BEURSN0TEER1NG VAN LILDEN. AMSTERDAM, 23 Juni (Slotkoers.) 6 pet. Nederland 1923 103; 6 pet. Ne derland 1922 101 vijftien zestiende; pet Nederland 1918 110»/»4% pet. Ne derland 1917 97; 2i/a pet Nederl. \V. Schuld 60%; 3 pet. do. Oblig. 73%; 3 pet. do. Certif. 73%. Cert. Ned. Hand. Mij. I26y8—127%; Aand. Ned. nld Handelsb 112% 112%; Aand Koloniale Bank 172%«-173; Kon. Petrol. Aand. 387— 390%; Gecons. Hol- landsche 115-146%; Guit. Mij. Vorsten landen 152, Handclsv. Amsterdam 561'/? —565%; ïavasclie Cultuur 308—309, Aand Deli Maatsch. 393—395; Amstcrd. Rubber 2261/2. Ned. Amerik. Vaart 62%; Ned. Scbecp- vaartunie 110%; KoninM. Holl. Lloyd 6%; Kon Ned Stoomb. Alij. 58' i; Aand. Paketvaart 167. Gouda A. 10; Philips A. 439%; Tur- geus A. 150% 106%; Anaconda 78%, Steels 16; l'nion Pacific 110 dertien zes tiende, Common Marine 9 drie zestien de; Preferend do 33%; Maxwell Gr. C. v. A 6 een zestiende Prolongatie 2%- 2%. Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen Londen cheque 12 12%; Berlijn 59 33, Parijs 11.65; Brussel 11.55; Dollar Ca ble 2.4 9%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Juni Hoogste barometerstand: 771.5 te Vestmanoer Laagste barometerstand: 755.0 te Swincmünde. Verwachting van den avond van §3 tot den avond van 21 dezer Matige Noord-Westelijke tol Noorde lijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, iets warmer. Thermomclerstand alhier 's morgens 9 uur 60 gr., 12 uur 61 gr., 3 uur 60 gr. HOOG WATER, Vlissingen. (Zomert yd.) Woensd.ig 24 Juni n.m. Donderdag 25 Vrijdag 26 v.m. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 27 29 30 (Hef tqdstip van hoog water te burg valt 9 minuten na dat te singen.) 5 18 5 57 6 27 7 14 8 10 9 27 10 48 Dom- Vlis- te bewegen nog eens met hem mee te gaan. Toen zy echter weigerde, haalde bekl. uit zijn jaszak een zeer zwaren hamer te voorschijn en bracht haar daarmede een hevigen slag op het hoofd toe Het meisje gaf een'gii en Viel. Bekl. knielde bij haar neer cn nog vier of vijf maal sloeg hij met groote kracht. De ambtenaar van liet O M. wees er op dat bekl. een gevaar voor de maatschappij is door zijn gebrek aan zelfbehecrscliing en eisebte een gevan genisstraf van 1 jaren. De verdediger drong op voorwaarde lijke vcroordeeling. NAGEKOMEN BERICHTEN. EERSTE KAMER. Morgenochtend zal worden beslist over het verzoek van den heer Sm een ge om het wetsontwerp houdende maatre gelen tot landsverdediging, in verband met dej •'uiderzeewerken van de* agentia af te voeren Bij de behandeling van hel wetsont werp tot wijziging der Kieswet verklaard de heer de G ij s e 1 a a r, dat dit hem te ver gaat evenzoo. de heer R i n k. Na verdere discusie wordt het ont werp verworpen met 21—11 stemmen DE LABOURPARTU. LONDEN, 23 Juni V.D. Een belang rijke beweging voor verceniging van alle indiislriecle en politieke krachten van Labour, is georganiseer te Glasgow, 011 belooft zich over het geheele land mei groote snelheid uit te breiden Do lei dende geest van deze beweging die zich keert tegen iedere communistische in vloed is William Westwood. Volgens de principes dezer beweging moet de ar beidersbeweging 111 een hand komen n 1. die van bet Vakvereenigingscongres. Op 5 Juli a.s. zal te Glasgow een groote con ferentie gehouden worden. