FEUILLETON. BIJVOEGSEL .VAN DB drag voorzien wordt hel kanaal van uik naar Maastricht zal worden ver breed en Ier hoogte van Maasbrachl een nieuw verbindingskanaal van de Z - Willemsvaart naar do Maas zal worden gegraven. Met erkentelijkheid vernemen wij, dat bijzondere regelingen voorzien zijn om Noord-Brabant te vrijwaren voor water schade Uier staan inderdaad voor onze boerenbevolking en onze ontginnersgroo- te belangen op het spel! Dinsdag 31 Maart 1925 Ho. 76. BINNENLAND. UIT DE It. It. STAATSPARTIJ. De kopstukken uit de St. Michael - beweging hebben volgens het Centrum Zondag een tweede samenkomst gehou den te 's-Graveuliage. Tot deze verga dering waren telegrafisch ook enkele zit tende Kamerleden, die door het Politiek Advies geen behoorlijke plaats hadden gekregen, uilgenoodigd. Naar het „Hsgez." verneemt, hebben dr. Moller en mevrouw Brouns Van Besouw bedankt voor de plaats, die hun op het Politiek Advies (r. ló voor den kieskring 's-Herlogenbosch was aan gewezen. Te Haarlem werd Zondagmiddag een zeer druk bezochte vergadering gehou den van vooratanders der candidaluur Loerakker. Ruim 200 dames en hoeren waren tegenwoordig uil een 15-tal plaat sen. Groote afkeuring werd uitgesproken over de houding van het Adviseerend College len opzichte van den heer Loer akker. Men zal alle mogelijke middelen aan wenden om hem een vaste plaats op een der lijsten van de R. K. Staatspartij te verzekeren.- In de daarvoor in aan merking komende kieskringen van de groep Zuid-Holland, Noord-Holland en Zeeland zullen overal plaatselijke co- mité's worden opgericht, terwijl een Verkiezingsfonds zal worden gevormd UIT DE PERS. Het Belgische ver drag en N. Brabant en Limburg In een bespreking van het commu niqué over het resultaat van de onder handelingen met België schrijft de Pr. N. Br. en 's-II. Crt. o. a. Van bijzondere beleekeuis voor N. Brabant is het, dat aan België medewer king wordt toegezegd voor den aanleg van een kanaal van Antwerpen naar Ruhrorl in verbinding met de Maas, medewerking ook voor een mogelijk ka- naai van Antwerpen naar Moerdijk. In dien wij de zaak goed zien over deze verbinding is al wel vijftien jaar ge sproken zal zulk een kanaal een be langrijke verbinding kunnen worden van 's-Hertogenbosch. Tilburg, Eindhoven, Breda met Antwerpen en daardoor een sterk hulpmiddel voor landbouw, nijver heid en handel van dit gewest. Tenzij de ontwikkeling van spoorweg- en automo bielverkeer den aanleg van het kanaal tegenhoudt Limburg en liet Ooslen van Noord- Brabant zijn voornamelijk betrokken bij het recht, dal Nederland verkrijgt ora de Zuid-Willemsvaart te verbeteren voorde vaart van schepen van duizend ton en hooger. Wellicht staat dit recht in ver band met de reeds bestaande behoefte aan vervoergelegenheid voor steenkool uit de Limburgsche mijnen en in de te verwachten behoefte wanneer de Peel- mijnvelden worden ontsloten. Ook de scheepvaart over 's-Hertogenbosch op Rotterdam zal er mede gebaat wezen, vooral wanneer zooals in het Door VALENTINE WILLIAMS. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 23). Het uitzicht was een teleurstelling. Wij waren nog te laag om de dreigende rotsen rondom het ravijn te kunnen over zien en we keken weer tegen dezelfde doodsche rij van grijze, vulkanische pie ken aan, die wij beneden ook voor ons hadden gehad. Hel terras, waarop wij stonden, was niet meer dan dertig voet diep en liep over een afstand van vijftig zestig meter langs de heele breedte van de rots, dan hield het plotseling op. Het was blijkbaar door menschenhanden uit de. brokkelige rots gehouwen, want een aantal grotten, die in den achterwand uigehouwen waren, bewezen dal grotbe woners daar moesten geleefd hebben, in het verre verleden, toen het eiland be woond was geweest. Het terras was eigenlijk niets anders dan een straat, die de verschillende grotwoningen verbond. De grotten waren laag en er was niets