BEUKSNOTEERING VAN IfEDEN. AMSTERDAM. 16 April. 'Slotkoers) 6 pCt Nederland 1923 103 één zes tiende; 6 pCt. Nederland 1922 1048/8*, 5 pCt. Nederland 1918 100 vijf zes tiende; 4i/ï pCt Nederland 1917 97%; 2pCt Nederl. W. Schuld 61; 3 pC.t do Oblig. 74»/s 3 pCt. dó. Certif. 733/4; Cert Ned Hand. Mij 126'/2~127'/y, Aand Ned. Ind. Handelsb. 149Vi;Aand Koloniale Bank 173 ex div.; Koninkl. Petrol. Aand. 392— 394»/2; Gecons. Holl. 146i/a148Cult. Mij. Vorstenlanden 170: Handelsv. Amsterdam 550 -554; Ja- vasche Cultuur 3151/»- 318; Aand Deli Maafsch. 392—391, Amsterd Rubber 225 —220 Ned. Scheepvaartunie 145; Koninkl Holl. Lloyd 68/4'; Kon. Ned. Stoomb, Mij 62i/i; Aand. Paketvaart 169; Bank- Associatie 43s/8\ Philips A 444%; Jurgens A 102. Anaconda 77«/i-78ViSteels 117% Erie 28; Union Pacific 139Vs—140V», Common Marine 9% - 9 vijftien zestien de; Prefered do 35% 35%; Maxw. Gr. C. v. A. 63/g, Maxwell Land Gert. v. Inc. Bonds 16 één zestiende. Prolongatie 2% Russen Obl 1880 3%; Hope 2% Wisselkoersen Londen 12.10%; Berlijn 0.5923; Pa rijs 1190; Brussel. 11.76; Dollar Cable 2.48%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Mel. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht iu den morgen van 16 Juni. Hoogste barometerstand: 767.1 te Scilly. Laagste barometerstand: 739.3 te Janmayeu. Verwachting van den avond van 16 tot den avond van" 17 dezer Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen regen, iets war mer. Therinomelersland alhier 's morgens 9 u, 68 gr., 12 u. 73 gr!., 3 u. 75 gr. HOOG WATER. Vhssingen. (Zomertijd.) Woensdag 17 Juni n.m. 12.04 Donderdag 18 12.53 Vrijdag 19 135 Zaterdag 20 212 Zondag 21 2 45 Maandag 22 318 Dinsdag 23 3 50 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis singen.) de tevens relatieve neutraliteit van de openbare sqhool, dat wil zeggen eer biediging niet van ieders gevoelen, maar van die van de ouders van de school gaande kinderen. Er waren dan geen Christelijke scholen noodig geweest,1 en er was minder scheiding in ons volk gekomen. Nu heeft men juist de open bare school ontkerstend. Er is een krachtige druk noodig om de A. R. terug te brengen van hunne wensehen: opheffen theologische facul teit en losmaken der zilveren koorden met de kérk De Clir. Hist, lieten wel een ander jgeluió kooren, maar zij plaatsen zich toch ook op het standpunt: „De kerk er builen." De fïnantieele band is nog een der weinige overblijfselen uit den tijd, dat de Herv. Kerk als de Staatskerk werd erkend, en zij moet gehandhaafd blijven De Boomschen willen dit nog, omdat zij er alsnog voordeel in zien De Chr. Hist, vertrouwt spr. ook niet in de toe komst en hij vreest, dat na de neutrale ischool in den vrijen staat, komt de vrije kerk in een neutralen staat De Christelijke regeeringen hebben niets gedaan, wat men van een liberale niet zou hebben gekregen en het is de vraag, of de laatste niet mind,er scheiding zou nebben veroorzaakt- Men zou van zulkeen regeering flinke subsidie hebben ontvangen voor de vrije scholen, maar men wilde