KAHREL's THEE BEDRSNOTUERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 16 April. (Slotkoers). 6 pet Nederl. 1923 102 dertien zes tiende; 6 pet Nederl. 1922 104 vijf zes- tiende; 5 pet. Nederl. 1918 94%; 4% pet. pel Nederl. 1917 93 zeven zestiende; 2% pri Nederl. W. Schuld 52%3 pet. do. Oblig. 69; 3 pet. do. Cerlif. 68%. Cert. Ned Hand. Mij. 127%; Aand,. Ned Ind. Ilandelsb 142.%143%; Aand. Kol Bank 187%—188%; Kou. Petrol. A 366%—370%econs. Holl 145148; Cult Mij. Vorstenlanden 168%—1G8%Ilan- delsv, Amsterdam 491—196; Javasche Cultuilr 370, Aand. Deli Maalsel). 369 —371: Amsterd. Rubber 211%— 213%); Ned. Amerik Vaart 60%; Ned. Scheep vaartunie 133%; Kon. Holl. Lloyd 6; Kon Ned. Stoomb. Mij. 66; Aand. Pa- ketvaart 149% Gouda A. 13; Philips A. 358%; Jurgens 'A 8284%. Anaconda 283/aSteels 117%; Erie B0%; Southern Railwgy 87; Union Pa cific 143; Common Marine 11 vijftien zestiende; Prefcred d,o. 41%41%; Max well Gr. C. v A. 5 negen zestiende;M ax- well Land Cert. v. Inc. Bonds 15%*—15%. Prol 2%. Russen Obl 1880 3 vijftien zestiende; Consols 4 dertien zestiende; Hope 4 een zestiende. Markt sluit traag. Wisselkoersen Londen 11.98%. Berlijn 59 62; Wee- nen 35.30; Parijs 12.96%; Brussel 12.61; Dollar Cable 2.50%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 April Hoogste barometerstand 768.9 te Iiiarritz. Laagste barometerstand 738.5 te Shields. Verwachting van den avond van 16 tot den avond van 17 dezer Krachtige tot stormachtige Noord-Wes telijke tot Noordelijke, later weer krim pende en afnemende wind. betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien, aanvan kelijk iets kouder. Thermometerstand alhier des morgens uur 50 gr., 12 urn- 50 gr., 3 uur 46 gr. Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag VV oenedug Donderdag 23 HOOG WATER. Vlissingen. 17 April v.m. 18 18 20 21 nm. 22 7.54 9 32 10 58 11.56 nm. 12 46 1.23 1.58 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dal tc /lissiugen.) DE BESTE Verkrijgbaar voor engros en detail bij de firma Gebr. STEENLAND, Station- straal MIDDELBURG. firn:. Med.) haar ook enkele dagen later schriftelijk heeft doen toekomen O. a moest de vrouw dagelijks het bovenlijf wasschen en slapen met natte sokken aan. Verder werd het gebruik Noorgeschreven van kruiden enz. Voor dit alles berekende B. f 40, to betalen in termijnen. Als getuige werden gehoord een doch ter, een zoon en een nichtje van de vrouw. De dochter zeide, dat de moe der zenuw- en zielsziek was, doch geen pijn leed. B. heeft gezegd, dat de vrouw uog ie genezen was als zij alles deed wat hij zeide. Hij heeft de vrouw alleen in do oogen gekeken, niet aangeraakt. Van de f 10 zijn er f 10 betaald. De vrouw heelt de behandeling maar en kele dagen gevolgd ep is er toen mede uilgescheiden, thans is zij weer onder behandeling van een erkend medicus. De zoon zeide, dat B. in zijn winkel kwam en door hem bij zijn moeder is gebracht; bij het gesprek is hij niet tegenwoordig geweest. De moeder heeft zelf geen geld, getuige moest voor de betaling zorgen. Het nichtje zeide zelve onder behan deling van B. te zijn geweest, het heeft wel geholpen, maar zij is niet geheel genezen. Een zusier van haar meldde zich aan bij den winkelier W. te Mid delburg, die boodschappen voor B. aan nam De amblenaar van hel O. M., mr. Wilbrenninck wijst er op, dat de interpretatie van art. 136 van het Wetb. van Strafrecht bij juris prudentie is vastgesteld en zegt, dat bij den winke lier \V. bekl. eerst zitting hield, maar toen de politie ingreep, werd het wat spr. wil noemen een bestelhuis. Hij stel