tie .Middelburgsche familie. Eind Decem ber 1651 is hij te Middelburg overleden en in de Niéuwe Kerk ter aarde besteld. Aldus zij kort samengevat wat de schrijfster over het leven van Looff mee deelt Vervolgens worden zijn voornaamste werken besproken, waarvan de meeste aan de schrijfster aanleiding geven tot een historische loclichting. Twee dingen springen naar haar meening duidelijk in hel oog de tol in kleine bijzonderheden geacheveerde lev kening der figuren, en de fijne, smaakvolle omlijsting der opschriften. In dat opzicht is hij naar haar meening door geen en kelen kunstenaar overtroffen, ja, zelfs niet geëvenaard. Breed van opvatting is zijn werk niet. Er is echter diepte in, de verhoudingen zijn goed en het geheel geeft een 'levendige voorstelling van wal hij wilde uitdrukken. Van de besproken gedenkpenningen noemen wc die op de inneming van 's-Herlogcnhosch en Wezel door Fre- derik Hendrik in 1629; op den zeeslag nabij hel Slaak in 1631; op het innemen van Breda in 1636; op den zeeslag bij Duins in 1639; up de inneming van Sas van Gent, in 1611; op de Inneming van Hulst in 1645 (met een prachtig gezicht op de vesting en met een rand op de keerzijde die als een bijzonder Fraai voorbeeld van zijn kunst mag gelden Dan een penning geslagen door de Staten van Zeeland om lot voorzichtigheid aan te manen bij de vredesonderhandelingen met Spanje in 1647, een penning waar van ons de historische bijzonderheid nu minder belanstelling inboczcnt dan de zeer fraaie afbeelding van een schip op de voorzijde. En eindelijk een penning) op den vrede van Munster en een huwc- lijkspenning van Hans van Loon cn An na Ruijckhavcrs in 1617. Dan volgen een groot aantal legpen ningen gebruikt als hulpmiddel by het rekenen), en gildepenningen. Vooral on der de laatstgenoemde zijn er die bijzon der gelukkig geslaagd zijn, o n die van de schoolmeesters, en van de rederij kerskamer „het Bloemke Jesse". Ook ccnige gildepenningen van Vlis- singen en van Goes worden door Mej. De Man aan Looff toegeschreven. Wat hij als stempelsnijder van de Zceuwsche Munt deed, wordt slechts kort aange geven, omdat Looff daarbij niet vrij was in het ontwerpen van zijn muntbeelden. Meer aanleiding is er om van hem te spreken als graveur van koperplaten, al zijn er slechts drie kapitale prenten van hem bekend, n 1. een hulde aan Prins Hendrik bij diens overwinningen nabij Wezel en Den Bosch; een gravure ter eere van Piot Pietersz. Heyn, en een gravure ter eere vau Joos van Trappen, genaamd Banckert. Vooral de portret ten van de twee laatstgenoemden en dan op alle drie het fijne randwerk, trekken de aandacht. Vermelding verdient nog een door hem vervaardigde koperen tafelbel van ihet Kuipersgilde te Middelburg, dat zich thans in de oudheidskamer bevindt, en dat ook te vinden is op het schilderij van het bestuur van dat gilde van 1645. Maar dan vooral de prachtige gravure die Looff gemaakt heeft in een zilveren avondmaalsschotel, een voorstelling van de geschiedenis van Hanna en Samuel, terwijl vier medaillons kleiner tafereelen te zien geven. Sierlijke arabesken en krullen, waartusschen allerlei soort die ren zich bewegen, vullen de ruimten aan. De schrijfster geeft van ieder der hier genoemde stukken een gedetailleer de beschrijving. En wie bij de lectuur Maarvan Iegelijk de fraaie en meest zeer duidelijke afbeeldingen beziet die achter in het boek zijn opgenomen, zal zeker instemmen met onze opmerking bij het