8 li VOEGSEL VAN DE VAN BonderJat 13 Juni !3?.5, No. 14'. BINNENLAND DJË IMJITSCIIE HANDELSPOLITIEK TEGEN NEDERLAND. In antwoord op vragen van den heer Oderwald heeft de voorzitter van de Amslerdamsche Kamer van Koophandel geantwoord, dat de kwestie der uitzondc- ringstarieven ten behoeve der Duitsche zeehavens bij voortduring de aandacht van het Bureau gehad heeft. Het is in derdaad juist, dat sedert eenigen tijd.Bel gië ten behoeve van Antwerpen voordee- len heeft bedongen, welke ons niet alle gegund zijn. In den loop van het vorige jaar vonden onderhandelingen tusschcm de Duitsche en Nederlandsche spoorweg autoriteiten plaats, welke tot overeen stemming omtrent een aantal voor ons belangrijke tarieven geleid hebben. Deze tarieven zjjn echter door de daartoe be voegde hoogere Duitsche autoriteit niet bekrachtigd, terwijl ongeveer tegelijker tijd voor het parcours lot de B-elgischc grens een geile el te van de voor tic Duit sche zeehavens ingevoerde uitzonderings tarieven werd toegestaan. Nederland is daarna, en we! met ingang van 1 Januari 1925, met enkele der aan België toege stane tarieven afgescheept. Het feit, dal men te onzen aanzien niet ee<ns lot de volle toekenning der aan België gedane concessies heeft besloten, maakt een zeer onaangenamen indruk. Indien ik wel ben ingelicht, zoo zei de Voorzitter, is Duitschland echter thans bereid de aan België verleende concessies ook aan ons land toe te staan, waarop onzerzijds thans te meer aanlei ding is aan te dringen, nu met ingang, van 20 Mei 1925 eenige uitzonderings tarieven voor de Duitsche havens verder verlaagd zijn. Laatstgenoemde tarieven berokkenen ons een niet onbelangrijk grooter nadeel dan Antwerpen, dat zoo- we! door de zeer lage Belgische spoor- ta:ieven als door de ligging ten opzichte van zijn achterland de gevolgen van do cprcurrentie der .Duitsche zeehavens minder gevoelt dan wij. Gelijkstelling met i" schept derhalve een toestand, wel voer onze havens nog allerminst als Bevredigend is te beschouwen Voorts merkte do voorzitter op, dat niet alleen hij, maar ook breede kringen in den handel hel met den vrager eens zijn, dal de gedragslijn, welke Duitschland op economisch gebied en hij dacht hierbij niet alleen aan de spoorwegtarie ven, maar ook aan het aanhangige tarief van invoerrechten, dat onzen uitvoer van thin bouw- en zuivclartikelen zwaar dreigt te treffen - ten aanzien van Nederland volgt, in hoogc mate onbevredigend voor ons is Hij Icon slechts hopen, dat. nu de weg langs onderhandelingen niet tol het gewenschlc resultaat heeft geleid, zij, in wier handen het ligt zekere wenschcn van de Duitsche zakenwereld al dan niet te vervullen, zullen rekening houden met de geconstateerde miskenning, der ver plichting tol een zekere mate van weder- keerigheid in economische prestaties Spr doelde hierbij niet zoo zeer op het staafscrcdiet, waarvan de toepassing aan zekere regelen gebonden is, dan wel op de houding, welke men in vooraanstaan FEOIILETOH. ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRIQK Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H o 20). „Dat geloof ik ook/' zei David. Lieve hemel. En als je, dan bedenkt die hoopen geld, die hij maakte, 't Is afschuwelijk. Ze hadden moeten sparen. Dal idee toch ook, om maar iederen cent uit te geven en nooit wat voor den dag van morgen over te leggen. Niet dat ik het hem meer kwalijk neem dan haar," haastte hij zich er bij te voegen, „het was haar schuld ook, maar ik wou, dat ze me naar de Kaap hadden laten gaan. 