waarna werden vastgesteld de af- cn overschrijving der begrooling 1921, als mede een wijziging in de begrooting 1925 en de Raad overging in een vergadering met gesloten deuren "ter hehnndeling der eiectriciteitskwestie en een verzoek schrift betreffende teruggave van school geld. (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) KERKNIEUWS. Heden vieren de volgende predi kanten hun 25-jarig ainbtsjubilé Ds. II. W. Laman begon zijn loop baan te Kruiningen en stond daar na achtereenvolgens te Zierikzee, 16 Oct. 1901 22 Oct 1911, en Assen Ds, J Syhrandi begon zijn loopbaan te Medemblik, diende van 29 Mei 1904 tot 29 Juni 1913 de kerk van* Krab be n d ij k e en stond sedert 27 Aug. 1916 achtereenvolgens te Zuidlaren en (30 Mei 1920^ le Blija. Ds. H. Mculink begon zijn loopbaan te Meliskcrke, en stond daarna ach tereenvolgens le Hendrik Ido Ambacht, Wolvega en 'sedert 17 Dec. 1919 te Enschedé. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Vrijdag j 1. hield Mejuffrouw R. M. Wichcrs Wierdsjna in de Winterclub te Domburg een causerie over „Munten, Penningen, Jetous en Medailles, als he roïsche Herauten hunner tijd." Spreekster definieerde het verschil lus- schen munten, penningen, jetous en me dailles als volgt een munt is een ge waarborgd betaalmiddel en wordt g e - slagen; een penning is een metalen herinnering en kan ook worden g e g o ten; een jetous is; een telpenning; een medaille, een eereteeken. Niet als penningkundige verklaarde spreekster te kunnen of durven optre den; de titel van haar causerie reeds hield haar bedoeling in de schoonheid en de grootschheid 'het heroïsche) dezer in de beperking van den cirkelvorm ge vatte, metalen kunst, wilde zij trachten te verduidelijken; het zinnebeeldige er van aanwijzen, dat, gelijk de heraut de grootheid van zijn heer, in heraldische figuren de grootheid der tijden verkon digt. Aan de hand van een aantal licht beelden besprak Mejuffrouw Wichers Wierdsmu een reeks munten, penningen enz van de vroegste lijden tot nu Dank 'zij de fraaie lantaarn, welwil lend ter beschikking gesteld, konden hierbij herhaaldelijk de voorwerpen zelf geprojecteerd worden, wat buitengewoon schoone voorbeelden te voorschijn riep Spreekster toonde o. a„ na een aan tal afbeeldingen van klassieke munten, waaronder zeer mooie Grieksche, het interessante „Danegeld" uit de vroege middeleeuwen, dat Ujdcns de invallen der Noormannen gehalveerd, of zelfs ge vierendeeld in omloop was. Langer stond spreekster stil bij de Renaissance, in de eerste plaats bij den kunstenaar schilder en boetseerder in was) Pisancllo, wieus kunst zij met die van Toorop en Konijnenburgg vergeleek. Pisanello is de hersteller van de een voudige figuur in het open vlak op <Je penning, die ook de klassieke tijd had ge kend, maar welke in de Middeleeuwen geheel verloren was. Bijzonder mooi waren ook de pen ningen van een paar Zceuwsche kunste naars uit later tijdperk, vooral de prach tige penning van den Middelburger Loof, het beleg van Hulst voorstellend. Eenigc oude telpenningen van den Polder Wal cheren met den plattegrond van het eiland trokken daarnaast de aandacht Als tegenstelling vooral met zooveel onsmakelijk ep prullig noodgeld uit on zen tijd, toonde spreekster een aantal noodmunten uit den tachtigjarigen oor log, o. a. die