jubileum van Mej. de Man, dat zij ons leert de penningen te lezen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De Vereeniging van directeuren en commiezen der posterijen en telegrafie heeft een commissie gevormd, ten einde een regeling te ontwerpen voor bet mede tellen der dienstjaren in vorigen rang van de oud-adspirant commiezen, voor de berekening van het salaris in den rang van commies-hoofdcommies en deze aan de regeering aan te bpvelen. (N.R.Crt.) Spoorweg Geul- Terneuzeu De 15 Juni II. gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Spoorwegmaatschappij Gent—Terneuzen, heeft de balans en de verlies- en winst rekening per 31 December 1924 goed gekeurd. In het verslag wordt o a. me degedeeld, dal een gedeelte der spoor lijn van dubbel spoor zal worden voor zien. *TJït de mededeelingen van het bestuur op de vergaderingen bleek, dat men in geen geval van plan was, op het Nederlandsch gedeelte der lijn ook dub bel spoor aan te leggen Ook op het Belgische deel zal deze. aanleg voor- loopig slechts over oen afstand van 1 tol 10 K M. plaats hebben. De oecono- mische ontwikkeling van de streek tus- schen Gent en Selzaete maakt deze uit breiding noodig De balans vermeldt als activa o. a. concessie f. 2.827.5*23, 'installaties rol lend materiaal en stations fr. 4.929.713, magazijnen fr 956.373; effecten en oor logsschadevergoeding fr 321.700, kas en bankiers fr. 712,494, debiteuren fr. .404,718 en onder passiva 3 pet. oblig. leening fr. 993 000, credit, fr. 1 926,982, saldo vorige jaren fr 2.492.925, winst 1924: fr. 414.954. De verlies- en winstrekening sluit met een voordeelig saldo van fr. 414.951, waarvan fr. 83.162 voor afschrijving en fr. 300.000 voor iakoop van prioriteits- aandeelen wordt aangewend. 1 n 'cl. Stoomvaartlijnen. Saparoea, 17 Juni te Suez, Batavia, n. Amsterdam. Slamat, p 17 Juni Ouessant, Rotter dam n Batavia. Riotli p. 15 Juni Penifflie, Amsterdam n. Batavia. Sitoebondo, 16 Juni v Marseille, Ba tavia n Rotterdam. Van Rensselaer, 17 Juni te Havre, W. Indiê n. Amsterdam. Patria 17 Juni v.m. te Batavia v. Rot terdam Buitenzorg 15 Juni n.mw 5 u. 1 m.. 65 mijl Z. West v. Land's End, Rotterdam n. Batavia. Polydorus, 17 Juui te Suez, Java n. Amsterdam. Prinses Juliana, 17 Juni v. Batavia n. Amsterdam. Grotius, p. 15 Juni Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Insulinde, 16 Juni n.m. 5 u. v. Port Said. Batavia u. Rotterdam. Krakatau, 16 Juni v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Kertosono, p. 16 Juni Suez, Rotterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Rijndam, 17 Juni v. Rotterdam n. New- York. SPORT. Nat. Schietwedstrijd Domburg. (Vervolg.) (De volgorde der prijswiuners met ge lijk aantal punten, werd vastgesteld na kampen, door steimseries en na loten.) Afdeeling B3. Personeele wedstrijd Buks. Maximum 50 punten. 1. S. Maas, Domburg, 49 p., 2. A. Provoost, Domburg, 48 p., 3. S. de Pagter Wz., Domburg, 48 p.; 4. H Louws, Oostkapelle, 48 p.; 5. P. 0. de Roo, Oostkapelle, 48 p., 6. F. Elout, Domburg, 47 p., 7. Jac. Braam, Wemeldinge, 47 p., 8. J. Hoogvliet, Baar land, 17 p., 9. M. Kleinepier, Biggekerke, 46 p.; 10. M Bok, Vlissingen, 46 p; 11. D. Trielier, Domburg, 46 p.; 12. S. Dek ker, Kloetinge, 46 p., 13. J. M. Drijgers, s II Abtskerke, 46 p., 14. A. Trielier Dz., Domburg, 45 p., 15. P. de Pagter Jz., Domburg, 45 p. Afdeeling A4. Vrije baan wedstrijd. Ge weer of karabijn M 95. 