8ELRSN0TEEUNG VAN GISTEREN. AMSTERDAM, 5 Juni. (Slotkoers). 6 pOl. Nederland 1923 103 drie zestien de; 6 pOt. Nederland 1922 105 5 pCt Nederland 1918 100 vijf zestiende; 4% pOl. Nederland 1917 96; 2% pOt. Nederl. Wi. Schuld 61%, 3 pöt. do. Oblig. 74%; 8 pOt. do. Oertif. 7S3/-1- Cert. Ned. Hand. Mij 134%—134%; Aan- deelen Ned. Ind. Handelsb. 149%, Aand. Koloniale Bank 198%—290; Kon. Petrol. Aand. 379—382; Oult. Mij Vorstenlanden 169%, Handelsv. Amsterdam 561—566; Ja- vasche Cultuur 330, Aand. Deli Mij 388%- 3911/2; Amsterd. Rubber 232 -234%. Ned. Scheepvaartunie 147; ,IConinkl. Lloyd 6—8; Kou. Ncd. Stoomb. Mij 623/i; Aand. Pakelvaart 165. Gouda A. 9; Philips A. 430; Jurgens A. IO53/1106%. Anaconda 70%; Steels 116%; Union Pa cific. 141V.-; Common Marine 9 negen zes tiende 9 clt' zestiende; Prefered do. S5%; Maxwell Gr. 0. v. A. 6%, Maxwell Land Cert v. Inc. Ronds 16 vijf zestiende- Prolongatie 3. Russen Consols 5%; Hope 31/1. Markt sluit lusteloos. Wisselkoersen: Londen chöque 12.09'/?; Berlijn 0.5925 Parijs 12.13; Brussel 11.85; Dollar Cable 2.48 dertien zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Rilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Juni. Hoogste barometerstand. 770.1 te Haparanda, Laagste barometerstand: 747.4 te Isafjord. Verwachting van den avond van 6 tot den avond van 7 dezer: Aanvankelijk matige tot zwakke wind uit Oostelijke richtingen, later zwakke, veranderlijke wind, helder tot licht be wolkt, droog weer, aanvankelijk zelfde temperatuur, later wellicht koeler. Thermomeferstand alhier 's morgens 9 uur 68 gr., 12 uur 77 gr. HOOG WATER, Vlissingen. (Zomertijd.) Zondag 7 Juni n.m. 2 33 Maandag 8 3 19 Dinsdag 9 4 0 V Woensdag 10 4 55. Donderdag 11 5.42! Vrijdag 12 v.m. 6 30 Zaterdag 13 7.31 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 9 minuten na dat te Vlis singen.) dikanten staan slecds gereed om allen, ook andersdenkenden met woord en zoo mogelijk ook met daad ter zijde te staan. Na de kiekjes van de mijnen, werden er nog enkele ten beste gegeven van liet zoo mooie Zuid-Limburg. De heer O n d er d ij k bracht hartelijk dank aan den heer ds. van Maauen voor zijn bereidwilligheid de verre reis te maken en deze duidelijke uiteenzetting van het mijnwcrkerslevcn te geven. Spr wekte de vertegenwoordigers der drie bestuurdersbonden, ook de Neu trale was vertegenwoordigd, op hun le den, die werkloos zijn, op een en ander te wijzen en de aanwezige werkloozen om over het gesprokene eens goed na le denken. Hierna werd de vergadering gesloten. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge opend Middelburg: M. J. van Pienbroek. Vlissingen: S. J. Engering, Hendrikstr. ONDER'TïJS. Geslaagd voor het machinistendip. A de heer D. Lfcvense. leerling van fle De Ruijlerschool te Vlissingen. Benoemd met ingang van 9 Juni, tot tijdelijk hoofd der O, L, S., I., te S t. Philipsland, de heer A. J. de Ruijter, onderwijzer aldaar. Naar de „Iers. en Th. Crt." meldt, heeft de heer M. C. Blankert Vrijdag middag onder zeer veel blijken van be langstelling, wegens vertrek, afscheid ge nomen als hoofd der O. L. School, te St. Philipsland. RECHTZAKEN. Arrond. Rechtbank te Middel burg. In de zitting van Vrijdag waren de vol gende beklaagden gedagvaard: J. L., 59 j., groentenkoopman le Vlis singen, gedetineerd wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan H. J. J. Iv Voïlemaere le "Vlissingen op 4 April: j.l. Eisch 6 maanden gevang, met aftrek van het voorarrest. H. v. d. B„ 22 j., werkman te Middel burg, ged- te Middelburg, wegens op lichting van de fa. Jeronimus te Middel burg, door vervalschte briefjes voor erw- tenlezen aan te bieden en daarop geld te ontvangen. Eisch 6 mnd. gev. met aftrek voorarrest. R C. M V., 28 j., landbouwer te Graauw, wegens het niet voldoen aan de vordering van een rijksveldwachter toen hij per rijwiel zonder licht reed in den avond van 10 Mei j.l. te Graauw. Eisch f 15 of 15 d. h. H. V., 38 j.. koopman te Wissenkerke, wegens het dwingen door bedreiging te gen J0I1. 