FEUILLETOR. B IJ VOEGSEL VAN DB LVAN Woensdag 27 Mei 7925 no. 123. Uit Stad en Provincie. Van. de geconsigneerde geldsommen, ■waarop het recht op uitkeering in den loop van het jaar 1926 vervalt noemen wij de volgende: f39.26 op 29 Januari 1866 door den ontvanger der registratie te Middelburg als opbrengst van een pak manufacturen, aangehaald ten laste van Sara Itoremans. De overige sommen be treffen alle opbrengst van. strandgoe deren in 1916 verkocht door de strand vonders van de achter de bedragen te noemen gemeenten: 19 Jan. f308.28, Zoutelande; 11 Febr. f651.79, Biggeker- ke; 14 Febr. f316.44i/2, Domburg; 22 Febr. 1" 221.04, Weslkapelle; 23 Febr. f 127.781/*, Cadzand; 16 Maart f 396.70$, iWisselcerke23 Maart f 0.07, Domburg; 24 Maart r 228.85, Veere; 29 Maart f46.38$,Eikerzee; 27 April f 356.941/?, Haamstede; "22 Mei f361.09, Breskens; 24 Mei f 21.03, Eikerzee; 1 Julif 150.84$ Duivendijke; 3 Aug. f327.17, Oostkapel- Je. 5 Aug. f206.21, Haamstede; 10 Aug. f0.39, Ouwerkerk; f 9.64$, Dreischor; 24 Aug. f 104.82$', Noordwelle; 11 Sept. f3250.47, Wissekerke; 19 Aug. f 42.82, Dreischor; 20 Aug. f 20.65, Brouwers haven: 5 Oct. f 1698.77 Haamstede en f63.40 Bruinisse; 2 Nov. f 295.51$, Dui vendijke; 13 Nov. TO. 13, en f 44.97, Kerkwerve; 22 Nov. f 174.70$', Colijns- plaat; 25 Nov. f326.42. Domburg; 30 Nov. f 38.18$, Ellemeet; 1 Dec. f 16.30$, Serooskerke (Sch.), 16 Dec. f 246.57$, Middelburg; 17 Dec. f407.76, Renesse; 20 Dcc., f 138.29, Groede en 23 Dec. f 73.98, Clinge. Uit Middelburg. Gisterenavond hield de aid. Mid delburg van den Vrijz. Dem. Bond laatslen cursusavond in de sociëteit „St. Joris". Door den heer M. J. Harts, uit Vlissingen, werd gesproken over „Soci ale Verzekering". Spr. behandelde de geschiedenis der sociale verzekering zoo wel in ons land als in andere landen en bepleitte o.a. het idee dat dwangverze kering slechts een overgangsmaatregel moet zijn, om te geraken tot vrijwillige verzekering door meer waardeering en samenwerking tusschen werkgever en werknemers. Na de pauze sprak de heer "Wi. de Graaf over „De aanstaande verkiezin gen" en behandelde hij de houding van de huidige regeering op verschillend ge bied, om vooral te protesteeren tegen de tariefwet, de onderwijs verslechtering en het besteden van veel geld aan oorlog en marine, waarbij spr. gelegenheid vond te melden, dat prof. van Embden, de man van de nationale ontwapening, op 30 Juni te Middelburg zal spreken. Beide sprekers vonden een dankbaar gehoor en applaus, evenals de dame cn heer, die respectievelijk muzikaal en vo cale afwisseling ten beste gaven. Uit Zeeuwseh-Vlaanderen "W. D. In de Maandag te Biervliet ge houden vergadering van ingelanden van den Ameliapolder werd, om te voorzien in de vacature, ontstaan door het over lijden van den lieer M. Verplanke, mcl 23 stemmen tot dijkgraaf gekozen de heer ZONDERLINGE KAMERADEN Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H. o— 8). „Hoe doet u met het concert?" vroeg hij. „Ik heb de loge voor u open gehou den". „O, ja", stamelde zij. „Ik weet nog niet precies. Ik vrees..