de ook in dit geval weer een diagnose zonder eenige voorbereiding. Wat moet men er van denken, een 77-jarige vrouw het slapen inet natte sokken voor te schrijven. Aan een onbemiddelde vrouw brengf bekl. f 40 in rekening voor een visite, waarvoor een medicus misschien f 2.50 zou declareeren. Bekl zal moeten worden veroordeeld wegens overtreding van art. 436 Wetb. van Strafrecht, aan gezien hij niet bevoegd is de geneeskunst uit te oefenen en van eenige noodzaak tot optreden niets is gebleken Spr. wijst er verder op, dat dit geval niel op zich zelf staat, wat blijkt uit de verklaring van het nichtje, en het is spr. geble ken, dat bekl. er nog een vrij talrijke clientèle in Zeeland op na houdt. Hij weet dat zijn gedragingen verboden zijn; immers zoowel in 1923 als in 1924 werd hij door de kantongerechten te Middelburg, Goes, Eist en Zierikzee ter zake overtr. art. 436 W. van S. ver oordeeld. Toch gaat hij voort zijn be denkelijk bedrijf uit te oefenen, hierin gesteund door een onwetend publiek, waarvoor deze man naast de noodige „Charme du Nouveau" een zekere ma gische aantrekkingskracht schijnt te be zitten. Beki;'s optreden is zeer verschillend gekenschetst. Den ambtenaar is een von nis bekend, waarin hij als een wel doener der menschhcid, een ander waar in hij als gecsel derzeive wordt ge kwalificeerd. In het hier behandelde ge val zal wel niemand een van deze kwa lificaties op B. willen toepassen; zijn optreden was betrekkelijk onschuldig en zonder eenig resultaat. Bekl. is iemand, die willens en wetens, omdat hij in deze onbevoegde uitoefening der ge neeskunde zijn beroep vindt (en een aantrekkelijker beroep dan zijn vorige van expediliekuecht), wetten en rechter lijke uitspraken ter zijde stelt; die zelf wel inziet, dat deze kruik net zoo lang te water gaal tot ze# breekt en die tot dien tijd \oorl zal blijven gaan zijn bestaan te vinden op een wijze, die de wetgever ten eenenmale niet gedoogt. Bekl. moet zoo gestraft worden, dat ccn eiude komt aan zijn voortdurende over tredingen, aan de reeks feiten, waar het thans vervolgde er een van is. Een geldboete is voor dezen bekl. misplaatst; bij is een recidivist en zou zelfs de hoogste boete direct betalen en zijn be drijf blijven uitoefenen. Betreffende de waarde van de getuigenissen van gene zing na behandeling door bekl., wijst spr. op het verslag van dr. J. Th. Terburgh, hoofdinspecteur van de volksgezondheid, die deze verklaringen als zijnde zonder eenige beteekenis schetste. Spr. wijst er ten slotte op, dat er nog geen twee jaar zijn verloopen sedert bekl. wegens dezelfde overtreding is veroordeeld en vordert zijn veroordeeling tot 2 maan den hechtenis. De gemachtigde van bekl. mr. Kamp- li u i s e n, die reeds namens dezen de feilen had erkend, zeide in herhalingen te moeten treden, als hij weer in den breede de zaak ging behandelen, wat hij reeds bij een vorige vervolging te gen bekl. heeft gedaan, voor het kan tongerecht en de rechtbank. De desbe treffende zaak is nu voor den Hoogen Raad en de aangevoerde cassatiemidde len zullen zeker doel treffen. Onder (advocaten wacht men in zulk een geval eerst ae eindbeslissing af. Door hem weer te gaan vervolgen, jaagt men bekl. op de kosten van weder appelleeren. Wordt hij voor het vorige feit onher roepelijk veroordeeld, dan is het uit met zijn werken. Hij vraagt niet te veel geld en maant er nooit om. Nimmer maakte hij reclame of zocht hij zelf menschen op; hij krijgt zijn menschen door aanbeveling van anderen. Men heeft rfitmaal te weinig gevraagd of er nood zaak was. Het doel van