't Is geen aangenaam vooruitzicht om ergens in een duiventillelje te hokken en als je dan thuis komt de moeder in tranen te vinden over haai' verloren rijk dommen. Wiant zoo za! 'het zijn, zij is er de vrouw niet naar om opgewekt te blijven als het haar tegenloopt. Ik zal 't niet kunnen uithouden, dat weet ik vast. Ik zal er dan ook heel gauw tus- schen uittrekken en een kamer zoeken in West." „Dat zal ze niet willen. Bovendien kan ze je salaris wel noodig hebben." „Wat?...." de kringen tegenover Duitsche ci'ediet- wenschen zou kunnen aannemen, indien Duitschland in zijn houding volhardt." EEN RUMOERIGE VERGADERING VAN CIIR. DEMOCRATEN. Voor de afd Den Haag van den Chr. Democratischen Rond trad Dinsdagavond als spreker op het oud-Tweede Kamerlid, de heer A P Staalman. De bestuursleden van de Prolcslanlsche Volkspartij, de heeren mr. dr. v. d. Laar en dr. v Dorp. beiden uit Gendringen, waren ter ver gadering aanwezig. Tijdens de rede van den heer Staalman ontstond tumult De voorzitter schorste hierna de vergade ring. De heeren v d. Laar en v. Dorp begaven zich naar hel podium om zich als debaters op te geven De 'voorzitter legde hun een verklaring voor, die zij te onderteekenen hadden cn waarin zij verklaarden hun Jaslerlaal over den Bond in te (rekken. Zij wenschten deze verklaring niet te onderteekenen. De heer v d. Laar ontstak in woede en be gon de vergadering toe te spreken, het geen hem verder belet werd door be stuursleden van den Chr. Dem. Bond. De heer v d. Laar, die boven alles uit trachtte te schreeuwen, werd bij zijn kraag gepakt en het trapje afgeduwd. Hierop ontstond een hevig tumult. De leden der Protestantsche Volkspartij lie pen naar het podium en eischlen, dat de heer v. J. Laar het woord zou krijgen om zich te verdedigen tegenover be schuldigingen, aan zijn adres geuit Mr. v. d. Laar en dr. v. Dorp kregen het woord niet. Na een langdurig lawaai werd de rust hersteld en had eenig debat plaats over het gesprokene door den heer Staalman. De voorzitter deelde nog mede, dat hij alles gedaan had om de breuk, met de heeren v. d Laar c. s. te heelen (inter rupties: „Niel waar!'') Na dupliek van den heer Staalman, die voortdurend geïnterrumpeerd werd, werd de vergadering gesloten GEMEENTERAAD v. AARDENBURG. Maandag kwam (Te raad der ge meente Aardenburg in voltallige ver gadering bijeen. Op de notulen had de heer Van der Hooft twee aanmerkingen. Ten eerste was niel vermeld, dat hij er op gewezen had, dat de gemeentewet zegt, dat over een wijziging in de be grooting in openbare vergadering moet beraadslaagd worden. Ten tweede was na de besloten vergadering niel eerst het request van het ziekenfonds be handeld, maar was men rechtstreeks lot stemming over 't rechtskundig advies overgegaan. De voorzitter was overtuigd, dal de notulen juist waren on ze werden met 43 st. goedgekeurd. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, o. a. een schrijven van den heer A. Noe te SL Kruis, waarin deze aandrong op spoedige verbetering van den weg Aardenburg— St. Kruis, waarbij de heer Van der Hooft opmerkte, dat Uit bij B. en W. cn niet bij den Raad ihuis hoorde. De rekening van het Armbestuur werd goedgekeurd. Wijziging begrooling Burger Gasthuis 1921 goedgekeurd. B. cn W. stelden voor, niet goed te keuren de wijziging begrooting Gast huis 1925. waarop voorkwam een post van f 300 voor rechtskundig advies in zake hel geschil, dat tusschen Gasthuis en dagelijksch bestuur der gemeente ge rezen is, en een post van f 810 voor onvoorziene uilgaven, waarbij vermeld was, dat eventueel ook hiervan een ge deelte overgeschreven zou kuuncn wor den naar art. 31a, d. w. z. voor rechtsk advies. De burgemeesler zeidc van den voorz van het Burg Gasthuis vernomen te hebben, dat reeds rechtskundig advies was ingewonnen, wat volgens B en W. niet had mogen gebeuren, vóór de raad deze wijziging der begrooling had goed gekeurd. „Ja. Wie zal haar dan onderhouden, als wij 't piet doen?" „O, maar!riep Vivian. „Zullen we dan zóó arm zijn?" „Ik weet niet. Ik hoop van niet. Ik zou 't nu ook niet zoo prettig vinden om thuis te snoeten wonen, maar ik houd hot toch voor den eenigen weg." Vivian dacht een oogenbiik na. „Ze heeft altijd nog haar juweelen, die zijn een heelc boel waard. Ja, al voel jij er nu ook niet veel voor, om thuis te gaan wonen één .van ons beiden zullen wo hel toch moeten doen, dat is zeker Ze kan niet alleen gelaten worden, dat zou niet goed zijn." „Ik denk anders niet, dat ze zich van mijn weggaan veel zou aantrekken, maar mij heeft ze nooit zoo bijzonder verlangd. Maar als ze er nu op gesteld is, zal ik natuurlijk blijven. De zaak is, dat ik in het geheel niet weet, wat voor soort be trekking ik wel verwachten kan. Ik vrees dat hel niet gemakkelijk zal zijn voor voor een als ik om iets te doen te krij gen, denk je niet?" Hij trachtte nog te glimlachen. „Ze hebben nooit zoo bijzon der veel van mij moeten hebben." „Neen, dat is zoo," beaamde Vivian Daar heeft ze gisteren nog van gespro ken." „Wal zei ze dan?" „Nu, dat het ook niet zoo gemakkelijk voor je zou zijn. Je hadi moeten zingen, Dave, dat zou veel beter zijn gewieest. Stel je nu maar eens voor dat je de stem De hper Van der Hooft zeide, dat re genten van het Gasthuis toch ook dienden klaar te zijn vóór een eventueele pro cedure, evengoed als B. en W., en bo vendien was van deze f 300 nog geen cent uitgegeven Het bevreemdde hem, dal weth Cuelenaere, sinds jaren regent van hel Weeshuis, cr zoo over dacht; hij weet toch ook, dat bij het Weeshuis iets dergelijks tal van malen gebeurde. Voor een paar jaar is 't zelfs voorge komen Jat zonder dal cr eenige af- of overschrijving door den gemeenteraad was goedgekeurd, de rekening van het Weeshuis werd aangeboden. Dat werd allemaal maar goedgevonden. De burgemeesler weet daar niets van, 't was voor zijn tijd. De heer Van der Hooft Bij de ge meente-administratie gaat 't heel veel zoo, als U er lang genoeg in was, kon U dat welen Nu moest de secre taris U daarover hebben ingelicht Dc burgemeester bestrijdt voorls den post van f 810 voor onvoorziene uilgaven, wapjvau op art 31a kan overgeschreven worden Ilij wil de regenten geen vrije beschikking geven over een zoo groole som De heer Van der Hooft legt uit, dat men f 1110 over heeft en dus f810 op onvoorzien moei plaatsen, waarmee ook alle andere artikelen van de be grooling moeten kunnen worden aan gevuld. Mevr. v. d. Broecke wil puut 5 van de agenda eerst behandeld zien: voor