meer in te vinden. Toen we omhoog tuurden, zagen wij, dat de heele voor zijde van de rots als een bijenkorf, vol woningen was, overal grotwoningen op verschillende terrassen. Aan het verste uiteinde, zagen wij dat het stéile pad, Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Men verzoekt ons te me,tden, dat op den avond der Grolius-herdenking, welke tegen Dinsdag 7 April a s. door de afd Middelburg der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede" is georgani seerd en waar prof. van Eijsinga uil Lei den zal spreken over „Huig de Groot", een Middelburgsch kwartel, onder lei ding van den lieer G Alberts, muzikale medewerking zal vcrleenen. l)e 60-jarige timmerman M J die gisteren a 1 h ie r van een dak viel, is na enkele uren in het Gasthuis aan de gevolgen daarvan overleden. Hierbij willen wij levens vermelden dal S. niet van liet dak van de woning an den heer M. viel, maar dat liij w< zaam was op het dak vap een pakhuis, in de Kuiperspoorl, grenzende 'aan den tuin van den heer M Toen S. zijn even wicht verloor, traditie een andere tim merman, die ook op liet dak stond, hem nog te grijpen, maar moest los laten om niet zelf mede naar beneden te vallen viel in den tuin. In de Bogardzaal te ML d d e 1 b u r g hield Zaterdag j 1. de Prov. Zeeuwschfi Bond van afdeelingen der Geref \ei voor drankbestrijding, haar voorjaars vergadering. Vertegenwoordigd waren de afdeelingen Oostburg, Goes, Vlissingen Middelburg, 'terwijl Krabbendijkc en Öchoondijke mei kennisgeving afwezig aren. Eveneens waren vertegenwoor digd verspreide leden uit Terneuzeu Kamperland en Jorsele. De lieer Feij was wnd voorzitter. Tengevolge van liet vertrek van d' Veldkamp van Anna Jacobapolder uil Zeeland, was het voorzitterschap vacant gekomen Als voorzitter werd gekozen F. J. van den Ende te Kamperland en tot bestuurslid wegens uitbreiding van het bestuur, de lieer P. Loof te Middel iburg. Medcdeelingen werden gedaan aan- ande de a.s. Blauwe Week o.a bloe menverkoop en propaganda naar buiten ctrachl zal worden een openluchlsa- menkomst te organiseeren, hetzij op He imclvaarlsdag of op tweeden of derden Pinksterdag Hiervoor werd een com missie benoemd, beslaande uil de heeron Vaslenhoudt uit Oostburg, Langcveld van Goes, Verburg van Kamperland en Feij uil Middelburg Deze commissie zal een plan ontwerpen en dit aan hel dag. be stuur voorleggen De heer Loof gaf als lid der jubileum commissie voor Zeeland, een uiteenzet ting van het z.g. jubileumfeest ter gele genheid van liet 25-jarig beslaan der ver oeniging en wekte de aanwezigen op in hunne respectievelijke afdeelingen en woonplaatsen zijn gedachten en plannen over te brengen. De heer Langeveld uit Goes werd bc- Jioenul tol afgevaardigde naar de Augustus te Utrecht te houden algemeene [vergadering der vcreeniging Vanwege den bond zulleu pogingen in liet werk worden gesteld om te Terneuzen-Axel een afdeeling op le richten, terwijl Bon solo-Driewegen ook onder de oogen zal worden gezien en alsnog getracht zal worden provinciale subsidie le verkrij gen. waarlangs wij op liet eerste terras ge komen waren, zich verder kronkelde naar de hooger gelegen terrassen Er waren er drie in het geheel. Wij rustten een oogenblik op ons rots plateau en aten wat beschuitjes en cho colade. Vanaf onzen waarnemingspost keken wij neer op het graf m de open plek in het bosch. De zon was dwenen, maar het was nog drukkend warm. De hemel had een onheilspellende loodkleur; het was alsof de groote deur van een reusachtige oven, de geweldige hitte daarbinnen uitstraalde. Terwijl wij onzen bescheiden lunch opaten, bespraken we onze plannen. Wij besloten, met het oog op het weer onzen onderzoekingstocht voor dien dag te staken, naar ons kamp terug te gaan en ons daar gemakkelijk te installecren, om dan den volgenden morgen vroeg op te breken om de bovenste terrassen van de rots te onderzoeken. Garth hid blijk baar zijn