de heer Fraanje naar de bestrating, wijzende op den tijd, dien raen niet mag passeeren. I)e voorzitter zegt, dat het eerste nog steeds in voorbereiding is, met het stra tenplan wordt ernst gemaakt De heer Gauseman adviseert om naar de kosten te informeere» aan Wemei- dinge om, indien mogelijk, ook tot tering van don Wemcldingscheu grintweg over te kunnen gaan. Informaties zullen ingewonnen worden. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen O D. I)e gemeenteraad van Hulst stelde Dinsdag een verordening vast voor z.g. wilde diensten van autobussen. Een mo numentenverordening wordt op verzoek van de heeren Poppe en Blommaert nog aangehouden, daar zij er een inbreuk op het privaat bezit in zien. Ten opzichte van het oud-gemeenle- archicf wordt wegens de hooge kosten, besloten voorloopig af te zien van een deskundige ordening, en thans te volstaan met een reiniging door het secretarie- personeel. Vastgesteld wordt een nieuwe veror dening op de heffing van een plaatselijke inkomstenbelasting waarbij het jaarlijks vast te stellen vermenigvuldigingscijfer wordt bepaald op maximum 2 en waarin op voorstel van den heer Lockefeer de kinderaftrek wordt gebracht van f 50 op 100 per kind. Teneinde het tekort van het Burger lijk Armbestuur over 1924 nog over dat jaar weg te werken, wordt besloten aan genoemd armbestuur over 1924 een aan- vullingssubsidie toe te staan van f 700. Bij de behandeling van het voorstel lot verjaging der belasting op staanplaatsen gedurende de kermis, worden de door B. en W voorgestelde staangelden nog aan zienlijk verlaagd, zoodat bijv. een ge- gewone draaimolen voortaan maar f 10 staangeld zal moeten betalen. In compensatie voor de mindere op brengst deswege steit de heer Poppe voor de betreffende belastingvcrordening op openbare vermakelijkheden te wijzi gen en de groote localen meer progres sief te belasten. De heer Blommaert geeft in overwe ging om b v 10 pet. van de entreeprijzen te heffen, terwijl de heer Lockefeer géén percentsgewijze heffing zou wenschen, maar een vast bedrag van b.v 10 cents per bezoeker. Overeenkomstig het voorstel van B. en W wordt besloten t ot de bestemming der winst van het gemeentelijk gasbedrijf over 1924. te weten f269 56 voor afschrijving op ovens en wel f 1045 op buitenbouw en f 1647.56 op inbouw, en de rest ad f 3046.10 over te brengen op nieuwe re kening. Uit Zeeuwseh-Vlaanderen W. D. Op het lijk van de Vrijdag nabij Oostburg overreden vrouw, is Zaterdag te Breskens in het lijkenhuis het sectie-onderzoek verricht door den spe cialist Dr Hulst uit Leideu. Te ongeveer 5 ure is het lijk, hetwelk in een zinken kist is gelegd, per auto naar Oostende vervoerd, vanwaar de vrouw afkomstig was Door mevr. Van ZuvenRogge band, de vrouw van den burgemeester, is op de kist een krans gelegd. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad). VItIJZINMG DEMOCRATISCHE LANDDAG. De afdeeling Middelburg van den Vrijz. Dem. Bond hield gisterenmiddag in den tuin van het Schuttershof een landdag, welke door ongeveer 200 per sonen, onder wie meerdere van buiten Middelburg, werd bijgewoond. De v o o r z. de heer W. de Graaf, wees in zijn openingswoord op een twee tal aan de muziektent opgehangen plalen. een voorstellende het stadhuis van Mid delburg, zooais wij het allen kennen en een hetzelfde gebouw tijdens een lucht aanval, en zeide, dat hier door wordt aangetoond wat in een volgenden oor log mogelijkheid zou kunnen worden. De heer T. M. Ketelaar zeide, dat gezien de concurrentie van de S. IX