gelijkstelling, waardoor de R. K. 5 millioeu krijgen voor hun kerk. Dit komt omdat zij goedkoope onder- wij slu-acli ten hebben, Hoe men ook de zaak draait of keert, Rome heeft door de leuze „de kerk er buiten" de meeste winst behaald. Het schelden der gedoopte liberalen voor paganisten is. niet toelaatbaar vol gens spreker. Van de gelegenheid vragen te stellen, maakte de heer W o 11 d e r g e m gebruik, die vroeg lioc spr. denkt iets te bereiken zonder de coalitie en of hij het goed acht door steeds meer lijsten de rech terzijde- te verbrokkelen. De heer Kromsigt antwoordde, dat anen 'juist door hel werken op het ge voel van mannen als Cort van der Lin den. betere resultaten kan verwachten, dan bij de huidige regeering. Als men voelt een beginsel te belijden, dat door anderen niet wordt beleden, dan mag men niet vreczen voor ver brokkeling van de ongelukkige coalitie. Spr. wil geen anti-papisme, maar de R. K. worden, na groote vrijheid te hebben genoten, thans steeds brutaler. Er moeten een drietal H. G. S.'ers in de Kamer komen om het geweten te zijn der Christelijke partijen. Gezongen werd nog Ps. 86 6, waar na ds. Kromsigt voorging in dankgebed. bevolking. In de eerste helft der maand Juni zijn in de gemeente middelburg Ingekomen: P. Warmenhoven, van Amsterdam, Span jaardstraat F 71. Mej. M. van der Heij den, van Voorburg, Noordweg R lf. Mej. M. Geelhoed, van Vlissingen, Mol straat F 87, A. van Hemert, van Hel der, Brcestraat O 149. Mej. S. S. Pro voost, van Vlissingen, Spanjaardstraat F 71. Mej. J. de Jonge, van Ruinenvold Houttuinen Q 33a. J. F. van Hese, van Tilburg, Bagijnhof E 199. Mej. M. J, Jakobsen, van Serooskerke, Houtkaai. H 116-117. Mej. J. F. Kesteloo, van Edam, Bagijnhof E 201. E. de Vocht, van 's Gravenhage, IQ. Vlaanderen M 193. J. Scliraver, van 's Gravenhage, Rou- aansche Kade G 160. P. de Visser, van N. en St. Joosland, Nieuwl. weg U 14a. Mej. E. W. Vcrtregt, van Amsterdam, Noordstraat L 109. - Mej. J. Schouwe- naar, van Vlissingen, Segeerstraat 19.- H. Dekker, van Utrecht, Dam F 150. Wed. J. Davidse, van O. en W. Souburg, St. Janstraat I 51. Wed. O. H Dom misse, van Amsterdam, Baanstraat Q 241, Mcj. A. G. Schaafstra, van Amsterdam, L. Noordstraat L 112. *d. 0. Kuiper, van Rotterdam, Dam G 58. Mej. N. G. Polderman, van Vlissingen, Bagijnhof E Mej. S. F. Smoor, van Bergen op Zoom, Vlasmarkt K 152. J. de Vries, an Groningen, L. Delft I 33. Mej. A. Seijdel, van Groningen, L. Delft I 33. Mej. A. M. J. H. Janssen, van 's Gra venhage, Nederstraat O 196. Mej. M. Hassman, van 's-Grpvenhage, Bogardstr. D 33. Mej. A. 0. P. D. Sloover^ van Goes, Nieuwe Haven I 102. J. J. van Nieuwenhuijzen, van Westzaan, Segeer straat H 83. Jan van Zweeden, van Se rooskerke, St. Janstraat H 193. J. J. van Doorn, van Krabbendijke, Noordplein M 292 J. J. Boutens, van Overschie, Korte Delft G 15. W. Lam, van Helder, Koepoortstraat N 29. C. A. A. Kouman, an Rilland-Bath, Markt K 8. P. Boste- iaar, van 's Hertogenbosch, Rozendwars straat 250. B. H. G. Veliug, van Box tel, Korte