0. de Witte, f 40 af te geven, ge pleegd te Kortgene op 23 April 1.1. Eisch f50 of 25 d. Ii. P. J. R., 45 j., rijwielhandelaar Zuid- dorpe, god. le Middelburg, wegens ver duistering van een automobiel, die ge deeltelijk aan hem en gedeeltelijk aan eeu ander behoorde, te Zuiddorpe of in België in 1924 Eisch 8 mnd. gev. met aftrek voorarrest. 0. v. d V 21 j., stucadoor te Rotter dam, wegens bedreiging van J. M.Scheers bij wiea hij in dienst was en die hem op vordering van de belastingambtenaren '11 geldbedrag van 1'25.80 wegens belasting schuld moest inhouden, te Kloetiuge, in Februari J.l. Eisch f25 of 25 d. h. J. K. K., 27 j., winkelier te Middelburg was door den kantonrechter te Middel burg veroordeeld wegens overtreding der Jachtwet le Grijpskerlce op 18 Febr. 1,1. tot f 10 of 10 d. h., met verbeurdverkla ring van het dubbelloopsjachtgeweer. De beklaagde en de ambtenaar van het O. M waren in hoogcr beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter. J B., 3S j., houder van een bureau voor natuurgeneeswijze te Rotterdam, was door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld wegens het behandelen van P Willeboordse te Vlissingen op 21 Janu ari 1.1. tot 2 mnd h., tegen welk vonnis bek!, en de ambtenaar van het O. M. in hooger beroep waren gekomen. Eisch 2 mnd. h. In dezelfde zitting werd in de vol gende zaken uitspraak gedaan oplichting: W V., 21 j., landbouwers knecht Koudekerke, 1 m. gev. StraatschenderijII. K 17 jaar, werk man Hausweert, vernietiging van het von nis van den kantonrechter te Goes, 1 m. tuchtschool. Heling: G. de R., 46 j., zonder beroep, Ierseke, ged. le Middelburg, 6 mnd. gev. met aftrek voorarrest. diefstal P. I. de il35 j., schilder Schoondijke, f 15 of 15 d. h. Valschheid in geschrifte M. V., 24 j., boomkweekersknecht te Kapelle, 6 m. gev voorw., proeftijd 3 jaar. Diefstal M IC., 19 j., werkman Ier seke, 5 m.gev. Overtreding wei op de artsenijbereid- kunst A. C. v. d. R, 23 j., apothekers assistent te Goes, vernietiging vonnis van den kantonrechter, f10 of 10 d h. Overtreding Arbeidswet J. de V., 36 j., slager te Missingen, vernietiging vonnis van den kantonrechter te Middelburg, 3 d. h. voorw., proeftijd 1 jaar. Dierenmishandeling R. C. J. D., 28 j., bakker Zuiddorpe, f 25 of 25 d h. Valschheid in geschrifte W. de V., 21' j., assuradeur Heinkenszand;, 6 pi. gev. Past Goed cp uwe Gezondheid Oindal de gezondhei'4 het beste goed is dat wij bezitten, is zij waard gezocht te worden zoo wij haai' missen en te worden verzorgd zoo wij Yiaar hebben. De gezondheid gaat dikwijls achteruit doordat wij er niet goed op passen. Slechte voeding, gebrekkige hygiëne, overmatig werken, ongestadigheid van het weer veroorzaken ieder voor zich een langzamen achteruitgang van de gezond heid. Nu moge inén al de hygiëne in acht nemen, zich goed voeden of in alles de maat houden, toch is dit niet altijd bet eenig noodige om de gezondheid, naar be lmoren te onderhouden. Het lichaam heeft soms meer noodig dan dal alleen. Men