MEUBELEN W PENAAT EASr (HAIR5 HUM LiBECfy taal te vormen voor het tot stand ko men van een gezelschap, dat den Stads schouwburg zou bespelen en uit de beste krachten zou bestaan, dan zou men de hoofdstad zeker een even groote dienst bewijzen als door het in stand houden van het schitterend orchest, dat in het Concertgebouw op muzikaal gebied de trots van Amsterdam en van Neder land is. Op die wijze zou ook een prikkel geschapen worden voor de leden van andere tooneelgezelschappen om steeds naar hooger te streven, omdat de kun stenaars en kunstenaressen van die ge itelschappen zich daardoor den weg zouden zien geopend de voor hun ver der bestaan benijde plaats in het ge zelschap van den Stadsschouwburg te bereiken en degenen, die den schouw burg bezoeken, zouden hun belasting te liever offeren, wetende daarmede in de léérste plaats de tooneelspcelkunst te dienen. De toestanden, zooals zij thans zijn, zijn zeker ongezond Niemand zal dur ven tegenspreken, dat het beoefenen van gezonde lichaamsoefeningen, van sport jn het algemeen, aanmoediging verdient, maar het geeft toch wel ernstig te den ken, dat reeds weken vóór dat de voet balwedstrijd tusschen de Nederlandsche en Belgische elftallen zou worden ge speeld, de vraag naar toegangsbewijzen de plaatsruimte in het Amsterdamsche Stadion verre en verre overtroffen heeft; dat men daarvoor dus duizenden guldens over had, terwijl de Amsterdamsche overheid den juist verscheiden grootsten Nederlandschen tooneelspeler een jaar geld had moeten toestaan, en een Ko ninklijke tooncelvereeniging niet in stand kon worden gehouden. Van die dui zenden, die Zaterdag j.l langs den weg, dien de rouwstoet ging, den laatsten eerbiedigen groet brachten aan Louis Bouwmeester, zijn er den dag daarna vermoedelijk velen gegaan naar het Sta dion, waar zij hun penningen gaarne offerden om den voetbalkamp te zien. Waarom niet? De beteekenis van der gelijke wedstrijden mag men niet on derschatten, maar als men diezelfde men- schen gevraagd had of zij hetzelfde be drag, hetwelk zij voor het bijwonen van oie sportprestatie over hadden ook wil den offeren tot het vormen van een stamkapitaal om daarmede de vader- landsche tooneelspeelkunst te steunen, waarvan dan toch met alle waar deering voor voetbalsport vêól meer opvoedende kracht tot de massa kan uitgaan, moet betwijfeld worden of het (antwoord op die vraag wel van velen bevestigend zou hebben geluid. Dat nu vermeen ik als een ongezonde toestand te mogen bestempelen. ONTWEÖP FOTOALBUM FRANCO TER INZAGE IN DIVERSE MODELLEN CATALOGUS EN STALEN BELLEEDING FRANCO OP AANVRAAG AMSTERDAM sGPAVENHAGE (Ingez. M«d.) gebracht in mijn hut en terwijl ik, in een grooten chambexcloak van mijn vriend, zat te eten, vertelde John Bard mij, wat hij had vernomen omtrent hel verband tusschen EI Cojo's bende en Cock Island. Gedurende den oorlog", zei hij, „was het eiland een plaats, vanwaar door Zwarten Pablo en zijn vrienden een be langrijke smokkelhandel in wapens ge dreven werd' voor de Mexicaansche re bellen. Hel doel van het plan, dat dooi de hoofden van den Duitschen spionnen- diens! in de Vereenigde Staten wertl ge leid, was. de onrust gaande te houden op de Amerikaansche kust, zoodat daar Amerikaansclie troepen moesten blijven. In die dagen had Zwarte Pablo een eigen schip Hij deed op geregelde tijden het eiland aan en haalde dan wapens en munitie, die daar door Duitschc stroo- pers of anderen gebracht waren er wordt ook gepraat ovcj- een geheimzinnig schip onder Zweedsche vlag, dat hier geregeld aan de kust kwam en die contrabande bracht hij dan naar Rodri guez. Hier in de haven werd alles dan bij nacht en duisternis, in een Hexi- caansch stoomschip geladen, dat het ten slotte ergens naar de kust van Mexico vervoerde. Op de heenreis naar Cock Island nam Zwarte Pablo altijd