bekl. is een einduitspraak uit (e lokken. De ambtenaar van het O. M. zeide, dat deze zaak een heel ander© is dan de vorige. Toen ging het over al of niel noodzaak, nu niet. Het geven van voorschriften is reeds het uitoefe nen der geneeskunst. Ieder toch kan maar niet voortgaan met overtredingen, tot de hoogste uitspraak is gevallen; trouNvens er zijn reeds vonnissen tegen bekl. in kracht van gewijsde gegaan. De uitspraak werd bepaald op 22 April. Overtreding warenwet. Namens de limonadehandelaren J. D. en G. F. D1. te Middelburg hooger beroep aaugeteekend tegen het gisteren door ons vermelde vounis, waar bij zij door het Kantongerecht te Tholen zijn veroordeeld wegens overtreding der warenwet tot f 2001) sub. 6 maanden, hechtenis. Moedermoord. Voor de rechtbank te Leeuwarden is dc zaak behandeld tegen den 38-jarigen J. C.., timmerman te Wolvega wegens moord op zijn moeder. C. zou dien dag, om aan kermisgeld te komen, zijn moeder met een houten hamer hebben doodgeslagen, hij het lijk in de put bij haar boerderijtje te Peperga wierp. Daarna eigende hij zich eenig geld toe en ging met z'n vrienden naar de kermis, 's Nachts thuisgekomen maalde hij luid misbaar omdat hij zijn moeder niet kon vinden, er werd een onderzoek ingesteld waarbij C zelf hel lijk uit de put haalde. Algemeen dacht men dat het oudje ver ongelukt was. Tot eenige maanden gele don, geruchten tegen C. gingen loopen. Bij eer twist in den woonwagen, waarin hij verbleef, zou C., o.a. gezegd hebben, da! hij z'n moeder vermoord tyad. Het (j) M. wil hier niet de zwaar ste straf opleggen, maar voor deze mis daad, die spr. de meest verfoeilijke noemt welke hij kent, slechts 20 jaar cischen. C. NAGEKOMEN BERICHTEN. ONTVANGKANTOREN BELASTINGEN. Bij Kon. besluit is met ingang van/ 1 Mei a.s. het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Vee re op geheven en zijn van het kantoor M i ri de 1 b u r g (buitengemeenten) afgeschei den dc gemeenten Koudekerke, Souburg en Rit them en zijn bij dat kantoor ge voegd de gemeenten Serooskerke, St Laurens, Veere en Yrouwepolder. De ge meente Koudekerke komt bij het kantoor te Middelburg (stad) en de gemeenten O. en, W. Souburg en Ritthem bij dat te Vlissingen. Bij Kou. besluit is bevorderd tot adj. controleur van de grondbelasting ter con trole Middelburg, de heer H. Snic kers, surnumerair te Amsterdam. UIT DEN HAAG. Het Gerechtshof te Den Haag heeft bevestigd hel vonnis van den politierech ter te Middelburg, waarbij J. v. d. V. wed. M W., 42 jaar werkvrouw fe 's-II. Arendskerke wegens diefslal werd veroordeeld tol 2 maanden gevangenis straf. DE „PINA" LOS GEKOMEN Het s.s. „Pina" (zie Laatste Berichten) is hedenmiddag los gekomen. WETHOUDERSCRrSIS OPGEl.OST. AMSTERD AM, 16 April. V. D De wet- houderscrisis in Amsterdam Is thans op gelost, doordat in de hedenmiddag ge houden raadszitting, in de drie open staande vacatures, de drie sociaal-demo craten, de heeren Wibaut, de Miranda en Ed Polak, weer tot wethouders yjn ge kozen "He drie gekozenen hebben de benoeming aanvaard. Het college van B. er W. bestaat dus weer uit 3 leden van de S.D.A.P.een lid van den Vrijli- bond, een lid van de R. K. Staatspartij en een lid van de Chr. Ilist. Unie De eenige verandering welke in het college is gekomen, is de vervanging van den heer Wierdels door zijn partijgenoot de heer v. Freijtag Drabbe DE R 33 LOSGESLAGEN. LONDEN, 16 April .VD Het luchtschip de R 33 is vanmorgen van de meerpaal te Pulham door den storm losgeslagen en met 20 man aan boord afgedreven in de richting van de Noordzee Volgens een verklaring