BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 31 Maarl. Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 102%; 6 pCt. Nederland 1922 10li/*; 5 pCt. Nederland 98, 1% pCt. Nederland 1917 92>/s2'/» pCt. Nederland \V Schuld 57%; 3 pCt. do. Oblig. 69; 3 pCt. do. Certif. 68%; Cert. Ned Hand. Mij. 1277/s128»/s; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 112, Aand Koloniale Bank 188%—188%; Kon. Petr. Aand. 373%-%375%, Gecons. Holl 167- 169; Cult. Mij. Vorstenlanden 163% Handelsv. Amsterdam -190—492, Java- sche Cultuur 360, Aand. Deli Maatsch. 372 379, Amsterd. Rubber 213- 215; Ned. Ainerik. Vaart 59%—60%; Ned. Scheepvaartunie 133%; Kon Holl. Llovd 6 één zestiende, Kon Ned. Stoomb. Mij. 65; Aand. Paketvaart 14G»/eBank-As- sociatie 33i/s. Gouda A. 13; Jurgens A. 82—83. Anaconda 7-1»/*; Steels 116s/i; Erie 28%; Southern Railway 82; Union Pa cific 142%Common Marine 123/s12i/a Prefcred do. 41%- 41%; Maxwell Gr. C. v A 5 negen zestiende; Maxwell Land Cert. v. Ine Bonds 15%. Prolongatie 3. Russen Ohl. 1880 3 vijftien zestiende Consols 5 drie zestiende. Markt sluit prijshoudend; Olie vast. Wisselkoersen Londen 11.99 vijf zestiende; Berlijn 0,5975; Weenen 0 003537% Parijs 13.44; Brussel 12 91%; Dollar Cable 2.50 vijftien zestiende. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninklijk Ned Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Maart. Hoogste barometerstand 768 7 te Weenen. Laagste barometerstand 734.2 te Andaenes. Verwachting van den avond van 31 Maart tot den avond van 1 April. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richting, betrokken tot halfbewolkt, aan vankelijk weinig of geen regen. Overdag zachter. Thermometerstand alhier des morgeus 9 uur 48 gr., 12 uur 53 gr., 3 uur 53 gr. Woensdag Donderdag Vrjjdn? /Saterdag Zondag Maandag Dinsdag HOOG WATER. Vlissingen. 1 Aprit v.m 2 3 1 5 n e a, 7 C 21 7 36 9 07 10 25 12 24 12.08 12.47 (Het tijdstip van hoog water te Domburg valt 9 minuten na dat 1c .VRcvngeq.) Ned. Spoorwegen de lage vrachttarieven voor het vervoer van Duitsche kolen door ons land opgezegd. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Hondo, p. 29 Maart Ouessant, Amster dam n. Java. Rembrandt, 27 Maart v. Singapore, Ba tavia n. Amsterdam. Deli, 29 Maart te Genua, Rotterdam n. Batavia. Tabanan, 30 Maart te Marseille, Rot terdam n. Java. Sitoebondo, p. 29 Maart Perim, Rot terdam n. Batavia. Krakatau, p. 29 Maart Perim, Batavié n. Amsterdam. Prinses Juliana, 29 Maart te Suez, Java n. Amsterdam. Grotius, 29 Maart te Southampton, Am sterdam n. Batavia. Van Rensselaer, wordt 81 Maart des middags 12 uur te Plymouth verwacht, W. Indië n. Amsterdam. Jan pietersz. Coen, 30 Maart te Bort Said, Amsterdam n. Java. Bandoeng, 29 Maart te Bclawan, Rotter dam n. Batavia. Sembilan, 29 Maart v. Algiers, Amster dam n. Java. Simaloer, 28 Maart te Genua, Java n. Amsterdam. Soemba, 28 Maart v. Port Said, Java n. Amsterdam. Ternate, 26 Maart te Socrabaja, Ba tavia n. Rotterdam. Tjcrimai, 29 Maart v.mi 9 u. te en 's m. 12 u. v. Marseille, Batavia n. Rotterdam. Toba, p 29 Maart Vlissingen, Rotter dam n en v. Antwerpen n. Batavia, Stoomvaartlijnen op Noord-Araerika. Broedijk, 28 Maart v 1114 2 u. 23 m. 1450 mijl Z. W>. v. Valcntia, New-York n. Rotterdam. Veendam, 28 Maart v. New-York n. Rotterdam, Spaarudara, 30 Maart 11.m. v. Corunna, Ncw-Orleans n. Rotterdam. Leerdam, 29 Maart te Santander, Rot terdam n. New-Orleans. Groolendijk, p 29 Maart Scilly, Rotter dam n. New-Orleans. Burgerdijk, 29 Maart n.m. te New-York v Rotterdam. Het eskader naar de Oostzee. Het voornemen bestaat, het bevel