BIJVOEGSEL VAN UB VAN Donderdag 9 April 1925, No. 84. BINNENLAND. COMMISSIE VOOR PKJ JSONll ERZOFK- In antwoord op vragen van den lieer Staalman, hoeft de minister van Arbeid, H. en N., geantwoord In verband inel de stijging van de prij zen van verschillende levensmiddelen, hebben de besturen van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen en van de Sociaal-Democratische Arbei derspartij zich in het laatst van liet vori ge jaar met een adres gewend lol den voorzitter van den ministerraad, ltel daarop gegeven antwoord heeft voor noemden besturen aanleiding gegeven tol een nader adres. In overleg met den mi nister van binnenlandsclie zaken en land bouw, heeft ondergeteekende daarop een deputatie uit de adresseerende vereeni- gingen in audiëntie ontvangen. Bij die gehouden bespreking bleek, dat het xïiel zoozeer de bedoeling van de adresseerende vercenigingen was om aan te dringen op het nemen van regec- ringsmaalrcgelen tegen de duurte, doch veeleer op het benoemen van een com missie welke van de prijsstijging op al lerlei gebied studie zou maken, van haar bevindingen aan de regeering rapport zou uitbrengen en, zoo daartoe aanleiding bestaat, voorstellen zou doen voor even tueel te nemen maatregelen. Ter onder steuning van haar beloog, dat er voor een dergelijke besludeering van dit on derwerp aanleiding zou bestaan, werd er door do deputatie op gewezen, dat de gegevens, waarover men op hel oogenbük beschikt, inderdaad weinig talrijk zijn en daarenboven niet van veel nut. Er bestaan op dit gebied niet veel meer dan enkele statistieken, dóór hel Centraal Bureau voor de Statistiek in zijn tijd schrift gepubliceerd, en eenfg statistisch materiaal, verzameld en gepubliceerd door enkele gemeenten, als Amsterdam en 's Gravcnhage. Deze statistische gege vens bestrijken cèlifer niet liet geheele Tand, doch slechts enkele gemeenten en geven daarenboven, ook wat die gemeen ten betreft, nog slechts een zeer onvol ledig beeld van den toestand. Daarenbo ven hebben die abstracte cijfers op zich zelf betrekkelijk weinig waarde Zulke gegevens verkrijgen eerst daii eenige meerdere waarde, indien men onderling vergelijkbare cijfers beeft voor een groot aantal gemeenten- in ons land en komen eerst dan geheel lot hun recht, wanneer zij vergezeld gaan van "beschouwingen, waaruit de oorzaak van eventueele stij ging of van de onderlinge afwijking in de cijfers van verschillende gemeenten blijkt. Deze aangelegenheid is daarna nader door de regeering overwogen Zij was ten slotte van oordeel, dat een onderzoek, als door de deputatie werd geopperd, inderdaad nuttige gegevens zou kunnen opleveren. De regeering besloot derhalve in beginsel, dal een kleine commissie voor hel instellen van een dergelijk on derzoek zou worden ingesteld. De samenstelling van zulk een com missie maakt op. het oogenbük no,g een punt van pvorleg uit. FE8ILUTH IE minimi Door VALENTINE WILLIAMS. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 31) Plotseling school mij de gedachte aan Garth en Carstairs te binnen. .Met een stekend geweten kwam ik tot het besef, dat ik in de opwinding van do gebeur tenissen van dien morgen totaal niet meer aan hen gedacht had Ik had'groo- ten lust mijn onderzoek voort te zetten Maar ik weerstond de verzoeking. Mijn ontmoeting met Klompvoet had do zaken een geheel ander aanzien gegeven. Ik zou ernstig met mijn (ochtgenooten moeien overleggen, wat ons te doen stond. Ten slotte was ik het, die Garth in deze zaak- had betrokkeji Met een laatslen spijli- gen blik naar den steen daarboven, waar op al mijn verwachting gevestigd was wendde ik mij af van hel graf en sloe;, de richting naar de kust in. Toen ik bi hel strand uitkwam, was liet eerste wat ik zag de sloep van de „Naomi', die op hel glinsterend witte zand lag Garth gevolgd door Carstairs school bij mijn nadering uit de grol. „Okewood, riep de millionnair, en