\ Heeft u ze waarlijk open gehouden?" „Natuurlijk. Toe zegt u nu niet, dat u niet komt. U heeft het zoo goed als be loofd. Heeft u met uw moeder gespro ken?" „Ja". Zij kan niet komen, of liever, ze zegt ,dat ze niet komen kan. Er is niets dat haar belet jinaar ze is soms zoo ei'genaardig. Nu weet ik niet, of ik alleen zou kunnen gaan." „Waarom niet. Dat zou nog aardiger zijn. Wees nu niet zoo onvriendelijk. Ik zou veel beter zingen als u er wasl" „Wat een nonsens!" zei ze. „Nu ik zal zien. Ik zal er nog eens over denken en het u morgen zeggen." En dien volgenden ochtend, vertelde ze hem, dat ze ging. Ze was vast besloten, ofschoon mrs. Tremlet er zich heftig te gen verzette. Haar leven was al saai ge noeg, hield ze vol, dus wilde ze er dat dat enkele plezier wel van hebben. A. J. van Houte, tot heden gezworene en waarn. dijkgraaf. Op den heer 1'. 0. 0. Haverbeke waren 13 st. uitgebracht. Laatstgenoemde werd in de plaats van den heer van Houte als gezworene be noemd. Zondagnamiddag hield de heer J. Welleman in de zaal bij Luteijn te Re- tra nchemcnt een lezing of spreek beurt voor uiteenzetting „Wat de V. I>. willen." De heer Groenewoud trad met spreker in debat over de punten van verschil met don Vrijheidsbond, voorna melijk wat betreft het behoud van leger en vloot. De heer Welleman diende van repliek. Zaterdagavond 1.1. werd in de zaal bij de Voldcre te Re t r an ch em en t de Vrijheidsfilm te zien gegeven. Deze werd nog al goed afgewerkt voor een flink bezette zaal. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) DE DERDE TENTOONSTELLING VAN HANDEL EN NIJVERHEID TE MIDDELBURG. .VHI. Het is ook gisterenmiddag weer niet druk geweest met gewone bezoekers op de tentoonstellióg, maai* wel kwamen de leerlingen van enkele scholen onder lei ding van het onderwijzend personeel een kijkje nemen en konden zij aan de verschillende stands heel wat kennis op doen, welke hen in hun verder leven goed te pas kan komen. Hoeveel oude ren, die tot nu toe wegbleven, zouden ook op verschillend gebied nog ken nis kunnen opdoen. Zij, die het nog ver zuimden, hebben van avond en morgen nog gelegenheid te komen. Des avonds was er weer een flinke toeloop van bezoekers, die na een wan deling langs de stands konden genieten van de attracties. Tot elf uur mocht er gedanst worden, maar in tegenstelling met de eerste vijf avonden mocht na dat uur het cabaret opnieuw aanvangen en werden de nog talrijke aanwezigen toen het eerst ont haald op hef in alle opzichten goede nummer van „The Kitty's". Voor hen, die reeds zijn geweest, is dit nummer alleen een tweede bezoek overwaard Te 12 uur was het voor allen „huis toe"; dit zal ook hedenavond zoo zijn Voor morgen zal het comité het einde aankondigen op den avond zelf. Dat wil zeggen voor wat de attracties betreft De officieele sluiting der stands is op 10 uur bepaald. ONDERWIJS. Geslaagd voor 3den stuurman de heer P. Couvee, leerling van de De Ruij- terschool te Vlissingen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De heer J. WL Perrels te Veere deelt ons mede: Het in het nummer van Zaterdag voor komende stukje uit de „N. R. Crt." over de spreuk, voorkomende op den trap van het stadhuis te Veere, dient m.i. nadere aanvulling. Wijlen de heer 0. Kuiler, geboren te Veere in 1827, deelde mij jaren geleden mede, dat hij van zijn vader wist, dat ten