van Middelburg en Leiden, met hun zinrijke spreuken en mooie heraldische figuren. Nog leeft het grootsche, het koninklij ke op de munten van Willem 111, den Koning-stadhouder en zijn gemalin, hoe wel reeds een enkele, meer sierlijke dan krachtige lijn, de verzwakking der 18e eeuw aankondigt. Van den modernen lijd behandelde spreekster, naast eenige bijzonder mooie penningen van de Hongaarsqhe freule Von Esso. ep de prachtige eerste Jaar beurspenning. hoofdzakelijk de Neder- landsche gulden. Zij betreurde het dat. na de krachtige koppen van Willem 1 en Willem II, na de zuiver belijnde pro- fils op de guldens van 1892 en 1919, resp. door Jünger en Pier Pander ont worpen, in de laatste series onzer gul den zoo weinig van het vorstelijke ligt uitgedrukt. Herhaaldelijk herdacht spreekster in haar causerie met dank den bijzonderen steun, haar van den kant van Mejuf frouw de Man geworden Niet slechts door het raadplegen der werken van deze bekende penningkundige, maar ook door haar persoonlijke belangstelling had spreekster de schoonheid van de pen ning loeren kennen en genieten. Met bijzondere aandacht hadden de aanwezigen de interessante causerie ge volgd en stemden door hun applaus van harte in met de woorden van dank door den voorzitter, den heer L. J. van-- "Voorthuysen, aan de spreekster ge bracht. De tentoonstelling van deu Kunstkring Het Zuiden in het "adpaviljoen te Vlissingen. Gisterenmiddag is de 6de permanente tentoonstelling van schilderijen van den Kunstkring Het Zuiden in het Badpavil joen te Vlissingen geopend. De v o o r z de heer 0. A. van Woelde- ren, heette de aanwezigen welkom en zeide- een groot gevoel van erkentelijk heid te gevoelen tegenover de mannen, die ijveren voor deze tentoonstellingen en die hun arbeid zien groeien. Thans zijn er reeds werken van 17 kunstenaars, die te samen 57 werken tot nu toe inzon den, terwijl nog een 50-lal stukken onder weg zijn De namen van hen die reeds vertegenwoordigd zijn, zijn mevrouw J. Hendrikx, Vlissingen; Mevr. M. Evers Keg, Middelburg; mej. Ges Bouvé, Rot terdam, mej. R. E. Laeng, München; en de heeren A. Schoenberg, Brussel; F H. Koken, Hannover, Ger. Jacobs, Vlissin gen, Aug van Steenacker, Antwerpen; W. J Schütz, Middelburg; L. Heijmans, Middelburg; E. Kimpen, Middelburg; P. Wondergem, Vlissingen, Kurt Perser, Brussel; D. v. d. Zee, ^outelande; G. Bergsma, Zoutelande; D. Galloway, West- kapelle, 0. Dommisse Cz., Vlissingen. Verwacht worden naast nog meer werken van mevr Hendrikse en dhr. Jacobs, wer ken van Marten Melse, Rooze, Schwijn- kopf e.a. Spr hoopt dal de aanwezigen ook later dex andere schilderijen zullen komen bekijken. Spr. kan mededeeting doen van een zeer gewaardeerd blijk van internationale belangstelling, namelijk het door liet Belgisch ministerie van schoone kunsten en wetenschappen toekennen van een subsidie van '500 ïrs voor deze ten toonstelling. Het is goed zooveel mogelijk internationale belangstelling te wjjtken en spr. ziet dan ook met vreqgde dat twee Duitsche en verschillende Belgische kunstenaars inzonden. Spr. wijst op de Olympiade. De sport is een edele strijd, maar de kunst verbindt allen en moet daarom bevorderd worden. Vlissingen is gunstig gelegen voor internationalisme en wordt door vele vreemdelingen bezochl. Spr. hoopt dat ook dit