BEUÏtSNCTEIMNG TAN BEDEN. AMSTERDAM, 11 Mei (Slotkoers). 6 pet. Nederl. 1923 102 vijftien zes tiende; 6 pet. Nederl. 1922 1013/i; 5pet, Nederl. 1918 99 vijftien zestiende; 41/» pet. Nederl. 1917 94y8; 2$ pet. Ned. \V. Schuld 577/g3 pet. do. Oblig. 69$; 3 pet. Certif. 69$. Cert. Ned. Hand. Mij. 129; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 141; Aand. Kol. Bank 1891/2—190; Kon. Petrol. Aand. 369$— 373; Gccons. Holl. 1501513/*; Cult. Mij. Vorstenlanden 165$, Handelsv. Am. 499500$, Javasche Cultuur 358; Aand. Deli Maatsch 392396$; Amsterd. Rub ber 228—231; Ned. Amerik. vaart 71Vi72; Nederl. Scheepvaart unie 141i/j112; Kon. Holl. Lloyd 53/i; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 713/4 yAand. Pakelvaart 158159. 1 ouda AG 125/sPhilips A. 407$; Jur- gens A lOOVs—102. Anaconda 75 dertien zestiende; Steels 1141/2Union Pacific 138$—138$; Com mon Marine 12; Prefered do. 428/*; Max well Gr. C. v. A. 6i/2 Maxwell Land Cert. v. Ine Bonds 16 elf zestiende Prol. 9$. Russen: Obl. 1880 3jConsols 5$ 58/8; Hope 4. Markt sluit vast. W i ssel koersen Londen 12.063/j; Berlijn 0.5923; Wee- nen 0.0035071/?; Parijs 12.95$; Brussel 12 56$; Dollar Cable 2.48Vs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht In den morgen van 11 Mei. Hoogste barometerstand 768.8 Coruna. Laagste barometerstand- 746.8 Veslmanoer. Verwachting van den avond van 11 lot den avond van 12 dezer Matige Zuidelijke tot Westelijke wind. betrokken tol zwaar bewolkt, later op klarend, aanvankelijk eenige regen, zelf de temperatuur. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 55 gr.. 12 u 60 gr3 uur 03 gr HOOG WATER. Vlitsingen.' Dinsdag 12 Mei n.m. Woensdag 13 Donderdag 14 j. Vrijdag 15 v m. Zaterdag 16 Zondag 17 18 4 05 4.54 5 50 6 33 7.56 9 21 10.32 (Het tijdstip van hoog fcater te Domburg valt 9 minuten na dat tf VlissingenA Slechts een enkel woord over de alge- heele inrichting. Beneden het pantser- dek bevinden zich alle vitale deelen van het schip: de munitiebergplaats, de ma chines, de machinewerkplaatsen; daar boven is het bovendek met de verblijf plaatsen van officieren en bemanning; en daarboven is het z.g. tentdek, dat o.a. de plaats is voor de twee vliegmachines die tot de uitrusting van dezen kruiser behooren, en die met behulp van laad- boomen daarop worden geheschen. Moeten we nu nog in bijzonderheden treden over de kombuizen, en over de bewaarplaatsen voor hetgeen er door die talrijke bemanning geconsumeerd wordt; over de merkwaardigheden van de brug, vanwaar het schip bestuurd wordt met behulp van een stelsel van verbindingen die over het gehecle schip leiden; over het stel paravanes die dienen om in een mijnenveld de mijnen los te snijden vóór ze den scheepswand kunnen raken? We zullen het hierbij laten. Het is onze bedoeling geweest door een leeke- praatje belangstelling te wekken voor dit schip, dat waarlijk meer waard is dan onverschilligheid. We willen er alleen den wensch bij uitspreken, dat de omstandigheden nooit zoo zullen worden, dat het genoodzaakt is te trachten te voldoen aan de be stemming waarvoor het gebouwd wordt. Wie den aanvang van deze beschouwing gelezen heeft, zal het zich kunnen voor stellen, dat alleen reeds de aanwezig heid van twee zulke schepen in Indië aan een mogelijken schenner onzer neu traliteit een rekensom op geeft vcor de verdeeling van zijn eigen krachten, waar van de slotsom ten gunste van ons kan