goede humeur weer terugge kregen na onze kleine schermutseling. Het afdalen van de rots was een grie zelige bezigheid. Op sommige plaatsen was het pad weggebrokkeld en meer dan eens bevonden wij ons boven een diepen afgrond op een gladde helling, waar alleen de spijkers van onze schoe nen ons eenig houvast konden geven. Ik heb geen hoofd voor dergelijke alpi nisme en ik vond die heele afdaling nachtmerrie. Het resultaat was, dat we heel langzaam vorderden en een vol uur noodig hadden om naar beneden le ko men. Toen wij eindelijk het rotsplateau -Uit Zuid -Beveland. In liet gemeentehuis tojCïoes. had Maandagavond de jnarl openb verga dering der gezondheidscommissie, zetel Goes plaats. Voor/,, do lieer 1). Mulder Ovezand. De voorz. herdenkt in warme bewoor dingen bet overleden lid, wij/en den heer v. d. Hoek, welke sedert 1907 d(ee)l. r comm. uitmaakte Daarop brengt de secr. mr II, J. M. Slieger verslag uil over hel afgetoopen jaar, waaraan wij liet volgende onl- leeuen Er werden li vergaderingen ge houden; de gezondheidstoestand in 1921 zas zeer goed en hel sterftecijfer laag, behalve in Oudelandc en 's Heerenhoek In de meesle gemeenten is nog gebrek aan goede woningen; de veldarbeiders kunnen de huur voor een nieuwe woning meestal niet betalen. Te Goes werden in liet afgeloopen jaar 32 nieuwe woningen bijgebouwd, waar- ran 6 arbeiderswoningen Deze vooruil [ang is le gering, vooral wal de laatste categorie betreft. Er beslaat behoefte aan eenvoudige arbeiderswoningen, te meer, waar 18 woningen onbewoonbaar zijn verklaard. Een onderzoek werd ingesteld naai de woningtoestanden te Kloelinge en Kat- tendijke en verschillende adviezen voor verbetering gegeven. In Borssele blijft de Ivpliusepideniie aanhouden, in I gezinnen 5 gevallen In verschillende gemeenten werd in Dee 1924 een influenza-epidemie geconsta teerd. Op 1 Jan. 1925 waren 1251 woningen niet aangesloten aan de waterleiding. Vorig jaar 1243; de toename is onlMaan door de woningtoename.) F.en verzoek om adhaosie te betuigei aan een adres lol behoud van den zomer lijd, kon in de commissie geen meerder heid verwerven. Nadat hel verslag met dank aan den secretaris en aan dr. Fohner. voor zijn medewerking, wat liet medisch gedeelte betreft, is goedgekeurd, wordt de open bare vergadering gesloten. I ii de raadsvergadering vau K r a b- beudijke op Vrijdag j.l., was o. a. in gekomen 'n verzoek der werkt, vei „On derling Belang" om weder gebruik te mogen maken van een lokaal der openb. school. B. en NV. stelten voor afwijzend op het verzoek le beschikken. De voor zitter had gaarne een ander voorstel ge zien Door bet ontbreken van een verj eenigingslokaal zijn vele vereenigingen op de herberg aangewezen. De muziek boudl reeds de repetities in de herberg. De school is de aangewezen plaats in dit geval. Verder zal hij hierop niet in-> gaan, want het vorige jaar beeft hij het noodige daarover reeds gezegd. Do hoer Wouter sen vraagt of de bezwaren van de heeren wethouders, van zoo'u over wegend belang zijn om het verzoek te weigeren. De voorzitter zegt, dal geble ken is, dut de heeren niet op een eenmaal genomen besluit willen terugko men De heer Vogelaar staat nog op het zelfde standpunt van verleden jaar. De kwestie werd toen in den breede bespro ken. Hij vindt het ruiterlijk, wanneer men op zijn dwaling terugkoml. Ilij kan er niet aan mede werken om de ver eenigingen naar de herberg te drijven De voorz. beeft liet reeds gezegd, er is geen vereenigingslokaal. Hij begrijpt ten volle, dat aan liet toestaan van de school bezwaren verbonden zijn. doch wij moe ten de opvoedende waarde van het ver- eenigiugsieven niet uit hel oög verliezen. De heer Ilirdes vindt, dat er niet zooveel- liefde beslaat 0111 de vereenigingen onder dak te brengen. liet hoofd d.er school en de onderwijzers zullen er wel niet op ge steld zijn. 