200 M. Maximum 90 punten. Aantal verschoten kaarten 2067. 1. Sergeant-majoor Korlleve, Bergen op Zoom, 89 p.; 2. F. Elout, Domburg, 88 p,, 3. 0. J. Bos, Nisse, 87 p.; 4. P. 0. Drijgers, 's II. Abtskerke, 87 p., 5. J. M. Drijgers, 's H. Abtskerke, 87 p.; 6. D. Trielier, Domburg, 87 p.; 7. 0. 'v. d. Broeke, Vlissingen, 86 p.; 8. J. de Loof, Kortgenc, 85 p.; 9. J M. Weyth, Bergen op Zoom, 85 p., 10. Sergeant-majoor De Keyzer, Middelburg, 85 p., 11. S. Blok, Kortgene, 84 p., 12. Kapt. Van Niel, Mid delburg, 83 p. Dag-medailles 4 Juui: P. 0. Drijglers, 's H. Abtskerke 82 p.; 1 Juni O. v. d, Broeke, Vlissingen, 82 p.; 2 Juni F. Elout, Domburg, 84 p.; 3 Juni J. de Loof, Kortgene, 84 p., 5 Juni- Sergeant- majoor Kortleve, Bergen op Zoom, 86 p.; 6 Juni C. J. Bos, Nisse 87 p Afdeeling B4. Vrije "baan buks. Maxi mum 150 punten. Aantal verschoten kaar ten 1429. 1. S. de Pagter Iz., Domburg, 150 p., 2. D. Trieller, Domburg, 149 p 3. A. Trielier, Domburg, 148 p.; 4. F. Elout, Domburg, 148 p.; 5. S. de Pagter Wz., Domburg, 148 p., 6 F. O. de Roo, Oostkapelle, 146 p.; 7. 0. J. Bos, Nijpse, 146 p.; L. Geldof, Oostkapelle, 145 p., 9. A. Provoost, Domburg, 145 p.; 10. J Steketee, Baarland, 145 p.; 11. W. Brand, Domburg, 144 p., 12. S. Dekker, Kloetin ge, 144 p. Dag-medailles 1 Juni. S. de Pagter Iz., Domburg, 149 p.; 2 Juni D Trielier, Domburg, 147 p.; 3 Juni S. de Pagter Wz., Domburg, 146 p., mi S. Dekker, Kloetinge, 144 p.; 5 Ju:. A. Trielier, Domburg, 147 p., 6 Juni F Eloiit, Dom burg, 148 p. AJdeeling 03. Vrije baan. Rijkscylinder- geweer. Maximum 180 punten. Aantal ver schoten kaarten 579. 1. A. Trieller, Dom burg, 180 p.; 2. F. Elout, Domburg, 179 p.; 3. S. de Pagter IzDomburg, 178 p. 4. D. Trieller, Domburg, 178 p.; 5. A. Raamsdonk, Vlissingen, 176 p.; 6. C. J. Bos, Nisse, 175 p., 7. P. 0. Drijgers, 's H. Abtskerke, 175 p.; 8. S. de Pagter Wz., Domburg, 174 p.; 9 P. Flipse, Kou- dekerke, 174 p., 10 S. Dekker, Kloetinge, 172 p 11 A Wielemaker, Koudekerke, 172 p 12. L. Biesta, Vlissingen, 171 p Dag-medailles 1 Juni: F. Elout, Dom burg, 179 p.; 2 Juni A. Trieller, Dom burg, 179 p.; 3 Juni S. de Pagter Iz., Domburg, 176 p.; 4 Juni A. Raamsdonk, Vlissingen, 176 p., 5 Juni D. Trieller, Domburg, 177 p.; 6 Juni L. Biesta, Vlis singen, 171 p. Zi'.v. med. voor den landstormen of oud-Iandstonner in 2 series vrije baan. Geweer M 95. 200 Meter. Maximum 60 p. 1. D. Trieller, Domburg, 59 p. Zi!v. med. voor de 2 hoogste series vrije baan. Geweer M. 95 200 M. in zit tende houding. Maximum 60 punten P 0. Drijgers, 's H. Abtskerke, 52 p. Wisselbeker rwedsfrijd „Pro Patria" Geweer M. 95. Afstand 200 Meter. Max. 250 punten „Domburg" te Domburg Ï84 p. Wisselbekerwedstrijd „Pro- Patria", buks Kon Scherpschultersverecn. „Vlis singen", te Vlissingen, 201 p VERSCHILLENDE BERICHTEN Maandagmiddag, toen werklieden in een perceel aan de Haarlemmerstraat te Amsterdam naar huis wilden gaan, out- brak een stukadoor op het appel, die in een kelder witwerk te verrichten had. Zijn kameraden gingen naar beneden. Zij kregen echter geen gehoor. Een hunner vond den stucadoor languit achterover liggen, een cloctrische lamp in zijn han den houdend. De levensgeesten waren geweken. Het bleek dat de man wegens het duister in den kelder ecu lamp genomen had, welke met een draad aan het con tact verbonden. De lamp was echter niet voorzien van het beschermende handvat en den porceleincn ring om de fitting. De stukadoor moet in aanraking met den