MidUnplie teil FEUILLETON. BIJVOEGSEL VAN DB VAN Woensdag 17 Juni 1925, No. 140. Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Door de afdceling Mi"dd e l burg van het N. O. G. is liet volgende adres lot den raad gericht, en een afschrift aan de raadsleden, den inspecteur van het L. O. en bij de oiiderwijs-reorgaaisa- Lie betrokken organisaties- „dat zij met groote belangstelling heeft kennis genomen van de voorstellen van B. en W. van Middelburg ten aanzien van de reorganisatie der Openbare La gere Scholen in deze gemeente - dat die kennisneming heeft geleid lol de volgende opmerkingen, welke zij ter kennis van Uwen Baad meent te moeten brengen. Ie. Met zeer veel instemming werd nota genomen van de meening van B. en W. dat waai- de gemunte groote be dragen besteedt voor andere takken van onderwijs het billijk moet worden ge acht, dat er nu eens een bedrag wordt beschikbaar gesteld ter verbetering van het onderwijs aan het volkskind, d. i. licl Lager Onderwijs in z'n verschillende ge ledingen. 2e Teleurstelling wekte het daarna, toen, bleek, dat men in de reorganisatie voorstellen de wil voor de daad moest nemen; inderdaad toch ontvangt volgens die voorstellen het Lager Onderwijs geen cent 3e. Teleurstelling eveneens ondervond de afdeeling, toen haar bleek, di|l van de reorganisatie geenszins stabiliteit bij het onderwijs hel gevolg zou zijn, hetgeen door allen, die daarbij betrokken zijn zoo' zeer werd gehoopt en dal ook de zeer groote verdienste is van dq voorstel len in het adres der oudercomraissiên c.s. Immers, we blijven voortsukkelen onder de overgangsbepalingen der Wet, hetwelk met zich meebrengt nieuwe re organisatie zoodra aan een der scholen een vacaluree ontstaat. En aan niets heeft het onderwijs hier ter slede zoo zeer behoefte als aan rust.. 4e. Ontstellend was voor de afd. de wijze, waarop de belangen van school J worden gediend. Volgens hel oordeel van alle leden zal door toevoeging van een 35 lal leerlingen aan die school haar lot als opleidingsschool zijn beslist. 5e. Wat de gevolgen der splitsing van school C. in twee driemausscholen be treft, daarover heeft de afd. hel hare gezegd in haar rapport aan den heer In specteur van het L. O. Hier moet cclilcr nog de opmerking worden geplaatst, dat een proef van één jaar voor of tegen de driemansschool niets bewijst. Een proef tijd van zes jaar zou noodig zijn; 0111 die inrichting eenigszins naai- waarde te schatten. Op grond van bovenstaande op merkingen meent de afd. in 't belang van hel onderwijs verplicht te zijn, U het meegaan met de voorstellen ran B. en W. ten sterkste te ontraden, terwijl ze die van de gezamenlijke oudercommis siên en schoolbesturen warm bil U aan beveelt." Uit Walcheren. Maandagavond hield de raad van Domburg eene vergadering waarin de ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. o— 19). Ofschoon hij haar nu niet langer ga desloeg, bleef hij zich haar tegenwoordig heid toch pijnlijk bewust; hij voelde die als een druk op zich. Iedere zenuw scheen er door gespannen. De geur van haar sigaret drong hem door al zijn ge dachten heen, terwijl hij daar zal te wachLen, en hij meende, dat hij haar hoorde ademhalen. De zuster kwam binnen en zeir dal Lee naai- hem gevraagd had. Ze waarschuw de hem niet langer dan een paar minuten te blijven. Het zien van haar, schonk den jongen man kracht. Terwijl hij die vrouw met het reine gelaa.t en de sobere kleediug volgde, was het of zijn angstig voorgevoel minder werd. Lee was pijnlijk veranderd Hij kon nog slechts fluisteren. In hel eerst scheen er iets onwezen lijks in hem daar zoo zwak te zien lig gen. „Davie I" „Vader!" „Ga zitten." heer van der I-lage afwezig was. De voor zitter wenschte den heer Almekinders, dje door ziekte gedurende 10 maanden d^ vergadering