LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND, BEUKSNOTEEIUNG VAN HEDEN. AMSTERDAM, 15 Juni. (Slotkoers). 6 pCt Nederland 1923 103 één zes tiende- 6 pCt. Nederland 1922 104%; 5 pC.l. Nederland 1918 lOOVa; 4% pCt. Nederland 1917 96 vijf lien zestiende 2'/? pCt. Nederl. W. Schuld 61i/a; 3 pCt. do. Oblig. 7-lVa; 3 pCt. do. Cer- tif 73%. Cert. Ned. Hand. Mij. 127VsAand. Ned Hid. Ilandelsb. 149%; Aand. Ko loniale Bank 194'/»; Kon. 'Petrol Aand. 296- -29S, Ciccons Ilollandsche 151%; Cull. Mij. Vorsleulandcn 169%; Han- delsv. Amsterdam 452 -456»/»; Javasche Cultuur 315 Aand Deli Maatsch. 393— 396; Amsterd. Rubber 228—230; Ned. Amerik Vaart 66*/2Ned. Scheep- vaarlunie 145 146; Kon lloll Lloyd 6%; Aand. Paketvaart 165. Gouda A 8V»; Philips A, 450; Jur- gens A. 102i/i-1023/4; Anaconda 79 drie zestiende; Steels 117; Union Pacific 140%; Common Ma rine 9%Maxwell Gr C. v. A. 6 zeven zestiendeMaxwell Land Cert v_ Inc. Bonds 16 zeven zestiende. Prolongatie 2%. Russen Obi. 1S80 3%; Consols 43/4. Markt sluit op de laagste prijzen. Wisselkoersen Londen 12.09%, Berlijn 05925; Pa rijs 11.98; Brussel 1180. Dollar Cable 2.49. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in dcu morgen 15 Juni. Hoogste barometerstand: 767 1 te Scilly. Laagste barometerstand: 744.7 te Janmayen. Verwachting van den avond van 15 tot den avond van 16 dezer Matige tol zwakke, Noordelijke, lol Noord Westelijke wind, aanvankelijk op klarend, later meest zwaar bewolkt ol' betrokken, aanvankelijk weinig of geeii neerslag, zcll'de temperatuur. Thermomelerstand alhier 's morgens 9 u 61 gr., 12 u. 68 gr.3 u. 71 gr HOOG WATER Vlissingen. (Zomertijd.) Dinsdag 16 Juni v.m. 11 03 Wuenadig 17 n.1/1. 12 04 Donderdag 18 12.53 Vrijdag 19 135 /Saterdag 20 2 12 /Soadag 21 2 45 Haandug 22 .,1, 5 18 (Het tijdstip van hoog water te J)om- Durg valt 9 minuten na dat te Vlis-1 singen.) HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag als werkloos ingeschre ven 3 typografen, 7 grondwerkers,, 4 loodgieters, 11 opperlieden, 5 bankwer kers, 2 electriciens, 3 'smeden, 3 jakkers, 5 winkelbedienden, 12 lcantoorbed., 25 van andere groepen, 37 mei vakkennis zonder bepaald beroep eiï 61 zonder vak kennis (ongeschoolden). Verder staan ingeschreven; 9 vrouwen w.o 2 winkeljuffrouwen, 4 kantoorbed,, 2 werkvrouwen en 1 waschvrouw voor wasch aan huis. Totaal 187; vorige week 185. x F aillissem enten. Het faillissement van S. P. Strikwerda, voerman te Breskens, curator mr. A. H. Kuipers le Middelburg, is opgeheven wegens gebrek aan baten. LEGER EN VLOOT. Officier vau dén. marin'stoomvaart dienst te kl. W. Wiegel dienende a. b, van Hr. Ms. pantserschip „Friso te Vlïs- singen wordt overgeplaatst a. b. van Hr Ms. instructie „Van Speylc" te Wil lemsoord. Luit. ter zee Ie Id. N". 4. Rost* van Tonningeri van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, is overgeplaatst aan boord van de onderzeeboot K SI. Blijkens een bij bet departement van marine ontvangen bericht zijn Hr Ms. torpedobooten Z 3 en Z. 4 en Hr. Ms. onderzeebooten K XI en O. VIII, be boerende lot de voor een reis naar de Oostzee gevormoe oefeningsdevisie, Vrij dag uit Nieuwediep vertrokken. Luit. t, z. Ie kl. J. A. Kruys, thans Ier beschikkingwordt geplaatst als oud ste officier op Hr. M.s. instruclieschip „Van Speylc'1 te Willemsoord. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 12—15 "Juni. Getrouwd H. J. Stenhuis, 23 j.. en A. E. Mol, 19 j. Bevallen- A van der Wielen, geb. De Rijke, d UIT MIDDELBURG. Hedenmiddag had op den hoek van den Poelendaalschen singel en van den N. Vliss. weg een aanrijding plaats tus- schen de tram en een autobus. De be stuurder van de bus zag de tram niet aankomen. De bus werd *van de achter zijde aangereden en werd eenigszins be schadigd, er was een paneel en een ruit stuk. Door het breken van den ruit wer den een paar personen licht gewond. De door deze personen te maken kosten worden door den buseigenaar betaald. AANVAARDING AMBT. Bij de aanvaarding van zijn ambt van hoogleeraar hied Dr. J. Wibaut een rede over de verhouding tusschen theorie en experiment in de organische scheikunde. FABRIEKSBRAND. Te Helmond is hedenochtend te kwart voor elf een brand ontstaan in de bont weverij en dekenfabriek van de firma J. A. Raemaker Co. Het vuur vond zijn oorsprong in de afdeeling gommerij, welke afdeëling een afzonderlijk pand vormt. THETTIGE BOODSCHAP 1 EMMEN, 15 Juni. V. IJ. Naar Vaz Dias verneemt, hebben Ged Staten van Drente de begrooting 1925 der gemeen te Emmen niet goedgekeurd, o. m omdat daarop de kosten van werkverschaffing buiten de gemeente, tot een bedrag van f 107.000, op den kapilaaldienst waren gebracht. Volgens de zienswijze van Ged. Staten moet deze uitgave ten laste van den ge wonen dienst komen, waardoor de belas tingen in de gemeente met 20 ii 25 pet. zullen moeten worden verhoogd. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 15 Juni. De nieuwe week gaf niet veel wijziging in de con ditie van de beurs. Het publiek schijnj voor liet oogenblik niets te willen onder nemen dien tengevolge blijft de handel van kleine proportie» uc koersen op de meeste afdeelingen verschilden maar weinig met die van den laatsten beurs- dag doeli tengevolge van gebrek aan af faire legden ze toch een neiging tot af brokkeling aan den dag. Van de Oliewaarden «openden Ko ninklijken even boven hel vorige slot, doch liepen daarna lichtelijk terug Industriepapieren goed prijshoudend. Suikcrwaarden gering, en koersvaria- ties van beteekenis kwamen niet voor. Scheepvaarten stil. In Tabakken ging weinig om, doch deze waren aan den vaslen kant. Prolongatie 2%. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 15 Juni. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. Londen 12.09% (12.09%). Berlijn 0.5925 .(0.5925). Parijs 11.98 (12.10). Brussel 11.80 (11.871/2) Zwitserland 48.35 (48.35). Weenen 0.003507i/i (0.0035.071/-.). Kopenhagen 47 17Va (47.—),* Stockholm 66.65 (66.65). Oslo 42.05 (42.05). New-York 2.49 (2,48%). o HET VEILfGHEIDSPACT PARIJS, 15 Juni V.D, Het Quai d'Or- sav bevestigtdat het Fransehe antwoord op de Duilsche voorstellen inzake het veiligheidspact, morgenochtend te Ber lijn zal worden overhandigd. De tekst van het antwoord en de voorstellen, zul len Donderdag worden gepubliceerd. CHINA EN ENGELAND. PEKING, 15 Juni V. D. De zjg. Chris ten-generaal Fcngynhsiang heeft in een interview verklaard, dat hij bereid is een leger aan 1e voeren tegen Groot Bril- tannië indien het toch tot een oorlog mocht komen. SPORT. Zondag hield de Postduivenvereni ging „De Snelpost" alhier een wed vlucht van Cörbeil' (Frankrijk), afstand 331 KM. De duiven werden le 5.50 in vrijheid gesteld met O oaten wind. De eerste duif werd geconstateerd te 11 u. .31 m(. 