van het oefeuingscskader, dat in Juni naar de Oostzee gaat, op te dragen aan schout-bij-nachl K. F. Sluys, chef van den marinestaf. NAGEKOMEN BERICHTEN. DE ROTTERDAMSCIIE METAAL INDUSTRIE. ROTTERDAM, 31 Maart. In de me taalindustrie en het scheepsbouwbedrijf te Rotterdam is de werkgelegenheid zoo danig toegenomen, dat in deze takken van industrie voor bekwame arbeiders ruim werk is te verkrijgen. Honderden arbeiders van buiten Rotterdam moeten thans te werk worden gesteld. Intusschen doet zich het verschijnsel voor, dal er tal van Rotterdamsche ar beiders in het metaalbedrijf als werkzoe kenden bij de Arbeidsbeurs staan inge schreven, terwijl aan een groot aantal daarvan uitkeering uit de werkloozenkas of steun van Maatschappelijk Hulpbetoon wordt ver/eend. Getracht wordt nu, om met medewerking van werkgevers in het metaalbedrijf, de werkzoekenden, voorzoover zij daartoe de geschiktheid blijken te bezitten, een plaats te geven. Mocht dan blijken, dat deze werkzoeken den, wegens gebrek aan voldoende vak kennis, in het metaalbedrijf geen emplooi meer kunnen vinden, dan zal aan de betrokkenen niet meer crisissteun kun nen worden verstrekt, daar er hier van crisis dan geen sprake meer kan zijn. LAAfSIt BERICHTEN. granalenkist werden twee arbeiders ge dood en 6 zwaar gewond. DE ONTWAPENINGSKWESTIE. PARIJS, 31 Maart V.D. De antwoord nota van den Raad van Gezanten i. z. de ontwapeningskwestie, zal eerst binnen eenige dagen gereed zijn. Maarschalk Foch zal heden met de in tergeallieerde controlecommissie besprekingen voeren over de beantwoording van de aoor den Volkenbond in deze kwestie gestelde vra gen. DE MILITAIRE- UITGAVEN VAN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 31 Maart. Het Lands- ting (met een meerderheid van liberalen en conservatieven) zou genegen zijn een vermindering van 700 duizend kronen op de militaire begrooting te aanvaarden. Het Folketing (hoofdzakelijk sociaal-de mocraten en radicalen) dat de Terminde ring met 7 mil'ioen kronen reeds had aangenomen, zou zich met deze wijziging kunnen vereenigen. MET ANTWOORD AAN DUITSCH- I AND. PARIJS, 31 Maart. V. D. Gemeld wordt, dat de Fransche regeering bezig is met de voorbereiding van het ant woord aan Duitschland i.z. het garantie verdrag. De geallieerde regeeringen zul len een afzonderlijk antwoord op de Duitsche nota zenden, welke evenwel op de voornaamste punten gelijkluidend zou zijn. De Soerakarta wordt opgeruimd. Tengevolge van het ruwe weer op Vrijdag. Zaterdag en Zondag werd ruim 2 der Soerakarta zoozeer beschadigd, dat de hoop om het schip af te halen moest worden opgegeven. Het schip zal door den Rijkswaterstaat worden opge ruimd ingevolge de wet van 23 Juli 1885 St bi. 20, 151), waarvan art 1 en art. 6 ondersch. inhouden, dat vaartui gen. in openbare wateren gestrand, door den beheerder van het water kunnen worden opgeruimd, zonder dat deze door belanghebbenden hij het vaartuig of de lading aansprakelijk kan worden gesteld voor door die opruiming aan hen toe gebrachte schade, en dat het geborgene aan belanghebbenden wordt afgegeven, ingeval zij de kosten van opruiming vol doen. De Rijkswaterstaat heeft beslag gelegd op hot schip. Telegraafpalen Ia n g s d e spoorlijnen verdwijnen. Nu na den laatsten storm opnieuw ge bleken is, hoeveel vertraging en schade de langs de spoorbaan geplaatste tele graafpalen en draden aan het spoorweg verkeer kunnen veroorzaken, heeft de directie van dc Nederlandsche Spoor wegen besloten, deze palen en draden successievelijk langs de spoorbaan te verwijderen. Zoo worden o.a. de telegraafpalen en draden, die