niet had kunnen bijwonen, harteljjk geluk met' zijn herstel 'bij welke gelukwensch de heer de Visser, zich als oudste lid van den raad aansloot. Aan C. Dommisse werd; afschrijving van hon denbelasting otfer 3 kwartalen verleend. M. a. st. werd, aan B. en W_ e|en cre- djel verleend voor het ontvangen, van voorzitters en directeuren der aan het festival deelnemende muzïekvereenïgin- gen. Eene verordening houdende voor schriften voor motorrijtuigen, bestemd voor het vervoer van reizigers tegen ver goeding werd vastgesteld. De heer Elout merkte daarbij op dat het hem minder juist voorkwam om in dje verordening eene bepaling op te nemen, waarin ©en geheel buiten den raad staande auto riteit word,t aangewezen om te beoor delen welke motorrijtuigen al of niet ondjer de verordening vallen. De voor zitter meende, dat deze bepaling juist verschillendje moeilijkheden oploste. I11 verband met den aankoop van de machines van de electrische centrale werd de bedrijfsbegrootïng van het G. EB. en <Je gemeenlebegrooling gewijzigd en besloten tot het aangaan van «'ene kasgeldleening Verder werd besloten tot het aanvragen van concessie tot opwek king van electrischen stroom- Van de bewoners van Oostslralat, Weststraat en/Markt was een verzoek ingekomen om tol wering van stof die straten Ie besproeien. De Verecniging tot bevordering van de belangen van dc Badplaats Domburg bood een bedrag van f 175 aan als bijdrage in den aan koop van een handsproeiwagen. B. en W. stelden voor om over te gaan lot het doen behandelen van Ooststraat, Weststraat, Markt en Noordstraat met Gouda sprociteer, waarvan de kosten op ongeveer f 200 werden geraamd. De beer Westenburger dringt ten sterkste aan op deze stofbeslrijding, die hij een groot belang voor de gemeente acht. De heer De Visser is van oordeel, dat de kosten te hoog zijn; wanneer de auto bussen minder snel reden en ieder voor eigen deur sproeide, zou al veel gewon nen zijn. Met de door B. en "Wl voor gestelde besproeiing van enkele straten zouden de bewoners der andere straten niet zijn geholpen. Beter zou het z. L zijn, dat zij, die het adres teekendon, voor eigen rekening die straten deden behandelen. Do heer Elout wijst er op, dal B. en W. juist ook met het oog op de kosten alleen de drukste straten willen behandelen; hij wijst er op, dal het na eenmaal onmogelijk is om alle inwoners, eener gemeente van alle voor deden te doen profiteeren, electrisch. licht en rioleering komen ook niet ten bate der buitenwijken. De heer v. Sluijs oppert de mogelijkheid om met water te sproeien en dan de geheele kom der gemeente, waartegenover dc heer Elout opmerkt, dat juist dan veel grooter ge brek aan water zal komen. Over het voorstel van B. en W. staken daarna de stemmen; de heeren Almekinders, Francke en De Visser stemden tegen, zoodat iu een volgende vergadering de beslissing zal vallen. Nadat de heer De Visser nog inlich tingen- had gevraagd over de opneming der wegen en voetpaden en de heeren Van Sluijs en Francke waren benoemd tot leden eener commissie lot het nazien der driejaarlijlcsche rekeningen der Bijz Lagere School, werd de vergadering ge sloten. Gisterenmiddag werd te N. en »St. J-oosland op verzoek van het bestuur der zangvereeniging, door den burge meester de eerste steen gelegd van dé te bouwen teut voor het geven van uit voeringen dier vcreeniging, terwijl het de bedoeling is dat ook dc inuziekvereani- ging zich daar af en toe zal lalcn hooren. De burgemeester zcidc deze plechtigheid met genoegen te verrichten omdat deze tent in een bepaalde behoefte voorziet, welke behoeflp er op wijst dat zang en „Waarom hebt u niet eerder getele grafeerd, vader?" „Het was lijds genoeg." „U gaat goed vooruit, hè?" „Misschien." „Welen ze het thuis?" Lee boog het hoofd. „De