uitvallen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Zaterdagavond heeft in het „City theater" te den Haag een gala avond plaats gehad o.a. voor de huldiging van de filmdiva Henny Porten, die met den Duitschen Gezant en haar echtgenoot, dr. Kaufmann, in de eere-loge aanwezig Aan het „Vad." ontleenen wij hel vol gende: Na de pauze kwam de directeur van het theater, op het tooneel. Hij leidde Henny Porten in, die met groot gejuich en daverend, langdurig applaus begroet werd. Een klein, aanvallig menschenkind van nog géén 500 weken reikte haar een sierlijk bouquetje toe. Charles Braaken- siek overhandigde bloemen namens het Asla-lheater. Henny Porten zeide: „Hoe kan ik U danken, voor uw bijzonder warme en hartelijke ontvangst 1 Het maakt mij vreemdelinge gelukkig hier zóó veel vrienden te vinden. Graag wil ik U lang, lang behouden door mijn kunst!" Het publiek bleef minutenlang juichen en applaudiseeren en wierp bloemen op het tooneel. Dan volgde de film „Kamermuziek", na afloop waarvan het publiek zich naar de eere-loge keerde en juichte en ap plaudisseerde. „Kamermuziek" is een schat van een film. Het nieuwe glasraam in de Delftsche Kerk. De bekende Hollander-Amerikaan Ed ward Bok, te Philadelphia, heeft, gelijk men weet, aan de Nieuwe Kerk te Delft een glasraam geschonken ter herinnering aan het 25-jarig Regeeringsjubileum van de Koningin. Daartoe uitgenoodigd, heeft zich een commissie hier te lande belast met de regeling der uitvoering, welke commissie bestaat uit de heeren: jhr. mr, H. A. van Karnebeek, minister van Bui- tenlandsche Zaken, voorzitter; Richard M. Tobin, gezant der Vereenigde Staten hier te lande; W. Westerman, penning meester: prof. dr. W. Martin, en Joh. de Meester. De werkzaamheden zijn thans zoover gevorderd, dat de vereischte veranderin gen in het metselwerk aan het raam, waar het kunstwerk zal worden geplaatst, zijn aangebracht. Het ontwerpen van het glasraam is door de commissie opgedra gen aan den kunstenaar W. A. van Ko nijnenburg, wiens ontwerp in beginsel reeds is goedgekeurd. NAGEKOMEN BERICHTEN. INSPECTIE VOLKSGEZONDHEID. Nader aangewezen als ambtsgebied voor den inspecteur der volksgezondheid, de inspecteur van den Veearlsenijkundi- gen dienst Dr. A. A. Overbeek, het dis trict Zeeland en W. N. Brabant, met standplaats Breda. MARKTBERICHT. HULST, 11 Mei. De aanvoer was ruim. tarwe 12—19, rogge^ 14, gerst 15, erwten 14.25, bruineboonen 14. MINNENIJD. In den afgeloopen nacht heeft, vermoe-, dolijk tengevolge van minnenijd, de 25 j. W. W, v, F., den 28 jarigen B. v. d. M., tte Lemmer, terwijl zij zich in (le buurt van Lemmer bevonden., een le vensgevaarlijke snijwond toegebracht, Na dat zij door geneesheeren voorloopig ver bonden was, werd zij naar het zieken huis te Sneek vervoerd. De dader is in arrest gesteld. DE OLYMPISCHE SPELEN. De Commissaris van H. M. de Koningin in de provincie N. Brabantheeft toege zegd mede zitting te nemen in het oere- comité van het N. O. C. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. 