stel van B en W. tot het voeren van een procedure inzake het geschil be treffende de rangschikking van het Bur ger Gasthuis. De voorzitter weigert, waarna de heer Van der Hooft dc vo rige spreekster bijvalt Na nog wat ge harrewar wordt alleen 't Belgisch deel van de begrooting goedgekeurd, 'l an dere afgekeurd Mevr. v. d. Broecke en de heer v. d. Hooft onthouden zich van stemmen, de heer Reepmaker tegen, 4 voor. Naar aanleiding van punt 5 meent de burgemeesler zonder verder woorden te verspillen, in te moeten gaan op het rechtskundig advies van een Rolter- damsch advocaat, dat dc leden gezien hebben, en waarbij slei'k op procedeeren aangedrongen wordt. Mevr. v. d. Broecke vindt dit geen woorden verspillen, maar meent, dal de zaak wel degelijk besproken dient te worden. De "heer Van der Hooft wijst op art. 113 gemeentewei, dat zegt, dat de raad oordeelt en beslist. Hij meent, dat do gemeente aangesloten is bij het rechtskundig "bureau Blaupot ten Cate en daarvoor f 500 betaalt, waarvan ech ter in de gemeenlei'ckening iiiets voor komt Als dit zoo is, waarom dan een andere adviseur genomen? B. en W. welen hier niets van. De heer Van der Hooft meent, dal de raad recht heeft, vóór geprocedeerd wordt, alles te weten De burgemeesler vindt, dat men niel zoo waanwijs moet zijn, lie Ier oordeel te kunnen hebben, dan een rechtskun dig e. De lieer v. d. Hooft loont nu een rechtskundig advies van 20 April 1921 inzake de Hanzebank kwestie, dal bij evenlueer procedeeren toch ook veel kans van slagen voorspelde en waarvan dezelfde raadsleden toen niels wilde we ten. Waarom dan nu maar ldakkcloos vertrouwen stellen in dit advies? Dit was vóór Burgexneeslei-'s tijd en dus buiten beschouwing Mevrouw van den Broecke zegt In hel advies slaat naar aanleiding van de betrekkelijke stukken. Nu hangt hel er maar van af, welke deze betrekkelijk© stukken x?ijn. Kan de voorzitter dit mee deden? De burgemeesler vindt 'l niel noodig in bijzonderheden te treden. Mevr. v. d. Broecke vraagt, of deze advocaat ook inzage van de stukken heeft gehad, die Regenleu van 'l B. G. onder hun beheer hebben. De voorzitter ,,Neen, daar heb ik niet om willen vragen." Dan vindt mhvr. v d. Broecke hel van je vader had gehad, mijn God, dan zouden we niet zoo'n tobberij hebben. Maar als je nu schrijven kan, dat is, in ieder geval, toch beter dan nifcls." Hier aarzelde hij even en keek wat verle gen, want zulke vertrouwelijkheden wa ren nog niet voorgekomen tusschen hen „Je wilt immers schrijver woi'den?" David knikte. „Ik heb al vex-zen gezonden naar tijd schriften, maar ze werden niet aangeno men." „Ik zou hard voorlwerken in die rich ting, als ik jou was. Ik heb allijdi wel Legen moeder gezegd, dat het heusch nog zoo'n slecht idee niet van je was, als Izïj 't afkeurjde. I Geeft immers niet, hoe een schrijver er uit ziet? Al is hij ook zoo leelijk als de nacht, daar merk je niks van in zijn boeken Neen, wei'kelijk, ik buitte mijn talent uit als ik jou was Ik zou 'l ook vreeselijk leuk vinden als ik ééns iets van je zag." „Toch zal ik eerst nog het een of an der baantje moeten hebben, zie je. Dat kan ik dan later wel weer opgeven, maar om te beginnen heb ik zoo iets noodig." Er was eenige afgunst in de gevoelens waarmee Yivian zijn stiefbroer beschouw de. „Ik heb altijd wel gezegd, kerel, dal je nog niet