jaar de tentoon stelling door steeds meer stadgenooten en vreemdelingen zal worden bezocht. Spe ciaal heet spr de jonge garde onder de exposanten welkom. Hun inzending is het idieete gevolg van de meerdere belang stelling die voor de kunst wordt ge kweekt. Sluimerende gaven worden bij hen opgewekt, die anders bij veten blij ven sluimeren. Met herhaalden dank aan den lieer Jacobs en de andere, die ook nu weer de tentoonstelling organiseerden verklaarde de voorzitter de tentoonstel- stelling voor geopend Hierna maakten de aanwezigen een dankbaar gebruik van de gelegenheid om reeds aanwezige schilderijen, waar onder werkelijk zeer mooie, in oogen- schouw te nemen. Toen eenige rechercheurs hem Zaterdag avond wilden! arresteeren, zag hij kans te ontsnappen. De koopman viel in een on geveer 8 M. diepe put. Toen de politie mannen hem daaruit gehaald hadden, bleek, dat hij een arm gebroken had en eenige verwondingen aan het hoofd had gekregen. Tijdens de achtervolging los ten de rechercheurs zeven schoten uit hun revolvers op den vluchteling, zonder hem echter te raken. In het hotel, waar H. verblijf hield, is het gestolen bont in beslag genomen. Lat,er zijn nog eenige sleutels en een bos loopers gevonden. De man is naar 'het ziekenhuis overgebracht. Maandagmiddag is op hel Zandpad te Maarssen de melkwagen van den vee houder Stengevolge van het schrikken ■an het paard in de Vecht gereden. De veehouder zelf en zijn 4wee tijdige zoons werden gered. Toen de knecht on der liet paard vandaan werd gehaald, bleek hij reeds te zijn overleden. Onder Wageningen is Maandag de landbouwer E. J. v. d. B. uit Ede, gezeten op zijn fiets, door een auto aangereden, Gisteren is de man aan de gevolgen o ver Leden. De toestand van het 8-jarig knaapje dat tengevolge van de ontploffing op de stortplaats te Zutphen hevige brandwonden bekwam, is hoogst ernstig. Een. oog is reétls weggenomen. Men •reest voor zijn leven. Op geneeskundig advies is de open bare school te Geesteren (Borculo) we gens het voorkomen van een besmette lijke huidziekte onder de leerlingen ge durende enkeLe weken gesloten. EEN VERGETEN LEERLINGE Men meldt aan de „Msb." uit Dor drecht Maandagmiddag tegen 5 uur bemerkte de winkelier v. H. aan de Vriesestraat.. dat aan de achterzijde der R. K. schooi aldaar een meisje lilt eén raam was gevallen of gesprongen. Bij onderzoek bleek het de 9-jarige 13. K.; het meisje werd opgenomen en bleek gewond aan Ijet zitvlak en had haar rechteronderheen gebroken. Voorts bleek dat de school ge sloten was en het kind alleen in het ge bouw verbleef. Het meisje had moeten schoolblijven en was door de betrokken onderwijzeres vergeten. Vermoedelijk is het kind angstig geworden en heeft ge tracht uit een raam te klimmen waarbij het baar buiten is gevallen. Door verpleegster, van den Gem. Gen. Dienst is het kind naar huis vervoerd. RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelbur_ Door het Kantongerecht le Middelburg zijn veroordeeld wegens venten zonder vergunning- J. van O., Middelburg, tot f 5 b. s. 5 d. h.als houder van een hondenkar die gebruiken anders dan met «achtneming van de voorschriften om trent de hondenkar: M. P., Souburg, tot fó b. s. 5(1. h met een rijwiel .de wegen in verboden richting berijden P. N. G Middelburg, tot 10.50 b(. s. .1 d. h.; rijden met een rijwiel zondert licht J. W., Aagtelcerke, tot f2 b. ts dronkenschap: D. II., Westka- pelle, tot 1' 10 b. s. 2 w. ts. Ontslagen van rechtsvervolging zijn J. J., C. de M. J. P. S., allen 'Middelburg, aangeklaagd wegens overlr. der Spoorwegwet Vrijgesproken is: J. S., Veere, aange klaagd wegens overlr. der Motor- Rijwielwet. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens Het zoeken in verboden lijd naar eieren van waterwild M. S., J. S., ICa- pelle, terug aan ouders; het vervoeren in verboden tijd van eieren van wa terwild J. van G., Colijnsplaat, f 5- 5 cl.; niet beletten dat de hond, die hij bij zich heeft, wild opspoort en niet térug roepen: I. W. Z., Baarland, f 10- 10 d.; zonder vergunning loopen over eens anders grond H. S., Baarland, f 0.50—1 d.; G. M., Driewegen, f5- d.; trekdier onbeheerd laten staan M., Ileinkenszand, f 3—3 d.; J. H We mcldinge, f0.50—ld.; naam van den schipper van het door hem bevaren wordende schip niet op het schip heb ben A. W. B., Dreumel, J. D., Rot terdam, L. D., Rupelmonde, ontslagen van rechtsvervolging; met auto rijden zonder aan voor- en achterzijde num mer en letter M. de D., Goes, f 1— ld. 's avonds fietsen zonder lantaarn P. C. M., Hoedekenskerke, W de R., Ka- pelle, H. J U., Oosterhout, J. de Wi. Driewegen, J. de WL, Driewegen, f 3 3d., dronkenschap B. de J., Kloelin- ge, 3 dagen hechtenis. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Di den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben rechercheurs le Den Haag aangehouden den 29-jarigen Amsterdam- schen koopman A. H. Men vermoedde dat hij 's avonds te voren in een perceel aan de Princessegracht ingebroken had «n een koffer met bont had gestolen eenstemming te brengea tusschen Frank rijk en Engeland, schijnt hem de beste manier. o HET PROCES TEGEN DE BULGA1R- SCHE C 0.11111." N' 1ST EN. In <le „Voss. Ztg", lezen wij de vol gende bijzonderheden over het proces te gen de Bulgaarsche samenzweerders. De krijgsraad houdt zitting in de ka zerne en bestaat uit drie stafofficieren; het O. M: wordt vertegenwoordigd door een kapitein-auditeur, terwijl twee ka piteins als verdedigers optreden. Vijf der aangeklaagden werden op den eersten dag gehoord - Friedmann, een kleine magere man,, de koster Zagorski, een groote lange man, wiens handen zijn geboeid, Koef, die ook geboeid is, en twee jongelieden, Diasgalof en Kaïn- boerof, die Zagorski hebben verborgen. De vijf overige beklaagden zijn voort- •luchtig: er zijn 46 getuigen gedagvaard waarvan er vier niet verschenen zijn. Zagorski gaf toe 12.000 lew a's aange nomen te hebben van de samenzweer ders. Abadjef, die de bom in <ie kathe draal had gebracht, had hem verleid dat de communistische partij te Sofia over 400 goed gewapende mannen beschikte en dat onmiddellijk na den aanslag er in Sofia een revolutionaire regeering aan het bewind zou komen, die door wapende communisten zou gesteund wor den. Zagorski legde een volledige beken tenis af; hij had de ontplofbare sloffen verstopt en was overtuigd dat de com munistcn hem in de komende commit nistische regeering oen belangrijke func tie zouden opdragen. Verder was hem (Ie verzekering gegeven, dat hij ingeval van mislukking van den aanslag met een Zuid-Slavische pas naar Rusland zou kun nen vluchten. Hij