Mannen T BEUK SNOTE KRING TAN HEDRN. AMSTERDAM, 2 Mei. (Slotkoers). 6 pet Nedcrl. 1923 103Vs; 6 pet. Ned- 1922 104 elf zesliende; 5 pet. Neclerl. 1918 991/2; I1/2 pet. Nederl. 1917 94%; 2*/s p et: Ned. W. Schuld 56 dertiea zes tiende: 3 pet. do. Oblig. 68%; 3 pet. do. Certif. 68s/4. Cert. Ned. Hand. Mij. 120%; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 143; Aand, KoL Bank 198— I89y4, Kon. Petr. Aand. 368 369'/<; Gecons. Holl. 150'/2153; Cult. Mij Vorstenlanden 165; Ilandelsv. Am sterdam 4913/4492; Javasclie Cultuur 354; Aand. Deli Maatsch. 379384; Am— sterd. Rubber 213%—215. Ned. Amcrik. vaart 6l3/4; Ned. Scheep vaartunie 138139; Kon. Ned. Stoomb. Mij 64s/4 ;Aand. Paketraart 150%1511/» Bank Associatie 32%. Gouda A. 12 vijftien zestiende, Philips A 375; Jurgens A. 90i/«—9IS/4. Anaconda 75j Steels 1141/2; JSrie 285/8 Union Pacific 139% 139%; Prefered do. 42%; Maxwell Gr. 0. v A. 5%; Maxwelfl' Land Cert, r Inc. Bonds 15%. Prolongatie 3%. bussen: Oblig. 1880 3s/8Consols 33/4 Hope 4. Markt sluit vast. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Mel. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in deu morgen van 2 Mei. Hoogste barometerstand: 768.5 te Janmayen. Laagste barometerstand 751.9 te Vcstmanocr. Verwachting van den avond van 2 tot den avond van 3 dezer: Matige tot zwakke, Westelijke tot Zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, kans op nacht vorst, warmer overdag. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 50 gr., 12 uur 55 gr. den geëxplodeerd door dezelfde ouder neming die het geheel der Nederlandsche spoorwegen exploiteert. Dit geeft haar een voorsprong voor het personenverkeer over groole afstanden omdat zij aan dc reizigers de meeste gemakken en voor deden verbindt door snelle aansluitingen en doorgaande larieveu. Voor het vervoer van goederen in niet te grootc partijen en over beperkten afstand zal dc concurrentie der vracht- automobielen groot blijven. Daarentegen zijn voor groote parlijeu stukgoederen en massa-goederen over grooteren af stand, de locaalspoorwegen zeer slellig in het voordeel, als zij uitloopers zijn van en de voedingslijn voor de hoofd spoorwegen. Bovendien gaat de waarde welke een spoorweg voor hel goederenvervoer heef t, uit boven de waarde, welke het goede renvervoer voor' deu spoorweg heeft, daar deze niets anders is dan een hulp middel voor de uitwisseling van goederen tusschcn de verschillende streken. Er is'echter een hernieuwde uitspraak noodig van de streek zelve over de wen- schelijkheid van den spoorwegaanleg. De vroeger gedane toezeggingen van stegen kunnen niet geacht worden alsnog bin dend te zijn. Bij dc besprekingen, na de bovenver melde aanvragen gehouden, is het uit zicht geopend dat een spoorweg maatsch. N. Brabant zou kunnen worden opge- richt. Dit plan is echter niet verwezenlijkt, en de Spoorw. Mij Tliolcn en W Brabant moet dus afzonderlijk haar doel verder nastreven. Uitdrukkelijk wordt verklaard, dat de Directie geenerlei officieele of officieusc toezegging heeft gekregen, dat het Rijk en de Ned. Sjioorwegen, zoo zij al wederom hun medewerking willen verleencn, dit in dezelfde- mate zullen willen doen als toen dc oprichting der Mij N. Brabant werd besproken. Maar niettemin is een hernieuwde po ging den daaraan verbonden arbeid waard. t Uitgaande van de laatstelijk in Z. Be veland verkregen ervaring kan worden aangenomen dat de aanleg der spoorwe gen van Bergen op Stoom naar Lage Zwaluwe en naar Slaven isse ongeveer f 100.000 per K.M. za! kosten of in het geheel f7.500.000, met Inbegrip van de helft der kosten van overbrugging der Eendracht. Destijds is door een reeks