A. P, meeting, de opkomst hem zeer mede- valt. Er slaan dan ook groote belangen op het spel. Spr. geeft toe er wel eens iets vuils aan de politiek kan zitten, maar de V. D. heeft steeds getracht dil te voorkomen. Als iemand zegt zich niet met de politiek te willen bemoeien, zegt spr. hem, dat de politiek zich iederen dag bemoeit met het geheele volk van Nederland. Dit hebben de laatste 7 jaar maar al te goed bewezen. Men moet dan ook de rechtsche meerderheid in ieder geval tot een minimum terug brengen. Er is een groeiende belangstelling in de V. D. beginselen. Men voelt dat er een andere scheiding moet komen; namölijk democratie tegenover conservatisme. Ook in de Katholieke jpartij ontwikkelt zich een sterke democratische strooming. \V'at in Engeland bijv. kan, moet ook hier kunnen, godsdienst en politiek geschei den. Nu de Vrijheidsbond zich uitlaat te zijn voor een nationaal kabinet, is tnj niet anders meer dan een bond van con servatieven. Voor een politieke partij is in de eerste plaats noodig, dat zij een goed vastgestelde programma heeft, dit ontbreekt aan de nieuwe partijtjes bijna altijd. Van de nationale partij is niet be kend wat zij wil, de bezuinigxngspartij zegt niet waarop zij zou willen bezui nigen. Er is een lijst van voorstanders van Staatpensioneering, maar de groote Bond voor Staatspensionneering heeft juist geadviseerd te stemmen op voor standers onverschillig van welke politie ke partij Een foor de Sportpartij ge kozene, zal over andere kwesties geen oordeel hebben. Het ergste is dal slem- men uitgebracht op partijen, die loch geen zetel kunnen krijgen weggegooid zijn of eigenlijk dat zij door de restze tels iemand in de kamer kunnen bren gen die men heelemaal niet wil. Ecu parlij moet niet alleen een pragramma hebben, maar ook steeds voor de verwe zenlijking werken. De huidige regcering zeide nooit wat zij Eigenlijk van plan was, met beleefde woorden zeiden zij, daar heb je niet inede noodig, dat zul je wel merken. N'og steeds spreekt men over hel stoelen op den zelfden wortel des gcloofs. Om doodstraf, afschaffing van de Staatsloterij enz. vroeg men ook al' toen spr. in 1897 lid der Kamer werd, en niettegenstaande de vele jaren van rechtsche regeering, is van dit alles niets terecht gekomen. Ile't gaat bij rechts, zeker bij de A 11. om zeer materieele zaken, dit blijkt o.a. uit de n Holland gemaakte reclame voor Colijn, die afgebeeld wordt mei cij fers over koersen van Nederlandse!» en Buitcnlandsch geld in 1913 en op heden Men vergeet echter daarbij te zétten dat het rechtsche ministers waren, die ons land zoo diep in de schuld deden geraken, en ook dat door don duurderen levensstandaard de gulden minder waard is geworden. Spr. iaakt vervolgens de houding der regeering tegenover de amb tenaren, om dan tb komen tot het onder wijs. Dat dit nu zoo verslechterd wordt, zal aan het komende geslacht het recht geven liet huidige geslacht le verwijten, dat niet beter voor het onderwijs werd gezorgd. In andere landen, die heel wat dieper in de put zitten heeft men begre pen, dat goed onderwijs voor moet gaan om het volk sterk te houden. Betreffende de belaslingpabliek der huidige regeering, zegt spr. dal indirecte belasting altijd bij de rechtsche partijen gewild waren, zij worden zoo gemakke lijk geind, maar missen o.a. de progres sie van de inkomstenbelasting. Als men een kellner een kop thee betaalt, int deze tevens belasting. Voor dil artikel betalen zij, die het bij kleine hoeveelhe den koopen nog meer belasting, dan