verklaarde ook nog te hebben ge weten dat er aan.sj.agen op den koning, generaal Georgieï en anderen zouden worden gepleegd. Friedmann ontkende schuldig te zijn. Wel had hij van Jankof groote bedragen gekregen voor communistische doelein den. Hij wist niets af van een eenheids front tusschen communisten en boeren. Volgens hem waren er in Bulgarije 5000 communisten die in groepen van zes man waren verdeeld. (Men zie ook het Hoofdblad Ingezonden Stukken. BUITENLAB D. DL VOLKENBOND EN OOSTENRIJK. Het Volkenbondscomité van vertegen woordigers der staten, die de Ooslen- rijksche internationale leening hebben gewaarborgd, heeft in een zitting te Pa rijs besloten, de aandacht van den vol kenbondsraad te vestigen op de moeilijk heden, waarin Oostenrijk zich bevindt, doordat er onvoldoende afzetgebieden voor zijn industrie bestaan Men hoopt, dat, dank zij een onder zoek vanwege den volkenbond, de com-* mercieele betrekkingen tusschen Oosten rijk en zijn nabuur-stalen zoodanig zul len verbeterd worden, dat de thans wel gehoorde opvatting, dat Oostenrijk in zijn tegenwoordigen vorm economisch niet tevensvatbaar is, alsdan niet langer zal kunnen worden volgehouden. Een Oostenrijksch verzoek om een nieuwe leening ter wille van een verdere electril'icatie van hei spoorwegnet meen de het comité niet te kunnen aanbevelen, ofschoon hel denkbeeld zelf der elec- trificalie sympathie vond. Mr. Zimmerman zal wellicht goedkeu ren, dat een deel van het overschot der eerste internationale leening voor dit doel z al worden gebruikt. POOLSCII-TSJECIIISCHE TOENADERING. Havas maakt melding van een onder houd hetwelk een correspondent van den „Malin" heeft gehad, met Benesj, mi nister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije. Deze wees erop, dat de Poolsch-Tsjechische entente een grondslag vormt voor een toekomstig bondgenootschap cn een "belangrijke po litieke gebeurtenis is wegens den ernst van de huidige vraagstukken. Ten aan zien van de veiligheid, de aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland, den toe stand op den Balkan, het bolsjewieksche gevaar, is het van groot belang, dat Po len en Tsjeho-Sloxvakije. samengaan Be treffende het veiligheidspact en arbitrage verdragen deed Duitschland noch te Warschau noch te Praag rechtslreeksche voorstellen. Maar beide landen weten natuurlijk, wat te Parijs en Londen om- gaal en zij hebben het grootste belang erhij, dat dergelijke overeenkomsten in get n enkel opzicht te kort doen aan het verdrag van Versailles; want, wanneer het verdrag in een punt wordl gewijzigd is het geheele Europeesche gebouw be dreigd. Benesj en Skrzynskl hebben een vrijwel gelijke houding vastgesteld met hel oog op eventueele voorstellen voor een arbitrageverdrag met Duitschland Benesj was in ieder geval van oordeel, dal men zijn voordeel zou kunnen doen met de Duitsche voorstellen, mits men de noodige voorzorgen neemt. Maar de methode der geallieerden om overeen- WATERLOOSWERVE. Geachte Heer Eedacteur, Naar aanleiding van het artikeltje over „Waterlooswerve" in het le blad van Zaterdag 2 Mei, meen ik goed te doen, U er op te wijzen, dat hetgeen de geacn le inzender over dat oude klooster schrijft, ten deelc niet klopt met wat" andere historieschrijvers daarvan berich ten. Zoo vermeldt Uw inzender, dal dit klooster