van gemeen ten, waterschappen, ondernemingen enz. deelneming in het maalschappelijk ka pitaal toegezegd tol een gezamenlijk be drag van f 1.129.500, en door andere tot een jaartijksche bijdrage over 50 jaar tot een bedrag van f9 156.79, wat een aiinu- iteitsleening zou kunnen dekken van f166.500, In het geheel zou dus uit de streek zijn bijeengebracht ong. f 1.296.000, wat wel is waar nog niet gelijk is aan een derde der kosten. Maar toch is het tenminste van zoodanige grootte, dat wanneer de N. Y. daarover beschikte, het werk uitvoerbaar zou zijn, indien Rijk of Provincie of beide elk iets ver der wilden gaan dan tot het dragen van een derde der kosten. Verzocht wordt over die toezegging op nieuw uitspraak te doen vóór 1 Aug daar de termijn van verbinding van de Staten van Zeeland slechts tot dien da tum is verlengd. Radio-uitzending hedenavond. Hilversum, (1050), 5.30 H. D. O. Orkest. Chelmsford, (1600), 6 u. Muziek; 6.20 Big Ben; 6.45 Muziek: 7.20 Zang; 8.20 Speeches at the Royal Academy, o.a. van the Duke of York. P a r ij s, (1750), 8.05 Gala-Concert. Brussel, (265), 5.20 Nieuws; 7.20 «Causerie; 7.35 Concert, Nieuws. Voor Zondag. Hilversum. (1050), 2.30 Concert 8 u. Cavalleria Rusticana. Chelmsford (1600), 3.20 Orgel concert; 8.20 Concert. P a r ii s, (1750), 12.50 Concert; 7.35 Esperanto; 8.05 Dansmuziek. Brussel, (265), 4.20 Concert; 7.35 Concert. Eenige affaire pntstond op de Yankee- markt', in intér-continentale rubber, die wat hooger genoteerd werden. Prol. 31/*. NIEUWE AANSLAG OP KONING BORRIS. BERLIJN, 1 Méi. (Tel.) Officieren hebben onder het koninklijk paleis te Sofia mijnen ontdekt om het in de lucht te doen vliegen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. LANDBOUW. De in Milaan bekroonde paarden. De Nederlandsche koudbloed-trek- paarden, die op de tentoonstelling te Milaan bekroond zijn, waren o.a. Vair, van Gebrs. Aernaudts te Sluis, eerste prijs in de klasse driejarige hengsten; Cousin de Dinteloord, van Gebrs. Aer naudts voornoemd, eerste prijs in de klasse tweejarige hengsten; N. Albion d'Hermine, van dezelfde eigenaars, tweede prijs in dezelfde klass; Hermine, van de stallen Dobbelaere te IJ z e n dij'ke, eerste prijs in de klasse oudere merriën; Mimi d'Isaac, van Gebrs. Aer naudts voornoemd, derde prijs in de zelfde klasse; Juliana, van F. Dekker Pzn. te Axel, tweede prijs in de klasse driejarige merriën; Bea d'Ahea, van Gebrs. Aernaudts voornoemd, eerste prijs in de klasse tweejarige merriën; Robine, van dezelfde eigenaars, tweede prijs in dezelfde klasse. Indien bij het scheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkómen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wijven met een weinig Purol. (Ing. Med.) LAATSTE 8F.RIQHTEN, UIT VLISSINGEN. - Tot tijdelijk onderwijzer aan de Christel, school te Vlissingen (Pa lingstraat) is benoemd de heer V/ Ovaa te Souburg. DE BEGRAFENIS VAN LOUIS BOUWMEESTER. Men seint ons uit Amsterdam; In de rotonde van den Stadsschouw burg, die als rouwkapel was ingericht, waarin de eikenhouten kist was geplaatst, heeft Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, na mens het hoofdbestuur van het Neder- landsch Tooneelverbond, eenige woorden gesproken. Aan Mevrouw Mann-Bouw- meester werd een oorkonde met het Shylock-portret aangeboden. Velen uit de tooneelwereld kwamen een laatstèn groet brengen, en defileerden langs de baar. die met talrijke bloemstukken was bedekt. In den stoet gingen de leerlingen van de Tooneelschool voorop, daarna 2 open landauers met bloemen. Onder het spelen van treurmuziek werd de kist in den lijkwagen geschoven. Buiten de po litic-afzetting was de belangstelling ge weldig. