BEURSNOTEER1NG VAN HEDEN. AMSTERDAM, 11 Juni. (Sloikoers.) 6 pet. Nederl. 1923 102 dertien zes tiende; 6 pet. Nederl 1922 101 dertien zestiende; 5 pet. Nederl. 1918 100%; 4% pet. Nederl. 1917 96%; 2% pel. Nederl. W. Schuld 691/s5 pet. do. Oblig. 71%; 3 pet. do. Certif. 74. Cert. Ned Hand. Mij. 127%—128%; Ned. Ind. Handelsb, 150; A and, Kol, Bank 194%---195%, fVon. Petrol A and.' ■388-390, Gecons HoU. 147i/s-148i/i; Jult. Mij. Vorstenlanden 169'/2—170%; Handelsv. AmsterU- 548553; Javasche Cultuur 320—322, Aand. Deli^Maatsch. 386—3901/2; Amsterd. Rubber 227-229i/8; Ned. Amorik. vaart 64; Ne<L Scheep vaart unie 142i/iKou. IIoll Llovd 61/4 Kon. Ned. Stooinb. Mij. 6ia/4; Aand, Pa- ketvaart 165. Gouda A. 8%; Philips A. 456%; Jurgens A. 102—1031/3. Anaconda 761/1; Steels 1161/3Erie 28% Union Pacific 138%. Common Marine 9%Maxwell Gr. C. v, !Af. 6 üfgeu zestien de; Maxwell Land Cert. y. Inc. Bonds 16 zeven zestiende; Prefered do. 355/8- Prolongatie 2%. Russen. Obi. 1880 3; Hope 3 een zes zestiende. 4 Markt sluit lusteloos. Wisselkoersen i. Londen 12.09%; Berlijn 59 23; Parijs 12.13; Brussel 12 Dollar Cable 2.1187/8. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemiugen verricht in den morgen van 11 Juni. Hoogste barometerstand 772.4 to Malinhcad. Laagste barometerstand: 748 0 te Janmayen. Verwachting van den avond van 10 tot den avond van 11 dezer Zwakke tot matige Westelijke tot Noor delijke of Noord-Oostelijke wind, beider tot licblbewolkt, droog weer. Iets koeler. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 68 gr12 uur 78 gr., 3 uur 79 gr, van de firma A C. van der Rest te Goes, Groole Markt 9, dat zij loen als apotheker haar diploma bij den inspecteur der Volksgezondheid heeft doen viseeren; dat zij sinds dien tijd, daar steeds maar eens in de maand is geweest en dan ge durende een paar uren de apotheek van beklaagde bezoekt en controleert, zonder echter de deugdelijkheid; der geneesmid delen te onderzoeken en dat zij er niets van ziet, wanneer beklaagde geneesmid delen op recept bereidt en aflevert; overwegende ,dat door voormelde be wijsmiddelen wettig en overtuigend is bewezen, dat de beklaagde in dp maanden Januari en Februari 1925 in de jjemeente Goes als apothekersassistent (hulpapothe ker in de apotheek van de Firma A. C. van der Itesi, gelegen in perceel Groote Markt 9, anders dan onder toezicht van eenen geneeskundige bevoegd tot het le veren van geneesmiddelen werkzaam is geweest; Overwegende, dat door dezelfde be wijsmiddelen tevens de schuld van be klaagde aan gemeld feit wettig ch over tuigend is bewezen; Overwegende dat de raadsman van be klaagde ter zijner verdediging heeft aan gevoerd, dat onder het door de wet be doelde toezicht niet anders kan worden verslaan dan dat de apotheker zich zal overtuigen, dat de hulp-apotheker de wet tige bepalingen op het apothekersbedrijf bestaande naleeft; Overwegende dat deze beperkte opvat ting van het begrip „toezicht" geen steun in de wet vindt, Overwegende toch dat ook hulp-apo thekers lot de uitoefening der artsenij- bereidkunst bevoegd zijn mits onder toezicht van een apotheker of van een geneeskundige, bevoegd tot het leve ren van geneesmiddelen, waaruit volgt, dat het toezicht zoo ver reikt ais de art- senij- (lees bereidkunsl) zich uitstrekt; Overwegende, dat nitoefening der art- senijbereidkunst is het bereiden en tot geneeskundig doel afleveren van genees middelen. Overwegende, dat derhalve, hoe be perkt men ook het begrip „toezicht" op vat, het bereiden en het afleveren van geneesmiddelen in elk geval nooit buiten dat toezicht vallen, hetgeen ten deze het geval is geweest^ zoodat beklaagde zonder bet