fEOILLETOÜ. BIJVOEGSEL A m VAN Maandag 25 Mei 1925 nr. 121. BINNENLAND. DE GEMEENTE-KNOEIERIJEN TE BERGEN OP ZOOJL Uit de uitvoerige verslagen van de Vrijdag gehouden raadsvergadering te Bergen op Zoom blijkt, dat de kritiek zich langs den gemeentesecretaris ook richt tot enkele leden van het Bag. Bestuur. Ben der katholieke leden, de heer van As, prees den burgemeester, dal hij met voorbijgaan van wat een zekere kliek wil, den vinger op de wond legde. Men had hiier niet te doen met cén roofdier, maar met een gcheele menagerie. Spr. kwali ficeerde den toestand op het stadhuis als een zigeunerkoloniedie uiteenstoof bij het 'ingrijpen van den burgemeester Streng veroordeelde hij degenen, die be wust profiteerden van de hersenverwee- king van den ontvanger. De hoofdamb tenaren en gemeente-bestuurders die me de schuldig waren, worden nu door het offer van den ontvanger gedekt, maar er zijn meer schuldigen, en de wethouder van financiën uit die dagen (wethouder Verlinden) behoort er toe. Be heer Verlinden merkte later slechts op dat in het vorige college van B en W. geen wethouder van financiën was, omdat de arbeid niet was verdeeld. Uit een waag van den heer Walder aan den voorzitter bleek dat deze bij de kas-opneming op 1 Januari reeds zoo vele duistere punten vond, dat hij een accountant in de zaak heeft gehaald. De heer Walder - Dus toen gingen u* de oogen openl Voorzitter: Neen, al op 21 October 1924 toen de oninbare b.elastingposten aan de orde waren. Zooals we reeds meldden, wees de voorzitter 't voorstel-Kieper af, om eerst door een Raadscommissie een onderzoek te doen instellen: dat voorste] werd met 20—6 stemmen verworpen. Bij de toen volgende stemming over het voorstel van B. en W. (onts'ag secretaris) verheten vijf dier zes leden de zaal De elf ove rigen namen het aan. De burgemeester, de heer Stulemeijer, die kort na zijn benoeming dezen Augias- r.tai heeft ontdekt, en niet schroomde de zaak aali te pakken, stelde (ijdens liet debat nog in het licht, dat het accoun tantsonderzoek nog in gang is. is om dat bedrag op te brengen, en waar in liet plaatsje, ook bij toekenning van een voorschot tot 90 pet. van den kost prijs een voldoende onderpand biedt, met een bijdrage van 10 pel. kan worden ge noegen genomen. Ook ten aanzien van de voorgestelde verandering in KLe fcepaüng van den rente voet heeft de regeering, na overweging der ingebrachte bezwaren, een midden weg weten te vinden, zoodat thans een verhooging tot 4»/? pet. wordt voorgesteld PASVISA VOOR IHITSCIILANT) Van bevoegde zijde verneemt het Hbld. dal men aan Duitsche zijde bereid is om de thans bestaande visa-verplichting in het verkeer met Nederland af te schaffen. De Ncderlandsche regcering heeft voor- loopig bezwaar tegen algeheclc afschaf fing der visa kenbaar gemaakt, daar in het bijzonder hel Nederlandsche Depar tement van Arbeid van een onbelemmerd n Duilschers een toeneming van concurrentie op de arbeidsmarkt vreest. De thans bestaande visa-verplichting blijft dientengevolge voorloopig gehand haafd. WIJZIGEN"G LANDARBEIBERSYVET. In de Mem. van Anlw. inzake de wij ziging der Landarbeiderswet, komen o.a. de volgende mededeelingen voor: De kennisneming van de bezwaren, welke zeer vele leden hadden legen verhooging van de verplichte bijdrage tol 20 pet. van de koopsom van een plaatsje, heeft de regeering aanleiding gegfeven, te overwegen, of niet een middenweg te vinden ware tusschen liet oorspronke lijke voorstel en de thans bestaande re geling. De regeering heeft gemeend goed te doen om in hel algemeen een ver hooging van de bijdrage voor te stellen, doch uilzondering in bijzondere gevallen toe te laten. Als norm is voorgesteld een bijdrage van 15 pet. van de koopsom, ter wijl in gevallen, dat de landarbeider kan .aantoonen, dat hij niet bemiddeld genoeg STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN VLISSINGEN. Bij de behandeling der gemeentebe- grooling voor 1922 werd begonnen met een fonds voor het reslaureeren van den St. Jacobstoren, waarvan de kosten werden geraamd op f 16000. Besloten werd gedurende 8 jaar jaarlijks f 2000 te reserveeren. Voor de hoognoodige her stelling van den voet van den toren zal direct f 1200 worden verwerkt, docli de totaal kosten kunnen thans door het da len in prijs van het zandsteen met f 2000 worden verminderd. Dit vrijkomende geld stellen burg. en weth. voor te besteden aan het standbeeld van De Ruij- t e r, daar de toestand daarvan dringend voorziening eischt. Voorgesteld wordt het standbeeld van gegoten ijzer te doen be werken volgens een nieuw procédé, door het met een dunne laag brons te over dekken ,dat laag op het beeld ward,t ge spoten, voor welk werk een aanbieding is voor f 1785. Dit werk zal volgens B. en weth. zoowel zijn in het belang van de stad als van financieel belang, omdat men dan verder van het geregeld schilderen n het standbeeld af zal zijn. Door een raadscommissie ad hoe be noemd ingevolge raadsbesluit van 19 Dec j.l. teneinde een onderzoek in le stellen naar de samenstelling en inrich ting van de gemeentelijke diensten, is een rapport inzak de politie uifge- bracht. Met het gewijzigde voorstel van het hoofd der politie, hetwelk 1 Juli a.s. in wefking zou kunnen treden waarvan hel gevolg is, dat 5 agenten van politie, inplaats van 6, daar 1 agent voor de administratie zou worden dienstbaar ge maakt, kan de commissie zich vereenigen, op voorwaarde, dal vóór 1 Januari 1926 aan den raad worde overgelegd een rap port waarin zal worden aangetoond ,of de mogelijkheid bestaat dal het aantal inspecteurs nog verder wqrdc teruj_ bracht, zoomede, of met behoud van het dienstbelang het aantal rechercheurs niet niet kan worden verminderd tot één. Voorgesteld wordt regenten van het Gasthuis te machtigen een uitgave te doen van f 11.000 voor verbouw van een nieuw aangekocht pand en aanleggen van centrale verwarming, waarvoor de gelden zullen worden gevonden uit den verkoop van inschrijvingen in liet Groot boek der 2i/« pet. Nationale schuld ten me van het Gasthuis. Gevraagd wordt het crediel van f 2300 voor den verbouw van de panden 2 en 4 in de Dranjestraat, te verhoogen tot f 2600, waardoor er 3 éénsgezinswonin gen van kunnen worden gemaakt, in plaats van een ééngezinswoning, een be neden- en een bovenwoning. Voorgesteld wordt aan hel R. K. Kerk ZONDERLINGE KAMERADEN, Naar het Engelsch van LEONARD MERRICK. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. H —o 7.) „Wiel dat hij je bijzondere aandacht schenkt' En dat doet hij ook. Arme man! 'I Is heel natuurlijk, dat hij voor je gaat voelen; maar ik zou hem te kennen geven, dal hij niet zoo dwaas moest zijn, eer het verder gaat, als ik jo'u was. Bij zoo iemand zal het wel geen ernst zijn, maar je weet nooit, welke ideeën hij zich in het hoofd haalt, niet waar?" „U meent ,dat hij mij wel eens ten huwelijk kon vragen?" zei Qwnie lang zaam. „Bedoelt u dat?" „Ja, lieve kind; dwaas als het klinkt, geloor ik, dal het daar wel eens toe ko men kon; en, natuurlijk zou dit onaange naamheden tengevolge hebben en zou den de salons leeg staan op den ongun- stigsten tijd van het jaar. Veel beter zou liet dus wezen, om hem hier te hou den én hem bijtijds zijn plaats le wijzen Ownie's scherp lachje weerklonk. Ze schommelde vrij wild heen en weer in haar stoel. „Als u dat deed, zoudt u vast en zeker de salons dadelijk leeg hebben. Ilem „op zijn plaats zetten"? Het klinkt grappig! bestuur f 13-140 beschikbaar te stellen voor den aankoop van meubilair en schoolbehoeflen voor de Meisjes school aan de Breestraat. Ter vaststelling wordt aangeboden liet verslag waarin wordt medegedeeld hoe het toegestane bedrag van f 8912.84 