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 2 Mei. Handel van geringe afmetingen. Het meest ging nog om in Tabakken, waarvoor zich nog al vraag ontwikkelde, Geconsolideerden goed prijshoudend. Koninklijken, hoewel vast, waren niet veel veranderd. Suikerfondsen op vorige prijzen afge daan De vijftienjarige tuinmansjopgi George Jeffreys, die beschuldigd wordt van den gruwelijken moord op het tienjarige dochtertje van een huisknecht op Eridge Castle, Joan Annet, schijnt zich weinig van de situatie aan te trek ken. Toen hij voor den magistraat te Crowborough verscheen, trad h'j vol komen onbevangen en onbezorgd op, toonde niet het minste teeken van emo tie engaf helder en kalm antwoord op de weinige vragen, die hem werden ge steld. Hij is nu onder medisch toezicht ge steld. Het schijnt dat zijn „medische historie" aanleiding geeft tot twijfel om trent zijn toerekenbaarheid en tot plaat sing in een krankzinnigengesticht wordt overgegaan. BRUTALE OPLICHTING. Een juwelier te Rotterdam is het slachtoffer geworden van een brutaal oplichter. Donderdag vervoegde zich n.l. in zijn winkel iemand, gekleed in de uniform van eerste-luitenant bij het Ne derlandsche leger. Door allerlei verhalen wist hij bij den winkelier den indruk te vestigen, dat hij nog familie van hem was. De z.g. officier kocht daarop voor f 250 aan gouden en zilveren voorwerpen en betaalde met een chèque. Toen de juwelier de chèque wilde innen, bleek deze afkomstig uit een als vermist op gegeven chèque-boek en bovendien waardeloos te zijn. De politie is er nog niet in geslaagd, den oplichter tc arres teeren. LEGER EN VLOOT. De sergeant-machinist J. M. Ober wordt overgeplaatst van de ,,,Van Speijk" naar de „Gruuo" te Vlissingen. Dc Minister van Marine 'heeft gelast dat. met 16 Mei de officier van den ma rine-stoomvaartdienst 1c kl. W. Brou wer, dienende a. b van Hr. Ms ,,GeL- derland", en de officieren van den ma rine-stoomvaartdienst 2e kl. W. F. H.i Riecker en Y. L. de Vries, thans ge plaatst a. b. Hr. Ms wachtschip le Vlissingen, gesteld worden ter be schikking. Naar, de N. R. Crt. verneemt, heeft de minister van oorlog beslist, dat niet zal worden overgegaan tot het instellen van een instituut voor hulpadministra teurs, hetwelk in overweging was ge nomen. Generale staf. Naar thans met zekerheid kan worden medegedeeld is bij Kon. besluit met in gang van 1 Mei op zijne aanvrage een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan generaal-majoor P. Huizer, sous-chef van den generalen staf, ter zake van langdurigen dienst en onder dankbetuiging voor de veeljarige en be langrijke diensten door hem aan den lande bewezen. Voorts is benoemd tot sous-chef van den generalen staf, kolonel W. E. van Dam van Isselt, van dien staf, directeur van de hoogere krijgsschool en tot direc teur van de hoogere krijgsschool de luit.- kolonel P. J. van Munnekrede, van dien staf, chef van de IVe divisie. Verder zijn in rang en anciënniteit overgeplaatst bij den generalen staf de majoor A. Dohna, van het 18e regi ment infanterie; Bij het wapen der' infanterie, bij het 10de regiment de majoor C. J. H van der Horst van den generalen staf, werkzaam bij het departement van oorlog, zulks onder eervolle ontheffing van zijn tegen woordige tewerkstelling. SPORT. kende plaatsen te Middelburg en Vlissingen per bulletin bekend ma ken, terwijl de stand op het bord aan ons bureau gedurende den wedstrijd steeds wordt bijgehouden. Het Nederlandse h elftal. Naar de „Telg." verneemt, is voor de vacante linksbinnenplaats in het Neder- landsch elftal voor a.s. Zondag gekozen de H.B.S.