nemen; Jac. Hofman en G. Koster, Zaamslag. Diploma's werden uitgereikt aan alle 30 daarnaar dingende candidaten, n.l. Van de afd timmerlieden P. Diele- man, kl. J. Rieinens, Iz. Vereist (meu belmaker), L. L, Kaijscr, Iz. J. Colijn, J. C. de Bree, Joh. Meertens, M van Luijk, J. C. Eijke en J. H. Will, Ter- neuzen, P. A. van den Branden, "West- dorpe; K. P. Dielcman, Zaamslag; F. J Thiron, Zuiddorpe. Afd. instrumentmakers W. C. Ruij- tenburg, Axel; P. Remeijnsen, Hoek; Ch. de Pauw, Sas van "Gent; K. A. Vermast, Terneüzen; G. M. Schoof, "Wesldorpe. A|d Electriciens Jac. van 't Hoff, L. C. Remerij, G. J. A. de Jonge en Iz. Pasveer te Axel; A. C. van de Welle en Jac. de Blaeij te Hoek; D. J Hel- metidach, P. Leenhouts, C. A. de Doel- der en F. J B. de Doelder, Terneüzen. Afd. machine-bankwerkers J 3. de Bruijne, G. M. Bracke, L. van Lange- velde en D. P. de Cooker, Terneüzen, A. M. de Blaeij, Zaamslag. Aid. huissmeden: F. Romeijnsen, Ter- neuzen. Afd. schilders: D. van Driel, Axel; A. Iz. Provoost, Biervliet. 'Als nieuwe leerlingen zijn toegelaten het volgende aantal, t. w.15 timmer lieden, 15 machine-bankwerkers, waar onder 2 voorwaardelijk; 5 automon teurs; 4 electriciens, waaronder 1 voor waardelijk; 3 schilders. De mieuwe cursus zal dus 4 Mei a.s. een aanvang nemen met 103 leerlingen, w.o. 39 timmerlieden, 11 auto-monteurs, 14 electriciens, 27 machine-bankwerkers 12 schilders. KUNST EN WETENSCHAPPEN. van J. W. O. op het naderen der auto van de Koningin niet strafbaar, ontsloeg h^m van rechtsvervolging en veroordeel de hem voor het niet voldoen aan het bevel van een inspecteur van politie, zich in een bepaalde richting te verwij deren, tot f 10 boete of 10 dagen hech tenis. In de zaak tegen F. O., wien ten laste was gelegd „honger" te hebben geroe pen en daardoor de openbare orde te hebben verstoord, verklaarde de kan tonrechter het ten laste gelegde een niet strafbaar feit en ontsloeg hem ook van rechtsvervolging. Twee 19-jarige jongens hadd,en te Ammerzoden een touw over den open baren weg gespannen ,ten einde voor bijgangers daarover te laten vallen. Hoe wel hun baldadigheid geen ernstige ge volgen heeft gehad meende de officier van justitie hij de rechtbank te Tiet 3 maanden 'gevangenisstraf te moeten eischen. Melkrervalsching. Een landbouwer te Voerend,aal, die maar even 68 pet. water by de melk had, gevoegd, werd, door den kantonrechter tc Heerlen veroordeeld tot f 200 boete of dagen hechtenis. H AMPEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. „W aterlooswerv e". Men schrijft ons: Onder de gemeente Aagtekerke, aan den Kloosterweg, bevindt zich de hof stede „Waterlooswerve", die nog in den volksmond „het Klooster" wordt ge noemd. Zij ontleent naam zoowel als bij naam aan het voormalige klooster Wa- terloos-werve, dat op het einde van de dertiende eeuw hier werd gevestigd, toen de bewoonsters het tengevolge van de orerstroomingen op Noord-Beveland, waar zij oorspronkelijk woonachtig wa ren, niet konden uithouden. Het was een Cisterciënder-klooster, aan Onze Lieve Vrouw gewijd. Nog in 1560 .was het in wezen; toen was zekere Margrieta Sor- bon abdis 'en Barbele Raseu's dochter priorin. Kort daarna, vermoedelijk ging het in de oorlogsjaren van den Geuzen tijd tenonder, niet alleen als klooster, maar ook als gebouw. In de zeventiende eeuw werd het herbouwd, thans als bui tenplaats; de kroniek van Smallegange geeft er een aantrekkelijke beschrijving en afbeelding van. Daarmede gewapend, is het mogelijk nog thans een en ander te onderkennen. Van den daar vermel den toren is thans alleen nog het onder stuk, met zandsteenen treden, bewaard; reeds in 1745, toen Cornelis Pronk een nieuwe