SPORT. Turnwcdstrijd. De turnkring Walcheren v*n het Kon. Ned. Gymnastiekverbond hceit Zater dagmiddag in het daarvoor beschikbaar gestelde gymnastieklokaal van de Kon Ned. Marine aan de binnenhaven te V 1 i s s i n g e n, een vijfkamp voor hee- ren gehouden, waaraan een groot an- tal turners deelnam De wedstrijd be stond uit vrije- en ordeoefeningen en uit oefeningen aan brug, ringen tekstok en paard. De jury bestond uit de hceren De Vries, Kieviet, Lap, Van Roo en Van Loo. Van den eersten graad werden de ver- ccnigingsprijzen behaald door V T V. te Vhssingen eersten, en Wilhelmina te Middelburg tweeden. Een diploma eersten prijs bei.óalden de hecren S. van der Linden, van V. T V. Vlissingen en P. J Sturm van Wil helmina Middelburg; een diploma twee den prijs de heeren P. Cappon en F. Nieuwenhuijze van Medioburgum. Mid delburg, J. de Buck en R. Besuije van V. T. V.; een diploma derden prijs G. Collée en L. Somers, van V T. V.; G. Antheunisse, J. Andriesse, W. Torbijn en P. Taal, allen van Wilhelmina De medaille voor het hoogst aantal pun ten behaalde de beer van der Linden, van V. T. V. Van den tweeden graad werden de vereenigingsprijzen behaald door Wilhel mina, Middelburg, eersten prijs; Sparta, Hoek, tweeden prijs en Medioburgum, Middelburg, derden prijs. Een diploma eersten prijs behaalde de heeren J. A. Bal, Wilhelmina, M'adel- burg; J. de Putter, Sparta, Heek: A. Kole, V. T. V., Vlissingen en H. J. N. van der Weel, Medioburgum, Middel burg een diploma tweeden prijs de hee ren J. de Munck, C. de Munck en J. Neve, allen van Wilhelmina; een diploma derden prijs de heeren: Edelman, Sparta, Vlissingen, J. de Fouw, Nieuwelink, en H. Rouw, allen Sparta Hoek, A. Roelse, J. Naerebout, A. Naerebout, V. T. V. Vlissingen, W. J. Roose, J Julia nus, L. Leijdekkers, J Goeman, allen Medioburgum, Middelburg; S. de Jonge, J. Dingemanse, B. de Jonge, en J. P. Sturm, allen van Wilhelmina, Middel burg. De medaille voor het hoogst aan tal punten behaalde de heer J. A. Bal, van Wilhelmina. Nadat de voorzitter dezen uitslag had medegedeeld, dankte de heer Bal het Bestuur en technische commissie van den kring, uit naam der turners, voor het organiseeren van dezen wedstrijd. Vrijdagavond a.s. heeft in hetzelfde, daarvoor bijzonder geschikt en uitste kend ingericht lokaal een 'elfde wed strijd voor de dames der aangesloten verecnigingen plaats o Voetbal Gisterenmiddag had op het sportter rein o|an de Nadorst alhier eene ont moeting plaats voor de derde klasse den N. V B die voor Zeelandia I groote beteekenis was, omdat daarvan afhing of zij al of niel kampioen zou worden. Zij was de gast van Stavast welke verecniging met 'J 0 wist le win nen en daardoor maakle. dal Zeelandia hel kampioenschap niet meer kan ver overen, bij gelijk spel was dit mogelijk gebleven, hij winnen van dezen wedstrijd was Zeelandia kampioen geweest Voor dezelfde compclilie speelde Wal cheren tegen Goes met 1—0 tot uitslag, terwijl te. Vlissingen, Vlissingen II won van Middelburg II mei 7—2. H o 11 a n d—D u i l s c h 1 a n d 2—1 Juisl tegen dat de wedstrijd Holland— Duitschland Zondagmiddag in hel Station te Amsterdam een aanvang zou nemen, hield het op met regenen, ondanks het minder goede weder was hel stadion zoo goed als geheel bezel. Onder de aanwezige genoodigden werden opge merkt, de minister van Buitenlandsche zaken, rar v Karnebeekmr Kan, secre