le Aagtekerkc zou zijn gesticht in het laatst der dertiende eeuw door nonnen, die door overstrooming uit Noord-Beveland waren verdreven. Ver der noemt hij het een CisterciênserkLoos- ter, gewijd aan Onze Lieve Vrouw. Geheel hiermee in strijd is hetgeen te lezen staat in het 20sle deel der „Tegen woordige staat van alle volken", uitgave 1753, bl. 248. Deze toch vermeldt: „Onder deze Heerlijkheid (Aagtekerke) legt Wa- terloozewerve, te vooren Noorddijk ge naamd. Dit was eertijds een klooster van Klarissen, eerst te Emelisse in Noord beveland door Graaf Floris V gestigt, doch wegens de geduurige overstroomin gen van dat Eiland in Walcheren over gebracht." Hierbij staat een noot, ver wijzende naar de Kroniek van Reigers- bergh p. 92. Nog nader worden we ingelicht door de bekende Zeeuwsche oudheidkundige J. ab Utrecht Dresselhuis in zijn „Wan delingen door Zuid- en Noordbeveland.' In de uitgave van 1833, bl- 151 staat .Te Emelisse bestond reeds in de 13e eeuw een Armengasthuis, hetwelk later bekend was als het Klooster van den Noorddijk, aan de Heilige Klara ge wijd en dat na de oversfrooming in de 16e eeuw (i530), onder den naam van Waterlooswerve in Walcheren herrezen is." Als leek in het midden latend, wat in dezen juist is, meen ik toch op het ver schil tusschen uw inzender en de door mij genoemde geschiedschrijvers te moe ten wijzen. Hoogachtend, Uw dw., J. M. DE NOOUER. Hoofd O. L. f Oostdijk, Krabbendijke, 2 Mei 1933 In de tweede helft van April zijn in de gemeente MIDDELBURG. Ingekomen: Mej. L. J. Muistee, van Dordrecht, Noordplein M 292. Mej. P. Thepen, van Leiderdorp, Heerengracht M 27-28. P. Blaauw, van Utrecht, Dam F 161. W. van Egdom, van Utrecht, Dam F 152. EL. J. Gottmer, van N. O. Indië, Blinde- hoek U 47. Mej. A. G. Vermaire, van Goes, Noordplein M 292. J. Houmes, van Vrouwepolder, Noordweg S 242. 0. Blanker, van Goes, Schuitvlotstraat O 284. P. Boone, van Koudekerke, L. Geere IC 314. H. A. A. van Donjgen, van St. Laurens, Zusterstraat I 243. L. F. A. Everaert, van Vlissingen, Kin derdijk P 95. P. Herman, van Groede, Lange Geere K 325. Vertrokken Mej. M. L. de Free, van Winterstraat Q 103, naar Vlissingen, Koestraat 10. M. Voerwijk, Winterstraat Q 103, naar Vlissingen, Koestraat 10. Mej. M. van Stam, Heerengracht M 41 naar Bergen- Binnen. W. A. van de Garde, Loskade P 267, naar St. Laurens. P. P. A. Grie- pink, Segeerstraat H 75 naar Vlissingen, Boone Dijkslraat 24. J. de Klerk, Been houwerssingel K 68 naar Koudekerke, Viissingsche Weg 0 83. - J, A. Louwerse, Heercngracht M 276 naar Koudekerke, 't Zand D 191. J. Weslerbeek, Winter straat Q 108 naar O. en W<. Souburg, N. VILss. Weg 176. G. CI. Deelisscn, Pen- ningh. L 50, naar Breda, Middellaan 39a. J. H. Leijenaar, Lange Delft H 22 naar Rotterdam, Aleidisstraal 29b. P. de Kam, Seisweg R 149 naar Koudekerke, Groeneweg E 18. B. de Nooijer, Seis weg R 81a naar St. Laurens A 88. Q. 0. de Bakker, Schoorsteenvegerssingel Q 71a naar Leuven, Mechelsche Steen weg 119. M. Bek, Bastion N 65 naar O. en W. Souburg, Oranjeplein B 371. de Voogd, Zuidsingc! E 49 naar St. Laurens, Noordweg B 91a. Mej. J. de Jong, Rotterd. Itade O 239 naar Vlissin gen, Ziekenhuis Helbardierslraat. L. II. Bouma, Hofplein E la naar Leeuwar- deradeel Hijjum. J. M. Marinissen, Noordweg R 2 naar St. Laurens, Noord weg B In. F. J. van der Sloot, Juliana- straat W 3 naar Amsterdam, Madusa- straat 563. R. Warmenhoven, Span jaardstraat F 71 naar Eindhoven, Iepen laan 8. 