Delft F 19. Mej. 0. L. Roelse, van Hontenisse, Kromme Weele L 33-34. I. D. J. Maas, van 's Graven hage, Lange Geere K 247. Vertrokken- Mej. C. van den Ende, van Blindehoek 0 51 naar Oostkapelle, Molenweg 183-184. J. O. van Schelven, van Seisbohverk Q 291a naar 's Gravenhage, Loosduïnen, Polderlaau 7. M. Geelhoed, van Baan straat Q 241 naar 's Gravenhage, Wessel- straat 26. J. 0. Butz, van Heerénstraat H 131 naar Krimpen a d. Lek. Mej. M J. Verstrate, van L. Noordstraat L 115—116 naar Zoutelandc. H. P. Klij- berg, van L. Delft B 114-115 naar Vlis singen, Palingstraat 14. H. Haven, van Penninghoeksingel L 72e naar Leiden, Utrechtsche veer 11 J. H. Baan, van Bierkade G 205 naar St. Oedenrode, Eer- schot A 421. Mej. A. M. v. d. Hage. geb. Geensen, van L. Noordstraat L 129 naar Bergen op Zoom, Wouwsche weg 8. G. Swcers, van Hendrikstraat TV 77 naar Koudekerke, Koudekerksche weg B '196. Mej. L. Provoost, van KI. Vlaan deren M 122 naar Helder, Balistraat 135. Mej. C. C. van Grootheest, van Lon- densche kade II 68 naar Noordwijk, Huize Rinova. J. van Rooijen, van Molenwa ter M 273 naar Wiestkapelle, 114. Mej. B. de Munter, geb. Griep, van Kui perspoort G 69 naar Moerbeke, Kouden- borne 66 A. B. W>. Hendrilcse, van Baanstraat Q 239 naar Assendelft, Zuid einde 104b. .1, J. van den Ameele, van Kr. Weele IC 100a naar O. en W. Souburg, Oude VI. weg 233. A. O. Geluk, van Sleeperssingel Q 159 naar Helder, Palm straat 6. Mej. P. 0. Schuld, van Ko ningstraat E 188 naar Wijhe, Dijk 48. Mevr. 0. S. Kamphuisen, geb. Cornet, van Rouaansche Kade G 124 naar Leiden, Heerenstraat 116 Mr. P W Kamphui sen, van Rouaansche. Kade G 124 naar Koudekerke D 196 C. P. de Ridder, van KI. Vlaanderen M 164 naar Goes, C. Eversdijkstraat 9. Mej. T. de Smit, ran K Noordstraat L 83 naar Cblijns- plaat, „Welgelegen". - I. K Eiff, van KI. Vlaanderen M 111 naar Eindhoven, Schoolstraat 5. Wed. A. Passenier, van Eecrengracht M 34 naar Oudewater, Lan ge Burgwal 439 - Mej. J. G. M. Quist, ran Molenwater M 269 naar Amsterdam, Corn. Schuitstraal 43. Mej. M. van Be 1- zen, van Wagenaarstraat D 78 naar Dor drecht, Lombokslraat 9. KERKNIEUWS. - Den 5den Juli zal, naar de „N. R. Crt." meldt, te Bergen op Zoom de 7e Prolestantsche Landdag voor W. N. Bra bant en O. Zeeland worden gehouden, iiitgaande van de Ned. Herv. Prop. Club te Bergen op Zoom en ditmaal in samen werking met de Evangelische Maatschap pij Mocht het l>eoogdo terrein dien dag niet ter beschikking rijn, zoo zal deze Landdag op een anderen Zondag worden gebonden. Geref. Kerk. Bedankt voor bet beroep naar Oud- Vossemeer door ds. J. Hoekstra, te Dalf- sen. Beroepen te Anna-Jacobapolder, W. II. Gispen cand. te Scheveningen, VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Heden tot en met 12 Juli Tentoonst. Beeldhouwwerk (Puijpe), etsen enz. „In de Steenrolse". Vrijdag 19 Juni Alg. jaarl. verg. aan- deelh. N.V. „P. Z. E. M." Prov. best. Abdij 2 uur. Vrijdag 26 Juni. Alg. jaarl. verg. aan- deelh. Cultuur Mij „Salatri Plan tations". Grand Hotel, 3.30 u. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHT. Goes, 16 Juni. Eieren f5.70 per 100 stuks. Boter 1.90 per K.G. Aanvoer V. P. Z. 30.450 stuks, f6 per 100. VLIEGTOCHT NAAR KOPENHAGEN. Een groep van drie zeevliegtuigen on der luit. ter zee le kl. C;. A. Weemhoff is heden uit de Mook naar Kopenhagen vertrokken. Bij Schiermonnikoog, werd gedaald om brandstof in te laden. Ook de oefeningsdivisie vertrok he den naar Kopenhagen en zal daar met de vliegtuigen' tot 22 dezer vertoeven. DE EX-KEIZER NIET NAAR NOORDWIJK. Te bevoegder plaatse is niets bekend van een voornemen, dat. de ex-keizer zich te Noordwijk aan Zee zou vestigen gedurende het badseizoen. BEURSOVEHZICHT. AMSTERDAM, 16' Juni. 3 uur. De beurs was heden weer apatisch. De handel had uitbreiding ondergaan. Kort na opening ontwikkelde zich in Ned. industrieelen een open hoek in en kele suikers, waarvoor eenige vraag be stond. Rubbers aan aanbod onderhevig, volg de benedenwaartsche richting, in over eenstemming met den rubberprijs te Lon den. Oliefondsen niet bijster gunstig. Suikerwaarden niet veel veranderd. Toch werden sommige soorten beneden het niveau van gisteren afgedaan. Tabakken weinig vraag. Scheepvaarten geheel veronachtzaamd. Amerikanen stil. Prolongatie 2% pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 16 Juni 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.10% (12.093/*),. Berlijn 0.5923 105925). Parijs 11.90 (11.98). Brussel 11.76 (11.80). Zwitserland 48.35 (48.35). Weenen 0.003510 (0.003507%). Kopenhagen 47.10 (47.17%^) Oslo 42.07% (4205). Stockholm 66.65 (66.65). New-York 2.49 (2.49). DE STRIJD IN MARROKKO. PARIJS,' 16 Juni V.D. Painlevé heeft hedenmorgen in den ministerraad, be vestigd, dat Frankrijk en Spanje volko men, en het Riffgebied zullen blokkee- ren teneinde te verhinderen ,d^.t oorlogs contrabande vervoerd zal worden naar Abd El Rrim. Verder wordt gemeld, dat Painlevé •meegedeeld heeft, dat generaal Colom bat, de commandant van een sector in het N. Marokkaanschc front van zijn post is ontheven, toen hij praematuur orders heeft gegeven tot" de ontruiming van Ouezzan. Maarschalk Lyautey blijft hooge commissaris in Marokko, doch het actieve opperbevel der Fransche troepen zal gevoerd worden door Gen. Dougan. DE VLOOT TE KOPENHAGEN. KOPENHAGEN, 16 Juni. V. D. De Nederlandsche vloot, onder bevel van schout-bij-nachl Sluvs, is hier heden om 10 uur aangekomen. STORM IN ZWITSERLAND. LUZERN, 16 Juni. V. D. Zware stormen hebben in Zwitserland gewoed en groote schade aangericht. ONGEVAL. NFW-YORK, 16 Juni. V. D. Een mo torbus is tegen een lorrie gebotst en omgeslagen. 