tijde van het Fransch bestuur het woord OVERHEYT uit die spreuk was vervormd geworden, n.l. men had de ingebeitelde O en T met cement gevuld, van de V gen Wi en van de R een T gemaakt, alsmede ook van de H en van de Grieksche Y een N, zoodat het woord veranderd was in WETTEN, hetgeen nog duidelijk zichtbaar is. Eenige jaren geleden heeft hij dit ge- Leo ging naar de stad, juichende. Hij had met haai* afgesproken dat hij haar aan het station zou halen en dat hij 's avonds met haar terug zou keeren. Ze zou 's middags gaau en haar avondtoilet in een koffertje meenemen. Op den dag van het coücert vond "ze hem aan Victoria-station, bijgestaan door een persoon, die er geheel als heer uit zag, maar die zijn lijfknecht bleek te we zen. Toen hij haar begroette wierp hij een sigaar weg, die hij juist mef Tlie bedoe ling opgestoken had, "hij voelde dat het haar een goeden indruk moest geven van zijn wcl-opgevoedheid als ze hem een lan ge sigaar zag weggooien. De knecht scheen weinig anders te doen te hebben dan te loonen dat hij er was. Lee geleidde haar naar een rijtuig en zoo reden ze naar een hotel dat toen het eerste was en werd dn een zit kamer gelaten, waar prachtige rozen stonden. Het kamermeisje ging haar voornaar een slaapkamer. Ilier prijkten nog meer bloemen en op de toilettafel stonden flesschen met reukwater ,de grootste die hij maar krijgen kon en a'Ile van verschil lende kleuren. Voor den leunstoel, die bij de kachel was geschoven stonden een paar ïluweclen pantoffeltjes met de soort gespen ,die ze juist met zoo zeer ver langende blikken bewonderd had in "de de étalages in East-Street. Ze voelde zich echt gewichtig. De ges- fondeerd medegedeeld in Morks Magazijn en wanneer hij thans van het voornoem de woord overhemt maakt, moet hij wel een goed lezer zijn. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding met een voertuig niet naar rechts uitwijken' G. de Z.. Wemeldinge, f 10—10 d.; met motorrijtuig geen signaal geven indien de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: A. N., Ierseke, f 1515 d., vrij heid van liet verkeer belemmeren L. W. S., Wemeldinge, vrijgesproken; zonder vergunning grooteren motor in 't bedrijf nemen. A. S., W. S., Goes, onderzoek hervatten; zoeken naar eieren van wa terwild: L'. G., Borssele, terug aan ouders; J. J. K., 's II. Arendskerke, f 15—15 d.; J. M. v. d. G., Rilland Bath, f 3-3 d., P. E. Kapelle, f 2-2 d.; J. B., Kapelle, f 2—1 w. ts.niet beletten, dat hond wild opspoort: J. B., Kapelle, f5— 1 w. tsv; het niet onschadelijk houden van een onder zijn hoede staanden hond B. A. v. E., Hansweert, £2—2 d.; straat schenderij: B. J. N., Krabbendijke, vrij gesproken; B. P. M., Goes, f7—1 w. ts.; J. P., J. J. W,, J. K., 's II. Hendrikskin deren, berisping; P. I. van L., Goes, f6—6 d.; z. v. loopen over weiland: B. M. V., Wemeldinge, berisping; z. v. vee laten loopen over weiland J. H., Hoedekenslcerke, f 10—10 d.j zich aan een rijtuig vastklemmen: A. B., Goes, f 1—4 d.; met rijtuig in verboden rich ting in straat rijden: L. L., Hansweert, f 3—3 d.; op straat voetballen: H. R-, J. T. B., A. L. de V., Goes, berisping; P. J. G., Goes, f 5—5 d.; fietsen over Weslwal: J. C Wemeldinge, f 3—1 