e BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 29 April. (Slotkoers). 6 pOt. Nederland 1923 102%.; 6 pCt. Ne derland 1922 104%; 5 pOt. Nederland 1918 98 vijftien zestiende; 4>/3 pCt. Nederland 1917 98Va; 2i/a jpOt. Nederl. W, Schuld 57%; 3 pOt. do. Oblig. 69 vijf zestiende; 3 pOt. do Certif. 69%. Oert. Ned. Hand. Mij 126%; Aand. Kol Bank 189—189%; Konipkl. Petrol. Aand. 368 371; Gecons. Hollandsche 144— 145'/i. Cult. Mjj Vorstenlanden 166 167; Han- delsv. .Amsterdam 190 492; Javasche Cul tuur 361, Aand. Deli Maatsch. 373—375; Amsterd. Rubber 213' %- 215%. Ned Amerik. /vaart 61%61%Ned. Scheepvaart Unie 137—138; Koninkl. Ned. Sloomb. Mij 65%; Aand. Paketvaart 151 - 152. Bank-Associatie 32. Gouda A. 123/8—12%; Philips A. 373%; Jurgens A. 885/#- 90. Anaconda 76 -76%; Steels 116%; South ern Railway 89, Union Pacific 138—138% Common Marine 12% 12%; Prefered do. 42—421/2,- Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 16. Prolongatie 3. Russen Consols 4%; Hope 3%. Markt slui.t willig, olie Hauw Wisselkoersen Londen chique 12.06%; Berlijn 0.5935; Weenen 0.003507%;, Parijs 13.06;; Brussel 1265; Dollar Cable 2.49%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 April. Hoogste barometerstand: 769 4 te Vylmanoer en Janmayen. Laagste burometersts nd 751.1 te Danlzig. Verwachting van den avond van 29 tot den avond van 30 April- Zwakke tot matige veranderlijke wind,, later uit Westelijke richtingen, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen buien, dezelfde temperatuur. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 52 gr., 12 uur 55 gr., 3 uur 56 gr HOOG WATER. Vlieringen. Donderdag 30 April n.m. 6 14 Vrijdag 1 Mei v.m (5 53 Zaterdag 8 09 Zondag 3 9 32 Maandag 4 10 41 Dinsdag 5 11 27 Woensdag 6 12.09 worden gebracht, wat tot menige leuke scene aanleiding gaf. NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 29 April. De belangstel ling had zich eenjgszins verplaatsl Het waren heden de rubberwaarden die op den voorgrond traden. Tn overeenstem ming met de prijsverheffing van het ar- arlikel werden ook de meeste fondsen hooger genoteerd. Na de rubberwaarden hadden de ta- bakkeji een vaste houding. Van de Su- matrnsoorten behaalden Senamba een (linken koerswinst. Koninklijken werden reeds begin beurs beneden de slolprijzen van gisteren afge daan en langzamerhand daalden die J)e- neden 370. Ook geconsoüdeerden vielen weer ijl prijs terug. Gewone aandeelen .Turgens hadden een hernieuwde prijsverheffing. Prolongatie 3. COMPLOT TEGEN MINISTER CHAMBERLAIN LONDEN, 29 April. V. D. Men is op het spoor gekomen v. e. complot, gericht te gen het leven van minister Chamberlain. Deze samenzwering, waarvan de poli lie van bevriende zijde te Londen in kennis werd gesteld, is gesmeed in dezelfde Europecsche hoofdstad waar ook de troe belen welke te Sofia hebben plaats ge had, werden voorbereid. De politie heeft onmiddellijk maatregelen getroffen. CHURCHILL'S BEGROOTINGSREDE. LONDEN, 29 April. V. D. Aan het slot van zijn begroot ingsrede werd Churchill gisterenavond geluk gewenscht door twee vroegere kanseliers van de schatkist, n 1, Snowden en Lloyd George. Verdere ge- lukwcnsclieu werden hem gebracht in de ochtendbladen. Algemeen wordt toege geven dat zijn begroofing breed is op gezet en van durf getuigt. De voorwaarden op welke Engeland terugkeert tot den gouden standaard, worden in zaken en andere kringen alge meen goedgekeurd. Groole belangstel ling bestaat voor zijn nieuwe en ver reikende pensioenplannen. DE ZWEEDSCHE LEGERMACHT. STOCKHOLM, 29 April. V. D. In de bijzondere parlementaire commissie over hel vordedigingsvraagstuk is een accoord bereikt tusschen de sociaal-democrati sche en de radicale partij, waarbij het legercorps