teekening maakte voor het Ka binet van Nederlandsche gezichten, was het bovenste gedeelte verdwenen. De fraaie renaissance-bouw is eveneens ge sloopt; alleen een gemetseld baksteenen poortje is hiervan over. Oude kelders met rond gewelf en enkele eikenhouten deuren en balken in het huis herinneren nog aan den vroegeren tijd. In de negen tiende eeuw is Waterlooswerve een ge wone boerenhofstede geworden. Thans gaat ook de laatste herinnering aan middeleeuwsch klooster en zeven- tiende-eeuwsch lustverblijf verdwijnen. Door verschillende omstandigheden ge noopt, heeft de tegenwoordige eigenaar tot afbraak besloten. RECHTZAKEN. De vrouw Th. F., te Eindhoven, stond voor de den Bossche rechtbank terecht wegens ergerlijke mishandeling van haar 16-jarige dochter, d,ie aan t.b.c. leed en in haren dpodslrijd lag. Buren hadden de mishandeling, het kreunen van het kind en d,e ergelijké scheldwoor den van de vrouw, die zeer ongunstig bekend staat, gehoord,. Hoewel bekl. vroeger alles bekend heeft, ontkende zij nu. Het O. M. eïschte 5 maanden gevan genisstraf. In den nacht van 15 op 16 Febr. j 1. wilde de politie le Eindhoven den 28-jarigeu schilder P. Th R., wegens dronkenschap arrerteeren. Hij bood he vig verzet en bracht den agent Den B. een ernstigen messteek in de borst toe. Het O. M. bij de rechtbank le 's-Herto- genbosch heeft deswege gisteren 3 jaar gevangenisstraf tegen den man gecischt. Voor de Haagsche rechtbank stond, terecht de chauffeur M. v. d, B., beschuldigd, van het veroorzaken van' dood door schuld. Op 11 November j.l. heeft bekl. op het trottoir in de Antony Duyckstraat te Den Haag een 8-jarig meisje mot zijn auto aangereden, waar door 't zoodanig verwond werd dat het kort daarna is overleden. De kantonrechter te Haarlem heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende het incident bij het Koninklijk bezoek aan de bloemententoonstelling te Heem stede. Terecht hadden gestaan J. W. O. en FO. wegens overtreding van be palingen der algemeene politieverorde ning te Heemstede tijdens de tentoon stelling. Hij verklaarde bet opdriagi G. Jeronimus te Hoedekenskerke na lo ting met Joh. v. Gilst, die voor den zelf den prijs had ingeschreven. KEK FJVDM AKINGEN. Districts-Arbeidsbeurs Middelburg. Gevraagde werkkrachten voor het bui tenland. voor België- 12 stoffeerders voor automobielen. Loon 4 tot 4i/3 francs per uur; 15 beton-limmerlicden, loon fr. 3.25 per uur. Particuliere kosthuizen, be schikbaar ad fr 12; 150 tot 200 grond werkers voor Belg. Luxemburg, loon 2.80 lot 3 francs per uur, 10-urige werkdag. b. voor Frankrijk melkers-vceverzor- gers, boerenknechts, herders, gezinnen met en- zonder kinderen voor den land bouw. Minimumloon fr. 250 per maand plus kost en huisvesting. c. voor Elzas-Lotharingen100 tot 150 landarbeiders voor alle werk, moeten met paarden kunnen omgaan. Behoeven niet te melken of te ploegen. Loon 180 tot 200 francs per maand plus kost en huisvesting. Plaatsing voornamelijk in slreken waar D-uitsch wordt gesproken. d. voor Duilschland- eenige modelma kers voor de ijzerinduslriej bekwame re volverdraaiers, lxorizontaalboorders, zeer bekwaam rijwielmonteur, 150 bekwame schilders. Verder metselaars, zetters en boekdrukkers. o. voor Belgisch Congo 4 bekw. ketel makers-scheepsbouwers, leeftijd tusschen 21 en 38 jaar, verbintenis voor drie jaren. Aanvangsfoon 13000 frc. per jaar plus duurtetoeslag. Huisvesting, reizen en ge neeskundige verzorging voor rekening van werkgever. Nadere inlichtingen kosteloos verkrijg baar bij de Dislricts-Beurs. VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis dat op den eersten Woensdag der maand Mei, des namiddags le half 4 