-speler Van Baar van Slangen- burgh. Als reserve in de plaats van Steeman is als zoodanig aangewezen de Blauw- Wit-speler Van Dordt. Voetbalwedstrijd Holland België. Morgen, Zondag, zal het verslag van den voetbalwedstrijd HollandBelgië ons weder op de gebruikelijke wijze draadloos bereiken; en wel te beginnen te 2.35 uur. Wij zullen het op de be- BUITENLAMP, 1 MIR. De 1 Mei-vieringen zijn oreral vrij rustig eui vlot verloopeu. In Duit sell land, in Berlijn bijv. Slechts enkele botsingen kwamen voor, die door het spoedig ingrijpen der poli tie werden onderdrukt. De openbare diensten werkten over het algemeen nor- maai, en in de particuliere industrie werd maar weinig gestaakt. Alleen le Lichtenberg hebben ongeveer 80 betoo- gers getracht anderen over le halen het werk neer te leggen, en werd een der arbeiders ernstig mishandeld Ook in het Roergebied schijnt het rus tig gebleven. Het .percentage stakers was veel minder dan het vorig jaar. In de industrie werd groolendeels gewerkt. Ook in F r a 11 k r ij k is het, volgens de berichten, rustig gebleven. In Parijs en omtrek deed zich geen enkel incident voor. Bij de spoorwegen werd niet gestaakt, en "bij de grootc diensten en bedrij ven te Parijs was hel aantal slakers onbe- teekenend. Te Vincennes zijn drie, te Versailles twee individuen aangehouden in de buurt van de kazerne, die met anli- mililairistische traktaatjes leurden. In Seine en Oise is geen enkel incident gemeld, Vergaderingen gingen rustig uit een Li België hebben de socialisten een optocht door Brussel gehouden. Inci denten deden zich niet voor. Di Zweden werd gedemonstreerd voor de ontwapening, en liulde gebracht aim de nagedachtenis van Branting In Sovjet-Rusland is het een feest van groole geestdrift geworden. Heel Moskou was rood bevlagd. In een optocht, die een paar uur duurde, trol; de menigte voorbij het monument van Lenin. Uit Italië vernemen wij nog niets. En juist daar werd het een en andter verwacht, wegens het streng verbod van demonstraties. ONTSTEMMING BH DE .NATIONALISTEN. In Duitsch Nationalistische kringen hecrschl ontstemming o ver Hindenburg'! .neutrale" houding. Hij schijnt besloten als republikeinsch president ook wel degelijk te letten op wat in republikeinsche kringen omgaat. Hij zou b v. alle voorstellen verworpen hebben, die de nationalisten hebben ge daan inzake de posten in zijn beambleu- staf. Tevens zou liij besloten hebben dr Meissner, de departementschef, die ook -zijn voorganger had. als zoodanig te handhaven. De liberale pers maakt geen geheim van groeiend vertrouwen in Hiuy denburg EEN LAROUR-VOORSTEL OVER DEN ACHT-URIGEN WERKDAG. Het Lagerhuis heeft gisteren met 223 tegen 128 stemmen een wetsvoorstel van de labour-partij verworpen, waarin voor gesteld wordt kracht van wet te verlee- nen aan den tekst der conventie van de Internationale Arbeidsconferentie, te Washington in 1919 gehouden en betrek king hebbend op het aantal werkuren. Hierbij was een maximum van 48 werk uren per week en van 8 uur per dag voor de industrie voorgesteld. Van conservatieve zijde werd een voor stel tot verwerping ingediend. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Engeland. Lord Milner is lijdende aan slaap ziekte. Twee vliegtuigen zijn gister boven de kust van Fifeshire met elkaar in bot sing gekomen. Een der vliegtuigen stortte op het strand en werd totaal vernield De bestuurder en de passagiers werden gedood. Het andere maakte een nood landing, waarbij geen der inzittenden ge wond werd. F r a n k r ij k. Uit Parijs wordt gemeld, dat de tsmrn* Fransche regeering binnenkort eem me morandum betreffende het veiligheids pact, naar Berlijn te zenden. Dit memo randum zal