taris-generaal in »i»lgemeenen dienst, de Duitsche gezant, de Duitsche consul le Amsterdamde Commissaris der Konin gin in Overijsel, de burgemeester van Utrecht, enkele wethouders van Amster dam het bestuur van !iet Olympisch comité en een aantal Duitsche en Ne- derlandsche voetbalautoritcilen. Het fan- corps van de Amsterdamsche ge meentetram kortte den lijd. De aanvoer- ler en acliterspcler Denis van het Ne» lerlandsche elftal was vervangen door Vermel ten. de Duitsche ploeg was on- wijz.igd. Om 2.10 kwamen de Duitschers in zwarte broek en witte shirt, geëscorteerd door de blauw wit jongens het veld op ander de tonen van .Deutschland dber alles", hel volkslied werd door de talrijke Duitsche journalisten en supporters staande aangehoord, en luide toegejuicht Te 15.12 volgden onc^er liet door tie duizenden toeschouwers- slaande aangehoorde Wilhelmus d,e IIol- lnndsche spelers Het tradilioneele le ger van persfotografen brengt de elftal len op de gevoelige plaat, doch ditmaal ontbreken door een conflict tusschen den Ned. Bioscoopbond en den Ned. Voetbal bond de filmoperateurs. Er slaat een frissche wind van doel lol doel. De Duitsche aanvoerder is Harder uit Hamburg, de Nederland,sche is Ver metten Om 2 15 wordt opgeworpen voor den toss, die de Hollanders winnen, zij kiezer, wind mede Tc 2.47 wordt afgetrapt en komen de Duitschers direct op de Holland;sche helft en tot tweemaal toe weet Vier- metten een Duitschen aanval af te slaan. Bij deze aanvallen blijkt reeds dadelijk, dat het veld glad is. Te 2.50 eindigt een Hollandsche aanval in buitenspel en twee minuten later schiet Volkers den door Giedens opgebrachten bal naast hel doel. Te 2,51 geeft Lefevre den bal mooi aan Gielens, die dil maal rakelings over het doel schiet. Om 2.55 ontstaat een angstig oogenblik voor het Holland sche doel, als Bul den bal zpo terug geeft, dal hij bijna in eigen doel terecht komt .doch Dijke vlak voor het doel den bal nog weet weg te werken. Twee mi nuten later geeft de N'atris den bal aan van Slangenburgh, die rakelings naast hel doel schiet weer twee minuten la ter bij een Duitschen aanval mist Ver metten, maar Dijke is op zijn post Ei nuvolgende aanval van Holland's lin kervleugel wordt fraai onderbroken. De volgende aanval door een mooien voorzet van Gielens, wordt door Müiler tol een hoekschop geforceerd, die echter niets oplevert. Te 5.01 onderneemt \oss een schitterenden ren op het Holland sche doel en alleen Steeman kan op het laatste oogenblik een hoekschop for reeren, die echter achter het net wordt geschoten Een minuut later onderbreek Dijke een fraaien aanval van den Duit schen rechtervleugel en even later wordt een hoekschop op hel Duitsche doel dooi de Duitsche achterhoede weggewerkt, terwijl Muller een volgenden aanval dei- Hollanders onderbreekt, wat even later Dijkt met een Duitschen aanval doet Nadat Gielens vervolgens den bal werkl en aan Lefevre geeft, staat deze buiten spel. Te 3.08 loopt van der Heu len ver uit en schiet Harder juist al: voor free kick gefloten wordt tegen den paal, waarna de N'atris en van Slangen burgh een aanval doen, waarbij Beier echter voor de Duitschers op zijn post is. Even later houdt Zolper, de Duitsche doelverdediger, prachtig een bal van de N'atris en even Ialer redt van Dijke bij een prachtigen Duitschen aanval. Bij de volgendfe Hollandsche aanvallen komt Duitsche doel in gevaar, en