zijn gezicht was een en al bezorgdheid, „wal, Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. De - afdeeling Middelburg van hel fonds lol bestrijding van tuberculose „Draagt Elkanders Lasten", aid van het Chr. Nat. Vakverbond in Nederland, heelt op 14, 15 en 16 April a s een bazaar georganiseerd. De opening zal Dinsdag 14 April, 's namiddags te 2 uur, in dto Bogardzaal door ds. M, van Empcl plaats hebben. o Uit Vlissingen. - Wie den laatslen tijd in Vlissin gen kwam, heeft daar kunnen waarne men, welk een verandering het Zaterdag a s. te heropenen Grand Hotel Britannia heeft ondergaan. ITel aantal lokaliteiten van het gebouw werd uitgebreid lol 160 grootore en klei nere compartimenten Hierdoor werd liet mogelijk, «lal het geheel uitnemend ge schikt is voor hel houden van congres sen In de tweede helft van Juni wordt dan ook liet eerste congres aldaar ge houden, ii.l. liet Welfare-congres. Tn de groole zaal met veerenden dans vloer. slaagde men er nu in de lo sterke nccoustick te beperken. De uitbreiding van hel aantal slaap kamers met 38 stuks maakte noodzakelijk een verbetering van do eetsalons Deze werd op alleszins mooie wijze verkregen door uitbreking van hel 'uitzicht bene mende muren, waaptloor een sïe! \.«n drie eetsalons werd verkregen, welke zoowel gezamenlijk als elk privé vormen ideaal fraaie cetgeJegenheden. In een daarvan prijken de door den kunstschilder Wfllemsz gerestaureerde schilderijen, welke een halve eeuw gele den voor de toenmalige radcrboolen der Sloomv Mij „Zeeland" achter glas wer den geschilderd. Hel heeft enorm veel doorzicht en moeite geëischl van dezen bekwamen restaurateur om dit werk te verrichten, hetwelk door de conservators van onze groole musea als onmogelijk was verklaard De kleefstof waarmede deze kunstwerken aan hel glas bevestigd waren, was zoo intens, dat hel destijds door de zee aangespoelde schilderij van hel op oen mijn geioopen stoomschip „Koningin Willtelmina" \olstrekl niet van het zeewater geleden had Dit schilderij pronkt nu op de schilderijententoonstel ling in Folkestone uit eerbied voor de nagedachtenis van de omgekomenen hij die ramp. De drie genoemde eetzalen hebben elk een eigen cachet en vormen toch een harmonisch geheel, aansluilende bij de kleurenpracht, die de bekende architect X. dc Koo verleden jaar aan de groole zaal wist te geven. Deze moderne kleu- renfanlasic is ook voortgezel in hel ge heele gebouw, waardoor het koude aan zicht van de lange gangen geheel ver dwenen is. Een 15-tal kamers werd voor zien van aansluitende badkamers en aan de sanitaire inrichtingen werd alle aan dacht besteed. Alle kamers werden voor zien van vaste wasehlafels met slroo- mcncl water Om tegemoet te komen aan den niet lioogen druk van de wa terleiding werd een automatische poinp- inslallatie aangebracht Een lift brengt dc bezoekers op gemakkelijke wijze naar boven De nieuwe verdieping geeft een schitterend uitzicht over hel geheele eiland Walcheren en den Schelde mond. Middenin bevindt zich een absoluut rus tige bovenhal, met zeer gezellig zilje Ook de benedenhal heeft door den aan bouw van de vóór-veranda zeer gewon nen Dc onrust van een telkens draaiende tochtdeur is daardoor weggenomen. De restauratie van het gebouw is on der gunstige weersgesteldheid uitgev >ord dooi den aannemer J .1 Krijger te Vlis singen Hel bleek daarbij *dat het gebouw op uitstekende vsij/e gebouwd is Om te voorzien in den henoodigden eleclrischen stroom was een nieuwe kabel noodzake lijk Als alle lichten van liet hotel bran den wordt per uur voor 1' 10 stroom ver bruikt. De geheele rïoleering van hel hotel beteekenl dit?' "Hij wees naar de sloep. „Dat beteekenl.' zei ik, „dal T)r. Cli stri 11 ons voor den gek heeft gehouden, Sir Alexander. 