Nen herkenl-direcl SIGARET 168' Jaargang. f?*j dit nummer behoort ee» Bijvoegsel HET 50-MRIG BESTAAN «ER ST. MIJ. „ZEEJLAND". Van hetgeen deze week gebeurt «aar aanleiding ran het 50-jarig bestaan der Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" te .Vlissingen zullen de lezers verslagen vin den in de meeste grooote Hollandsche bladen, zelfs in een enkel provinciaal blad en in verschillende buitenlandsehe bladen, maar niet in dit blad. Wlaxuieer Vrij gister aan onze lezers een verklaring hadden moeten geven zou die scherper gesteld zijn geweest, dan nu. Toen wij in een vakbïad vim de pers, in J?de Journalist", eenige weken geleden toevallig lazen, dat verschillende bladen in ons land waren uitgenooodigd lol bijwoning van hetgeen er bij. die gelegen heid zon gebeuren (o.a. een tocht naar Heemstede en een boottocht naar Fol kestone) hebben wij aan de Directie van de „Zeeland" onze verwondering te kennen gegeven, dat ditmaal de oude tra ditie niet gevolgd was, om ook een uit- noodiging te zenden aan de pers van de provincie waarin de maatschappij is ge vestigd, en welker inwoners toch zeker steeds volle belangstelling hebben ge toond in het lot dier onderneming. Als antwoord kregen we de meedceling dat de Zeeland zich door de gelimiteerde slaapgelegenheid op haar schepen had moeten beperken tot slechts de groote pers. Wiel werden we ^alsnog uitgenoodigd op het den vorigeii avond te geven diner in „Britannia". "We hebben voor die uitnoodiging be dankt. Mee-eten en dan naar huis gaan als pnze confraters hun eigenlijk werk van verslaggever beginnen, daar voelden we ous te goed voor. Een nadere inlich ting van de Directie, dat zij zich bij de regeling had laten voorlichten door een bekend journalist kon onze onbevredigd heid niet wegnemen. En bijgevolg be reidden wij er ons op voor aan de lezers te moeten meedeelen wat we hier kort vertellen, en verder van de feestviering geen melding te maken. Een mondeling onderhoud met een der directeuren gisteravond noopt ons verder thans daar nog een woord aan toe te voegen. In de eerste plaats bleek ons daarbij, (wat we zeker niét uit de voorafgaande correspondentie hadden kunnen opma ken) dal van een feestviering eigenlijk niel gesproken kan worden. Althans niet in den zin van een openbare feestelijk heid waarvan de pers verslag heeft te geven. Die 'herdenking bepaalt zich tot een intiem diner op morgen, Woensdag, in Hotel Britannia te "Vlissingen, waaraan zullen deelnemen Z. K. H. Prins Hendrik (beschermheer der maatschappij), een vertegenwoordiger van den Minister vair Wde Commissaris der Koningin, verte genwoordigers van Post en Spoorwegen, de burgemeester van Vlissingen, en het bestuur der Maatschappij. Wat de volgende dagen gebeurt, die nen we niet te beschouwen als een feest viering, maar heeft de beleekenis van een reclametocht, om het kind maar bij zijn waren naam te noemen. De gasten die Donderdag in Vlissingen komen, zul len dien avond aanzitten aan een diner in „Britannia", zullen daar en aan boord der schepen overnachten, maken Vrijdag per trein een tocht naar Haarlem, waar de bloemententoonstelling en een orgel concert in de Bavokerlc worden bezocht, gaan dan per trein terug naar Vlissingen, waar ze Zaterdagochtend een autotoer ovei- Walcheren maken (met een kijkje op het ringrijden in Koudekcrke, een ver tooning van reien door een Middel- burgsch gezelschap in Walcherschc dracht en zang van een Zuid-Beve- landsch koor in Domburg). En dan wordt 's middags per s.s. Prinses Juliana" een reis gemaald naar Folkestone, ten einde aan de gasten een overzicht l,e geven van de Zeelandroute. Aan boord wordt over nacht en na een kleine autotour door Kehl keert de „Prinses Juliana" terug op Zondag 10 Mei. Het programma Van die tochten karak- (erisem't den aard een poging om meer bekendheid te geven ami de route van de maatschappij en aan hetgeen daarmee te bereiken is. En bijgevolg 'heeft do Directie der Zeeland zich in de eerste plaats bij baar uitnoodigingen doen lei den door de gedachte bij wie bereiken we ons doel liet beste. En dat wared dan de vertegenwoordigers van buiten en Dinnenlandschc bladen, spoorweg maatschappijen, posterijen, reisbureaus enz. En ook in het aantal dier vertegen woordigers heeft zij zich zeer moeten beperken, wegens plaatsgebrek. Toen wij uit dat onderhoud die bij zonderheden hadden vernomen, erken den we zeer zeker de moeilijkheid, waar voor de Directie van de Zeeland was geplaatst. Maar het zou waarlijk