20 personen werden ge wond. DE STRIJD IN CHINA. LONDEN, 16 Jan V.D. Uit Peking wordt gemeld, dal Maarschalk Feng voor nemens een anti-buitenlandsche actie te beginnen. De nota wisseling duimt voort, doch met geen resultaat. Nieuwe marine- versterkingen zijn gezonden. BURGERLIJKEN STAND. Zie vikzee. Van 30 Mei—15 Juni Getrouwd: M. Pankoor, jm. 22 j. cn H. van Schouwen, jd. 22 j. Bevallen: A. .II. Boot, geb. Scherpe- nisse, d.; A. C. Ribbens, geb. Zekveld, d.; J. Dalebout, geb. Kosters, d.; M Goettsch, geb. Panuekock, z.; A. Ber- man, geb. Van Sluis, d. Overleden: Wilhelmina Bolier, jd. 17 j.; J van den Bout, wedn. van A.Gast, 76 jaar. BEKENDMAKING. DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat Hendri- cus Dominicus Antonius Remmer, lich ting 1926, wegens opleiding lot oer geestelijk ambt, is vrijgesteld van den dienstplicht met ingang van 1 Juli 1925 voor twee jaren. Middelburg, 15 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, P. DUYON TAK. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt Zondag is in bet ge bouw der Academies een voorbereiden de vergadering gehouden voor bet ar cheologisch, historisch cn musicologisch congres, dat van 2 tot 5 Augustus te Brugge zal worden gehouden. Tot nu toe zijn 300 gedelegeerden voor hel congres ingeschreven. Frankrijk zal goed vertegenwoordigd zijn, evenals Nederland. Tot dc Nederlandsche gede legeerden behoort mr. A. Meerkamp van Embden, rijksarchivaris, alhier. Men is reeds in de weer voor hel behoud van Hauleville-Rouse te Guer- nesey, waar Victor Hugo in ballingschap heeft gewoond en dat vele herinneringen aan li cm bewaart.. 700,000 francs moet worden uitgekeerd aan de kinderen van Georges Hugo De Société des Gens de Lettres heeft een inschrijving geopend om de som bijeen te brengen. De mi nisterraad heeft alle steun toegezegd om het huis voor Frankrijk te, behouden onder den naam „Fonds Victor Hugo" zal bij de Kamer een crediet worden aangevraagd. ,;Vrouw", door M. M. Stie- mensHopman. Uiig. v. Hol- lcema en Warendorf. De „doktersvrouw uit het Zuiden", die mooie beschouwing onder den titel „Meis je", is nog tot veel hooger peil gekomen eenigen tijd geleden verraste met een in dit nieuwe werk. Heelemaal geen ro man. Een vrouw van ruim vijftig jagr vertelt daariin van haar huwelijksleven, dat zonder bijzondere gebeurtenissen ver- loopen is. Maar wat ze vertelt van de in ieder huwelijk voorkomende dingen is zoo gevoelig waargenomen en zoo raak weer gegeven, dal we het boek met groote aandacht hebben gelezen. Vooral de eer ste helft. Dit boek getuigt in alle hoofdstukken van een gezonde huwiijksmoraal. Het ge tuigt ook van desillusies^ van verloren jeugdidealen, die in de harde werkelijk heid vermalen werden. Maar het stelt daarnaast zooveel eerlijke erkenning van wat het leven vraagt, zoo'n gezonde opvatting van wat liet huwelijksleven eischt ,dat het den lezer brengt, in een sfeer, niet van idealisme maar van leven dat toch weer ideëel leven wordt. In de huidige romanlitteratuur worden we niet verwend met doodgewone huwe lijken. Daarom werkt dit boek als een verfrissching. Voor jonge vrouwen, die in huu huwelijk niet alles vinden wat' ze er van hoopten, kan deze getuigenis van een die ervaring heeft, werken als 'n bevrij ding van zorg, omdat 't 'n opheldering geeft van veel dat in den beginne moei lijk begrepen wordt. Dat geldt in het bij zonder van de verhouding van man en vrouw in de eerste huwelijksjaren, en ook wanneer er kinderen komen, die een deel van de zorg der vrouw op eischen. Met een merkwaardig inzicht in de wer kelijkheid der dingen wordt dat bespro ken. Hel is een boek dat we in de handen van héél velen wensehen. ONDEXW1.