1 zegt. dat hij aanbeve lingsbrieven heeft getoond*?" „Zeker. Van mijn nianager uil New York „Nu die waren dan gestolen Ik heb daareven Cuslrin in hel bosch gezien liij heeft blijkbaar de sloep van ons jacht ge nomen om aan wal te gaan en zieli bij zijn werkgever te voegen. „Zijn werkgever?" „El Cojot Toen vertelde ik hem van mijn ont moeting met Grundl en van de vroegere geschiedenis van Guslrins pogingen om mij te bewegen hem hel bericht te laten zien en van het bedwelmende middel, dat hij in mijn borrel had gedaan Garth luisterde zonder mij te onderbreken, maar zijn oogen begonnen onheilspellend te worden ep zijn wangen werden ver dacht rood „Verduiveld! barstte hij eindelijk uil. met zijn noordelijk accent dal altijd' weer boven kwam, wanneer hij boos werd, „ik zal dien mankpoot krijgen en hem lecren zijn spionnen naar mijn jacht te sturen. Die waarachtig «\ók een Duil- schcr! Ik zal hem krijgen. Ik zal Ik deed hem opmerken, dat wij drie legen veertien waren „Het zal minstens zes dagen duren, eer de „Naoirfi" ons komt halen", legde, werd vernieuwd. Een stoomafwasehmu- chine reinigt op hygiënische wijze al hel vaatwerk I)e ruime badkoetxcnloods is in het seizoen beschikbaar als autogarage. Ier- wijl binnenkort een moderne, tennisbaan vlak bij het hotel in gebruik genomen kan worden. Uit Walcheren. Maandagmiddag hield de raad van X. en St. Joost a nd een openbare vergadering, waarin alle leden tegen woordig waren. Naar aanleiding van hel in dc vorige vergadering gesprokene over de verdeeling van 'l saldo van den ver en vleeschkcurlhgsdicnst deelde de voorz. mede de berekeningen die gemaakt zijn als de verdeeling pluals heeft naar aan leiding van hol aantal slachtingen eu vol gens betaald keurloon Beide berekenin gen geven thans een ecnigzins ongimsli- gen uitkomst dan die per inwoner. Beslo ten wordt geen wijziging voor te stellen Ter voorziening intde behoefte aani wa ter bij eventiieele brand stellen B. en vow een nieuwen pul te lillen maken bijde school; de beslaande uil te diepen en 100 Meter nieuwe slang aan te koo- pen voor de brandspuit. Raming in totaal i 55U Een nieuwe Morllionpiil kwam vol gens opgave der kosten op ruim f 1200 en dit achten B. en \V te hoog. Na bespreking van hel voor en tegen werd hel voorstel van B. en \Y. ill. a sl. aangenomen Op voorstel van li. en \V. wordt het le digen dor asclibakken opgedragen aan .1. Kwekkcboom legen vergoeding daarvoor var. 1 50 en hulp Van den gemeente werker bij liet ledigen. Deze regeling is geldig voor 1925. Dc bebouwde kom der gemeente wordt op voorstel van B. en W. zoodanig uitge breid dat daartoe thans ook zullen be lmoren de woningen aan hel Molenwegje, eu de tuintjes in den Molenpolder langs den Molendijk, van» den rijksweg tol aan voornoemd wegje. Als leden der comm. I. w. v. schoolver zuim worden benoemd- de heeren J. Iv. Mesu Jr G. M. Roozemond en As. de Visser De aftredende leden I'. Baurdoux, C. Brakman en J Baas hadden verzocht niet meer voor een herbenoeming in aan merking te komen. Hel bekende adres vau Heemstede in zake anexalie werd voor kennisgeving aangenomen. Dit gebeurde ook met-het adres van hel Drankweereomilé -houden de verzoek het aantal drankvergunningen te verminderen. Hel kohier van de hondenbelasting 1925 werd vastgesteld met 37 personen voor 38 honden tot een bedrag van f 97 50. Voor den te benoemen gemeente werker werd een instructie vastgesteld. Bestoten werd oproeping daarvoor te doen uil de ingezetenen der gemeente; gelegenheid te solliciteeren tot en met 15 April a.s. Thans volgen verschillende mededee- lingen n.l. dal het gras op den kanaaldijk bij de losplaats is gegund aan Sn .lanse voor J 7.C0; dat der oude begraafplaats aan Laurens Joosse voor f 14 en hel per ceeltje tuingrond aan A M. v. Zweden voor 50 cl. per roede, alles per jaar en voor 2 jaar. I)al de levering van klinkers is ge gund aan L. G. 3. van de Ven le Kou- dekerke voor 1 24 per 1000; de keien aan fa August van Dijk— Petit le B. op Zoom voor 1130 per 1000, de levering