vercischt© toezicht in een apotheek is werkzaam geweest; Overwegende, dat het hiervoren als wettig en overtuigend bewezen aangeno men feit moet worden gequalificeerd; „het als apotheker-assistent in een apotheek werkzaam zijn, niet onder het voorgeschreven toezicht van een apothe ker of geneeskundige, bevoegd tol het leveren van geneesmiddelen" en dal op het aizoo gequalificeerd feit toepasselijk zijn aril. 1, 2. S, 22 en 31 der wet van 1 Juni 1865 JJtbl. no 61, zooiïis die .wet nader is gewijzigd, arlt. 11 en 17 der wet van 25 December 1878 Sib! no. 222, zoo als deze nader is gewijzigd. LANDBOUW. In de commissie welke m 1925 be last is roet het afnemen van het examen ter verkrijging van de akten van be kwaamheid tot het geven van L. O. in de beginselen der land- eu tuinbouwkunde is o.a. tot lid gekozen de heer ir. 0. Ste vens, rijkslandbouwconsulent ie Goes. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Ter herinnering aan het zeldzaam jubileum, n.l. de herdenking van de 50- jarige loopbaan van .onzen bekenden stadgenoot, den heer Jan Morks, op 15 Juni a.s., heeft de firma Gebr. Hildernis- se alhier, den jubilaris een aardige- attentie bewezen, door het doen verschij nen van een fraaie prentbriefkaart waar op de beeltenis van den heer Jan Morks van vóór 50 jaar als 9-jarig muzikantje bij het Dordrechtsche Schutterij-muziek korps, en zooals wij hem thans alle ken nen als directeur van hel Middelburgsch Muziekkorps. Bovendien etaleert de firma verschil lende door haar uitgegeven composities van den jubilaris, w.o. de bekende Klep- permarsch (Marchc Oaslagnole), die reeds vóór 20 jaar werd gecomponeerd, en waarvan thans het 85ste duizendtal is verschenen. Het was gisteren bij het eerste Abonnementsconcert van liet Middel burgsch Muziekkorps een vreemd gezicht, dat niet de directeur, de heer Jan Morks in het Schuttershof alhier den dirigeer stok hanteerde, maar dat deze ditmaal was toevertrouwd aan den heer Joh. H. Oaro. Zoo men weetv zijn de oogen van den heer Jan Morks in zulk een slechte conditie, dat het dirigeeren hem thans, onmogelijk is. De lieer Oaro. die de taalt van dirigent vrijwillig op zich heeft genomen, heeft zich op zeer te waardeeren wijze van die taak gekweten. Al moge zijn opvat tingen van tempo enz. verschillen van die van den heer Morks, de uitvoering was ook nu af. Dit bleek o.a. bij de vertolking van „Triumphmarsch en Vredeshymne" van den heer Morks zelf. Het was zeker een zeer sympathiek gebaar van den heer Oaro en van de muzikanten, die zich alle van him zetel verhieven om door applaus hulde te brengen aan den componist, die zich ditmaal onder de toehoorders had geschaard. Ook het laatste nummer van het pro gramma „Fantasie uit de Opera Paljas" van R. Leoncavallo, voldeed uitstekend en het applaus na dit nummer, deed den heer Oaro nog een toegift doen spelen, namelijk de marsch „Met ontplooide va nen". Het was een welgeslaagd concert. Jam mer dat niet veel meer personen gebruik hadden gemaakt om van de muziek en het heerlijk zitje in den tuin te genieten. Op advies van de Oommissie voor schOione letteren, is door het bestuur der Maatschappij de jaarlijks uitgeloofde prijs van f1000 toegekend aan den dich ter P 0. Bouteus voor zijn gedicht „Zo merwolken". HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Aan de Geors. Meerman, scheeps werf telerseke is gegund de bouw van een ijzeren motorklipper, groot 500 ton mosselen, voor rekening van den heer P. A. Rammelo, burgemeester van Philip pine. Het schip zal voorzien worden van een 50 P.K. Kromhout motor. Faillissementen. Het faillissement van 0. v. d. Weele, landbouwer te Poortvliet, Ourator mr. J. A. 0. van Heusde te Zutphen„ is geëindigd wegens verbindend gewor den eenige uitdeelingslijst. '/EKSEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. ind. Stoomvaartlijnen. Buitenzorg 10 Juni te Antwerpen, Rot- terdam n. Java. Kedoe m.b. p. y Juni Finisterre, Ba tavia n. Rotterdam. Commewyyne, 7 Juni te Paramaribo v. Amsterdam. Siloebondo, 10 Juni v.m,. 