ning dal raadsbesluit moet worden ge- Ivo! ontslag uit den zeedienst verleend; acht ui strijd te zijn met den geest der I is bevorderd tot officier van gezondheid wet, volgens welke hol openbaar en het bijzonder onderwijs door do overheid zooveel mogelijk gelijkelijk behooren Ic worden verzorgd, doet eenigszins vreemd aan, wanneer dat althans wordt be schouwd in het licht van Uwer Majes- teits besluiten van 27 Oct. 1921, no. 6, 25 Maart 1922, no. 23, 4 Augs 1922, no 70, 28 Dec 1922, no. 62, 29 Dec. 1922, no. 60, 1 Febr. 1923, no. 30, 7 April 1923, no. 12, 14 Juni 1923, no. 45, IS Maart 1924, no. 27 en 7 Jan.' 1925, no. 2; 3o dal de verdere overwegingen van het besluit van Ged St. omtrent de af standsbepalingen, het finfinciecl belang der gemeente en het opheffen van het openbaar onderwijs door opoffering van een beslaande openbare school voor de toepassing van art. 77, tweede lid, der Lager Onderwijswet 1920, eveneens met het oog op Uwer Majesleits onder 2o. genoemde bestuiten, naar de meening van ons college zeer aanvechtbaar moet worden geacht; dat tocli uit Uwer Majesteits meer- genoemd besluit van 7 Januari 1925 no. 2, onomwonden blijkt, dat zeer zeker met "hef financieel belang der gemeente rekening moet worden gehouden bij het voorzien in deze gelegenheid tot het ontvangen van bijzonder onderwijs wan neer daarnaar wordt gevraagd en het derhalve geboden is noodelooze geld verspilling te voorkomen i dat toch stichting eener bijzondere R. K. lagere school tc Heikant tot gevolg zal hebben, dat de ter plaatse bestaande openbare school nog slechts zal worden bezocht door pl. m 36 leerlingen en in verband daarmede nieuwbouw bcteekent het ongebruikt laten van een 2-tal les lokalen van het openbaar onderwijs, ter wijl verder nog door het Kijk tot 1 Jan. 1926 voor 4 en tot 1 Jan. 1930 voor drie leerkrachten de jaarwedden zullen moeten worden vergoed voor een schooltje met een zoo geringe bevolking, dat wijders niet uit het oog dient te worden verloren, dat genoemde open bare lagere school geheel leeg zal loo- pen, waarvan reeds een voorbeeld is te zien geweest bij de stichting der R. li. Jongensschool in het dorp, hetgeen Uwe Majesteit moge blijken uit de memorie van toelichting tot het raadsbesluit onder 8o, welke omstandigheid zoomede het feit, dat slechts een drietal niet Roomsch Katholieke kinderen de openbare lagere school bezoeken, als onze bedoeling om elders in de gemeente een kleinere open bare lagere school te stichten, blijkbaar door Ged. Staten werden over het hoofd gezien dat ten slotte ook naar het oordeel Uwer liooge regeering opheffing eener eenige openbare lagere school in een gemeente kan plaats hebben indien het aantal leerplichtigen meer dan 8 be draagt en de ouders dier leerlingen ver klaard hebben op het behoud dier school prijs te stellen, hebben wij gemeend te mogen afleiden uit de memorie van ant woord betreffende hoofdstuk 5 der Staats begrooting voor 1925, waar Zijne tvxcellentie de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap, de betrekkelijke! vraag beantwoordde, onder toevoeging, dat in dat geval ej^e gemeente ten be hoeve der kinderen. Voor wie openbaar ouderwijs wordt verlangd, met een na burige gemeente een der regelingen be hoort te treffen, bedoeld in het 4e lid van art. 19 der Lager Onderwijswet 1920. Redenen waarom ons college zich wendt tot Uwe Majesteit met het be leefde verzoek, dat het U moge be hagen, met vernietiging van het onder- harige besluit