BIJVOEGSEL .VAN UB KAN Vrijdag 3 April 1925, No. 79. KUNST EN WETENSCHAPPEN. „M a 11 h a u s Passion" O. Zangv. T. O en U. Bij de generale repetitie van Woensdag avond een publiek dal uit de groole zaal overvloeide in de kleine; bij de uit voering gister avond een publiek dat op enkele rijen vooraan na, de gelieele gron de zaal bezette. En dal bij de derde jaar-herhaling, terwijl bovendien de uit voering een extra concert was dat dus niet onder liet 'lidmaatschap viel. Pro beer zoo iets eens met een ander werk! Er zullen er weinig zijn, waarmee in een beperkte omgeving als hier zulke re sultaten 'zouden zijn te bereiken. Hel is nu bijna twee honderd jaar ge leden (in 1729) dal de eerste uitvoering plaats had Maar het werk werd slechts in kleinen kring bekend, en kwam Icprt nadat het in 1740 een omwerking had ondergaan in 't archief terecht Toen een eeuw na de geboorte Mendelssohn hel weer te voorschijn bracht, zal hij Wel uiel gedacht hebben dat die herleving zou aanleiding geven lot zulk een Mat- tliaus-culte, als thans ontegenzeggelijk be staal Men zou zelfs het woord mode kunnen gebruiken. Slechts voor een klein deel schrijven we die liefde tol dit werk aan het onder werp toe, hoe aangrijpend dat ook moge zijn. Want de vele andere Passions-wer- ken uil de achttiende eeuw herleefden niet. En van Bach's werk is de tekst vervat in een beeldspraak die in hel be gin der achttiende eeuw gangbaar was. maar die de twintigste eeuwer vaak slechts met moeite kan begrijpen. We zien in die huidige culte die zelfs het groole bezwaar van dien tekst overwon dan ook bovenal de erken ning van hel ontzaglijk geniale dat Bach in zijn muziek gescliapenh eeft. En de merkwaardige gang met de liefde voor het werk is o. i. een bewijs dat Bach èn in zijn lyriek, ën in zijn realistische be schrijvingskunst nader bij de twintigste ceuwers stond dan bij zijn tijdgenooten. In de wijze waarop hij telkens en telkens in één maat een volledige uilbeeldiug gaf. van een gemoedstoestand, stond hij ook heel ver af van de wijdloopigheid van zoovele achttiende eeuwers. Maar al moge die muziek de hoofd rede zijn van de Matthaus-culte, in die muziek spreekt een religieuse geest, die vóór alles en boven alles, zelfs op die verouderde tekstvormen, een vergodde lijkt beeld geeft van de Christusfiguur. En dat trekt velen, die niet om de mu ziek alleen zouden komen. Na de vele beschouwingen die we nu al over de Matthaus-Passion hebben schreven, behoeven we nu werkelijk nicl weer over de bijzonderheden uit te wei den Hei trof ons gister echter opnieuw, tol welk een merkwaardige eenheid Bach deze bonte verzameling van zwaarbe- werlcle koren, van koralen, van heftig- wilde volkskoren, van recilalieven en aria's heeft weten saam te voegen. Men blijft aldoor in cén stemming mits er ook een stemming uit de uitvoering spreekt. En die was er gisteravond. De koren werden goed gezongen. Er1 zat karakter in het voorgedragene. Dat sluit een groote waardeering in voor de leiding van den lieer Caro. Want Door VALENTINE WILLIAMS. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 26). „Neen. mijnheer 1" antwoordde de man. „Maar" ik was er zóó zeker van, dat ik naar binnen hen geslopen, een revolver gehaald heb en beu blijven op zitten om op U te wachten... Hij liet mij* den revolver in zijn hand zien. „Het heele zaakje bevalt mij niets, Carstairs," zei 'ik, „dpt is zeker. Ik ben niet hang uitgevallen, i]»aar ik wil toch liever niet de kans loopen ,hier in hel kamp overvallen te worden. Heb je niet een paar meelzakken of zoo Nu, neem dan een schop en vul die met zand, wil je? Wanneer wij een kleine beschut ting voor den ingang van de grot kun nen maken ,dan moet een man die kun nen verdedigen legen ieder, die erin wil. Ondertusschen zal ik Sir Alexander eens