groote. voorraden gasoline voor de Duitsche on derzeebooten mee ..Er staan een aanla! loodsen aan den anderen kant van het eiland, die Klomp- voet's mannen de „benzineopslagplaats" Vroeger heette het: „Kunst is reeds regeeringszaak, de particuliere belang stelling moet haar steunen en op de been houden." Thans schijnen de bordjes totaal verhangen. Overheid van stad en land steunen de kunst zooveel zij kun nen in verhouding tot de vaak zwakke rijks- en gemeente-financiën, doch de groote massa, die publiek heet,' meent nu weinig, soms niets, meer te moeten doen. Een nieuw bewijs van belangstelling voor het in stand houden van oude kunst in dit geval gold het in het bijzonder oud sladsschoon werd Maan dag gegeven, toen eenige wethouders dezer gemeente het bestuur van het Genootschap „Amstelodamum" kwamen gelukwenschen op de receptie, gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van hel Genootschap, terwijl aan den avond van dien dag aan het ge denkmaal van dezelfde vereeniging Am sterdam's burgemeester en een oud- burgemeester, thans vice-president van den Raad van State, aanzaten en woor den spraken, getuigende van groote waardeering voor het werk door „Am stelodamum" verricht. Dergelijke feiten zijn zeker aanmoedigend, maar 't ware te wenschen, dat die voorbeelden door vooraanstaande overheidspersonen meer zouden spreken tot de groote massa; dat die, in al haar lagen, wat meer zou gaan gevoelen, dat er tóch nog iets hoo- gers te beschermen valt dan voetbal wedstrijden, ook al zijn ze internationaal, en bioscopen, al schitteren daarin Chaplin's. Coogan's en Tom Mixen. Am sterdam en geheel Nederland zou er wel bij varen. SINI SANA. Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Men verzoekt ons te melden, dat wethouder Onderdijk in antwoord op de in de j.l. gehouden Raadsvergade ring gestelde vragen door den heer Hon- dius het volgende heeft gezegd. De Groninger steen, waarvan monsters aan het bureau van Gemeentewerken aanwezig zijn, moet door den aannemer Groosman evenzoo goed gebruikt wor den bij hel bouwen der brug, als dit was voorgeschreven in het bestek voor de publieke aanbesteding. Deze steen is niet duurder, doch goedkooper dan een tweetal aanbiedingen van een Lim- burgschcn en een Brabantschen fabri kant, voor dezelfde soort. -o Uit Zuid-Beveland. In de op Dinsdag j.l. te Wie me 1- dinge gehouden raadsvergadering werd aan het bestuur der Bij/, school een voorschot op de gemeentelijke vergoe ding 1925 verleend van f 1132. De gemeen- tebegrooting, dienst 1924, wordt gewijzigd. Een voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener verhoogde geldleening ad f7500 voor uitbreiding der gasfabriek, werd door den heer P. Lindenbergh Az. toegelicht. De heer Karelse acht het wen- schelijk de aflossing dezer leening in groole bedragen te doen plaats hebben. De heer P. Lindenbergh Az, zegt dat het in de bedoeling ligt deze aflossing met die der vorige leening ad f3300, ongeveer te regelen naar de tegenwoordige aflos sing eener lecning van f7000, die in 1927 zal zijn afgelost. M. a. st. wordt hierop overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen voor den factor voor de regeling der gemeentelijke inkomsten belasting met 01 te verlagen en alzoo vast te stellen op 0.9. Dé heer J. A. Do- minicus geeft in overweging nog lager te gaan in verband met de groote goede sloten van vorige dienstjaren en het ta melijk gunstige jaar 1924. De voorzitter zegt dat het B. en W zeer aangenaam zou zijn indien een lagere factor zon kun nen worden gebezigd. Tn verband met de mindere opbrengst der G. I. B. over noemen", bracht ik in het midden. „Juist", zei Bard. „Er werd hier vol slagen handel gedreven. Het eiland is ten slotte gemakkelijk genoeg gelegen voor het werk, dat zij te doen hadden; niet te ver van de kust van