bladen.... Maar ik verlang haar niet hier. Ik heb liaar gezegd, dat ze niet behoefde le komen". „Maar ze zal toch willen komen?" „O,, neen, ze zal ook niet verlangen." Er volgde een pauze. Toen zei hij op flinkeren toon. „Dit is een leelijk ding, vent!" ,,'t Zal weer goed komen.'1 „Heb je Julia gezien?" „De vrouw daarbinnen? Ja". ,,'t Ts een goed mensch. Julia., Ze zorgt voor alles. De ineeslen zouden me stil letjes iu den steek gelaten hebben". Wat zou haar dan elders wachten; dacht David. Ilij werd koud,; dat Lee zul ke illusies had, ontstelde hem, want als hij gezond was, had hij juist geen illusies. „Een goed mensch hè", prevelde de ziekte nog eens. „Ja", antwoordde David flauwtjes. ,)Ze heeft een vrienum, die haar lus- sclicnbeide komt opzoeken, maar 't moet hier heel saai vo«r naar wezen, niet veel1 zouden er gebleven zijn. Zorg jij dat ze het hier goed heeft Davie?" Ik zal er voor zorgen vader." Lee sloot de oogen en zijn gedachten gingen jaren en jaren terug tot op een morgen ,dat bij een weduwe achterna muziek in deze gemeente steeds meer ingang vindt, en dat deze beide 'n plaats innemen die met eere mag genoemd, worden. Hij wenschte den aannemer en bouwers succes .op hun-werk; bracht hul de aan den .ontwerper, den lieer Ba- renlse, en wenschte het bestuur en di recteur der zangvereeniging geluk met deze tent. Dc voorzitter der zangvereeniging, de heer van Zweden, dankte den burge meester voor het verrichte werk en voor zijn tot heden verleende medewerking, en zeide dat zijn naam in deze tent zal bekend gemaakt wol-den voor het nage slacht. Uit Z u i d - B e ve 1 a n d In de Vrijdag gehouden raadsver gadering van Waarde werd besloten om als raadslid toe te laten de heer "Wh van Wecle, welke den zetel zal in nemen van den heer M. de Looze, die met Mei naar Kapel le is vertrokken De ingekomen circulaire betreffende de verordening op de autobussen, z.g. wilde diensten", werd voor kennisgeving aan genomen De toegezegde nieuwe verordening op herbergen en tapperijen kwam alsnu Ier tafel. Besloten werd om in de bestaande verordening een nieuw artikel op te ne men, inhoudende dat er voor dc Zonda gen en den eersten Kerstdag een tap- en speelverbod zal bestaan. Het percentage voor de plaatselijke in komstenbelasting, dienst 1925—'26 werd vastgesteld op 1.8 pet. De rekening, dienst 1924 van het Burgerlijk- en Algemeen Armbestuur werd goedgekeurd. De ont vangsten dier rekening hebben bedragen f3831.16, de uitgaven f3172.11, alzoo oen goed slot van f 659.05. Inzake de kosten voor het lager- en middelbaar onderwijs,,, werd de begroo ting 1924 gewijzigd tot een bedrag van f920. Besproken werden vervolgens de uil te voeren gemeentewerken. Na behandeling der ingekomen recla me betreffende schoolgeld, werd de ver gadering gesloten. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen W. D In de vergadering van 'leden en do nateurs van de muzielcrèreenigihg „Een dracht maakt Macht" te Groede op Zalerdag j.l., werd in de plaats van wijlen den heer J. B. Becu, de heer Wuelput benoemd tot voorzitter van genoemde vcreeniging, welke deze benoeming aan genomen heeft. Tevens werd besloten om een muziektent te plaatsen op hel markt plein, als de gelden daarvoor bij elkaar zijnr waarvoor een bedrag van f 4800 is geraamd. Maandag kwam de raad der ge meente Oostburg in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. De rekening 1924 en de geraamde uitgaven 1926 van de Gezond heidscommissie werden voor kennisge ving aangenomen. Op een verzoek van het Groene Kruis om verhooging der subsidie van f 300 tot f 700, welk ver zoek is gedaan na overleg met de zus- terafdeeling te Schoondijke, werd m. a. st. besloten de jaarlijlcsche subsidie van f 300 te brengen op f 700 met dc be doeling, dat de beide afdeelingen voor