half zoo gek was als de moe der we! dacht. Ik wou, dat ik maar zoo iels kon doen, a' fcau ik nu ook juist niet zeggen, dat ik voor poëzie veel voel. Maar leg jij cr je maar met ernst op toe. onverantwoordelijk öp hel advies van een advocaat, die zelf eenzijdig is inge licht, in te gaan De heer Reepmaker merkt op, dal de Burgemeester erkent, dal de rechtskun dige ouvoliedig is ingelicht. Hij wil alle stukken weten. Burgemeester weigert verder 'l woord te verleenen, daar alle drie sprekers driemaal liet woord gevoerd hebben en zegt lot besloten zitting over te gaan De heer Reepmaker U schijnt de openbaarheid wel te schuwen! De besloten vergadering moet wel zeer rumoerig zijn geweest. Tol hel publiek drong voortdurend geroep en geschreeuw door, en telkens hevig gehamer. Na heropening stemming over punt vijf. De heer v. d. Hooft tegen, op de in besloten vergadering naar voren gebrach te. gronden Mevr. v d. Broecke^ eveneens De heer Reepmaker tegen Vóór de heeren Cuelenaere, Lannoye, Blondeel en Wispelaere. Op een crfpachtsaanvrage van Blon deel en Clercq wordt afwijzend beschikt B. en W dcclen mee de begrooling van bestrating van het Korte Dreefjc f 600 5 f700 in macadam, i'1800 in klinkers. Niet aangenomen. De brievenbus, door mevr van den Broecke gevraagd, aan hel Stadhuis, zal worden aangebracht. De trottoirs, die de heeren v d Hooft en Reepmaker aanvroegen, stellen B en W. voor, niet te doen leggen, omdat er dan een regen van requesten zou kunnen komen. De heer Reepmaker pleit voor hel trottoir naar de Ned Herv. Kerk, maar de Burgemeester vindt, dat daar nieti zoo heel veel mensclxen gebruik van zul len maken. De heer v. d. Hooft zegt, dat cr maar weinig straten zonder trottoir zijn, maai de voorzitter zegt, dat B. en W. besloten geen trottoirs meer te leggen, en B. en W. zijn nu wel niet,'de Baad, maai' (Gelach.) Er wordt besloten schadevergoeding te geven aan kleermaker Jansen, waar een boom van de gemeente door het raam is gewaaid. De heer Blondeel vraagt, hoe het sliaat met den weg naar St. Kruis Burge meesler deelt mee, dat Ged. Staten geen aanleiding hebben gevonden, de ziens wijze van B. en W„ van Aardenburg te deelen. De heer Blondeel zegt, dat de weg zoo slecht is, dat cr spoedig verbe tering moet komen en wil dus direct pro cedeeren. De voorzitter wil eerst rechts kundig advies afwachten. De heer Reepmaker vraagt naar de verbouwing van Stadhuis cn Kaaipoorl. De voorzitter antwoordt, "dat het plan voor hel stadhuis eerstdaags binnen zal komen en dat voor de Kaaipoorl de goedkeuring van Geo Stalen nog moet worden afgewacht. Dc heer Reepmaker wil een andcrie archiefkamer omdat de tegenwoordige te klein en te vochtig is. De voorzitter zegt inzage der plannen toe en sluit de vergadering. AÜNST EN WETENSCHAPPEN Woensdag had te Goes het zang concours van den Zeeuwschen Zangers- boud „Zang Veredelt", plaats, in den tuin van het Schuttershof (Nijtengo). Er wa ren 20 deelnemende verccnigingen en 2 kinderkoren. De jury bestond uil de hee ren van Os en Caro, beiden te Middel burg. De uitslag is als volgt. Derde afdeeling. Gemengd Koor 's H. Ablskerke met 182 punten 2c prijs (mcd. van Z. K. H Prins Hendrik); „Ons Ge noegen", Kats, met 171 p. 2e pr.; „Cloe- tings Gemengd Kooi'", Kloetinge, met 162 p. 2e pr.; „Door Oefening Vereenigd", Vlissingen, met 161 p. 