Midpljeli- Amerika en toch buiten de gewone, han delsroutes. Het werd vanzelfsprekend uit gekozen als rendezvous in verband met het plan, dat bedoeld was als Duitsch- lands grootste heldenfeit legen Amerika in den oorlogde vernietiging van het Panama Kanaal!" „Groote hemel!" verbaasde ik mij. „Wanneer de Wapenstilstand er niet tusschen was gekomen," vervolgde Bard, „ge'oof ik, dat ze liet klaargespeeld zou den hebben. Ze hadden maanden besteed aan de voorbereidingen; ieder ding was lot in de kleinste bijzonderheden uit gewerkt De meest Ircfbarc plaatsen moesten door dynamiet in de lucht vlie gen; Gatun Lock cn Culebra Cut, dat weet ik, werden genoemd. Dc groote slag was bepaald op 18 November ,.Ik begrijp hel' En de wapenstilstand heeft alles verijdeld?" „Juist! De springstoffen waren door Zwarten Pablo on Go. afgeleverd aan dc menschen, die hel ontploffingswcrk moesten uitvoeren en het was afgespro ken, dat zoodra de daad volvoerd was. Zwarte Pablo naar de afgesproken ont moetingsplaats op het eiland zou gaan en zijn belooning zou ontvangen uit de handen van een vertrouwden Duitscfien den afgetoopen dienst, achten B. en W. een verdere afdaling dan de voorgestelde eenigszins gewaagd. De heer P. Lindenbergh Azn. zegt, dat de gemeentelijke belastingen zoo hoog zijn als noodig bleek voor de ge meentelijke huishouding. Spr. voelt wel voor het idee van den heer Dominicus. De heer Karelse wil een voorstel van den heer Dominicus tot verlaging van den factor tot 0.8 steunen. B. en W. nemen een daartoe strekkend vooorstel van den heer J. A. Dominicus over. M. a. stemmen aangenomen. In behandeling komt een Vborstel tot vaststelling van een verordening, hou dende voorschriften voor motorrijtuigen, bestemd voor het vervoer van reizigers tegen vergooeding, waartoe geadviseerd is door den Commissaris der Koningin in Zeeland ter beveiliging ook van de reizi gers De heer P. Lindenberg Azn. zegt veel liever gezien te hebben, indien ter zake een provinciale verordening in het leven geroepen werd, ter vermijding ook van de wijzigingen, die door de gemeen teraden in het ontwerp worden aange bracht, waardoor de verordening voor de onderscheidene gemeenten niet ge lijk komt te werken. De heer Karelse bespreekt in dit ver band het door automobilisten en motor rijders veroorzaakt gevaar voor voet gangers en wielrijders. Spr meent, dat door eerstgenoemden de rechten op den weg ook van laatslgenöê'mden niet Vol doende worden erkend. Tegen dit euvel is ernstige bewaking noodig. Hij juicht dan ook het voorstel toe en geeft in overweging, waar mogelijk ppji te dringen op den aanleg van rijwielpaden aan weerszijden van de wegen" Th het alge meen. De verordening wordt m. a. st. vastgesteld. Bij het punt „voorkomende zaken" zegt het lid P. A. Lindenbergh, dat de weg bij Wisse, hoek Chezee-Zuidelijken Ach terweg, eenigen tijd geleden bij avond on veilig gemaakt was door een niet verlic"h- te auto. Meermalen komt het voor, dat daar ter plaatse voertuigen staan, het geen bij avond hinderlijk is. Voorts deelt het lid Lindenbergh mede, dat de staan plaats voor woonwagens aan de Post- brug tot zijn genoegen is opgeheven. Ten slotte brengt de voorzitter ver slag uit omtrent de door hem bijgewoon de vergadering van aandeelhouders der N. V. Waterleiding Mij. Zuid-Bveland. Hierna sluiting. o Uit Tholen. I n den gemeenteraad van Scher- p e n i s s e werd Woensdag naar aanlei ding van een schrijven van Ged. Staten betreffende verpleging van besmettelijke ziekten, door den voorzitter medegedeeld, dat er volgens bekomen inlichtingen bij event ueele voorkomende gevallen plaats te Bergen op Zoom is. Een schrijven vail de Commissaris der- Koningin betreffen de het opnemen van voorschriften inzake de veiligheid voor het verkeer van auto bussen werd tot een volgende verjade- ring