w. ts.; zonder verlof ojTenbaren weg ver sperren: J. v. d. D., Kruiningen, f 5—5 d.'s nachts op openbaren weg voorwerp onverlicht laten staan: J. o. H., Kapelle, f55 d.; herberg niet op Zondag ge sloten houden- M. O., Krabbendijke, f 10 10 d.; overtr. Boterwet: T. W., We meldinge, f 2—2 d.; vleesch ongekeurd vervoeren: W. G„ 's Ileerenhoek, f 10— 10 <1.; Invaliditeitswet: J. R-, Schore, 31 maal f2—31 maal ld.; J. G., Ove- zande, 40 maal f 3—40 maal 1 d.; C. A. II., Ierseke, f 15—15 d.; M. A., 's Ilee renhoek, f 25—25 d.; J. G., Óvezande, f 60—60 d.; Ongevallenwet: J. V., Hein- kenszand, f 5—5 d.; G. J. K., Wemeldinge, f 10 en f5—10 en 5 d.,- Arbeidswet: J. J., Nisse, 10 maal f 1—10 maal 1 d.; 's avonds met auto rijden zonder achter licht: J. A. D., Goes, f 10-10 d,; A. de M., Borssele, £5—5 d.; met auto rijden zonder nummer en letter: L. W. S., Wemeldinge, f 5—5 d.; auto niet stil brengen en niet in rust brengen, indien de veiligheid van het verkeer zulks vor dert: D. P., Ierseke, f10—10 d.; met voertuig rijden en geen teeken geven, wanneer men van richting verandert: L. W., Kruiningen, f 20—20 d.; visschers- vaartuig bevaren zonder letterteekens: A. A., Antwerpen, f 5—5 d.; met auto pver rijwielpad zonder noodzaak rijden: A. D., Waarde, f 10—10 d.; fietsen zon der bel: W. II., Heinkenszand, J. II., 's-H. Arendskerke, f 2—2 d.; des avonds fietsen zonder lichtC. O., Goes, f 1— 1 d.; W. v. S., St. Joosland, terug aan ouders; P. v. S„ Oudelande, f3—1 w. ts.; A. G., Driewegen, f 3—3 d.; J. M,, Heinkenszand, L. N., Wolphaartsdijk, f 5 -1 w. ts.; 7. G. A. T., Goes, C. K, Hoedekenskerke, E. E., Ierseke, A. H., 's-Gravenpolder, f 5—5 d dronkenschap. J. P. G., St. Maartensdijk, f 5—5 d.; A V... Ierseke, bij herhaling, 4 d. h Verduistering. De Arnhemsche rechtbank deed gis teren, naar de Tel. meldt, uitspraak in de strafzaak tegen den 36-jarigen S. V. d. B., voormalig directeur van de gem. gasfa briek te Renkum, tegen wien de officier van justitie, wegens verduistering Van pen betooverden haar zóózeer, dat ze de pantoffels onmiddellijk aandeed en er in terugging naar de zitkamer, ofschoon hij in zijn overdreven bewondering een num mer had gekozen ,dat haar veel te nauw zat. Nauwejijks was ze weer bij hem of een kellner kwam met thee en petits fours. Ze merkte, dat Lee bediend werd of hij een prins was. „Gebruikt u zelf niet wat?" vroeg zij. „Dat mag ik niet. Ik moet over een paar minuten weg. Maar ze zullen hier heel goed voor u zorgen, wees maar niet bang." „Neen dat ben ik ook niet," antwoord de zij, lachende. „Heeft de gérant de pantoffels te voorschijn getooverd?" Coquet hield ze de voeten in de hoogte' en het speet haar dat haar kousen niet meer in stijl waren. „U zult toch zeker wel een kop thee tact een biscuilje mogen hebben, als u mag roolten ik zag u een sigaar weg gooien toen we elkaar ontmoetten." Hij was er ten zeerste mee ingeno men, dat dit vertoon opgemerkt was. „O, dat is niets/' zei hij, „rooken hin dert niet," „Dat zegt u maar, omdat u er van houdt. Maar rookt u dan niet?" „Mag ik?" Natuurlijk mag u, als het werkelijk niet slecht is. Ik dacht altijd, dat het vreeselijk verkeerd was voor zangers „Ja, dat wordt wel beweerd. Mario rookte