daarna keert de kans, doch Sobeck schiet juist in de handen van v d. Meulen. Even later schiet de N'atris over de lat en bij een vrije schop schiet Bul juist in de han den van Zolper. Nog even later en Paul sen schiet keihard tegen de lat van het Hollandsche doel. Een hoekschop legen de Duitschers wordt slecht door Gielens genomen. Even. later werkt hij den bal mooi vrij. maar zijn schot vliegt naast, weer zet hij voor, maar Zolper schopt den bal het veld in, van Slangenburgh vangl hem op doch schiet hoog over. Tc 3.25 schiet bij een vrijen schop tegen de Hollanders Sobeck naast het doel mijn zak glijden Garlh merkte niets van dit alles, want hij was in de omgeving aan hel rondneuzen. Uit het dichte struikgewas haalde hij len slotte een si garenkistje voor den dag, zonder twij fel hetzelfde, dal Dutchey de overtuiging had gegeven, dal Zwarte Pablo en zijn vrienden op het eiland waren geweest Het was eigenaardig, alles in denzolf- den toestand te vinden, als het meer dan een jaar geleden achtergelaten was. Ik had ongeveer het gevoel, dal een man moet hebben, die een graf schendt „Daar ginds loopt een pad", zei Garth, naar links wijzend „Het voert naar de bron. Ik heb een ouden emmer naast het beekje gevonden Maar verder is er geen spoor van onzen onbekenden vriend te vinden. Dit heele oord ziet er eigenlijk uit, alsof er nooit een mensch heeft geleefd sedert den zondvloed Oef' Wat is het warm' Okewood. ik geloof, dat we onweer krijgen' De lucht was inderdaad zeer druk kend. De hemel boven de open plek in het bosch was nu overdekt met witte wolken en er hing een dreigende stilte in de atmosfeer. De bladeren hingen on bewegelijk zonder één trilling, aan hoo rnen en struiken. Wij zeiten ons neer om wat af te koelen. „Het ziet me er niet al te mooi <uit antwoordde ik. „Garth, ik zou mij niet verwonderen, wanneer we vanavond een nat pak kregen!" Sir Alexander Garlh, raillionnnir, die nog nooil in zijn leven builen in den regen geslapen had, glimlachte uit de hoogte. Zou mij ook niel verwonderen", ant woordde hij „Om je de waarheid te zeggen, vind ik het niel onaardig alle weer te Irolsceren Hel is een verdui veld gezona leven, jongen' Wal gaan \vi nu doen*' Heeft het graf je eeniae ge dachte gegeven waar de schat gezocht zou moeten worden?" Ik wees naar den struik mei de prachtige roodc bloemen ..Zie je die plant mei die roode bloe men9" zei ik. „Ik zou zin hebben om eens een verkenningstocht in die rich ting le gaan maken om te zien hoe ver wij de rolsen op kunnen klauteren. Garlh sloeg zich niel de vuist op de linkerhand. „Okewood!" riep hij uit. „Bij Jupiter Ik geloof, dat je iets op het spoor bent!' „Dal ben ik ook'" antwoordde ik snel, en schold mezelf dadelijk uit voor een kletsmajoor. Want Garth begon mij, nu zijn nieuwsgierigheid was opgewekl, met vragen te bestormen „Vraag mij nu nog niet!" drong ik aan. „Ik tast nog in liet duister. Als de tijd gekomen is, krijg je alles te weten Maar hij was niet tevreden te stellen. Twee hoofden waren beter dan één, en Even later weel v d. Meuicn een goe den voorzet weg te werken. De lucht is opgehelderd, er wordt in een snel tempo gespeeld. Te 3 27 wordt een Duitsche aanval door buiten spel onderbroken Een snelle aanval van Slangenbergh volgt hij geelt den bal aan de Haas deze pns- •erl den uitloopenden Zolper en «le bal oil in hel Duitsche doel, Na een snellen Duitschen