bij den jongsten st irm bij Delft omwaaiden, niet meer hersteld en gaandeweg verwijderd. Ook is men reeds begonnen dc langs de spoorbaan LeidenVoorschoten Den Haag geplaatste telegraafpalen en draden weg te nemen. De draden zullen nu in kabels langs den grond ioapen. (Telg.) Ind. Stoomvaartlijnen. Sumatra, 29 Maart te Amsterdam v. Java. Venezuale, p 29 Maart Ouessant, Am sterdam n. W. Indië. Nickerie, p. 29 Maart Ouessant, Am sterdam n. West-Indië. LEGER EN VLOOT. De afdeeling Vlissingen van de onderofficieren-vereenniging *,Ons Ee'ang heeft een motie aangenomen, waarin er met klem bij de Tweede Kamer op wordt aangedrongen de wijziging en aan vulling in de Pensioenwet voor de Land macht 1922, niet wordt aangenomen. De voorloopige bestemming voor plaatsing aan boord van den kruiser „Java", in aanbouw op de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" te Vlis singen, van de oficieren van den Marine Stoomvaartdienst 2e klasse E, van der Woudc, A. Broere en den officier van administratie 3e klasse R. H." Cooke, is ingetrokken en is bestemd voor plaatsing aan boord van dien bodem de offic, van den Marine Stoomvaartdienst 3e klasse W. A. Wachter. Bij beschikking van den minister van marine is met 9 April a.s. kapueiG- luit. ter zee W. C. A. Vink, èeivol ont heven van het bevel over dc marine kazerne te Willemsoord, de bij die ka zerne geplaatste luit. ter zee 2de kl. T. Boelen gesteld ter beschikking, luit, ter zee 2de kl. W. R. van der Ben geplaatst a. b. van Hr. Ms. wachtschip te Vlis singen, luit. ter zee 2de kl. ALA. Peereboora Voller, geplaatst a. b. van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en officier van gezondheid 2de kl. S. van Dam, geplaatst a, b. van Hr. Ms „Gel derland". Voorts is officier van administratie 1ste kl. F. A. Kuhn, dienende te Wil lemsoord, met 18 April a.s. ter beschik- king gesteld; zijn de volgende n-utatiën gelast: met 9 April a.s. officier van admini stratie le kl. M. J. Kruys en officier van administratie 3e kl. ,G. van Bousekom, dienende a. b. van onderscheidenlijk Hr. Ms. „Tromp" en Hr. Ms. „Heemskerk", gesteld ter beschikking; officieren van administratie 2e kl. G. J. Jöbsis en J. C. N. Walter, geplaatst a. b. van resp. Hr. Ms. „Tromp" en Hr. Ms. „Gelderland"; officier van administratie 3e kl. J. Dek ker. geplaatst a. b. van Hr. Ms. „Ileems- kerek"; met 29 April a.s.: officier van admini stratie 2e kl. J. C. Beugelink, geplaatst a. b. van Hr. Ms. Wachtschip te Vlis singen; met 2 Mei a.s.: officier van admini stratie 2e kl. F. T. van Rijn, geplaatst bij de onderzeedienstkazerne ie Wil lemsoord; officier van administratie 2e kl. A. J. Poll, thans geplaatst bij de Marine-kustwacht te Leiden en tevens belast met de functie van commies van aanneming der marine aldaar, gesteld ter beschikking en vervangen door offi cier van administratie 2e kl. C. J. Grijseels; met 30 Mei a.s.: officier van admini stratie le kl. J. Rotgans, administrateur van het marinehospitaal te Willemsoord, gesteld ter beschikking, en met deze be trekking belast officier van administratie le kl. J. W. Goossens. Nederlandsche Torpedo jagers naar Singapore. Volgens een bericht in de „Times" zul len de torpedojagers „Vos", „Bulhond", „Jakhals" en „Hermelijn", deel uitma kende van het Nederlandsch-Indische eskader, dezen zomer een bezoek bren gen aan Singapore. KOMMIEZEN. Met ingang van 1 April verplaatst de kommiezen J. de Kreke van Nieuw-Na- men naar Sluis en I. D. Louwerse van Breskens naar lJzendijke. Met ingang van denzelfden datum be noemd tol commies te Stamprooy (Lim burg) Iz. lauret te Zuidzande. TWEEDE