van Ged. Staten dezer i'roviucie, alsnog goedkeuring te willen verieenen aan ons onderwerpelijk be sluit van 13 Febr. j.l. Nog werd besloten 2 personen uit den raad met B. en W. af te vaardigen naar de Thoolsche waterleiding. Het tarief voor electrisch licht te ver lagen van 55 op 50 cent per K.OV. UI en voor kracht van 25 op 20 cent mei een minimum van '8 cent. Ken voorstel om de meterhuur verlagen, kon geen voldoenden steun vinden. Bij de rondvraag werd gevraagd, om welke reden geen woord van waardee ring werd gesproken voor het afgetreden lid Voet, waar dit wel voor anderen was geschied en b.v. veel lof was toe gezwaaid aan De Buck, toen hij als wethouder aftrad. De voorzitter antwoordde, dat hij zich hierin de les niet liet voorschrijven en daarmede werd deze spannende zitting gesloten. Staande de vergadering werd ook vraagd, of hel nieuw gekozen en toege laten lid Vonck ook verwittigd was van deze zitting, doch de voorzitter ant woordde hierop niet. We vernamen, dat deze geen oproepingsbrief had gekregen le kt. de officier 'van gezondheid 2e ki. A. G. Brumsen; is met 15 Juni de offi cier van den marinestoomvaartdienst le 1. 0. F. E. Smith bevorderd tot hoofd officier van den marinestoomvaartdienst 2e kl. Hr. Ms. torpedoboot G 13, thans uit dienst, wordt 26 dezer in dienst ge steld. De nieuwgebouwde onderzeeboot K XII, bestemd voor den dienst in Oosl- Iridiê, wordt 19 dezer te Willemsoord in dienst gesteld. Luit ter zee 2de kl. S. E. Schipper, van de koninklijke marine-reserve, wordt egens het eindigen van den voorge schreven oefeningstijd van zijn plaatsing op Hr. Ms. politiekruiser „Triton' ont heven. Van den strijd om den wisselbeker door de Zeeuwséhe biljartclubs geeft ,Het Leven" in het nummer van 16 Mei 1. een foto van de 4 «(verwinnende leden der club „Middelburg" de heeren .1 Leijnse, J Sinke, C Gabriëlse en F. Ver hulst met den bondsvoorzitter den heer van Dorst, benevens als curiosum een foto van den heer J. de Coninck le Goes met zijn zes zoons, allen leden der Goesche club „Nationale". Postduiven. De concours-commissie „Walcheren" (v.h. L. C. C.) hield verleden Zondag een "wedvlucht vanaf Arras (Frankrijk). In concours waren 160 duiven. De be reikte snelheid was 21.49 M. per seconde voor de eerste en 18.4 M. _per seconde! voor den laatsten prijswinner. De eerste 20 .prijzen werden behaald als volgt: le prijs Jansen, Middelburg; 2de en 19<le J. Gastel, Veere; 3de A. Francois, Middelburg; 4<le en 5de 'A. Francois, singen; 6de W'. Leeuwenburg, Vlissingen; 7de J. Snoep, Middelburg; 8ste en 12de de Buck, Middelburg; 9de, Ilde en 18de A. van Hoofstadt, Middelburg, 10de D. Oapello, 's Heerenhoek; 13de E. Spe ller, 's Heerenhoek; 14de W. v. d. Bulik. 's Heerenhoek; 15de P. Neve, Middelburg, 16de W. Adriadnsens, Middelburg; 17de Peliet, Middelburg. Zilveren medaille, aangeboden door de V. de Vriendenkring te Vlissingen, wonnen door Jansen, Middelburg. Volgende wedvlucht van Corbeil. LEGER EN VLOOT. De sergeant-monteur H J Tuinder wordt overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord naar de ,,Van Meerlant" Luit. ter zee 2e kl. jhr. G. A. Berg wordt overgeplaatst van het wachtschip (e Willemsoord naar Hr. Ms. mijnlegger ,.Douwe Aukes" die met adelborsten van het Kon. instituut voor de marine oefe- ningstochten gaat maken. Bij Kon. besluit is met 1 Juni aan den officier van gezondheid le ki. dr. J. H. van Deinse, op zijn verzoek, eer- SPORT poging en ondernam een voetreis van