ge- wenscht 2ijh geweest, wanneer niet door de eerste berichten en ook door liaar cor respondentie steeds de indruk was ge vestigd ,dat er een f e e s t viering ter ju- bileumherdeukiug zou plaats hebben. Dat geldt niet alleen van ons. We weten, dat nog anderen van meening zijn, dat zij voldoend nauwe relatie met de „Zee land" hebben, om er op te kunnen rekenen, dat zij bij een jubileumviering aanwezig zouden kunnen zijn. En bo vendien is het werkelijk een ongeluk^, Idg advies geweest, dat de Directie bij haar verdeeling der persuitnoodigingen heeft geleid. Bij dat advies is geheel ver geten, welk een mallen indruk het zou hebben gemaakt, wanneer in een deel der Hollandsche bladen plotseling uit voerige verslagen over een vierdaagsche gebeurtenis bij de Zeeland waren ver schenen, terwijl de overige bladen, met inbegrip der Zepuwsche, daar niets van 'af wisten. Als wij niet toevallig dat be richtje in de Journalist hadden gelezen, zouden wij er immers niet op voorbe reid zijn geweest. En zonder ons protest bij de Directie zouden wij zelfs niets hebben geweten van alles wat we hier nu mededeelden. We zouden dat later hebben moeten lezen in enkele Holland sche en buitenlandsehe bladen. En alle Zeeuwen met ons. Nu we, dank zij ons protest, weten, wat de aard van den tocht is, begrijpen we, dat het moeilijk was; begrijpen we ook, dat er voor ons weinig te „ver slaan" is van die tochten, waarop liet jubileum bijzaak is; en voelen we ook, dat de regeling der vertegenwoordiging van de binnenlandsche pers uiterst moei lijk was bij de beperkte slaapgelegen heid, al had die regeling bij ander advies heel wat beter bevredigender kunnen geschieden dan nu gebeurd is. En ómdat we al die dingen begrij pen, hebben we althans willen mede- deelen, wat er gebeuren gaat. De lezer weet 'nu, waarom we verder er geen melding van kunnen maken. Wie ei* meer van wil weten, moet dat in andere bladen zoeken. DE „MIRIFIQUE" HERKENT MEN AAN: haat geurig aroma en overfijnen smaak; haar juiste meleering der beste tabaks-soorten; haar sneeuw wit en gelijkmatig opbranden en daardoor haar vorm tot het laatst behoudend haar verpakking in met bijzondere zorg gekozen carton, waardoor de in de tabak aanwezige aromatische onderdeelen tot hun volle ontwik? keling komen; DE ANTI-REV. LIJST. Ter voorziening in de door het over lijden van den heer Monté verLoren opengekomen plaats op de hoofdlijst voor de a s. Kamerverkiezingen, is door hel centraal comité in overleg hiel het col lege van gemachtigden bepaald, dat num mers 7 tot en, met 13 alle een plaats zui len opschuiven, zooodat dus no. 13, dr. Scheurer, nu op no. 12 komt, terwijl no. 13 zal worden ingenomen door mr Ï-L Bijleveld. Diens plaats op de bijlijsl wordt niet vervuld, zoodat na de wijziging slechts 19 namen beval. (Rolt DE INTERN. ARBEIDSCONFERENTIE. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot leden der Nederlandsclie delegatie naar de 7de Intern. Arbeidsconferentie die 19 Mei te Genève bijeenkomt, als afgevaardigde der Regeering dr. Wi. II. Nolens, minister van Staat, voorzitter der afvaardiging; C. J. Pb. Zaalberg, directeur-generaal van den Arbeid, als Technisch adviseur der re- geeringsafgevaardigden, mej. W. Stem berg, referendaris bij het departement van Arbeid, Handel en Nijverheid; als afgevaardigde van de arbeiders P. Ser- rarens, bestuurslid van het R. K. werk lieden Verbond. Als technische raadslie den van den arbeiders-afgevaardigde E. Kupers, secretaris van het Nederlandsch Verbond van de Vakvereenigïngen, en J. Dekker, voorzitter van het Alg. Nederi. Vakverbond In de delegatie zullen geen vertegen woordigers van werkgevers zitting heb ben. Wegens oneeniglïeid tusschen de re geering en de werkgevers over het aantal technische adviseurs, heeft de regeering moeten afzien van de benoeming van een werkgeversverlegenwoordiging .in de de legatie en zal dientengevolge de afgevaar digde der arbeiders Ier conferentie niet de stemming deelnemen. DE 2>/2 CENTS „MIRIFIQUE" DOET U NAAR GEEN DUURDERE EN DAARDOOR SCHIJNBAAR BETERE SIGARET MEER VER LANGEN. Verkrijgbaar met en zonder goud-mondstuk (Ing. Med.) deze zoo noodig aan Je vullen of te wijzigen. Volgens een mededecling in de „Tri bune" beeft het ^partijbestuur van de Comm. Partij Holland (Wijnkoop c.s.) aan de Executieven te Moskou een telegram gezonden, meldend dat de drie door de Executieve gelaste organisatorisch© maat regelen onuitvoerbaar zijn (bedoeld wordt de vertegenwoordiging van de