lichtstroom gekomen en dood achterover in het water gevallen zijn. Men meldt uit Amersfoort d.d. 16 Juni aan de „Tel." De beruchte in- en uilbreker Piel Brisée, die voor justitioneel onderzoek in de Psychiatrische kliniek te Den Dol- der vertoefde, als verdacht van mede plichtigheid aan de inbraak in het Cor respondentschap van de Nederlandsche Bank te Amersfoort, is hedenmorgen ont snapt Brisée wist eenige maanden geleden ook te Amsterdam uit de verzekerde be waring te ontkomen. Hij zat toen op het politiebureau in de St. Pietershal in ar rest, slaagde cr in daar eenige tralies van zijn cel te verbreken en kon toen zoo de straat bereiken. De uitbreker werd toen later weer gearresteerd Naar wij in het Brussclschc „Laat ste Nieuws" lezen is de nieuwe zeedijk van Knocke naar Duinbergen haast ge reed en, behoudens onvoorziene omstan digheden, mag men verwachten dat hij in Juli a s. voor het verkeer zal kunnen opengesteld worden. Men legt thans de laatste hand aan hel wandelvlak in ce- ramiekplaveien cn den rijweg in asfalt- bloklten daarnaast. Tezelfdertijd als deze nieuwe zeedijk (waarvan de werken begin 1923 werden aangevangen), word aangelegd, kwam in de richting van Knocke een gekeelf nieuw net van mooi geplaveide straten tot stand, waar thaus stilaan villa's winkels, hotels en vermakelijkheden oprijzen. Ongeveer halfweg tusschen den nieu wen zeedijk en het slation van Knocke, juist vóór de Willem li-batterij, wordt een 6 H.A. groote vijver gegraven, voor roeipartijen en waterspel. Ook deze vij ver is zoo goed als gereed en zal een aantrekkelijkheid te meer zijn voor de twee bekoorlijke badplaatsen^ waartus schen bij gelegen is. In een nacht van de vorige week is een dame in den D. trein van Berlijn naar Bentheim beroofd van al haar geld en sieraden. Vermoed wordt, dat de 'dame op de een of andere wijze be dwelmd is gemaakt. DE KWALLEN-INVASIE. De heer J. W. B. v. d. Stigehal, bioloog aan het Museum van Onderwijs in den Haag schrijft in heh Vaderland het volgende Zooals ieder jaar wordt ons strand in dezen voorzomer wederom als het ware belegerd door een leger van kwallen, dat het baden nu juist niet tot een genot maakt. Het zal velen reeds zijn opgevallen, dat we hier te doen.hebben met twee soorten, die echter geen van beidei de on aangename eigenschap hebben, die we bij de later voorkomende soorten aan treffen, n.l. dat ze onze huid op zoo on plezierige wijze kunnen prikkelen. De twee soorten, die op het oogeublik aan onze kust verschijnen, zijn de mooie blauwgekleurde Netelkwal Ovanea La- mareki) en de kleurloos tot paars ge kleurde Oorkwal (Aurelia aurita), waarin ons dadelijk vier witte leringen opvallen Hoe komen zoo plotseling dergelijke groepen van dieren bij elkaar'? Een rechtstreeks antwoord is op deze vraag niet te geven. We kunnen ons hierbij aan de hand van hetgeen we tfan het leven dezer neteldieren of Cnidaria weten slechts aannemelijk maken, hoe plotseling een zoo geweldige massa dezer typische planktondieren in bepaalde zee gebieden kan optreden. De ontwikkelingsgeschiedenis dezer dieren hoort tot de merkwaardigste, die we in de dierenwereld aantreffen. De kwal, zooals wij die aajn' ons strand vinden, is slechts een schakel in de reeks onlwikkelingsvormen, die bij deze dier- groep voorkomen. We kunnen bij deze dieren, n.l. onderscheiden een geslachte lijke cn een ongeslachtelijke generatie. De geslachtelijke vorm nu is de kwal, waarin we de voortplantings-organcn