China uit, slechts vergezeld door een jongen Tibetaan. Zij waren als bedelaars verkleed en bedelden hun levensonderhoud, 's Nachts trokken zij door de bosschcn en werden somtijds gevolgd door nomaden, doch nimmer aangevallen Zij hadden veel dorst te lijden en werden dientengevolge door koorts aangetast. Nadat zij eenmaal de bergen achter zich hadden, bevonden zij ,fich in een onbekend land, nooit tc voren door vreemde'in gen betreden Door een dikke sneeuwlaag zwoegden zij voor waarts tot zij ten slotte, voor de poorten van Lhasa stonden en de stad konden binnentreden Daar leefden zij 2 maan den, al dien tijd vermomd ais bedelaars, zonder dat zij herkend werden Als arme lieden vertoefden zij onder dit vreemd soortige volk en mad. David mag de vol doening smaken, de eerste vrouw Ie zijn, die er in geslaagd is, in de verboeten stad door te dringen. Dieven hebben getracht een van Rodin's beroemdste beelden, „De eerste mensch", uit den tuin van het museum te Meudon te stelen klaarblijkelijk om het le smelten en daarna het melaali te verkoopen. Zij hebben het beeld ook van het voetstuk gehaald, maar het is op een terrein in de buurt teruggevon den. Zij hebben gepoogd, er een arm en een voet af te zagen, maar bel -is niet gelukt en de verminking kan gemakkelijk worden hersteld. van was dat Tsjitsjerin in 1933 te kennen spoedde, stond het plotseling voor het had gegeven dat hij zelf naar Londen wenschle te komen en met lord Curzon te confereeren .waarop Curzon had ge antwoord .dat hij liever de zaken mei Krassin afdeed. BEKENDMAKING. TOELATING LEERLINGEN SCHOOL G Ouders, voogden, en anderen, btelast met de verzorging van kinderen, die 6 klassen eener gewone lagere school mcl vrucht hebben doorloqpen en voor wie na de aanstaande zomervacanlie voor het eerst plaatsing op school G wordt ver langd, worden uitgenoodigd van dat ver langen vóór 15 Juni 1925 aangifte te doen bij het hoofd der school aan de Haring plaats alhier, bij voorkeur op Maandag 25 en Donderdag 28 Mei, des middags tusschen 2 en 4 uur. Vrijstelling van het toelatings-examen an worden verleend op voldoende ver klaring van het hoofd der school, waar de kinderen tevoren onderwijs genolea. De ouderSj voogden en anderen wor den uitgenoodigd bij de aangifte hun trouwboekje mede te brengen en in ieder geval de namen en geboorte-data nauw keurig op te geven. Middelburg, den 15 Mei 1925. Burg. en Weth. van Middelburg, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUE, Secretaris VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Amsterdam is aangehouden ze kere O., die er van verdacht wordt, een gedeelte van het geld, afkomstig van de inbraak in het correspondentschap van de Nederiandsche Bank te Kampen, on der zijn berusting te hebben gehad. Het aantal arrestanten in deze zaak bedraagt nu zes. Op de staatsmijn „Maurits" is Don-r derdagmiddag de werkman W. 6. van het circa 31 meter hooge dak der in aan bouw zijnde wasscherij, naar beneden getallen. Naar vermoed wordt, is hij ge struikeld. De dood trad nagenoeg on middellijk in. De overledene was kostwinner en laat nu zijn moeder een weduwe, die twee kinderen te haren laste heeft - onverzorgd achter. (Limb. Dagbl.) Vrijdagmiddag om één uur sloeg een bandiet op Trafalgar Square te Lon den met een hamer de winkelruit van een juwelierszaak in en trachtte blik semsnel een hand vol juweelen te ste len. Hij werd door een aantal personen achterna gezet en gearresteerd. Een blau we diamant ter waarde