1 sec.; de iaatste te 12 u. O m. 34 sec De prijzen werden als volgt behaald; eerste J. de Bree, tweede J. Zwigtman, derde D M. Dielissen, vierde O. Witte, vijfde F. Poppe, zesde D. M. Klaaijsen, zevende P. Dirven, achtste en negende J. van Zweden en tiende 0. F. Poppe. Voetbal Voor de seriewedstrijden om den zilve ren bal speelde gisteren Zoel and ia legen Stavast met 2—1 tot uitslag. Duivensport. Uitslag van den wedvlucht van den Bond van Postduivenliefhebbers in West- Zeeuwsch-VJaanderen, gehouden op Zon dag 7 Juni 1925 van Dourdan met 130 oude duiven. Los te 6.30 uur met een Noord-Oosten wind. De eerste prijswinnende duif arriveerde, te Cadzand op een afstand van 330.76 K.M. om 12.07.04 uur met een snelheid van 979.54 M. per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveer de le Groede op een afstand van 335.49 K.M. om 12.31.07 uur met een snelheid van 929.01 M. per minuut. De prijswinners waren als volgt: P. Vasseur, Cadzand, le en 5e; P. P. de Ridder, Cadzand, 2e, 7e, 12e en 18e; Gebr. Porreij, Cadzand, 3e; J. Becu, Cad zand, 4e; P. M. van Iwaarde, Cadzand, 6f 9e en 15e; A. Coens, Oostburg, 8e; A.J. Aalbregtse, Zuidzande, 10e; J. de Jonge, Breskens, lie; P. v. d. Walle, Cad zand, 13e; J. van Overbeeke, Oostburg, 14e; Gebr. Hubregtse, Zuidzande, 16e; J. Faas, Breskens, 17e; J. van de Wege, Breskens, 19e; F. Yntema, Oostburg, 20e. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Verplaatst met ingang van 16 Juni a.s. de besteller J. Lobbezoo van Waar de naar Goes. Met ingang van 16 Juni a,s. wordt het huipposlkantoor te Waa-rde omge zet in een station voor den postdienst tevens worden de openslellingsuren van liet telegraaf- en telefoonstation op werk dagen aldaar gewijzigd als volgt:,S.36 m. —12.30 a; 2.a.4.30a en 6a.1 30a. R a d i o-u itzending hedenavond. Hilversum (1050) 7 u. Concert; 8.10 Lezing door J. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop; 8.30 Staf H. D. O.-orkest. Chelmsford (1600) 6.50 Concert; 7.20 Big Ben; 7.45 Muziek; 8.20 Herden- kingsprogramma Grieg; 8.50 Sa- voy-Holel; 10.20 Tijdsein. Parijs (1750) Concert, fragm. „Gilelte de Narbonne", opérette Audran. Ind. Stoomvaartlijnen. Riouw 13 Juni v. Gravesend, Javta v. Londen n. Amsterdam. Slamat 13 Juni v. Rotterdam n. Bata via. Grolius 13 Juni v. Genua, Batavia n. Amsterdam. Mapia 12 Juni, v. Colombo, Amster dam n. Batavia. Tabanan 13 Juni v.m. te Rotterdam v.' Java Johan de Witt p. 12 Juni Perimj Am sterdam n, Batavia. Koningin der Nederlanden, p. 13 Juni Gibraltar Amsterdam n. Batavia. Karimata, 13 Juni te Amsterdam v. Java. Kerlosono, p. 12 Juni Malta, Rotter dam n. Balavia. Polydorus, p. 12 Juni Perim, Balavia naar Amsterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika, Rotterdam wordt 14 Juni n^m. 5 u. te Plymouth verwacht, New-York naar Rot terdam. Volendam 13 Juni v.m. te New-York van Rotterdam. Maasdam 12 Juni v.m. v, Tampico, Rot terdam Di New-Orleans, VERSCHILLENDE BERICHTEN. Omtrent de schietpartij in de woning van den muziek-onderwijzer G. te Rot terdam, meldt de „Telg.", dat de toe stand van het slachtoffer W. nog van dien aard is, dat hij nog steeds niet ge hoord kan worden. Het andere slacht offer G. is thans buiten gevaar. Men heeft hem een kort verhoor af kunnen nemen en zijn verklaringen komen vrij wel met die van de vrouw overeen. v Te Delft zijn Zaterdag in het'gast huis ter verpleging opgenomen de woon wagenbewoner V. en -diens vrouw K., die onder de gemeente De Lier door een schol hagel uit een dubbelloops jacht geweer aan de beenen werden verwond, de man vrij ernstig. Omtrent het afgaan van het schot tast men nog in het duister. Volgens andere woonwagenbewoners zou hel geweer, dat boven in den wagen lag, gevallen zijn en ^daardoor het schot zijn afgegaan. Vasfgesteld is dat de getroffenen lijdeus het vallen van hel schol zich niet in den wagen hebben bevonden. De polilie stelt een onderzoek in. Zaterdagavond