van 28 op 20 infanterieregi- menten wordt teruggebracht. De regee ring had 18 voorgesteld. CONFLICT IN I)E COMMUNISTISCHE PARTIJ. PRAAG, 29 April. V. D. In de commu nistische partij is een scheuring ont staan. De afgevaardigde Kei Kriz is uit de partij getreden en toegetreden tot de c!ul> der onafhankelijke communisten. (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat tr S/lissiugen.) LAATSTE BERICHTEN. MINISTER DE VISSER EN LOUIS BOUWMEESTER. De Minister van O., K. en W. heeft heden persoonlijk een schrijven gezon den aan de familie van wijlfen Louis Bouwmeester, waarin hij te kennen geeft dat hij met diep leedwezen vernam het overlijden van dezen grooten kunstenaar, die den naam van ons Vaderland tot ver over de grenzen heeft hoog gehou den. De Minister deelt mede, dat, aange zien hij zeer tot zijn leedwezen verhin derd is, bij de begrafenis persoonlijk van zijn gevoelens te doen blijken, hij zich door den Secretaris-generaal bij zijn dé partement, jhr. mr. Fedth, zal doen ver- t egenwoor digen MGR. SEIPEL BIJ DE KONINGIN. Wij vernemen dat H. M. de Koningin Maandagmiddag a.s. op Het Loo in audiëntie ontvangt den gewezen Oosten- rijkschen Bondskanselier, Mgr. Seipel, die daarbij vergezeld zal zijn van den Oostenrijkschen zaakgelastigde te 's Gra- venhage. MOEDERMOORD. De Leeuwarder rechtbank veroordeel de heden den 38-jarigen J. C. te Peper- ga, die terecht had gestaan terzake van moord op zijn moeder, tot 20 jaar ge vangenisstraf, overeenkomstig den eisch. De rechtbank heeft de verklaring van den deskundige dr. Miremet, dat de vrouw door een slag op het hoofd met een zwaar voorwerp gedood is, tot de hare gemaakt. Bekl. gaat in hooger be roep. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 29 April. De cijfers tusschen haakjes zijn ik koersen van gisteren. Lnoden 12.06'% (12 04%). Berlijn 0.5935 (0.5914). Parijs 13.06 (12.99) Brussel 12.65 (12.67). Zwitserland 48 35 (18.42%). Weenen 0.0035071/2 ((X003515). Kopenhagen 46.15 (46.40)) Stockholm 66.90 (67.35). Oslo 40.80 (40.651. New-York 2.49% (2.49%). EEN PROCLAMATIE VAN HINDENBURG.- BERLIJN, 29 April V.D. Dr. Luther heeft zich aangesloten bij Hindenburg's voornemen een buitengewone proclama tie betreffen de de veiligheid uit te vaar digen. De Duitsche regeering heeft als haar wensch te kennen gegeven om den geallieerden regeeringen mede te deelen dat zij bereid is de onderhandelingen zoo spoedig mogelijk te hervatten. De pro clamatie zal de verklaring bevatten dat Duitschland bereid is in den Volkenbond te treden, als garanties inzake art. 16 gegeven worden. Het document zal waar schijnlijk ter kennis worden gebracht van de geallieerde regeeringen. STRESEHANN ONGESTELD. BERLIJN, 29 April. V. D. De Minister van buitenlandsche zaken, dr. Slrese- mann, moet sedert de verkiezingen het bed houden, doch zijn ongesteldheid is niet ernstig BOLS.TEWIKI-CAMPAGNE TEGEN WIT RUSLAND. STOCKHOLM, 29 April. V. D. De bolsjewiki zijn een krachtige campagne begonnen langs (le grensgebieden van Letland, Lithauen en Polen, bewoond door voormalige Witte Russen, met het doel om, zooals het Russische blad „Is- vestia", dat te Reval verschijht, meldt, deze staten bij' dc .Sovjetrepubliek ia te lijven. Volgens het blad zullen de cam pagnes, die vanuit Winsk gevoerd wor den, spoedig leiden tot de proclamatie der Sovjetrepubliek Wit Rusland. DE CHAOS IN BULGARIJE. SOFIA, 29 April V.D. Eén commu nist werd gister gedood, na een verwoed gevecht met 7 gendarmen. De gendar men doorzochten de huizen der commu nisten; plots werden twee gendarmen neergeschoten, door een communist die in een boschje vluchtte. Troepen gendar men organiseerden een jacht, de com munist wist nog 5 gendarmen neer te schieten, waarna hij zelf ook werd ge dood. De volgende nota werd in het officieel orgaan „Bulgaria" gepubliceerd: „In ver band met de onjuiste interpretaties be treffende de jongste terroristische daden in Bulgarije, verklaart de Bulgaarsche regeering dat zij nimmer Joego-Slavië van medeplichtigheid verdacht heeft. Deze nota is op verzoek van de groote mogendheden aan Joego-Slavië over handigd. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Dinsdagmiddag werd te/Wis sen- kerke, door het bestuur der walerkee- ring van de calamileuse polders Onrust, Jacoba en Anna Triso, aanbesteed het verbeteren en onderhouden der watcr- keerende werken aan genoemde polders, voor den dienst 1925—1926. Raming f10152.84. Inschrijvers warenJ. Haringman, Co- lijnsplaat f10 850, G. Franke, id., f 10.830; J. de Bree, Terneuzen, f10 815; P. Dek ker, Veere, f 10.680; P de Voogd, Veere, f10 665; J. J. Janse, Middelburg, f10 619; A. Verburg, Colijnsplaat, f 10 560; L. v. Popering, Bruinisse, f10 540; N. v. d. Linde, Scharcndijke, f 10.474; A. van Hee, Kamperland, f 10.435. Iedereen Is Opgatoaen over de volstrekt Pfjnlooze en toch Ra dicale werking van Mynhardl't Laxeerla- blettea. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ing. Med.) B U ITEftLAH D. DE VERKIEZING VAN HINDENBURG. Het kabinet treedt niet af. Het belangrijkste feit na de verkiezing is het besluit van het rijkskabinet, niet af te treden. Dit geschiedde, nadat dr Luther met Hindenburg op zijn huiten- goed een onderhoud had gehad, en ^waarbij waarschijnlijk de actueele kwes ties behandeld zullen zijn, van meer formeelen aard. Waar Hindenburg zich zal vestigen, schijnt nog onzeker. Het eene blad spreekt van Potsdam, het andere zegt, dat hij de ambtswoning in de. Wilhelmstrasze zal betrekken, met zijn zoon en schoondochter. De eeds aflegging zal hij waarschijnlijk doen in civiel. In elk geval zou hij zijn villa te Hannover aanhouden, om er van tijd tot tijd te retireeren. De oude man heeft en krijgt ver moeiende dagen. Hij wordt overstelpt met gelukwenschen, en kreeg op zijn buitengoed Gross Schwuelper een groo te ovatie te aanschouwen. Tot zijn chef van het departement zou, volgens de N. Rott. Crt., zijn be noemd Dassel. een schoonzoon van ad miraal 'Von Tirpitz, en ambtenaar bij het consulair corps. Wa'arschijnlijk dus iemand uit zijn eigen politieke om geving. De tijdelijke Rijkspresident heeft zich ter beschikking gesteld van Von Hindenburg tot het treffen van voorbereidingen voor zijn verhuizing naar Berlijn. De ex-keizer. De British United Press heeft op een telegrafische aanvraag bij den vroege- ren keizer te Doorn tot antwoord ge kregen, dat hij niet hef minste heeft :op te merken naar aanleiding van v. Hindenburg's verkiezing tot rijkspresi dent. Marx zal eerstdaags naar Berlijn te- rugkeeren en met grooten luister wor den ontvangen. Uit Washington wordt gemeld, dat Coo- lióge aan de persvertegenwoordigers ver klaard heeft, dat hij tegenover de ver kiezing in Duitschland geen stelling zal nemen, daar dit een interne aangelegen heid is. D<E MILLIOENENREDE VAN CIIURCHILL. Bij de „groote mogendheden'' is de be langstelling voor de finantieele kwestes op het oogenblik veel grooler dan voor de buitenlandsche. In het Fransche par lement liad een rede van Caillaux veel meer aandacht dan die van Briand. Zoo hield ook Churchill gisteren zijn mil- lioenenrede voor een „uitverkocht huis'". Het was le begrijpen. Frankrijk heeft la biele financiën, maar de Engelsch be- lalen schrikbarend liooge bedragen aan den fiscus. Vandaar dat ieder hoopte op eenige verlichting. B e 1 a s t i n g v e r- laging. Die is inderdaad gekomen. D. w. z. een verlaging van de in komstenbelasting, een verlaging dus van die lasten ,die iedereen met