voor verstrekking \an voeding en klee ding aan kinderen, is besteed Uit het verslag blijkt o.a dat 35331 porties eten en 2157 paren klompen zjjn verstrekt. Voorgesteld wordt in de verordeningen op li effing en invordering van leges te bepalen voor elk bladzijde afschrift uit de kiezerslijst ad 25 namenf 0 50 te be rekenen ,voor een groote jachtacte f 7 50, voor idem, met uilzondering van de val kenjacht f5; voor cene logeeracte f2.50; voor een kleine acte f 1, bovendien om de leges voor bouw en hinderwet vergun ningen ,nu 25 cent te verhoogen tol f 2,50 voor een vergunning tot het oprichter! of geheel vernieuwen van een gebouw; oor het voor een gedeejte vernieu wen van een gebouw; en f 2 50 voor een lot het oprichten of uitbreiden van cene inrichting ingevolge de Hinderwet. Voorgesteld wordt in verband met ge maakte berekenen voor gymnastiekver- eenigingen de huurprijs van ge- eente lokalen te bepalen op f-10 per jaar en per wekelijkschen avond. B,. en W. meenen niet te moeten ingaan op een verzoek die vereeniginging té subsi dieeren. Voorgesteld wordt aan de Ver. van Chr. onderwijs f 76.56 voor haar vervolg irsus uit te keeren. Voorgesteld wordt op verzoek eervol ontslag Ie verleenen aan den heer Lin- deijer als lid van het Burgerl. Arm bestuur en aan mevr NonnekensDe Windt als regentes van het gasthuis on in dezelaatste \-pcature niet te voorzien. Aanbevolen worden voor leden van de schoolcommissie L. O mej. J. Holm en J. J. Andriessen en de heeren P. II, Meèr- hols en C. van Aalten en voor lid van het studiefonds de heer van Hal, aftr., en in plaats van dr. Staverman ,de heer D. A.' Dronkers. Van het bestuur der verecniging voor Chr. U. L. O is een verzoek ingekomen om over 1923 alsnog f 3666 86 te mogen ontvangen. Burg. cn weth. wijzen er op, dat de wet voorschrijft, dat als aan een school voor openbaar onderwijs meer leerkrachten verbonden zijn, dan door het rijk wordt vergoed, ook een overeen komstige bijzondere school recht heeft op vergoeding voor zulkeen extraleer- kracht, cn dat tol twee jaar, nadat de be doelde toestand aan de openbare school heeft opgehouden te bestaan. Hier is het echter een ander geval, in 1922 was bij het openbaar U. L. O. een leerkracht meer dan het rijk vergoedde, maar met 1923 hield dit op en eerst 1 Jan. 1923 kwam bij de Christelijke U L O. school zulkeen extra onderwijzer in dienst. Mede in verband met vroegere uitspraken o.a van Ged. Staten van Noord-Brabant', meenen Burg. en Wethdat hier de bepalingen der wet niet van toepa'ssing zijn, cn stellen zij voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Wegens wijziging der nummering der stemdistriclen en ter voorziening in de vacatures, die in de stembureaus zijn ontstaan, stellen Burg. en Weth, voor een nieuwe lijst door hen in concept opge maakt, vast te stellen Prof. Slotemaker de Bruine over het Parochiestelsel. De inleidingen zullen kort zijn; het is de bedoeling dat de discussie hoofdzaak wordt. Ter bestrijding van de kosten zal een entrée van ten hoogste f 0.50 ge vraagd worden. Alle hervormden zijn op deze samen komst hartelijk welkom. RECHTZAKEN. Soms krijgt hij wel duizend pond voor vier avonden en ik ben arm... En toch houdt u het voor een uitgemaakte zaak. dat ik „neen" zou zeggen als hij mij vroeg!" Mrs, Tremlett was verbijsterd. Hulpe loos keek ze rond, mét gefronste jyenk- brauwen terwijl ze aarzelde. „Zou je dau niet „neen" zeggen!" „Waarom zou ik dat doen?" „Ja..i als je nu-voor hem voelen kon... Tegenover den hemel zijn wij allen gelijk, maar toch is het niet, of hij nu oen blanke was, vind je wel? En je kent hem haast niet!" „Ik weet wie hij is, ik zou wel wal cr- gers kunnen doen Elisha Lee trouwen Ik zou rijk ziju." „Ik geloof niet ,dat je zoo heel rijk zoudt wezen, lieve; het Iijlct mij dat hij alles lot den laatsten cent weer