is te Stolwijk een, vrachtauto, bestuurd door den eigenaar, den beer v. d. H., meubelfabrikant le Schoonhoven, en waarin gezeten was zijn knechl K., door een trein gegrepen op, den onbewaaklen oyerweg te Stolwijk. De aulo werd geheel vernield. De heer v. d. H., wien de borstkas werd inge drukt, is overleden. Zijn knecht werd levensgevaarlijk gewond. De trein kwam uit de 'richting Schoonhoven; de ma chinist heeft herhaaldelijk signalen ge geven. K. is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Hij is gehuSvd en vader van 5 kinderen Dienzelfden nacht is K. overleden. De locomolief van den Ireinlcon slechts met groote moeite teruggetrokken wor den op den weg, zoo zat de versplinter de aulo in de locomotief verward. Zaterdagavond omstreeks 11 uur reden eenige *te Nijmegen woonachtige jongelieden per< motorrijwiel van den „Plasmolen" naar Nijmegen terug. De heer S, die voorop reed kwam te val len, doordat hij in het muilen zand slipte. Twee zijner vrienden, de heeren K. en J. die achter hem reden, botsten tegen zijn motor en vielen eveneens. Alle drie werden met ernstige verwondingen aan het hoofd opgenomen. Het motorrijwiel van S. werd zwaar beschadigd. Een landbouwer te Rijssen krabde een puistje aan de lip open en is na hevig lijden aan bloedvergiftiging over leden. Hij Iaat een vrouw en vijf jonge kinderen achter. De knecht van den heer v. B. uit Zeddam, is op vreemde wijze onder zijn auto terecht gekomen. Hij had deze op zijn tocht te Ulft neergezet. Toen hij zijn reis ging voortzetten en den auto van voren wilde aanzetten, kwam deze dadelijk in beweging. De man werd toen door zijn eigen auto overreden. Men denkt, dat kinderen aan den auto heb ben gemorreld. De man werd ernstig ge wond. Men heeft dezer dagen te Marseille een griezelige vondst gedaan. In een ver zegelde kast in het laboratorium van den arts Bougrat werd een lijk gevonden. Het bleek het lijk te zijn van den wissellooper uit Marseille, die op 14 Maart verdween, juist op den dag, dat hij 30.000 francs had ontvangen. De wissellooper was vroeger tegelijk met den dokter in mili tairen dienst geweest. Men vermoedt, dat deze hem heeft vermoord en het lijk in de kast heeft geborgen. (Telg.) De stoomboot „Crystal" is bij Pe ters Edge, vijf mijlen van Coif Lake in brand geraakt. Aan boord waren 30 pas sagiers, van wie 13 gered zijn en aan land gebracht. Het lot van de overigen is tot dusver nog onbekend. HEVIGE GASONTPLOFFING. Zaterdagavond heeft, naar De Courant meldt, ten huize van den heer J. H. te Schiedam een ernstige gasontploffing plaats gehad. Tegen 11 uur kwam de 23-jarige M. B. thuis. Zij ging met een brandend petroleumlampje naar haar ka mer; nam toen een gaslucht waar en met het lampje in de hand trachtte zij op te sporen, vanwaar deze kwam. Toen zij in de badkamer kwam, volgde een ge weldige ontploffing, waardoor zij tegen den grond geslagen werd. Het lampje werd verbrijzeld en de vlammen, die ont stonden, deelden zich mede aan de klee- ren van het meisje, dat gillende de trap afrende. De voordeur was echter reeds op het nachtslot en het meisje slaagde er niet in de deur te openen. Op den ge weldigen slag waren eenige agenten naar buiten gekomen en deze trapten de deur in. Met hun tunieken doofden ze de vlammen. Nagenoeg alle kleeren waren haar toen reeds van het lichaam gebrand. De bejaarde heer H. en diens huis houdster waren door de ontploffing en het gegil zoo geschrokken, dat ze on machtig waren de dienstbode hulp te verleenen. Het slachtoffer werd naar het zieken huis vervoerd, waar ze