hij, bijv. een paar kilo tegelijk 'kan inslaan. Ook de rijwielbelasting, die voor alle fietsen f 3 vordert, acht spr. onbillijk, en nu staat de tarieiwel nog voor de deur. In 1905 en 1913 spraken dc kie zers zich uit tegen tariefsverhooging, in 1918 en 1922 werd er niet overgespro- ken en nu moest in December j.l. zon der dat dc kiezers er uitspraak,' over had den kunnen doen de wet worden aange nomen, Colijn kon niet meer wachten op de 21 millioeu, maar nu wordt dc wet juist op den verkiezingsdag in werking gesteld. Men durfde blijkbaar niet eer der met het oog op de verkiezingen, maar dau had men ook nu den uitspraak der kiezers moeten afwachten. Spr. laakt nu het intrekken of vermin dereu der subsidies voor 'bestrijding der t. b. c. en andere zaken de volksgezond heid rakende. Hierdoor verzwakt men den strijd tegen verschillende ziekten en de daardoor ontstane schade is niet meer in.' te halen. Minister de Vries heeft de financiën in den war geschopt en hij wilde niet we ten van fclle door de Vrijz. Dem. voor gestelde heffing in eens. Colijn zeide in 1922 tot den minister van financiën, gij komt er niet, als gij niet flink ingrijpt in de groote kosten van leger en vloot, want ons land is toch niet meer te verdedigen. Wel heeft hij getracht die woorden later in( tel trekken of te ontkennen, maar zij wa ren gezegd en toch nam Colijn het mi nisterie over van minister de Geer, toen deze niet mede wilde werken aan de vlootwet. Colijn zegt met de verlaging der di recte belastingen de groote gezinnen te ontlasten, maar als de inkomstenbelas ting met f 1.25 daalt, wordt f 16.25 aan indirecte belastingen van een zelfde ge zin geheven. Spr. wees nu nog even ojj de noodzakelijkheid dat regeeringen bij hun vorming alles openbaar maken, wat op de vorming betrekking heeft, om dan op te wekken, op 1 Juli tc stemmen op de Vrijz. Dem, lijst en daarmede te bevor deren de komst van een betere partij verdeeling, een democratische regeering eu het komen van het Nederlandsche volk tot bloei en grootheid. (Applaus). De voorz. dankte den nestor der Vrijz. Dem. Kamerrfactie voor hetgeen hij steeds heeft gedaan in het belang der ambtenaren, maar niet minder in dat van het onderwijs. Hierna werd gepauzeerd en liet het strijkje, dat de bijeenkomst opluisterde, zich hooren. Na de pauze wees de voor/,, op het artikel in de Midd. Crt. van Zaterdag, waarin over een verkiezingsplaat door de afd. Middelburg niet officieel is ver spreid en moet nu ook eens de plaat, die wel alom is aangeplakt, bespreken. Ook moet zij dat eens doen met de piaal van den Vrijheidsbond voorstellende landbouwer ,die oogst. Deze plaat heeft veel overeenkomst met een andere die opwekt voor het gaan naar Canada. Het is niet dezelfde plaat, doch waarschijn lijk wel hetzelfde cliché. Hierna was het 'Woord aan mej. Groot (Marijke) ,die in het Noord-Hol1 landsch dialect sprak en er eerst op wees, dat wij allen zijn kinderen van één vader. Om dit gevoel bevredigd te zien, zocht Marijke en vond wat zjj zocht bij de Vrijz. Dem. Spr. schetst dan de nood zakelijkheid van goed contact tusschen regeering en volk ,ter verhooging van de volkskracht. Men moet niet alleen ais de huidige regcering, „zitten en opstaan" i „geven en weer terugnemen. Van de wispelturigheid hebben voor al de vrouwen veel slechts ondervonden De gehuwde ambtenaressen moesten weg, maar als dubbel inkomen niet wordt goedgekeurd, moet men dit ook toe passen, als mannen of vrouwen veel geld hebben uit andere bronnen, bijv. als een minister in olie