iilnrpÉ Cal TWEEDE BLAD san na VA# Zaterdag 13 Juni 1925 no. 137. GIFGAS EN ONTWAPENING. We ontvingen ter aankondiging 'n ver kiezingsplaat, een lugubere! Middenin zien we, tegen een achter grond van een stadssilhouet, het gekron kelde lichaam van een man, met een zonderling voorwerp om zijn borst gewik keld, dat we niet konden thuisbrengen. Die man kon dood zijn, als hij niet zijn oog wijd open had. In ieder geval grijnst tegenover hem een doodskop. Het zou een gehangene kunnen zijn, gelet op den knik in zijn nek. Maar het bijschrift leert ons anders. Er boven staat; „Vrijzinn. Democr. Bond. Nationale ontwapening". En er onder staat: „Weg met gifgas. Steunt onze actie." Nu leggen verkiezingsplalckaten het er gewoonlijk dik op, Wie verwacht iemand met een plaat tot zijn eigen meeniug te kunnen overhalen, gaat al uit van het standpunt dat de gewone verstandsargu menten bij dien persoon niet voldoende zijn. En hier wordt op het griezelen ge werkt. Misschien zijn er werkelijk kiezers en kiezeressen, die zich door de beoogde huivering zullen laten bewegen Vrijz. Democratisch te stemmen. Ieder zijn eigen smaak We! willen er alleen over zeggen, dat het bezorgen van kippevei' toch wel een zwakke aanwijzing is voor de richtlijn van een regeeringsbewind over het geheele terrein van wetgeving. Maar boven en onder die plaat staan de bovenvermelde bijschriften. En nu willen we dóarover toch dit opmerken dat wie meent door de bovenste leus van „nationale ontwapening" te komen tot den ondersten wensch „weg met gif gas", toch wel eens van een verkeerde kermis kon thuiskomen. Met een nationale ontwapening alleen voor Nederland brengt men het gebruik van gifgassen niet uil de wereld. Hel is niet liet gifgas van ons; eigen leger dat ons kwaad zou doen, maar het is het gifgas van anderen, die niet ontwapenen. En tegenover de bewering, dat nationale ontwapening met zich zal meebrengen, dat wij in den oorlogstijd goedig met rust zullen worden gelalen ómdat wij ont wapend zijn, kunnen wij slechts als onze eigen overtuiging stellen, dat er in de praktijk van de uerveusc stemming van een oorlogvoerend volk heel iets anders zal blijken dan medelijden met een natie die zich zelf tot een blatend lam heeft gemaakt. liet geweldig eigenbelang van de oorlogvoerenden, dat lien ook in den jongsten oorlog tot zooveel onrechtvaar digheid bracht, zal waarlijk niet terug deinzen voor de weerloosheid van een staat, wanneer zij door dwang op dien staat iets meenen te kunnen bereiken; De weerloosheid zal hen zelfs eerder tot een aanmatigende inmenging prik kelen, zooals in den jongsten oorlog al leen reeds het neutraal blijven van ons land telkens de oorlogvoerenden prikkel de tol een hatelijke' stemming, waarin velen alles geoorloofd achtten jegens ons. En die oorlogvoerende zullen dan hier niét komen met een boodschap van zoetsappige gezanten, neen, zij komen dan met de boodschappers die zij door den oorlog ter beschikking hebben, d. w. z. met de soldalen, met him kanon nen .en him gifgas. Tenminste als ze dat nog gebruiken. Er is een ander middel gebleken om het gebruik van gifgassen te voorkomen, n.l. een internationaal verbod, zooals nu te Genève voorbereid wordt, door een on derlinge afspraak van landen die een le ger hebben. Maar met een nationale ont wapening wordt al heel weinig bereikt tot wering van de gifgassen. BINNEHLAMD. BE OLYMPISCHE SPELEN. Op een vraag van het lid van de Tweede Kamer, den lieer Staalman, be treffende deelneming door de Neder- landsche spoorwegen en de posterijen, telegrafie en telefonie in het garantie fonds voor de in 1928 hier te lande te houden Olympische Spelen, heeft de mi nister van waterstaat geantwoord De directie der Nederlandsche Spoor-1 wegen heeft