wakker gaan maken!" Hel is een beetje penibel iemand uit zijn heerlijke droomen te moeten wak ker schudden om hem te vertellen, dat je hem feilen van het meeste belang ver zwegen hebt. Maar ik kon in ieder ge val eerlijk verzekeren, dat ik tol op dat behalve dat hij bij de repetitie de koor leden over de zeer groole moeilijkheden van <leze muziek moest heenhelpen, moest hij hij de uitvoering ze telkens óok wéér in de snel-wisselende stemming brengen. De koraal volgt soms onmiddel lijk op liet wilde volkskoor. Een enkele maal, o u in het opwek kende koraal „Was mein GotP will" was de aandrift sterker dan de behcersching, en werd de klank ruw. Maar iu liet eer ste koor, in het Blitz-koor, en in die bij de kruisiging werden zeer mooie effecten verkregen. Het kinderkoor verdient een pluimpje voor zijn stevigen. helderen zang. Minder bevredigend was hel orkest. Het heeft prachtige dingen gedaan (looi de begeleiding van aria s door solo instrumenten, Maar in de ensembles was meermalen een hinderlijke ongelijkheid Van de solisten noemen we aller eerst Max Kloos in de Christus-partij De onbevredigdheid, die andere zangers in deze partij vaak achterlaten, is het negatief bewijs van de moeilijkheid om haar zoo te vertolken, dat de toehoor der een Christus-figuur aanschouwt. We zeggen „een"' Christusfiguur. Want die van Kloos is weer anders dan die van anderen. Ilij geeft niet een statig-ern- sligeu persoon, maar een pathetische fi guur, die zijn woorden met stcrk-gevoel- den nadruk spreekt. Maar dat doet liij dan ook prachtig. Louis van Tulder heeft de partij van den Evangelist gezongpn, zooals wij het van hem weer verwachtten na zijn ver tolking van'twee- jaar geleden makkelijk vertellend, met heldere dictie, zonder in tè sterk pathos te vervallen Maar zijn stem leent zich meer voor de ver tellende gedeelten dan voor de lyriek Trouwens liet is onwaarschijnlijk, dat Bacli de enkele lenornria's heeft ge schreven voor dcnzelfdeu zanger, die de Evangelistenpartij liad te vervullen Dr. H. v. d. Kamp was wederom de zangverecniging van dienst door de klei ne bariton-partijen van liet werk voor zijn rekening te nemen. Ze waren aan hem wèl toevertrouwd. Van de dames bracht mej. Th. Vcr- sleegh, alt, een nieuw geluid in onze Concertzaal. En dal geluid was mooi, en de voordracht bijzonder overtuigend en warm. Vooral de bekende aria met viool-solo was indrukwekkend. Mevr. V Stronck Kappcl, sopraan, was als altijd heel zuiver en glad van loon. Maar we misten soms het soepele, dal in de kla gende aria's de stemming kon verdiepen Vermelden we nog, dal mevr. Non hebei Faro aan hel klavier de correcte begeleidster was van de recitatieven van den Evangelist, en dat de heer Van Os als altijd coiicieulieus de orgelparlij ver vulde. Hel Archief en de Sled el ij ke O u d li e idkamcr te Middel i) u r g. Aan liet verslag betreffende liet Ar chief en de Stedelijke Oudheidkamer te Middelburg over 1921. uitgebracht door den gemeente-archivaris, dr W S. Unger, is het volgende ontleend In verband ïnel ide in 192-1 vastgestelde z.g. Monumenlenverordeniiig, belastte de archivaris zich samen met den directeur van gemeentewerken met liet opmaken van hel avaiitproject der lijst van monu menten van geschiedenis en kunst, die overeenkomstig art 2 der verordeningen aan B.en W. zal worden aangeboden ter vaststelling. Naast deze opstelling en hel beantwoorden der verzoeken om in lichtingen en het stellen van enkele rap porten zette de archivaris de inventari satie van het archier voort. Van liet ar chief van de wisselbank en van dal van de leenbank werd een voorloopige inven taris opgemaakt, evenals van de ten ge schenke verworven archieven van de Nij- verheidsvereeniging en de Zeeuwsehe Coiicours-lvippique-verceniging. Hel archief werd verrijkt