of andere zaken veel verdient. Men acht dit werken voor haar, die getrouwd zijn en veel verdienen niet goed, maar bijv. dat een gehuwde arbeidersvrouw met een groot gezin uit werken gaat, vindt men heel gewoon. Spr wijst op het gezwaai van Minister van Swaaij, o a ten opzichte van de gehuwde telefonisténeerst moesten zij weg, nu moeten zij weer terugkomen tegen een lager salaris, juist weer gewoon zijn aan een andere inrichting van haar huishouden. De boerinnen kregen aanschrijvingen hoe zij haar boter moesten maken met brieven, waarvan bet poststempel re clame was voor Blue Band margarine. Dil was toch al te erg, en dal nog van een Ministerie van Binnenlandsche Zaken, omdat Landbouw niet meer noo dig werd geacht. Ook deze spr. behan delt uitvoerig dc achteruitzetting van het onderwijs Zelfs wil men nu den leerplicht terugbrengen tot 12 jaar eu om dan te voorkomen, dat de kinderen van 12 tot 14 jaar schadeloos rondloo- pen, zal Minister Aalberse voor kin deren boven 12 jaar arbeid gaan toela- anders krijgt Justitie te veel oplei dingsgestichten te bouwen, waarin, zooals te Leiden, op S0 verpleegden 52 ver- plegenden zijn of voor ieder D/a kind een "kindermeid. Spr. geeft nu enkele staaltjes om aan toonen, dat men het zoo erg niet meent mei bezuinigingen op de kleintjes, en dit is ook het geval met groote uit gaven, zooals bijv. voor leger en vloot. De oorlog schijnt velen niets te hebben geleerd, maar de Vrijz. Dem. hebben ge noeg van vechten en massamoord Men moet recht laten gaan boven macht. Spr. acht het moedig om daar recht voor uit te komen. Men moet deze leuze volhou den, dan zullen andere partijen volgen. Spr richt zich speciaal tot de moeders om in het belang hunner kinderen, die zij toch niet hebben groot gebracht voor massamoordenaar, om te strijden tegen het geweld en voor nationale ontwape ning. Ieder mensch is toch van binnen hetzelfde alle hebben hetzelfde bloed, Het goede zal ten slotte het kwade over winnen. Ten slotte zet spr. nog uiteen hoe de V. D. strijden voor gelijke kans op ontwikkeling voor iedereen, niet uif phi- lantropie, maar in het belang van de volkskracht, en hoe zij altijd op dc bres hebben gestaan voor vrouwenkiesrecht. Zij wenschen de bevordering der de mocratie, wat beteekent hel belaug van het géheele volk, en niet van een deel. zooals de Soc. Dem. het willen. Ook deed spr. nog een aanbeveling hooren voor de medezeggingschap, om ten slotte ook op te wekken te stemmen op Mar chant of een der andere van de V. D. lijst. (Applaus). De voorz. bracht hartelijk dank aan Marijke voor haar rede e n deelde mede dat op 30 Juni prof. van Embden in dc groote zaal van het Schuttershof zal spreken. Spr. wees nog op het niet luisteren naar den raad der bezuinigings- commissie-Rink en de zwakheid van Co lijn, die wel de ambtenaren kan vermin deren in salarissen, maar hen niet lean dwingen de commissie inlichtingen verschaffen. De indireetee belasting noemde spr. nog een stiekeme belasting oin terfl slottte er aan te herinneren, dat alleen de V. 1>. en de S. D. A. P. tegen verslechtering van het onderwijs stemden, maar de Vrijheidsbond niet; hij verliet daardoor het standpunt van zorg voor goed lager onderwijs. Met ook eene opwekking zijnerzijds vóór de komende verkiezingen sloot de heer de^Graaf hierop de bijeenkomst. LANDDAG S. D. A. P. Gisterenmiddag had onder zeer groo te belangstelling op hel Molenwater a lb i e r een openluchtmeeting der S. D. A. P., afd. Middelburg, plaats. Als eerste spreker trad op de heer