't Is vaak een vuile boel. Bo vendien gaat alles op kosten van de ge meente. De voorz. zegt liever de vereeni gingen in de school te zien dan naar de herberg le sturen. De geringe opoffering van het lokaal en licht kan de gemeente zich best getroosten. Hel voorstel van B en W. werd aangenomen niet vier tegen drie stemmen. Tegen de heeren Wouter sen, Van 't Leven eu Vogelaar B en \V. stelten voor de straat door het bouwterrein aan den stationsweg, met alles vat daarbij behoort ,door le trekken. Daarmee zal een bedrag van i' 5500, gemoeid zijn. welks bedrag B. en uit gewone middelen weuschen te balen. De bedoeling is verder den toe gang van uil den Noord weg zoo volledig mogelijk te maken. Reeds wordt er druk gebouwd M u. st. wordt dit voorstel aangenomen Hetzelfde geschiedt met liet voorstel om aan tl. M de Konningin mede le dee- len, dal het deu raad gewenscliL voor komt, dat wordt bepaald,, dat in deze ge meente door B. en W. geen vergunningen krachtens* de drankwet mogen worden verleend. Besloten wordt om in de plaats van de bijzondere schoof, hel gymnastieklo kaal der openbare school aan te wijzen als stemlokaal voor het tweede district. en W. stellen voor 1. in le trekken het raadsbesluit van 13 Nov. 1921, waarbij twee Noordelijke lokalen der openb. school ter beschikking zijn gesteld van de ver tot stichting enn instandhouding van een Ilerv. Chr school2. die lokalen genoemde ver. in bruikleen le ge ven De voorz. zegt, dat volgens't raads besluit van 13 Nov do lokalen hel eigen dom worden van die ver De openb. school staat op crpacht en volgens erf pachtcontract mag hel perceel niet ge splitst worden zonder toestemming van dfti eigennaar Nu maakt de eigenaresse mevr. Lenshoek le Kloelinge bezwaar te gen deze splitsing. Nu wordt door hel tweede voorstel getracht langs anderen weg hetzelfde te bereiken Ook bet in bruikleen geven van gebouwen laat de Onderwijswet uiel toe. De lieer Vogelaar meent. dal er verschil bestaat tusschcn hel in eigendom geven en in bruikleen geven .AVorden de lokalen in bruikleen gegeven dan bestaal er toch altijd kans dat het gebouw wordt afgekeurd Ilij zegt niet, dat dit gebeuren zal, doch de mogelijkheid bestaat. Hij meent naar wat hij gehoord heeft, dat deze zaak te veel opgeblazen is. Hij weuscbl ïersl een beetje meer licht De voorzit- .er zegt. dat van opblazen geen sprake s. Er staal in het erfpachtscontract, dat gesplitst mag worden B. en \V. gaan du vrij uit. Ilij geeft echter toe, dat de risico, verbonden aan hel oprichten en bijz. school, ontzettend verminderd, door hel gebouw in bruikleen te geven In de toekomst zal dc gemeente voor het onderhoud hebben te zorgen Er zit naar de mceiiing van liet college niets anders op De lieer Vogelaar kan moei lijk zijn stem aan het voorstel geven. Ilij wil hier nog eens nadrukkelijk ver klaren, dat hij een neutraal standpunt in neemt, ofschoon gezegd wordt dat hij de LI. school tegenwerkt. Niemand zal kun nen aanloonen, dat hij tegen hel bijzon der onderwijs is. Alleen wenschl hij zorg te dragen, dat de stichting geschiedt met de minste kosten cn de minste Het gaat niet op om de financiëele zijde van de ver. af le werpen op de gemeente. Wanneer indertijd in dc goede richting was gewerkt en nu niet zooveel stof was bpgewaaïd. dan zou het met de fam Lenshoek zeer zeker tot een vergelijk zijn gekomen Hij kent die familie per soonlijk zeer goed en hoewel zij op poli tielc gebied een ander standpunt inne men. is zij toch altijd bore id de belangen van andersdenkenden te behartigen. Van zekere zijde is men de schuld, dat deze schoolkwestie zoo opgeblazen is. Dit zijn nil de uitkomsten liet draait er op uit, dat de gemeente er het loodje bij legt en de burgerij wordt er de dupe van De heer Woutersen is het in vele opzich ten met den heer Vogelaar eens Het is echter geen kwestie van opdrijven, doch vaji doordrijven. Nog hangende den be roep bij de Kroon, worden hier telkens besluiten genomen ten gunste van de