aangehouden. Aan het hoofd der school zal alsnog uitgekeerd worden de liem toekomende belooningen voor hel hoofdschap van het vervolgonderwijs over de cursussen 1921-'22 en 1922-'23. Betreffende een schrijven van den Minister van Binnenl. zaken inzake verrekening van vorderin gen en schulden tusschen gemeenten en rijk wordt besloten geen rekening te openen bij de Bank voor Nëderl. Ge meenten en gelden de gemeente toe komende per Girodienst te laten over maken. Naar aanleiding van het rapport wordt besloten niet tot restauratie van de schil derij, voorstellende een herder met scha pen over te gaan. Naar aanleiding van de circulaire der N.V. spoorwegmaatschappij Tholen-West N.-Brabant wordt besloten geen me dewerking te verleenen tot het aan leggen van een locaalspóorweg Een verzoek van den heer L. Keijzer en anderen alhier, om het raadsbesluit betreffende de vergunning tot liet plaat spion, die hom daar zou opwachten. De som was honderdduizend pond in Ame rikaansche goyddollars en Duitsche goud marken. Maar de- Wapenstilstand, zooals je zegt, heeft de heele zaak fn de war gegooid. Het hecio Duitsche gedoe viel ineen, en de complotten en intriges er bij, dus de aanslag op hel Kanaal ook De Geallieerden traden krachtig op togen hel gouvernement van Rodriguez en dwongen hel Zwarten Pablo te verbannen; zijn schip werd gcconfiskecrd. Pa blo ging naar San Salvador en deert zijn best daar een schip te charteren Maar er kwam een groote kracht in Duilschc fondsen en massa's menschen gingen fail liet En zoo gebeurde er niets...." „En Grundi El Cojo?" „Ik kon cr niet in slagen veel te we ten te komen van zijn bewegingen; want de menschen, die ik cr naar vroeg, wis ten niets of wilden niets weten omtrent hem. Maar blijkbaar is hij een paar maanden geleden weer opgedoken uit Havana. De rest van rle geschiedenis hoe zij bij Dutchey kwamen en zijn verhaal van het codebericht, dat door den En- gelschman van het graf genomen werd dat alles weet je Er werd op de deur van mijn hut geklopt. Het was de zwarte hofmeester van de „Cristobal" die mijn valies ge haald had van de „Naomi" „El Oojo", vertelde hij ons, was juist aan boord ge komen. Bard wierp mij een vragenden sen van een muziektent op de Hoog© markt in te trekken, wordt met 3 tegen 2 stemmen afgewezen. Twe© leden hiel den zich buiten stemming. Het rermenigvuldigingscyfer voor 1925-'26 wordt vastgesteld op 1,2. Besloten wordt van de heeren J. Ta- zelaar en A. Oudesluijs Jr., in de kosten betreffende de opheffing van het Schoon- dorpsch voetpad een bijdrage te vorde ren, resp. van f 15 en f5. Vastgesteld wordt de bouwverordening voor de gjemeente, en het kohier hon denbelasting voor 1925, op een bedrag van f 184, terwijl één post hon- belasting 1922 en eenige posten schoolgeld oninbhar worden verklaard. Te onderwijzeres aan de o.l school werd benoemd mej M. C. Baart te Lei den. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Tweede Blad.) Ongeste dheden die rerergeren. Er is geen twijfel aan dat iemand die ongesteld is en dan niet oppast, spoe dig inderdaad ziek wordt. Zij zijn niet te lellen de ziekten uit nalatigheid voort gesproten. Wees dus niet nalatig. De nalatigheid ten opzichte uwer gezond heid heeft de allerergste gevolgen. Zij verergert op noodlottige wijze de onge steldheden die niets om het lijf hebben. Daarbij komt dat, waar het meereudecl onzer lichamelijke ongemakken alleen 'te danken is aan bloed verarming en zenuw- Verzwakking, zjj spoedig en krachtig overwonnen worden met behulp der Pink Pillen. De Pink Pillen zijn in de volle betee kenis van het woord hel onmisbare mid del tet herstel van verzwakte lichamen Zij geven nieuw leven aan het bloed en aan het zenuwstelsel, wekken de eet lust op, bevorderen de spijsvertering #en oefenen een gunstige werking uit op alle lichaamsfuncties. De Pink Pillen worden steeds met succes aangewend tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene ver zwakking, storingen door den groei en den kritieken leeftijd veroorzaakt, maag kwalen, hoofdpijnen, onregelmatigheid der maandelijksche zuiveringen. De prijs der Pink Pillen bedraagt f 1.75 per flacon, f 9.