nur, in een lokaal van school IC, aan de Molenstraat gelegenheid zal bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Middelburg, den 1 Mei 1925 Burgemeester en "Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter M. VAN DER VEUR, Secretaris VRIJSTELLING VAN DEN DIENST PLICHT. De Burgemeester van Middelburg brengt hel volgende ter kennis van be langhebbenden Dienstplichtwet vermeldt zes rede nen van vrijstelling, te weten. a. broederdienst; b. kostwinnerschap; c. persoonlijke onmisbaarheid; d. het bekleedcn van een geestelijk of een gpdsdienstig-mensehlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt; e. verdrag; f. aanwezigheid van een bijzonder ge val, In verschillende artikelen der wet is geregeld wat als zulk een reden van vrijstelling in aanmerking komt. De vrijstelling, verleend om een der onder a, b en c genoemde redenen, geldt niet in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden Hetzelfde kan ook van toepassing wor den verklaard op de vrijstelling, verleend om de onder f genoemde reden. Voor het opmaken van stukken be treffende vrijstelling wegens broeder- dienst wordt ter secretarie dezer ge meente (ingang Helm) in het bijzonder zitting gehouden tusschen v.m. 9 en 1 uur *s namiddags, op Maandag, 18 Mei a.s., Dinsdag 19 Mei as.; Woensdag 20 Mei a.s.Vrijdag 22 Mei a.s.Maandag 25 Mei a.s.Dinsdag 26 Me^ a s,Woensdag 27 Mei a.s. en Donderdag 28 Mei a s. Bij het aanvragen van vrijstelling we gens broederdienst moeten door de zorg van den Delanghebbende tegenwoordig zijn twéé getuigen, die meerderjarige personen moeten zijn, van wie kan wor den aangenomen, dat zij met het gezin, waartoe de ingeschrevene behoort, vol doende bekend zijn. Van elke aanvraag om vrijstelling wordt terstond een bewijs afgegeven aa» den persoon, die de aanvraag doet Middelburg, 1 Mei 1925. De Burgemeester, P. DUMON TAK APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken ge- 4ILOOP AANBESTEDINGEN. De volledige afloop van den Donderdag door den Polder Walcheren gehouden aanbestedingen is als volgt het uitvoeren van werken tot verde diging van den onderzeeschen oever tus schen dijkpalen 15 en 19 aan de .Zuid- watering. Inschrijvers: W'. Volkers, Sliedrecht, f86.200; J J. Jansen, Middelburg f86000; J. v. d. Vlies, Sliedrecht. f85.000; O. H. var. Wijnen. Den Helder, f 84.970; M. C. v. d. Plas, Dordrecht, f84.470; A. A. die Wilde, Middelburg, f83.670; A. de Bruijn, Terneüzen, f83 091; J. de Bree Fzn„ Ter- neuzen, f82.000; Óhr. Roosendaal, Enk huizen, f81.180; M. Volk-er Pz., Sliedrecht, f80 640, L. van der Valk, Heemstede, f80 500, 0. v. d. Kreeke, Wolphaartsdijk, 179.800; T. Adriaansens, Terneüzen, f79 000; J. pekker, Sliedrecht, f78.580, J. A. Meertens, Hoek, f78.400; J. Roskam CzSliedrecht, f77.340 en J. de Vries, Heemstede, f76 870. b. De onderhouds- en vernieuwings- werken aan de vier wateringen in 5 per- ceelen lste perceel, Noordwn! ing, lsle deel, A A. de Wilde, Middelburg, f31900; j! Lindenbergh Cz Middelburg, f29.940 en Minderhoud, Westkapelle, f28.594. 2de perceel, Noordwatering, 2de deel, A A. do Wilde f9600; L. Minderhojud f 7900 en J Lindenbergh Oz. f 7670; 3de perceel, Öostwatering, P. Dekker, Vcere, f7130, J. Lindenbergh Oz. f6830,; H. Jansen Jz., St. Laurens, f6790; II J Keulemans, Middelburg, f6784; L Min derhoud 6587 ;A\ K. de Wilde, f 0260; 4de perceel, Zuidwatering J. Linden bergh Cz. f11 200; P. Dekker f 11 000; H Keulemans f 10.574; A. A. de Wilde f 10 350 en L. Minderhoud f 9980. 