met 1. een lijst van officieren der d.d schutterij se dert 1840, behoorende lol hel schutterij- archief en afgedragen door den heer J. H. S. de Hoogh; 2 het uitnemend be waarde en zeer volledige archief der N'ij oogeublik toe, niet anders dan vermoe dens had gehad om op voort te bouwen Op zijn elleboog gesteund lag Garth te luisteren naar mijn heele verhaal, juist zooals ik hel hier heb neerge schreven ,van af hel oogeublik dat John Bard vaststelde .dal Zwarte Pablo de man moest zijn geweest, die de wacht had gehouden buiten Adam's hut, lot op de vreemde gebeurtenissen iu hel bosch dien nacht toe. „Wat ons precies te wachten staal Sir Alexander," besloot ik, „dat weet ik niet, Maar wij zijn hier met een bepaald doel en ik weel zeker ,dal 1' met mij eens is, dat wij niet mogen toelaten, dat een ben de vuile schurken ons er van af houdt'" „Natuurlijk niet, kerel, natuurlijk niet!" verklaarde de katoenkoning „Maar eigenlijk kan ik nicl gelooven, dat deze kerels werkelijk kwaad legen ons in den zin hebben. Wij zijn ten slotte toch Brit- sclie onderdanen en voor alles wal En gel sch is, hebben ze hier een heilig respect „Dat is best mogelijk," antwoordde ik, „maar vergeet niet. dat wij niet weten hoe sterk deze bende is Geweld be krachtigt de wet, zeggen ze, maar op dit eiland wordt hel Britsclie prestige ver tegenwoordigd door op den kop af drie zéér onvolkomen uitgeruste Engel- schen „Maar als ik nu eens zeggen mag," viel Garth vrij grooldoenerig in de rede, „je loopt nogal hard, van stapel. Uil liet feit, verheidsvereeniging, loopende over de jaren 1864—1924, en door hel Bestuur ua liquidatie dezer onderneming aan het .gemeente-archief aangeboden; 3. hel ar chief der Zeeuwsehe Concaurs-hippiqa'- vereeniging 1918—1921, na de ophef'ing door liet bestuur geschonken. 4. Een deel van liet archief van het (Judo .Maunen- en Vrouwenhuis, verkregen van het Be stuur der Godshuizen in ruil vohr liet archief van liet Armzickenhuis Behalve dit laatstgenoemde urchi'-t moet als verlies worden gehoekt de over dracht vau het restant van liet archief van directeuren van den Lcvaulschen handel, dat blijkens een aanteckening van 1819 berustte bij den eenig overgebk'N en oud-directeur en vau hem werd o\ergo nomen door den loenmaügen secrolaus van de Kamer van Koophandel. Kaar dit archief op liet Algemeen Rijksarchief thuis behoort, werdeu de nog te Middel burg berustende ardiiialia van liet colle ge na bekomen machtiging van B en W aan den algeuiccncn ilijksarchivans over gedragen. Db-1 bibliotheek van handschriften en gedrukte werken werd door aankoop en schenking, behalve nicl de gewone ver volgwerken en jaarverslagen, vermeer derd met 36 nummers, waarvan met na me mogen worden genoemd een vers „op liet schandelijk en oproerig wapen van deu heer le Sage in de üoslkerkj binnen Middelburg", „grafschrift ojj den stadswerker of stadspredikant van Mid- delburg, Jacob Cremcr, overleden den 14 Januari 1797'copie der rekening van den rentmeester der heide krijgsraden 1795 96 en yan de rekeuiug van hel zilverloilet, door II. Boscharl vervaar digd voor de regeering van Middelburg, welke stukken werden afgestaan dooi den heer II. E. Knappert te Haarlem, twee transportbrieven van huizen. 