11 Mei. In rubberfond- sen vonden levendige omzetten plaats. Over de geheele linie werd een aan merkelijke koerswinst behaald, niet al leen Amsterdamsche rubber maar ook andere soorten werden op ruime schaal verhandeld. In olie-aaudeelen ging ook nogal wat om. Koninklijken waren niet veel ver anderd geconsolidcerden kwamen iets hooger fe liggen. Op dec ultuurafd wa ren Vorstenlanden klaarblijkelijk eer der iets aangeboden. Tabakken hadden een kalme markt, doch waren goedprijs- houdend. Van de Nederl. Industrie werden de gewone aaudeelen Jurgens opnieuw hoo- ger genoteerd. Scheepvaarten stil, doch vastgestemd \merikanen geringe aan dacht. Prol 2$ LAATSTE BERICHTEN. DE COMMISSARIS DER KONINGIN VAN OVERIJSSEL. Naar wij met zekerheid vernemen, is zeer binnenkort de benoeming te ver wachten. met ingang van 1 Juni a s., tot Commissaris der Koningin in de pro vincie Overijssel van mr. A. E baron van Voorst tot Voorst, te Groesbeek OVERREDEN. Het 3-jarig dochtertje van den heer Z te Apeldoorn is gisteravond 10 uur op den onbewaakten overweg tusschen Apel doorn -Het Loo door een éénmanswagen gegrepen en gedood. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 11 Mei 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van Zaterdag: Londen 12.063/, (12.067/g). Berlijn 59.23 59.23. Parijs 12.951/3 (12.961/2). Brussel 12.56$ (12.56.) Zwitserland 48.17$ (48.15). Wecnen 35.07$ (35.10). Kopenhagen 46.95 (46.96$.) Stockholm 66.47$ ('66.60). Oslo 12 021/a (42.15). New-York 7.48$ (2.483/,'.) DE NIEUWE ENTENTE. LONDEN, 11 Mei V.D. De World meldt den vollcdigen tekst van een me movar dum van het Britsche departement \an Buitenlandsche Zaken, gedateerd op 20 Febr. 1.1 v dat uitsluitend gecircu leerd zou hebben onder de leden van het kabinet. Dit memorandum toont aan, dat bet kabinet ervan overtuigd is, dat een nieuwe Entente tusschen Groot BritUn- nië, Begiê en Frankrijk noodzakelijk is, doch tevens dat zijn goedkeuring hecht aan de Duitsche garantievoorstellenn. De World schrijft naar aanleiding de zer publicatie, dat het memorandum aan toont, dat het Britsche departement van builenl. zaken, indien 't den tij<l hier voor rijp acht de onrechtvaardigheid wil herstellen, die Duitschland is aangedaan, door bel afsnijden van O. Silezië en hetr vormen van de Poolschcn corridor, Chamberlain, heeft aangezien hij het be wuste artikel nog niet gezien had, zijn meening nog niet willen uitspreken De onderstaatssecretaris, Mac Neill, verklaarde van het document nooit ge hoord en nooit gezien te hebben. DE WERKLOOSHEID IN ZWEDEN. STOCKHOLM, 11 Mei. V D. De werk- loosheid is in April aanzienlijk afge nomen. ZWEEDSCHE LUCHTLIJNEN. STOCKHOLM, 11 Mei V. D. De N. Luchtvaart Mij. is gister te Stockholm opgericht voor het verkeer Stockholm Dantzig met een vlucht per dag. De tocht zal ongeveer 4 uur duren. Het ver keer zal geopend worden op 1 Juni. VERGADERINGEN, CONCERTEN, eaa. Dinsdag 12 Mei. Jaarl. algem. verg aandeelh. N.V Houth. v.h. G. Al berts Lzn. en Co. Kantoor der N.V., nam. 3 uur. Woensdag 13 Mei. „De Duivel in de vrouw". Kon. Ver. Ned. Tooneel Schouwburg 8 uur. Woensdag 13 Mei. Huish. uitv. Zang- vereen. Vrijz. Godsd. te MT>urg. Concertzaal 8 uur. Woensdag 13 Mei. Verg. 't Nut van 't Algemeen. 4.30 uur. Dinsdag 12—24 Mei. Tentoonst. hout sneden, etsen enz. „de Steenrot- se". Dagelijks van 10.3012.30 en van 1.30—5 uur. Woensdag 20—Donderdag 28 Mei. 3e Tentoonst. "Handel en Nijverheid. Schuttershof. Maandag 25 Mei Alg. verg. der Ver- eeniging „Zeeland". Baïans D 4, nam. 4.15 uur. Maandag 25 Mei. Groote repetitie Zangver. T. O. en U. Uitv. Elias. Concertz. 7.15 uur. Dinsdag 26 Mei Zangver. T. O. en U. Uitv. „Elias". Concertz. 7.30 a Zondag 14 Juni. Openb. verg. afd. M'bnrg Vrijz. Dem. Bond. Spr. de heer Ketelaar en mej. de Groot. Schuttershof 2.