van f8000, waar op de dief het in het bijzonder had ge munt, ging tengevolge van de Jacht ver loren en werd tot nu loc niet" gevonden Dit is de eerste maal, d;:, de juweelen- dieven hun bedrijf tot het centrum van de stad hebben uitgestrekt. Een Eransche dame, madame Alex ander David, is na een omzwerving van 14 jaren in de nog weinig bekende stre ken van China en Tibet, te Parijs terug gekeerd. Haar voorbereiding om de jerboden stad Lhasa binnen te dringen, begon met een verblijf van twee jaar als „inland- sche" in een spelonk, 12000 voet boven de zee. Haar eenige metgezel was een heremiet, die haar in de Tibetaansche taal onderrichtte en in de "^Tibetaansche literatuur inwijdde. Na nog drie jaren in hef klooster van Koum-Boum te hebben doorgebracht, be sloot zij in Lhasa, de voor vreemdelingen verboden stad, door te dringen. Zij kende de taal en de gewoonte van ,het land zoo goed, dat zij gemakkelijk voor een inlandsche meende Ie kunnen doorgaan. Haar eerste pogingen misluk ten en de geleiders, die haar op haar tochten vergezelden, alsook het vee._ dat zij meevoerden, kwamen van honger en koude. om. In 1922 trok zij slechts in gezelschap van een bediende, er op uit, .langs berg passen, versperd door sneeuw, èn langs wegen, die slingerden lajigs loodrechte afgronden. Maar opnieuw zag zij zich Lot den terugtocht gedwongen. Eindelijk, in 1923, hernieuwde z;j haar i* UITEKLAfö si. DE BETEEKEMS VANTROTSKI'» TERUGKEER. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraphbetoogt, dat men de beteekenis van Trotski's terugkeer over drijft, voornamelijk doordat bij de sowjet- vertegenwoordigers in het buitenland en in het bijzonder te Londen en te Parijs, den indruk is gewekt, d,at de oecono- mische politiek van Rusland thans min der radicaal-communistisch zal worden. Trotski is echter dezelfde fanatieke com munist die hij steeds is geweest, en in dien hij zou veranderen zou hij geen dag langer m functie kunnen blijven. Hij is evenwel van oordeel en de meerder heid der volkscommissarissen is dit met hem eens, dat de tactiek welke in den laatsten lijd in binnen- en buitenland werd gevolgd, niet verstandig was. Ook is hij zich ervan bewust dat de commu nisten op den duur de macht niet kun nen behouden,indien zij zijn aangewezen op een partij van niet meer dan een half mülioen leden. Weljbwaar beschikken zij over Hen leger van 600.000 man, maar daarvan is slechts een vierde gedeelte volkomen betrouwbaar en behoorlijk uit gerust, zoodat van een optreden legen Polen of Roemenië of zelfs tegen Est land geen sprake kan zijn. Men heeft nu Trotski teruggeroepen om het leger beter in de hand te krijgen, dpch Trotski is er van overtuigd dat ook dit mltddel op den duur geen redding voor de bolsjewisti sche machthebbers kan brengen. Hij acht daarom de „bekeering" van de groote massa der boerenbevolking in en buiten Rusland en 'in de randstaten noodig en wil de apostelen van het communisme naar hef platteland zenden, terwijl hij voor de Oostzeestaten aanstuurt op nau we samenwerking t usschen de groene en de roode Internationale. Verder betoogt „Daily Telegraph" dat- het publiek slechts weinigen van de werkelijke macht hebbers in Rusland kent en dat zich ook onder de gezanten in liet buitenland, slechts weinig werkelijke vertegenwoordi gers van de macht bevinden. De ware gezanten, een half dozijn jonge mannen, en vrouwen, blijven in de legaties achter de schermen .waar zij toezicht houden en bevelen geven. Als