taan elk haar eigen wijkverpleegster zul len hebben. Natuurlijk is het voorbehoud 'gemaakt, dat ook de gemeenteraad van Schoondijke een gunstige beslissing neemt ten aanzien van het aldaar ingediende verzoek door het Groene Kruis. Bij het iu werkingt reden dezer verhoogde sub sidie zal, berekend per lid, eenzelfde bedrag üilbetaald. worden aan het Wit- Gele Kruis. Aadhaesie werd verleend aan den brief van het gemeentebestuur van Sluis gericht tot" Gedeputeerde Staten, ten aan zien van de bootverbinding Vlissingen- Breskens om namelijk de regeling zoo danig te maken, dat de laatste boot uit Vlissingen pas vertrekt na aankomst van den posttrein te 6.57 uur. Bovendien .ging in Brighton en hij haar inhaalde op Marine Parade. Hij zag weer die zou schij nen op het strand en hoorde het geklots van de golven. Intusschen keerde hij te rug tot David; „Als ik er niet boven op kom, zal liet een verschrikkelijke boel worden. God weet hoeveel schuld ik heb. Ik wou, dat ik maar een beetje op zij had. gelegd voor jou." „IJ zult nog ruimschoots gelegenheid hebben om dit te doen,, vader. Praat nu geen onzin van er niet boven op te zul len komen. Over een maand zult u weer zoo sterk zijn als ooit!" De vrouw, genaamd Julia, deed de deur open en trad op de toilettafel toe ,,'t Spijt mij, dat ik u storen moet", zei ze, „uiaar «laar is weer een rekening van den apotheker,, ik heb geen geld meer." „Neem dan wat", zei de patiënt. „Waar heb je den sleutel?" Ze deed de la open cn ging even zacht jes weer terug. Br "werd gekraak van bankpapier vernomen. „Een goed menscb, Julia," herhaalde hij. „Ze zorgt voor alles. Ik moet haar wat geven,, Davie! Mijn doekspeld moet hier ergens liggen. Die kan ze dan gebruiken voor haar das." David ging nu ook gauw heen, indach tig aan hetgeen de zuster had gezegjd, en om negen uur kwam de dokier weer. „Ik zou graag een dokter uit de stad er bij hebben, als u er niet op tegen heeft", stamelde het jongmensch, „den sprak de Baad niet eenparige stemmen ais aordeel uit, dat de sedert 5 Juni geldende Zondagsdienst Vlissingen-Bres- bens als totaal onvoldoende is. te be schouwen.- Gevraagd zal worden minstens één boot in te leggen, die des ochtends te 8 05 uur correspondeert op den eer sten tram, die uit Breskens vertrekt Aan den heer T. F. van der Werff werd ingevolge diens verzoek eervol ont slag verleend als hoofd der openb. lagere school en als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, beide met ingang van 1 Septeihber 1925. B. en W. werden gemachtigd een oproeping te doen voor een nieuw hoofd, aan wien het be2it der akte voor de Fransche taal verplichtend zal worden gesteld Als lid der schattingscommissie voor de inkomstenbelasting werd benoemd de heer I. A. Eeenhouts. Op voorstel van B en \V. werd aan den ambtenaar ter secretarie een grati ficatie verleend van f 100 en aan den volontair een van f 25, wegens buiten gewone werkzaamheden, tijdens de ziekte van den secretaris-ontvanger B. en IV. brachten ter tafel een plat tegrond van de nieuw te bouwen openb. lagere school. Na beschouwing en be spreking werd hel college gemachtigd dc noodigc bestekken en teckeningen te Ia- ten maken en de voorbereidende werk zaamheden voor evcutucele aanbeste ding te laten verrichten De rooilijn werd vastgesteld voor de te bouwen woningen op den voormaligen wal richting Zand straal- Oudestnd- De raad ging daarna over iu een zitting met gesloten deuren ter behandeling ran de electrificatie der gemeente en een aanslag voor schoolgeld. (Voor verder Stad en Provincie zie men hel Hoofdblad). DE EMIGRATIE VAN WERKLOOZE.N. Daar wij vernomen hadden, dat een groep werkeloozen, die van Middelburg naar Belgisch Luxemburg waren gegaan om daar werkzaam le worden gesteld bij het aanleggen van spoorwegen en de