uitgeeft, verenent hij dan ook soms omzena pomi voor vier avonaen. hovenoien, ars /e van pihn ntmi riem te trouwen cnkeT om wat hij je geven kan, dan vrees ik. dat je al heel ongelukkig af zoudt wezen. Maar je bent geen kind meer cn ik weet, dat ]"e in die dingen zelf oordelen moet. Toch denk ïk, dal geen geld je zou ver soenen met wat je gedaan had, als je niet voor hem voelt, en ik zou niet we ten, hoe dat het geval was. Toen ik je armen vader trouwde „Toen u vader trouwde, bezat die niets ,dat weet ik. En u heeft ook nooit iets gehad. De kindereu van menschen die op niets huwen zijn zelden zoo senti KERKNIEUWS. Op Dinsdag 2 Juni 1925 wordt in het Jaarbeursgebouw te Utrecht een kerkdag gehouden onder voorzitterschap van Ds. F. van Gheel Gildemeester, Ned. Herv. Predikant te 's-Gravenhage. In de morgen vergadering (lialf-elf) zal Ds. Gouverneur spreken over Ethischen en kerkbesef en Ir. van Voorst van Beest over de: Beteekenis van het R op de Pred. tractementen voor de gan- sche gemeente. 's Middags spreekt Het raadslid jhr. mr. J3j de Jonge le Zutphen heelt voorgesteld ,dat de ge meenteraad, nu de gemeente zich mag erheugen in het hernieuwde bezit van den Wynliuistoren aan de Koningin gra tie zal verzoeken voor den brandstichter die thans ruim vijf jaar in cellulaire ge vangenschap heeft doorgebracht en daar nog ruim 2i/a jaar zal moeten blijven. Vervalsching van een Spoor- w e g a b o n n e m e li t Ter terechtzitting der Arr.-Rcchtbank werd Vrijdag behandeld de strafzaak te gen W. de V. 23 jaar, assuradeur wonen de te Heinkcnszand, aan wien ten laste was gelegd een vervalsching van een abonnementskaart der Spoorwegen. Bekl had n.l een ten zijnen namen slaande 2de klasse spoorwegkaart bestemd voor de Zuidergroep en geldende voor de maand Januari 1925 ter waarde van f 60 vervalscht, door van 31 Jan 1925 31 Juni 1925 le maken en het bedrag van f 60 le veranderen in f 360 en door op de kaart aan te brengen met een stempel hel woord „Voorgezet" zulks met het oogmerk om die aldus valsche- lijlc opgemaakte kaart als echt en onver- valschl le gebruiken. Toen beklaagde op 9 Maart voor een reis naar Amsterdam van die kaart gebruik maakte werd hij door de controle hij de Ned Spoorwegen bij den uitgang van hel Centraalstation le Amsterdam er op gewezen dat hij ge bruik maakte van een kaart die voor het traject Haarlem—Amsterdam niet mocht worden gebezigd en werd door de Spoor wegautoriteiten aldaar tevens de ver valsching geconstateerd. Door het O. M. waren in deze zaak een tweetal getuigen gedagvaard waaronder de conlrölc-be- ambte te Amsterdam die een en ander het eerst constateerde Ter terechtzitting bleek dat beklaagde zich daarna nog maals aan een ongeveer gelijksoortig mis drijf had schuldig gemaakt. Beklaagde bekende ter terechtzitting het hem ten laste gelegde. De Officier van Justitie requisitoir ne mende zeide dat hij de stukken in han den van een Reclasseeringsamblenaar had gesteld, doch dat na dat onderzoek was gebleken dal beklaagde tijdens dat onderzoek een abonnementskaart in zijn bezit had ten name -Van een zekeren van Rooyen. Dit was gebeurd nog- geen maand nadat het eerste misdrijf plaats had. Van meening zijnde dat hier een flinke straf op zijn plaats was eischte hij een gevangenisstraf van 8 maanden Beklaagde verzocht een voorwaarde lijke veroordeeling. Oesterdief stai. Ter terechtzitting van Vrijdagmiddag werd behandeld de strafzaak tegen .11. C. K. 19 jaar, werkman wonende te Yerseke. Hem was ten laste gelegd dat hij op 2S Maart 1925 te Yerseke onge veer 40 K.G. oesters uil een oesterput van A. Pol had willen wegnemen doch verhinderd was geworden door de komst van een zekeren P J. G. nachtwaker aldaar. Beklaagde Ier terechtzitting onder vraagd ontkent het licm ten laste geleg de. Getuige Griep had op 28 Maart de wacht bij de