mag aannemen dat de Pink Pillen aan de gezondheid bijbrengen wat er aan mankeert, want nauw lij k§_ worden de Pink Pillen toegepast of de lichaams functies herstellen zich. Dit verklaart zich om zoo te zeggen van zelf. Immers hetgeen in het algemeen de krachten doet verminderen en de lichaamsfunc ties ongeregeld maakt, is de verslapping van het bloed en de zenuwuilputting. De ze kwalen worden in het bijzonder door de Pink Pillen bestreden, daar zij het bloed en dc zenuwkrachten volkomen herstellen. Dat wordt door tal van voor beelden bewezen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 de flacon, f9.— de zes flacons. Zij worden verkocht in het Hoofddepot Jac. Marisplein 23 te Amsterdam. Eisch dit adres en de Holland,sche gebruiksaan wijzing. De Pink Pillen zijn ook te ver krijgen bij alle goede apothekers en dro gisten 0 a. bij P. v. d. Sluis en Co., N.V„ C. A. Schutte en Co. (Ingez. Med.) LANDBOUW, Coöp. Suikerfabriek „Z e 1 a n d". Op 5 Juni j.l. hield te Goes de ver- eeniging „Coöperatieve Beetwortelsui kerfabriek Zeeland" te Bergen op Zoom, onder voorzitterschap van dhr. Jac. Wel- leman, haar gewone algemeene vergade ring van leden. De vergadering was druk bezocht. Door den voorzitter werden in tref fende bewoordingen het overleden lid der Commissie van Toezicht, dhr. J. B, Becu te Groede en het overleden be stuurslid dhr. L. B. Franken te Bergen op Zoom herdacht. De balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1924/25 werden vast gesteld, zooals die door het bestuur aan de vergadering zijn overgelegd. Het bestuur werd gemachtigd tot wij ziging van het met de Coöperatieve Sui kerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" gesloten verwerkings- en verkoopcon tract van suiker, zulks in verband met de omstandigheid, dat voortaan door de Zeeland een gedeelte harer productie wit zal worden gemaakt. Het door het bestuur gedane voor stel omtrent het tot waarde brengen der melasse, werd goedgekeurd. Als leden van het bestuur werden her kozen de heeren D. van den Dries, te 's- Heerenhoek, A. A. Efenbaas, te Krab- bendijke en Iz. de Hullu, te Schoondijke; tot lid van de Commissie van Toezicht werd herbenoemd dhr. W. Kakebeeke te Goes, terwijl in de plaats van het over leden lid der Commissie van Toezicht dhr. J. B. Becu, werd benoemd dhr. J. Klompe te 's-Heer-Arendskerke. o Arbeiders wet en Vlasroterij Door den heer Dc Boer lid der Twee de Kamer zijn aan den minister van ar beid, handel en nijverheid do volgende schriftelijke vragen gedaan 1. Is het den minister bekend, dat in de laatste weken in sommige streken van Zeeland zeer streng wordt opgetreden Ier handhaving van de Arbeidswet? 2. Is het den minister bekend, dat door deze strenge toepassing voor velend- die in takken van landbouw en nijver heid een bedrijf uitoefenen, met name de vlasroterij. veel last qn schade wordt veroorzaakt? 3. Zoo ja, is de minister bereid, zoo veel mogelijk, vergunningen voor ver lengden arbeidsduur tc verleenen, op dat deze bedrijven kunnen worden uitge oefend en voorkomen worde, dat de concurrentie van het buitenland dezen tak van nijverheid onmogelijk maakt, waardoor de werkloosheid zich zal uit breiden? BERICHTEN UIT DE 2de OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER. DE EXPEDITIE VAN AMUNDSEN. OSLO, 5 Juni V. D. Gister waren 14 dagen verloopen sedert Amundsen zijn Poolexpeditie aanvaardde. Thans moet worden verwacht dat de expeditie te voet zal lerugkecren naar kaap Columbia of naar Svalbar. De schepen