aan V, D. van het Meteo rologisch instituut te de Bilt zal dal schip door de W. \V. wind, mogelijk het vasteland bereiken tusschen Rotterdam en Brussel. LEGER EN VLOOT. Nieuwe gasmaskers. Naar de ,,Telg" verneemt, heeft de Minister van Oorlog ter kennis van den commandant van hel veldleger gebracht dat vermoedelijk dit jaar nog een nieuw model gasmasker zal worden ingevoerd. In verband hiermede kunnen in de toe komst wanneer een voldoend aantal nieuwe maskers zal zijn aangemaakt, de vrijkomende gasmaskers 0 en E, voor oefening worden gebruikt. gadering van den plattelandersbond is de definitieve candidatenlijst opgemaakt die in de 18 districten gelijk luidend is. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 16 April. De cijfers tusschen haakjes ztjn d» koersen van gisteren Londen 11.98% (11.98% Berlijn 0.5962 (0.5930 Parijs 12.96% (12.80). Brussel 12.61 (12.60). Zwitserland 48.10 (43.40). Weenen 35.30 (35.30) Kopenhagen 46.30 (46.20;. Stockholm 67.52% (67.32%). Oslo 40.50 (40.071/,;. New-York 2,50% (250%). VOOR MARX. BERLIJN, 16 April. V. D. De vakver- eenigingen publiceercn een oproep aan de arbeiders, om gesloten voor Marx te stemmen. EINDE DER STUDENTENSTAKING. PARIJS, 16 April V. D. De studenten hebben besloten na het terugtreden van Prof. Scolle, weer het werk te hervatten. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Koninklijke Maatschappij „De Schelde'*, te Vlissingen. Aan aandeelhouders der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen zal worden voorgesteld over 1924 8 pet dividend uit te keer en en aan aandeelhouders van de N.V. Nationaal Bezit van aandeelen Kon. Mij „De Schelde" om 8% pet. over dit jaar te vêrdeelen. LAATSTE BERICHTEN. Het verslag van de gisteren gehou den openbare vergadering van de hier ge vestigde afdeeling der S. D. A. P., moest wegens plaatsgebrek blijven liggen lot morgen. UIT IERSEKE. Op de voordracht voor gemeente-op zichter komen (alphabetisch) voor de heeren M J. Goeman, 0. M Laban en. Jan Marteijn. MOORDAANSLAG. Naar het ,.L. Nieuws" meldt, heeft Dinsdag te St.-Jan-in-Emero, in dc nabij heid van de Zeeuwsch-VTaainsche grens, een moordaanslag plaats gehad, als ge volg van een twist tusschen den 27-jari- gen landbouwer E. v. D. te St.-Jan-in- Emero, en den 23-jarigen veldarbeider S. uit Bassevelde. De eerste wilde S. met een zwingel een slag toebrengen. Deze echter trok een mes, en ging hier mee zijn aanvaller te lijf, welke hij door een viertal steken levensgevaarlijk ver wondde. De dader vluchtte per rijwiel in de richting Eecloo. BEMIDDELING. Men meldt ons uit den Haag Oud-minister van IJsselsteijn heeft zijn bemiddeling aangeboden in het dreigend conflict in de bouwvakken te den Haag over de regeling van het tariefwerk. SCHIPBREUK.'4* HOEK VAN HOLLAND, 16 April. V.D. Het Italiaansch s.s. Pina van Livorno met bestemming Rotterdam, is heden op 1000 M. afstand ten Noorden van de Noor- derpier gestrand. Het schip seint S. O. S. De sloomreddingsboot maakt voorberei ding om uit te varen. De bemanning van de Pina bestaat uit ongeveer 25 koppen Do positie van het schip is gevaarlijk in verband met liet stormachtige weer. De golven slaan over het schip. De Pina is 2253 ton groot. DE MOORD TE 'S-GRAVENHAGE Men meldt ons uit den Ilaag. De dader van de moordaanslag. Dins dagnacht in de Poeldijksche straat ge pleegd, S., is thans in het huis van be waring ondergebracht. De toestand van den Rotterdamschen koopman II. is nog zeer zorgelijk. DE PLATTELANDERSBOND UTRECHT, 16 April V.D. In een ver- AFLOOP VERKOONNGEN. "Woensdag werd door