ÏX Benoemd lot onderwijzer aan de Ned. Herv. School te Ierseke dhr. Wisse van Wissenkerke met ingang van 1 Sept. a.s. Benoemd tot lijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te E lie meet de heer J. v. d. Wjeel to Ouddorp. RECHTZAKEN. Door het kantongerecht zijn ver oordeeld wegens met 'n motorrijtuig bin nen bebouwde kommen van gemeenten te snel rijden: P. M„ Kloetinge, tot f 20 b. s. 20 d. li.; C( J. J. van A, Colijnsplaaf, F. J. de Rj, Utrecht, L. C. M. S% Vlis singen, allen tot f 10 b. s. 10 h., J. van G,, Middelburg, O. K. G. K., St. Laurens ieder tot f 5 b. s. 5 d. h., A. L, E-, Vlis singen, E. V., Middelburg ieder tot F 3 bi 3 d. h.; overtred. Jachtwet II. Wi, J. W. beiden St. Laurens, ieder tot f 5 b: s. 5 d. h„ no. 2 met uitlevering ei, le betalen 5 cent, subs 1 d, h.; P. Wi„ St. Laurens lot teruggave aan zijn vader zonder straftoepassing, P van de W„ Oostkapelle, W<. de Wi. St. Laurens, ieder tot f5 b. s. 5 d. h.. J. P. Meliskerlce, tot 2 maa lf 3 b. s. 2 mamfl 3 d. h.; fiet sen zonder licht: J. D. Wzn„ Vrouwepol der, P. P. G., Koudekerke, S. D., Souburg M. van S.( .Grijpskerke allen tot f 3 b. s. 3 d. h.; overtr. art. 431 Swb. F. G. J. Qj, Vlissingen tot f 5 b. s. 5 d. h.overtr. art. 460 Swb. A. G., Souburg, J. van B., Vlissingen ieder tot 12 b. s. 2d. h.J. de M„ Rotterdam, J. H. B„ W. E. J., bei den Middelburg, ieder tot f 0.50 b. s. 1 d. h.; overtr. art. 161 Swb. J. M. II)., wed. van M van den B„ Middelburg, lot f 2 b. s. 2 dJi J. B., Ritthem tot f 3 b. s. 3 d. h.; overtr. Reglement op de wegen en .voetpaden A J., Zoutelande tot f 6 b. s. 6 d. h., II. IC., Koudekerke lol f 3 b. s. 3 d. h.; straatschenderij: L. S., Arnemui- den lot f 3 b. s. 3d. h„ J. II., Vlissin gen, lot f 1 b. s. 1 d. h.; overtr. Leer plichtwet -. P. V., Amemuiden tol f0.50 b. s. 1 d. h:; M. M. D., Middelburg tot f 1 b. s. ld. li.; in het openbaar spelen met geld: W. K. van BI» J. WL„ L. de W., allen Westkapelle, allen tot te ruggave aan ouders zonder straftoepas sing; rijden over voetpaden F. B. V., Vlissingen tot f3 b. s. 3d. h.; overtr. Trekhondenwet: H. K„ Koudekerke, tot f 3 b. s. 3d. h.; D. F., Middelburg, tot f 5 b. x. 5 d. h.wateren buiten de bakken: J. van E,, Middelburg, tot f 3 b. 3 d. h.; met rijwieleu of motorrijtuigen rijden over de niet verbreede gedeel ten van de Boulevard's Bankert of Evert- sen of over de rotonde rond, den zg. gevangentoren te Vlissingen; J. G„ Vlis singen, lot f3 b. s. 3 dl h., D. V., Vlissingen to't fl b. s. ldi h., C. L.,> P. P. beiden Vlissingen, A. V„ Middel burg ieder tot f 0.50 b. s. '1 d. h.; C. II., Vlissingen tot f0.50 b. s. 1 w.t.; overtr. motor- en Rij wiel wet: A. K„ Vlissingen tot f 0.50 b. s. 1 d. h., J. de L% Mid,- delburg tot f 2 b. s. 2d. li., J. M„ Vlis singen tot f20 plus f 5 