W'. II. Vliegen, welke er op wees, dat hel doel der S. D. A. P. bij de a.s. verkie zingen is,.de arbeidersklasse sterker te maken. Dit is nu nog meer noodig dan vroeger, daar de bezittende klasse geheel tot een reaclionuaire massa-partij ver- wortlen is. De tijd vóór de verkiezingen kenmerkt zich niet alleen door onver schilligheid, maar ook door vijandschap der verschillende partijen. Spr. waar schuwde dan ook tegen het fascisme, dat men hier actualisme noemt en niets an ders beoogt dan het weder kwijtraken der politieke medezeggenschap. In ons land zijn de socialisten er'tol nu toe niet in geslaagd door de partij de regeermacht te veroveren, gelijk in zoovele auderte landen het geval is. Hoofdoorzaak hier van is de verbrokkeling in d© S. D. A. en wel als gevolg van de kerkelijke par tijen. De Protestantsch-Ohrislelijke par tijen binden een groote massa arbeiders aan zich. Dit is een specifiek Neder landsch verschijnsel en daardoor wordt de macht der S. D. A. P. door eigen men- schen gebroken. Eu het gaat in de poli tiek niet om geloofszaken. Vervolgens wees spr. naar aanleiding van de verkiezingsbrochure van minister Colijn, waarin deze de zedelijkheid gevaar acht, en in het huwelijksrecht de handhaving van de maritale macht man bepleit. Spr. is voor een wet die arbeidersvrouwen een gedeelte van loon verzekert. Volgens minister Co- _n is het christelijk huwelijk in gevaar, maar wanneer dit werkelijk zoo was^ had den de christelijke regeeringen in de 18 •egeeringsjaren het wel in veiligheid kun nen stellen. Spr. ging daarna over op het financi- 1 beleid van minister Colijn, dc ver booging en invoering van nieuwe belas tingen, terwijl voor het militarisme steeds meer wordt uitgegeven. Op sociaal gebied is door dc regcering niets opgebouwd, alleen maar afgebroken De woningbouw ontvangt van rijkswege geen steun meer. Arbeidswet, sociale ver zekering dito, ziekteverzekering niet in gevoerd, het onderwijs verslechterd enz. De Vrijheidsbond is even reactionuair als Colijn Dc Vrijheidsbond zal blij zijn als zij haar 10 zetels kan behouden, al rekent de heer Dresselhuijs op een na tionaal kabinet. Liberalisme beteekent rijheid, doch vrijheid van het kapitaal. Het is van den verleden tijd, niet van de toekomst. De Vrijz Dem. krijgen in liet gunstig ste geval 7 zetels. Daarom moet de kracht om iets te bci'eiken, uitgaan van de D. A. P. Spr. besloot met een krach tige opwekkiug voor dc a.s. verkiezingen. De muziekvereeniging Excelsior" en de zangvereeniging „De "Volksstem'" brachten daarna eenige nummers ten ge hoore, waarna mej. S. Groeneweg het woord nam. Spr. richtte zich in het bijzonder tot de aanwezige vrouwen. De positie van de vrouw is over het algemeen slechter dan die van den man, daar deze buiteD het algemeen kiesrecht ook zijn vakver- eeniging als wapen heeft. Bovendien is de gehuwde vrouw door loonsverlagingen nog meer het slachtoffer van het kapi talisme dan de man, Vooral vroeger was dii het geval. Dat de levensvatbaarheid van kinderen, geboren uit ouders uit de arbeidende klasse, niet groot was, bewij zen de statistieken. Het kapitalisme neemt niet alleen het geluk van de menschen, doch ook hun leven. Spr. eischt voor de vrouwen niet alleen materieele verbetering, doch ook geestelijk, de ontplooiing van geest- en daadkracht tot heil van de gemeenschap. De vlo uwen worden evenzeer getroffen door het regime der huidige machtheb bers. Ook voor velen van hen geldt de i-urendag niet ten volle, nog steeds zijn- groote groepen hiervan uitgesloten, on