van de ex peditie „Hobby" en „Farm" patrouillee ren thans langs het ijsgebied. Zij zullen tegen het midden van deze maand de waardevolle hulp ontvangen van de twee zeevliegtuigen welke de Noorsche regee ring ter beschikking heeft gesteld. DE STRIJD IN MAROKKO. PARIJS, 5 Juni. V. D. In diplomatieke kringen wordt bevestigd dat Frankrijk en Spanje tol overeenstemming zijn gekomen, ten opzichte van de blokkade van het Rifgebied, ten einde te verhinderen dat de Rits zich voorzien van levensmiddelen en wapenen. Frankrijk en Spanje zullen deskundigen aanwijzen die (e Madrid of te Parijs zullen bijeenkomen. Gemeld wordt dat groote hoeveelheden contra bande vervoerd worden via Gibraltar. LAATSTE BERICHTEN. UIT MIDDELBURG. Met ingang van 1 Juni zijn benoemd tot ondérbrandmeeslers de heeren A. M Baljeu, W, L. Heijboer, J. C. E. J. Peek. NACHTELIJKE INTERLOCALE TELEFOONGESPREKKEN. De Telg verneemt, dat ingaande 1 Juli a.s. een nachttelefoondienst ingesteld wordt tusschen de volgende plaatsen: Utrecht (met inbegrip van Bilthoven), Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam, Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Arnhem, Maastricht, "s-Hertogenbosch, Middelburg en Haarlem. De geabonneerden van deze telefoon netten kunnen van genoemden datum af ook des nachts met elkander interlocale teiefoongsprekken voeren tegen betaling van het gewone des daags geldende ta rief. Eveneens wordt voor zoover moge lijk gelegenheid gegeven tot het voeren van internationale gesprekken. Een z.g. „doorverbindingsrecht" wordt daarvoor niet geheven. In de sluitingsuren zal bedoelde ge legenheid tot interlocaal en internatio naal telefoneeren zonder betaling van doorverbindingsrecht niet worden ge geven. KETEuONTPLOFFING. Heden heeft in een broodbakkerij aan den Overtoom te Amsterdam een ketel ontploffing plaats gehad. E én der bak kers overleed aan de bekomen verwon dingen. DE ONTWAPENINGSNOTA. BERLIJN, 6 Juni. V. D. De „Vorwarts" legt den nadruk op het feit, dat de in de geallieerde nola verlangde hervormingen van de rijksweer, het geheele Duitsehe leger in handen zullen brengen van von Hindenburg, als president, hetgeen zeker niet onder de consekwenties valt, waar op de geallieerden hopen. De democrati sche bladen uiten hun bittere teleurstel ling over de nota. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Donderdag 28 Mei—Zondag 7 Juni Zuidertentzending. Evang. samen komsten. Molenwater 8 uur, Vrijdag 12 Juni. Alg. Leden verg. Kunst museum '1uur. Zondag 14 Juni. Openb. verg. afd. M'burg Vrijz. Dem. Bond. Spr de heer Ketelaar en mej. de Groot. Schuttershof 2.3Ü uur. Vrijdag 19 Juni Alg. jaarl. verg. aan- deelh. N.V. „P. Z. E. M." Prov,, best Abdij 2 uur. Dinsdag 30 Juni. Openb. verg. Vrijz. Dem. Boud. Spr. prof. v. Embden. Schuttershof 8 uur. Donderdag 2 Juii. Veulenkeuring „Hippos". Molenwater, 10 uur. Woensdag 8 Juli. Kerkconcert dr. Joh. Wagenaar en J. H. Caro. Nieuwe Kerk. Maandag a Oct Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. ir. G. G. Snijders c.w.i,, Amsterdam, onderw.„Ont wikkeling telefonie en automatisch telefoonbedr. in Amsterdam. Maandag-19 Oct. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. dr. J. v'. d. .Rilt, Utrecht, onderw.: „Voorbereiding 5e Nederl. Eclipsexpeditie". Maandag 2 Nov. Lezing (met licht- beelden) Natuurk. Gezelschap. Spr. mej. dr. M. A.' v. Herwerden, Utrecht, onderw.: „Erflijkheid bij den mensch". Maandag 16 Nov Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. Th. J. Stomps, ondèrw.