel van verdichtselen en listige kunslgrepen aanwezig waren. Ove rigens verwijst hij naar zijn vorig plei dooi. Bekl. is een slachtoffer van de verleiding. J. A. van den II. erkende eveneens het hem ten laste gelegde en was even eens als {le anderen voor de verleiding bezweken. Eisch 4 m. gev. voorw., proeftijd' 8 jaar. In een andere zaak, waarbij M. ook be trokken was met knoeierijen, werd nog maals een gevangenisstraf .van 6 maan den geëischt. BERICHTEN UIT DE 2de OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. CONTACT REGEERING EN P. T. T.-PERSONEEL. Na besprekingen tusschen den Minis ter van Waterstaat en het bestuur van den 0. B. P. T. T., heeft de minister zich bereid verklaard het verbroken con tact met deze organisatie te herstellen. BENOEMD. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot leera- res aan de R.H.B.S. le Terneuzen, de dames J. M. van der Meyden en Wi A. Zijlstra, heiden thans tijdelijk; tot leeraar de heer J. D. Bruggink te Rijzenburg, tot idem aan de R.H.B.S. te Zierik- zee de heer Ohr. J. Meijer, thans tijde lijk. UITSLUITING. De vorige week werd door den direc teur van de Scheepbouw Mij. „De Nieuwe Waterweg" af». Rotterdam Droogdok Mij. een arbeidstijdverlenging van 48—53 uur per week aangekondigd. De verschillende vakorganisaties hebben na besprekingen mei overgroote meerderheid besloten dit niet te aanvaarden. "De directeur ant woordde daar hedenmorgen op met een algeheele uilsluiting, omvattende ruim 1200 personen. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Heden tot en met 12 Juli Tentoonst. Beeldhouwwerk (Puijpe), etsen enz. „In de Steenrotse". Woensdag, 8 Juli. Orgelconcert dr. Joh. "Wagenaar en J. II. Caro Nieuwe Kerk 8.15 uur. Zaterdag 11 Juli. Bui teug. Alg. verg. aandeelh. Stoom. Mij „Zeeland". Gr. Hotel „Britannia", 3 uur. Zondag, 12 Juli Zondagavond-Concert Middelb. Mannenkoor. Solisten de heeren v. d. Boom en G. Alberts. Schuttershof 8 uur. Zondag,, 12 Juli Concert M'burgsch Mannenkoor. Schuttershoftuin 8 uur. Maandag 13 Juli. Alg. verg. aandeelh. Z. Nederl. Oliehandels Vereen, in liquidatie. Kantoor Lange Delft H 2. Dinsdag 21 Juli. Aandeelh.verg. N.V. Cult. Mij. „Djenang"; N.V. Cul tuur Mij. „Soember Moedjoer" en N.V. W. Javasche Landbouw Mij. des n.m. 2.45, 2.30 en 2 u. Hout kade 114. Maandag 5 OcL Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. ir. G. G. Snijders c.w.i., Amsterdam, onderw.: „Ont wikkeling telefonie en automatisch telefoonbedr. in Amsterdam. Maandag 19 Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. dr. J. v. d. Bilt, Utrecht, onderw.: „Voorbereiding 5e Nederl. Eclipsexpeditï»". Maandag 2 Nov. Lezing (met licht beelden) Natuurk. Gezelschap. Spr. mej. dr. M. A. v. Herwerden, Utrecht, onderw.: „Erflijkheid bij den mensch". Maandag 16 Nov. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. Th. J. Stomps, onderw.: „de Flora van Kaukasiê". Maandag 7 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. ïr. H. A. Brouwer, Delft, onderw.: „Bevin gen en bewegingen aardkorst". M a a n d a g 15 Febr Lezing natuurk. ge zelschap. Spr. dr. F. A. Steensma, 'Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN. Bij Fiets— @n Wandeltochten, kampeeren en verblijf aan het strand heeft de huid te lijden van zonnebrand, smetten, doorzitten en stukloopen. Een doos Purol kunt U daar om bij Uw uitrusting niet missen. Prijs 30, 60 en 90 ct. (Ing&s. Med.) DE KABINETSCRISIS. De Koningin heeft lieden ter conferen tie ontvangen mr. Dresselhuijs en mr. Marchant, voorzitters der fracties in de Tweede Kamer, resp. van den Vrij heidsbond en de Vrijz. Democraten. TREIN-AANRIJDING. Hedenmorgen omstreeks 8 uur is op hel stationscmplacemeut Willemspark weg te Amsterdam een personentrein op een rangeerenden goederentrein geloo- pen. Verschillende wagens zijn in elkaar gedrukt. Er zijn 7 gewonden. De locomotief van den. goederentrein werd geheel ontzet, door het breken van. de drijfas. De schade aan den bagpge- waggon en den personenwagen, is vrjj be langrijk terwijl ook een tweetal waggons van den goederentrein ernstig beschadigd werden. Daar het station Willemsparkweg, met enkel spoor te bereiken is, konden he denmorgen op hel oogenblik .geen treinen het station binnen komen of verlaten. De djenst naar Haarlemmermeer was ge heel in. de war. Er' reden slechts liulp- treinljes van de plaats des ongevals naai- Aalsmeer, paar 'le locomotief en wagens