9 u. v. Port Said Batavia n. Rotterdam. Rembrandt 8 Juni van Medan, Am sterdam n. Batavia. Patria 10 Juni n.m. v. Colombo. Rot-, terdam n. Batavia. Tjerimai, 10 Juni v. Batavia n. Rot terdam. Tabanan p. 10 Juni 6 u. Finisterre, Batavia n. Rotterdam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Volendam p. 10 Juni y.m. Cape Race, Rotterdam n. New-York. Nieuw Amsterdam 10 Juni v. Rotter dam n. New-York. Edam, p 9 Juni St. Michaels^ Rotter dam n. New-Orleans. LEGER EN VLOOI- 'Officier van den marinestoomvaart-, dienst le lel F. II. Heukelman, thans dienende a. b. van Ilr. Ms. instructieschip „Yan Speyk te Willemsoord, wordt ter beschikking gesteld en is bestemd voor den dienst in Oost-Indië. Blijkens een bij het dep. van Marine ontvangen bericht, zijn Hr. Ms. pantser- sdiepen „Heemskerck" en „Tromp", be- hoorende tot de voor een reis naar de Oostzee gevormde oefeningsdivisie, onder bevel van den schout bij nacht K. F. Sluys, gisteren uit Nieuwediep vertrok ken. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE MOORDAANSLAG TE ABEELE. Naar wij vernemen, heeft men thans den dader van den moordaanslag op het 7-jarig meisje te A bee Ie gearresteerd. Hel is zekeren A. F. I, te Middelburg. Ilij is door de politie met het slachtoffer geconfronteerd, waarbij hij een volledige bekentenis aflegde PAINLEVÈ's REIS. RABAT. 11 Juni V.D. Maarschalk Lyaule heeft gisteravond gen diner aan geboden ter eere van Painlevé. De pre mier en Lyaute confereerden daarna. Hedenmiddag vertrok Painlevé naar Fez. waarvan hij vervolgens naar het front bjj Ouezzan zal rerzen. SPANJE. FRANKRIJK EN MAROKKO. PARIJS, 11 Jum. net Quay d'Orsay meldt dat de opening d,er Franscli-Spaan- sche besprekingen enkele dagen verdaagd is. Frankrijk en Spanje zijn het thans eens geworden over de meeste principi- eele kwesties. NIEUWE MARINECONSTUCTIE. LONDEN, 11 Juni V.D. Het kabinet werd ter hand gesteld het memorandum der commissie, waarvan Lord Birkenhead president is, betreffende de kwestie eenér geheele .nieuwe marineconstructie, en vervangeningen. Vernomen wordt, dat de beslissing over het rapport in een nieuwe bijeenkomst zal vallen. De T imes meldt dat de huid/ge begroo ting geen groote meerdere uitgaven zal bevatteu. LAATSTE BERICHTEN. FEDERATIE VAN VEREENIGIXGEN VAN BOEKDRUKKERSPATROONS. Gisteren en heden hielden de leden van bovengenoemde federatie te V1 i s- s i n g e n een algemeene vergadering. Gister werd een boottocht gemaakt met de mailboot „Oranje Nassau", van de Maatschappij Zeeland; tijdens deze vaart, die door schitterend weer be gunstigd werd, is aan boord gedineerd Bij terugkomst te Vlissingen werd per extra-tram naar het Grand Hotel Britan nia gereden, waar een uitvoering werd bijgewoond van het bekende Zuid-Beve- landsche h Capellakoor onder leiding van den heer G Houtekamer. De heer S. Korthuis, voorzitter der federatie, bracht dank voor het ten ge- hoore gebrachte en verzocht het koor het Zeeuwsch Volkslied te zingen, aan welk verzoek werd voldaan, terwijl alle aanwezigen staande medezongen Heden werd na afloop der vergade ringen met autobussen naar Middelburg gereden voor een bezoek aan de Markt en de verdere bezienswaardigheden, waarna een rondrit door Walcheren volgde. DE MISDAAD TE SOUBURG. Naar wij vernemen, ïs het ons ver strekte bericht, dal hel 7-jarig meisje het slachtoffer van den lafhartige .