strijdiug meer en meer vasten vorm gaat aannemen, heeft het bestuur der afdeeling gemeend niet te mogen stil zitten en dezen avond georganiseerd als propaganda voor de beginselen van den Bond liet heelt den heer Klontje, geen onbekende in Middelburg, bereid gevon den de beginselen van den Bond uiteen te zetten en spr. geeft hem daarvoor gaarne het woord. De heer Klontje zeide het zeer aangenaam te vinden hier te spreken in de plaats, waar hij 20 jaar heeft ge woond en gewerkt, hij ziet weer be kende gezichten en het is of hij niet weg is geweest. De beginselen van den Volksbond zijn te splitsen in twee groote doelen. Ten eerste strijdt de Bond tegen drankmisbruik, maar e i s c h t geen ge heelonthouding. Ten tweede werkt de Bond voor volksopvoeding, door verbe tering van woningtoestanden, huisvlijt- oefening enz. Het is onjuist den Volksbond le be titelen met den uaam van matigheids- vereeniging; als er geen drankm i s - b r u i k was, zou er ook geen Volks bond als deze bestaan. De Volksbond propageert geen matigheid, en in het hoofdbestuur, de afdcelingsbesturen en ook onder de gewone leden, bevinden zich vele geheelonthouders. Voor 3 ca tegorieën acht de Bond echter onthou ding gebiedend en dat is ten eerste voor hen, die ercflijk belast zijn met drankzuchtigheid, ten tweede-voor kin deren, ten derde voor personen, die erg zenuwachtig zijn. Maar overigens v e r- biedt hij het matig drinken niet, maar gebiedt hij het evenmin. Voor de drie genoemde categorieën is alcohol echter beslist schadelijk. De Volksbond heeft aan 100 doktoren gevraagd hoe zij o\er het gebruik van alcohol voor deze men- schen denken Ongeveer 80 achtten pet beslist schadelijk, 10 noemden hel niet schadelijk en 10 hielden zich neutraal. De vermindering van het drankmisbruik is zeker voor een deel te danken aan het meer en meer beoefenen van' de sport, maar ook de Volksbond heeft ze ker hel zijne er toe bijgedragen. In 1892 werd in Nederland 9 L. sterken drank gebruikt per hoofd eu per jaar, in 1922 was dit 2.8 L in 1923 2.4 L. Dit zou dus komen op 50 glazen per jaar of één per week. Maar dan zijn alle inwoners, dus ook kinderen en grijsaaras daaronder begrepen; spr. wil liet daarom op gemiddeld 3 stellen en dat is (lan niet bepaald veel te noe men. Er is, zooals uit het voorgaande blijkt, "in een korte spanne tijds veel bex-eikt. De vraag is nu, of men dit door dwang verhaasten moet; spr. meent dat het nu goed gaat, langs lijnen van geleidelijkheid. Spr. acht drooglegging niet goed. Het is beter, dat uit vrijen wil het drankmisbruik vermindert. De doorsnee Hollander is eerder bereid iets uil vrijen wil te doen, dan door dwang De plaatselijke keuze brengt het drank misbruik in huis en- doet de vrees ont staan, dat het op vrouw en kinderen zal overslaan. Spr. wijst op de groote moeite, die in Amerika, Zweden en Noorwegen is ontstaan door de droog legging, en vraagt wat erger is, dan dal de wet ontdoken wordt en de eer bied voor de overheid vermindert. De distributietijd heeft bewezen hoe slecht dit werkt op de mentaliteit der men- schen. De drooglegging zou ook hier weer een nieuw leger van ambtenaren schep pen. De Volksbond wil bevorderen één heid van broeders, die alle het mis bruik willen tegengaan De Volksbon- der is in den waren zin zijn broeders hoeder. Met genoegen vernam spr., dat het de afdeeling Middelburg goed gaat. De heer Klontje komt nu lot de in stellingen van den Volksbond en zegt, dat de bond staat op den bodem van het leven. Hij tracht de