2e pr.; „Zanglust", Wilhelmiuadorp, met 158 p. 3e pr.; ..Oefe ning kweekt Kunst", Kamperland, met 146 p. 3e pr., „Tot Oefening en Uilspanning", Borssele met 146 p. 3e pr.; „Vooruitgang zij ons streven", St. Maartensdijk, met Als je genoeg schrijft, moet het te ceniger tijd toch wel geld op brengen. En wal heb ik voor vooruitzicht' In het geheel geen' Ik kan maar steeds blijven wal ik ben Als ik naar de Kaap was gegaan had ik als millionair kunnen terugkomen, maar hoe ter wereld kan ik nu verwach ten in Londen ooit geld te maken?" „Ik dacht," zei David, „dat je eigenlijk officier had willen worden A,0 ja, toen ik nog jonger wast_Op dien leeftijd verlangen we allemaal zoo iets dwaas. Maar nu denk" ik er wel anders over. Ik wil geld maken, dat verlang ik, ik zou graag tooneel-direéteur willen zijn. Er valt heel wal te verdienen in de xnu- ziekwei-eld, al speel of al zing je tniet zelf. Er zijn er genoeg, die dat doen én met wat handigheid kom je net zoo ver als met een stem. Natuurlijk, de eerste klas kunstenaars verdienen schatten, maar als je het wat handig aanlegt, kan je je ook laten betalen. Ik zal mijn oogen goed open houden, dat beloof ik je. Je kunt best öfen heele boel winnen op een con cert als de zaalhuur niet te hoog is en je maar verstandig te werk gaat, dan is het niet als wedden op een race. En na een tijdje, wordt je zelfs opgekamd in de bla den om je „diensten aan de muzikale "kunst in Engeland bewezen." Als ik wat had om mee te beginnen, dan zou ik er morgen aan den dag al dadelijk wat op wagen. Hij streek langs een opkomenden kne vel en David keek naar hem met eerbied. R- 138 p. 3e prijs; „Nu met Hope", Burgh, met 129 p, 3e pr. Tweede afdeeling. „Tot Nul en Cit- spanning", N. en St. Joosland niet 173 p. 2e pr. (Medaille Commissaris der Konin gin;. „Crescendo", Kruiningen, met 164 p 2e pr.; „Zang Veredelt", Kortgeoe, met 164 p. 2e pr.„Orelio", Axel met 157 p. 3e pr., „Zanglust". 's II Arcnds- kerke mot 153 p 3e pr.,,Exc dor', 's Gravenpolder, met 145 p. 3e pr. Eerste afdeeling „Oefening Baart Kunst Goes, met 191 p. 2c pr. ..Poly hymnia", Sluiskil met 189 p '2e pr.. Uit spanning door Inspanning", O cn W Souburg met 175 p. 2e pr.„Crescendo'*, Hoek, met 171 p 2e pr., „Luctor et Emer- go", Wemcldiuge met 156 p 3e pr. Des middags om 12 uur had op het stadhuis de officieel© ontvangst plaats van eere-comilé, bondsbeslmn-, regeüngs- commissic en afgevaardigden der verceni gingen door hel dag. bestuur van Goes, Burgemeester fTajenitis heette den zan- gersbond welkom en wens op het belang van de beoefening van den zang, waarop de Bondsvoorzitter, de heer Flipsc van Wissenkcrke, dankte De voorzitter dor regelingseimmissie de lieer Kloosterman, stoot zich hierbij aan en bracht den leden van hel eere- comilé dank voor hun belangstelling Nadat een foto genomen was,, werd door de vei'eenigingcn op de Groote Markt onder directie van den heer Flipsc hel hondslied gezongen De Middelburgsche s t e in- p e 1 -s n ij d e r Johannes Looff. Zooals de lezer weet heeft 't Zecuwsch Genootschap der Wetenschappen de ge lukkige gedachte gehad om haar hulde blijk aan mej M. G A dc Man bij gele genheid van haar 70sten verjaardag den vorm te geven van hel in boekvorm doen drukken van haar studie over ,Het leven en de werken van Johannes Looff, stempelsnijder en graveur