Herv. scliQol De openbare school moet wijken voor dc Herv. school Hol gaat bereikten deed de wind hel grijze vul- kaangruis om onze hoofden heendwar- reien De hemel was nog veel donker der geworden met eèn onheilspellenden geelachfjgen gloed en enkele groote re gendruppels vielen reeds op de struiken. Plotseling klonk een lange, dreunende donderslag, die alle echos in de eenzame rotspieken wakker riep. „Bij George," zei Garth, teiwijl hij zijn kraag opzette, „we krijgen de veile laag, Okewood. We moeten zorgen, dat we onder deze boomen vandaan komen." „We deden beter naar dat diepe dal te rennen," raadde ik aan. „De hut ligt open. Wanneer die den wind kan weer staan, zal zij ons althans eenige beschut ting geven!" Wij zetten het op een loopen, terwijl het licht merkbaar verminderde, zooals op het tooneel. Wij liepen juist door het dal, toen het onweer losbarstte. Een felle bliksemstraal, gevolgd door een ge weldigen donderslag, diepe duisternis en stroomen van regen. Dicht als een gordijn vielen de regenstralen naar be neden „De hut!" schreeuwde ik in Garth's oor. Het was goed, dat wij er vlak bij waren, want in die inktzwarte duister nis zouden wij haar nooit hebben kun nen vinden. Boven het houten bed in den hoek was het dak nog gaaf en ste vig en beschutte ons tegen het ergste van den regen, want de stroomen water, die door het dak in het midden van de hut neerplensden, bespatten ons rijke p. een ander in het nauw te d^j- ven heer Hu-des zegt dat B en- W. voordeeligstcn weg kiezen Of er moet een nieuwe school komen of he) gebouw moet iu bruikleen genomen wor den De erfpachtsacle luidt nu eenmaal er is weinig aan le doen l)e voorzitter zal over die kwestie weinig zeggen Hij is liet inel den lieer Wouter sen eens, dal de belangen van het open baar onderwijs er oogenblikkclijk door worden geschaad. De onderhoudskosten, welke de gemeente voor liet in bruikleen geven van het gebouw moet betalen, worden nuluurlijk in mindering gebracht Het eerste voorstel wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Vogelaar en Van 't Leven tegen, liet tweede wordt jangenomen met de stemmen van de heeren Vogelaar, Woutersen en Van 't Leven tegen. De heer Hirdes heeft voorstellen inge diend betreffende instelling van een vloekverbod en herbergsluiting op Zon dag De bedoeling van den voorsteller is beteugeling van hel misbruik van Gods Naam en hel gebruik van ruwe of onze delijke taal Dc heer Ilirdes zegt, dat in hel college van B. en W geen meer derheid te vinden was, om met een ^lockverbod te komen. In 1923 is een verzoek daartoe ingekomen en omdat 'n iraadsbesluil achterwege is gebleven, heeft hij het voorstel zelf ingediend. De heer Vogelaar zegt, dal hij raar opkeek, toen liij het voorstel van den heer Hir des zag, doch dat kan wel aan hem zelf liggen Hij heeft cenigen lijd geloden den voorzitter naar liet vloekverbod gevraagd Hij dacht dal B. en W komen zouden met een voorstel tot het instellen van een vloekverbod Misschien is het wel ondeugend van ni-ui als hij vraagt of de lieer Ilirdes er een politiek fortuintje uit wenscht te halen, nu liet er in zijn eigen partij niet zoo goed gaat. Nu een principiecle kwestie. Ilij zelf is niet be lust op 'n politiek fortuintje, hij wenscht niet op de kiezers le werken De burgers moeten zieun, wat zij aan hun vertegen woordigers hebben Als hij met een voor stel was gekomen, zou er misschien geen meerderheid voor gevonden zijn, want het is tegenwoordig een heele toer om een voorstel van een ander er met 4 st. door te krijgen. In principe gaal hij met het voorstel mee. Een vloekverbod werkt preventief. De voorzitter zegt, dat de gcdachlengang van den heer Vogelaar volkomen logisch is. Het initiatief had aan deu lieer Vogelaar overgelaten moe- li n worden Nu hij ondeugend wordt en aan een politiek fortuintje denkt, ver oordeelt hij het voorstel zoo kras moge lijk. Hel vloeken is af te