door het lichaam kunnen zien schemeren Uit de eieren die ze voortbrengen, ont staat een klein ovaal diertje, dat zich voortbeweegt door middel van trilharen, die over het geheele lichaam zijn ver spreid. Het vooreinde, waaraan zich de mond opening bevindt, hecht zich zeer spoedig vast aan een of ander voorwerp; en nu ontstaat aan het tegenoverliggende eind een nieuwe mondopening, waaromheen aanhangsels ontstaan, zoodat 't diertje gaat gelijken op een polyp, wat het in derdaad ook is. Doch ook deze toestand is niet besteendig. Het lichaam van het dier gaat zich nu op regelmatige afstan den insnoeren, zoodat het er uit gaat zien als een stapel bordjes. Aan den rand van elk bordje ontstaan nu weer uilsteekcls, men zou haast zeggen slip pen. Plotseling beginnen nu de schijven van dezen stapel zich los te maken, d. w. z. de individuen maken zich los vao de dierkolonie die is ontstaan. Elk los gelaten dier groeit nu uit lot een kwal. Hiermede is dus de kringloop gesloten. Uil het geslachtelijk individu ontslaan ongeslaehlelijke dieren, die door kaop- vorming weer het geslachtsdier leveren Waar nu deze kringloop voor bepaalde soorten in tijd gelijk-opgaat, spreekt het dus vanzelf, dat op een gegeven oogenblik deze dieren in geweldige aan tallen optreden. Nu doet echter nog een tweede factor zijn invloed gelden en wel deze de dieren zijn als echte planktondieren overgeleverd aan wind en stroom, daar hun eigen beweging niet voldoende is om zoo noodig tegen den stroom op te roeien. Door deze factoren nu worden dc dieren op bepaalde plaatsen bijeenge dreven en door den stroom over grüolo afstanden vervoerd. Zoo was ik juist dezer dagen in de gelegenheid eens een indruk te krijgen van dc erorme afme tingen, die een dergelijke dierstroom of zoöcorrentc kan aannemen Ik telde n.l. gemiddeld per M2 zeeoppervlak ongeveer 15 stuks, waarvan 70—75 pet Aurelia. De leugte van den stroom was niet op te geven, doch als men zich voorstelt, dal we ougeveer 12 urn- aan een stuk er door voeren, terwijl ik de breedte op 2—3 mijl schatte, dan kan meu zich eenjgszins een idee vormen van den overweldigenden rijkdom aan levend ma teriaal, dat de zee hier even te zamen brengt. Zeer interessant zou het natuurlijk zijn eens na te gaan vanwaar dit leger precies komt, hoe liet zich precies be weegt, waar de larven blijven, enz. Daar toe staan ons echter geen middelen ten dienste, daar ons het voornaamste ont breekt, n.l. een vaartuig voor onderzoek. Behalve het interessante van dit ver schijnsel treedt echter nog een ander vraagstuk op den voorgrond en wel dat van de economische beteekenis Wie namelijk in de gelegenheid is om b.v. op de wandelpier of aan de haven hoofden een kwal onbeschadigd te van gen (wat nog niet zoo eenvoudig is), en een zeewateraquarium bezit, waardoor hij het dier eenige dagen in leven kan houden, zal spoedig zijn aquarium be volkt vinden met kleine vischjes, die onder het scherm van de kwal een be schutting hadden gezocht. Bij nader on derzoek blijken deze voor het meeren- deel te behooren tot de familie der Ga- didae of schelvischachtigen b.v. scliel- visch, kabeljauw enz. Zoo blijken dus deze kwallen ook voor de voortplanting onzer consumptievis- schen van zekere beteekenis te zijn; hoe groot deze is, is echter zonder voor afgaand onderzoek niet te zeggen. Ten slotte nog deze merkwaardigheid- het lichaam der kwallen bestaat voor het grootste deel uit water, ongeveer 