deelneming aan het garan tiefonds voor de in 1928 te Amsterdam te houden Olmpyische Spelen toegezegd. Voor zooveel de posterijen, telegrafie en telerouie betreft, kan na de beslis sing van de Tweede Kamer der Staten- Generaal' van Mei jl., die geldelijke steun van Rijkswege voor de Olympische Spe len van 1928 afwees, geen vrijheid wor den gevonden, om een terugkomen op die beslissing, zij bet dan ten laste van de begrooting van een anderen tak van Staatsdienst, te bevorderen. DE KONINKLIJKE FAMILIE IN ZWITSERLAND. Belga seinde Donderdag uit Cha- monix Koningin Wilhelmina heeft gisteren den Montanvert beklommen. Des avonds wachtte de Koningin, met Prins Hendrik en Prinses Juliana een tocht over het Mer de Glacé. Drie van de bekwaamste gidsen uit Chamonix had den daarbij dc leiding. liet was fraai weer voor dat uitstapje. Des ochtends had de Koningin den prefect van Opper-Savoye en den burge meester van Chamonix ontvangen. Heden bezocht de Koningin den glet sjer van Bossous. H. M. is verrukt over het verblijf in Chamonix. UIT BERGEN OP ZOOM. Donderdag heeft de Commissaris der Koningin in Noord Brabant het gewone vierjaarlijksche ambtelijk bezoek ge bracht aan Bergen op Zoom. Ouder degenen die gebruik maakten van de gelegenheid om belangen van de ge meente ter sprake te brengen, üevond zich ook het raadslid, de heer van As, die aan de Avondster meedeelde dat hij liet volgende ter sprake bracht: In verband met de bekende „mal versaties" hier ter stede, had hij in openbare vergadering wethouder Ver linden aangeduid^ls één van de bestuur ders, die door den druk der omstandig- eliden en uit angst voor het onderzoek zijn belasting over e en onbekend aantal jaren pas sinds kort betaalde. Zeer tot zijn verbazing zei de mir- gemeesler als antwoord in openbare ver gadering, dat hij het particuliere leven van weihouder Verlinden besprak en be lette hem daarop door te gaan. Wethouder Verlinden, zoo verklaarde de lieer Van As aan den Commissaris der Koningin, heeft tijdens zijn loco-bur gemees ter schap en tijdens zijn beheer over de gcmoentefinanciên, kans gezien geen belasting te betalen over een onbe kend aantal jaren. Daardoor en door andere oorzaken, leed ons finantieel wel zijn schipbreuk. Mij beroepende op de sinds jaar en dag geldende begrippen van eer, moet ik met onzen burgemeesUer van raeening verschillen en zal liet mij eene eer zijn van u, mijnheer de Com missaris te vernemen of ik in deze mee ning al of niet dwaal. Het antwoord wordt met vermeld. Wel dal de heer v. A. tevreden was over het onderhoud. «ET MIBDEN-DAMTERREIN TE AMSTERDAM. Naar de Stand, verneemt loopt 1 Juli a. s. de termijh af welke aan de hotel- combinatie gesteld is om te beslissen over het al of niet aanvaarden der voor waarden. door B. en W. gesteld voor hel in erfpacht verkrijgen' van het Mid den-Dam terrei n. Wanneer voor of op dien datum die voorwaarden niet zijn aanvaard, moet het in de bedoeling van den wethouder voor de publieke werken liggen dan in het ooilege van B. en W. te brengen het prae-advies op het voorstel ,dat tijdens de debatten over de ^emeentebegrootmg-'25 is ingediend, om uên Midden-Dampoel in alle geval te dempen. Is het blad goed ingelicht, dan zal in dit concept-prae-advies door wethouder Ter Ilaar wordeu voorgesteld de gedach te van het voorstel der raadsleden te aanvaarden en althans voorloopig den kuil dicht te werpen en de schutting om het terrein weg te nemen. Hoofdpijn bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardl's Ilnnfdpijnlabletlen. 60 cents. (Ingez. Med.) Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Dc tweede muziekuitvoering op het Molenwater alhier, gegeven door het Middelburgsch Muziekkorps, werd door eeu zeer groote schare bijgewoond. Het overgroote deel der zitplaatsen was be zet en daar om bewogen zich eenige houderden. Woensdag 24 Juni spreekt de heer ïïenri ter Hall, lid der Tweede Kamer, in de Slrengholt Bioscoop alhier, waarbij dan tevens de film „De Vrijheid" zal worden vertoond. Uit Vlissingen. In de week van 6 tot 12 Juni wer den te Vlissingeu genomen 1362 heeren- en 1147 damesbaden en boven dien in liet Volksbad resp. 773 en 589 totaal dus 3871 baden. Op liet jaagpad onder Vlissin- g e n kwamen gisteren twee wielrijders, die beide in de richting Middelburg re den, door dat een hunner zonder hel voorgeschreven teeken te geven plotse ling op het pad omdraaide, in botsing en werd een der rijwielen ernstig be schadigd. Uit Walcheren. Donderdagavond werd in het café Duinzicht" te Zoutclande door de Vereeniging tol Bevordering van hel Vreemdelingenverkeer een algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, de heer Bergsma, wees er op dat dit de eerste algemeene ver gadering is onder het nieuwe bestuur; hij meende dat het wel goed is dat er nieuwe menschen in het bestuur komen waardoor dan weer een andere kijk op de zaken komt. De secretaris gaf verder verslag van de werkzaamheden welke door het nieu we bestuur zijn verricht tol tevreden heid der aanwezige leden alsmede gaf hij een overzicht van den stand der kas waaruil bleek dat de inkomsten bedra gen f 133.80 en'de uilgaven f 122.79»/? zoodat op het oogenblik in kas aauwezig is f ll.OOi/a. Er wordt door de leden op aange drongen dat voortaan eens een behoor lijke rekening met de noodige beschei den zal worden overgelegd wat tot heden jonlbrak. Een commissie wordt benoemd om de rekening na te zien. Aan het bestuur van den Polder Wal cheren is vanwege de vereenigiug een verzoek gericht om op, of aan, de duinen banken te mogen plaatsen, waarop tot heden nog geen antwoord is ontvangen Besloten wordt om dezen zomer evenals vroeger alweer een ringrijderij te orga- niseeren, met het oog op het vreemde lingen verkeer. Een der aanwezige leden stelt de vraag of de secretaris de inge komen brieven alleen beantwoordt en of dit door het Dag. Bestuur wordt ge daan, dat zijn inziens we] de juiste weg zon zijn. De voorzitter licht deze zaak toe en verzekert dat behoorlijke controle wordt uitgeoefend. Een herzienings besluit dat een secre taris ook belanghebbende kan wezen, wat vroeger was uitgesloten kon de goedkeuring der vergadering neg dragen. Uit Zuia-Beveland. Maandagmiddag om vier uur vindt de officieele opening plaats van de Nij- lengo II, de tentoon stelling voor nijver heid en handel, te Goes. In het Schut tershof heerscht reeds drukke bedrijvig heid Er komen dan ook een kleine hon derd stands. Daaraan is heel wat op te houwen. De tuin van het Schuttershof zou men niet meer kennen. Deze is herschapen in een Oostferschen tuin, waarvan hel effect ongetwijfeld sprookjesachtig zal zijn. Couccrten' en attracties zullen deze ten toonstelling opluisteren. Te W'olfaarlsdijk trad Donder dagavond als spreker voor den Vrijz. Dem. Bond op de heer W. dc Oraal', te Middelburg als vervanger van den heer Jac. Wclleman, die verhinderd was te komen. De spreker, die ingeleid word door den heer Ossewaarde van ïerseke, liet de regeeriugswij/e van dit kabinet de revue passeeren, waarbij naar voren \verd gebracht de schadelijke invloed voor hel onderwijs, ondervonden van de Lager Onderwijswet zelf, en de gevolgen die de tariefwet zal hebben, in het bijzon der voor groote gezinnen. Na de pauze zette spreker hel jïï'o- gramma van den Vrijz. Dem. Bond uiteen, en werd in hel bijzonder stil gestaan bij het punt Nationale Ontwapening. De ver gadering was slecht bezocht. Uit Zee u w s ctx-V 1 a an de r e n O. D. In dc vergadering van ingelanden van