keuren, doch wil len wij in goede richting werken, dan moeten wij dit niet doen door een ver bod. doch door de kracht en de macht van het voorbeeld Ook dhr Woutersen is tegen een vloekverbod. Dergelijke geestelijke zaken kunnen beter door hel voorbeeld worden tegengegaan, dan door dwang. Heeft dhr. Hirdes soms de on dervinding. dat een vloekverbod voor de burgers van Krabbendijkc noodig is. Na eenige discussie wordt het voorstel aan genomen mot de st. van den heer Wou tersen en Van t Leven tegen. De heer Krijger stemde blanco Bij hel voorstel tot Zondags!uiting van de herbergen zegt het lid Hirdes. dat hij daartoe verplicht is, omdat het voor hem hetzelfde is. of jmen God? naam mis bruikt of den Sabbath schenndt. De voor zitter zegt dat het lid Hirdes er re kening mede mag houden, dat er ook menschen in de wereld zijn met een andere levensopvatting dan dhr Hirdes en de zijnen De heer Vogelaar had deze twee voorstellen niet aan elkaar gekop peld Er bestaat verschil in opvatting over de Sabbathonlheiliging. Voor de in woners van Ivrabbendijke bestaat er geen behoefte aan Zondagssluiting. Er wordt zelden gebruik gemaakt van de herberg. Het kan eens een verdwaalde jongeling lijk. De lucht was zoo geladen, dal men de electriciteit in de atmosfeer bijna ruiken kon,, wanneer de bliksem met felle schichten door dc wolken scheurde en de open plek in het bosch en de boomen en rotsen in het rond hel ver lichtte, alsof het dag was. Het onweer was op zijn hoogtepunt; de donder daverde en weerkaatste tegen de rotsen van het eiland en wanneer het even ophield, klonk ons steeds het geplas en het geruisch van den regen in de ooren. Toen volgde een bliksemlicht dat nog langer aanhield en meer ver blindde dan al de vorige. Het geheele bosch was erdoor verlicht en men zag het kruis op het graf van den onbekende scherp, en zwart uitkomen tegen den achtergrond van gebogen, omgeknakte struiken, waarvan de takken en blade ren zwiepten in den wind. Eu bij dat licht zag ik de gestalte van een man, die met gebogen hoofd bij het graf s>ond. HOOFDSTUK XI. Een stem in het woud. Ik zag hem maar een deel van een seconde, een jongen man, lang, slank en heel blond, in korten broek, een aan den nek openstaand hemd en blootshoofds. De regen stroomde hem over het ge laat en langs zijn kleeren; maar hij stond volkomen stil in een houding van die pen eerbied. Bij dat onweer, in die woeste omgeving mei die rotsen, moest ik denken aan een spookverschijning op den Broeken. Of men moest veronder stellen, dat de storm den Onbekende zelf uit zijn graf had doen opstaan. De verschijning deed mij hevig schrik ken, want ik had de vaste gedachte ge had, dat het eiland onbewoond was. Maar mijn brein, dat door den dag ge scherpt was, bleef geen oogenblik stil staan bij de gedachte aan een bovenna tuurlijke uitlegging van die verschijning Ik vroeg mijzelf dadelijk af, of er dan ten slotte tóch menschen op hei eiland woonden, of dat de man, dien ik had gezien, hier aan land was gezet door een schip, dat het eiland aandeed. Maar toen klonk een daverend lawaai, alsof er een bom naast ons ontploft was, de aarde dreunde en een ware hoos van wind en regen teisterde het dal, rukte en scheurde aan de hut alsof de balken van het nietige gebouwtje, waaraan wij ons krampachtig vasthielden, uit elkaar gerukt moesten worden. Weer werd de pikzwarte hemel uiteengescheurd door een breede lichtstreep, en weer was het heele dal helder verlicht. Maar nu stond het smalle houten kruis daar weer alleen in zijn eenzame verhevenheid. De ge daante naast het graf was verdwenen en de open plek in het bosch verlaten. Ik vroeg mijzelf af, of de verschijning mis schien ten slotte toch een vinding van mijn verbeelding was geweest Garth had blijkbaar niets gemerkt, dus besloot ik er niets van te zeggen, tenzij hij mij vroeg,1 (Wordt vervolgd.) r

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 5