uitstekende punten weg te nemen. Het drankmis bruik is dikwijls erfelijk over geslach ten heen en dan is het een ziekte. Voor hen, die daarmede belast zijn, heeft de Bond verschillende consulta- tiebureaux opgericht, waarvan in de groote plaatsen veel gebruik wordt ge maakt. Veten dezer zieken worden ge zonden naar Hoog-Huilen, het sanato rium voor drankzuchtigen. Spr. geeft twee voorbeelden van hel resultaat der verpleging aldaar. Een onderwijzer in Den Haag, die op het punt stond ont slagen te worden, kreeg door tüsschen- komst van den Volksbond een half jaar verlof, werd dien tijd te Hoog-llullen verpleegd en kwam genezen terug een officiersvrouw kon niet meer thuis blij ven. 2ij ging ook naar het sanatorium, genas er en werd later directrice al daar. Spr geel't nog een voorbeeld over het verschil tusschen onthouding en ma tigheid. In een nederzetting in Indië werd veel gedronken door de militai- ren. Een poging om er geheelonthou ders van te maken, mislukte, maar toen spr. er kwam en door afleiding de sol daten van het drinken afhield, was het gebrnik in één jaar tot de helft ver minderd. Een andere instelling van den Volksbond zijn de volkskoffiehuizen, waarvan alleen Rotterdam er in de ha venbuurten 15 heeft. Dit zijn dan de schaftlokalen voor de bootwerkers en anderen en in 'één jaar wordt er volgens den specialen administrateur voor f 150 000 omgezet. Het is in die in richtingen goed, ordelijk en goedkoop en in een dezer koffiehuizen komen on geveer 500 personen per dag. En wat zeker wel veel zegt, in de omgeving de zer inrichtingen is nergens een herberg te vinden. Spr. bezocht deze inrich tingen en raadt andereu aan dit ook eens le doen. Spr komt nu tot de huisvlijt en zegt dat er geen beter mid<l,el in den strijd te gen het drankmisbruik'is, dan dit, daar't bezoek aan herbergen veelal een gevolg is van verveling. Spr. herinnert aan de eerste tentoonstelling van de afd. Mid delburg, waarbij door de afd aan hen, die wilden inzenden, grondstoffen als le dige sigarenkistjes, lappen voor kleedjes enz werden verstrekt, want het moet juist de bedoeling zijn uit oogenschijnlijk waardcloozc voorwerpen iets goeds le maken. Men hioet op een tentoonstelling van huisvlijt niet vragen naar kunst, maar begrijpen dat juist de grootste prullen deze voor het streven van den Volks bond de grootste waarde hebben Ook huisvüjt-cursussen heeft de afdeeling vroeger gehouden en spr. wekt op daar aan weer te beginnen. Aan het ,slot van die cursussen kan dan een prijsuildecling plaats hebben, waarbij ook de ouders der leerlingen worden genoodigd, men heefl dan prettige bijeenkomsten, die het saam- hoorigheidsgevoel bevorderen. liet laatste behandelt spr de toestan den onder de oud-Indische militairen. In 1906 woonden alleen en dat dikwijls in zeer primitieve omstandigheden een duizendtal dezer menschen op de Veluwe, waar zij door de bevolking geschuwd werden als gevaarlijke landloopers enz. Een onderzoek door den Volksbond inge steld, wees uit dat deze menschen bij aankomst te Rotterdam of Amsterdam door gewetenlooze menschen worden op gewacht, die na eerst met hun het geld. bijv. faOO, dat zij nog kregen, te hebben opgemaakt, hen naar z.g. kostbazen op de Veluwe zonden, zij gauw in de schuld kwamen en zoo geheel in hun macht Op Bronbeek, een door spr zeer ge roemde instelling,-was voor al deze men schen geen plaats, en trouwens zij had den zicli dikwijls reeds verkocht aan him kostbazen. De Volksbond heeft weten te bewer ken, dat het geld