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 23 Juni. De cijfers tusschen haakjes zijn do koersen van gisteren Londen 12.12% (12.11%) Berlijn 0.5933 (0.5933). Parijs 11.65 (11.61). Brussel 11.55 11 52%). Zwitserland 18.12% (48.45). Wecnen 0.003510 (0 003510). Kopenhagen 18.10 (47.95). Stockholm 66 70 (66.72%). Oslo 42 70 (12.37%). New-York 2.49% (2.493/,). KONING IIUSSEIN NAAR CYPRUS. BERLIJN, 23 Juni V.D. Gemeld wordt, dat de Engelsche regeering Hussein van llcdzjas asyl heeft aangeboden op Cy prus. DE PATRIARCHAAT-KWESTIE. BERLIJN, 23 Juni V.I). Volgens een bericht uit Konslanlinopel is te Angora een Turksch-Gricksch verdrag geteekend, waardoor de kwestie van het patri archaat definitief is bijgelegd. LAATSTE BERIQHTEN. werden door den heer Pattist met groote erkentelijkheid in ontvangsl genomen, terwijl hij de deputatie verzocht zijn bij- zonderen dank voor deze .vriendelijke altentic aan zjjn Zeeuwsche vrienden over te willen brengen. Geslaagd aan 'de universiteit td Leiden voor hel cand examen in de rechten de heer Jos. van Raalte Lzn vroeger te Vlissingen woonachtig Op de door B en W. van Rotterdam opgemaakte aanbeveling voor de benoe ming van leeraar In de lichamelijke oefening aan do le II B.S. met 5-jarigen cursus, aldaar is no 1 geplaatst de heer. C. T. Ruben, te Goes. Bij den dienst der directe belas tingen enz. zijn geslaagd voor het examen voor adjunct-commies, de heeren M. L. Dreve, Goes en .7. Wcslveer, Hanswecrt Geslaagd te Rotterdam voor het examen acte L. O. de dames S. J. Slraub, Kloetinge en J Wde Vries, \V i 1 - lielminadorp. Geslaagd tc Delft voor liet prop examen voor cïviel-ingenieur de heer J P. der Weduwen, Oosterland. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school le Hoek (wnd. hoofd), de heer J. C. de Ridder aldaar. Mej. M. de Berl te Aar de 11 burg is benoemd tol helpster in de Bewaar school aldaar. RECHTZAKEN. De raad der gemeente Zutphen heeft in zijn gisteren gehouden verga dering besloten, op voorstel van liet raadslid jhr. rar. B. de Jonge, aan de Koningin gratie te verzoeken voor den brandstichter van den Wijnhuistoren door hem het verdere van zijn straf kwijt te schelden, o Poging tot moord. Voor de rechtbank te Breda heeft gis teren terecht geslaan II J. v. R., metse laar te Tilburg, wegens poging tot moord op zijn 21-jarige verloofde Petronella C. H. Reeds had hij het meisje meermalen met doodslag bedreigd en trachtte haar UIT GOES. Door mej. A. J. 0. M M. Rademaker is met ingang van 30 Juifi a.s. eervol ont slag aangevraagd als onderwijzeres aan de openbare school voor M. U. L. O. le Goes. De Goesche Pluimvee-, Konijnen- en Sierduivcnvereeniging heeft besloten ge durende de a.s. Kerstdagen weer een groote Nationale Tentoonstelling te or- ga niseeren. MOND- EN KLAUWZEER. Ouder bet vee van de landbouwers F. Bract, J Verhage-van der Slikkc, A. van Ooteghem en Joz. de Putter, allen te Groede, is mond- en klauwzeer uitge broken. BRAND. Hedenmorgen 7 uur werd brand ont dekt in het ketelhuis der oliefabriek 'van de X.V, Schiedamsche oliefabrieken „de liaan", aan de Nassaustraat te Rotter dam In zeer korten lijd greep het vuur snel om zich heen en binuen een kwar tier stond Tiet vier verdiepingen hooge pand in lichte laaie. De brandweer, die spoedig ter plaatse Was, tastte met hel beschikbare materiaal de geweldige vuur zee aan Na een half "uur bezweken de balken van de eerste verdieping. Daarop stonden twee groote tanks tezamen on geveer 30.000 liter "raapolie bevattend, één der muren bezweek en de tanks met olie vielen omlaag. Tengevolge waarvan de vlammen opnieuw voedsei kregen en ecu hevige hitte verspreidde en <1© brandweer een oogenblik deed terug deinzen. Eerst om half negen was men het vuur meester. Verzekering dekt de schade. VERDUISTERING. Voor de Haagscbe rechtbank stond he