den Noordpolder le V x e 1 werd als dijkgraaf herkozen de lieer C. Dekker, te Axel. De rekening sloot met f 1132.8-1 in ontvang en f 1075,88 in uilgaaf, terwijl de begroeiing f 969.61 beliep met f 26 43 onvoofzien. Hel dijkgeschot bleef bepaald op f 11. Woensdag werd le Axel in „het Gulden Vlies" de jaarvergadering gehou den van stembevoegde ingelanden van den polder Beoosten- en Bewestenblij. Dc dijkgraaf, dc heer P Vael uitte bij de opening cenige woorden van waardeering over den overleden polderbode en deelde mede, dat diens zoon. V de Coninck le Zuiddorpe als opvolger was gekozen. De rekening 1921—1925 beliep in ont vang f 29698,94 en in uilgaaf f 24293 32 aizoo een goed slot van f 5405,62. De begrooling werd vastgesteld op f 19700,12 met f 2-157 onvoorzien liet dijkgeschot bleef f S voor lc klas land per II. A. Aan P. de Feijler werd toegestaan om een opril aan te leggen tegen den dijk Smits- en Coegorspolder en aan J. van Hoeve en Hil van Arker voor het maken van twee opritten aan den Sasdijk, onder voorwaarden door Ged. Staten lc stel len. Aan het eind der vergadering pleitte de heer "PIi. J. van Dix hoorn voor het overdragen van den Kinderdijk (den weg Axel—Zuiddorpe lot het z.g. Waterhuis) aan het Rijk of de Provincie, wegens het drukke verkeer. Uit Zeeuwseh-Vlaanderen W. D. Met de tram, die Vrijdagmorgen 10.80 te Bresken s moest aankomen, is een ernstig ongeluk gebeurd. Een Bel gische loods met zijn vrouw, 2 kinderen en zijn moeder, waren op weg naar Vlis- singen. Tusscheu Schoondijke en Brcs- kens is de moeder van den loods over de leuning van het balkon gevallen en op de straal terecht gekomen. De vrouw was op slag dood. De loods sprong uit 5e in volle vaart zijnde tram, doch be kwam wonder boven wonder geen letsel. De directie der tram liet een extra- tram rijden naar de plaats van het on geval en werd het lijk van de vrouw naar Breskens vervoerd en daar in het lijkenhuis opgenomen. Men vermoedt dat het ongeluk hieraan is toe te schrijven dat de vrouw zich onwel gevoelde en daarom op het ba Icon is gaan staan met het bovenomschreven noodlottig gevolg. (VI. Ct.) DE BIOSCOPEN. Slrengholt, Stingaree, dc genlleman-struikroover. Do man, die schijnbaar optreedt als een gewoon vertegenwoordiger van het gilde, maar toch weer heel anders. En dat ver schil zit hem niet alleen in zijn monocle, die hij bij zijn operaties nooit afzet. Der gelijke avonluren-fihns met al de iveinig- waarschijnlijkheden, hebben en houden toch een groote aantrekkelijkheid, is sen satie van de beste soort, en goede welko me afwisseling in de Society-films, die we zooveel uit Amerika zien geïmpor teerd. Flor a. Flora geeft weer drie hoofdnummers in drie verschillende genres. Twee Para- mounts Zijn beste vriend, een spoorweg drama met al wat daar zoo gewoonlijk bijkomt, een overval door struikroovers, en een heldhaftige houding van een te genstander. William Hart met zijn paard Pinto, spelen cr de hoofdrol in. Een heel aardige comedie „Dc vrijgezel met vijf kinderen, waar de humor niet aan ont breekt, en ten slotte het zeerooversdra- ma De dochter van den kustwachter, een uitstekende film, maar Amleto No vell! zich dc knappe filmacteur in toont, die hij is! EEN ZESTIGJARIGE. Een goede bekende van allen, die hot wel meenen met onze stad en in het bijzonder van hen, die er prijs op stellen mede le werken aan verhooging van hel peil, waarop volksfeesten wor den gevierd, beleeft heden haar 60sten verjaardag. Wij bedoelen de Vereeni ging ..Uit het VolkVoor het Volk". Het was wijlen den heer mr. G. N. dc Sloppelaar, wiens nagedachtenis bij vele Middelburgers ook nu, een groot aantal jaren na zijn dood, nog in dank bare herinnering voortleeft, en die toen een der grootste stuwkrachten