altijd, vlak voordat hij zong; hij een bedrag van ongeveer f 16.000 één jaar gevangenisstraf had geëischt. De rechtbank veroordeelde hem tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. LANDBOUW. Daartoe vanwege de veilingsvereen. Kapelle-B. en O. uitgenoodigd, trad Zaterdagavond na afloop van de alg. verg. op de heer v. d. Plassche, Rijkstuinbouw- consulent voor Zeeland, met liet onder werp: „In welke richting moet do fruit teelt zich uitbreiden en hoe kan de vei- lingsvereeniging daaraan medewerken?" Spr. begint met te zeggen dat hij met genoegen deze lezing houdt, omdat zon der twijfel de gelegenheid wordt geboden in het belang van den tuinbouw werk zaam te zijn. Gekozen werd dit onderwerp om me dewerking te verkrijgen van de veilings- organisaties die zich meer dan ooit be wust worden te zijn een organisatie van telers, die den verkoop van producten tot stand hebben te brengen tegen zoo hoog mogelijken prijs, en zich daarom or ganiseerden tot een centrale organisatie om te zoeken naar afzetgebied in andere landen, omdat aanvankelijk werd gedacht aan onbekendheid, terwijl bleek dat er vooral het kwantum en sortiment aanwe zig moet zijn. Daarom is gestreefd naar goede ver pakking en sortiment en het standpunt moet veld winnen, dat ook de veüings- vereenigingen meewerken dat de cultuur goed wordt uitgeoefend. Bij de fruitteelt is dit nog meer nood zakelijk dan bij de groentenleelt. De fruitteelt is zeer oud, reeds eeuwen ge leden bestonden de z.g. grasboomgaardeu. Omstreeks 1880 begon de fruitteelt zich tot bedrijf te ontwikkelen; men ging meer vroege soorten teelen, den ondergrond benutten en zoo is in Zeeland de fruit teelt een intensief uitgeoefend bedrijf ge worden. Oorzaak hiervan was het gebrek aan grond en het te veel aan arbeidskracht. De soorten moeten geteeld worden in de beste variëteiten, ook in Zeeland gaat men in de richting van het fijnste fruit; plantenziekten moeten bestreden, en meer zorg moet besteed worden aan be-1 mesting en soortenkeuze. De aardbeien cultuur nam een groote vlucht in de laat ste jaren, omdat ze aanpast aan de "be staande omstandigheden; en. het moge lijk is van een klein hoekje veel te ha len. Ook bij de verwerking van het fruit zien wij verandering komen; meer werk wordt hieraan besteed om de waarde van het product te verhoogen. Een veiling als deze moet trachten de kwaliteit der vruchten tot haar recht te doen komen, en hierop wil spr. vooral den nadruk leggen. Geen producten als in Limburg die in den wagon worden verhandeld, maar pro- beeren leveranciers te worden van fijn tafelfruit. Daarom gezorgd voor goede sorteering en verpakking, de veilingskist zou spr. veranderd willen zien in een kleinere nette verpakking zooals onze concurrenten dit hebben. Verecnigingen van kleine partijen tot een groot kwan tum, waar d© handel groote partijen vraagt, verdient aanbeveling. Bij aardbeien, frambozen en bessen zijn groote kwantums steeds een succes ge weest. De veilingen mogen niet onverschillig staan tegenover de verbetering op dit gebied; wel wordt ze gesteund, doch er moet leiding aan gegeven worden. Slech te telers parasiteeren vaak op de goede. De veiling heeft tot taak te zorgen dat ook de toekomst