aanval die Lefevre stopt, gaat om 3.32 rust in met 1—0. In de eerste helft werd een vlugge, spannende wedstrijd gespeeld 1 fel sa menspel van het Duitsche elftal was schitterend en de Hollanders waren in goede conditie. De Hollandsche achter hoede was uitstekend Itel weinige wat I Meulen le doen kreeg, volbracht hij aar behooren Dijke was bijzonder goed ook Vermetten leverde uitstekend werk Wal de middenlinie betreft was Bul de minste. Lefèvre werd later heter dan bij den aanvang. Steeman was in de mid denlinie de beste. Van de voorhoede .as de linkervleugel lictor dan de rech tte Haas was 'l minst in de voor hoede. terwijl de N'alris een goede wer ker bleek en Gielen nu en dan goed werk leverde. Van het Ruilsche elftal was de achter hoede eveneens zeer goed. De midden linie was schitterend De Duitsche voor hoede speelde beter samen dan de Hol landsche Van de Duitschers blonk Paulsen uil Te 3.16 werd de wedstrijd herval. Da delijk was het Duitsche doel in gevaar, doordal van Slangenburg}! en Volkers direct na elkaar een aanval deden Het eerste schot werd door Zolper gehouden, het Iweede door Beier tot een hoekschop lemaakl, welke niets opleverde Bij snellen aanval der Duitschers schiet VosJs tegen den paal en werkl v. d. Meulen den bal verder weg. Ais Zolper met den bal koml te vallen wordt hij door de Hol landers bestormd, maar blijft meester liet leer. Een volgende aanval op het Duilsche doel wordt door Beier onder broken, Holland blijft aanvallen, >ch schoten van Volkers en Gielens hebben geen resultaat evenmin als een nu vol gende aanval der Duitschers. waarbij Paulsen den bal in de handen van v. d Meulen schopt, Te 3 56 wordt een vrije schop op het Hollandsch doel door Har der naast geschoten De Duitschers zet ten zich 1'el op den bal, maar Dijke en Vermetten laten zicli niet passeeren So heek schiet een keer naast liet doel. de Duitschers zijn iels vlugger en blij\ aanvallen maar de Hollandsche «ichti hoede wijst iederena.auvul onverbiddelijk af Als Harder naast heeft gescholen aat hij voor een paar minuten hel om zijn gescheurde pantalon voor andere te verwisselen In dien lijd had Sobeck ook een keer naast hel Hol landsche doel geschoten. Kr volgen weer enige Hollandsche aanvallen en daar na oen Duitsche waarbij Steeman, toen d Meulen was uitgeloopcn op het allerlaatste oogenblik reddend optreedt, door een hoekschop te forceer en. die een gevaarlijk moment voor het Hollandsche doel doel ontstaan Kr wordt nu steeds uriger gespeeld en het publiek koml in beroering. Nadat een door Dijke gefor ceerde hoekschop geen resultaat heeft opgeleverd, gaat de Hollandsche voor hoede naar voren. Volkers krijgt den bal en passeert geheel alleen de Duit sche achterhoede en maakt met een on houdbaar schot het tweede doelpunt, de stand is nu 2--0. Het spel verslapt geen oogenblik. De Hollanders blijven aanvallen, doch een ren van de N'alris verloopt in buiten spel. Te 4.15 weet v. d. Meulen een on verwacht schot van Harder schitterend te houden. De Duitschers spelen enthou siast, de achterhoede der Hollanders is echter onversaagd. Verschillende aanval len van beide zijden \olgen elkaar zeer vlug op. doch geven ondanks alles geen .resultaat en hel loopt zeer legen hel einde van den spannenden, strijd. Uit een hoekschop tegen de Hollanders ont staat le 4.27 een worsteling voor hun doel, waarbij Voss onhoudbaar den b;d in