•tan- randing te Souburg naar het ziekenhuis was overgebracht, onjuist, het kind wordt thuis verpleegd. De aanvankelijk door de politie aange houden werkman de R. uit Vlissingen, heeft zijn allibi kunnen bewijzen en wordt dus het onderzoek naar den wer- kelijken dader weder voortgezet. WEGGELOOPEN EN VERDRONKEN. Een leerling der bewaarschool de? eerwaarde zusters le Roosendaal F S. liep bij het uitgaan der school stilletjes weg. Den heelen nacht heeft men naar hem gezocht, tot hij vanmorgen opge haald werd uit een vaart ter plaatse, de z.g. Waterval. EERSTE KAMER. Na nog eenige discussie en verdedi ging door munster de Graaf, werd het ontwerp tot wijziging van het Indisch regeeringsreglement aangenomen met 27 (egen 10 st. Tegen de S. D. A. P. en de V. D. Aangevangen werd met de behandeling der voorgestelde wijziging van de kies wet, de provinciale wet en de gemeen- DE MOORD TE WYCHEN. Het gerechlshoi te Arnhem heeft giste ren vonnis gewezen in de zaak van v Munster beschuldigd van tweovoudigen moord te Wycnen. De rechtbank had hem tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Het hof heeft het vonnis vernie- tigd, maar opnieuw rechtdoende bekl. eveneens tol levenslange gevangenisstraf veroordeeld. STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: 'Onder voorbehoud.) f 1000: 4545 9802 11567 19393 f 400 2365 10941 16983 17221 19698 f 200 2847 4079 6030 6133 6959 12609 15713 16761 19413 f' 100: 5691 11073 15421 15196 16203 16922 17609 18011 18304 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 11 Juni. 3 uur. Het as pect van de beurs was vrijwel onveran derd. Rubbers bescheiden. Ned. Jndustri- eelen minimaal. Koninklijken weinig in teresse. Suiker prijshoudend. Tabakken enkele Sumatraaand eerder iets lager. Scheepvaart was niets te be speuren. Amerikanen verlaten. Prolongatie 2% pCt.' WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 11 Juni 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van g isteren Londen 12.09% (12.08%.} Berlijn 0.5923 0 5923. Parys 12.13 (12.25.) Brussel 12.— (12.13.$ Zwitserland 18 36 (48.35). Weenen 0.003507% 0.003507%). Kopenhagen 47.02% (46.85). Oslo 42.05 (41.85).' Stockholm 66.62% (66.62%) New-York 2.48% (2.48%). UIT RUSLAND. MOSKOU, 10 Juni. Gisterochtend is onder enorme belangstelling, ook van officicele' zijde, een luchtexpeditie, be slaande uit 6 vliegtuigen, van Moskou naar Peking vertrokken. Doel van deze tocht is verkenning van de luchtroute in verband met de eventueele oprichting van een Chineescb-Russischen lucht- dienst. DE NEDERLANDERS IN SHANGHAI. In antwoord op een desbetreffende vraag is bij het departement van buiteu- iandsche zaken bericht ontvangen, dat er vooralsnog geen reden bestaat zich bezorgd te maken over de veiligheid der Nederlanders te Shanghai of om daarvoor bijzondere maatregelen le treffen. DE STRIJD IN MAROKKO. FEZ, 11 Juni. V. D. In verband met het opdringen der Riffs hebben de be woners Ouezzan verlaten. Vliegtuigen bcnibardeercn de dorpen van Abd el Krim. MADRID, 11 Juni. V. D. Het direc toire seint officieel, dat Maandag de Fransch-Spaansche conferentie te Ma drid over een gemeenschappelijk optre den in Marokko zal aanvangen VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONTACTISCH OPTREDEN VAN MARECHAUSSEES. Naar de Zwolsche Courant meldt heet/ aldaar Zondag op den Deventerstraal- weg een onaangename ontmoeting plaats gehad tusschen 'n paar marechaussees in burger lcleeding en een meisje, dat met haar broeder en verloofde per fiets van Wijhe kwam. De marechaussees bekeurden den broer en verloofde toen zij op het zwarte wegje naar