niet ontspoord, zijn, hqbpt men de lijn spoedig vrij te hebben. De oorzaak van het ongeval staat nog niet met zekerheid vast. Zeer waarschijnlijk is het, dat de machinist van den goederentrein het slootsignaal van den rangeerder niet heeft gehoord en daardoor doorgereden is. De binnenkomend^ personentrein reed daardoor recht.op den goederentrein in. BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 8 Juli V.D. De bedrij vigheid op de lieurs bleef heden onver minderd aanhouden en daarbij heerschte weer een zeer vaste stemming. I11 verband met de verhoogde rubber- prijzen kwam Arasterdam-rubbers boven' 300 De Tabakken d.eden voor de rubbers niet onder, en de Sumatra-aandeelen, behaalden weer een flinke koerswinst en oude Deli's passeerden 400. Voor de oliewaarden was de belang stelling eensklaps wal zwakker. Koning lijken, die ex-dividend werden verhan deld haalden dit dividend ten volle in. Geconsolid,eerden werden door het hoofd fond,s mee naar boven getrokken. Ook de suikeraandeelen lieten zich niet onbetuigd. H. V. A. zette de rijzing voort, terwijl ook meerdere soorten boven de prijzen van gisteren werden genoteerd. Scheepvaarten hadden zooals gebruike lijk, een kalme markt, doch bleven ove rigens gemakkelijk op peil. .Prolongatie 1%. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 8 Juli De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gister. Londen 12.13% (12.12%). Berlijn 0.5940 (0.5939). Parijs 11.65 (11.64). Brussel 11.50 (11.52%). Zwitserland 48.42% (48 40) Weenen 0 003515 (0.003510). Kopenhagen 51.45 (51.45). Stockholm 66.95 (66.90). Oslo 44.75 (45.12%). New-York 2.49% (2.49%). DOOR EEN BRUG GEZAKT. De veehouder II. le Lemmer reed he den met 3 wagens, geladen met hooi én gelrokken door twee paarden over een brug Midden op de brug gekomen, stortte deze in en geraakten paarden en wagens l'n ""het diepe vaarwater van de Lemster. H. wist zich te redden. De paar den wei-den met groote moeite op het droge gebracht. H. heeft groote schade aan wagens en hooi. GROOTE BRAND. GLASGOW, 8 Juli. V. D. De schade die aangericht is door den enormen brand van de beroemde tentoonstel lingshall, een kerk en een blok arbei derswoningen in Glasgow, wordt geschat op 1 millioen pond sterling. Honderden personen zijn dtfkloos. UITSLUITING IN SAKSEN. BERLIJN, 8 Juli. V. D. De werkge vers in de bouwbedrijven hebben alle arbeiders in het district Saksen uitgeslo ten, daar over de door de arbeiders geëischte loonsverliooging geen overeen stemming bereikt kon worden. Door de 'uitsluiting worden 16 000 arbeiders ge troffen. DE STRIJD IN MAROKKO. PARIJS, 8 Juli. V. D. De Fransche troepen hebben de Rifs teruggeworpen, die groote munitievoorraden moesten achterlaten. Naar verluidt zal Painlevé een verder crediet van 800 millioen francs vragen voor de operaties in Ma rokko. STORM BOVEN STOCKHOLM. STOCKHOLM, 8 Juli. V. D. Boven Stockholm heeft een hevige storm ge woed. Er is 68 m.M. regen gevallen. Er kwamen geen ernstige ongevallen voor. DE VERDEDIGING VAN - TANGER. LONDEN, 8 Juli V.D, De bespreking tusschen d,e Fransche en Britsche depar tementen van buitenlandsclie zaken /be treffende de verdediging van Tangor worden voortgezet. Hoewel een absoluut stilzwijgen in acht word) genomen met betrekking tot de troepen die gebruikt zullen worden, verluidt in goed ingelich te kringen, dat hoogstwaarschijnlijk ko-, louiale troepen naar Marokko gezonden zullen worden. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De kerkcraad der Ger. Kerk Ia- pel'le—B i e z e 1 i n g e besloot na over leg met de leden der nieuw te bouwen pastorie te gunnen aan den klagsten in schrijver J, J. Dronkers te Ivapelle voor f12.120. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERU. Faillissementen. Door de rechtlbank alhier is heden failliet verklaard J. C. van I.oo, behan ger, Korte Noordslraat, le Middelburg. Rechter-Commissaris mr. P. J. van Bortel; curator mr. J. Adriaanse. SPORT. II and boogschieten De uitslagen, van het concours ge- geevn door de handboogschutterij, Vic toria" te K wade n d a m m e op 6 Juli was Hoofdvogel J. Kaas van ..Vooruitgang zij ons streven" Kwadendamme. le klep A. J. Mol van ,,de Edele Handboog" Oudeliande. 