van zand aan de Rooij te Vee re voor 1' 1.20 per M3, liet vervoer 'Ier bovenvermelde materialen enz. aan Sn. Jan se. voor di verse prijzen per M3, per voer en per dag; voor het straatwerk het minst is ingeschreven door v <1. Ven bovenver meld voor 0 14 cl per M- Berieht was ingekomen dal de schoon maakster van de school enz, ambténaar is in den zin der pensioenwet 1922; en dal de «afprijs voor straatverlichting met cent verlaagd is en voor munt- en me- lergas elk met 1 rent per M\ Een brief was ontvangen omtrent be schikbaar hebben van een ziekenbarak waaromtrent een regeling zal getroffen worden met de gemeente Middelburg. ik hem uit. „en lol zoo lang zijn wij practise!) genomen aan hun genade over geleverd „Eli hot idee. dal die wervlockle dok toren mij niet eens een toestel voor draaaiooze telegrafie op mijn jachl wil den toeslaan'' riep de inillionnajr uil „Wacht maar, lol ik een telegraaf Ie pakken krijg Wanneer ik dan niet bin nen een week een oorlogsschip hier heb. „We moeten nu handelen Sir Alexan der!" viel ik ham in de rede „Wanneer Grundt vóórdal wjj buiten zijn bereik zijn er achter komt, dat ik hem een poets gebakken heb, dan is het eenige wat o.eu Britsch oorlogsschip hier kan doen, ons een militaire begrafenis ge ven Begrijpt 1" mij? Nu had ik gedacht, dat wij onze geweven en voorraden naar hel hoogste deel van hel eiland moesten overbrengen en probeeren. daar een veilige plaats le vinden, totdat de „Naomi" terugkomt. 'Maar toen ik de sloep zag. ben ik op een betere ge dachte gekomen. Tusscfven twee haakjes, waar hebt U die gevonden „Ongeveer eeji halve mijl verderop aan dc kust lag het ding onder een paar lakken!" zei Carstairs. ,,lk was een beetje aan hel rondkijken en ontdekte hem toevallig. Zoo le zien had hij heel wal le doorslaan gehad. Er stond een massa water in, dal heb ik er eerst uit moeten hoozen. Ik heb hein "toen de baai door hierheen gebracht en op Meegedeeld werd dat B. en W. op ver zoek van liet gemeentebestuur van Schalkwijk e.a adhaeusie hebben betuigd aan een adres inzake liet aanmanen dooi de Eerste Kamer van het wetsvoor stel Zomertijd De voorz. deelde nog mede dat bij den lagen waterstand iiel kanaal voor de los plaats was uitgediept. Het lid Uooze meende dal dit niet voldoende was ge schied en gal' in overweging dat B. en W bij nog een lagen waterstand, daar nog meer vuil enz. zouden uithalen Hij meent dal de schepen nu nog last zullen onder vinden van de hand die daar zit B en W. meenden dal liet voldoende was en zullen afwachten, en zoo noodig nog nadere maatregelen nemen als de waterstand liet toelaat Voor de schoolkinderen, die op den ouderavond aanwezig zullen zijn, wordt I 10 als maximum beschikbaar gestelij om hun op iels le Iracteeven. t B en W. worden gemachtigd een par tijtje mostaards en enkele oude school banken le verkoopen. Bij de rondvraag zei de heer Itooze te willen opnemen in de poliüever n-de- ning. <Jat do ledige wagens, bij hel bieten- mennen na de weegbrug te hebben ge passeerd schoongemaakt moeten worden Ier voorkoming van liet vallen van de aarde en slijk op de wegen. Na bespre king wordt besloten dal B. en W. hier om i rent een nader voorstel zuilen doen Dc heer Poppe zou hel goed vinden dal er aangekocht werd een „dreg" voor drenkelingen. De voorz zegl dal «lil reeds plan is van B en W •Hierna sluiting. o Uit T h o 1 e n Dinsdag kwam de raad van Tho- i e n in een spocdeischende zitting bijeen Afwezig do heeren Baav. Goedegehuiire en Quisl Als ecnig punt stond op de agenda de vermindering van «ten gas- prijs Under intrekking van het in de vo rige vergadering dienaangaande besluit werd m a. st. besloten met ingang van 1 Mei a s den gasprijs voor melergas op 10 et lichtgas op 11 cent voor gewone en op 12 cent voor gas over den munt meter geleverd, te stellen Deze week had le T holen een aanvaring op de rivier plaats die be trekkelijk