— de zes facons Zij worden verkocht in het Hoofddepot Jacob Marispleiu 23 Amsterdam. Eischt dit adres en de Hollandsche gebruiks- aanwijziging De Pink Pillen zijn ook .te verkrijgen bij alle goede apothekers en drogisten. O. a. bij P. V. d. Sluis en Co., en N.V. t. A. Schulte. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET VREEMDELINGEN VERKEER OP WALCHEREN TE MIDDELBURG. In de gisterenavond onder voorzitter schap van den heer H. J. G. Hartman ge houden vergadering van bovengenoemde vereeniging, werd door den secretaris, den heer mr. P. C. Adriaanse, het iaar- verslas uitgebracht, waaraan het vol gende is ontleend Het doel en streven der vereeniging „bevordering van het vreemdelingenver keer in Walcheren" is ook over 1924 met succes bekroond. De stroom van vreemdelingen naar onze schoone stad en ons mooie eiland was ook in 1924 weer forsch en krachtig en heeft op dui delijke wijze dc bestaansnoodzakehjkheid en het nut der vereeniging aangetoond. Niet minder dan 2597 vreemdelingen uit alle oorden der wereld brachten een be zoek aan het informatiebureau, waarvan 932 personen hun naam in het register plaatsten. Stemt dus het vreemdelingen- bezoek over *1924 aan cle stad én omge ving Jot groole tevredenheid, bedroe vend mag het heeten dat ook over 1924 een vermindering van 't ledental moet worden geconstateerd. Was in het blik toe. „Ik laat hem aan jou over, John," zei ik. „Ik wil den vent nooit weer zien Mijn vriend grinnikte met een blik van verstandhouding en verliet de hut. Zwij gend legde de hofmeester klcoren voor mij uit. Hij zeide niets van mijn briefje aan Marjorie Zou zij het ontvangen heb ben? Dan had zij toch zeker geant woord „Heb je mijn brief voor de Scnorita afgegeven?" vroeg ik ten laatste. „Si, si, Senor Commandante," ant woordde de man. „De Senorita was op het <rtck met den rijken Engelschman, haar vader, en ik heb haar den brief van den Senor Commandante zelf in handen gegeven. „En heeft zij hem gelezen?" „Si, Senor!" „En was er. geen antwoord?" „No, Senor!" Ja, dat was duidelijk genoeg. Ik had mijn congé Cock Island en die wonder mooie dagen met Marjorie moesten ibij mijn voorraad van voorbije herinneringen opgeborgen worden Maar mijn hart deed pijn, toen ik dacht aan dat eene oogenblik, dat ik haar in mijn armen had gehouden in de grafkamer en zij haar gezichtje naar mij had opgeheven. „Geld telt niet mee hier beneden," had zij gefluisterd; maar nu waren wij terug in de wereld van hel altedaagsche, waar geld een onoverkomelijke scheidsmuur jaar 1923 het ledental van 407 tot 398 teruggeloopen, in het jaar 1924 is hoe wel gelukkig w©er eenige nieuwe leden werden aangenomen't aant. tot 3ti2 loden gedaald. Het bestuur heeft de (droevige ervaring opgedaan, dat nog vele stad- ©n provinciegenooten hoewel de tastbare bewijzen van het werken van het bestuur aanwezig zyn niet doordrongen xijn van de krachtige stoot die een vereeniging als deze aan liet vreemdelingenbezoek geeft. Spr. geeft de verzekering, dat hot be stuur ook in hel afgeloopen jaar met stil heeft gezeten en dit ooi in. het thans komeude jaar niet aal doen om een "krachtige vermeerde ring van leden te bewerkstelligen. Moge zijn streven met succes bekroond worden en vele tot de vereeniging, die xoo'n schoon doel en ideaal nastreeft, in 1925 toetreden, want een groot aantal leden vormt de kern van een vereeniging. Een verblijdend verschijnsel noemt de secretaris het, dat het bezoek van eigen landgenooten aan stad en provincie voor- uilgaand