blijft gewijd aan inten sieve fruitteelt, zij moet zich niet tevre den stellen met goede administratie, doch ook werken in het belang van den prijs. De teelt intensief dus ook de veiling intensief, dan wordt de toekomst goed. was de eenige die in Go vent Garden achter de coulissen rooken mocht. Nu ik wou, dat ik nog blijven konl Als u eens wist hoe. heerlijk ik het vind, dat u komtl" „Ik vind het ook heerlijk. Maar daar om wil ik u niet overhalen tot iets, wat minder goed kan zijn. Gaal u nu en Ze- had willen zeggen, „Denk aan mij", maar zij voelde dat ze in haar verovering nu te ver zou gaan. „En doe uw besL", zei ze nog. „Denk maar, dat ik gekomen ben, om u toe te juichen!" Hij bleef nog zoowat een kwartier en zoodra hij weg was, deed ze de pantof fels uit en hield de voeten behaaglijk op do kachelplaat.. Om half zeven verscheen een uiterst- deftige kellner, vergezeld door een an deren zwijgenden bediende, die als met de schouders excuus scheen te vragen dat hij wel de vrijheid had durven nemen om zich op dezelfde planeet te bewegen, als zij Dal was nu de eerste keer van haar leven, dat ze eens echt dineerde. Mis schien kwam dit, omdat ze een vrouw was; maar de wijze van opdienen maakte nog meer indruk op kaar, dan hetgeen opgediend werd, ofschoon ze het menu toch ook wel degelijk op prijs stelde. Ze genoot van de oesters, de vreemde, don- kerroode soep, de tong met garnalen en kleine paddenstoelen en andere fraaiig heden gegarneerd; eveneens viel in haar smaak de vogel en de heerlijk gebakken coteletjes, met eigenaardige saus, de om- meletle in blauwe vlammetjes en de1 HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERLL Het Deenscli stoomschip „Bretag- ne" dat hier een lading hout heeft ge lost, is naar Holtenau. vertrokken. Handelsregister. Aan het thans in druk verschenen ver slag van de Kamer van K. eu F. voor de Zeeuwsche eilanden over 1924, ont- leenen we de volgende cijfers over het Handelsregister Op 31 December 1923 bedroeg hel aan tal ingeschreven zaken 2034; gedurende 1924 wei-den ingeschreven 102. Opgeheven werden 76, zoodat het aantal ingeschre ven zaken op 31 December 1924 bedroeg 2060. Behalve de mutaties door de nieuw ingeschreven en opgeheven zaken ver oorzaakt, hadden Ln 1924 274 wijzigingen in de inschrijvingen plaats. Gesplitst naar den rechtsvorm der za ken waren ingeschreven aileen handel drijvende personen 1545; vennootschap pen onder firma 135; Commanditaire ven nootschappen 20; Naamlooze vennoot schappen 232; Coöperatieve veréenigingen 88; andere verecnigingen 20. Van de zaken, wier hoofdzetel in dit district gevestigd is, zijn die behoorende tot het grootbedrijf, naar den aard van het bedrijf te splitsen als volgt: Aannemersbedrijf 6. assuradeur 1; automobielhandel 1; beschuitgeleifabriek 1; bierbrouwerij 1; bloembollencultuur 1; boekdrukkerijen 2; boomkweekerijen 2; bouwmaterialen (handel in) 2; brandver zekering-maatschappijen 2; cargadoor 1; commissiehandel 1; confectiebedrijf 1; confectiefabriek 1; cultuurmaatschappijen 8; dagbladbedrijf 4; drogerij bedrijf 1. dro gisterij 1; electriciteitsbedrijf 1; fitting- bedrijf 1; gasfabriek 1; gereedschappen (fabriek van) 1; glashandel 1; graanhan del 