dil doel schopt en het welverdiende tegenpunt voor de gaslen maakt. Nog 4 minuien wordt hardnekkig gestreden als le 4.31, de goed leidende scheidsrech ter het einde fluit is de stand nog 2—1 en komende de Hollanders als winnaars uil den strijd Het bovenstaande is ontleend aan het nog iets uitvoeriger verslag, dat ons gisteren per druadloozc bereikte en dat ons met een tusscheïiruimtc van slechts anderhalve minuut op de boogie hield van lielgeon in hei Stadion gebeurde l'ol onze voldoening konden wij uit de groote belangstelling, vooral na iiel eindigen van den wedstrijd aan de Na dorst constatceren. dat deze wijze opnemen ook nu weer door honderden sportbewondcraars werd gewaardeerd Er was tegen het einde van den wedstrijd weer een zeer groot aantal belangstellen den aanwezig en ook nu weer werden onze bulletins luidkeels voorgelezen en door andere aanaachtig gelezen I)e drukte was van dien aard, dat wij ook na dankbaar de hulp van de politie accep teerden. Voetballen op Zondag. De kantonrechter te Groenlo h<»eft de voetballers uit Aalten, die bekeurd wa ren wegens overtreding der Zondagswet, door het spelen op Zondag van een voor publiek toegankeiijken wedstrijd, schul dig verklaard aan het ten laste gelegde zonder toepassing van straf. VERSCHILLENDE BERICHTEN. diep in hel gruis. Zij waren aan het werk ahn een nieuwe zeewering voor den strandboulevard. HET AUTO-ONGELUK TE ARNHEM. In den nacht van Vrijdag op 7alerdag reed te Arnhem in de Van Lawick v. Pabststraat een auto naar de stad terug. Het was één uur des nachts en er werd hard gereden in de sterk hellende straat. Achter in de auto zaten de heeren J. Eich, monteur te Dusseldorf en Mar- sin Grosse uit Dresden. Deze wilden tijdens den rit van plaats verwisselen. Toen dit geschiedde, viel een hunner te gen den chauffeur J. J. Ort, machine meester aan de fabriek te Zevenaar, aan; deze raakte juist in de bocht bij het Burgemeestersplein het stuur kwijt, met het gevolg dat de wagen tegen een trammaat liep, die middendoor brak. Door den schok sloegen de chauffeur én de beide passagiers uit de aufo. De heer Eich was terstond dood, de heer Grosse bekwam zeer ernstige verwondingen, terwijl de chauffeur onbeteekenende kwetsuren opliep. Het lijk van den heer E. is naar het gemeenteziekenhuis ver voerd, de heer G. werd in het Diaco- nessenhuis ter verpleging opgenomen. De administrateur en de technische opzichter der woningstichting, - een onder particulier bestuur staand lichaam, dat de door de gemeente R'dam gebouw de woningen beheert, zijn door 't be stuur der stichting geschorst, daar ze onder verdenking staan, geld te hpbben aangenomen als commissieloon voor le veringen aan de woningstichting. Het on derzoek is nog gaande. In Staatsmijn Emma werd Donder dagmiddag de mijnwerker W„ Ehlinga door vallende gesteente gedood. De onge lukkige woonde te Treebeek en wtr der van vijf kinderen. In de vergadering van den meenteraad van Rcnkum is op voorstel van B en W. aan den inmiddels ge schorsten directeur der gemeente-gasfa briek, S. v. d B. die wegens een onge dekt kastekort van f 10.000 in liet buis van bewaring te Arhnem is gedeti) oneervol ontslag verleend Bij l laden van balen superfosfaat •en scheepje, liggende, bij de Super fosfaalfabriek aan den Kaiwalweg, Is oei li-jarige werkman in het ruim gevallen, tengevolge waarvan hij is overleden. Een zekere heer A. J te