0. Willems, Schuttershofstraat K 124 naar Koudekerke, N. Vliss. Weg E 89. Wed. A. Louws, Seislaagte M 69 naar Koudekerke, Nieuwe VI. weg 119. Wed. H. Leer, Nieuwlandsche Weg U 10a naar Arnemuiden, Kleverslcerke. VERSTOPTE SLOOTEN. Mijnheer de Redacteur! De geweldige regen van Donderdag nacht en Vrijdag heeft onze polders te Biervliet weer in een ware waterplaat! herschapen. In het bijzonder de Helcna- Sl. Pieters- Amelia en Oranjepolder. Ondanks de bemaling bemerken deze polders zoo goed als niets van deze be maling, daar er aan de uitloozing van die polders lot heden nog niets is ge daan, dat wil zeggen de slooten zitten vol modder en riet en gras, waardoor het water gewoon op moet drogen. Een spoe dig Ingrijpen van Ged. Stajen ware gewenscht tegen de nalatige besturen van die jwlders. Hoogachtend, A bo n n Biervliet, 4 Mei 1925. KOUDEKERKE Ingekomen: K. A. Simons met gezin, D 56z, van Middelburg J. A. Hendrikse D 56z, Middelburg P. Huiszjon met gezin, B 181, Vlissingen C. M. van Leeuwen met gezin. D 56g, St. Laurens J. A. Louwerse met gezin, D 191, Middelburg J. de Klerk, F. 97, Middelburg - H. M. Terwiel, B 203, Vlissingen G. K. van den Berg met gezin, B 203, Vlis singen E. Gideonse, D 2, St. Lau rens P. de Kam met gezin, E 98, Middelburg A. E. N. Ducarmon, E 150, Sas van Gent - S. Jakobsen, E 7, Middelburg. Vertrokken: A. M. Moens. van C 36, naar O en W. SouDurg L. J. Ondeman, A 176, Vlissingen M. Dekker, C 41, Melis- kerke J. Izeboiid met gezin, E 170, O. en W. Souburg A. Barentsen met gezin, B 203, Vlissingen J. A, de Wolf. E 186, Woubrugge C. Aar- noutse. A 61, Bergen op Zoom B. G. Brouwer, A 158, Zierikzee E. Wou ters, E 8, 's-Gravenzande M. J. Ver- plauke, E 7, Oostburg A. M. Schools, C 36, O. en W. Souburg. GOES. Ingekomen. J. Dijkema, schipper, van Kloetinge, Voorstad 34. Adr. Labeur, zonder be roep, van Kattendijke, J. A. van der iGoeskade 19. T. E. M. Mudde, journa list, van Sas van Gent, St. Jacobstraat 54. L. van der Vliet, chauffeur, van Ellewoutsdijk, Matth. Smallegangebuurt Jhr. E. A. J. N. van Heurn, civ. ingenieur, van Den Haag, Westwal 446. Ph. H. van Hove, slager, van Den Haag, s H. Hendrikskinderenstraat 33. A. Re- mijnse, koopman, van Veere, Ruijterlaan 34. M. E. van Bruggen, onderwijzeres, van Kapelle, Oostsingel 78 W. J. M. Koole, landmeter, van Den Haag, Wilhel- minastraal 4. S. de Putter, agent van politie, van Hoek, Oude Singel 16. Oh. P. van Opdorp, zonder beroep, van Bergen op Zoom, Korte Kerkstraat 15. Vertrokken. M. de Bokx, boerenknecht, naar Wol- phaartsdijk. J. 0. Fypsen, letterzetter, naar Antwerpen. J. H. 0. Duijser, kellner, naar Delft. A. J. J Buitendijk, apothekersassistente, naar Rotterdam C. J. van der Meuten—Wed. J. Dijkstra, zonder beroep, naar Den Haag, J. M. H. Dominions, schrijfster Postkantoor, n. Amsterdam. J N. de Lege, kantoor bediende Postkantoor, naar "Vlissingen. J. de Groot, mandenmaker, naar Ammer- zoden. J Glerum, eleclricien, naar Sas van Gent. H Kouwenherg, boe renknecht, naar Weesperkarspel Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelhujg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6