miuderheid in Kamerfractie, partijbestuur en redac tie). Het Partijbestuur stelt daarom zijn functie ter beschikking m.a w.: treedt a f, aanblijvend lot het congres, dat .9 Mei plaats heeft. verloren, dit bedrag, dat door een in- f821.15 Het heffingspercentage plaatse- gezelene op straat was gevonden weer ïjjke inkomstenbelasting voor 1925—T" ter band stellen. - Tevens kon de politie aan een inge zetene uit Middelburg een portemonnaie Uit Stad en Provincie. DE ONEENIGHEID DER COMMUNISTEN. Vaz-Dias verneemt dat Zondag Le Am sterdam een buitengewone landelijke ver gadering werd gehouden van den bond van communistische strijd- en propagan- daclubs. Deze vergadering "was algemeen van oordeel, dat het compromis, voorge steld inzake den crisis in de communisti sche partij, volkomen onbevredigend moet worden geacht. Een fusie tusschen B. K. S. P. en de communistische partij beschouwen zij op dezen grondslag on mogelijk. Zij besloten tot handhaving en uitbouw harer organisatie. Aan de a s. verkiezingen zal door den B. K. S. P. zelfstandig worden deelge nomen. Een candidatenlijst werd opge steld. Het hoofdbestuur werd gemachtigd Uit Middelburg. Gisterenmiddag reden op den hoek van de Turfkade en de St. Janstraat al hier twee automobielen tegen elkaar, vermoedelijk door dat de uit St. .Janstraat komende auto een iets te korte bocht maakte. I)e beide auto's werden bescha digd, doch persoonlijke ongelukken kwa men er niet bij voor. De politie alhier heeft in den nacht van Zondag op Maandag een zeer groote partij rubber en cacaoboter af komstig van „De Jonge Cathateriua" aan boord van een beurtschip in beslagge nomen, en heden ter beschikking der Justitie gesteld. Uit Vlissingen. De politie te Vlissingen kon aan een 15-jarigen jongen, die 'f 125 had met f 25 terug bezorgen, welke hij in een tramrijtuig had achter gelaten. De politie te Vlissingen heeft weder beslag gelegd op eenige partijen rubber welke afkomstig bleken le zijn van liet op 9 April vergane Nederlandsclie schip „de Jonge Catherina". Ook is ge bleken, dat reeds enkele partijtjes naar andere plaatsen in ons land, o. a. naar Rotterdam en Amsterdam waren ver huisd en nu daar eveneens in beslag zul len worden genomen. Uit Zuid-Beveland. Zondag is te Heinkènszand een twee-jarig jongetje van den heer G. v d. D„ verdronken. Terwijl de moe der het kind even alleen liet en dit naar zijn broertjes zou loopen, die even verder aan een dijk speelden, is het kind in een naaslbijzijnden put geloo- pen waar bel eveu later door de moe der en de andere kinderen werd gevon den. De moeder heeft nog getracht de levensgeesteu terug le doen kteeren, wat haar niet mocht gelukken, want (oen even laler de dokter kwam, kon deze slechts den dood conslaleeren. Zaterdagavond vergaderde de raad der gemeente Nisse. Aanwezig alle le den. - I-Iel gemeente verslag 1924 werd aan den raad aangeboden In verband met overschoot en tekort werd de gemeente begrooting 1924-25 gewijzigd respectie velijk tot een bedrag van f 244.375 en werd vastgesteld op 2 pCt (het vorige jaar was het 3 pCt.) De verordening op de autobussen werd vastgesteld met uit zondering van de bepalingen voor stop plaatsen, De werkman J. v. E. te rTans- weerd bemerkte Zaterdagavond bij zijn thuiskomst dat ongewenschte gasten een bezoek aan zijn woning hadden gebracht. Alles was in de huiskamer overhoop ge haald en door elkaar geworpen. Bij na der onderzoek bleek een bedrag van oiir geveer f 250 te zijn ontvreemd, dat de man door hard werken en sparen bij el kaar had gekregen om aflossing en in terest van zijn huisje te betalen. De po litie werd direct 'gewaarschuwd maar mocht het tol nu toe niet gelukken een spoor van de(n) daderfs) Ie ontdekken. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. (de Z.) üit Zeeuwseh-VInunderen W, D. Vrijdagavond vergaderde de Raad der Gemeente Breskens, Van hel Informatiebureau van de Ned. Vereeniging „Landverhuizing" was een verzoek ingekomen om een jaarlijksche subsidie le verlecnen van f 25. Voor ken nisgeving aangenomen, evenals hel adres van de Nat. Commissie tegen het Alcoho lisme (N. C. A.), om het aantal drankwet vergunningen ie verminderen De besturen der Duivenvereenigingen „Nog Sneller" en „De Zwaluw", beide te Breskens, verzochten naar aanleiding van de verbodsbepaling, opgenomen in de Algcmeene Politieverordening, om do duiven te laten uitvliegen in het tijdvak van 1 April—15 Mei. enkele uren per

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 1