Assencrorp naast elkaar op het fietspad bleven rijden. Ook de naam vau het meisje werd toen gevraagd ,doch zij weigerde en vroeg de reden .waarom zij haar naam moest opgeven. Het antwoord was, dat haac zulks niet aanging. Zij werd daarop hard handig aangepakt, zoodanig,, dat haar armbandhorloge stuk gedrukt werd, dp japon gescheurd en zij zelf bloedend aan de hand gewond werd, en ook de bo venarm blauwe plekken en nagelindruk- ken vertoonde. Er Waren inmiddels honderden men- schen toegestroomd, onder wie een ma joor van politie. Deze vroeg de legitima-1 tie-bewijzen van de marechaussees, wel ke zij vertoonden. De vader (die Inmiddels ter plaatse was verschenen) en de dochter reden met de marechaussees naar de kazerne. Verscheidene omstanders die bij name bekend waren, zijn 's avonds door d© ma rechaussees van huis gehaald en Ier on dervraging naar de kazerne gebracht. Daar werd proces-verbaal tegen hen op gemaakt, wegens het niet opvolgen van de bevelen der rijkspolitie. Men wenscht thans gezamenlijk op te treden ,om een gerechtelijk onderzoek uit te lokken. GERED NA 12 UUR ZWEMMENS. Hel Bat. Nbl. deeld o.a. de volgende bijzonderheden mee over hetgeen een jonge Europ. vrouw, mej. Beaupoire overkwam toen zij aan boord van de „Insulinde" na het vertrek uit de haven van Singapore, blijkbaar te ver door een patrijspoort leunde en in zee viel. Haar schreeuwen werd n'iet gehóórd, en de boot voer verder. Mej- B. hield zich den geheelen ver deren nacht drijvende door nu eens op haar rug, dan weer op haar borst te zwemmen. De morgen naderde. Maar .geen red ding. Hoe zij den horizont afzocht, er was niets te zien, dat hoop op redding kon geven. Eindelijk ontwaarde zij heel in de verte een stip, een eilandje, en zij nam zich voor te trachten dit te bereiken Maar.... de afstand bleek grooter dan hij zich oorspronkelijk liet aanzien.. De zon stond reeds hoog aan den hemel, hel was ongeveer elf uur in den morgen, toen een visschersprauwtje, be mand met Chineezen opdoemde. Mej. B. spande al haar krachten in en ook deze poging scheen te mislukken, want spoedig was de drenkelinge uitge put Uit alle macht begon zij toen om hulp te schreeuwen en dit keer met suc ces De bemanning van de visschersboot gaf te kennen het geroep te hebben ge hoord en kwam naar de plaats toe ge varen waai- mej. B. zich bevond. Doodelijk vermoeid werd ze aan boord geheschen en ine( dit visschersboolje arriveerde mej B. te Singapore, In handdoeken gewikkeld werd zij naar het hospitaal vervoerd, waar zij eindelijk tot rust kwam. Wiel' heeft het gebeurde haar zenuwge stel wat geschokt, doch zij zal hiervan spoedig hersteld zijn. Vrees geen Examen want er is een Middel dat u gehqel bevrijdt van Zenuwachtigheid, een Middel dat u Kalm maakt en Kalm houdt, ter wijl uw Geest Helaer blijft Jlijn- barill's Zenuwlablcllen wetenschappelijk samengesteld en onschadelijk, genezen u van uw Zenuwachtigheid. Glazen buisje 75 ct. Bij Apotii. en Drogisten. BUITENLAND. I>F. BELGISCHE MLNISTERCUISIS- Nog zijn de moeilijkheden niet over wonnen. Nog is de samenstelling-Poullet niet klaar. Hij kan niemand vinden voor de por tefeuilles van landsverdediging cn van koloniën, en bovendien is er groote ontevredenheid in katholieke kringen over een katholieke-socialistische re- geeri'ngscombinalie, vooral in verband met 't aan de socialisten afstaan van de portefeuilles van binnenlandsche zaken, spoorwegen en marine. De besturen der katlxoliek© groepen uit Kamer eu Senaat hebben over een en ander vergaderd; en een aantal hun ner wenscht nadrukkelijk, dat het katho lieke blok aan Poullet zijn vertrouwen zal op zeggen. Vandaag zou een vergadering worden