een zeker minimum inkomen le dragen heeft. Deze komt op het volgde neer Do minister stelde voor inzake de in komstenbelasting het standaardreclit met 6 pence te verlagen waardoor dit 4 sh. in het pond wordt. Voorts wil hij de tege moetkoming voor inkomens uit ver diensten verhoogen van 10 tol 16 pet. Churchill legde daarbij den nadruk, dat deze tegemoetkoming gelijk staat met een verdere verlaging van 6 sh. in het pond, zoodat voor de kleine belastingbetalers (vermoedelijk hierbij ook bedoeld zij die betalen naar inkomsten uil verdiensten) de totale verlaging één shilling bedraagt. Nieuwe belasting- voors tel] en Het spreekt van zelf dat deze verlaging niet het gevolg is van een grooten post onvoorzien op de begrooting, niet een kwestie is van minder noodig, maar een verplaatsing van den druk. Tegenover deze verlaging in het algemeen, staan dus diverse nieuwe voorstellen, meer zwaardere belastingen van bepaalde za ken. Hij dan stelde voor verhoogingen voor de successierechten Van boedels boven de 12,500 en de supertaxe voor groole inkomens te verlagen met de bedragen, waarvoor de verhooging der successie rechten een tegeuwient zal vormen. Voorts stelt hij oen nieuw invoerrecht voor op den invoer van natuur- cn kunst zijde voor welk recht als basis zal wor den aangenomen 4 sh. per pond ruwe zijde. Voorts een beschermend recht voor geïmporteerde zijde op de basis van 4 pond sterling per 100 lbs. Dit recht zal tot 4 jaar beperkt blijven. Ook zal nog een klein extrarecht van .geïmporteerd bier worden geheven. Verder stelt hij voor de Mac ICenna rechten te herstel len voor luxe-waren, die worden inge voerd. De rechten op zijde en de Mac Kenna-rechten zullen één Juli van kracht worden. Churchill raamt, dat deze rech ten voor een geheel jaar 20 millioen zullen opbrengen Het is de politiek der regeering om gevolg te geven aan de aanbevelingen ten opzichte van de rijksvoorkeursrech ten gedaan op de rijksconferentie van 1923 in zooverre, dat deze rechten geen nieuwe extra-heffingen op levensmid delen meebrengen In overeenstemming daarmede dient hij voorstellen in om de bestaande rechten op gedroogde vruch ten, afkomstig uit het rijk op te heffen, en om het rijksvoorkeurrecht op tabak te verhoogen van 1/6 tot 1/4 van hel volle recht. Het voorkeurrecht op zware wijnen zal worden verhoogd van 1/3 tot 2/3, en de surtaxe voor schuimende wijnen van 30 tot 50 pet. Hij stelt ook. voor het voorkeurrecht op suiker le her stellen zooals dit was, voordat het recht, verleden jaar op 4 en 31/2 sh. per 100 lbs. werd verlaagd. Dit voorkeurrecht zal 1(1 jaar geldig blijven, zoolang tenminste het volle recht niet daaronder daalt C ij f e r s. De kanselier van de schatkist was be gonnen (na het gebruikelijk beleefdheids- betoon tegenover zijn voorganger, en de mededeeling, dat ook Nederland en Ne- landsch Indië tegelijk met Engeland den gouden standaard zou herstellen), met een mededeeling, dat de zuivere op brengst der belasting de raming met 6.816.000 pond overschreed. De uitgaven bedroegen 5!% millioen, als geraamd De schuldendienst kostte 7 millioen meer dan werd verwacht, doch de begroolings- dienslen eischten drie millioen minder en lieten een overschot van 4.659.000 pond, welk laatste bedrag voor schulddelging gebezigd wordt. De nominale schuldenlast is van 7 millard 680 millioen op 31 Maart 1924 jtot 7 milliard 646 millioen teruggebracht. De vlottende© schuld verminderde met 321/2 millioen, de buitenlandsche schuld met vier millioen. Nadat hij het herstel van den gouden standaard had afgekondigd (waarover hieronder), heeft Churchill nog o.a. ge zegd ,dat de totale, uitgaven op het loopend jaar geraamd zijn op 719 400.000 pond Sterling, wat 9.400.000 pond, meer is