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 811 Mei. Overleden A. Beckers, 83 j., gehuwd met L. J. Cornaeij. -C Hoogenboom, 81 jweduwe van 0. J. y, d. Broek, Goes. Ondertrouwd F. J. van Riet, 26 j., en M. E. van den Broek, 26 j. D. Zandee, 27 j. 'en 0. M. van Noort, 25 j. Getrouwd- L. P. H. Mejeuwsen, 24 j. en M. A. van Stee, 25 j. T Machielse,, 23 j. en A. J. M. Capello, 22 j. Bevallen M. Hoornick, ge.b. Everaard, z. F. de Puijt, geb Goedhart, z. BEKENDMAKING. HERHALINGSOEFENINGEN. De burgemeester der gemeente Mid delburg roept de in het verlofgangers- register dezer gemeente ingeschreven verlofgangers, hieronder vermeld, bij de ze op om in 1925 voor herhalingsoefe ningen in wcrkelijken dienst te komen: JACOB CORNELIS BOLTWENS, lichting 1919, 7e Reg. Veldartillerie, 2e Afd. '2e batterij, van 17-29 Aug. 1925 te \Bergen op Zoom. JOHANNES KOSTER, lichting 1922, 7e regiment veldartillerie, 2e schoolbalterij van 10—26 Sept. 1925 te Bergen op Zoom. Middelburg, 11 Mei 1925. De 'burgemeester voorn., P. DUMON TAK. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De recherche in Den Bosch heeft twee winkelbedienden van de firma N. van R. aldaar, gearresteerd, in verband met den diefstal van 60.000 sigaretten uit het magazijn van genoemde firma. Nabij Delft is Zaterdagavond door het springen van een voorband een auto tegen een boom gereden en geheel ver nield. De inzittenden werden ernstig aan het gelaat gewond. Zaterdag heeft een automobilist op den Rotterdamschenweg te Delft een motorrijder, den heer L. uit Voorburg, gevonden, die ernstig gewond was. Met zijn auto heeft hij hem naar het gasthuis te Delft vervoerd. Zaterdagochtend is te Hees, ge meente Nijmegen, de fabriek van choco lade en suikerwerk van den heer A. W. M. Versteeg geheel afgebrand. Ook de machines gingen verloren. Het woonhuis, waarin het kantoor gevestigd is, leed eenige brandschade, doch geen water schade, Tengevolge van de gunstige windrichting bleef het pakhuis behouden. De oorzaak van den brand wordt toege schreven aan het omvallen van een pe troleumkachel. Alles was verzekerd. Toen Zondagavond een met perso nen bezette vrachtauto met aanhangwa gen den spoorweg te Mannheim wilde oversteken, reed juist de sneltrein Frank fort-Stuttgart voorbij; de trein greep den aanhangwagen, die nog niet over het spoor was; de inzittenden werden uit den wagen geslingerd en overreden. Elf per sonen werden gedood en vier zwaar ge wond, De oorzaak schijnt te zijn, dat de boomen van den overweg openstonden. Geslaagd te Utrecht voor Tuinbouw- vakonderwijzer dhr. J. van Willegen Gz. te Bergen op Zooxn, eerder te K a pe 11 e. RECHTZAKEN. Tegen een sigarenmaker uit Tilburg, die 'n aantal ongebanderolleerde sigaren in huis' bleek te hebben, werd voor de Bredasche rechtbank f 100 boete geëischt te vervangen door drie maanden hech tenis. SPORT. Voetba 1. Middelburg 1—Alliance I. Gisteren moest voor de promotie der tweede klasse bovenstaande wedstrijd plaats hebben. Er waren nog maar en kele minuten gespeeld toen Middelburg uil een hoekschop het eerste doelpunt maakte. Niettegenstaande het glibberige terrein, werd met vuur gespeeld. Voor de rust maakte Alliance gelijk. Na de rust werd ieder doel op zijn beurt ernstig bedreigd, de beide elftallen waren aan elkaar gewaagd. Toch was het nu Alliance dat de leiding kreeg door een tweede punt te maken. Toen kwam echter een harde regenbui het spel sto ren en spoedig moest geheel worden ge staakt en zal deze wedstrijd moeten wor den overgespeeld. Voor dezelfde