d,aarih vallende kunstwerken, zeer spoe dig weer terug zijn gekeerd, hebben wij eeu onderzoek ingesteld bij de districls- arbeidersbeurs en vernamen wij, cjaar dflt verleden week 10 man, 8 uit Mid- delbirg en twee van buiten, ond;r geleide van een Middelburgschen gemeenteamb tenaar naar bedoeld deel van België zijn gegaan. Daar aangekomen meenden zij. dal de voorwaarden niet gelijkluideud waren aan dje welke hen aan de beurs waren medegedeeld. Het loon (2.SQ3 frc. per uur) klopte, ook de arbeidstijd van 10 uur per d,ag Men tijgende ech ter, dat het niel-uitkeeren van verlet op regendagen, niet vooruit was bekend ge maakt, wat echter volgefls de mededee- lingen van d,en directeur wel degelijk is geschied. De kostprijs was wel iets hoo- ger dan aanvankelijk was gedacht, maar toch nog zoo dat men f 10 per week kan overleggen, voor de gehuwden een mooi bedrag om naar huis te zenden, voor de ongchuwden een mooi bedrag om over le leggen. Hoe het ook zij, de leider seinde naar de beurs, dal de arbeiders het werk niet wilden aanvangen, omdat de voor waarden liiet klopten met de gedane beioften. De directeur stelde zich direct met dfe centrale bemiddeling in den Haag en Brussel in verbinding, en seinde naar den leider van de ploeg, dat de ar beiders het werk moesten aanvangen in afwachting van een schrijven van hem. In dit schrijven wordt naast den Iweemaandelijkschen terugkeer naar huis, vrouw en kinderen voor rekening der steunveneening, ook toegezegd, dat de regendagen door de sleunverieening zul len worden bijbetaald lot zooverre, dat men een behoorlijk bedrag naar huis kan zenden. De leider bood den gehuw den 4 lot 5 dagen loon in voorschot aan, maar dit alles hielp niets. Men wilde niet aan hel werk en keerde naar Mid delburg terug, zonder zelfs den brief van den directeur af te wachten. besten dien me maar krijgen kunnen." „Zooals u wilt," antwoordde de behan delende dokter stroef. „Maai- dit is an ders een geval David voelde zich verlegen en het er gerde hem zelf, dal dit zoo was. Maar dit gevoelen had hij geërfd als een soort rassen-minderheid,, besef, dat hem al weer sterk plaagde, nu hij zijn. meening stelde tegenover den uit den aard dei- zaak meergezagliebbenden vreemde. „Ja, als u er niets legen heeft, zou ik er graag een dokter uit de stad bij ne men," bleef hij dus op zijn stuk staan, na een innerlijken strijd." Verlegenheid gaf juist iets uitdagends aan zijn toon van spreken en de dokter vond hem een kwast Dus werd het telegram opgesteld en de „kwast" ging er zelf mee uit. Toen hij in de zitkamer terugkwam, speelde Julia kaart voor kopergeld met eeu vrouw, in armoedig-zwarte kleedij, die hem voorge steld werd als mrs. Hayes. Een flcsch brandewijn en syplion stonden tusschem de glazen en als mrs. Hayes een shilling won, giebelde ze „Gelukkig in de liefde, ongelukkig in het spel,, nietwaar?" Terwijl ze haar hoed opzette riep ze op eenmaal ontzet „Kijk, daar had ik nu voor een paar dubbeltjes willen koopen voor het geval ik vannacht soms vannacht weer minder goed mocht worden en nu is alles na tuurlijk gesloten." De gastvrouw belde den kelLner en met Van de gehuwden is dit reeds zeer verkeerd, maar van de ongehuwden wordt het een schandaal genoemd. De gehuwden, ondervinden juist tc Mid delburg veel meer tegemoetkoming dan zij, die uit andere streken van Nederland naar het bedoelde werk gaan, en hadden wetende dat de directeur voor hen op <le bres zou staan, moeten gaan werken. De ongehuwden verspelen het recht op slcunuitkeering zeker, als zij zulk werk niet aanpakken willen; wat hun gedu rende 8 jaar een goed bestaan zou geven. De emigratie stuit in Zeeland, in te genstelling met hetgeen men op andere plaatsen ziet, op te weinig medewerking der arbeiders, die zich direct door be zwaren, veelal