KAMER. Bij de behandeling der wijziging van de Pensioenwet, trekt de lieer v. Braam beek een amendement, na bestrijding van den minister, in De heer .Ketelaar verdedigt een amendement om inplaats van de helft, een vierde van de inkoopsom op den betrokkene te doen verhalen RECHTERLIJKE BESLISSING IN SALARIS-GEDINGEN De Haagsche rechtbank heeft heden, ontzegd de vordering van een officier die, op non-activiteit gesteld, hierin een onrechtvaardigheid ziende, een vordering legen den staat Jjad ingesteld tot de uilbetaling van zijn vollb salaris dat hij voor zijn op non-activitëitstelling genoot. Dezelfde rechtbank heeft .lieden 0 n t- zegd de vordering, door den Centr. Bond van het Ncdrrl. Post-, telegraaf- en telefoonpersoneel len name van A J. M. van der Wielen te Amsterdam in verband met de intrekking van artikel 40 van het bezoldigingsbesluit tegen den staat inge steld tot de uitbetaling van hetgeen aan salariseis gekort beneden het bedrag van traktement op 1 Juli 1922. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 31 Maart. 3 uur. Even als gisteren had de Beurs een vast voor komen, waarbij zich in enkele fondsen soorten ruime affaire ontwikkelde. Voor Rubberfondsen bestond goede belangstel ling, waarbij Amsterdam Rubber, zooals gewoonlijk, op den voorgrond traden. De koorscn kwamen opnieuw hooger te lig gen. Tabakkeu openden in vaste houding, naar aanl. van dc gunstige taxatie voor de komende inschrijving en de mooie trans actie, gister door de Deli Maatschappij afgesloten. Later op den middag kwamen de noleeringen iets naar beneden. Op de olieafdeeling vermochten gecon- solideeraen zich in ruime aandacht ver heugen, en konden deze opnieuw in prijs verbeteren. Ook Koninklijken werden lichtelijk hooger afgedaan. Suikerfondsen waren prijshoudend zonder meer. Ame- rikaansche waren in overeenstemming met Wallslreet meerendeels lager geno teerd Prolongatie 3 pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 31 Maart. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.99 vijf zestiende (11.99.) Berlijn 0.5975 (0.5970.) Parijs 13.44% (13.26.) Brussel 12.941/» (12.88.) Zwitserland 48.42% 18;37%.) Weenen 35.37% (35.37%). Kopenhagen 15.95 (45.90.) Stockholm 67.70 (67.66.) Oslo 39.70 (39.65.) New York 2.51 (2.50%.) MEXICO EN DEN VOLKENPOND. BERLIJN. 31 Maart V.D Volgens de bladen heeft Mexico de uitnoodiging van den Volkenbond om deel te nemen aan het congres tot conlroleering van den wapenhandel afgewezen. Mexico wil dóór deze weigering tegen de onrechtvaardige uitsluiting van Mexico door den Volken bond bij diens organisatorische be sprekingen protesteeren. DE STRIJD- IN MAROKKO. BERLIJN, 31 Maart V.D, Uit Madrid wordt gemeld dat het iransportceren van een deel der Spaansche troepen, uit Ma rokko begonnen is. Volgens berichten uit Melilla hebben de Spanjaarden Mkazar Sequir, weer bezet. Bij een ontploffing le Melilla van een op den grond gevallen VERSCHILLENDE BERICHTEN. Tilburg's oudste inwoonster, mej. Lucia v. Hest, i s Maandagmiddag in den- ouderdom van 102 jaar overleden. Zaterdagmorgen kwam een motorwa gen met 'n bijwagen uit de richting van de Rotte te Rotterdam, toen zich de 6-jarige C. P. F. met een yriendje spelende op de rails bevond. Niettegenstaande de (ram kalm reed en de bestuurder voortdurend signalen gaf, raakte de knaap onderden wagen. Hij kwam onder den baanschuir ver en was onmiddellijk dood. Dei?, be stuurder treft geen schuld. In den nacht van Zaterdag op 'Zon dag heeft men zoo meldt de Limb. Koer., tusschen het kasteel Strijthagen en de hoeve Rouenhof,onder de gemeente Nieuwenhagen het lijk gevonden van den gehuwden mijnwerker L. De marechaus see heeft onmiddellijk een onderzoek in gesteld, waarbij bleek, dat de man door, drie kogels in het hoofd was getroffen. Het onderzoek leidde tot dip aanhouding van zekere II. uit Schaesberg, die bekend heeft L te hebben doodgeschoten. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De landbouwer Ter. L. en diens ongehuwde stiefdochter M. M„ die sa men leefden, zijn onder verdenking van moord op pasgeboren tweelingen, waar van de stiefdochter was bevallen, te Al melo in arrest gesteld. Laatstgenoemde heeft bekend, dat zij de kinderen, ge borgen In een kistje, in een beerput heeft gestopt. Bij een explosie in net kt uithuis van de buskruitfabriek te Muiden is Maandagmiddag de arbeider J. C. zwaar gewond. Bij het vervoer naar hel zieken huis is de ongelukkige overleden Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. De oorzaak der explosie is onbekend. De knal werd niet ver buiten den om trek gehoord. Even voor de ontploffing hadden meerdere personen het kruithuis verlaten, zoodat ze tijdig aan een on geluk ontkomen zijn. (Maasb.) BRAND. Maandagmiddag is er een groote brand ontstaan in drie panden aan de Bierstraat te Rotterdam, waarin geves tigd is de zakkenhandel en fabriek van de N.V. Van Cleeff Hessian Company. Op de tweede verdieping van het mid- denpand waar de stikkerij is gevestigd, was uit de kachel een stuk gloeiende kool gevallen Een tiental meisjes werkte er. Eenige hunner trachtten het vuur, dat snel in de op den grond verspreid liggende afval om zich heen greep, door uittrappen en met jutezakken te doo- ven, doch tevergeefs. De vlammen von den te gretig voedsel en de meisjes moesten vluchten. Van de stikkerij sloegen de vlammen naar de afdeeling over. In minder dan geen tijd moest het personeel dan ook de panden verlaten, daar ze in lichte laaie stonden. De panden zijn gedeeltelijk ingestort. De voorraden en Machinerieën waren, voor f 300.000 op beurspolis verzekerd, BRUTALE INBRAAK. Vrijdagmiddag is in den winkel van den heer II.. die op de Pulschenbocht te Rotterdam een handel in Geldersche waren drijft, naar de Telg. meldt een brutale inbraak gepleegd. Het was de gewoonte van den win kelier om tusschen 12 en 2 uur te gaan koffiedrinken. I11 dien tijd sluit hij zijn zaak. Van d.eze gelegenheid hebben die ven geprofiteerd, door zijn winkel liefst geheel leeg te halen. Dc dieven moeten met groote brutali teit te werk gegaan zijn. Niemand, in deze volkrijke buurt heeft iets van hun op treden bemerkt. Waarschijnlijk hebben zij van een valschen sleutel gebruik ge maakt en kalm alles op een wa gen geladen, iets waaraan natuurlijk nie mand. aanstoot heeft genomen. Toen de winkelier te kwart voor twee terug kwam vond hij zijn winkel geplun derd. Uit een kassa is f 100 verdwenen. Verder Térmisf hij' 40' pönd spek, 20' stukken vél, 25 pond. harde worst, 1SF pond rundvet, 8 pohd reüzël,-voorts bus-* sen cornetbeaf,- Wotfsteh, haittfnen, zij-r- den spek enz. Van de dac.'drs ontbreekt- tot dusver-' elk spoor. TE WATER GEREDEN. Toen Zondagmorgen dé' lartdbouwer K. uit Abtswoude mét Vrouw eh twee kin deren naar de stad reed,, om ter kerk te gaan. sloeg plotseling liét paard op hol mei hel gevolg, dat aan het Zuideinde te Delft paard en wagen in dé daar zeer diepe Schie terecht kwamen. D'e red ding van de drenke'ingen viel evenwel niet gemakkelijkde Trouw en kinderen moesten achter uit het rijtuig eeh ge-~ sloten tentwagen gehaald -Worden. Eerst moest de kap worden stukgehakt. K. en zijn vrouw werden bèwifsfe'loos op hel droge gebracht, maar kwamén later weer bij. De kinderen bleken er beter aan toe. Te toestand van de^drehkêHngejR is zoodanig, dat zij nog niet naar hun1 woonhuis mogen worden vefvóèrd. Het paard is verdronken. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door den direóteur cfer Registratie en Domeinen te Middelburg werd hedenmiddag aanbesteed het uilvcereU van de werken tot indijking van een ge deelte der buitengronden, gelegen in het Hellegat, onder dc gemeenten Zaamsjag, Boschkapelle, Stoppeldijk en Osseui:^3. Inschrijvers waren: D. Stuij en A. van der Leur le Apeldoorn en Utrecht voor f 335.GOO; A. M. Stuij en G. van Eerghem, Nijmegen, f307.900; N.V. Aannemersbe drijf v.h. H. J. te Siepe, Winterswijk, f304.500; P. Andricssen, ifontenisse, voor f300.000; N.V. Aannemersmaatschappif v.h. van Zanen en Verstoep, Gouda, f289.900; H. Jong Pz., Ammerstol, voor f289.000; N.V. Wienhoven's Aannemings- maalschappij Utrecht f285.000; A. P. Vol- ker Pz., Sliedrecht, f272.600; J. Stuur man, Ammerstol, f269 000; van Ver water en Co., Made, f 264.800. AFLOOP VERKOOP1NGFN. Door notaris T. O. Paap is Maandag het Concertgebouw te Vlissingen publiek verkocht: 1. Het huis met afzonderlijke boven woning en erf aan dc Schgfdestraat 7 te Vlissingen, groot 171 c.A. Kooper M. Maas, Vlissingen, voor f 6600. 2. 39 aren 85 centiaren (1 gemet 41/2 r.) bouwland aan den Kapoentjesweg al daar. Kooper C. J. Mommaas, Vlissingen. voor f1050. 3. Het huis en erf, met voor- en ach tertuin te Vlissingen aan de Kerkhoflaan 52, groot 3 aren 52 c.A. Opgehouden. Ingezonden Stukken.. Ï»B AANBESTEDING DER VEST-ftRUG. Geachte Redactie, Als zeer vele Middelburgers geniet ik steeds van de pittige, kernachtige vruch ten der vaardige en wèl-versneden pen. van A. J„ waarmede <le rubriek „Inge zonden Stukken" van Uw blad zoo dik wijls gesierd wordt. Maar bij de lezing van zijn laatste stuk, onder bovenstaande» titel was mijn genoegen toch niet onverdeeld. Immers één zinsnede in zijn helder betoog is mij: niet duidelijk. Het is, waar hij schrijft: „Wat zullen R. ei? W. thans doen? In eigen beheer uitvoeren om toch maar beneden de raming te blijven? Diau mag wel met Argus-oogen wor den opgelet". Misschien wil A. J. de vriendelijkheid hebben van dio woorden en speciaal de gespatieerde nog eens een nadere ver klaring te geven. Met dank voor de plaatsing. M. VAN DER VEL RL Middelburg, 31 Maart 1925. Arne Borg brengt het wereldrecord zwemmen 400 yards op -1 min. 31- sec. Wielerbaan te Sas v. Gent. In de op Zaterdag j.l. gehouden ver gadering der Voorloopige Commissie tot stichting van een wielerbaan te Sas van Gent, werd na langdurige beraadslaging besloten, af te zien van de oorspronke lijke plannen, n.l. het stichten en aan leggen van een cementen baan tot een bedrag van f 5500.—, aangezien de mede werking van dien aard bleek, dat deze plannen weldra tot een fiasco zouden kunnen leiden. Daartegenover werden nieuwe plan nen gesteld, welke zouden kunnen leiden tot aanleg van een z.g. grasbaan met virrage's om het voetbalterrein der ver- eeniging „Oranje" en waarvan de aan- legkosten zich zouden bepalen tot een maximum van f 1500.In verband met deze laatste plannen werden een drietal personen belanghebbenden bereid be vonden een kijkje te gaan nsmen in Noord-Brabant, Westelijk deel, waar een dertigtal soortgelijke banen bestaan en waarnaar men dan een nieuw voorstel zou kunnen smeden en ter tafel brengen. Genoemde sub-commissie zal Zondag a.s. zich naar Noord-Brabant begeren en daarna haar conclusie ten opzichte Tan, dit vraagstuk vaststellen.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 2