niet meer direct bij aan komst werd uitgekeerd, wal voel verbe tering bracht Op de Veluwe kwam iiet lot oprichting van een militair tehuis en later om de mannen afleiding te ge ven, tot een maltenvlechterij. Door zeer misplaatst wantrouwen tegen de leiding, dreigde deze ten gronde te gaan, maar werd behouden. In 1914 kwam de Volksbond tot de stichting van het Grijze Huis te Putten, waar voor 13 dezer menschen plaats was, doch het gebouw werd in 1919 door brand vernield Thans is een nieuw monumen taal gebouw verrezen, dat aan 60 oud militairen plaats biedt, die ieder een ka mer hebben, waarop zij trotsch zijn. Een terrein van 4 H.A. grond is bijna geheel door hen in cultuur gebracht Helaas wachten nog honderden op een plaats, en ware het geld er voor bijeen, uit breiding, die goed mogelijk is, zou spoe dig ter hand worden genomen. Een groo te behoefte bestaat aan niet le diep gaan de lectuur en spr. wekt op daaraan te denken, terwijl hij kan mededeelen, dat de firma van Benthem en Jutting bereid is de boeken in ontvangst te nemen en op te zenden naar het Grijze Huis. Met er op te wijzen, dat goed besteden van vrijen tijd een der krachtigste mid delen is, eindigde spr. onder applaus der weinige belangstellenden. Na een korte pauze, waarin enkele nieuwe leden voor de afdeeling konden worden genoteerd en propagandalectuur werd verspreid, werden met de bekende goede lantaarn van den heer v. d. Boudt, een aantal lichtbeelden vertoond, welke o A -kijkjes gaven te Hoog-Hullen, in de volkskoffiehuizen en in en om het Grijze Huis. Het ligt in de bedoeling, na deze eer ste lezing met lichtbeelden, die voor den Volksbond wordt gehouden, ook in an dere streken van het land daarmede voort te gaan. De voo rz. bracht den lieer Klontje dank voor de duidelijke uiteenzetting en voor hef aangeven der lijnen, waarlangs de Bond zich bij voortduring moet blijven bewegen ter bereiking van zijn doe! be strijding van het misbruik van bedwel mende dranken voor volwassenen onthouding van het gebruik voor kinde ren en geestelijk zwakken Spr. wees ook op het verschil in streven tusschen de geheelonthoudersvereenigingen enden Volksbond, en oj) de verkeerde gevolgen van de drooglegging door bevordering van den smokkelhandel enz. Spr. meenf dat de kracht van den Volksbond niet ligt in het heden, maar in de toekomst, door oprichting van jeugdafdeelingen, moet de Bond trachten het komende geslacht te vrijwaren voor de gevolgen van het drankmisbruik. De seinvlag moet worden geheschen geen geheelonthouding, matig gebruik en bestrijding van het misbruik van alcoho lische dranken. ding tot het verleenen van schadeloos stelling over een langeren termijn dan G weken. Van deze G2 gevallen waren er bij het schrijven van het verslag nog 15 in behandeling. Verder waren er toen nog in behandeling 3 gevallen van het voorafgaand verslagjaar, één geval van 1922 en één van 1921. De kosten, welke de verzekering hun ner arbeiders bij de Landbouw-Onder- linge vdor de werkgevers medebrengt, bedragen over het verslagjaar f 1.0S per 100 gulden jaarloon, Voor deze be trekkelijke geringe uitgave worden de geldelijke gevolgen ook van de zwaarste ongevallen gedekt. Aan de ledpn zal dus nadat hel te weinig betaalde voorschot i is aangezuiverd, of het te veel betaalde is teruggegeven, terugbetaald kunnen schap en waardeering en dit zou nog] meer blijken uit de personen, die hem kwamen bezoeken, want dat waren niet alleen personen uit den kring der Ned. Ilerv Gemeente, dus de geestverwanten