oesterputten en heeft ge zien dat hij in dien bewuslen morgen omstreeks 61/2 uur met oesters wegliep. Hij verklaarde dal hij zich absoluut niet in den persoon kon vergissen. Hij heeft hem nog aangesproken waarna verdachte zeide „je geeft hel toch niet aan bij de politie." Beklaagde daarna door den President ondervraagd zegt dat getuige staal te liegen ,en ontkent te hebben gezegd de zaak niet in handen van de politic te geven. Getuige C de Visser eveneens van be roep nachtwaker heeft beklaagde dien- zelfden morgen ongeveer 61/2 uur in dc nabijheid gezien daar waar de diefstal zou zijn gepleegd. Do Offficier van Justitie achtte het aan den beklaagde ten laste gelegde wet tig eji overtuigend bejvezen, en gezien 's mans strafregister meende hij m >0- ten eischeu een gevangenistraf van 5 maanden Arr Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag waren de vol gende personen gedagvaard W. V21 jlandbouwersknecht, we gens oplichting van D. J. Everaars. rij- ilhandelaar te Grijpskerke van een carbidlantaarn le Grijpskerke op 1 Febr. 1925. Hi sell 1 111 gev straf, M. V 21 jboomkweckerskneehl te Kapcllc. wegens vervalsching van een kwitantie voor 13 weken huishuur met eeji bedrag van f 32 50 en gebruikma king daarvan, gepleegd le Ivapelle in 1924 of 1925. Eisch C m gev. straf; \V. de V 21 jassuraduur te Hein- kenszand, wegens vervalsching van een spoorwegabonnementskaart 2e kl. voor de Zuidergroep. door het bedrag f 60 een 3 le zetten en 31 Januari te ver anderen in 31 Juni en met een gummi stempel het woord ..voortgezel" er op te stempelen, en gebruikmaking van dat valschc stuk op de lijn Haarlem—Am sterdam op 9 Maart 1925. Eisch 8 m. gev. straf R. C J. D, 29 j., bakker le Zuid- dorpe, wegens mishandeling van zijn hond op 16 Maart 1925 te Zuiddorpe. Eisch f 25 of 25 d. h. M. C. K19 j., werkman le Ierseke, wegens diefstal van pl.m 40 KG oes ters, toebehoorende aan A. Pols te Ier- seke, op 29 Maart 1925. Eisch 5 m. gev. straf: P. I. de H 35 j„ schilder te Schoou- dijke, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoorende aan E. Scherbeijn te Groede op 14 April 1923. Eisch f 15 of 15 d. h.; G. de R 46 j. zonder beroep te Ierseke, gedetineerd le Middelburg, we gens heling van verschillende geldsbe dragen op 5, 12 en 19 April 1925. Eisch 9 m. gev straf; A. C. v. d R„ 23 japothekersas sistent, te Goes, was door den kanton rechter le Goes, d.d. 9 Maarl j.l ver oordeeld tot f 10 of 10 d. h. wegens als apothekers-assistent in de apotheek van A. C. van der Rest werkzaam zijn. anders dan onder toezicht van een apotheker of geneeskundige, be\oegd lot het af leveren van geneesmiddelen. De beklaag de en de ambtenaar van hel O. M wa ren tegen dal vonnis in hooger be roep gegaan. Eisch bevestiging van het jyounis van den kantonrechter; J. de V., 35 j., slager le Vlissingen, was door den Kantonrechter te Mid delburg, wegens overtreding der Ar beidswet veroordeeld tot 3 d. h De bekl. en de ambtenaar van het O. M. wa ren in hoogei beroep gekomen. Eisch: bevestiging van hel vonnis van den Kan tonrechter. Verder stond nog terecht J. II 12 j 2onder beroep le Colijnsplaat, gede tineerd. wegens landlooperij. gepleegd te Goes op 5 Mei j.l. Eisch 3 d. h en 3 j. Rijkswerkinrichting. Uitspraak idem. o— Kantongerecht te Middelburg. Door het Kantongerecht alhier zijn veroordeeld wegens overtr. der Invali diteitswet P. 15. Middelburg, lol f 200 b. s. 3 maanden hechtenis, overtr art. 437 Swb.: A. C„ Vlissingen, tot 2 maal f 10 li s 2 maal 10.d h.; overtr. Motor en Rijwielwet of -reglement II. J. van \V„ Vlissingen, lot f 15 b s. 15 d. li.; P. van S., L van C„ J H. II., allen Middelburg, allen lot 15 b. s. 5d h.; overtr. art. 127b Swb J. M., Seroos- menteel als hun ouders. U werd onder gemakkelijke omstandigheden groot gi bracht, daarom was u romantisch en ze „Geld komt