goed is afgeloopeu. Een motor- korboot. afkomstig van Ierseke. was ter hoogte van hel Thoolsche veer, terwijl juist voor den boeg een zwaar geladen roeiboot met mosselen, waarin twee man zaten, kwam aangevaren De stuurman van de korbool bemerkte de roeiboot niet. doch werd door geschreeuw van den wal af opmerkzaam gemaakt op t ge vaar dat de roeiboot dreigde om le wor den overvaren. De stuurman wist nog net zijn roer om te gooien, doch kwam daardoor in aanvaring met de tnolor- korboot van P Bnav die nogal schad'e beliep. Uit Zeeuwseh-Vlaanderen O D. -- De vorige weck was 'I museum der t. b. c.-beslrijding een drietal dagen te Axel tentoongesteld op initiatief van hel Groene Kruis Het werd door on geveer 500 personen bezocht en ook oen lezing over zuigelingen verzorging door dr v d Maren Benlz v d. Berg kinder arts le Middelburg, vond een' gunstig onthaal. Dinsdagmiddag vergaderde de g'^ meenleraod van Axel in voltallige /ai ding Onder dc ingekomen stukken behoor «ten twee adressen van de bewoners der gehuchten Kijkuit en Sassing om olcclri- fiealie «lier wijken, en een adres van do bewoners van «le wijk Magrelle om aan shilling aan hel gasnet. Door den voorzitter werd medege deeld. «lal de gemeente-ontvanger dhr P. de Putter wegens langdurige onge steldheid zieli zijn kosten een plaats vervanger wenscht aan le wijzen, waarin werd toegestemd. Ingekomen was nog een schrijven ran Gtjd. Stalen, dal zij niet goedkeuren hel het strand getrokken „Is er benzine in'" vroeg ik hem. „Er is altijd een reserve v o or ra ad van ongeveer hondcrdlachlig Liter', ant woordde Garth. „En die zijn nog on aangeroerd En de tank is half vol! „Wel", zei ik. mijn idee weer op vattend, „waarom zou je met Carstairs de sloep dan niet nemen en dc „Naomi' gaan halen? Alcedo is een kwestie van niet meer dan een honderd mijl of zoo Jullie zoudt hier morgen of overmorgen met het jacht terug kunnen zijn Je hebt de kaart, is hel niet?" „Ja," antwoordde Garth langzaam, „ik hel) de kaart en een kompas. Maar moe ten we jou dan hier achterlaten?" „Ja zei ik, „dal moet je." En ik nam hem even terzijde. „Op zijn best," vertelde ik hem, „heb ik Vier eu twintig uur, - niet meer waarin ik ongestoord kan werken aan hel ophelderen van hel codebericht. Ik heb niet hel 'recht die kans weg te gooien. Wanneer ik met jou meeging en bij mijn terugkomst moest ontdekken dal klompvoet met zijn bende ons waren vóórgcwecst en den schat hadden gevon- edn, zou ik het mijzelf nooit vergeven. En er is nog iels' ik heb je iu dit heele avontuur gebracht, Garlh, eu geloof mij. ik waardeer liet zeer, dal je mij g<cen enkele maal hebt verweten, waartoe je volkomen het recht had, dat ik er ver antwoordelijk voor was. Wanneer ik weet dal je vau dit eiland af bent, zal ik op contract, dal is gesloten tusschen de gemeente en de P Z E M inzake de leveling van eleclrischen stroom, hoofd zakelijk wegens de verschillende afwij kingen die dit contract vertoont van'het normaal-contract, waarvoor volgens Gcd. Stalen geen aanleiding beslaat B. en W' zijn van meening. dat men alsnog hierover zou kunnen onderhande len en lukt hel niet. dan kon er concessie verleend worden, doch onder de nadruk kelijke voorwaarden, dal dan ook de buitenwijken worden aangesloten Verschillende leden betreuren het, dal nu. na veel moeite, met de P Z E M. overeenstemming is verkregen. Ged St. hun goedkeuring onthouden. De heer van Dixhoom dacht, dat Gcd. Stalen een lichaam vormden, dal waakte voor de belangen der Provincie en de Ge meenten. doch nu lijkt liet hem -of de belangen der P Z f M. voorgaan voor die der gemeente het is een eigenaardig verschijnsel dat enkele officiëele pers- sonen i ii een offïciecle vergadering met een officieel lichaam een zaak beklinken en zulks wordt afgekeurd. Zulks is len zeersle coiiiproin it loerend voor «le berok ken personen. Gedachtig aan den afge legde» eed