den terecht het oud-Tweede Kamerlid W II de B., koopman te 's Gravenhage, gedetineerd ter zake van lerduistering Bok!, had van een boekhandelaar te Am sterdam verschillende bedragen tot een bedrag van f 2450 ontvangen om in Duitschland boeken te Jtoopen, Bekl. heeft met dit geld oude schulden be taald en heeft geen boeken geleverd Het O M. vorderde één jaar gevange nisstraf. De verdediger, inr. P'aepf, betoogende dat hier van geen verduistering sprake is, doch alleen van in gebreke blijven van levering, omdat er geen verhouding van lastgeving bestond, pleitte vrijspraak en verzocht beklaagdes onmiddellijke vrijheitlsstelling, welk verzoek de recht bank inwilligde. Uitspraak 30 Juni. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN De landbouwer Vaessens die werk zaam was in een stal bij zijn woning te Terworp Heerlen) werd plotseling aangevallen door een slier. Ily werd zoodanig gewond, dat men voor z.ijn leven vreest. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 23 Juni 3 uur. Het zakenverkeer op de beurs was vandaag weer zeer gering. In Suiker waarden had het aanbod de overhand en H. V. A. en eenige andere soorten, werden dan ook beneden de prijzen van gister genoteerd. De aandeelen in In dische cultiuirbanken golden eveneons iets lager. De stemming van liet product rub ber was niet slecht doch van veer Tn- vloed' op hel koersverloop had dit toch niet. OJiewaarden hadden een beperkte markt, Koninklijken brokkelden lichtelijk af, het gemiddelde koerspeil ondervond geen verandering. Prol. 2i/s—2'A. ingezonden StuKken. DE MIDDELBURGSCIIE W'ERKLOOZEN NAAR BELGISCH LUXEMBURG. Mijnheer de Redacteurt Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer II. P. Staal, directeur der Districts Arbeidsbeurs, verzoek ik u nogmaals eenige plaatsruimte. Bij voor baat mijn dank. Mijuheer, de verschillende bezwaren, die er volgens u aan verbonden zijn, hadden niet plaats gehad, als alles in orde was geweest, zooals het volgens u daar wel was. Er zou dan ook geen franje van mijn ingezonden stuk te ontdoen zijn geweest. Ik heb Woensdag vóór ons ver trek u toch nog gevraagd vooral te wil len zorgen voor slaapplaats en eten om geen praatjes achteraf te krijgen. Dat was volgens u in orde. De prijfe der voeding noemt u iets hooger, maar 2% franc per dag is te veel, als er weinig te verspelen valt. Vergeet ook niet dat wij nog moesten betalen om le slapen in de barakken, al was het niet veel, maar dat is toch zeker geen gewoonte op zulk een groot werk als dat daar? Dan over liet bijpassen van het tekort, en het naar huis te sturen geld, Wat in hel schrijven aan mij stond, dat liadt 11 wel van te voren kunnen zeggen, dan was er geen sprake van geweest, dat wij naar huis gekomen waren Maar toch vind ilï het wonderlijk dal als wij wat verdienen, geld bijgepast wordt, terwijl als wij hier niels verdienen, door ver schillende omstandigheden geen steun geld gegeven wordt. Dat er nn veel plaats is in de barak, verwondert ons niet, want wij wisten, dal den volgenden Maan dag voor 15 menschen plaats zou wezen, doordat ér weer 15 man zouden wcgloo- pen, maar wij moesten het niet zeggen, daar het anders den baas ter oore zou komen Dat de firma Platton regenverzuim wil de laten iuhalen, vind ik erg royaal, maar ik denk dat een werkdag van 10 uur toch wel lang genoeg is, ook volgens den baas, want hij vond liet een schande dat wij daar kwamen werken 10 uur per dag. Acht uur was volgens hem voor grondwerk nog te veel Maar als alles maar voor niets telt, dan m ook alles wel aanvaard worden Dan slik je liet maar in tevredenheid. Maar onderzoeken en er le gaan werken is twee W. BLOKPOEL Middelburg, 21 Juni 1925. TERl'Cf LIT LUXEMBURG. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Staal, verzoekt onder- geteckende beleefd eenfge plaatsruimte. Dat het directeursschap van een Ar beidsbeurs niet gemakkelijk is, dat is te begrijpen. Want het een ieder naar den zin maken, kan nu eenmaal niet. Maar het ingezonden stuk van den heer Staal is niet goed te praten, daar hij beginit met een zekere partij aan te vallen. Dat heeft hier heeleraaal niet mee te maken, daar wij niet naar een partij-onderdak hebben gevraagd. Doordat alles vol Was, hetzij Jvalholiek, Protestant of modern, werden wij naai- een vuile vunzige "boel verwezen. Genoemde directeur schrijft, dat zooiets met een paar dagen te over komen was Ik raad den heer Staal aan zelf in zoo n krot te gaan vertoeven. Ik denk wel dat hij gauw vertrokken zou wezen Wij waren tenminste bang voor dat gekriebel en dat denk ik van den heer Staal ook wel Hoogachtend, D. WAALSTEEN' EN' GRONINGERSTEEN. Mijnheer de Redacteur! vallig kregen we dezer dagen in handen liet bijvoegsel uwer courant van 7 Mei j.l., waarin het ingezonden stuk van de N.V. ..Nieuwe Handelmij. Waal steen", Nijmegen, betreffende de slee- nen, gebruikt bij den bouw van de nieuwe brug te Middelburg, onze aandacht trok door de onjuistheden, die er ten opzichte van de Groninger steen in worden gede biteerd Tn de eerste plaats kost de Groninger klinker van de gewenschle kwaliteit geen 30 tot f 32 aan de fabriek, doch slechts 30 franco Middelburg. Deze steenen hebben een drukvastheid van minimum 1000 K G. per c,M.2 en een wateropname van maximum 4 pet., zoo dat ze voor waterwerken uitermate ge schikt zijn. Eeu dergelijke kwaliteit kost bij de N.V. Waalsteen dim ook minstens f 35 lot f40 franco Middelburg inplaats van f 22, zooals iu het ingezonden stuk wordt gezegd, zoodat het nadeelig verschil van f 13, zooals door de N.V. .Waalsteen" wordt berekend, omslaat in een vcr- scliil van f5 tot f 10 ten voordeele van de Groninger steen. Bovendien willen wij er op wijzen, dat deze steenen van een zeer speciale kleur zijn, waarvan prachtwerk kan wor- den gemaakt, welke de brug een heel wat aangenamer uiterlijk zullen geven dan wanneer ze was gemetseld van oPdinaire miskleurige waalklinkcrs, waarop door de N.V. Nieuwe Handelmij. „Waalsteen", ge zien de prijs van f 22 wordt gedoeld. Overigens vinden wij het van genoemde N.V. unfair (om geen sterkere uitdruk king le gebruiken) om te trachten door middel van ingezonden stukkeu, eerlijke concurrenten afbreuk te doen U, mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, N.V. DE GRONINGSCHE STEENHANDEL Martinikerkhof 266, Groningen. VERSCHILLENDE BERICHTEN, Maandagmorgen wilde de lieer S. van der V., te Vlaardingen uitstappen uit een autobus toen deze nog nie* ge heel stil stond. Hij kwam tc vallen en kreeg het achterwiel over zijn borstkas. In zeer zorgelijken toestand werd v. d. V. naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij overleden is, v. d. V. is gehuwd en heeft 4 kinderen. Naar aanleiding van het vinden van hel kinderlijkje aan den Bolswarder- weg te Sneek is door de politie een on derzoek ingesteld. De dadcres de 10-ja- rige weduwe L. K„ moeder van drie kinderen, heeft bekend, kort na de ge boorte het kindje ónder de dekens ie hebben doen slikken. Zij is naar bet huis van bewaring overgebracht. De monteur G. te Groningen is Zon dagavond onder Sappemeer met een auto in een droge sloot