bezwaartjes, laten af schrikken en het daardoor hen, die met de arbeidsbemiddeling belast zijn, zeer lastig maken. De arbeiders moeten zelf gaan begrij pen, dat ten slotte een einde moet ko men aan crisissleunverleening en waar eenigszins mogelijk, aan het werk moet worden gegaan, al is het dan ook elders dan in zijn woonplaats. En al mogen de Zeeuwen zich wellicht minder makkelijk verplaatsen, toch zullen ook zij meer medewerking moeten loonen. Binnenkort komt er ook werk bij Brus- se', waar het loon iots minder is, mede omdat daar 9 ,uur per dag gewerkt wordt. KERKNIEUWS. Geref. Kerk. Beroepen te Serooskerke, ds. E. J. Wienljes, te Oudshoom. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Het mysterie van de beek, door Alfredo Furnée. Uiig. Holkema en Warendorf, Am sterdam. Van dezen roman is niet veel goeds te zeggen. Van een handeling is geen sprake, laat staau van een stijgende handeling, welke een tragedie moet voor afgaan. We staan ineens voor den ex plosie-moord en zelfmoord, gemotiveerd door bombastische verwikkelingen. Hier en daar vindt men wel een vrij goede karakterbeschrijving, doch het geheel, het mysterie van de beek, is een uitwas van fantasie te noemen. De zinnen zijn over hel algemeen slecht en ingewikkeld gesteld, zoodat men de motieven van den schrijver niet begrijpt, de beeld spraak is meestal onjuist en gezocht. Zoo spreekt de schrijver o. a. op bl.z. 96 „want bun verschroeide longen, hun brandende kelen slokten sissend in één teug den wijn naar binnen." De schrijver beschikt klaarblijkelijk niet over de ca paciteiten ecu leesbaar boek te schrijven. „De Havik van Egyp te", door Joan Conquest. Uitg. J. P. Kruseman, 's Gravenhage. Dc schrijfster moet het Oosten wel door cn door kennen. Op buitengewoon boeiende wijze schildert zij de lotgeval len van een jong Engelsch meisje in Egypte, dat onder invloed van de Oos- tcrsclic sl'eer een halfbloed, zoon van een Sheik, liefkrijg!. Op Ireffende wijze laat zij de scherpe tegenstelling tusschen Oosten cn Westen uitkomen en uit de zelfopoffering van den Oosterling, zien wij dat de kloof onoverbrugbaar is. En de ware liefde overwint. Eeu boek dat zijn lezers wol zal vinden. „Het D u i v e I s m 0 e r a s", door IHdgwell Culium. Uitg. J. P. Kruseman, 's Gra venhage. Een Wild-Wesl-roman, spannend als 'n film. Eigenaardig soort boeken, die, hoe wel van niet veel litteraire "beteekenis, ons tocli vermogen te boeien doordat zij ons in een andere, kleurige wereld ver plaatsen. Van den inhoud valt niet veel le zeggen. Een boek vol avonturen en boeiend geschreven. Men leze het zelf. een flesch onder haar cape, vertrok mrs. Haves. In deze omgeving ruim een week na het consult stierf de tenor. HOOFDSTUK IX. En Ownie ten tweeden male in weduwenrouw zuchtte, zooals ze dit ook. gedaan, had toen ze Harris verloor „Ik weet niet, wat er van mij worden zal 1" Ofschoon ze met haar jeugd had af gerekend, was haar egoïsme gebleven, en zelfs de notaris voelde zich ontroerd door de hulpeloosheid van haar toestand. „Ik ben een goede vrouw voor hem geweest," sprak ze, toen ze een week had gehad, om zich daarvan le overtuigen, T is hard dat hij totaal niet heeft gezorgd voor de toekomst." David keerde niet naar school terug en Vivian, die de klaagliederen van zijn moeder vervelend begon te vinden als hij thuis was, zocht zijn troost bij zijn stiefbroer en ging met hem de zaken be spreken. .„Moeder is zelfzuchtig, weet je. Voor ons is het ook verbazend hard, maar daar denkt zc nooit aan. He vrees, dat we ergens in. een armoedig-klein huisje zul len moeten zitten en dan verder zien dat we er komen, jnet één of twee dienst boden, hè?" Onbewust stond liem weer de omgeving voor, waar hij geboren was. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5