Zondagmorgen,^ overleden, fn het huis is vrij veel schade aange richt. Deuren werden weggeslagen en alle vensters werden verbrijzeld. Bij een ingesteld onderzoek is geble ken, dat een kraan van de gaskachel in de badkamer vermoedelijk heeft openge staan, waardoor het gas heeft kunnen ontsnappen. EEN BEROOVING EN EEN NOOD LOTTIG SCHOT. Zaterdagnacht ontmoette een sleep bootkapitein uit 's-Hertogenbosch op den Schiedamschensingel te Rotterdam, een tweetal vrouwen, die hem aanspra ken, het waren beruchte beroofsters. De kapitein knoopte met hen een gesprek aan. Na eenigen tijd met de vrou wen doorgebracht te hebben, ging hij van haar vandaan, doch bemerkte wel dra, dat een portefeuille met f 2250 was verdwenen. De twee beruchte vrouwen hadden kans gezien in een donker gan getje den Brabander uit te schudden. Onmiddellijk deed hij aangifte van de berooving. Hij kon een vrij nauwkeurig signalement opgeven van de beroofsters. In de Schiestraat, waar ze woonden, werden ze aangehouden en in bewaring gesteld. Daar men vernam, dat twee hel pers van de vrouwen zich eveneens Op hielden in de Schiestraat, waar ze ver moedelijk den buit deelden, ging dadelijk politie naar bedoeld pand, en werd deze, straat afgezet en bewaakt. Bij het binnentreden ondervonden de politiemannen geen tegenstand. Van de gezochte mannen en het geld werd niets meer in de woning gevonden. En het bleek dat de gezochten het huis aan de achterzijde hadden verlaten, Tegen de schutting van het tuintje stond een lad der en ook daarover heen begaven zich de politiemannen. Zij kwamen toen op een binnenplaats. Men bemerkte een lange, smalle gang, een soort tunnel, die naar een an der pakhuis voerde. Voorzichtig begaven de politiemannen zich in de gang en stuit ten aan bet eind daarvan op een deur. Door het gestommel was intusschen de bewoner, de 38-jarige molenaar G. A., wakker geworden. Hij vermoedde waar schijnlijk dat zich inbrekers in het gan getje bevonden. Deze op haar beurt meende, dat de beruchte mannen zich achter de deur ophielden. Maar inplaats dat toen door A. werd opengedaan, hoorden ze plotseling hevig schreeuwen. Eensklaps klonk een hevige slag, als een schot viel en even later weer een. We derom een slag, een gekraak en een deel van een der paneelen van de deur kwam terecht voor de voeten van den inspec teur van politie. Men zag door het ont stane gat een man, maar wie dat was wist men niet. De politiemannen richtten hun revolvers op de deur en losten en kele schoten. Onmiddellijk werd het stil en nu begaf de politie zich naar binnen. Niet de gezochte souteneurs bevon den zich daar, maar meergenoemde A., die door een der kogels getroffen in el kaar was gezakt. Het bleek, dat hij in het hart was geraakt en enkele oogen- blikken later overleed de man. De echtgenoote van het slachtoffer was naar beneden gegaan om de politie telefonisch te waarschuwen en was dus niet in de kamer aanwezig toen haar man werd getroffen, In de kamer trof de politie een groote wanorde aan, zoodat vermoed wordt, dat A. door schrik bevangen niet meer heeft geweten- wat hij deed. Een wasch- tafeïgarnitaur was vernield, de wasch- tafel omver gesmeten, gordijnen afge rukt. Waarschijnlijk heeft hij met een hard voorwerp tegen de deur geslagen, zoodat de politiemannen den indruk kre gen alsof er geschoten werd. De vluchtelingen waren dus na over- klimming van de schutting een anderen kant uitgegaan en hadden langs den spoordijk een goed heenkomen gezocht. De verslagene laat een vrouw met 3 kinderen achter. (de Crt.) I)E BELGISCHE MINISTERCRISIS