er het minst op aan." Maar ik groeide op in een huis waar kamers werden verhuurd en dus ben ik praclisch en stel geld voorop Ik vind,riep zij met verheffing van stem, „ik vind hel slecht, dat menschen die maar zorgeloos een hu welijk hebben gesloten, naderhand op die dwaasheid bluffen, tegenover hun arme kinderen I" „Ik bluf niet lieve! Maar als een vrouw haar man heeft lief gehad, «zal ze nooit toegeven dat hun huwelijk een dwaasheid was, ook niet tegenover zichzelve Een man..;." ze zuchtte. „Ja een man misschien wel. Zooals ik zei •je bent geen kind meer, je moet zelf dus welen wat je doel, maar het lijkt mij ver- verschrikkelijk! Het zou nooit bij mij op gekomen zijn, dat je aan iels gedacht kon hebben.' Ownie kreeg '11 kleur en driftig stamp te ze op den grond. „Omdat hij zwart is", mompelde zij. „Waar is uw godsdienst? U heeft toch zelf zoo even gezegd, dat ik den hemel alle menschen gelijk zijn?" „Ja zeker, in den hemel zal hij net zoo blank zijn als wij allen", gaf ntrs. Tremlett toe na een kleine pauze. Maar ondertussclien is hij een neger en ik ge loof niet, dat het goed zou zijn." Haar dochter antwoordde niet en de moeder had den moed niet om weer terug te komen op de zaak. Ze was echter dien volgenden en den daarop volgenden dag in zoo verre ge-t rust gesteld dat haar vermaningen toch vrucht gedragen hadden, doordat ze zag, dat Ownie's bezoeken in den salon niet voortgezet werden. Lee, die beide dagen had doorgebracht- uur voor uur, in de grootste spanning, was eerst rusteloos en toen woedend. Een kenmerkende eigenschap van Ren neger, in zijn omgang met Europeanen, is, om zich beleedigd te voelen, en hij maakte zichzelven wijs dal haar verzuim een opzettelijkheid was, die ze nooit een Engelschman had durven aandoen. Ditmaal verliet hij Brighton, zonder vaarwel en langer dan gewoonlijk bleef hij weg. Er waren toen twee redenen voor zijn terugkeer. Als vrouweu van een andere vrouw zeggen, zooals we ze zoo dikwijls hooren beweren, dat er piets aan haar is wat verliefdheid kan wekken, dan praten ze maar wat, want er is geen jonge vrouw, hoe dood-gewoon ze er ook uitziet, die niet bijzonder lijkt in liet oog van den een of anderen man. Een van de redenen die hem dreef .was zijn ver langen .om Ownie weer te zien, de an dere dat bij welen wilde of zij gebruik zou maken van de loge, die hij voor haar bestemd had. Hij keerde laat terug en hoopte ook niet haar dien avond nog te zien; maar dien volgenden morgen bracht hij door tusschen de vensters slaande met zijn hoed en bontjas op tafel, steeds afwach tend het oogenblik dat zij het huis zou vertalen. Toen het eindelijk zoo ver was, ging hij met gemaakte nonchalance naar beneden en wist het zoo aan te leggen, dat ze van aangezicht tot aangezicht stonden. „O, mr Lee", zei ze, „u is dus weer terug?" Zij voornemens om zijn beleedigd zijn voor tiaar le verbergen weck voor dc ver zoeking om haar een verwijt le doen. „Ik dacht niet dat u wist, dat ik weg 5 geweest", antwoordde hij gemelijk. ,Dat ik niet wist, dat u weg was ge weest?" De onschuldig-gemeende verwondering in haar toon, moest hem wel treffen. „Ik had u in lang niet gezien toen ik ging. Weet u dat dan niet meer?" „In lang?" glimlachte ze. „Twee dagen misschien? „Het leek mij een week." Ze had steeds in twijfel verkeerd ge durende zijn afwezigheid en, ofschoon ze hel nog volstrekt niet mét zichzelve eens was, of ze hem nu wilde trouwen, wist ze wel hoe ze althans niet wilde verhoeden dat hij haar vroeg. Dus wierp ze een blik naar hem eer ze de oogen neergeslagen luid en zei „We kunnen niet altijd doen zooals we willen niet waar?" Een heel alledaagsch gezegde en een paar oogen kunnen soms almachtig zijn. Hij liep nu naast haar voort op eenmaal veel zachter gestemd. (Wordt rervolgd)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5