van den heer Calliber, maar ook per sonen van een andere levensopvatting, die toch het werk van den godsdienston derwijzer ten volle weten te waardceren. Wij noemen slechts de delegatie uit het bestuur der Godshuizen, bestaande uit den voorzitter, den heer Herman Snij ders, don sererctaris, den heer rar. A. .T v. d. Wieel en den heer H. Dronkers; ver der hoofden en onderwijzers vaii de openbare scholen, aan welke scholen de heer Calliber onderwijs geeft in de Bij belsche geschiedenis, terwijl ook meer dere verpleegsters uit het Gasthuis den. jubilaris kwamen gelukwenschen. De worden 12 ets per f 100 loon. heer Calliber koml namelijk geregeld in het Gasthuis voor het bezoeken der zie ken Maar ook de vertegenwoordigers uit Biggekerke, waar de jubilaris werkte nadat hij Aardenburg verlaten had tot 1902, toen hij zijn werkkring te .Middel burg ter hand nam waren niet achterge bleven. Namens zeer veis vrienden en andere personen, die op een of andere wijze met den heer Calliber in aanraking komen, werd hem een geschenk onder enveloppe aangeboden, terwijl de meisjes en de jongens van de Zondagschool, die onder leiding van den heer Calliber staat, ieder voor zich een. geschenk kwamen aan- ibeden. De jubilaris werd toegesproken 'door ds. N M. de Ligt, als predikant en door ds. II. Jonker, als voorzitter van de com missie voor het Godsdienstonderwijs, ter wijl de heer Chr. Hondius, in herin nering bracht, dat hij slechts zeer kort hoofd der school le Sluis was, loen de heer Calliber te Aardenburg kwam, en hij bij diens i nstallatie tegenwoordig was. en nu het genoegen heeft dit jubileum nog le kunnen bijwonen. De 7G-jarige krasse jubilaris, mocht er zich in verheugen zijn kinderen van wie drie zoons hoofden van scholen zijn resp. te Amsterdam, Utrecht en Vlissin- gen (binnenkort te Apeldoorn), op dezen feestdag rond zich te zien. De heer Cal liber kan dankbaar op dezen dag terug zien, welke zoo feestelijk voor hem ge weest is, omdat hij steeds is gebleven, de eenvoudige behulpzame man. RECHTZAKEN. - De buitengewone kamer der recht bank le Amsterdam heeft uitspraak ge daan tegen den werkman H. I., die be schuldigd werd van het moedwillig on verzorgd achterlaten van zijn vier min derjarige kinderen. De officier van jus titie had tegen bekl. 1 jaar gevange nisstraf geêischt. De rechtbank veroor deelde beklaagde lot 2 m. gev. straf. Ingezonden Stukken. DE KOEPOORTBRUG. KUNST EN WETENSCHAPPEN. - De Gemengde Zangvereeniging té V1 i s s i n g e n zal op 19 Mei een uitvoe ring geven van „Judas Macabaeus" van Handel. De vereeniging staat onder di rectie van den heer Hans Cleuver uit Der, Haag, terwijl als solisten zullen medewerken mevrouw Lotti JJerskens— Sleurs, sopraan, Den Haag; mej Nanny van Es, alt, Den Haag, en de heeren Jos. Holthaus, tenor, Rotterdam, en Hendrik JConingbas, Amsterdam. ONDERWIJS. De Commissie van Bestuur der Schoolonderw.-Weduwenbeurs in Zee land hield haar vergadering in de So ciëteit St. Joris alhier. Uit het verslag, door den secretaris- rentmeester uitgebracht, bleek, dat het aantal leden thans 28 bedraagt, contribu- eerende te zamen f 280 dat der we duwen 21, welke jaarlijks gezamenlijk f 2000.