notaris W. Hi- oolen, in het café Westdorp te Seroos-! kerke, in liet openbaar verkocht een hof- slede te Gapinge B 41, ter gezamen lijke grootte van 3 H.A. 47 A. 10 c.A. (8 gem. 254 r.) Samenvoeging van de perc. 1 en 2, ter grootte van 29 A. of 221% r„ bestaan de uit de hofstede met woonhuis, schuur en wagenhuis en boomgaard. Koopers W. Kesteloo en P. Dingemanse, beiden Ga pinge, voor f3100 Perc. 3, 38 A. 10 c.A. of 291 r. bouwland aan den Gapingschen Grindweg, nabij den molen. Hooper P. v Moojenbroek, Gapinge, voor f 1050. Sa menvoeging van de perc. 4, 5 en 6 Her grootte van 1 H A. 18 A. 40 c.A. of 3 gem. 51/2 roeden, bestaande uit bouwt anti, aan den Grootcn Kadetweg, gem. Seroos kerke. Kooper Abr. Polderman, Seroos kerke, voor f 2800. Perc. 7, 1 II.A. c.A. of 2 gem. 167 r bouwland aan den Eendekolsweg, gem. S t. L a u re n s. Koo per Jac. Wat tel, St. Laurens, voor f1250. Perc. 8, 61 A. 30 c.A. of 1 gemet 168% r weiland aan den Breeweg, gem. St. Laurens. Kooper A. v. Wittene, Middel burg, voor f 1300. Zaterdag werd door notaris W. Hioolen, in het café van C. J. Maljcrs te Aagfekerke in het openbaar verkocht het hofsteedje van P. Coppoolse aan den straatweg AagtekerkeWcstkapelle met afzonderlijk huis en eenige perc. bouw- en weiland, ter gezamenlijke grootte van 2 H.A. 61 A. 30 c.A. (6 gem. 197 r.) Pere. 1. Een woonhuis enz. aan voorn, straatweg, 85. erf en moesland, groot 14 A. 15 c.A. of '10 r. Perc. 2. woonhuis en erf, 86, aan voorn, straatweg, groot 1 A. 55 c.A. of 12 r. Beiden perc. opgehouden. Perc. 3. 44 A. 20 c.A. of 1 gemet 371/3 r. bouwland aan voorn, straatweg. Koo per Jac. Sturm, Aagtekerke voor f 1700. Perc. 4, 5, 6 en 7, in combinatie, be staande uil bouw- en weiland aan den Koekoeksweg. Koopers H. Minderhoud Pz., en C. Minderhoud Pz. beiden Aagte kerke voor f 3500. Perc 8 en 9, in combinatie bestaande uit bouw- en weiland aan 't Wegeling. Kooper A. de Lange .Tacz., Aagtekerke, voor f2700. Radio-uitzending hedenavond, Hilversum (1050) 6 u. HDO-orkest; 8.10 rede Rambonuet voor Padvinders; 9 u. Requiem van Mozart. Chelmsford (1600) 6.55 muziek;, 7.20- Big Ben; 7.45 muziek; 8.20 concert; 8.50 Songs; 9.05 orkest; 9.25 &>pngs; 9.40 orkest. Parijs (1750) 8.05 Russische muziek. Brussel (265) 5.2Q Nieuws, 7.35 con cert 8.20 Nieuws Jas5 Mondain9 20 Nieuws Indische Stoom v. Lijnen. Patria wordt" *16 April 's middags 12 u. van Java te Rotterdam verwacht. Saparoea, 12 April, te Singapore, Am sterdam n. Batavia. Rolli 14 April te Colombo, Batavia n. Amsterdam. Slamat, 15 April v. Batavia n. Rot terdam. Prins der Nederlanden, 14 Apri! v. Southampton, Amsterdam n. Java. Djember p. 15 April n.m. 5 u. 30 min. Algiers, Rott. n Java. Medan 15 April te Marseille, Java n. Rotterdam. Insuliude, 11 April van Marseille, Rot terdam n. Java. Jan Pieterszoon Coen 14 April v. Me dan, Amsterdam n. Batavia. Kerlosono, 14 April v. Port Said, Java naar Rotterdam. Yulcanus, p. 14 April Ouessant, wordt 15 April te Havre verwacht, W. Indiê n. Amsterdam. Vondel p. 15 April Gibraltar, Amster dam naar Java. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Rotterdam 15 April n.m. 6 u. v. Bou logne, Rotterdam n. New-York. Spaarndam 15 April n.m. v Rotterdam n. New-Orleans. VERSCHILLENDE BERICHTEN. KUNST EN WETENSCHAPPEN. In de gisterenavond alhier ge* houden vergadering der S. D. A. P. en van de propaganda-avond van den V. D bond waren biljetten rondgedeeld, mel dend, dat de voorstelling van „Tiet Pant ser", door de Vereenigde Tooneelisten, die gisterenavond in den Schouwburg"z:ou plaats hebben, is uitgesteld lot a.s. Maan dag. Heijerman's werk dat de ontwapening propageert, is Dinsdagavond j.L met zeer veel succes in Missingen opgevoerd. Wij kunnen een bezoek jzeer aanbevelen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, - Verplaatst de adjunct-comm ies 0. Brik van Ierseke naar Goes, met ingang van 1 ^Mei a.s. - De directie der spoorwegen, heeft besloten om de reclame van de Levers Zeépm aatsellappij op de wagentjes der posterijen niet meer op de perrons toe te laten, daar dit in strijd wordt geachU met de belangen der maatschappij in ver band met de gewone perronreclamc. Tijdens een onbewaakt oogenblik heeft een driejarig kind van S. te Rotter dam uit een flesch lysol gedronken. Het werd naar het groote ziekenhuis overge bracht. Daar is het aan de gevolgen over leden. Op den Rotterdamschen weg f© Delft is het 8-jarig zoontje van den heer H- B B., dat achter een bespannen voertuig liep, en plotseling daarachter vandaan schoot, aangereden door eon auto. He knaap werd bewusteloos naar huis ge bracht en is enkele tiren daarna over leden zonder bij kennis te zijn gekomen. Een 4-jarig zoontje van H. K. te Zuid-Beijerland is onder een met boomen zwaarbeladen mallejan geraakt, piet het gevolg, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Vrijdagavond is een krans met de portretten van dc agenten Huysman en v. d. Goot, bekend uit de zaak van den zwerver Richter, gehangen aan het hek van het gemeentehuis te Baarn, vlak voor het cellengebouw. Het was toen een jaar geleden dat de zwerver in het cellen gebouw werd dood gevonden. De burge meester stelt een streng onderzoek in. (N. E. CM.) Woensdagmiddag is op den Amster- damschen straatweg te Utrecht een vijf jarig jongetje door een auto aangereden. Tijdens het vervoer naar de klinieken is hel kereltje overleden. Den autobestuur der treft geen schuld; deze remde zóó krachtig, dat hel remtoestel "brak en een naast hem zittend persoon zoodanig ge wond werd, dat deze zich in de klinieken ter verpleging moest laten opnemen. De vrouw van den arbeider D. kwam nabij Stecnwijk met haar fiets, waar achterop een kind gezeten was, te vallen. Zij kreeg een ernstige hoofd wonde aan een der slapen en inwendige kneuzingen. De ontboden geneesheer con stateerde hersenschudding. Later op den dag werd zij, nog steeds bewusteloos zijnde, in hoogst ernstigen toestand per auto naar haar woning ver voerd. Het kind had geen letsel bekomen. Dinsdagnacht werd de veehouder J. D. te Nieuwerbrug, gem. Bodegraven, gewekt door het loeien van zijn vee. Aldra bleek hem, dat zijn veestalling in lichte laaie stond. Alleen het woonhuis is gespaard; 20 koeien zijn verbrand en eenige kippen. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Vlodrop (L.) is zekere v. Ra die zijn kleeren met benzine stond schoon te maken, levend verbrand. De benzine vatte vlam door een vonk, die "uit de pijp van een passcerend persoon viel. De man liep, hoogst ontdaan, roepend weg, zoo dat de noodige hulp niet direct verleend kon worden. Aan de ernstig© brandwon den is de man ten slotte overleden. Te Dinteloord is 't zoontje van F. H in- een hoestbui gestikt. Nabij Holten heeft, naar het „Vad." meldt, een. ernstig motorongeluk plaats gehad. De heer B. uit Enschedé, die zijn verloofde op de duo-zitting had, wilde een boerenwagen passeeren en gaf daar toe de noodige signalen, waarop de land bouwer evenwel niet reageerde. Daarom reed de heer B. tenslotte rechts langs den wagen, waar de weg vrij was, doch juist op dat oogenblik week de landbou-

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2