„de Flora van Kaukasië". Maandag 7 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. prof. dr. ir. H. A. Brouwer. Delft, onderw.: „Bevin gen en bewegingen aardkorst". Maandag 21 Dec. Lezing Natuurk. Ge zelschap. Spr. dr. F. A. Steensma, Amsterdam. Maandag 11 -Tan. 1926 Lezing Natuur kundig Gezelschap, Spr. dr. Balfh v. d. Pol .Tr., Eindhoven, onderw.- „Draadlooze telefonie". Maand ag 1 Febr. Lezing Naluurlc, Ge zelschap. Spr. mej. C. Hugenholtz, Amsterdam onderw.: „Koffie en rubber". HERIJK IN 1925. Door Ged. Staten is bepaald, dat de herijk der maten en gewichten in 1925 voor de hierna vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen en nader door den I'Jker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren: Te Hulst: voor Hulst 8 Juni namiddag, 9 en 10 Juni. voor St. Jansteen 11 Juni. Clinge 12 Juni en 13 Juni v.m. Te Axel: voor Axel 15 Juni namiddag, 16, 18 en 19 Juni en 20 Juni voormiddag, voor Koewacht 17 Juni. Te Zuiddorpe: voor Zuiddorpe en Overslag 22 Juni. Te Westdorpe 23 Juni en 24 Juni v.m. Te Sas van Gent: voor Philippine 29 Juni. Sas van Gent 30 Juni, 1 en 2 Juli. Te Sluiskil 3 Juli en 4 Juli voormiddag. Te Neuzen 6 Juli n.m., 7, 8 en 9 Juli, 10 Juli voormiddag, 13 Juli namid dag en 14 Juli. Te Hoek 15 Juli. Te Groede 1 en 2 September. Te Nieuwvliet 3 September. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De 15-jarige scholier uit Amster dam, die een moordaanslag op zijn, in de Kleverlaan te Haarlem wonende, moeder heeft gepleegd, is door den kin derrechter naar Amsterdam gezonden, waar een onderzoek naar zijn geestver mogens zal worden ingesteld. De jongen heeft eenige maanden ge leden, ook al een leelijke streek tegen zijn moeder uitgehaald. Hij ging toen naar Haarlem om te zeggen, dat een broertje thuis doodelijk ziek was. De moeder trok naar Amsterdam, maar daar bleek, dat het verhaal over het zieke broertje verzonnen was. Toen de moe der weer in Haarlem kwam, bleek het zoontje er met al haar zilver vandoor te zijn. De jeugdige dief kon achterhaald worden, en de moeder kreeg het ge- stolene terug. De jongen zei toen, dat hij het gedaan had omdat hij een hekel aan zijn moeder had. (N. R. Crt.) Men meldt uit Olst aan het „O. D.": Toen Vrijdagmiddag een goederentrein Olst passeerde, liep er een kind van 3 jaar tusschen de rails. Het kind werd omvergeworpen en bleef tusschen de rails liggen. De machinist remde uit alle macht, maar op 2 wagens na is dè heele trein over het kind gereden. Wonder boven wonder bekwam het kind geen ander letsel dan een schram aan haar arm. De gemeente-architect van Emmen kwam, terwijl hij met zijn motor door Barger Oosterveld reed, te vallen, door dat een hond onder het rijwiel kwam. De heer M. sloeg bewusteloos tegen den grond en werd met een hersenschudding naar zijn woning vervoerd. Te Hamilton, in den staat Ohio (V. St.) heelt zekere Lloyd Russell in een aanval van waanzin zijn moeder, zijn broer, diens vrouw §n hun vijf kinderen doodgeschoten. Hij trachtte zelfmoord te plegen, doch slaagde daarin niet. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. De vaart Vlissingen Bresken s. Men bericht aan de Bresk. Crt., dat' door Dr. Wallien, lid van Prov. Staten, aan Gedeputeerde Staten de volgende vragen zijn gedaan. 1. Is het het college bekend, dat bij de op 5 Juni ingaande dienstregeling op het veer VlissingenBreskens op den middag-sneltrein die 6.57 in Vlissingen aankomt geen aansluiting meer is naar Zeeuwsch-Vlaanderen en België? 