een specifiek Fransch docu ment zijn, hoewel de Geallieerden eerst van den inhoud in kennis zullen worden gesteld. Uit Duitschlaad. Gisternacht om één uur is de trein EydtküknenBerlijn in den Poolschen corridor tusschen de stations Swarsschm en Stargard ontspoord. De locomotief en enkele wagens stortten van den dijk. Naar opgaven van reizigers moeten er 25 dooden en 12 gewonden zijn Zwitserland. Het verluidt dat de Volkenbond zijn bemiddeling zal verleenen, voor het bijeenroepen van een fonds uit de vroe gere staten van de Oostenrijksch-Honr gaarsche monarchie, ten behoeve van ex-kei erin Zita, die in behoeftige om standigheden verkeert. Uit Noorwegen. Roald Amundsen heeft vau uit Kingsbay een draadloos telegram ver zonden, waarin hij vermeldt, dat alle voorbereidingsmaatregelen hun «ischen bereiken, en dat de vlucht naar de Noordpool vermoedelijk tegen het einde van de volgende week, zal kunnen aan vangen. Uit Siberië. Gisteravond is te Londen bericht ontvangen, dat een consortium van mijn en financieele belanghebbenden te New- York een concessie heeft gekregen voor het uitsluitend exploitatierecht van de goud-, zilver-, koper- en loodgebieden Lena, Altai en Sissersk in Siberië. De Sovjet-regeering wil 6 pCt. van de totale productie in baar of natura ontvangen. MARKTBERICHTEN. MIDDELBURG, 1 Mei, Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed; dunsel 3040 ct., molsla 3157 ct., spi nazie 1620 ct„ postelein 50 ct., witlof 4042 ct.f alles per K.G., rabarber 68 ct., radijs 57 ct., beide per bos; sla I 913 ct,, sla II 67 ct., beide per stuk. Vlissingen, 1 Mei 1925. Pons peren 16; uien 812; Spinazie 1220; Peeën 4.57; Witlof 46; Posteleijn 38 44; Baksla 2021; Snijsla 30, alles per K.G. Kipeieren 5152 per 10 stuks. Bloemkool 2048; Sla 812, beiden per stuk. Radijs 99.5; Selderie 14.5; Prei 8 16; Üien2.5; Peeen 17.521; Rabarber 712; Raapstelen 2.5-r-30^Muurbloemen 36, alles per bos. Andijvie 112—121; Kervel 34—37; Peterselie 1014; Zuring 16—36; Bloem kool 64230, alles per mand. A0VERTENTIËN. Den lSen Mei 1925 hopen onze geliefde Ouders C. J. VAN METEN en M VAN METEN—DR PAGTER, den dag te herdenken, waarop zij voor 25 JAREN in den echt wor den verbonden. Hunne dankbare Kind«r«n D. GOOSEN. E. C GOOSEN- %VAN METEN. W J. WIELICK. C. E. WIELICK— VAN METEN. A. J. VAN METEN. en Kleinkind. Utrecht, 3 Mei 1925 Leidschedwarsslraat Donderdag 7 Mei a.s., hope* onze geliefde Ouders, Behuwd- an Grootouders J. CLEMENT en M. C. CLEMENT-KRAMER hun 40-jarige Echlverecnigiag ke herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwdkindercn en Kleinkind. '1 Zand bij Middelburg. 2 Mei 1925. 7 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders MARINUS VAN LUIJK en JOZINA M. KOEKKOEK hun 40-jarige Eelilvereenigtag te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Middelburg, 2 Mei 1925. Een dokter schrijft ons: "Odol" overtreft als prophylaktisch mondwater ver alle tot op heden gebruikte, door specialisten en niet-specialisten aangeprezen soorten tandpoeder en mondwater. Zelfs Kalium permanganicum staat, wat de werking betreft, ten achter bij "Odol". Want, afgezien daarvan, dat het mangaanzure kali, na maandenlang gebruik, het glazuur der tanden aantast en doet barsten, worden de tanden, na ieder gebruik ervan, leelijk bruin-geel gekleurd, welker koloriet urenlang aanhoudt. Deze nadeelen worden bij "Odol" vermeden. Geen mondwater of tandpoeder is in staat,in zoo'n korten tijd, de zeer lastige "foetor ex ore" (onaangenamen reuk uit den mond) te verbannen, als het "Odol". Groote Ft. Odol fl. 1.75 kleine FL Odol fl. 1.20

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6