dan de raming op de vorige begrooling Hij noemde dit teleurstellend, en ver klaarde dat de belastingverlaging het vol gend jaar alleen verkregen zal kunnen worden door een bezuiniging op de toe gestane credieten. Er zal een kabinctscommissie gevormd worden om dc gewone uilgaven met dit doel 11a te gaan. Churchill geloofde in een langzame verbetering van den han del, en raamde op grondslag van de beslaande belastingen een surplus van 26 millioen. Hij verwachtte een grootere opbrengst van de inkomstenbelasting op grond van het feit, dat de inkomsten ge taxeerd worden volgens het gemiddelde van 3 Maart, zoodat thans de bedroe vende resultaten van den handel van hel jaar 1921 daarbij niet in aanmerking komen. Een beter jaar zal daarvoor in de plaats komen, bij de drie jaren, waar voor het gemiddelde thans zal gelden. Voorts verwacht Ohurchili 9% mil lioen uit de betalingen op de Duitsche schadevergoeding Op betaling van Frankrijk had hij niet gerekend. Wat daarvan kwam was een meevaller. Verplichte verzekeri ng. Voorts deelde Churchill mede, dat de regeering besloten heeft een uitgebreid p'an van verplichte verzekering te ont werpen, waaronder liet geheelc gebied der loontrekkende bevolking zal Tallen. Dit p'an zal voor 25 millioen zielen gel dig zijn, het zal met ingang van Januari 1926 in werking treden. De patroons en werklieden moeten elk bijdragen naar een grondslag van 4 stuivers per week voor een man en 2 stuiver voor een vrouw Na 80 jaar zal het stelsel zichzelf be druipen. Het stelsel treft 200.000 wedu wen, moeders van 380.000 kinderen. In een overzicht van de Engelsche financieel politiek sinds den oorlog wees de minister er nog op, dat de ix-ule van de nationale schuld <.(c laatste vijf jaar met meer dan 70 millioen p p. vermin derd is. De rente voor staatsleeningen is van 61/2 tot 41/2 pet. gedaald. Ook Svees de kanselier er nog op, dat de maximum - last voor de oorlogspensioenen aan het eind van den oorlog 110 millioen 's jaars bedroeg, en dal dit cijfer thans tot 67 millioen gedaald is. Gouden standaard. Wat de belangrijkste financ.iëele me dedeeling nog was (wat wij gisteren nog onder nagekomen berichten konden op nemen dat Engeland gisteren lot den g o u d e n standaard is terugg e- keerd. De commissie onder het mi ni sterie-Snowden ingesteld, met Austen Chamberlain als voorzitter, had hiertoe geadviseerd. Wij hernemen zoodoende dus, zeide Churchillj onze internationale positie als een land van den gouden standaard van hel oogcnbhk af, waarop ik mijn verkla ring aan het huis heb gedaan. Dit is een belangrijke gebeurtenis. Terugkeer tot den internationalen gou den standaard belcekenl echter niet, dat wij weder go.udge 1 d in omloop bre nge n. De kanselier deed dan ook een krach tig beroep op het publiek om gebruik le blijven maken vnu het bankpapier Hij accentueerde dit nog eens in een wets ontwerp, waarin o.a wordt bepaald, dat biljetten van de Bank of England of van de schatkist slechts ter keuze van die bank inwisselbaar zullen zijn legen goud. Churrbill zeide nog, dat het oogenblik van dent eruglceer tot den gouden stand aard thans aangebroken is; nu de wis selkoers op New-York sinds eenigen tijd" stabiel is, en er geen onmiddellijke groote betalingen naar Amerika zijn te doen,. juffrouw werd getroffen en licht gewond. In het tramnet zijn eenige kabels uitge slagen, doch het tramverkeer ondervond geen vertraging. De brandweer rukte twee keer uit, In de Noorderlcerk was een kleine binnenbrand ontstaan, die terstond gebluscht werd. Op den Overtoom te Amsterdam werd gistermiddag een vijfjarige jongen door een auto overreden en gedood. Naar Het Volk verneemt is de bur gemeester van Bennebroek de heer N. L M. T.. Zondagavond te I-feemstedc