competitie won Roer mond met 7—1 van Venlo. Voor het kampioenschap van Neder land won H. B. S. met 4—0 van N. A. O. Het Rotterdamsche elftal had een 0—7 nederlaag tegen Uruguay te boeken. Fusie Zeeuwsche Schietbonden. Onder voorzitterschap van den heer M. van der Beke Callenfels heeft Vrij dag te Middelburg eene gecombineerde vergadering plaats gehad van de beide sedert 1908 in Zeeland gevestigde schiet bonden, met het doel tol fusie te ge raken. In deze vergadering werd tot ontbin ding van den Zeeuwschen Schietbond besloten en tot toetreding van de leden van dien bond tot den Zeeuwschen Scherpschuttersbond „Pro Patria". Hierdoor wordt laatstgenoemde bond ongeveer 1000 leden sterk en zal hij zich in zijn geheel aansluiten aan de ver- eeniging „Volksvveerbarheid", te 's-Gra- vënhage. Postduiven. Van de Zondag 10 Mei I.I. door de Postduivenvereeuiging „Zeelandia", ge- gehouden wedvlucht vanaf Nayon (Frankrijk) afstand 218,7 K.M., waS de uitslag als volgt- L. Dorleijn, le prijs; H. Gastel, 2e, 9e en 11e prijs; P. Neve, 3e en 7e prijs; J. J. Snoep, 4e, 6e, 12e en 15e prijs; P. A. Van Hoofstadt. 5c, 10e, 14e en 16e prijs; M. W. V. d. Driest 8e en 13e prijs. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Radio-uitzending hedenavond. Hilversum (1050) 5 30 en 7 uur Con cert; 8 u. „Les Saltinbanques". Chelmsford (1600) 6.20 Big Ben; 6.45 Muziek; 7.20 „The London Singers"; 9.20 Tijdsein; 9.50 Or kest. Parijs (1750) 8.05 Concert. Brussel (265) 7.20 Causerie; Gala- Concert. Indische Stoom v. -1 ij n en. Rembrandt, 9 Mei v. Amsterdam n. Batavia. Rotti, 9 Mei n.m. 532 mijl v. IJmuiden, Batavia n. A'dam. Kedoe, m. b., 8 Mei te Balawan, Ba tavia n. Rotterdam. Van Rensselaer, 8 Mei te'Barbados v. Amsterdam. Jan Pietersz. Coen, 8 Mei v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Tapanoeli, p. 9 Mei Ouessant, Rotter dam n. Batavia. Vondel, 8 Mei v. Sabang, Amsterdam n. Batavia. Kawi, p. 9 Mei Gibraltar, Rotterdam n. Java. Lombok, p. 7 Mei Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Billiton, 9 Mei v. Liverpool, Batavia n. Amsterdam. Modjokerto, p. 9 Mei Peritn, Rotter dam n. Java. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Maasdam, 9 Mei te Bilbao, Rotterdam ji. New-Orleans. Edam, 9 Mei n.m. v. Vigo, New-Orleans n. Rotterdam. Grootendijk, 9 Mei n.m. te Rotterdam v. New-Orleans. Leerdam, 8 Mei v. New-Orleane naar Rotterdam. Breedijk, p. 9 Mei n.m. Sable hland, Rotterdam n. Newport-News. Nieuw Amsterdam, 8 Mei v.m. 13 n. 24 m. 140 mijl Zuid van Valentkt, Rot terdam n. Ney-York. Spaarndam, 8 Mei te Havana, Rotter dam n, New-Orleans. BUITENLAiü. CAILLAUX'S FINANTIEEJLR PLANNEN. In de Zaterdag gehouden zeer be langrijke zitting van den Franschen mi nisterraad heeft Caillaux de anndacht zijner collega's den heelen ochtend in beslag genomen door een uiteenzetting zijner financicele plannen, die de raad goedkeurde en nu a.s. Dinsdag in de Kamer zullen worden ingediend. De plan nen schijnen zoo vast te staan, dat Cail laux meteen volmacht kreeg in den loop van het a.s. debat Jederen keer, dat zulks noodig zou zijn, de kwestie van vertrouwen te stellen. Tot dan moet ook de buitenwereld haar belangstelling opschorten. Zelfs de gewiekste journalist is er niet in ge slaagd iets te weten te komen. Caillaux zweeg als een „mof", toen hij bij het uitgaan van den raad door krantenmen- schen belegerd werd, en desgelijks deden de anderen. Men weet er dus nog niets van, en