1671 en 1766, geschonken door den bibliothe caris-der Universiteitsbibliotheek te Am sterdam, een dito stuk van land ontlek Cadzand aan Pieter Boudaen, 1668, over gedragen door den Algemeenen Rijksar chivaris; stukken betreffende '<le Com missie ter herdenking van den overgang van Middelburg in 1574, geschonken dooi de Commissie, en het origineele hand schrift van „Middelburg s Overgang' door dr. P. t Boulens, afgestaan dooi den schrijver. De hisloriscli-topografische atlas werd o a. verrijkt met een aquarel van de Goesche Korenmarkt te Middelburg in 1894 door J. JL Hollesteile, geschonken door den heer C. W. D'huv, plattegrond van den tuin van de buitenplaats „Bui tenrust", ca. 1860, door den heer E Berdenis van Berlekom afgestaan, drie rcvisie-lèekeningen van de gerestaureer de Sleenrotse, vervaardigd en geschon ken door den lieer A A, Ivo];, twee luchtfoto's en een reclameplaat van c. 1830 van den Houthandel Alberts, de re clameplaat der herdenkingsfeesten op 6 Augustus van Frits Lensvell en een aan tal foto's betreffende hel openluchtspel geschonken door bovengenoemde com missie 'Aangekocht werd een houtsnede van. N. van der Schaft, voorstellende het tongewelf op den zolder boven de vlecschhal. terwijl een foto werd ver vaardigd van de omgeving van De Grif fioen te Middelburg in verband met de een oogenblik dreigende, maar gelukkig afgewende vernietiging van hel natuur schoon ter plaatse Voor hel gemeentebestuur of zijn amb tenaren werden onderzoekingen ingesteld of rapporten uitgebracht omtrent een vijftal onderwerpen o a. betreffende de titels van aankomst van de heerlijke rechten in verband niet den afkoop van het jaclürecht in de stadsheerlijkheden. Het archief werd bezocht door 23 per sonen, waarvan II uit Middelburg; bo vendien werden aan 39 personen, waar van 8 uit Middelburg en 3 uil hel bui tenland, schriftelijk inlichtingen verschaft over verschillende onderwerpen. De her- deuking van den overgang \an Middel burg in 157.1 vormde hierbij wel de hoofdschotel. Ook de geschiedenis van de Wisselbank en de handelsbetrekkingen met Engeland vóór 1183, waarover bron dal je op een eiland ,dfit wij vroeger on bewoond waanden, een lied hoorde zin gen, dat je in bijzondere omstandighe den, dat geef ilc toe' in Rodriguez liadt géhoord, schijn je af le lj?iden, dal de mannnen, die Adams vermoord hebben, op dit eiland geland zijn Dal lied van. jou kan wel een geliefd volksdeuntje in Ro driguez zijn iedereen zingt liet daar mis schien Heb jo daaraan wel gedacht?" „Wanneer die gedaante, die je bij het graf zag staan en die man, dien je in hel bosch hoorde neuriën lol die geheim zinnige bende "behooreii van El-Hoe heet- hij-ook-weer, dan moeten ze ons hier heen gevolgd zijn. Maar hoe zijn ze dan gekomen'1 We hebbcu geen stoomschip gezien Wanneer daarentegen dal geneu rie voor een eenvoudige verklaring vat baar is, zooals ik daareven veronderstel de, dan is de laatste schakel waarmee je deze gelieiinzinige bezoekers van Cock Island verbindt met El-Dingcs' bende, ook kapot. Dit was heel vernuftig gevonden. Maar hel overtuigde mij niet. De klank van de slem in het bosch was dezelfde als die van den man in hel laantje. Dat slow? bij mij vast. Bovendien had ik diep in mijn binnenste een vage verdenking te gen Cuslrin. die ik liever nog maar niet aan den waardigen katoenkoning had meegedeeld. En wat het feil betreft, dat wij geen stoomschip gezien hadden, dacht ik aan die sloep, die vanuit de ha- ven van Rodriguez achter ons aangeko- nenpublicaties van rijkswege in bewer king zijn. werden in hel afgeloopen jaar bestudeerd; in verband hiermede worden wederom een aantal Middolburgsclie ar chivalia op andere archieven gedepo neerd. Ken pilvoeng onderzoek werd in gesteld naar de Middelburgse lie horloge makers. Van belang zoowel voor «1< ge meente nu t liet oog op haar bezittingen als yoor de eigenaars van onroerend good in de stad is de uilkuinsl van hel dooi den archivaris ingesteld onderzoek naar aanleiding van de vraag, ol uit hel ar chief der gemeente was vast te stellen, dal indertijd bij privilege was toegestaan, dal liet gebouwde binnen de' wallen was vrijgesteld van liet betalen van pohl-r- lasten. Ondanks een uitvoerig onderzoek mocht hel deu archivaris niet gelukken, zelfs een spoor van bewijs hiervoor aan le treffen. De conclusie schijnt niet ge waagd, dal