97,7 pet. Voedingswaarde bezitten ze dus niet. Ze worden echter in Japan en China in een mengel van aluin en zout en de bladeren van Kasliiwa, (een soort eik) onder lichten druk ingemaakt en in stukjes gesneden als tafelzuur gegeten en moeten volgens de fijnproevers een aangenaam gerecht opleveren. BUiTENLAMD. DE WAPEN'CONFERENTIE TE GENEVE De Geneefsche correspondent van de „Tel." schrijft aan zijn blad. Hoewel de werkzaamheden van de conferentie in zake de controle op den handel in wapenen enz. nog niet geëin digd zijn, zal toch ook deze conferentie voor het einde dezer week haar doel bereiken en de ter vervanging van de conventie van St. Germain bestemde con ventie over den internationalen handel in wapenen, munitie en oorlogsmateriaal lot "stand hebben gebracht. De nieuwe conventie volgt in hoofd zaak de lijnen, welke door den Volken bond aangegeven zijn. In het eerste hoofdstuk der conventie worden de" wa pensoorten in 5 categorieën verdeeld, n.l. lo. Wapens en oorlogsmateriaal, welke uitsluitend voor oorlogsdoeleinden .be stemd zijn. 2o. Materiaal, dat voor oor logsdoeleinden gebruikt kan worden. 3o. Oorlogsschepen. 4o. Luchtvaartuigen. 5o. Alle andere wapens. Principieel mogen wapens Ider eerste categorie slechts geleverd worden aan regeeriugen, zooals in het tweede hoofd stuk uiteengezet wordt, waar ook de uit zonderingen worden genoemd, welke eveneens met toestemming der regeerin gen gelden. De conventie tracht haar doel te be reiken door een systeem van in- en uit voervergunningen. De conventie gaat wat de wapens der tweede categorie betreft, verder dan de bepaling van het voor ontwerp. Voor een effectieve controle van den handel dient het systeem der publi caties van de wapenleveranties, hetgeen in den vorm van statistieken moet ge schieden, waarvoor modellen in een aan hangsel der conventie zijn opgenomen. Artikel 3 van de conventie handelt over de verboden zones, welke thans minder omineus, bijzonder zones" heeten. Daar toe behooren geheel Afrika, met uitzon dering van de zelfstandige staten en van. de Brilsche en Fransche protectoraten, voorts Arabiê, Palestina, Syrië, de Li-, banon, Transjordanië en Mesopotamia en ten slotte als maritieme zones de lloode Zee, de Perzische Golf en de Goif van Oman. In deze zones wordt de handel in wapens enz. onder een buite'ngewooai rigoureus controlesysteem gesteld, dat tot in de kleinste bijzonderheden in de con ventie is vastgelegd. In hoofdstuk vier zijn eenige bijzondere gevallen opgeno men. Zoo behandelt artikel 28 de positie van Abessinië, dat voor de verboden zo nes gekiende bepalingen vrijwillig op zich neemt en daarvoor van de zijde van de overige verdrags! ui lende mogendheden n betere prefcrenliecle behandeling betref fende de controle op zijn eigen lumdel tegenover de verboden zones verkrijgt. Tot deze bepaling zuilen ook de andere staten kunnen toetreden, welker gebi 'd in de verboden zones valt, zoodra zij dezelf de verplichtingen op zich willen nemen. In artikel 29 worden de uitzonderingen voor de vijf nabuurslalen van Rusland, namelijk Estland, Finland, letland. Polen en Roemenië vastgelegd, die tot de toe treding van Sovjet-Rusland tot de con ventie zullen gelden. Van bijzondere be teekenis is de interpretatie, die gegeven wordt aan art. 33 van hoofdstuk 5, krach tens welke voor oorlogstijd opheffing van de bepalingen der conventie zal gelden, totdat de vrede is hersteld. Daaromtrent zegt het rapport van