b. s. 20 plus 5 d. h„ J. T., G. C„ beiden Midjdelburg ieder lot f 5 b. s. 5 d. h. Aan L. B., Koudekerke is, met 'toog op de omstandigheden waaronder 't feit is begaan geeen straf opgelegd. Dronkenschap: J. P., Domburg, W. V. Koudekerke ieder lol f 3 b. s. 3 d, h., K. II., Westkapelle tot f 5 b, s. 5 d, h„ J. M. ,Nieuv/land, J. P. A. H., Mid delburg, ieder tot f 15 b. s. 15 d. h. Vervallen verklaard is het gedaan ver zet tegen het verstekvonnis den 27 Mei 1925 gewezen Ca J. C. M„ Nieuwland we gens overtr. art. 427s Swb. veroordeeld tot f 10 b. s. 10 d. h. Aan de justitie te Middelburg is he den voorgeleid K. Z., 31 jaar, van beroep leurder, wonende te Dordrecht, verdacht van verschillende diefstallen van gelds bedragen, gepleegd te B i^e r v 1 i e t. Verdachte is na verhoor door den Recliter-commissaris overgebracht naar 't Huis van Bewaring. Aan de justitie is voorgeleid en. naar het huis van bewaring overgebracht ze kere I. A. F., 35 jaar, werkman te Bres- kens, die op het strand te Oadzand een panamahoed, een badcosluum en en kele versnaperingen wegnam,terwijl de Eigenaressen zich even van die voorwer pen hadden verwijderd. Overtreding Wiarenwet. De rechtbank te Breda heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J. E. D. eui G. F. D„ fabrikanten te Middelburg, die 'door den kantonrechter te Tholen waren veroordeeld ieder tot f2000 boet© subs. 6 Imaanden hechtenis wegens het t© Scherpenisse in voorraad hebben van li monades, die niet voldeden aan de bepa lingen van het jam-limonade besluit van 6 Maart, 1924. Zooals gemeld, vroeg de officier van justitie vernietiging van bet vonnis van den kantonrechter en vrijspraak voor bckl. Ook de rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak beide bekl. vrij. Verdediger'was voor de recht bank mr. J. Adriaanse te Middelburg. LANDBOUW. Onder het vee van de landbouwers Brael cn Verhage te G roede heerscht mond- en klauwzeer. Blijkens een opgave van het Centraal Comité inzake de keuriug van gewassen, te Wageningen, bedroegen de oppervlak ten, die in 1924 door de Verschillende landbouworganisaties te velde werden ge keurd voor de winning van zaaizaad en pootgoed Zeeuwsclie Maatschappij van Landbouw 1012.41 H.A. LEGER EN VLOOT. De serg.-schrijver P. H. Vaessen wordt overgeplaatst van bet wachtschip te Vlissingen naar het wachtschip te Willemsoord en de sergeant-schrijver J. A. de Goey van het wachtschip le Willemsoord naar het wachtschip te Missingen. Aan de lcap.luit. -t. z. C. J. E. Brutel de la Riviere, k ap.-luit. t. z. C. Ruhl, luit. t z. le ld. A. Vos, luit. t zi le ld. HU J. Solkesz, off .van gezondh. 2e kl H. T. Hoekstra; off. van den marine stoom vaartdienst 2e kl. C. A. Vos Jr., R. de Vries, G. M. Feij en A. Roosa, thans die nende in Oost-Indië is vergund, naar Ne derland terug te lieeren. SPORT. Postduiven. Zondag 14 Mei 1.1. hield de Postdui ven vereeniging „Zeelandia" te Mid delburg ecen wedvlucht van Bretig- nv, afstand 340 K.M. De eerste duif

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2