2. Is het college niet van meening, dat dit voor de Zeeuwsch-Vlamingen een achteruitgang in verkeersmogelijkheid beteekent, waar nu toch de tijd, die zij aan den overkant of in Holland kunnen zijn, per dag veeal met meer dan een uur wordt verkort? 3. Is het uw college bekend, dat dit speciaal voor reizigers uit Zuid-Holland en Rotterdam (beursbezoekers etc) van veel belang is, waar dit juist een zeer belangrijk uur op den middag geldt? 4. Is het college bereid dit alsnog te wijzigen en het vertrekuur van de laatste boot naar Breskens niet vroeger als 7.05 te stellen met dezelfde bepaling omtrent wachten bij eventueel te laat zijn van den bedoelden trein? Naar de Bresk. Crt. voorts verneemt, zal, wegens den zeer treurigen Zondags dienst der Prov. booten tusschen Vlis singen en Breskens, door den heer J. van den Heuvel te Breskens een motor- dienst worden ingericht op dat traject, alsook door den heer Reinders van Vlis singen, teneinde het publiek, dat door dezen treurigen dienst gedupeerd is, ge legenheid te geven meermalen te kunnen overvaren. R a d i o-n itzenuing hedenavond. Hilversum (1050) 6.30 Concert. Chelmsford (1600) 7 u. Muziek; 7.20 Big Ben; 7.45 Muziek; 8.20 Orkest; 9.20 Zang; 9.40 Orkest; 1020 Tijd sein; 10.50 Savoy-Hotel. Parijs (1750) 6.05 Gala-Concert. Brussel (265) 520 Dansmuziek; 8.35 Kamermuziek, nieuws, voordracht;. 10.20 Nieuws. Voor Zondag: Hilversum (1050) 1.30 Tentoonstel lingsconcert; 8 u. H. D. O.-Orkest met solisten. Chelmsford (1600) 4.20 Orgel Recital; 4.45 Zang; 5.50 Orgel; 8.50 Hymn.; 9.20 Piccadilly Orkest; 10.20 Tijd sein; lo.35 Piccadilly Orkest. Parijs (1750) 12.05 Concert; 8.05 Radio- Jasz. SPORT. Biljarten. In de Donderdag j.l. gehouden ver gadering van den Zeeuvvschen Biljart bond, waarop alle aangesloten ver- eenigingen vertegenwoordigd waren, was- o.m. 'aan de orde verkiezing van een nieu% bestuur. De uilslag dor stemming was dat als bestuurslid werden gelco-» zen de heeren D. Mol en M. Barents te Goes; A. Sunrmond tc Souburg; J. Mee- kels Ie Vlissingen en J. A. van Dorst Le Middelburg. Laatsgenoemde zag zich graag ontheven van de functie van voor zitter zoo dat bij onderlinge verdeeling; het bestuur werd samengesteld als volgt: D. Mol, Voorzitter; A. Sunrmond, secr.; M. Barents, penningmeester; J. Meelcels- en J. A. van Dorst, commissarissen. AFLOOP VERKOOPIN GEN. Te Ierseke is gisteren het woon huis met erf van den heer N. Kooman en erven, door notaris van Dissel pu bliek verkocht voor f1401 plus 81/2 en onkosten, aan de heeren Polderman, van der Jagt en Meijer. BUITENLAND. DE ONTWAPENINGSNOTA. De z.g. ontwapeningsuota, die de ge" allieerdcn naar Berlijn hebben gezonnen is thans gepubliceerd, waarin uitvoerig. wordt betoogd, dat de uitvoering van het vredesverdrag door DuiLschland den Geallieerden niet toelaat over Le gaan tot de ontruiming der Keulsche Zone. Dal er m. a. w. diverse tekortkomingen waren, die eerst moeien worden goed ge maakt. Deze zijn in een aparte nota vervat. Worden die verplichtingen als nog vervuld, dan wordt tot de bovenbed doelde ontruiming overgegaan, en de toezichtscommissie teruggeroepen. De Geallieerden wijzen er nog eens nadrukkelijk op, dat zij met de niet-ont- ruiming geen repressaille hebben be doeld, evenmin achten zij hun beslissing een daad van groote gestrengheid, daar die militaire verplichtingen alles behalve van bijkomsligen aard zijn. De Gealli eerden hadden daarop al in 1922 ge wezen. Sindsdien heeft de Duitsehe re-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6