danks het aannemen van een motie tot spoedige regeling voor deze groepen. En hierbij zijn juist het meest vroinven be trokken, zooals het hotel- en restauratie- personeel en het winkel- en verplegers- personeel. Alleen voor het gemeentelijk personeel geldt een uitzondering. In de christelijke inrichtingen heer- schen nog de schrikbarendste toestan den. Toch hebben degenen, die hieron der lijden, de christelijke parlij in '22 weer versterkt. Ook ten aanzien van ge huwde vrouwen zijn met betrekking tot zwangerschap toezeggingen gedaan, wel ke toch niet in dc arbeidswet zijn opge nomen. Ook bij de verlaging van de ambtenaarssalarissen zijn weer cfe vrou wen dè dupe, evenals van de verhoogde •n nieuwe indirecte belastingen, inge- oerd door Colijn Deze betaalt de huis- rouw, eb vooral die met een groot ge in. Spr. ging nu over tot bespreking an de verslechtering van het onderwijs. Eerst "Inzake de bewaarscholen, welke juist in de groote steden, de arbeiders- centra, van zoo groote beteekenis zijn. Daarna vólgde het lager onderwijs, door de afschaffing van het 7de leerjaar. Juist de medezeggen schap, waarnaar de S. D. A. P. streeft, vergt een degelijke ontwikkeling en zoodoende goed onder wijs. Daarna was het vakonderwijs aan de beurt. De spreekster besprak vervolgens de te groote maritale macht van den vader- echtgenoot,' en nadat zij nog voor de ontwapening en het instellen van een Internationale Justitie had gepleit, be sloot zij met een opwekking voor de a.s. verkiezingen. de vereeniging heeft gedaan sedert hare oprichting. Thans schrijft liij in het blad „Heemschut" over het werk der vereeui- ging een reeks artikelen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren dr. W. S. ünger en L. J. van Voorthuijsen en gekozen de heeren C. Barentscn te Middelburg en C. A. van Woclderen te Vlissingen. De rekening werd goedgekeurd met een goed slot van f 412.08Vj, terwijl er nog een oude wjnst is van f300. De voorzitter bracht als afgevaardigde de vergadering 4van den Bond Heemschut", verslag uil en kon len lotto nog mcdedeelen, dat door het wer ken van de vereeniging het verdwijnen voorkomen is viui het huisje aan de mantelingen te Domburg, bekend als te gijn van „Leinlje de Badvrouw". KUNST EN WETENSCHAPPEN. „Neh alennia". Door „Nehalennia", vereeniging tot in standhouding van Walcheren's natuur- en stedenschoon, werd Zaterdagmiddag on der voorzitterschap van den heer L. J van Voorthuijsen in de soc. „St. Joris' te Middelburg de algemeene verga dering gehouden. De heer O. van Bruggen' bracht als secretaris het 'jaarverslag 1924—'25 uit, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat met het bestuur der Geref. Kerk onderhan deld wordt over restauratie van den in gang van dc Gaslhuiskerk in de Lange Delft. Firma Gebr. Denevers willen daar f 25 voor geven, Nehalennia zal de res tauratie doen uitvoeren, mits de kerk f 50 aan betaalt. Dit is geschreven op April, maar er is nog geen antwoord ont vangen en men zal nu trachten monde ling tot overeenstemming te komen. Aan het gemeentebestuur is geschreven over het gevaar voor afbraak van den steenen muur met koepel aan den Pen- ninghoeksingel. 't Gemeentebestuur heeft toegezegd, dat het zal waken voor het be houd van den welstand ter plaatse er thans wordt met den eigenaar van de betrokken gronden onderhandeld. Als 't bouwplan kan worden goedgekeurd zal de vereeniging hoogstens f250 bouwpre mie gevecu Herdacht wordt wat de afgetreden cretaris, de heer von Brucken Foek, voor X'SREEfiRSWEZEN, POST EN tTAEGRAFJE. 