Ie Middel burg". Dit jongste in druk verschenen werk van onze verdienstelijke stadgenoote dat versierd is met 31 afbeeldingen van her inneringsmedailles, legpenningen, gilde- penningen, en gravures van Johannes Looff. hergeeft 'de verdiende eer aan een man van wien de meeste schrijvers op dit gebied elkaar slechts naschreven, dat hij zijn gebrek aan talent wist te be dekken door de keerzijden zijner medail les van lange opschriften te voorzien; en van wiens leven heel weinig bekend was. Mej de Man stelt in het licht dat die lange opschriften een kwestie van smaak van de zestiende eeuw waren, terwijl ze Ten oi volkomen terecht" juist dc bijzon der fraai bewerkte randen om die op schriften als een bewijs van zijn groot talent aanduidt Hel iu lxaar niet mogen gelukken het jaartal van Looff's geboorte te vinden, noch wie zijn ouders zijn geweest Het eerste bericïxt over hem dateert van hel jaar 1027. in welk jaar hij zijn meesier- proef voor deken en beleeders van het goud- en zilversmidsgilde te Middelburg heeft afgelegd. Uit verschillende bijzon derheden leidt de schrijfster af dal hij in betrekking heeft gestaan tol Joliannis Zachariassen Toen Looff in 1634 solicileerde naar het opengekomen ambt van .ysersnvder" aan de Zccuwsche mmit had hjj reeds bekendheid verworven door eenige fraai bewerkte gedenkpenningen. Hij werd be noemd op een wedde van 40 p gr vis. wat in 1641 werd verhoogd tot 60 pond, of f 360 Uitvoerige bijzonderheden wor den door de schrijfster meegedeeld over zijn sollicitatie in 1637 naar hel ambt van essaieur-generaal der Yereeniade Ne derlanden waarvoor hij met eenige an deren een moeilijk examen aflegde in Den Haag Daar was hij echter minder gelukkig Hij koede naar Middelburg lo- rug en legde zich daar weer toe op het snijden van medailles op geschiedkundige gebeurtenissen. Hij is getrouwd geweest met Elisabeth van Horen,behóorende lot een weibeken- Hij zelf smachtte naar beroemdheid;; for tuin achtte hij haast niet; maar dal vertoon van hoedanigheden, die hij niet bezat, maakte indruk op hem. Er verliep eenigen tijd, eer Vivian ver lost werd van zijn angst, dat hij onmid dellijk zou moeten bijdragen, om zijn moeder te steunen Toen dc toestand na melijk goed onder de oogen gezien was, bleek, dat als zij haar diamanten maar verkocht ze dan „tbc Woodlands" kon verlaten met een aanzienlijk bedrag, en allereerst was nu het plan, om een vil- latje in .Balham of Wandsworth te betrek ken Qp raad van een van de wat druk geleefd hebbende vreemden, die baar cli entèle beloofden, praatten ze er nu ook van om een pension in Regent's Park te nemen, zoodra ze in staal was, om onder te 'verhuren. Het leek een geweldig af dalen, maar in ieder geval was hel beter dan eenzaamheid In de voorsleden en van baar kapitaaltje te leven. Daar komt bij, dal als ze ziclizelve dan weer bezig waande, een ouwen jongen heer het ver hemelte te streelen in een eetkamr,, waar het licht getemperd werd door een warm- roode lampekap, ze dan de .mogelijkheid nog volstrekt niet uitgesloten achtte, van te zullen hertrouwen. Ze hield zich voor bereid, geverfde snorren te zien; en ze zou mi veel beter kunnen dulden. Over Ctèt geheel, zou ze met een goed zaken doen vee! tevredener zijn, dan ze wel wilde toonen. (Wordt vervolfd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5