2e klep G. Iioeue van „Voor uitgang zij ons streven", Kwadendamme. Zijvogels P. Zuidhof van „Victoria" te Kwadendamme en A. RuaJman van „Vooruitgang zij ons streven" Kwaden damme. IToofdkallcn N. Weslveer vaa „de Edele Handboog" le Oudelande en G. Zuidhof van .Vooruitgang zij ops stre- Gven" te Kwadendamme. Kleine kallen J. Rijk van Willem Tell II te Ovezand en M. van Schaik van ,de Edele handboog" te Oudelande. LEGER EN VLOOT. Bij Ivoniuklijk besluit is Jjenoemd lot res 2e luit. bij het reg. kustartillcrie, de vaandrig F. Verhage van de 5e comp. van dat korps te Vlissingen. Bij beschikking van den Minister van Marine is luit. ter zee 2e kl. mar. Res. L. Stobbe, den 13en Juli as. ge plaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Vliss ingen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De propaganda van „Vreemde lingen v er keer" Wij ontvingen van de Alg. Nederl. Ver. voor Vreemdelingenverkeer een groot aantal propaganda-boekjes, meest bestemd voor buitenlanders. Alle keurig uitgevoerd en rijk geïllustreerd. We mochten het genoegen smaken er Zee land, em speciaal Walcheren ruim in vertegenwoordigd te zien. Aan het jaar verslag der vereeniging over 1924 ont- leenen wij het volgende: Op de werk zaamheden verricht in het afgeloopen jaar kan met tevredenheid worden te- rug gezien. In alle deelen der wereld1 wordt een sterke propaganda voor ons land gevoerd. De fiuancieele toestand is minder gunstig te noemen, zoodat van af 1925 10 pet. in plaats van 5 petr van de contributies der verschillende vereenigingen voor vreemdelingenverkeer aan de A.N.V.V. moet worden afgestaan. In de vacature baron van Tuijfll als voorzitter van het hoofdbestuur, werd' als zoodanig benoemd prof. mr. M. W"1 F. Treub. N. en Zuid Beveland zijfn als groep in het II. B. vertegenwoordigd door de benoeming van den heer C. Houteka mer als lid Voor de verzending van bro chures werd o.a. vrij vervoer verleend door de Stoomv. Mij. „Zeeland" te Vlis singen. Het hers teld contact. Ter aanvulling van het bericht, ver meld in een deel van de oplaag van ons nummer van gisteren, over het herstel der afgebroken betrekkingen tusschen de regeering en de C. B. P. T. T. deelen wij nog het volgende mede In de bespreking welke 4 Juli j.l. plaats had tusschen den minister van Water staat en het bestuur van den C. B P. T. T. wees de minister er op, dat het feit, hetwelk de onmiddellijke aanleiding heeft gevormd tot het verbreken van het con tact, door de regeerjng ontoelaatbaar werd geacht omdat de daarbij legen de regeering verwekte actie niet de be langen van het personeel tot onderwerp had. Ook had naar het oordeel van de re geering de bond kunnen weten, dat de belangen van het publiek, waarvoor hij in die actie heette op te komen, in wer kelijkheid niet werden bedreigd, terwijl voorts die actie niet geheel afgescheiden van de dienstuitoefening werd gevoerd. Bovendien was door het optreden van den bond de regeering in verdenking ge bracht ,en daardoor een sfeer van wan trouwen geschapen. Hel bestuur van den Bond verklaarde ernstig le zullen trachten conflicten als hel onderhavige voor de toekomst le vermijden. In verband daarmede heeft de minister verklaard dat de regeering bereid is het contact te herstellen. Ind. Stoomvaartlijnen. Tjerimai, 7 Juli v.m, 10 uur van Mar seille, Batavia naar Rotterdam. Vondel 7 Juli te Amsterdam van Ba tavia Kedoe, ral)., 7 Juli van Rotterdam naar Java via Antwerpen. Prinses Juliana, 6 Juli van Port Said, Batavia naar Amsterdam. Rondo, 7 Juli te Amsterdam van Ba tavia. Deli, p. 5 Juli Sagres, Batavia naar Amsterdam. Garoet, p. 7 Juli v.m. "Suez, Rotter dam naar Java. Grotius, 7 Juli van Southampton, Am sterdam naar Batavia. Nias, 6 Juli van Triëst, Batavia naar 'Amsterdam. Rindjani, 7 Juli van Marseille, Rot terdam naar Java. Rembrandt. 6 Juli van Sabang, Bata via naar Amsterdam. Kertosono, 7 Juli te Batavia van Rot terdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Nieuw Amsterdam, 7 Juli te Rotter dam 'fan New-York. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Maandagmiddag is de 3-jarige H. Zn te Amsterdam, bij hel spelen op de Ruys- daelkade aldaar te water geraakt en ver dronken. Zijn makkertje was hard weg- geloopen en heeft eerst later verteld, dat zijn kameraadje in het water was gevallen. Te Kaatsheuvel is Maandagmiddag de groote boerderij van den landbouwer K. geheel afgebrand. De brand nam zoo snel in omvang toe, dat de kinderert slechts met moeite gered konden wor den. Van den inboedel werd niets ge red. Verzekering dekt de schade.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2