Men zal 't nu maar weer eens met een/ drie parlijPnkabinct probccren. De Koning heeft Zaterdagmorgen de drie ministers van staat, onderscheiden lijk tot de katholiek, liberale en socialis tische partij behoorend, in een langdu rige audiëntie ontvangen, en bij dio gele genheid vooral den vollen nadruk gelegd op de noodzakelijkheid, dat aan do crisis een. einde wordt gemaakt, waaruit im mers groot nadeel voor het land voort vloeit. Natuurlijk staau de meesten zeer sceptisch tegenover deze oplossing. YanderYelde heeft al verklaard, dat zijn partij na de verdeeldheid in de an deren partijen eerder versterkt is en er dus voor haar geen redeu bestaat con cessies te doen. Intusschen hebben de socialisten tegen heden den algemcenen raad hunner par tij bijeen geroepen. De socialisten althans sommigen, mecnen, dal de lijtl is gekomen voor een uitsluitend socialistische regcering. Zij' willen kamerontbinding. Als 't zoo doorgaat, draait 't daar. ze ker op uit. YY ATERYYEG LUIK-ANTYY ERPEN IN 1930. De Limburgsche redacteur van de- Maasbode schrijft: In nauw verband met de plannen' voor een groote industrieele expositie 1e Luik in 1930, staan daar de evengroole plan nen tot verbetering van de waterwegen naar dit industrieele centrum en lol be strijding der periodieke overstroomingen, die daar elk jaar in het land van Luik alleen 2500 H.A. onder water zetten. Voor het een en ander worden nu bij de gemeentelijke bureaux en alle mo gelijke banken inschrijvingen geopend van 500 fr. per aandeel. In een geïllu streerde brochure wordt opgewekt lot in schrijving en vinden we *111 woord en beeld bestaande toestanden en toe komstige geschetst. Reeds in 1930 zal Luik toegankelijk moeten worden voor 1000 tons schepen, van Antwerpen over de Nederlandsche „enclave" bij Maastricht. We vinden voorts de volgende cijfers omtrent 1925- en (de vermoedelijke) voor 1930 (tus schen haakjes). Vervoer over het kanaal Luik—Maas tricht—Bocholt—Antwerpen aan kolen,, grondstoffen, fabrikaten, cement, enz. 3.000.000 Ion (9.000.00Ó).' Duur vaart Luik—Antwerpen 15 da gen (4 dagen). Duur snellransporl 1e Water Luik— Antwerpen 6 dagen (36 uren). Duur doorvaart Maastricht, 8 kilome ter, 3 sluizen, 4 douanekantoren, 2 da gen (1 uur). Dit laatste vergt natuurlijk de kanali satie van het- Maaspand Maastricht gelijk vroeger vermem. We vernemen tevens dat de gemiddelde suelheid van het ver-S keer per schip tusschen Luik—Antwerpen: thans bedraagt 10 K.M. pel' dag. Het aanleggen van een grooten auto- mobielweg Luik—Visé aansluitend op Maastricht wordt ook weer aangekondigd. We leven hier wel in een wereld van internationale groolsche,.. plannen. We verliezen de hoop dus ook niet. DUITSCIILAND EN POLEN. Naar de „Voss Ztg." uit Warschau verneemt zijn de Polen vastbesloten den. Duitschers een hardnelckigen tarieven- oorlog te verklaren. De handelsstastieken van beide landen wijzen uil, dat Polen van Januari lot Maart 1925 voor 144,9 millioen mark naar Duitscliland uitvoerde cn voor!126,2 millioen mark invoerde. Van dezen ex- export namen de kolen een eerste plaats- in. Overeenkomstig de beslaande verdra gen in Duitscliland n.l. verplicht tol 15- Juni e.k. elke maand 50O.Q0O ton Sile- zische kolen op te nemen. Wanneer Po len deze 500.000 ton niet meer kwijl kan raken, wordt Silezië door ernstige werk losheid bedreigd. Duitschland weel zulks en maakt volgens Poolsche opvattingen van deze wetenschap gedurende de loo- pende onderhandelingen over een han delsverdrag misbruik.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2