was, waar het gold iels goeds voor onze stad op louw te zetten, die den stoot gaf voor de oprichting der vereeniging. Een elftal andere heeren vereenigden zich met hem en besloten een vereeni ging op le richten met het devies bij te dragen tot de veredeling van het volk en op 3 3 Juni 1865 kwam de ver eeniging „Uit het Volk—Voor hel Volk" tol "stand met aanvankelijk 450 ledea Van die 12 liecren. van wie wij nog noe men wijlen de heeren J. C. Milborn en jhr. mr. A A. van Reigersberg Vershiijs, als die van de oprichters, die het gou den feest der vereeur'giiig nog medeuiaak- ten, is thans niemand meer in leven. Later, doch ook betrekkelijk in het be gin van het bestaan der vereeniging, heeft o. a. de heer J Appel veel voor de vereeniging gedaan Aanvankelijk be paalde men zich tot muziekuitvoeringen, letterkundige lezingen enz later kwamen daarbij sport- en lurnuitvoeriugen en niet lc vergeten de viering op waardige wijze van de jaardagen en andere heuge lijke feilen van leden van ons Vorsten huis. Ruini 100 verschillende personen heb ben in de 60 jaar deel uitgemaakt of maken dit nog van het bestuur der ver eeniging gedurende korter of langer lijd Zonder aan dc verdiensten van anderen te kort te doen, mogen wij enkele na men wel noemen en dan denken wij voornamelijk aan wijlen den heer L. K. van der Harst J.Jz., den onlangs over leden oud-voorzitter, J. B. Verheij, J. J. II. Doorenbos, W. H. Ilasselbach. M. van Boven, die allen een kwart eeuw of langer deel van hel bestuur uitmaakten en den lieer J. Worrell, den voor be trekkelijk korten tijd afgetreden ijveri- gen secretaris. Van de tegenwoordige bestuursleden zijn de meeste nog betrekkelijk kort in het bestuur, maar mannen als de heeren C. W. D'huij, J. Delzcnne, M. J. van de Kreke en A. van der Mijle hebben Jiun sporen op hel terrein der werkzaam heden dezer vereeniging reeds verdiend. Van de vroeger bloeiende, maar door de tijdsomstandigheden opgeheven on- derafdeelingen der vereeniging noemen wij de Floralia-lcntoonstellingen, dc St. Nieolaasvieringcn en den Kinderspeel tuin. Een onderdeel, dat zich reeds se dert 1883 staande wist te houden, is dc Volkszangschool, die sedert 1888 onder leiding van den heer W. K. Kuiler staat en nog kort geleden een goed geslaagde openbare les gaf. Het waren de heeren Dc Stoppelaar, Van der Harst en Appel, die speciaal tot de oprichting van deze voor de bevordering van goe den volkszang zoo belangrijke instelling medewerkten. Ilcefl dus zooals uil het bovenstaande blijkt, deze vereeniging in de afgeloopen 60 "jaar veel goeds tot stand gebracht, het huidige bestuur wil niets liever, dan dit ook in de toekomst voortzetten. Het kan dit echter alleen doen als het aantal leden, in plaats van geregeld te vermin deren, zooals de laatste jaren het ycval is, weer flink toeneemt. De vereeniging en haar streven rechtvaardigen dit ten volle. Men kan het bestuur dan ook geen beter verjaarsgeschenk zenden, dan DE TIJD VAN WEIFELEN IS VOORBIJ. Zoo wij nagaan hoc talrijk de getuige nissen ziju, die dagelijks over de gene zing door do Pink Pillen worden gepu bliceerd, dan moet men toestemmen dat de geneeskrachtige eigenschappen dezer pillen geheel en al voldoen aan hetgeen voor de meerderheid der gestel'en noo- dig is Zoodat voor hem die goed zorg draagt voor zijn gezondheid en die to vergeefsch de kaimeering zijner pijnen hoojile te vinden, de .tijd van weifelen voorhij is Een proefneming met de Pink Pillen is dan dringend noodig. Het zou niet voegen te beweren dat de Pink Pil len het wondermiddel legen alle ziekten zijn. Toch is het bezwaarlijk een zeker der niKÏdel aan te wijzen tegen die ziek ten welke lum oorsprong hebben in ver slapping van het bloed en verzwakking der zenuwen. Do Pink Pillen bevatten, in een door het organisme gemakkelijk op neembaren vorm, de voor den rijkdom yan het bloed onmisbare sloffen. Ze ge ven aan do Zenuwen de verloren veer kracht weer, wekken den eetlust op, be vorderen de spijsvertering en herstellen de lichaamskrachten. De prijs der Pink Pillen bedraagt fl 75 de flacon, fi).