J;:ui spr. niet anders dan voor stellen. om bij «Ie Kroon le p rotes loeren, «lal de cene gemeente wel een alwijkend eontr.iel kan afsluiten en Axel niet. ter wijl hem'ter oorc is gekomen, «lat zelfs d«- Directeur der I' I. M. andere go meenten een contract als het onze bad aangeboden Dhr 'l Gilde s. <1. a. p staal perplex over de brutale houding van Ged Stalen en keurt de slappe houding van B «-n W af, die steeds doen alsol Ged. Stalen voor hen met een slok achter .le deur staan, waartegen «Ie voorzitter prote steert. Na eenige discussie over het le ver wachten resultaat van een beroep op d«- Kroon, waarbij het lid Kruijsse nerin nert aan een vroegere actie van Jen heer Van Dalsum, die terecht afkeurde dat in God. Staten mannen zitten met 2 hoofden, die in hun kwaliteit een macht uitoefenen, waarlegen niemand strijden kan, wordt met 8 tegen 3 stemmen be sloten om bij de Kroon le prolosleeren over de houding san Ged Staten Vervolgens kwam nog een punf aan do orde, waarover eveneens druk werd gesproken. Hel betrof een wijziging van liet werkliedenreglemenl voor personen in dienst der gemeente, hoofdzakelijk aangaande het loon voor overwerk en Zondagswerk Tol heden werd betaald voor overwerk op den dag 25 pet. boven hel uurloon, voor nachtwerk 100 pet en voor Zondagswerk 125 pet Nu werd voorgesteld om alleen voor nacht- en Zondagswerk 25 pet. verhooging te geven. B en W. stelden dal voor in overleg met de gascommissic, die van meening was, dal te veel voor overwerk was betaald (6 a p'OO gld.) en vermindering van larie! ook vermindering van overwerk zou ten gevolge hebben. Na breedvoerige bespreking werd dil voorstel aangenomen, aangevuld met een amendement, dat de stokers \oor Zon- dags^jbeid 5 pel. toeslag zouden krijgen Ook werd er de voorwaarde aan ver bonden, dat de tijdelijke filters vast aan gesteld werden en hun loon van 1' 22 op 1'24 zou worden gebracht Door het bestuur van de Chr. school in de Nieuwslraal was gevraagd om 1 200 voor schoolbanken en ril 00 voor een overtollige onderwijzer aan die school op grond van een dergelijke gunst vroe ger verleend aan de openbare school De heer Krijsse protesteerde er legen, dal men zich durfde beroepen op de openb school, daar «lil een jaar geleden was en vooral ook omdat de Btjz. school zich beroept op de openb school terwijl de openb. school vooral steun kan onl- leenen aan de Rijz school Spr meende dal moreel deze school daar geen recht o]) heeft. Na langdurige bespreking werd met 9 tegen 2 stemmen hel voorstel van B en W aangenomen Z 1> s word besloten lol wijziging der dat punt gerustgesteld zjjn. Bovendien ik zal erop rekenen dal je binnen acht- en-veerlig uren terugbent en kan mijn plannen daarnaar regelen!' Ik had veel moeite hem le overreden, want hij gaf zich niet gauw gewonnen. Maar ik was vast besloten. Mijn heele leven heb ik alléén voor de dingen ge staan en ik wist, dal ik de toekomst met grooler vertrouwen tegemoet ging, wanneer ik aan nujzelven overgelaten was Tenslotte kreeg ik mijn zin en wij begonnen alle drie water en voorraden in de sloep le dragen. In een half uur was alles klaar. Wij duwden de boot hel water in en schud den elkaar dc hand tot afscheid. „Wanneer ik niet voor den dag kom. wanneer jullie landen," zei ik nog tot Garlh, toen wij scheidden, „kampeer hier dan op hel strand en wacht op mij. Ik heb altijd de grot om in terug le komen. En schiet een geweer af, wanneer je in het zicht bent. om mij te doen welen, dat jullie er zijn!" Daarop zette Carstairs den motor aan eu de sloep sneed door het groene water en stevende de baai in. Ik wachtte niet, totdat zij uil hel gezicht was en ver dween in het schuim van de branding bij de zandbank, want ik had geen oogenbük te verliezen. Ik ging re gelrecht naar de grol om enkele voorra den le verzamelen voor mijn niouwe kamp. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5