— pensioen genieten. De door den rentmeester ingediende rekening en verantwoording over het dienstjaar 1924, werd goedgekeurd en vastgesteld in ontvang op f 2G16.725, in uitgaaf op f 2239 90, alzoo sluitend met een voordeelig saldo van f 376.82s De begrooting over 1925 werd goed gekeurd in ontvang en uitgaaf sluitend mei een geraamd bedrag van f 2834.82s. In de Donderdag te Utrecht gehou den algemeene ledenvergadering van de vereeniging tot instandhouding van het Oud-studentenfonds is besloten zich tol de regeering te wenden met het verzoek, aan de Universiteit te Utrecht een leer stoel te willen instellen in de geologie (wis- en natuurkunde.) KERKNIEUWS. Jubileum Wl. P. Calliber, Zaterdag herdacht de heer W'. P. Cal liber, godsdienstonderwijzer alhier zijn 40-jarig jubileum als zoodanig Het was namelijk 19 April 1885 toen de heer Cal liber, die dit werk verkozen had boven een hem aangeboden ambtenaars betrek king, werd geïnstalleerd te Aardenburg, door dr Riemens uit Middelburg. De eigenlijke datum voor het jubileum was gistereij, maar met het oog op den Zon dag hield de heer Calliber Zaterdagmid dag receptie in de daarvoor afgestane bovenzaal van het Militair Tehuis, waar een groote schat van bloemen reeds aantoonde, dat de jubilaris zich mag l verheugen in een zeer groote vriend- LANDBOUW. Jaarverslag der Zeeuwschc L and bo u w-0 nder ling e Op Donderdag j.l. werd, in een der za len van ,,de Prins van Oranje" te Goes de Jaarlijksche algemeene ledenvergade ring gehouden van de Zeeuwsche Land.- boinv-Onderlinge, afdeeling van de Be- drijfsvereeniging „de Centrale Landbouw- Onderlinge". De vergadering werd, ge leid door dpn voorzitter den heer H. A Hanken. Uit het in deze vergadering uitge brachte jaarverslag, loopende over het tijdvak van 1 November 1923 tot en met 31 October 1924 blijkt, dat op laatstge noemden datum bij de Zeeuwsche Land- bouw-Onderlinge 2828 landbouwers wa ren aangesloten; de gezamenlijke aange slotenen betaalden in het verslagjaar een loor. uit van ongeveer f 7.874.300. In het verslagjaar werden aangegeven 892 ongevallen ,van welke er 29 niet als bedrijfsongeval of als bedrijfsziekte in den zin van het Bedrijfsongevallenregle ment bleken te kunnen worden be schouwd. Van de overige 863 gevallen werden er 90 als bedrijfsziekte in behan deling genomen en gaven er 62 aanlei- Mijnheer de Redacteur! Het jongste voorstel van B en W- te dezer stede ter zake, doet tal van vragen rijzen, waarvoor ik een ruime plaats ver zoek in uw blad, temeer omdat het van, algemeene bekendheid is, een groot ge deelte van het Middelburgsclie publiek zoo niet het allergrootste gedeelte, de- noodzakelijkheid van de geprojecteerde brug, niet vermag in te zien. Volgens B. en W. dan, is een aanbie ding ingekomen van den lieer Groosman, en geheel in het midden wordt gelaten of deze aanbieding nu zoo geheel eigener beweging is gedaan, dan wel dat genoem de heer daarloe uitgenoodigd is voor of na een bespreking, hetzij met het col lege, dan wel een der leden van het col lege en-of den Direcleur der Gemeente werken. Een zeer belangrijk punt, waar van men het rechte wel nimmer zal ver nemen Dit punt is. daarom van groot belang, omdat de aanbestedihgen der ge meente Middelburg daardoor bij de Ne- derlandsche aannemers in opspraak zou den kunnen komen, tot schade van de gemeente en de financiëele belangen ha- rer burgers. Is deze handelwijze billijk tegenover de andere inschrijvers? slaat niet de mogelijkheid deze bij de ver anderingen in het bestek de werken zelfs nog lager zouden willen uitvoeren dan den heer Groosman De aanbieding is dan volgens B. en W. tot het bouwen van een brug en uit de door het college genoemde bedragen zou men moeten afleiden, dat onder het bedrag waarvoor de heer G de werken zou willen uitvoeren, ook het maken van een noodbrug is