5de perceel, Westwatering J. Linden- berg Cz. f18 800; P. Dekker f18.700; H. J. Keulemans f 18.516; A. A. dc Wilde f17.900; J. de Bree Fz. f16 200; L. Min derhoud f 15.884. Door het waterschap Hoede kenskerke werd Woensdag aanbe steed het benoodigde dijkmateriaal in 1925. Gegund als volgt: T. T. L. Nolso», Ter Neuzen, steenslag f 4.90 per ton. J Ver- heijke, Ellewoutsdijk, basalt f 7.60 per ton; waalbrikken f5.35 per ton; gaarden f 30; staken f 30 per 100 bos. J. J. Steur, Kerkwerve, palen 1.60 M. ad 0.43; pa len 1.20 M. ad f 0,34. Vervoer van basalt ea steenslag ad f 0.55 per ton aan Wed. Middelburg J. C. v. d. HARST. Vlissingen: A. J, van OCKENBURG, Kl. Markt. ADVERTENTIËM. Verkrijgbaar voor Middelburg ec Omstreken bS): J. ALLEWIJN- Langeviele - TeL 388. MAGERHEID Gebruikt gedurende 2 maanden de beroemde omn IMCITPIllfl en U zult over Uw gewichtstoe name verwonderd staan. Deze pil len zijn zeer versterkend, geven U gezonden eetlust en doen Uw orga nisme groote verbetering onder gaan. Uitsluitend verkrijgbaar bij de Firma Arth. HUFKENS, Hoold- steeg 7, Rotterdam, (Maison Sani- tas), Tel. 4538. Prijs per doosje van 100 pillen 1.50. Per 6 doosjes f 8. Fraaco toezending na ontvangst van postwissel plas 2# cent voor porto (Vraagt uitgebreids «deauujs^ EI5CHT DEN NAAM„SICKESZ"0P DE VERPAKKING. WH tie praktijk vara Or. Bewaren! 2 Vervolg komt Dr. Pijnloos, wiens spieren en zenuwen door 't Kukirol-voctbae tot de hoogste krachtsuiting gestaald zijn, fietst in rentempo naar d' filmdiva Mia Pedicati (in't Hollandsch „Kattenpootje-en overdenk onderweg de vraag, hoeveel van dc keurig geschoeide en sterlij - lijkende damesvoetjes door cksteroogen ontsierd worden en hoe ge heel anders zij er uit zien. dan de er bij behoorende handen. Want voetverzorging laat nog veel te wenschen over, tot vreugd, van de kousenfabrikanten, die Tang niet zoo n grooten omzet zouder. hebben, wanneer niet zooveel kousen door nalatig verzorgde voeten werden vernield. Alleen Kukirol-voetbad kan helpen, dit bevat geen spoor van chroom en geen enkel schadelijk bestanddeel, maar is samengesteld volgens een gepatenteerd recept onder controle van Doktoren en scheikundigen, het reinigt de voeten op aangename wijze, doet het overmatig transpireeren ophouden, voorkomt brandei en stukloopen en houdt de voeten droog, versterkt spieren en pezci Koop daarom uitsluitend Kukirol. In millioenen gevallen heeft de Kukirol-eksteroogen-ptcister d hardnekkigste eksteroogen binnen enkele dagen, pijnloos en rond gevaar verwijderd. Laat U met wijsmaken, dat andere middelen, zijn ze iets goedkooper. U zullen baten. De Kukirol-pleister helpt U zeker en 't is weggegooid geld, oc-' maar de kleinste bedragen, voor ouderwetsche kwakzalversmiddcltjc tincturen, zalfjes enz., uit te geven. Het beste is ook hier- he goedkoopste 1 Kukirollcn ïs modernMen verstaat hieronder gezonde, dof matige voetverzorging. Kukirol-preparaten zijn voor een beschaafd mensch onmisbai g/W" S B-voetbad 40 cent per pakie. mk £L§ ei ffl-P,eister 6C cent Per pakje- siXsiI&jb IsxmB tl '«Sy B -strooipoedcr 60 cent per pakje. Alle 3 artikelen samen, dus de geheele Kukirol-kuur kost slechts 11.5r Verkrijgbaar bij Apothekers en alle goede Drogisten. MiC. In Middelburg BESLIST verkrijgbaar bij: Drogisterij Schulte Thieme, [Het Huis met de Roode Pilaren) Lange Delft A 94, N.V. v/b. C. A. Schulte Co., L. Delft H 2.| Vraagt gratis toezending der leerrijke brochure „Do luiste verzorging dor voeten" door Dr. F. Netto, per briefkaart of door lazendlng dezer advertentie als drukwerk roet 2 ets. gefrankeerd, onder vermelding van Uw adres op de enveloppe. N. V. Drogerijen Maatschappij, Schiokade 254 Rotterdam Alli-cnvertcgenwoordlgcra der Kukirol-fabrlek. grootste fa briek der wereld voor preparaten ter verzorging der yoctem.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 3