voorbeelden van deze toestanden noemt het blad de verwerping van de Urquhard-overeenkomst door djpn raad der zeventien, nadat deze overeenkomst eerst, met instemming van Trotsk' tijdens de afwezigheid van Lenin, die ziek was. goedgekeurd was met 14 stemmen vóór Lenin keerde echter terug en sprak, op raad van zijn vrouw, Trotski's grootste tegenstandster, zijn veto uit. Een ander voorbeeld is de verplaatsing van Krassin van Londen naar Parijs. De reden daar Tsjitsjerin, de Russische Commissaris voor buitenlam|sche zaken .heeft in het Sovjetcongres te Moskou een rede gehou den, waarin hij zeide het mogelijk te ach ten een combinatie vnu mogendheden te vormen tegen Grool-Brittannië Een dergelijke combinatie zou moeten beslaan uit Frankrijk, Japan. Nederland en Rus land, terwijl de medewerking van Duitsch- land verzekerd zou kunnen worden. Deze mogendheden zouden dan een legen- vicht vormen van het Anglo-Amcrikaan- sche blok LONDFNSCHE BRIEVEN. Van onzen Londenschcn correspondent) o Wembley herboren, Een vluchtige indruk. „Londen verdedigd". Het troostelooze „Paleis voor Wo ningbouw". Lichtstad. maar hoe De Britsclie Rijkstentóonstelling is Za terdag opnieuw geboren cn de geboorte is weer vergezeld gegaan van plechtig, koninklijk ceremonieel Het meest in drukwekkende van deze openingsplech tigheid, met den Koning als hoofdper soon, was de voorbeeldige orde en in tensieve stilte, waarmede de toespraken werden aangehoord en de parade van militairen cn groepen van burgerlijke instellingen werden aanschouwd. In een massa van meer dan honderdduizend kon men een speld hooren vallen, toen de Koning zou beginnen te spreken en toen de troepen zich opstelden voor de pa rade. Dat een menigte van den ge noemden omvang zich zoo kan gedra gen, pleit voor den sterk ontwikkelden zin voor tucht iu dit volk en ook $oor de begaafdheid van hen, die de ope ningsplechtigheid organiseerden, waarbij geen wanklank wérd vernomen en waar bij alles glad en vlot verliep. In den avond werd in het groote stadion een vertooning gegeven, die men „London Defended" had gedoopt, naar hel meest indrukwekkende nummer van het pro gram. Een eskader van drie vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht, een zoeklichl-afdeeling en een batterij af weergeschut namen er aan deel. De vertooning verliep vlot en schitterend en maakte diepen indruk op de dui zenden, die de geweldige tribunes van het stadion bevolkten. Toen de vlieg tuigen als dreigende, kwade vogels, in de violette avondlucht verschenen, heel boog boven hel stadion, hoorde men een verschrikkelijken alarmknal en be gonnen een viertal zoeklichten de don ker wordende lucht te doorpriemen; de kegelvormige stralen schoten op en neer, heen en weer en door elkaar, op zoek naar de bedreiging van boven. Een denkbeeldige bom zette een toren, in het stadion opgericht, in denkbeeldigen brand en vier sterke motor-brandspuiten van de Londen sche brandweer ronktten met hevig bel-gerinkel de arena binnen, redden de denkbeeldige menschen uil den toren en overmeesterden het vuur (dat door middel van ejectrisehe flik kerlichten en pyrotecbnische vuurfonlei- nen werd nagebootst). Het afweergeschut kwam in actie en begon de door de zoeklichten beschenen vliegtuigen te be- vuren, blijkbaar zonder succes. Want de vliegtuigen, waarvan de bestuurders in middels de electrische illuminatie van rood licht hadden ontstoken, naderden steeds dichter den grond. De nabootsing van de werkelijkheid