10; holelbedrijf 2; houthandel 5; hy potheekbanken 3; kassiers 13; kolenhan del 1; koperpletterij 1; kruidenierswaren (handel in) 5; kunstmest en veevoeder (handel in) 3; landbouwbedrijf 3; land bouwwerktuigen (handel in) 2, limonade- fabriek 1; manufacturen (handel in) 14; oesterhandel 3; onttinningsbedrijf 1; or gels (handel in) 1; petroleum en asphalt- fabriek 1pianofabriek 1rijwielfabriek 1 scheepswerven 2; stoomv.mij. 1; timmer fabriek 1; tramwegbedrijf 2; tuinbouwbe drijf 3; verfhandel 1; verplegingsinrich- ting 1; vruchtenwijnfabriek 1; wasscherij 1; waterleiding 2; wijnhandel 2; ijzergie terij 1; ijzerhandel 2; zuivelfabriek 2. De coöperatieve vereenigingen zijn als volgt te splitsen: Credietcoöperaties37, waarvan Boe renleenbanken 33 en volksbanken 4. Inkoop-, verkoop- en productiecoöpe raties- 21, waarvan A. in den landbouw, 2 zuivelcoöperaties en 12 overigen; B. in de industrie 4 productieve coöperaties en C. in den handel 3; verbruikscoöpe raties 22; bouw- en woningcoöperaties 2; verzekeringscoöperaties 2. Alle overi gen 4, fe weten- 2 fot exploitatie van weegbruggen en 2 berging-maatschap- pijen. Door de ingeschreven zaken moet vol gens de bij den aanvang van 1925 opge maakte lijst worden bijgedragen- 1390 handelszaken h i'2 50 f3475; 277 a f6 f1385; 111 f10 f 1110; 63 5 f20 f1260; 49 i f30 f1470; 8 a f50 f400; 8 a flOO f800; 1 h f400 f400. Bovendien moet volgens deze lijst van andere Kamers voor ingeschreven filialen worden ontvangen f721.27, terwijl daaren tegen aan andere Kamers f159 96 moet worden uitgekeerd. Onder de bijlagen is een staat opgenomen, waaruit blijkt, hoeveel zaken in iedere gemeente zijn ingeschreven. Yan de gelegenheid om inzage of af- sclirirt te verkrijgen van het in het Han delsregister ingeschrevene, werd ook in het afgeloopen jaar weder geregeld ge bruik gemaakt. Bedroeg het aantal inlichtingen in 1922 aardbeien met room, in ijs opgediend. Het luisterrijk suikergebak, voorstellende een kasteel met allemaal gekleurde licht jes versierd, wekt© in hooge mate haar bewondering en de wijn, die in de gla zen parelde, deed haar weldadig aan. Zoo juist was ze met de koffie klaar, toen haar aangekondigd werd, dat het rijtuig voor de deur stond. Ze liet de kleine flacons met likeur onaangetast* en ging terug naar haar slaapkamer om nog het een en ander aan haar toilet te verschikken en even den poederkwast te gebruiken. In het rijtuig had ze nog een weelde riger gevoel over zich gehad, dan toen Lee. naast haar had gezeten. Het leek nu net of het haar eigen rijtuig was. Ze sloeg den deken over de knieën en keek met genot naar de verlichte straten. Op eens scheen alle verkeer van Londen in één punt samen te komenaan alle kanten voelde ze zich omringd door het geflikker van de rijtuiglampen en het gekletter van do hoeven. Naar de goed- koopere rangen van de Hall stroomden drommen geduldige muziekliefhebbers, in dichte rijen opeen gepakt. Met hooghar tig air liet ze zich naar haar Inge leiden. Op het eerste gezicht leek haar het groo te gebouw al vol;, maar een dichte rij hceren en dames in avondtoilet stroom de nog steeds langs de breed© staatsie trap naar de loges. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5