de vrijstelling van hel ge bouwde was gewoonterecht, uitvloeisel van en gebaseerd op de roegere verhou dingen ,en daarom niets schriftelijk is vastgesteld In verband hiermede zij op gemerkt dal het.bestuur van den polder Walcheren iu hel nieuwe polderregle ment naast dijkgcschol van ongebouwde liet rcclil krijgt, dit ook van gebouwde eigendommen te heffen. In toenemende male werd door onder zoekers van builen gebruik gemaaki van de gelegenheid, .Middolburgsclie archi valia elders le depoueeren. Voor de in Iuni gehouden Zeeuwsehe let terkundige tentoonstelling werden hel privilege der Rederijkers van 1515 en de jaargang 1855 van de Prov. Zeeuwsehe courant in bruikleen afgestaan, terwijl op de in Augustus gehouden tentoonstelling betreffende hol beleg en den overgang van .Middelburg 1372 1571 een zestal archiefstukken uil dit depot werden inge zonden. Door deu archivaris werd voort ge werkt aan het tweede deel der Bronnen lot de geschiedenis \an Middelburg in deu landsheerlijken lijd dat op net eind van het jaar persklaar kon worden inge zonden. De aanwinsten van de Oudheidkamer, hestonden uit twee sleouen met beeld werk en jaartal 1611 afkomstig van een haard, en twee aardewerk kannetjes. !lie eouwsch, opgegraven in het terrein ach- deu Watertoren en overgenomen \,in deu Directeur der Gemeentewerken; ge\ei steen „De Oranjeboom overgenomen van denzelfden; drie gedenkborden, uit gegeven, Ier gelegenheid vau de 350-jari- ge herdenking van .Middelburg s overgang in 1371, die wertj^n aangekocht; drie zeldzame lakenlooden van Middelburg, vau 1626 en zonder jaartal, geschonken door mej. M. <i. A. de Man; gedenkpen ning van hel Prov Zeeuwsehe Comité lot leniging van den nood in I/uitschtaiid. ge schonken door het comité; gedcnkpi li ning op de viering van den 350-jarigcn overgang van Middelburg, in zilver en brons geslagen naai' het ontwerp van mej. R. Wichers Wicrdsma, die werd aangekocht; broodlood voor de armen van Middelburg zonder jaartal verge lijk de Man, Zeeuwsehe loodjes, pl. 1. no. Ij, ook aangekocht. Bovendien schonk mej. de .Man afgiet sels van de portretpenningen vau Nico-, laas de Castro, bisschop van Middelburg, en van Anthonie van Bourgondië, com mandant der Spaansche troepen in hel eerste jaar van het beleg, waarvan de origineelen op bovengenoemde historische tentoonstelling te zien waren. Aan deze expositie werd medegewerkt voor het uitlecnen van een aantal noodmunten uil de jaren van het beleg en van lifet portret van den Geuzenkapitein Hcin- ricxe. Ilol schilderstuk van Vierin werd wederom gevernist. De slangen boven hel grafmonument van Mr. W Schorer werden door een deskundige vernieuwd De fraaie renaisancekasl uil hel huis vau Adolf Ilardiuk, waarin houtworm zich vertoonde, werd met formaline in gespoten Bij gelegenheid hiervan is ge bleken, dat de reek terbal uster niet origi neel is, doch later in zacht hout is bij- gemodelleerd Wederom werden ingevol ge het raadsbesluit van 1916, twee scliil- men was. „Ik zal je wat anders vertellen, her nam Garth, „dal je misschien niet weet Veel van deze eilanden in de Stille Zuidzee houden schallen verbor gen, geen goudstukken, jnaar iels. dat bijna evenveel waarde heeft phospha- ten. Er zijn altijd avonturiers, die deu Oceaau rondzwerven om naar plaatsen le zoeken, waar guano gevonden wordt en veel van die heeren zijn geweldig bang voor audere bezoekers Lel nu eens op mijn woorden deze kerels, die zich zoo vreemd gedragen hebben, zijn naar alle waarschijnlijk juist zoo'n bende schur ken uil Rodriguez natuurlijk zolder concessies die hier door een schip aan wal gezel zijn cn naar phosphalcn ko men zoeken. Ze denken dal wij geko men zijn om hun in de wielen te rijden." Ik was uil hel veld geslagen Gartli was een handelsman uil Lancashire met een