Mill, had Zondagavond het ongeluk tengevolge der duisternis, in een sloot te vallen. IN jarige heer had blijkbaar zoovee! onzui ver water binnen gekregen, dat hij o enige dagen daarna aan d,e gevolgen is overt* den. zonder tot bewustzijn te zijn ge komen. Te Beesel viel Woensdag Jiet 6-jarig dochtertje van den landbouwer M. van een met paard bespannen karatenge vol- ge waarvan hel Donderdag is overleden. Te Triht (Frankrijk), waren de 35- jarige A. C. K. en de 33-jarige J. J. F., uit Sliedrecht werkzaam met hel uit baggeren van kleine waters Herhaal delijk werden door het personeel aller hande projectielen opgebaggerd ÏTotse- ling sprong er een uit elkaar. De werk lieden werden getroffen. Zij «verden weggeslingerd, en eerstgenoemde werd vreeselijk verminkt gevonden. Te Boscombe bij Orninonlh is aan de kust een stuk van den rotswand ter zwaarte van honderd Ion naar beneden gestort. Acht mannen die in de laagte werkten, werden bedolven. Drie werden dood te voorschijn gehaald, de vijf an deren zijn gekwetst Een. zat er tol aan den hals, de andere zeven twee meter jheel dikwijls kon een schrander zaken man mei een helderen blik meer zien dan een ervaren vakman. „Wel", zei ik. „dal geef ik toe. maar ik geloof toch, dat ik mijn eigen meening voor mij zal houden, totdat wij wat meer rondgekeken hebben!" Toen werd Garth kwaad. Wij waren deelgenooten in deze onderneming, her innerde hij mij. en wij moesten geen ge heimen voor elkaar hebben Hij had niel gedacht, dat hij mij daaraan nog zou moeten herinneren. Ik geloof, dal de geweldige, hitlc en de vermoeienis van ónze lange klauter partij ons beiden wat korzelig had ge maakt In ieder geval was ik vrij kort tegen hem. „Mijn goede vriend", zei ik en stond op als om een eind aan het gesprek te maken.-/ „alles op zijn lijd. Bij dit soorl werk moei men alleen werken, in elk geval wanneer men nog aan 't be gin is. Geef mij een beetje tijd!" Garth volgde mijn voorbeeld en stond op. „Zullen we verder gaan?" vroeg hij. Zijn toon was niet boos, maar er lag een uitdrukking op zijn gezicht, die mij eraan herinnerde, dat ik bij onze eerste ontmoeting trekken om zijn mond en neus had opgemerkt, die op een driftig karakter wezen. Garth was een man, die blijkbaar niet gedwarsboomd wilde wor Ingezonden Stukken. DE AANBESTEDING DER VFSTBHUO. M. de R., In uw nummer van Vrijdag j.l. deell U mede, dat de minste inschrijver voor de Koepoortbrug heeft gevorderd f 23260 en bovendien f 990 voor de noodbrug, totaal f 24 250. Als kosten voor de brug komt bij dit bedrag nog de grond die de gemeente gratis ter beschikking stelt, en die toch ook wel waarde zal hebben. Bovendien nog de kosten van den dage- l;ijkschen opzichter (is deze reeds niet in dienst genomen Het eindbedrag is dus aanmerkelijk hooger dan de raming van B en W die slechts f19.800 bedroeg, alhoewel dit toch nog een kapitaal be drag is voor een totaal overbodige brug. Bovendien was dat bedrag nog voor een van 9 M terwijl de aanbesteding was voor een brug Van 8 M. en deze zij liet dan weinig locli goedkooper moest zijn dan de geraamde f19.800. Voorts vermoed ik dat de f990 in de 1' 19.800 moeten zijn begrepen geweest, want als de noodbrug ter plaatse niet noodig was. is een rijbrug zeker luxe Nu nog iets. Op welke wijze is hel besluit voor de brug er gekomen? Door dal op de vraag van mevr Weijl, de wet houder Onderdijk heeft medegedeeld