1 e z i e r vluchten op het vlieg terrein te Vlissingen. De Koninklijke Luchtvaart-Maatschap pij deelt ons mee dat zij voornemens is van Zaterdag 20 tot en met Dinsdag 23 Juni plcziervluchten le organiseeren op liet vliegterrein bij Vlissingen om aan belangstellenden gelegenheid te ge en met hel moderne luchtverkeer ken nis te maken. Zoo'n vliegtochtje zal de passagiers niet alleen in staat stellen helt interes sante panorama van Walcheren te ge nieten .het maakt de inzittenden buiten dien vertrouwd met de comfortabele ver keersvliegtuigen, waarmede die maat schappij sinds jaren dagelijks op onze lijnen naar Engeland, Frankrijk en Scan dinavië wordt gevlogen en met het ge mak en de zekerheid, die het moderne luchtverkeer geeft. Zij stelt zich voor deze vluchten uit te voeren met een van haar bekende Fokker-vliegtuigen, waarmede zij reeds bijna 3 mïllioen IC.M. aflegden, en die dagelijks het eiland Walcheren passeeren. Zij heeft den prijs bepaald op slechts 7.50, zoodat niemand om finantieele redenen van een luchtuitstapje zal be hoeven af te zien. Buitendien stelt 7 ij de gelegenheid open om des avonds om streeks 6 uur naar Ostende le vliegen en den anderen ochtend weder terug te keeren Voor dit uitstapje zal de prijs bedragen f 30 per persoon v.v. Biljetten zijn verkrijgbaar op 'het ïïegierrein, en te: Vlissingen Garage „De Baljuw" Coosje Buskenslraat 51. Tel. 42, F. Wi- baul en zoonPeperdijk 36. Tel.| 90. Wm. H. Muller en Go., Boulevard de Ruyter 54, Tel. 75. Middelburg: A. van Krieken, Si garenmagazijn „M. E. S." Markt C 1., ïoek Lange Burg. Goes: P. J. Somers, Groote Markt 36. Extra treinen op Zondag. De heer Kersten heeft den Minister van Weterstaat gevraagd den invloed der Regeering aan te wenden lot bet tegen- van 't steeds meer inleggen van extra-treinen, en dat soms tegen ver laagd tarief, op Zondag. Hij vraagt of de minister het niet de roeping der Overheid acht le verhin deren. dat extra-treinen loopen ter ge legenheid van de kermis te Devcnler, en dat zelfs op Zondag. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. - Mede tengevolge van de groote voorraden in de Belgische kolenmijnen (te Hasselt en omgeving) zijn alle Neder landsche mijnwerkers ontslagen (Volk.) De Hanzebank in het Bisdom Haarlem. Verschenen is het rapport der Ver trouwenscommissie, ingesteld door het Hoofdbestuur van den Hanzebond in het Bisdom Haarlem. De commissie bestond uit K. I. B. A. de Costlèr, Voorzitter;/J. A. Dessing, W. van der Laan; 3. L, Heester; J. J. Buys, J. A. G. H. van Hellcnbcrg Hubar, Secretaris. De conclusie der commissie luidt- I. Zeer zeker zijn er fouten gemaakt in het beleid; de zwaarte daarvan i9 echter moeilijk le beoordeelen, gezien de bijzondere omstandigheden waarin de Hanzebank verkeerde. Zij is, doordien zij steunde op den Hanzebond en daardoor op de medewerking van belang hebbenden terecht mocht rekenen, kwa lijk met andere soortgelijke instellingen te vergelijken. Die fouten liggen in de wijze van be oordeeling van enkele groote credieten, niet doeltreffende verzorging der liquida tie eu de gebouwenpolitiek. II. De dagelijltsche leiding is met? groot verantwoordelijkheidsgevoel en nauwge zette plichtsbetrachting gevoerd. III. De vraag ,of op eenige wijze per soonlijke bevoorrechting van Directie, Commissarissen, leden van den Raad vam Toezicht of van het Hoofdbestuur heeft plaats gevonden, moet ontkennend wor den beantwoord. Electriscbe Drukkerij G. Wt de» Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6