hield hiermee na tuurlijk .op; het werd uilsluitend een ver tooning van glans, durf en vlieg vaardig heid, die oog en hart uitermate bekoor de. De langs de pmtrekken verlichte vliegtuigen scheerden over het stadion op een afstond van niet meer dan 200 M. van het publiek. Hel leek me een wat gevaarlijke onderneming, gevaarlijker ge maakt om de uiterste sensatie te wekken. Wat later vlogen de drie toestellen, vleu gel aan vleugel, dwars over liet stadion en ze leken in die fonmatie een dikke streep van vuur, die zich met duizeling wekkende snelheid door <Je avondlucht oortbewoog. Dit gansche. schouwspel van „London Defended" liet een onvergete- lijken indruk na van durf, vaardigheid *ans. Nadat de vliegtuigen nog, als lichtende lijjellen, die zich in de avond lucht vermaken, allerlei luchtacrobatiek hadden uitgevoerd, verdwenen ze geluid loos naar nachtelijke verten en uit ons oog. Het avond-schouwspel omvatte voorts een representatie van den grooten brand van Londen van 1666, die nu en dan nog al lachlust wekte om de kinderlijke ma nier, waarop die tragische gebeurtenis yerd voorgesteld. Het idee was dat uit de vlammen van dat oude, historische Londen het nieuwe Londen zou verrijzen als een phoenix uit de asch. Men kon er blijkbaar niet in slagen dit óp eenigs zins plausibele manier te doen; een van de forens van de kathedraal van SI. Paul, die dienst moest doen als hoofd symbool van het moderne Londen, wei gerde aanvankelijk zich in de lucht le verheffen; en alle rook en alle vlammen, die het schouwspel omgaven, konden niet verhinderen dat het falen van dien toren zichtbaar werd totdat hij opeens op de wijze van een met lue.ht opgteblazen figuur, overeind ging staan om de ver tooning compleet te maken. Toen de voorstelling voorbij was en het publiek zich naar de uitgangen sprookjesachtige tooneel van een ten toonstelling in een orgie van verlichting. Alle gebouwen, groot en klein, lagen daar met hun omtrekken in lijnen van. t licht voor onze voeten. Fjï toen wij de *hooge, betonnen trappen van het sta dion-terras afgingen en de verlichting van nabij konden aanschouwen, kregen wij deni ndruk, dat de -lichters Van al deze schittering wat le ver waren geg' an en dal zij den stap van liet sublieme naar het belachelijke zonder gewetens wroeging hadden ondernomen. In een dozijn looverlooze hoornen aan het meer zalen helder verlichte, transparante nachtuilen, stil en dood. Op de kabbelen de golfjes van hel meer (lobberden een den, ganzen, zwanen Van licht. Een reus achtige krokodil, verstijfd en gephorpho- riseerd op het oogenblik, dal hij den oever beklom, goot zijn groen licht op hel groenere gras. Een schildpad van in- drukwekkenden oihvang niet ingewanden van electrisch licht stond met starren blik naar een lumineuzen kikker te kijken. liet effect van dit alles \v; s on gemeen grof. Maar men is blijkbaar van meening, dat het de millioeuen zal be hagen en het behoort bij dc Voor het herboren Wembley gevolgde politiek, die zich richt naar meer vroolijkhcid, méér schittering en meer lichtigheid. Maar de Engelschen zijn niet knap in lichtigheid zooals deze feestverlichting van het Wembley-bij-avond duidelijk laat zien. Intusschen moet dit idee van opvroo- lijking het tentoonstellingsbestuur mo herig le pakken hebben gehad, d&l het aan niets anders heeft gedacht. In do openingsrede Van den Koning kwam de volgende passage voor „Ik heb mcl bij zonder genoegen opgemerkt, dal een van de groote paleizen gewijd