begrepen De zekerheid blijkt echter niet. Er wordt bij dit aanhangig gemaakte voorstel dan ook een bestek met tee- keningen overgelegd, er wordt verder gezegd, dat de nader te noemen afwijkin gen van dat bestek, noch de technische, noch de aesthetische waarde van de brug zullen schaden. Best mogelijk, niet schaden, maar zal de thans geprojec teerde uitvoering aan de technische en aesthetische waarde ten goede komen" Als de brug zonder de granieten afdek king aesthetisch en technisch evengoed zal zijn, waarom dusdanige afdekking dan indertijd voorgeschreven? Een en ander zijn echter subjectieve opvattingen Thans mag de vraag gesteld worden of de bij het voorstel overgelegde teekenin gen identiek zijn aan en het mede overgelegd bestek letterlijk gelijk is aan die stukken welke golden voor de openbare aanbesteding, of komen er be halve de in het voorstel genoemde af wijkingen nog andere voor In het bij zonder is do vraag van belang of de heer G verplicht is uitsluitend Middelburg sclie arbeiders te gebruiken, of ook nog steeds de dure Groningsche steen moet worden gebezigd en de veel le groote afdamming moet worden gemaakt? In het oorspronkelijk bestek schijnt uiel te zijn voorgekomen een post van ƒ500 door den aannemer te betalen aan de gemeente-bedrijven voor den aanleg van verlichting. Van dezen post waarop de aannemer moest rekenen schijnt mel ding gemaakt op den aanwijs, de vraag is thans, moet dezen post ook door den heer G. worden betaald? Zou zulks niet hel geval zijn, dan zouden de door B. en W,. genoemde cijfers bij de openbare inschrijving met f 500 moeten worden verminderd om te kunnen vergelijken. Maar eilieve wat is dat nu voor een be grooting van een brug. waarbij niet op verlichting wordt gerekend, we leven toch niet meer i n de donkere middel eeuwen. Nog iets, schrijver dezes heeft hij v schillende personen geinformeerd naar de beteekenis van punt 3 der afwijkingen die niemand, zooals het neergeschreven staal, begrijpt. Voorts blijkt uit het thans gepubliceer de stuk, dat in de oorspronkelijke be grooting niet was verwerkt, de kosten van afrastering en bezaaiing, de aan den bouw der brug verbonden, werkzaamhe den zouden dus altijd meer gekost heb ben dan was begroot. Zullen er nog geen andere dingen komen? Rurg. en Weth. meenen dan voor de resteerende f 1800 nog wel een en ander te kunnen uitvoeren, een zeer spuculatie- ve meening, waar overduidelijk blijkt aan de berekeningen van de Stadsschuur maar een zeer betrekkelijke waarde mag worden gehecht. Althans de berekeningen zooals ze worden gepubliceerd. Wil men een bewijs? In dezelfde zitting waarin het besproken voorstel van B. en W. zal wor den behandeld, koml Ier tafel een voor stel tot goedkeuring van eene verhooging bij de uitbreiding van het stalgebouw der gemeentcreiniging niet f 781.79, tot 1161.79. terwijl daarvoor was geraamd f 380. Het voorstel tot het bouwen van een brug als geprojecteerd is aangenomen met o, a. den stem van den wethouder de Veer tegen, wat zal genoemde heer en wellicht anderen thans ermee doen Zullen zij redeneeren, nu 'eenmaal het besluit genomen, is tot hel bouwen van de brug. moet uit .deferentie voor dat besluit de beste uitvoering worden ge zocht M\.i zfru dan de hoofdzaak voor de bijzaken uil het oog worden verloren. Een groot gedeelte van het Middelburg sclie publick en de grootst mogelijke minderheid van den gemeenteraad oor deelt evenzoo. Ware het nu niet ge- wenscht de verkiezingen van 1927 eens te wachten. De Kocpoortbrug