gehouden van de katholieke associaties. Hun besluit zal zeker van invloed zijn. h HET WAARBORG VERDRAG. Nadere verklaringen. Zooveel commentaren, zooveel misver standen. Wij hebben het al twee dagen gezien, hoe verschillende 'lezingen, opvattingen er waren oyer het antwoord aan Duitsch- land. En niemand weet er het rechte van, want Briand zoowel als Chamberlain hebben uitdrukkelijk verklaard uit be leefdheid tegenover Duitschland niets over den tekst te zullen mcdedcelen, en. de publicatie daarvan aan Berlijn oyer te laten. Dat al dergelijke commentaren veel kwaad kunnen doen aan de, publieke opi nie, spreekt van zelf, vooral als die pu blieke opinie nog wennen moet aan een kwestie, niet: geallieerden contra Duitsch land, maar Duitschland èn de geallieer den. Duitschland ,die de geallieerden heeft uitgenoodigd tot het aangaan van een garantiepact. Hierin ligt de noodzakelijke tweezijdig heid voor een antwoord al in opgesloten. Wat niet bepaald bleek uit de publi- catie-Havas. Chamberlain heeft 't dan ook noodig gevonden te Genève een nota openbaar le maken, waarin hij waarschuwt legen overijlde commentaren met betrekking tot de Fransch-Engelsche overeenstem ming inzake het antwoord aan Duitsch land, en den raad geeft daarmee te wach ten lot de openbaarmaking (die raad komt wel wat laat, mr. Chamberlain!) Hij voegde er echter aan toe, dat Enge land bij de besprekingen met de Fran- sche regeering steeds den koers heeft gevolgd, die neergelegd is in Chamber lain's bekende rede over het Gencefsche protocol in den VolbenbondraadszitÜng van 10 Maart. In deze rede had Chamberlain, wat het Vraagstuk van vciligheidsveixlragen betreft, uiteengezet, dat waarborgver- dragen tusschen voormalige Vijanden ge sloten in hel belang van den wereldvre de kunnen zijn, in tegenstelling tod de oude tegen elkander gerichte bondge nootschappen Men neemt te Genève zeer terecht aan, dat Chamberlain's mededee- ling zich richt tegen de Fransche pers commentaren, die het veel te veel laten voprkomen alsof het veiligheidsverdrag eigenlijk een Fransch-Engelsch bondge nootschap tegen Duitschland zal zijn, in plaats van oen verdrag tusschen volko men gelijkwaardige en gelijkgerechtigde partijen met Inbegrip van Duitschland. Ook Baldwin heeft in het Engelsche Lagerhuis de gemoederen wat gerust moeten stellen. Het belangrijkste in zijn verklaring is de verzekering, dat het be oogde verdrag van zuiver wederzijdschen aard is en niet e e n z ij d i g, zooals uit de verschillende inededeelingen mis schien zou kunnen worden afgeleid. Dit tevens als hatelijkheid aan het adres van Havas. Overigens geeft ook hij den raad: wacht tot Chamberlain weer terug is. Dit ook als antwoord op een vraag van een Lagerhuislid, of het waarborgver- drag alleen betrekking zal hebben op) het Rijnland,, dan wel of daarin ook sprake is van Duftscblands Oostelijke grenzen of van de O. Europeesche grenzen in hét algemeen. Men ziet, dat overal die vraag gerezen is. Afwachten dus. Maar Havas weet ahveer eenige na dere punten van het antwoord le pre ciseeren t De nota wordt bezield door het leven dig verlangen om de onderhandelingen over het veiligheidspact tot een gunstig resultaat te brengen Alvorens echter met deze onderhan delingen voortgegaan wordt, is het nood zakelijk te weten, of Duitschland bereid is bij zijn intrede in den volkenbond alle voorwaarden te aanvaarden welke in den brief van den volkenbondsraad; van Maart j.l. uiteengezet zijn (geen voorwaarde of concessies). Het is eveneens nopdig thans reeds duidelijk aan te geven, dat het sluiten van ecu veiligiieidsverdrag met Duitsch-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2