— de zes flacons. Zij wor den verkocht in het noofddopot Jac. Marisplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Hollandsche gebruiksaanwij zing. De Pink Pillen zijn ook te verkrij gen bij alle goede apothekers en dro gisten, o.a. bij PAUL VAN SLUIS en N.V. v h. 0. A. SOHULTE en Co.' (Ing. Med.j IJ ML ijiii mw als men nog geen lid is, zich daarvoor op te geven bij den secretaris, den heer J A. Tavenier, Brec E 130. Rest ons nog te melden, dat een fees telijke herdenking van het jubileum uit-* sluitend met de leden, en begunstigers zal plaats hebben op een nader te be palen dag in Augustus of September. AKMENRRA LD TE MIDDELBURG- Onder voorzitterschap van den burge meester van Middelburg werd Donder dagavond, ile eerste vergadering van den nieuwen Armenraad voor den vierden vierjarigen termijn, gehouden in de raadzaal van liet stadhuis. Na opening der vergadering wees de voorzitter de nieuwe vertegenwoordigers der instellingen van weldadigheid op liet doel en de bcleekenis van hunne onder linge samenwerking en op de nuttige werkzaamheid van deu Armenraad in de laatst verloopen twaalf jaren. In den nieuwen Armenraad zijn ver tegenwoordigd 25 instellingen of drie méér dan in het voorgaande tijdvak. Het doel der vergadering was de vor- kiczing van een voorzitter, de aanwijzing of verkiezing van vijf bestuursleden en van vijf plaatsvervangende bestuursleden. Gekozen werd lot voorzitter de heer P. Dumon Tak. Tol bestuursleden werden aangewezen de heeren mr. .1 W. Zijlstra, G. M„ Mes en R. J. de Muijnck, terwijl itol li'unj plaatsvervangende bestuursleden werden aangewezen resp. D X. van Gelderen, mevr. Sclilüterde Nijs en ds. N. M. dc Ligt. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Ch Boasson en mr. F. B Evers en tot hun plaatsvervangende bestuurs leden mr. W. F. baron v. d„ Feltz en mej. A. W. Ermerins. Na de rondvraag deed de voorzitter eenige mcdedeeh'ngen en sloot de vér- gadering. KERKNIEUWS. Ned I I e j* v. Kerk. Beroepen te Haamslede, F. G. van Binsbergen ,cand. le Doornspijk. Ge re f. Ke r k. Aangenomen hel beroep naar Borger (Dr.) en bedankt o.m. voor Domburg- Westkapelle door D. Feenstra, caiid. le Woudsend. Vrij'c Evang Geni. Beroepen te Wemeldiuge ds Wi. Dj Lindhout ,le Dordrecht (Ncd.) KUNST EN WETENSCHAPPEN Vereeniging Het Kunst museum 11 e Middelburg. De gisterenmiddag in oen der zalen van hel Museum gehouden vergadering van de vereeniging „Het Kunstmuseum", werd voorgezeten door den lieer dr. J. O. Kiudcrmann, bij ontstentenis van den voor zitter, den heer mr J. J. lleijse Medegedeeld werd dat van de aan de gemeente afgestane tegeltableaux met 't doel ze le plaatsen in een der openbare gebouwen, vier zijn geplaatst in hel gym nasium en één in de S (adsscliuur en het zesde als niet best te plaatsen, werd terug ontvangen. Van de Teekenacademi -, die lot nu toe f300 subsidie aau de vereeniging gaf per jaar, was een verzoek ingekomen om een rapport over dc wijze van besteding der gelden door de vereeniging. Deze ge gevens werden door het dag. bestuur verstrekt, Vaarna bericht inkwam, dat de subsidie eindigde, omdat de Teeken academie van oordeel is dat rente van kapitaal der vereeniging ook voor de ge wone uilgaven moet worden besleed. Geantwoord zal nu nog eens worden, dat hel rente betreft van gelden, die ge legateerd zijn onder bepaalde voorwaar- C

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5