is arm een ten toonstelling, die een beeld geeft van die vraagstukken van behuizing en vervoer, wier oplossing zoo dringend noodig is. Het was een gelukkig denkbeeld de woning en woningbouw een der voor naamste onderwerpen van de tentoon stelling te maken. Want de grondslagen van een Rijk liggen in het huis; daar, moeten dc toekomstige burgers hun voor naamste opvoeding ontvangen; en het bouwen van huizen, waarin een gezond huiselijk leven mogelijk is, is niet alleen een zaak van huiselijk, maar ook een van rijksbelang." Zulke woorden gelden voor elke natie; en iedereen zal er. gaarne gretig mee instemmen. Maar in tusschen is dat gansche Palcis voor Woningbouw en Transport nog zoo goed als leeg. De speciale tentoonstelling van noodhuizen of van nieuwe materialen gebouwde huizen is nog slechts in het allereerste stadium van haar ontwikke ling en er is nog niets te zien. Hetzelfde geldt voor allerlei andere afdeelingen. Het is nu, zoo bij een eersten rondgang wel duidelijk, dat het moeilijk is ge weest firma's en particuliere onderne mingen te vinden, die bereid waren hier voor dc tweede maal te komen ten toon stellen. Veel winkelruimte in galerijen is nog te huur. In het groote gebouw van Indië zijn nog heele zalen ongevuld. En hef zal dunkt me nog wel een maand duren voordal de ten toonstelling weer den indruk zal geven dat ze af is. De vermakelijke zijde van het nieuwe Wembley is echter in ver gevorderdeu staat van voltooiing. De lu mineuze kikvorschen en pelikanen, als nachtmerriclijke glimwormen tusschen het gras van de meer-oévers zijn sym boliek; ze vertegenwoordigen den nieu wen geest van Wembley die meer aan dacht schenkt aan het vermaak dan aan de opvoeding van de massa. Een groote verbetering vormen de wandelpaden, die nu voor het grootste deel zeer geriefelijk zijn; en .het don- kerroode grint, waarvan ze zijn gemaakt, geeft cr een frisscbe kleur aan. Het gan sche uiterlijk der tuinen en plantsoenen is prettiger dan verleden jaai. In het voorbijgaan heb ik twee„beeld- houWwerken" in boter gezien, een van den Prins van Wales als Indianenhoofd-- man. in het paviljoen van Canada; en een van een cricketwedstrijd tusschen Australië en Engeland in het paviljoen van Australië. In het Paradijs voor de Kinderen, dat men ^Treasure Island" noemt, liepen Robinson Crusoe e" Vrijdag rond, alsof zij zoo juist uit de platen van Defoe's beroemde boek waren weggeloo- pen. Voor het Paviljoen vim Newfound land loopt een afgerichte Newfoundlan der heen en weer, een braaf beest, dat u op zijn aantrekkelijke hondenwijs bij het betreden van dit paviljoen welkom heet. In het Park des Vermaaks kunt ge de 20.000 mijlen onder zee afleggen, die Ju les Verne heeft beschreven. Uw schip heet „Nautilus" en de geheimzinnige ka pitein Nemo voert hef commando. Het is lang zoo echt niet als in de verbeelding, maar men ziet niettemin echte vïsschen en sponzen en de wonderlijke plantvis- schen en vischpl anten van den bodem der zee. Tic had gehoopt, dat ik ook den parelduiker zou zien; want die was de grootste held van mijn jongensjeugd, toen ilc Jules Verne's boeken verslond. Maar hij verscheen niet. En toen was er hét pleizier voor me af. Bij deze- indrukken en opmerkingen laat ik hel. Ik geloof niet, dat er aan leiding zal zijn nog een extra,brief aan Wembley te wijden, na de uitvoerige me- dedeelingen, het vorige jaar er over ge- daan. Londen, 12 Mei 1925. 4 9 i i Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6