moet afwachten, of de plannen al of niet overeenstemmen met die van de Monzie. FRANKRIJK, ENGELAND EN DUITSCHLAND. Compromisvoorstel- B ri a nd Doordat Caillaux zooveel tijd noodig had voor zijn finantieelc uiteenzettingen, kwam de Fransche ministerraad niet meer toe aan Briand's rede over de kwestie der Duitsche ontwapening en over het Fransche antwoord op het Diuilsche voorstel van hel garanliepact. Echter weet men hier wel voldoende van. Er is echter altijd, ook nu weer een groot verschilpunt tusschen Engeland eji Frankrijk, omtrent dc tot Duitschland te richten nota. Dat zit hem daarin, dat de Engelsche regeering eón bepaalden datum wil, n.l. 15 Augustus, terwijl de Fransche die ontruiming wil laten afhan gen van het voldoen aap de verplich tingen, die Duitschland zullen worden opgelegd, met betrekking tot de door de militaire controle-commissie geconsta teerde tekortkomingen. Het eerste zoowel als het laatste ligt volkomen in de Engelsche en de Fran sche lijn. Het is dus nu zaak deze beide stand punten te overbruggen, cn Briand, de Fransche minister van buitenlandsche zaken zou daartoe een voorstel hebben voorbereid. Engeland heeft zijnerzijds al in zoover re een stap gedaan, en blijk gegeven van verzoeningsgezindheid door af te zien van hel voorafgaand liooren van Duit sche gedelegeerden, wat volgens de Fran sche opvattingen een nuüelooze 'en mis schien zelfs gevaarlijke discussie zon hebben kunnen uitlokken. Briand wil nu ingaan op liet Engelsch voorstel aan de Duitsche regeering een serie maatregelen dwingend op te leggen, die achtereenvolgens op 1 Juni, 1 Juli en 1 Aug. him beslag gekregen moeten hebben. Is dit inderdaad gebeurd, da» stemt Frankrijk toe in de ontruiming van de zone op 15 Aug., maar dan moet ook uit strenge verificaties gebleken zijn, dat Duitschland inderdaad deze verplich tingen ten volle is nagekomen. Dit wat betreft de Keulsche zone. Zoo men ziet, komt dit voorstel prachtig aan dc wenschen van beide partijen tegemoet. Wat de toetreding tot den Volkenbond aangaat, Duitschland zou dat zonder voorwaarden moeten doen, en 't zou verder moeten afzien van elk plan tot sa menvoeging van Oostenrijk met Dnitsch.- land. Havas weet hierover nog verder mee te deelen, dat de Fransche regeering daarvan geen voorwaarde maakt die ver vuld moet zijn opdat de onderhande lingen over een garanliepact kunnen be ginnen. liet slot accoord kan echter slechts tot stand komen, als de toetre ding een voldongen feit is geworden. Natuurlijk mag 't garantiepact, dat met Duitschland zou worden aangegaan, in geenen deele strijdig zijn met de vredes verdragen. Tenslotte behoudt Frankrijk zich het recht voor alvorens met Duitschland besprekingen te beginnen zich eerst met Engehuid en België le verstaan over de esscnlieele bepalingen van het te sluiten pact. Een later bericht meldt plots, dat vol gens de Patit Parisien Frankrijk en En- getand 't er pver eens zijn geworden, dat geen vasten datum voor de ont ruiming der Keulsche zone moet vastge steld worden, De ontruiming zou plaats hebben, zoodra Duitschland de ontw2- peningsclausules van het vredesverdrag zal zijn nagekomen. Dit zou dus een overwinning zijn van het Fransche standpunt Men diene ,'t voorloopig onder voorbe houd aan te nemen. Temeer, waar men in Engeland, juist van meening is, «Jat wanneer Duitschland spoedig zijn ver plichtingen nakomt, de ontruiming der

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2