hard lioold en wal hij zeide getuig de van gezond verstand En toch Ik ging naar den ingang van de grot en keek naar builen. Met indrukwekken de groolschlieid ging de. zon in het oosten op en 't glinsterende strand lichtte in de zachte kleuren van den 'morgenstond. Op eenige passen afstands was Carstairs be zig zand te scheppen voor ons levens behoud Hij had reeds eenjhvaalftal groo te zakken gevuld „U kunt gelijk hebben, Sir Alexander," zei ik leu laalstc Ik 'hoop, dat U hef, bij het redïle eind heeft. Maar zelfs wau- derijen gerestaureerd en wel die voor stellende zeven leden van de burger wacht, in 1655 door Eversdijck ge schilderd en die voorstellende elf leden van hel Kuipersgilde. vermoedelijk ge schilderd in 1615. Een naam van den auteur is bij de restauratie niet gevon den. Hel aantal betalende bezoekers aan de Oudheidkamer bedroeg in 1924 totaal .1)88 vorig jaar 2891 welk aantal nog nooit tevoren was bereikt. KERKNIEUWS. De heer mr, J 1'. Cau. oud-presi dent van de rechtbank te Zierikzee overleden le s Gravenhage 19 Februari j I.. heeft gelegateerd vrij van allo rech ten en kosten aan de Hcr\ Kerk te Zierikzee bij voorkeur voor het her stel van hel inwendige der Kleine Kerk, een som van twee duizend vijf honderd gulden, onder den last van vruchtgebruik Ion behoeve van dos erflaters echtge- "oote (Z. N.) Dezer dagen wordt een begin ge maakt met het herstel der N'ed. Ilerv Kerk le Burgh Een gedeelte vau den steiger is reeds geplaatst om te kunnen beginnen aan het betonwerk aan den bovenkant der muren. Daarna zal het dak met bekwamen Spoed opgebouwd worden. Den 1 sten April herdacht de hoer C F Hout te Sla enissc den dag. waarop hij vóór 25 jaar in functie trad als koster der N'ed Ilerv kerk. Een de putatie uil kerkvoogden en notabelen ging den jubilaris gelukwenschsn en bood hem een enveloppe met inhoud aan ONDERWIJS. Tc Utrecht slaagde voor hol eind examen aan d,e Vakschool voor Typogra fie en Aanverwante vakken, Ro heer 1 B. den Boer jr., alhier. Geslaagd voor machinist diploma ili heer I Groenenberg, leerling van de De lïuylorschool te Vlissingcn Geslaagd te Delft voor cleclro-lëch- niscli ingenieur, de heer S. J de Jonge Wz., geboren le G o e s. Nagenoeg 12 jaar is de ljeev P. M. van den Broek aan de o 1 school te T lip 1 e n als onderwijzer verbonden «e- weest Onder zeer veel belangstelling had deze in 1923 zijn voorlig jarig jubileum neei die menschen concessie hebben om onderzoekingen le doen. moeien wij niet vergeten, dat ze een bende schurken zijn. Ze zijn best in staat om eerst te schie ten en pas daarna iemands naam to vra gen Ik ga een kleine barricade van zand zakken maken voor den ingang van deze grot Die bestrijkt een mooi veld om lo vuren en zal l of Carstairs iu de gele genheid stellen ieder af te weren, die binnen een afstand van dertig meter komt Zoodra wij alles hier in behoor lijken staal van verdediging hebben ge bracht ,ga ik op mijn eigen houtje een een verkenningstocht maken. „Mijn beste majoor,' merkte Garlli op. rcchloj) in bed zittend met de banden om zijii knieën geslagen, „wie l' zoo hoort pralen, zou denken, dat hel goede oude Britsclie rijk had opgebonden mee te tellen in de wereld Vreemdelingen kunnen nicl zoo maar Britsclie onder danen gaan vermoorden, weet V Ze zouden verduiveld gauw liet Ministerie van Builenlandsche Zaken achter hun vodden hebben, dal een oorlogsschip op lien af zou zenden en wal er-' bij hoort. 'Maar. ging hij op toegeefelijken loon voort, „ik ben volkomen bereid liet fort Te verdedigen terwijl l eens gaat rondkijken. Ik ben er niet rouwig om, een ochtend lui door te brengen, want om de waarheid te zeggen, ben ik zóó stijf van onze klimpartij van gisteren dat ik me nauwelijks kan bewegen' (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5