gearresteerd toen hij bij het verlaten van de tentoonstelling op de tram wilde stappen. De arrestatie geschiedde door eon inspecteur van politie te Heemstede, wegens hel joegen "van onzedelijke han delingen met minderjarige meisjes. Zondagavond is dc burgemeester weer op vrije voeten gesteld en naar Benne broek teruggekeerd. Daar heeft hij de verschillende teckenen zijner waardig heid benevens den sleutel der gemeente- kluis aan den gemeente-secretaris over gedragen en is naar liet buitenland ver trokken De heer T is ruim 30 jaar Naar het blad nog verneemt, liepen er reeds geruimen tijd geruchten dat dc burgemeester de gemeentezaken niet met de noodige zorg behartigde. Dc burge meester heeft ontslag gevraagd Aneta meldt dd. 28 April uit Am- boina; Een cycloon teisterde het eiland Selaroe. Er zijn tien dooden. De meeste huizen zijn beschadigd. Voor voedselnood wordt gevreesd. Aneta meldt d d. 27 April uit Bata via. Op het waterkrachtwerk Lamadjang in Penkalongan raaide de ingenieur II. A. een hoogspanningsdraad aan. Hij word van een ladder op den grond geworpen met zeer ernstige brandwonden. Mij kreeg oen schedel fractuur. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. APEN OP I)E VLUCHT Door 'de onachtzaamheid van een op passer, die de deur van een apenkooi bij Hagenbeek in Hamburg verzuimd had te sluiten, geraakten Zondag een honderd kleine apen in vrijheid. Do dieren ver spreidden zich niet alleen over het uit gestrekte park, maar ook in de omliggen de tuinen en huizen. Zij klommen door open vensters, drongen kamers en keu kens binnen ,waar ze alles overhoop haalden. Onder medewerking ran de plaatselijke bevolking konden de vluch- telingen ten slotte weer achter de tralies' EERSTE KAMER. Aan de orde is het wetsontwerp lot bevordering van een richlige heffing der directe belastingen. De heer Blomjous zal om principi- eele teclinische bezwaren tegen stemmen. De heer Slingenbcrg betoogt dat hel wetsontwerp de burgerlijke rechts zekerheid aantast. De heer de Veer acht de bezwaren legen het wetsontwerp overdreven. Het beoogt alleen een belastingontduiking te gen le gaan, en dient te worden aange nomen. De heer v. d. Lande zal, als de be palingen omtrent de N V. niet aanne melijk zijn te maken, tegen stemmen. De heer "W i b a u t zal, ondanks de gebrekkige Memorie van Antwoord, vóór het ontwerp stommen. De heer Dobbelman acht het wetsontwerp onrechtvaardig. MARINE-VLIEGTUIGEN. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van het Marinebestuur eerlang zoowel aan de Vliegtuigenfabriek Fok ker te Amsterdam, als aan de Nationale Vliegtuig-industrie te 's Gravenhage op te dragen te vervaardigen een proef- motorvliegtuig, met de bedoeling nader hand een definitieve opdracht voor 9 verkenningsvliegtuigen te geven. NEDERLAND EN BELGIË Bij de Tweede Kamer is lieden inge komen het wetsontwerp tot goedkeuring vim het op 3 April j.l. te 's Gravenhage tusschen Nederland en "België gesloten verdrag, lot de herziening van eenige be palingen van de verdragen van 1839 DE STEMPLICHT. Naar verluidt zou dezer dagen de in diening te verwachten zijn van het wets ontwerp tot aanvulling der Kieswet, waarbij degenen die tegen stemplicht ge wetensbezwaar hebben, van den stem plicht v/orden vrijgesteld. HAAGSpHF. GEREGHTSHOF. J D Jandb. te W. olfaarts dij k w as door de rechtbank te Middelburg ver oordeeld tot 1 week gov. straf wegens het zonder opzettelijk doel aan een dier pijn veroorzaken, het Haagsche Hof sprak heden den beklaagde vrij. C. d. K.j grondwerker le 's Heer Arendskerke was door de rechtbank le Middelburg wegens diefstal veroor deeld tot 6 mnd. geV. straf. liet Hof be vestigde het vonnis.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2