de juridische commissie) dat er twee soorten oorlogen zijn, namelijk de internationale oorlog en de burgeroorlog. De tekst van artikel 33 zal volgens deze verklaring, betrekking hebben op beide soorten oor logen. Daarbij zal echter, zegt het rap port venter, onder burgeroorlog niet een opstand van enkel gewapende benden, worden verstaan, ook wanneer zij zich den titel van regecring aanmatigen, maar bedoeld zijn meer de ernstige situaties, welke ontstaan, wanneer twee werkelijk georganiseerde regeeringen met georgani seerde legers tegenover elkaar staan en wanneer beiden voldoende stabiliteit be zitten om waarborgen voor de nakoming van de regelen van 't volkenrecht te kunnen bieden. In deze gevallen zullen dus de verdragsluitende landen 't recht hebben de neutraliteit in acht te nemen, d w z. de beide in den burgeroorlog te genover elkaar slaande regeeringen op dezelfde wijze als oorlogvoerend te be schouwen. Voor de inwerkingtreding der conventie zijn in artikel 41 veertien ratificaties noodzakelijk verklaard, zonder dat gezegd wordt, dat bepaalde staten geratificeerd moeten hebben BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van '15—17 Juni. Getrouwd. R. E. Hattink, 34 j., en A. C. Taal, 21 j. I Bevallen: M. H. Laude, geb. Eizinga, d W. Davidse, geb. Coppoolse, d.; E Taal, geb. Wouters, z.; J. Willemsen, geb. Kiooman, z. Overleden C. J. Krug, wedn. van J. M. Luymes, 83 j.; J. Wielemaker, wedn. van M. Jasperse, 76 j. Goes. Ondertrouwd. W. Brouwer, jd. 21 j. en C. J. J, van Ekeris, jm. 24 j.; H. S. Drijfhout, jm. 30 j., en F. Proost, jd. 30 j.; J. B. II. Schrijver, wedn. 43 j., en C. C. Verbeek, jd. 34 j. Bevallen: P Comraee, geb. v. Hese, d. Overleden: D.. H. Mol, z. 20 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn a. Op het Politiebureau. Pakje. inh. kousen, Beursje met inh., sleutel, groene japonceintuur, rijwiel plaatje, idem, koperen gewicht, porte- monnaie, kwitantie, zakdoek met eenige centen, slofdop van een automobiel, huis sleutel, heerenstrikje, signaalfluit, doosje sigaretten. b. Bij particulieren- Gouden dasspeld, C. H. Frederiks, Breestraat O 180. Een bal, Best, Been- houwerssingel K 67. Gummibm, Won- dergem, Bastion N 71. Een hamer, Baan, Bierkaai G 205. Emmertje, A. van Koevorden, K. Delft F 24. Nikke len Fordnaaf, 0. van Sluis, Molenwater M 37. Vulpotlood, H. Flierman, Einma- straat W. 99. Kinderschortje, mej. J. de Jonge, Penn. straat L 47. Lot Paar- denloterij J. P. Tres, Zusterstraat I 218. Zakdoek, Alex, K. Delft F 24. Duim stok, J. den Toonder, Jeronimusstraat M 94. Relastingplaatje, v. Heulen, Kui- perspoorl G 81. Zakje met iph., L. de Klerk, Achtcrsingel Q 182. Damestasch- je met inhoud, I. Meliefste, Arn. Voetpad F 160b Duimstok, Geerse, Korendijk P 63. Lederen riempje, Naezer, L. Gist- straat F 163. Gummi Kinderschoentje, Simonse, Zacharias Jansenstraat S 91. 9Dameshandschoen, J Sander so, Bree straat O 148. R. K. Kerkboekje, M. Frederiks, Bogardstraat D -59. Vulpen houder, Labruyèrc, Seisweg R 107. R. K. Kerkboekje, J. de Graaf, BcLIink- straat G193 Bril in etui, W>. Boogaard, Brakstraat O 267a. Postduif, Bosschaart), Karelsgang F 45. Postduif, W. A. Goe man, Bastion N 61 Paar veters en een servet, N. de Plaa, Veerschc weg F 235. Inlichtingen te bekomen aan het Bu reau van politie alleen des Zaterdags tusschen; 7 e|n; 8 uur namiddag. Electrische Drukkerij G. W den Boer. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6