eischl toch geen herstel, men denke eens aan de annexatie 't Zand, waarbij de geheele gemeenteraad voor was, en. de burgerij meerderheid legen was. Nog zij hier aangestipt, dal het on aannemelijk is, dat een eenvoudige brug f 16000 zou kosten, terwijl juist deze niededceling mevr. Weijl haar stem vóór deed bepalen. Zoo laag als de onderwer- pelijke brug werd begroot, zoo hoog zal wel een eenvoudige brug zijn uitgere kend. Een eenvoudige brug welke aan de - eischen der aesthethica voldoet behoeft volgens deskundigen niet meer dan f 5000 te kosten. Nog weder een aanvraag. Uit welken post moet worden betaald het loon van den tijdeüjken opzichter, die eerst werk zaam was bij den walerkelder aan den watertoren, en thans in afwachting van de brug, in dienst gehouden schijnt te worden De kosten der brug worden toch verhoogd met dit opzicht? De openbare zaak moet geheel- in het openbaar worden behandeld, de gemeen te vermijde zooveel als eenigszins moge lijk is, werken in eigen beheer of gun ning van werkzaamheden bij onderhande ling Heeft de gemeente nog geen les ge noeg aan den verkoop van het meest waardevolle terrein aan de Langeviele- buitenbrug, toevallig aan dienzelfden lieer Groosman? Ware het ook niet beter geweest dit terrein aan gegadigden in perceelen te verkoopen, gelijk thans de kooper doet? Heeft een brug iets met politiek te maken? Zeer zeker niet, en toch ziet men een der politieke partijen als één man voor die brug stemmen. Wanneer dan in 1927 de verkiezingen daar zijn, dan mogen de arbeiders wel eens be denken, dat wanneer zij hun belasting biljet hoog vinden, dit mede veroorzaakt wordt door het steunen van overbodige uitgaven door die partij, wier voorgangers zich steeds voordoen als de paladijnen van de arbeidersbelangen U dankend voor de plaatsing, Argusoogen. Mijnheer de Redacteur. Volgens uw blad staat op de agenda van den gemeenteraad, die a.s. Woens- zal plaats hebben, onder meer „Nader voorstel met betrekking tot het maken van een nieuwe verbinding over de Vest bjj de Koepoortbrug." Dit punt der agenda is vergezeld van een toelichting en het is deze toelich ting ,die mij noodzaakt eenige plaats ruimte in uw blad te vragen. Over het besluit om f 19800 schuld te maken voor de overbrugging met annex werken, wil ik hier niet schrijven, de verantwoording daarvoor nemen dege nen, die voor dit plan stemden, maar wel wil ik (even de aandacht van uwe lezers vestigen op het feit dat B. en W, m. i. nu den verkeerden weg gaan be wandelen met de opdracht van het werk. Zij deelen in hun loelichling den raad mee, dat het laagste bedrag der inschrij ving zoo ver boven de raming was, dat zij besloten het werk niet te gunnen. Tri' zooverre is de zaak in orde; dat is hun goed recht. Ik laat hierbij de kwestie, of de raming „in orde" was, maar rusten. Hel verkeerde is, volgens mij, dal B. en W. in zee gaan (en den raad adlvi- seeren dit ook te doen) met een inschrij ving welke ingekomen is na de openbare, dus nadat de prijzen bekend waren, en dat nog niet alléén, maar zich ook nog wijzigingen laten opdringen, hierin ver meld. Mijn hoop is, dat de rand zich legen deze wijze van uitvoeren zal verzetten. Het publiek en uwe lezers dienen, le weten le. Waarom er jjeen li e r besteding heeft plaats gehad. 2e. Waarom geen (meerdere?) aan nemers, die den vorigen keer niet hebben ingeschreven, zijn uitgenoodigd. Met dank voor de plaatsing, Middel burger. Middelburg, 20 April 1925 Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6