is. Het bestuur telde in 1924 ruim 200 bezoekende Nederlanders meer dan in 1923. Als bijzonderheid vermeldt de secre taris het bezoek van een doofstommen, alleen reizenden Amerikaan aan het bu reau, die zijn vragen op een leitje schreef en ze ook op die wijze liet beantwoorden. De secretaris herinnert verder aan de tentoonstelling van Zeeuwsche kleeder drachten enz„ die wel een tekort van ongeveer f 500 opleverde, maar die toch vele vreemdelingen deed kennis maken met den aard en het karakter der Zeeu wen. De ringrijdcrij werd door 1724 be talende bezoekers gadegeslagen, en le verde voor de eerste maal een .financieel succes van f62 op. Verkocht of gratis gegeven werden 450 Nederlandsche, 69 Pransche, 227 Engel- sche gidsen, en 48 kaartjes van Walche ren; folders werden dit jaar niet gedrukt. Van de 2597 bezoekers van het bureau kwamen er 1746 uit Nederland, 365 uit Engeland, 14 uil Ierland, 58 uit Frank rijk, 242 uit België, 37 uit Duitschland, 19 uit Zwitserland, 3 uit Denemarken, 5 uit Noorwegen, 8 uit Zweden, 7 uit Oostenrijk, 6 uit Tsjecho-Slowakije, 14 uit Zuid-Afrika, 2 uit Australië, 10 uit Oost- Indië, 3 uit California en 59 uit Noord- Amerika Er werden 306 vrandelkaarten voor de Domburgsche bossehen en duinen uitge reikt. Eenmaal werd een rijtuig en 5 maal een auto besteld door middel van het bureau Er werden 166 schriftelijke in lichtingen aan particulieren verstrekt. De secretaris is vol goeden moed voor het komende ïeisseizoen. De vereeniging zal mei zusterverenigingen in de pro vincie een .plan voor bezoekende vreem delingen ontvouwen en hen daardoor een goed beeld van de provincie trachten te geven Ook wordt met spanning afge wacht het resultaat van de besprekingen met het gemeentebestuur van Khocke ter bevordering van het wederzijdsch vreemdelingenbezoek en hoopt het be stuur ook op de beste resultaten daarvan. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekening van den penning meester, den heer mr. II. Doorenbos, aanwijzend in ontvangst f2980 22 en in uitgaaf f 2811.53, met een goed slot van f 165.69, tégen een kwaad slot van 1923 ad f311.56V?. Tot bestuursleden werden herkozen de voorzitter, de heer H J. G. Hartman, de tweede secretaris, de heer Jacq. Frank en de heer H. C. Ghij- sen In de bestuursvergadering, volgende op de algemeene vergadering zijn de drie herkozen bestuursleden in hun functies herbenoemd. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende, week zijn de navolgende apotheken ge opend Middelburg G. K. A. Nonhebel. Vlissingen A. J. van Ockenburg, KI. Markt kon zijn tusschen twee menschen, die el kaar werkelijk liefhadden In dof stilzwijgen kleedde ik mij en ging naar boven De opkomende maan stond laag aan den horizon en fantasti sche schaduwen gaven het dek een grie zelig aanzien. Er was niemand te zien. Aan stuurboordzijde verhief zich de don kere rotsmassa van Cock Island als een zwarte plek tegen den sterrenhemel. Ilct is een van de gebreken van het Keltische temperament, dat oogenblikken van de hoogste vreugde vaak gevolgd worden door tijden van de diepste neer slachtigheid De reactïe na onze dagen van hevige ontroering was nu over mij gekomen en ik was geheel terneer gesla gen. Alle pittigheid, die mijn beroep voor mij aantrekkelijk maakte, zoo scheen het mij toe in dat donkere uur op het ver laten dek van dc „Cristobal", was ver dwenen en Het een weeën nasmaak ach ter Terwijl ik op en neer ijsbeerdje, gingen voor mijn geest de tooncelen voor bij, die ik had meegemaakt tijdens mijn onderzoekingstocht. Adams, <Iie in zijn hut naar lucht hijgde; Garth en ik, die kropen doof het klam-warme oerwoud; dio gedaante in den storm bij het graf. Marjorie, die haar goudbruin hoofdje te gen mijn schouder vleide in de duister nis (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2