een eenvoudige brug zou kosten f 16.000. Bij hel geringe verschil lusschen f16 000 en f19 800, gaf zij de voorkeur aan een groote brug, en haar stem gaf den door lag Maar waar de raming voor de groote brug absoluut onjuist is gebleken, meen ik dal de raming voor een eenvoudige brflg veel te hoog was Een eenvoudige veel- en rijwielbrug ter breedte van St. Joris en "b.v. Bcllinkbrug, met eenige verhooging van de bruggehoofden, ter wijl de opgang naar het Molenwater .enigszins verbreed wordt, behoeft lechls luttele duizenden te kosten Voor auto- en rijluigverkeer is de groole brug niet noodig. daarvoor is de afstand naar Veersche- en Noordpoort- bruggen te gering Voor handwagens zal de helling naar hel "Molenwater steeds een bezwaar blijven. Rest voetgangers en wielrijders en wil men daarvoor per sé eene verbetering, dan is een brug van een hal ven of heelen meter breeder als thans ruim voldoende Wal zullen B en W. thans doen F In eigen beheer uitvoeren om toch maar beneden de raming te blijven? Dan mag wel met Argusoogen worden opgelet. Of zullen zij voorstellen een minderwaar dige brug le bouwen, door met den min- s-len inschrijver overleg te plegen? De tijd zal het leeren Dank voor de plaatsing. A. J. den. Nu begreep ik van wien Marjorie haar trotsch karakter had. Een warme windvlaag dwarrelde het dal binnen. De boomen zwiepten en een melancholiek ruischcn klonk door de bladeren. „We hoeven niel te ver te gaan', merkte Garth op met één oog naar de lucht, „of wc krijgen de heele bui op pn.s voordat we onder dak kunnen ko men in ons kamp Bij den eersten oogopslag scheen de rots aan hel versie gedeelte van het diepe dal volkomen ontoegankelijk, m dicht bij mijn struik met roodc bloemen ontdekte ik een rij vlakke rotsen, die als het ware een reuzentrap vormden, daarlangs klommen wij omhoog, totdat wij ons bevonden op een rotsplateau, dat aan de eene zijde beheerscht wérd door een geweldige rots, die in verschillende lagen boven ons hoofd rees. Voor ons ging de bodem over in een steil diep ra vijn, aan den overkant waarvan een kale rotswand den doorgang versperde. Het was een naargeestig oord. Geen boom of struik of groen sprietje groei de in dit kale landschap, niets dan grijze, broze, vulkanische rotssteen. De kale dreigende rotsgevaarten gaven mij een gevoel van beklemming. Ik wendde mij tot Garth. „Dit ziel er 'uit als het eind van de wereld", zei ik, „tenzij wij een weg naar de hoogte kunnen vinden over deze ter rasvormige rotslagen. Wat vind jij er van? Zullen we het probeeren?" „Wanneer we erin konden slagen, dat eerste torras te bereiken", antwoordde mijn metgezel, zonden wij in ieder geval eenig uitzicht hebben. Van hieruit kuil je heelcmaal niets zien." Ik moest Garth op mijn schouders laten klimmen om hem erop te hijschen en zijn honderd-kilo-gewicht drukte ge loof ik een »ardig patroon van zijn spij- kcrsclioenen op mijn schouders. Hoe liet zij. ten koste van mijn rug en verschei dene ontvellingen aan zijn handen en knieën, stond Garth ten laatste op de gladde rots en trok mij bij de hand naast zich er boven op. Na een duizelingwek kende klimpartij, die ons op. een ver hevenheid bracht ongeveer een honderd voet boven hel ravijn, vonden wij daar een steil soort van pad. dat ons op ,het eerste terras bracht. (Wordt vervolgd.) Fleclrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1925 | | pagina 6