gereden Zijn negentig-jarige grootmoeder vond bij dït ongeluk den 'dood. G. zelf en twee' zus- Iers van hem bleven vrijwel ongedeerd. Te Napels bijWinschoten is de 14-jarige De G. over spoorrails gestrui keld; hij brak den nek en is overleden Ongeveer 120 leden van een mando lineclub uit Dresden maalden een uit stapje op een vrachtauto met aanhang wagen. Bij den terugkeer reed de aifto tegen een boom met hel gevolgdat de aanhangwagen omsloeg 75 personen werden gewond, waarvan 23 zéér erns^ïg De bestuurder werd in hechtenis geno men. Men vermoedt dat bij door te snef le rijden het ongeluk heeft veroorzaakt. In geheel Spanje hebben Zondag zware onweders gewoed, die gepaard gingen met stortregens. Door den bliksem werden veertien menschen gedood, (er- wijl verschillende overstroomingen plaats hadden. vers werd het laagst ingeschreven door J Criisón, voor f 508.74, tc Breskens, aan wien het werk is gegund. Bij^de le Eindhoven gehouden aan besteding van liet rioleeren en bestraten van de Kruisstraat, Kloosterstraat en een gedeelte Bakkerstraat, was o. a. inge schreven door den heer J. H. v. d. Ven tc Vlissingen, voor f 70.760. KUNST EN WFENSUKAPPF.N. BURGERLIJKEN STAND. M i d d e I b u r g. Van 19 tot 22 Juni. Getrouwd: A. M. Sleendam GO j. en M. P. de Honing 66 j. A. Bosdijk 26| j. en G. C. S. Reijers 27 j. F. Buijs 28 j. en J. C. de Keizer 23 <j Bevallen J. C. Spruit geb. Step z.; M. E. Venteville geb. Heyerman d. Overleden F. Kaan 71 j. gehuwd met A. Tholens. AJFLOOP AANBESTEDINGEN. Zaterdagmorgen werd te Wials- oorden door het bestuur der waterkee- ring van het calam. waterschap „Wals- oordeu" aanbesteed a. 't herstel, de ver nieuwing en het onderhoud lot 30 April 1926 van de aarde-, kram-, rijs- en glooi- ingswerken. Raming f 15.350. Inschrijvers waren. P. Andriessen, Hbntenisse f 13.050; J. P. de Vos, Ter- neuzen, 113.482; R. Verschelling, Ter- neuzen, f13 549; J. de Maagd, Honlenisse, f13 630; C. J£laasseu, Zaamslag, f13.670; P. E. Boeykens, Hontenisse, f13 855; A. de Bruijn, Terneuzen. 113.957; K. Vol ker, Süedrecht, f 14.000, M. K. Hartóg, Slie- dreclit, f 14.125; M. van de Velde, Brui- nisse, f 14.300; I. 0. v. d. Brink, Krab- bendijke, f14.450; Jan Roskam, Süedrecht, f 14.480; b. het maken van werken tot verdedi ging van den onderzeeschen oever. Ra ming f8650. Inschrijvers waren: P. 1 Andriessen, Hontenisse f6385; Jan Roskam, Süe drecht f6535; Jan de Vries, Heemstede, f6620; K Volleer, Süedrecht, f6647; 0. Klaassen, Zaamslag, 16740; A. de Bruijn, Terneuzen, f6845; Jan de Brec, Terneu- zen, f6950, G. Dekker, Süedrecht, f7220; K. Hartog, Süedrecht, f7385, J de Maagd, Hontenisse, f7600; P. E. Boey kens, Hontenisse, f7825; P. Dekker, Vce- re, f7990; J. P. de Vos, Terneuzen, f8132. - Maandag werd te Breskens aanbesteed de onderhoudswerken der gemeente Breskens. Van de 6 inschrij In opdracht van den Academischen Senaat is bij S. C. van Doesburgh te Leiden verschenen een kort verhaal van de plechtige viering van het 350-jarig bestaan der Lcidsche Universiteit op 9 Februari 1925. Het is versierd inet eenige foto's. Verschenen is een werkje getiteld „History of Zealand", door Dirk L Broeder te Veere, speciaal bestemd voor de Engelsche toeristen. Het behandelt tia een kort overzicht der Zeeuwsche geschiedenis, die der zes voornaamste steden met hun beroemde burgers, n.I Middelburg, Vlissingen, Veere., Zierikzee,. Goes en Tholen. Tooncclstulcicen in Zeeuwsch. dialect. De Zeeuwsche Vereenigingeu (er be staan er thans in Amsterdam, Haarlem,. Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen en Groningen) hehfcen het bezwaar on dervonden, dal er zoo weinig tooneel- stukken zijn geschreven in Zeeuwsch dia lect. Om dit zoo mogelijk te onder vangen, is door het Haarlemsche lid M. P. Cornelisse een voorstel ingediend om prijsvragen uit te schrijven voor blijspelen en voordrachten, bedoeld in Zeeuwsch dialect en kleederdracht. Het bestuur der Haarlemsche Vereeni- ging „Zeeland" heeft dat voorstel m. a. st. aangenomen en zal zich nu in ver binding stellen met de Zusterverenigin gen in de genoemde plaatsen om tot een gezamenlijke uitschrijving te gera ken. Er is dus vooruitzicht, dat over eenigen tijd een oproep tot deelname aan dien prijsvraagwedstrijd in de Zeeuw sche couranten zal verschijnen. LANDBOUW, De landbouwtentoonstelling te Kr ui ni n ge n. Naar men ons meldt, zal op den dag der tentoonstelling des middags te 3 uur een melkdemonslratie worden gehouden mei medewerking van eenige melkstersy die aan den dezen winter te Koudekerke gehouden melkcursus hebben deelgeno- Stand der landbouw gewassen. Het in de Staats Crt. van gisteren avond opgenomen overzicht van den stand der landbouwgewassen op 17 Juni begint met een vergelijking van '25 en "24 der oppervlakten beleeld met de verschillende gewassen. Daaruit blijkt dat beteeld waren met granen 132.260 H.A. in '25, en 426.03? H.A. in '24; met peulvruchten 60.209 en 66 SOI; met fijne zaden 10.008 en 34.367; land- en tum'bouwzaden 5944 en 5290; knol-worlel en bolgewassen 290.595 en 295.768, waarvan 135.249 en 131 679 met consumptie-aardappelen, en 66 217 en 73.930 met suikerbieten; met groenvoedergewassen 58.405 en 60.661. Van het vlas bedraagt het percentage" witbloem in "Zeeland 70 pet. Van de erwten zijn naar schalling: ge wone kleine groene «in Zeeland 30 pet. Schokkers beslaan in Zeeland 30 pet. der met erwten beteelde oppervlakte. Met kroonerwten is dit het geval van 30 pel. in Zeeland. Grauwe en vale erwten beslaan in Zeeland 10 pet. De maand Mei was voor de ontwikra- Jing der gewassen gunstig; in de eerste helft van .Tuni viel nagenoeg geen regen, zoodat het weer zeer gunstig was voor den hooioogst. De Bilt telde 167^ uren zonnescnijn tegen 97 uren normahl. "11 de zandstreken en ook op de zware kleigronden begint thans groot© behoefte aan regen tc ontstaan; van de laatste is de structuur ten gevolge van slagregens in 't begin der maand Mei in vele gevallen vrij slecht Vlas en erwlen leden van den feilen zonnen schijn, de haver begint vooral op de zandgronden, sterk van de droog te te lijden, terwijl voor het nagras eenige regenbuien 'thans zeer 'bevor derlijk zouden zijn. De wintergewassen bleken zeer dankbaar voor de weerge steldheid te zijn. Over ziekten en bé- scliadiging wordt weinig geklaagd. De aardappelen vertooncn weinig bladziek- (en. Op de tarwe komt echter hier en daar nogal roest voor, terwijl de emelten op vele plaatsen groote scha de aanrichtten. Omtrent den stand der verschillende gewassen in de onderscheiden deelen des lands kan voor Zeeland het vol gende worden medegedeeld: De wintergerst vertoont algemeen een: goeden stand, rogge zeer goed tol goed', wintergerst goed, haver zeer goed tot goed, '.omergersl goed. zomertarw© goed, veldboonen goed, bruine boonen goed, vlas matig tot vrij goed, kanariezaad zaad goed, koolzaad goed, blauwmaan- zaad vrij goed, karwijzaad goed, aard appelen goed, suikerbieten vrij goed tot goed, uien vrij goed, cichorei vrij goed,, roode klaver goed, witte klaver zeer goedÉ

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2